Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) attamb válasza DrDobos (#63450) üzenetére


attamb
junior tag

Most már csak asztali gépemen, vagy cromebookomon nézem. Azokon is azt látom, hogy megérkezett. Szóval valószínűleg ezt én csesztem el. :K

(#63452) phrenetiX válasza phrenetiX (#63420) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Hát ez ma sem jön meg... remek.. :W:W:W

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63453) V/ válasza phrenetiX (#63452) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egy kicsit korán van. De nem tudom hogy mit nézel, mert már a kézbesítő depóban van,
07:05:49 DEP Depóba érkezett (HU - Szerencs) nem sokára kiadják a futárnak és viszi hozzád.
Nincs EO depó Sátoraljaújhelyen hanem az 50 km-re lévő Szerencsen van. Ja és furgonnal szállítanak, nem gyalog kézbesítővel.
Ezt említettem neked:
7-8 óra közt megy az e-mail vagy megjelenik náluk a nyomkövetésben a kézbesítés ideje.
Ha 9 óráig semmit nem kapsz, nem látod hogy futárnak kiadva akkor tényleg ma nem kapod meg.

[ Szerkesztve ]

(#63454) V/ válasza V/ (#63453) üzenetére


V/
Topikgazda

Update:
07:29:10 OFD Kiadva futárnak
10:05 - 12:05 közt te leszel a 30. cím, amikor 28. címen van érdemes kimenni a bejárat elé, nehogy ne halld meg a csengetést, a mobil is legyen nálad ha nem állna meg a furgon akkor tudj szólni a futárnak.

7 munkanap volt Kínából és lényegében filléres szállítási költséggel,én elégedett lennék.

[ Szerkesztve ]

(#63455) LouiS22 válasza V/ (#63453) üzenetére


LouiS22
veterán

Én ma 7:58-kor kaptam meg az értesítő mailt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63456) V/ válasza LouiS22 (#63455) üzenetére


V/
Topikgazda

8-ig meg szokott érkezni mert addig ki szokták adni a futárnak, nekem 7-8 közt érkezett eddig, azért írtam azt neki is.

(#63457) LouiS22 válasza V/ (#63456) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, én is így figyeltem meg. Sőt előfordult az is, hogy a futár már itt volt, de az email csak késő délelőtt futott be. Mondjuk nekem a TrackChecker mindig jelzi, hogy történés van/lesz, abból is tudom, hogy csomag érkezhet napközben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63458) attamb


attamb
junior tag

Addig ok, hogy figyelmetlen voltam és rossz helyre kattintottam. De hova? Most utólag már meg sem találom hová kattinthattam. :F

(#63459) V/ válasza attamb (#63458) üzenetére


V/
Topikgazda

Már linkeltem a képet itt tegnap neked, Confirm receipt, de ezt véletlenül is csinálhattad.

(#63460) attamb válasza V/ (#63459) üzenetére


attamb
junior tag

Köszönöm. Én lehettem. Most mitévő legyek? Várjak és kész?

(#63461) V/ válasza attamb (#63460) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de megkereshetnéd a nyomkövetési számot és itt néha nézz rá. Leírtam hogy miként találod meg.

(#63462) attamb válasza V/ (#63461) üzenetére


attamb
junior tag

Köszönöm neked a sok segítséget! :R

(#63463) MrTwister


MrTwister
őstag

szeptember 27.-én rendeltem egy kis szilikon tartót az Aliról, jól sejtem, hogy ennek már itt kellene lennie? Mehet a refund? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#63464) V/ válasza MrTwister (#63463) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor az első kérdés az hogy mennyi nap van hátra a szállítási védelmi időből (ami 90 nap szerintem eredetileg), a második az hogy mit mutat a nyomkövetési, mi a nyomkövetési azonosító. Ezután tudunk válaszolni értelmest.

[ Szerkesztve ]

(#63465) vasi89


vasi89
addikt

Hali,

Ez így mennyire normális? GLS hozza spanyolból de csütörtök óta Essen-ben dekkol a csomag. Többször is rendeltem spanyol raktárból de onnan eddig mindig közvetlenül magyarországra jött a cucc.

ParcelsApp

(#63466) phrenetiX válasza V/ (#63454) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Már beszéltem a futárral, megkértem, hogy hozza el melóba, lassan ideér.
Nagyon nem vagyok elégedett, 1,5 hét alatt jött meg, mert tököltek a ferdeszeműek a feladással meg az országba szállítással. Másoknak, akik 2 nappal korábban rendeltek már a múlt héten megjött. Sebaj, tapasztalatnak jó volt ez nekem, biztos, hogy még egyszer nem rendelek így.

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63467) V/ válasza vasi89 (#63465) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű, nem minden nap jön Magyarországra szállítmány, de szerintem a GLS eddig is Esseni logisztikai központba vitte mostanában.
Onnan ezzel a számmal jönne: 604278393420
10-én 23:14-kor már nem történt semmi, 11-én nem jött járat, azután hétvége, szerdáig mozdulni fog.

(#63468) V/ válasza phrenetiX (#63466) üzenetére


V/
Topikgazda

7 munkanap, mennyit is fizettél szállítási költséget ennél a kínai vásárlásnál? A valódi futárszállítás 40-50 $ és 20 napos várható szállítás.
Bőven a neked ajánlott 15 napos garantált kézbesítésben benne van, mert munkaszüneti napokon sehol nem kézbesítenek és ezért ez munkanapra vonatkozik.
Ha nem vagy elégedett mert nem annyi időbe telt mint amikor Sátoraljaújhelyen vásárolsz egy üzletben, vagy egy magyar webshopban akik 40%-a tudja 3 napon belül kézbesíttetni akkor tényleg ne az AliExpress-ről rendelj, mert ez soha nem fog teljesülni egy 10000 km-re lévő üzletből.
És itt a topikban nem szokás faji vagy más célzásokat tenni, egyáltalán nem torelárom a PH ÁSZF felhatalmazása alapján, de kínaiak többsége nem ferdeszemű.

[ Szerkesztve ]

(#63469) LouiS22 válasza phrenetiX (#63466) üzenetére


LouiS22
veterán

Egészen elképesztő, hogy mit meg nem engedsz magadnak... Nagyon fordítva ülsz azon a bizonyos bilin.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63470) cof válasza phrenetiX (#63466) üzenetére


cof
veterán

Remélem azért nem adsz rossz értékelést majd szerencsétlen eladónak... Másfél hét kínából az baromi jó idő, ha ettől jobbra vágysz akkor érdemes EU raktárból rendelni vagy UPS futárral de annak a díja nem is filléres hanem majd 20 ezer Ft.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63471) MrTwister válasza V/ (#63464) üzenetére


MrTwister
őstag

Most néztem rá a rendelésre cancelezték valami "this order has been closed and refunded due to an invalid tracking number provided by the seller." miatt. Mondjuk még pénzt nem láttam visszajönni, no mindegy. Elengedtem. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#63472) LouiS22 válasza cof (#63470) üzenetére


LouiS22
veterán

Vagy megvenni itthon.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63473) vasi89 válasza V/ (#63467) üzenetére


vasi89
addikt

köszi ezt nem tudtam illetve azt sem, hogy miért van additional TN mert eddig sosem volt. Legutóbb július elején jött cuccom, akkor még közvetlenül ide.

(#63474) V/ válasza MrTwister (#63471) üzenetére


V/
Topikgazda

Általában egy héten belül visszakerül, ha kártyáról ment akkor a kártya mögötti bankszámlára. Sajnos ilyen is elő szokott fordulni, még mindig jobb mint 90 után derül ki hogy a nyomkövetési azonosító az nem te csomagodé és el sem küldték.

(#63475) Makifeju


Makifeju
tag

Szerintetek ezzel mit lehet kezdeni? :((
ECSCCA0002713722

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#63476) LouiS22 válasza Makifeju (#63475) üzenetére


LouiS22
veterán

Elolvasni az összefoglalót.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63477) V/ válasza Makifeju (#63475) üzenetére


V/
Topikgazda

Öf 2. pont

Ha valaki ECSCCA0001111001 formátumú küldemény azonosítót kap:
Ez egy Budapesten a Magyar Postának átadott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-10 munkanap a kézbesítés. Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta át a Cainiao a Magyar Postának, nem a kézbesítő postára érkezik meg.
A Magyar Posta dolgozója kézbesíti a levél kézbesítési szabályok alapján. Ami azt jelenti hogy ha a küldemény 24 mm-nél vékonyabb és behelyezhető a postaládába akkor a leveles postás kézbesíti, ha nem ilyen a küldemény (vastagabb 24 mm-nél vagy más okból nem helyezhető a postaládába) akkor értesítést kapsz (sms vagy papíros) és postán a hivatali kézbesítőknél veheted át.
Mivel csak normál levél, nincs nyomkövetési száma, ha nem kapod meg nem tudsz a Postán reklamálni.

(#63478) V/ válasza LouiS22 (#63476) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha én sem értem már a dolgokat, de van a CTRL C és CTRL V a billentyűmön.

[ Szerkesztve ]

(#63479) doxa válasza doxa (#63146) üzenetére


doxa
tag

pénteken megjött végül.... ;)

(#63480) Makifeju válasza LouiS22 (#63476) üzenetére


Makifeju
tag

Képzeld,megnéztem!
Egyébként nagyon okos vagyok,ismerem a keresőt is.
De mivel ugye nincs megoldás az ilyen 1 hónapja a postán rothadó ECSCCA küldeményekre,én oktondi gondoltam megkérdezem itt,hátha valaki kiokoskodott már valamit.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#63481) LouiS22 válasza Makifeju (#63480) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha használtad a keresőt (amit egyébként kétlek), akkor megtaláltad (volna), hogy V írta (alig néhány napja): be kell csattogni a kézbesítő postára és nem hagyni lerázni magad... Lesz ott egy füzet, amiben egyébként iktatnak minden küldeményt név és cím szerint (még ezeket is). Tudom, mert a mi postánkon is ez van (mondjuk engem már ismernek a nénik és tudják, hogy nem fognak lerázni sem addig, amíg nincs meg a küldemény). De ehhez ki kell mozdulni virtuáliából, és tenni érte, mert más nem fogja megoldani helyetted.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63482) attamb válasza V/ (#63461) üzenetére


attamb
junior tag

Csak még egy kérdés: nem lehetne valahogy elérni a figyelmetlenségbőli kattintásom visszavonását? Talán van valmi módszer rá? Vagy ha lelevelezném? De hol és hogyan és ... ?

(#63483) LouiS22 válasza attamb (#63482) üzenetére


LouiS22
veterán

Sajna vissza nem tudják vonni :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63484) attamb válasza LouiS22 (#63483) üzenetére


attamb
junior tag

Értem, köszönöm.

(#63485) atala


atala
addikt

Van egy rendelésem, amit még nem adtak fel. 2 nap múlva lejár a feladási idő. A termék már nem elérhető, gondolom ezért nem adták fel.
Nyomhatok egy Cancel order gombot?

(#63486) Makifeju válasza LouiS22 (#63481) üzenetére


Makifeju
tag

Te csak ne kételked apafej,pláne úgy hogy lilád sincs hogy ki vagyok,remélem világos!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#63487) LouiS22 válasza atala (#63485) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, de a lejárat után automatikusan is törölnék. Így viszont jó eséllyel két nappal korábban kapod vissza a pénzed.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63488) V/ válasza atala (#63485) üzenetére


V/
Topikgazda

Még feladhatja, de ha letelt az idő akkor jön vissza a pénz, én hagynám, ilyenkor rászoktam írni az eladóra hogy mi van ha szükségem lenne rá.

(#63489) Nagus válasza V/ (#63393) üzenetére


Nagus
senior tag

Válaszoltak a panaszra. Kiderült a ViddL hozta ki kétszer amit nem vitatok csak senki nem értesített. :DDD Az amazonról rendelt még be sem jött az országba de a dpd már adott neki számot, kiértesítettek.

(#63490) erh75


erh75
tag

Rendeltem egy terméket, meg is érkezett rendben. Viszont az Order details-ben nem jelenik meg a Download invoice lehetőség.Tudja valaki esetleg, hogy miért lehet ez ?

(#63491) V/ válasza erh75 (#63490) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem mindegyiknél ott van. Böngészőn vagy mobil app-on nézed?
Böngésző, Orders, adott vásárlás jobb szél Order details
Neked akkor csak a Confirm receipt van?

Amit leigazoltam hogy megérkezett annál meg így van

De minek?

(#63492) erh75 válasza V/ (#63491) üzenetére


erh75
tag

Nekem olyan van mint a második képen csak a Download invoice nélkül.
Közben ki derítettem hogy ha 150USD felett van a rendelés akkor nem jelenik meg.
Állítólag ilyenkor a kerekedőtől kell számlát kérni.
Egyébként EU raktáras rendelés volt, ahol elviekben már meg lett fizetve az áfa és a vám is.
Írtam a kerekedőnek aztán vagy ad számlát vagy nem ...

[ Szerkesztve ]

(#63493) V/ válasza erh75 (#63492) üzenetére


V/
Topikgazda

Vám nincs, mert EU-s csak áfa és ha el akarod számolni arra egyébként sem lenne jó az AliExpress féle számla, ha az nem annak a nevére és címére készült aki el akarja számolni és nem a céges kártyával , céges PayPal fiókkal lett fizetve.
Egyébként meg kell adnia számlát, az EU-s szabályozás egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#63494) V/


V/
Topikgazda

Megjelent a A Nemzeti Adó- és Vámhivatal által kiadott 4002/2022. tájékoztatás a 2023. évben alkalmazandó vám- és adómentes értékhatárokról.
Az egyik lényeges változás hogy a 150 €-os értékhatár 2023-ban 64000 Ft lesz az eddigi 54000 Ft helyett.
Figyelembevétele az Összefoglaló, 7. Az AliExpress-en megvásárolt termékek vámkezelési szabályai résznél leírva.

(#63495) Manus4


Manus4
tag

Combined delivery szállítási mód megszünt?

(#63496) V/ válasza Manus4 (#63495) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, most is jönnek a 11.11-es vásárlásaim úgy, de van ahol csak az összevont csomag új száma látható, az előzőt törölték és nem írja hogy kombinált csak annál ami alá összevonták.

(#63497) anonymus89


anonymus89
addikt

Kedves V/, ezt már vajon kézbesítették a portásnak vagy a legközelebbi 11. kerületi postán érdeklődhetek? cainiao szállítás

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#63498) V/ válasza anonymus89 (#63497) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt jelenti. Ha hosszú számsor az azonosító akkor átkerült az Express One-hoz holnap várható, ha ECSCCA00..... forma akkor csak átadták a Magyar Postának és majd 2-10 nap múlva lesz a helyi postán ahol nem tudsz rákérdezni mert csak egy nem nyilvántartott levél.
Ha ajánlott postai azonosító azt meg mutatná a Magyar Posta de nem egészen ezek a bejegyzések lennének.
De a kép helyett egyszerűbb lett volna maga az azonosító.

[ Szerkesztve ]

(#63499) Debilon válasza anonymus89 (#63497) üzenetére


Debilon
addikt

..

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#63500) anonymus89 válasza V/ (#63498) üzenetére


anonymus89
addikt

Elnézést

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.