Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) stomi61 válasza cof (#64700) üzenetére


stomi61
tag

Hacsak nem röhög ott az SMS, és/vagy az e-mail, mert akkor még reggel fél 9-ig befizethető.
Meg lehet próbálni a track/ irányítószám kombóval is, ha nincs kód.

[ Szerkesztve ]

(#64702) Debilon válasza dethroner (#64699) üzenetére


Debilon
addikt

ezt még holnap reggel fél 9 ig befizetheted, 399 huf

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64703) V/ válasza stomi61 (#64701) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizetni csak a kóddal lehet.

dethroner
Valahova ment értesítő telefonszámra vagy e-mail, mert ha nincs elektronikus elérhetőség akkor online fizetés sincs. Spam mappák a böngészőben és a telefonon? Mindenképp kell fizetned.

[ Szerkesztve ]

(#64704) dethroner válasza V/ (#64703) üzenetére


dethroner
veterán

Se sms, se email nincs. Ha online fizetés lehetséges, akkor biztosan tudnak valami elérhetőséget hozzám? Milyen email címről jönne amúgy az értesítés?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64705) cof válasza stomi61 (#64701) üzenetére


cof
veterán

Tájékoztatjuk, hogy az online fizetés és a vámkezelési dokumentumok elérésének feltétele a hozzáférési kód ismerete, melyet az online fizetési lehetőségről szóló elektronikus postai értesítő üzenet tartalmaz.
A küldeményazonosító és a küldemény címzésében szereplő irányítószám megadásával a vámkezelt küldeményhez kapcsolódó díjtételekről érhető el információ.

Honlap szerint azonosító+ir. szám kombóval csak információ kérhető le.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64706) V/ válasza dethroner (#64704) üzenetére


V/
Topikgazda

A Posta e-mail címéről kozponti.ertesites@posta.hu és a posta telefonszámáról, ez valami 30-as szokott lenni.
Te beírtad a címsor folytatásba az e-mail címedet?
Van amikor az eladó e-mail címét találja meg a program.
Persze van amikor nem a tied a küldemény azonosító, de azt a kód nélkül le tudod ellenőritzni mert a Posta oldalán belépve a küldemény azonosító és a irányítószámmal a dokumentum letöltésnél látod az adataidat.

[ Szerkesztve ]

(#64707) dethroner válasza cof (#64705) üzenetére


dethroner
veterán

Valami nem stimmel. Beírtam a küldeményazonosítót és az irányítószámot, de azt írja az irányítószám nem egyezik. Lehet el van cseszve a címzés?
Esetleg van olyan non-stop telefonszám, amin lehetne ezzel kapcsolatban érdeklődni, akár most is?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64708) V/ válasza dethroner (#64707) üzenetére


V/
Topikgazda

Hétvége van, nincs ügyfélszolgálat csak hétfő 08:00-tól. Nincs elcseszve, ez nem te küldeményed.

(#64709) dethroner válasza V/ (#64706) üzenetére


dethroner
veterán

Nem értem, hová kellene beírnom az email címem?

Eddig úgy próbáltam beírni az irányítószámot, hogy nem jelentkeztem be a posta oldalára, lehet ezért utasított vissza. Most megpróbáltam úgy hogy előtte bejelentkeztem, így már bedobott egy oldalra, de ott semmi olyat nem találok, ami a fizetendő összegre, vagy bármilyen csomagra utalna :F Csak simán a posta.hu jön be.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64710) V/ válasza dethroner (#64709) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AliExpress szállítási címhez.
Ezen az oldalon kellene próbálkoznod.
Nincs kód akkor Küldeményazonosító és a Irányítószám megadásával a vámolási tételsorokat látod. Ha semmit nem ad fel akkor ez a küldemény nem a tied.
Ilyesmit kell látnod:

[ Szerkesztve ]

(#64711) dethroner válasza V/ (#64710) üzenetére


dethroner
veterán

A shipping address résznél mondod? Ott sajna nem, ott csak a város/utca/házszám/irányítószám és telefonszám szerepel. De telefonra se jött semmi.
Igen, azon az oldalon próbálkozom, de visszadob.
Tehát a feladó elrontotta a címzést, akár véletlenül, akár szándékosan, de ez nem fog megjönni? Mikor tudok vitát kezdeni, csak ha valakinek kézbesítik és az nem én leszek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64712) stomi61 válasza V/ (#64703) üzenetére


stomi61
tag

Akkor vagy nem az övé, vagy nyóccá lesz.
Az előbbi valószínű, ha még az irányítószám sem stimmel.
Bocs a félretájékoztatásért!

(#64713) V/ válasza dethroner (#64711) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem rontotta el a címzést, megadott egy másik nyomkövetési azonosítót neked. Miután ez kézbesítve lett a címzettnek akkor tudsz reklamálni, az Összefoglaló 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt. segíthet

[ Szerkesztve ]

(#64714) Mr. V.


Mr. V.
tag

A PTS-TR török szállításról lehet valamit tudni?
7-30 napot ír, mennyi a valós?
További kérdés: itthon mi hozza ki? (15eFt-os cucc, lesz-e rá bármi plusz költség, vagy futárral jönne költségmentesen?)

(#64715) V/ válasza Mr. V. (#64714) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd a nyomkövetési azonosítóból derül ki, AliExpress-en törököktől nem igazán rendelt itt még senki, én annyit tudok, hogy nem igazán érdemes, ha nem török az ott megvett dolog.

(#64716) Mr. V. válasza V/ (#64715) üzenetére


Mr. V.
tag

Néztem a terméket kínai forrásra keresve is, ott nem igazán ad találatot, ennél az eladónál meg csak ez az 1 szállítási mód létezik (ingyenes, de ha itthon postás, akkor már nem az), ezért gondoltam hátha itt valaki már rendelt azzal a szállítással, mert a leírásban nem találtam.

(#64717) V/ válasza Mr. V. (#64716) üzenetére


V/
Topikgazda

A minősítése miként áll és mikortól kezdett el árulni?

(#64718) dethroner válasza V/ (#64713) üzenetére


dethroner
veterán

De mi az ilyen "eladó" haszna abból, ha németországi szállítással ígér 10 napra egy terméket, ami valójában Kínából indul és legalább 6 nap késéssel érkezik meg valakihez, aki mit sem tud majd a csomagról, a feladás után egyből meg is szűnik a bolt és ad nekem egy TN-t, ami nem hozzám szól?
Valaki kapni fog egy terméket amire csak 800 ft-ot kell fizetnie, de kérdés hogy mi van valójában benne és én is visszakövetelem a pénzem. Szóval, mi neki ebben a haszon?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64719) Benedek9000


Benedek9000
újonc

[kép] tudom ez nem ide tartozik de ezt a rendelést jan 13 adtam le és expressz szállítást kértem …….most eddig kell fel dolgozniuk a rendelést???

(#64720) LouiS22 válasza Benedek9000 (#64719) üzenetére


LouiS22
veterán

Az meg nem derült ki, hogy 1: pénteken mikor adtad le a rendelést és 2: a webshop hol, milyen időzónában van.
Meglepő módon nem lehet elvárás, hogy hétvégén is dolgozzanak.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64721) Benedek9000


Benedek9000
újonc

Ok értem pénteken este 19:00 adtam le a rendelés amúgy

(#64722) LouiS22 válasza Benedek9000 (#64721) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor a kérdést meg is válaszoltad magadnak: munkaidőn túl.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64723) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Régebben elég sok kacat-vacakot rendeltem az aliról. Lakhelyem szerint szinte mindig kőbánya kőrösi csoma sándor úti postára kellett bemennem ezekért (ami elég utálatos dolog). A múltkor rendeltem valamit, amit az Express one hozott (a futár szerint már mindent ők hoznak...)
Most rendelnék jó pár apróságot ismét, és átfutottam az összefoglalót. Azok közül a szállítás típusok közül amelyek engem érintenek, jól értelmezem hogy a
AliExpress Standard Shipping, Aliexpress Selection Standard az Express one kézbesítés, viszont a
AliExpress Saver Shipping, Cainiao Super Economy Global, Cainiao Super Economy fajták a postán kötnek ki?

(#64724) V/ válasza ro_bert17 (#64723) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem vonják össze az AliExpress Saver Shipping, Cainiao Super Economy Global, Cainiao Super Economy fajtákat akkor Posta lesz a kézbesítő, de bemenni értük csak a 24 mm-nél vastagabb csomagolásúakért kell, általában.

(#64725) ro_bert17 válasza V/ (#64724) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az mit jelent hogy összevonják? Ha én rendelek egy helyről több dolgot? (Ezt látom amúgy amikor véglegesítem a rendelést?)
Vagy hogy más módozatban érkezik Európába?
Illetve ezt én mennyire tudom befolyásolni a vásárlásnál? (bocsi a láma kérdésekért, de eddig sosem figyeltem ezekre)

(#64726) Mr. V. válasza ro_bert17 (#64725) üzenetére


Mr. V.
tag

Összevonás:
-Ha 3 terméket rendelsz, 2 készleten van, de a 3. csak 2 hét múlva, 2 hétig áll a rendelésed, hogy együtt indítsák el.
-Összevont termékeknél ritkán fizetés előtt csökken a szállítási díj.
-Összevonni nem csak a te termékeidet vonhatják, hanem bevárnak mondjuk 100 rendelést, egybe adják fel és az EU-s központban válogatják külön, újracsomagolva továbbítják. Hátránya, ami sok esetben olvasható értékeléseknél, hogy rendszerint elcserélik a termékeket, így a tied máshol köt ki, cserébe te is másét kapod meg (pl. kés helyett ollót, vagy plüsst).
-Összevonás esetén van értékhatáros gyorsítás is, azaz nyomonkövethető a termék adatlapján (vagy a kosárban), hogy ha pl. kb. 5e Ft felett rendelsz tőle, akkor nem a saverrel küldi, hanem a rendessel, így 1-1,5 héttel korábban megkapod a rendelt cuccokat. Ez persze 1 eladó több termékére érvényes.

Tehát ha elérhető az összevonás, jelzik, hogy milyen értékhatár felett gyorsabb a szállítás, és más a módozat (postás saver helyett standard futáros plusz költség nélkül). Te a már említett vásárlási értékkel tudod befolyásolni. Nem minden eladónál van ilyen, de több rendelésemnél már láttam.

(#64727) ro_bert17 válasza Mr. V. (#64726) üzenetére


ro_bert17
őstag

Wow! Nagyon köszönöm a felvilágosítást! :R

(#64728) cof


cof
veterán

Nálatok nem tűntek el a 15-day delivery cuccok? Volt a kosaramban vagy 70 tétel és ebből csomó ilyen volt, de megszűnt mindegyiknél ez a lehetőség.

A vásárlásaimat is visszanézve ott is azt tapasztalom.

Aliexpress Selection Standard-nál látom már csak egyedül. :W

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64729) Benedek9000


Benedek9000
újonc

[kép] Wish tudom de expressz szallitasal kértem ma dolgozták fel a rendelés mikor lesz nyomon követési információ

(#64730) Golfplusz


Golfplusz
csendes tag

Sziasztok!
Először is Boldog Új Évet kívánok mindeninek!
Szeretném megkérdezni, hogy egy most piacra kerülő teló esetén a "Russia version" mennyiben különbözik a "Global version"-től?
Mert a csatorna kiosztásnál ott van a Vodafone (már nem az sajna) által használt B20-800 MHz ami szükséges a netezéshez. A kinai verziókban ez mindig hiányzik.

Találtam a lírásban (tips) egy mondatot amit ha jól értek akkor csak a "dobozon" lévő szöveg különbözik a két verzió között.
"* The functions of the Russian version and the global version of the mobile phone are the same, only the text on the product box is different."

Ti mit gondoltok?

Link: [link]

Írtam az eladónak 2 napja, hogy a csatorna kiosztást és magyar nyelvet tudja-e a telefon, de eddig nem kaptam választ.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!
Üdv, Gyula

[ Szerkesztve ]

(#64731) hzsolee válasza cof (#64728) üzenetére


hzsolee
őstag

De, sok ilyen volt nálam is. Egy korábbi vásárlásnál látom perpi...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#64732) LouiS22 válasza hzsolee (#64731) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt ne hagyjátok ki a számításból, hogy 22-én kínai holdújév van, kb az ország is leáll. Simán lehet, hogy emiatt tűnt el.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64733) hzsolee válasza LouiS22 (#64732) üzenetére


hzsolee
őstag

Ja, nekem mindegy. Múlt héten lerendeztem mindent, azok már úton vannak, de lehet elakadnak valahol ezért. Most nem rendelek, úgy sem fog történni semmi....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#64734) Debilon válasza Benedek9000 (#64729) üzenetére


Debilon
addikt

Egyszercsak

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64735) doxa


doxa
tag

sziasztok!
rendeltem január 1-én pár cuccot......
Francia raktárból jött volna, január 13. volt az eladó által jelzett szállítási határidő.
Ma reggelre eltűnt az eladó :((
az ali ugye írja, hogy 22 nap múlva teszi "szállítottá" utána reklamálhatok :W
tudom valahogy reklamálni előtte? vagy csak várakozzak?

(#64736) cof válasza doxa (#64735) üzenetére


cof
veterán

Most már tudsz akkor. Feladástól számított 10. naptól lehet dispute-t indítani. Ezek kamu eladók.

hzsolee és LouiS22 Köszi. Bakker, nem is néztem az ünnepeket. Most akkor várhatok a rendelésekkel, remélem csak ideiglenesen vették le.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64737) hzsolee válasza doxa (#64735) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez a "francia raktár" nem a kedvencem. 2 csomagot kértem úgy, mert mondom csak hamarabb megjön. De abszolút követhetetlen. Mindkét alkalommal az írta folyamatosan, hogy bocsi raktározási gondok vannak, de hamarosan feladják. Aztán egyszer csak megjött a csomag, holott az írta még mindig, hogy fel sincs adva. A második csomag nemrég jött meg, de addigra az eladó eltűnt. Mivel gondok is vannak az áruval kénytelen voltam disputot nyitni. Az eladó persze nem válaszol, holnap le is jár az idő... Szóval onnan inkább többet nem.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#64738) doxa válasza cof (#64736) üzenetére


doxa
tag

termékenként tudok, de ott is 15 napot ír
indítsak termékenként holnap vagy várjak még, hogy az egész rendelésre tudjak indítani?
melyik a "jobb" ?
kutya füle amúgy.... "Huawei China Store" ráadásul ilyen névvel.... xarért engedik :))

[ Szerkesztve ]

(#64739) dethroner válasza doxa (#64738) üzenetére


dethroner
veterán

Én hasonló cipőben vagyok most. Dec. 31-én rendeltem, elvileg német raktárból és 10 napos szállítással. Ehhez képest Kínából indult a csomag, ami már túlvan a vámon és kiadták kézbesítésre, az ország másik felében. Persze alig indult el a csomag Kínából, az eladó bolt megszűnt. Értem én hogy kamu, de feladott valamit, és pont abba az országba, ahol én élek, szóval ennek mennyi az esélye? És mi lesz ebben neki a haszon, ha úgyis visszakövetelem a pénzem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64740) Jester01 válasza dethroner (#64739) üzenetére


Jester01
veterán

Gondolom simán egy másik rendelés számát adta meg neked. Egyszerűen keresett egy másikat ami pont Magyarországra jött (lehet, hogy nem is a saját boltjából). Az neki a haszon ha nem követeled vissza mert mondjuk nem foglalkozol vele és kicsúszol a határidőből vagy Ali nem neked ad igazat mert nem tudod alaposan bizonyítani, hogy nem te kaptad meg (ha másik település az elég szokott lenni, ha mondjuk 2 budapesti cím akkor már bajosabb).

Jester

(#64741) dethroner válasza Jester01 (#64740) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor ezesetben "szerencsére" nem oda jött. Pécsre várom, és Egerben adták ki kézbesítésre. De azt nem mondod komolyan, ha ugyanazon a településen kapja meg valaki, ahol én lakom és én várom, akkor lehet nem tudom bizonyítani, hogy nem én vettem át? Címzés, utca házszám, vásárló/átvevő neve nem elég bizonyíték?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64742) Jester01 válasza dethroner (#64741) üzenetére


Jester01
veterán

Első körben a nyomkövetési információkban csak a település látszik, a posta vagy a futárcég pedig nem nagyon fogja igazolni, hová lett címezve és ki vette át a másik csomagot ami nem a tied. Elvileg az lehet, hogy leírják az adott követési számú csomagnak nem te voltál a címzettje és ezt akkor csatolhatod bizonyítékként de ez így macerásabb mintha simán másik településről lenne szó.

Jester

(#64743) Golfplusz válasza Golfplusz (#64730) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni ebben a kérdésben? Mert az eladó azóta sem válaszolt.
Köszönöm.

"Sziasztok!
Először is Boldog Új Évet kívánok mindeninek!
Szeretném megkérdezni, hogy egy most piacra kerülő teló esetén a "Russia version" mennyiben különbözik a "Global version"-től?
Mert a csatorna kiosztásnál ott van a Vodafone (már nem az sajna) által használt B20-800 MHz ami szükséges a netezéshez. A kinai verziókban ez mindig hiányzik.
Találtam a lírásban (tips) egy mondatot amit ha jól értek akkor csak a "dobozon" lévő szöveg különbözik a két verzió között.
"* The functions of the Russian version and the global version of the mobile phone are the same, only the text on the product box is different."
Ti mit gondoltok?
Link: [link]
Írtam az eladónak 2 napja, hogy a csatorna kiosztást és magyar nyelvet tudja-e a telefon, de eddig nem kaptam választ.
Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!
Üdv, Gyula"

(#64744) depence


depence
tag

BÚÉK!

Érdeklődnék, hogy elkezdődött a Kínai újév ünnepe? Csomag feladás miatt kérdezem. Mert ha igen, meddig tart? Jövőhét végig, nem?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#64745) Golfplusz válasza depence (#64744) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Úgy tudom hétvégétől indul, és 1 hétig tart.
2023. január 21-27. (szombat - péntek) Tavaszi Fesztivál (Spring Festival Holiday, Chinese New Year)

[ Szerkesztve ]

(#64746) depence válasza Golfplusz (#64745) üzenetére


depence
tag

Köszönöm!
Mert vásároltam valamit de már most nem tudják feladni mert állítólag áll minden....

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#64747) LouiS22 válasza Golfplusz (#64743) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha jól sejtem, ez egy még meg sem jelent készülék, vagyis nemigen van róla hitelt érdemlő információ. Ha így van, akkor ezt csak az eladó tudhatja.
Személyes vélemény: sosem vásárolnék telefont közvetlenül Kínából - pont a fentiek miatt (és amiatt, amin te is lamentálsz most).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64748) Golfplusz válasza depence (#64746) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Igazán nincs mit. :)

(#64749) Golfplusz válasza LouiS22 (#64747) üzenetére


Golfplusz
csendes tag

Köszönöm a válaszodat.
Kínában már megjelent decemberben, ez most a globál megjelenés.
Én rendeltem már kínából telót szerencsére nem volt gond, igaz az nem egy frissen megjelent telefon volt. (már volt több 100 visszajelzés)
Viszont igen, ahogy írod kicsit vacilálok most. :)

(#64750) doxa válasza cof (#64736) üzenetére


doxa
tag

termékenként sem tudok még:
azt írja az utolsó frissítés után 15 nap :Y
január 5-én jött email, hogy elküldték a rendelésem.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.