Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) hohanyo7


hohanyo7
csendes tag

Sziasztok!
Szerintettek ez a csomag elveszett vagy van esély, hogy még megérkezik?
1 hónapja semmi mozgás vele kapcsolatban.
UL335744886BE

(#64552) V/ válasza hohanyo7 (#64551) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még nem jött el Belgiumból, de még befuthat.

(#64553) cof


cof
veterán

Most rendeltem 6 tételt 18$ értékben tesztelési céllal, mindegyik Saver Shipping, de csak egy van benne a 15-day delivery programban, annak az értéke is csak 3$ volt így kiesik papíron a szolgáltatás, jelentéktelen. Kíváncsi leszek majd, hogy lesz mert ahogy nézem egyre több eladó hátrál ki ebből a 15-day delivery programból valamiért.

Múltkori 4-es rendelésem meg ügyesen szétszedték 3 csomagra EO számmal, egyik már Budapesten van, másik 2 még talán egyesülhet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64554) dethroner


dethroner
veterán

12.31-én rendeltünk egy terméket, a leírás szerint Németországból szállítva, szállítási idő 10 nap. Ehhez képest Kínából jön az árú, és még mindig csak ott a távolban bóklászik. Szerintetek LV672614821CN ez meg fog érkezni? Azóta a bolt is megszűnt :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64555) V/ válasza dethroner (#64554) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma került a szállítóhoz, ez jönni fog 06 Jan 2023 13:47 Received by the carrier
5 munkanap telt el és ez a normális szállítási folyamat Kínából ha postai a szállítás. Nem bóklászik összevissza

(#64556) dethroner válasza V/ (#64555) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor ezt előbb elküldik Németországba, ott kap egy eu-s csomagszámot és utána eu-s csomagként kézbesítik? Nagyon vonzó volt a rendelés kiválasztásakor hogy 10 nap szállítást írt, de gondolom ez már nem fog beleférni.

The system will automatically confirm receipt after 15 days. If there are any problems, you can apply for a refund/return within 15 days of confirming receipt.
Itt a rendelés leadása, vagy a vállalt 10 napos szállítási határidő után van 15 napom hogy reklamáljak?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64557) V/ válasza dethroner (#64556) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ennek a céliránya Magyarország, ide küldik. Ha lejár a szállítási védelmi idő és lezárja a rendszer, azután 15 nap a reklamálási idő. Az elküldéstől számolva az a 15 nap, a automatically confirm receipt after 15 days, amikor Awaiting delivery lett az állapota.

(#64558) dethroner válasza V/ (#64557) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor ez lehet hogy valamilyen plusz költséget fog jelenteni? Pl posta áfa megfizetés vagy valami?
Mert a rendeléskor azt írta hogy Németországból jön és a rendeléseimnél is ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64559) V/ válasza dethroner (#64558) üzenetére


V/
Topikgazda

Az áfát már kifizetted ha 150 € alatti az értéke, csak a vámolási kezelési díjuk jön szóba, a 399 Ft vagy ha nem találnak elektronikus elérhetőséget akkor a 799 Ft.
A nyomkövetési azonosító egy Kínából induló és Magyarországra érkező küldeményé és ez számít, nem az ami a megrendelésnél van írva, hiszen megváltozott.

Onnan küldték volna ha nem fogyott volna el ott, ilyenkor nem szokták jelezni, hanem Kínából szokták elküldeni.
Persze ez nem korrekt eljárás, de nem igazán tudsz ellene mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#64560) dethroner válasza V/ (#64559) üzenetére


dethroner
veterán

És ha a bolt is megszűnt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64561) V/ válasza dethroner (#64560) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs jelentősége, hiszen elküldték, már utáon van. Valamit kapsz, ha nem azt vagy semmit akkor meg visszakapod a pénzed az AliExpress-től.
Amikor megkapod csinálsz kibontásról videót úgy hogy felbontás előtt a súlyát is láthatóan leméred és magát a címkét is az már elég bizonyíték. Ha meg az van benn amit kifizettél akkor minden oké.
Lehet hogy megszűnt, de csak a német raktár vagy árúkészlet csere miatt nincs termék, mert az is lehet. Mennyi %-os volt a minősítése és mikor indult az eladás?

(#64562) stomi61 válasza dethroner (#64560) üzenetére


stomi61
tag

Ha meg is szűnt, ez a csomag már úton van.
Viszont figyeld a megadott elérhetőségeidet, mert erre lesz postai sarc. Ha ki tudod fizetni online, akkor 399Ft, ha nem, akkor a postás tartja a markát 800Ft-ért!
(már ha kiviszik)

(#64563) dethroner válasza V/ (#64561) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, ha jön csomag, mindent videóval dokumentálok. Nem az értékelést néztem, inkább azt, hogy nála jobb árak voltak egy kicsit. Amúgy [erről] a boltról van szó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64564) V/ válasza dethroner (#64563) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig muszáj lett volna az értékelést megnézni, ez nem megszűnt, ez kamu eladó, a pénzed majd visszakapod az AliExpresstől. Ahol 100% de nincs jóformán semmi eladás vagy 95% alatti pár 100 eladás után attól nem szabad rendelni. Nem az árak számítanak elsősorban.

(#64565) dethroner válasza V/ (#64564) üzenetére


dethroner
veterán

De ha kamu volt, akkor milyen csomag van úton? És miért van kamu eladó, mi haszna belőle?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64566) V/ válasza dethroner (#64565) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem jól fogalmaztam, nem kamu csak éppnem szabad ilyentől vásárolni. Valaminek van nyomkövetsi száma de lehet hogy nem tiéd, nás van benne

(#64567) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok! Pár napja rendeltem több dolgot is aliról. A mai nap ránéztem a trackingre és jelezte, hogy ezt a két rendelésemet kombinálták: [link]
Amint látszik nem egy eladótól jön a kettő és a szíjon 15 napos szállítás van, a lámpa pedig "majd egyszer csak megérkezik" szállítással jön elvileg. Ez most azt jelenti, hogy a lámpa a szíjjal együtt fog megjönni és így a lámpa is 15 napon belül befut majd? :Y (ennek azért örülnék, mert az perpill fontosabb lenne, mint a szíj)

Szerk: itt látszik is, hogy mit vontak össze: [link]

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#64568) LouiS22 válasza phrenetiX (#64567) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen.

De pls most ne írd majd le naponta, hogy még mindig nem kaptad meg.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64569) phrenetiX válasza LouiS22 (#64568) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Köszi!
:))
Nem fogom, most már tudom mire számíthatok a 15 napos szállítástól.
(szerintem január 20-ig meg fog jönni, de ha nem, akkor sincs baj, mert egyik sem életbevágóan sürgős)

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#64570) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Úgy látom megunta az Ali-eladó, hogy ezekből a 3-as pakkokból ECC..... akármi számmal sok eltűnt kishazánkban. A 3 legutolsó ilyen rendelésem mind EO azonosítót kapott. Yeeeee. :C

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#64571) cof válasza Digitalpimp (#64570) üzenetére


cof
veterán

Egyből EO azonosító? Nem azon múlik szerintem.

Tegnapi 6 tételből 3 már kapott ECS számot, mindegyik Saver Shipping rendelés, persze majd lehet belőlük EO ha összevonják, de csak egy szerepel a 15-day delivery programban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64572) Digitalpimp válasza cof (#64571) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, külön mindhárom egyből. Gondolom országosan jó sok ECC... eltűnt, aztán megunták. 22-ben nekem is több csomagom eltűnt, mint a 10 év alatt összesen. Úgy, hogy kb. 20-ad annyit sem rendeltem, mint 21-ben.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#64573) cof válasza Digitalpimp (#64572) üzenetére


cof
veterán

Nekem egy "veszett" el eddig. Postásom szerint le sem ért a helyi hivatalba mert akkor kihozta volna, de minimum értesítőt hagy. Elhiszem neki mert egész lelkiismeretes, még december közepén is hozott olyan ECS-t ami nem fért volna be a postaládába.

Szerintem a szállítási módtól függ amit választottál, hogy mivel küldik. Nem attól mert sajnos tűnnek el csomagok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64574) Digitalpimp válasza cof (#64573) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezeknél a 3 cucc 6 dollár rendeléseknél csak egyféle szállítás van, eddig ECC volt mind, most EO lett mindhárom. Remélem így is marad.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#64575) cof válasza Digitalpimp (#64574) üzenetére


cof
veterán

Igen, azok 15-day delivery már jóideje. Egyből EO számot kapsz ott.

Azt hittem sima vásárlás 3 különböző eladótól.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64576) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Vásároltam innen egy barátomnak 2x3db-ot [link] AliExpress Saver Shipping szállítást választottam mert az csak kicsivel volt drágább és kaptam 2 ECS követőt amit 2 nap után összevontak és AliExpress Standard Shipping lett belőle EO
már meg is érkezett hétfőn kihozzák
tehát úgy látszik hogy az összevonásnál nem mindig feltétel a HUF 4,074.35 összeg határ elérése ?

(#64577) cof válasza lacoka55 (#64576) üzenetére


cof
veterán

Eddig így volt igen, hogy a Saver Shipping szállításokat összevonták. Reméljük akkor továbbra is így van és azokat is összevonják ahol nincs 15-day delivery. Én most tesztelem, jövő héten már biztos ki fog derülni, hogy posta vagy EO a 6 csomagom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64578) hzsolee válasza attiati (#63825) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát tegnap én is meglepődtem. Sokat vásároltam már de ilyen még nem volt. Elvileg spanyol raktárból jött, "seller's shipping method" volt megadva. Amíg az országba ért követhető volt, aztán semmi. Csak jött egy sms, hogy foxpost automatában van egy csomagom. Csodálkoztam, gondoltam téves üzenet, mert nem rendeltem foxba semmit, főleg nem oda. A második üzenet után azért elmentem megnézni, hát jól tettem mert bizony az én kínaim volt a fiókban. Már több alkalommal hozott kínait az ExpressOne, ezen már nem csodálkozom, de akkor a Foxpost is beállt a sorba....😏

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#64579) dethroner válasza V/ (#64566) üzenetére


dethroner
veterán

Mozgásban van. Ali csomagkövetője szerint Import customs clearance complete. Carrier note: Flight Departure
Kínában is vámolják, vagy ez már idehaza van? És ha a csomagkövetőkben nem látszik, azért valahogy meg lehet tudni a csomag tömegét?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64580) V/ válasza dethroner (#64579) üzenetére


V/
Topikgazda

A Világon minden országban úgy működik hogy kifelé és befelé is van vámolás. Nem minden mehet ki és nem minden jöhet be. Ahol ez kimarad az csempészet.

(#64581) dethroner válasza V/ (#64580) üzenetére


dethroner
veterán

Az rendben van, egyetértek. Csak itt a megfogalmazás kicsit furcsa, import. Ha Kínában történik a vámkezelés, akkor ott exportnak kéne írni, nem?
És a tömeget lehet valahogy ellenőrizni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64582) V/ válasza dethroner (#64581) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha itt van akkor azt látod a Magyar Posta nyomkövetőjében. Ott még nincs és én ezt látom: 08 Jan 2023 19:10 Airline departure. Akkor lesz vámolva ha azt a Magyar Posta beírta, az hogy szállítóeszköz megérkezik, nem jelenti az azonnali vámolást.
Ezt a kínai posta szállítja, ők ezt írják: 2023-01-08 19:10 In-Transit Flight Departure talán jobban tudják mint az AliExpress, aki ebbe épp nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#64583) Imy


Imy
veterán

20-25cm-es UCB-C USB-C kábelt keresek, de nem atlálok jó áron, csak 4$ körül. Csak töltésre kellene 1 max 2$-ért. Valaki esetleg találkozott ilyennel?

(#64584) cof válasza Imy (#64583) üzenetére


cof
veterán

50cm nem jó? Ilyenem van, korrekt minőség a nevével ellentétben. :D

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64585) Imy válasza cof (#64584) üzenetére


Imy
veterán

Hát ha nagyon akaom, de nem kell ekkora teljesítmény, csak egy 10W-os wireless töltő lenne rádugva. Azért lenne jó minél olcsóbb. :D És tényleg max 30cm elég.

(#64586) V/ válasza Imy (#64585) üzenetére


V/
Topikgazda

2,27 $ ennek az ára, az ennél olcsóbb csak gagyi lesz.

(#64587) Jarod1


Jarod1
addikt

Hát ilyen g korán még nem érkezett csomagom az Express one al, hajnali 8 óra :)
és 3 at rendeltem különböző terméket mám más eladótól .és egyben hozták
1 poco M4 pro tok bANK kártya tartóval
1 üvegfólia
1 ucb c világítós kábel.

(#64588) cof válasza Imy (#64585) üzenetére


cof
veterán

Nem találtam ennél jobb deal-t. De 10W-ra felesleges is a Type C mindkét oldalról. USB-A to Type C találtam jó áron, ha van bármilyen régebbi 5V 2A töltőd otthon erre a célra.

[link] USB-A to Type C, 30 cm, 1.26$

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64589) Imy válasza cof (#64588) üzenetére


Imy
veterán

Sajnos C-C kellene, a notebookom dokkolójának a C portjára menne az egy szabad A az pendrivenak van fenttartva. 1.72$-nál tartok eddig a legjobbal. [link]De tényleg a 10W-ra nem kell extra kábel.- :D

(#64590) cof válasza Imy (#64589) üzenetére


cof
veterán

Na, ez jó lesz szerintem. Vedd meg nyugodtan. Nem kell ám elhinni, hogy tud 60W-ot, hát még 100W-ot ennyiért. :D

Leírásból...

-- 3A (Max) Fast Charging |||| Ez 5V-on 15W-ot jelent.

Csak reklámfogás. SuperDeals miatt ennyi az ára, pont ma indult. Amúgy drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64591) Jester01 válasza cof (#64590) üzenetére


Jester01
veterán

5V-on igen, de 20V-on az 60W.

Jester

(#64592) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

[link]

Mi ez a preMainCode?

[ Szerkesztve ]

(#64593) V/ válasza kungzi (#64592) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi jelentősége, technikai információ. Leaving from departure country/region jön majd utána ami fontosabb infó.

[ Szerkesztve ]

(#64594) kungzi válasza V/ (#64593) üzenetére


kungzi
veterán

Köszi a segítséget

[link]

Erre a csomagra pedig Dispute-t nyomtam. Ezt valaki lenyúlta. Ebből már nem lesz semmi.

Remélem, amit most rendeltem újra, az meg is érkezik :D

[ Szerkesztve ]

(#64595) Imy válasza cof (#64590) üzenetére


Imy
veterán

Nekem 10W is elég. Ez [link]nem tud sokat. :D

(#64596) mzso válasza atos30 (#64521) üzenetére


mzso
veterán

Te is régi böngészőt használtál? Van egy olyan sejtésem, hogy régi böngészőkkel megbolondul és baromságokat mutat. Most hogy valamelyik nap frissítettem úgy néz ki jól működik az oldal.

(#64597) Flowtation válasza V/ (#64546) üzenetére


Flowtation
őstag

Sajnos ugyanaz lett az eredmény. Annyi jutott még eszembe, hogy az járható út ha a mailboxde címemre rendelem meg és onnan ők küldik tovább?

Ebben a mailboxde-s rendelésben otthon van valaki esetleg?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#64598) V/ válasza Flowtation (#64597) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, az járható út. Eze gy telephelyes cég ahol személyesen veszik a küldeményeket, nem egy postafiók, mert a mailbox ugye azt jelenti, de itt csak a nevük az, néha az eladó félreérti és visít hogy postafiókra nem szállít, akkor elkell neki maygarázni.
Regisztrálsz, kapsz egy azonosító kódot a nevedhez és a címüket. Azt adod meg szállítási címként, amikor megérkezik oda ők értesítenek. Megadják hogy mennyibe kerül az átcsomagolás és az ideszállítás díja (GLS a legolcsóbb) azt az összeget feltöltöd az ottani egyenlegedre, azután megrendeled a szállítást és majd hozza a GLS.
Van lehetőség arra (külön díja van 1 évre) hogy csomagokat összevárj és egyben lesz elküldve, így csomagokra leosztva a költséget jobban jársz

[ Szerkesztve ]

(#64599) Flowtation válasza V/ (#64598) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, így már világos. Meg is próbáltam megadni az odavágó címemet a gshopperen, de egyszerűen nem fér el a mezőben, máshogy meg nem tudom megadni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#64600) V/ válasza Flowtation (#64599) üzenetére


V/
Topikgazda

Rövidítsd a név mezőt:
Mailboxde Lajos Kocsis 111266
Äussere Weberstr 57
02763 Zittau
Deutschland
Kezdetektől így van megadva nálam mert van amikor a nyomtatott címkére sem fér rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.