Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) Flowtation válasza V/ (#64600) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi. Province-hez írtál valamit?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#64602) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Ha az eladó rossz terméket küldött a rendelésben, akkor fogadjam el,hogy megkaptam, majd írjak neki?

3 terméket rendeltem, 2 felé lett feladva, az amiben 2 termék volt, az egyik jó, a másik pont a másik fajta mint amit én rendeltem(lapos végű a hegyes helyett).

(#64603) V/ válasza laskr99 (#64602) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak akkor tudod meg hogy rossz ha megérkezik, amíg szállítják addig akár jó is lehet. ;]
Rárkérdeznek a dispute indításnál hogy megérkezett vagy nem.
Én leigazolom hogy megjött és azután reklamálok rögtön, mert ha rossz akkor minek nézegessem, nincs jelentősége annak hogy 15 nap a dispute indítás ideje ha leigazolod a megérkezést.

[ Szerkesztve ]

(#64604) laskr99 válasza V/ (#64603) üzenetére


laskr99
addikt

De elsőnek gondolom írjak az eladónak,hogy rossz jött.

(#64605) V/ válasza laskr99 (#64604) üzenetére


V/
Topikgazda

Neki megy el elsőként a dispute és lehet hogy rögtön lerendezi, de reagálni a kell valamit és annak függvényében viszed tovább az ügyet. Az AliExpress közbelépést kérni kell.

(#64606) laskr99 válasza V/ (#64605) üzenetére


laskr99
addikt

Oh, pedig az összefoglaló szerint mentem és neki írtam.

(#64607) V/ válasza laskr99 (#64606) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy át kellene fogalmaznom, mert 50% esély van rá hogy meg lehet egyezni úgy hogy nem kell dispute, viszont 50%az hogy van olyan eladó aki csak a dispute indítás esetén hajlandó foglalkozni a problémával, nem tudom hogy melyik lenne a jobb javaslat.

[ Szerkesztve ]

(#64608) laskr99 válasza V/ (#64607) üzenetére


laskr99
addikt

Na azt nem tudom, de ez egy nagyobb eladó, meglátjuk.

(#64609) dethroner válasza V/ (#64582) üzenetére


dethroner
veterán

Jól olvasom, ezt a rendelést a rendszer 11 nap múlva automatikusan minősíti kézbesítettnek és csak utána reklamálhatok ha nem érkezik meg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64610) V/ válasza dethroner (#64609) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet korábban is (az elküldési dátum után a 11. napon) de nincs értelme, mert lehet hogy azt írják hogy várjál még vele, mert folyamatban van a szállítás. Akkor szokták elfogadni korábban, ha érzékelik hogy eleve gond van az üzlettel, vagy azt hogy egyáltalán nem mozog.

(#64611) Jar


Jar
tag

Egy ideje már passzív tag voltam, most regisztráltam, remélem az én esetem érdeklődésre tarthat számot. 2022 november 26-án vásároltam az Aliexpresstől a következő tracking numberrel: QFLTB2821614325YQ. Lassan érkezett meg Magyarországra, elvileg már a kézbesítő felé járhatott, de a mai napon minden információ eltűnt a csomagról és nekem nem is kézbesítették (parcelsapp.com). Ez számomra azért is furcsa, mert a már "lejárt" keresések is szoktak látszani. Az OK, hogy a Magyar Posta nem követi, de nagy a kockázata az "eltűnésnek", főleg, ha törölni tudják a csomag előtörténetét is.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64612) V/ válasza Jar (#64611) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem nyomkövetési szám csak a Yanwen küldeményazonosítója. Semelyik cég Magyarországon ezzel az azonosítóval nem csinál semmit, nem vezetik.
Itt látod a szállítási folyamatot, annyira azért nem tűnt el, csak a Yanwen már nem ír semmit, ezt jelzi néhány követő: The carrier hasn't updated any tracking result or the tracking number/carrier info is incorrect. de majd értesíteni fognak (Magyar Posta a valószínű) valami azonosítóval, amikor már átesett vámoláson és a kézbesítése következik, még nem tart ott.
Itt is megvannak az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#64613) Jar


Jar
tag

Bízom benne, hogy megkapom, úgy rémlik, a vámoláson már átesett. Kedves Topikgazda, tudnod kell, hogy azért folyamodtam itt tagsághoz, mert a Te lelkiismeretes hozzáállásod, munkatűrő képességed, türelmed, higgadtságod arról győzött meg, hogy léteznek még értelmes topikok. Soha sehol nem voltam még tag, friss újoncnál is újoncabb vagyok.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64614) Gézengúz


Gézengúz
addikt

V

Rendeltem két cuccot, külön de egyszerre, egy feladótól, így jött ki jól a szállítási költség.
Egyik ECS azonosítót kapott a másik ilyet.

158271900093540013603000
EO-tól jött levél, hogy ma hozzák.

De az ECS csomag nyomkövetése ugyanazt mutatja mint ezé.
Összerakták volna?

(#64615) LouiS22 válasza Gézengúz (#64614) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen. De legkésőbb akkor ki is derül, amikor bontod a zacsit :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64616) laskr99 válasza V/ (#64607) üzenetére


laskr99
addikt

Megjött a válaszuk:

(#64617) V/ válasza laskr99 (#64616) üzenetére


V/
Topikgazda

2 $ ajánlanak kompenzációnak, ha ez neked nem felel meg akor valószínűleg az lesz a dispute-nál hogy küldd vissza az egészet és visszakapod a pénzed, de most ennek díja minimum 5695 Ft (Kínába) és ezt nem téríti meg neked senki.

(#64618) Gézengúz válasza LouiS22 (#64615) üzenetére


Gézengúz
addikt

A múltkor még nem érkezett wifis villanykapcsoló, vettem 2-t is, egyik store-ban beleakadtam jó árban.
Remélem rendben is lesz.

(#64619) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
Nektek jönnek az EO csomagok?
Az enyém beakadt valahol a Cainiao-nál, vagy a fináncoknál.
158271900092520163602890
Jó tudom, legyek türelmes! :)

(#64620) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Még mindig úgy van, hogy az a szállítási mód, amiben az "Aliexpress" szó szerepel, az teljesen "VÁMFA" mentes? Tehát pl. az "Aliexpress Standard" és az "Aliexpress Saver" is?

Amúgy a Saver az nagyon lassú?

ZHX!

(#64621) LouiS22 válasza SunMount3r (#64620) üzenetére


LouiS22
veterán

Még mindig benne van minden az összefoglalóban.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64622) atos30


atos30
aktív tag

EO meghozta az összevont csomagokat, amiket dec 30/31.-én rendeltem. Volt köztük 15 days delivery meg minden más is. Hozott az EO külön egy kicsi csomagot is ( 2.5 USD értékben), amit meg jan.4.-én rendeltem.
Gyorsak na!

Viszont rendeltem spéci ragasztót meg UV ragasztós üveget. Na ezek hajóval/vonattal jönnek, postai fizetősek lesznek (Cainaio Super economy for Special Goods). Úgy látom , hogy a ragasztót tartalmazó dolgokat nem küldik repcsivel, asszem az aksikat sem.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#64623) tsilver


tsilver
aktív tag

a második tételnél melyik szállítási opciót kellene választanom hogy egy csomagba kerüljön (11 dodo a min) ? Az ok hogy az első a 15 napos csomag de a másodiknál az elsővel megegyező standard kell vagy az olcsó economy is jó és így is belekerül a csomagba?
Így elég vicces, hog 2 dollárost majdnem 4 dollárért szállítana

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#64624) cof válasza tsilver (#64623) üzenetére


cof
veterán

Bármelyiket választhatod, én a legolcsóbbat szoktam ilyenkor. Csak érje el a tételeknél a 11$-t az összeg postaköltség nélkül. De ezt írja is a kosárban mennyi kell még hozzá.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64625) V/ válasza stomi61 (#64619) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kerül a fináncokhoz. 2-10 nap amit írtak, 14-én jár le.
Ma is jött nekem.

(#64626) tsilver válasza cof (#64624) üzenetére


tsilver
aktív tag

Jol ertem hogy legyen meg a limit es az osszesnel valasszam ki a legolcsobbat ahol 15 napos zold szoveg van

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#64627) cof válasza tsilver (#64626) üzenetére


cof
veterán

Én úgy szoktam csinálni, és eddig EO lett mindig. Viszont meg is bonthatják még úgy is. Nekem legutóbbi 6 tétel is 3 csomagba jött.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64628) stomi61 válasza V/ (#64625) üzenetére


stomi61
tag

Köszi!
Neked a "Parcel outbound from transit facility" után 2 nappal kézbesítették.
Ez a bejegyzés nálam 01. 03-án volt.
Valamiért ráültek, pedig semmi olyasmi nincs benne. Egér és USB vezeték.

(#64629) V/ válasza stomi61 (#64628) üzenetére


V/
Topikgazda

Adnminisztrációs hiány szokott lenni általában és ha előkerül dolgozzák fel és jön tovább , nekem is volt ilyen mint nálad annál 2 nap múlva jött tovább

(#64630) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de vmi nem világos. Illetve erre nem találtam magyarázatot...Soha nem kaptam még így árut az Ali-ról.
ExpressOne futártól jött ma email, hogy csomag jön, Cainiao partnertől. Azt se tudtam kiez,miez, most már világos.
De!! Nem kaptam semmiylen emailt vámkezelésről! Ez hogyan lehetséges? Nem is fogok? Vagy nekem kell vhova bejelentenem? Nam akarok emiatt büntit, vagy bármit!
Köszi előre is a helpet! :R

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64631) V/ válasza Frontiner (#64630) üzenetére


V/
Topikgazda

150 € alatt csak adminisztratív vámolás van, elektronikusan kell egy vám-árúnyilatkozatot beküldeni a vámhoz, ezt a szállító cég intézi ennél a szállítással amivel megrendelted. Nem értesítenek mert neked ezzel nem kell foglalkozni.
Viszont ha a Magyar Posta a szállító cég ezért a semmi munkáért pénzt kérnek és amiatt értesítenek és zsebelik be tőled a pénzt. Ugyanaz történik egyébként mint amit a Cainiao ingyen csinál.
Ha az érték meghaladja a 150 €-ot akkor minden szállító be fogja szedni tőled a vámot (ha 0%-nál több az adott termék kategóriájára) és az áfát vámeljárás keretében, mert a kereskedő nem jogosult rá és ennek mindenhol díja van és ekkor kell beküldeni dolgokat a megkeresésükre. Akkor sem kell semmit bejelenteni, intézik ők.

[ Szerkesztve ]

(#64632) Imy


Imy
veterán

Ilyen KEWEISI USB teszter [link] nektek QC2-vel nektek működik?
Rádugtam egy olyan töltőre, egy villanás és vége. Évekig használtam 5V-al semmi gondja nem volt. Az adatlapja szerint bírnia kellene a 20V-ot...

(#64633) Frontiner válasza V/ (#64631) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi a választ! Na, ezt nem tudtam. 1-2$os vackokat szoktam csak rendelni, így tuti 150€ alatt maradok :DDD

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64634) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok, ha 2 tárgy rendelésnél az egyiknél nem volt opció a 15 napos szállítás akkor hiába éri el a 11$-t , ugye?
Jó minőségű csoda szivacsot honnan rendeltetek mostanában?

(#64635) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok, ma egy olyan értesítés jött az alkalmazásban, hogy sikertelen volt a csomag(ok) kézbesítése. Most látom, hogy a 4 rendelést össze is vonta, amit december 25-30 között rendeltem. Mindegyiknél február végére írta eredetileg a kézbesítési időt. Két napja még Kínában jelezte a csomagokat a rendszer. Refund opció nincs ott a rendelések mellett. Ez egy előforduló adminisztrációs hiba vagy átvertek? Előre is köszönöm a segítséget.

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#64636) cof válasza crane75 (#64635) üzenetére


cof
veterán

Express One lesz ha összevonták. Ha ma nem találtak otthon akkor holnap megpróbálják újra kézbesíteni, persze ha ez volt a sikertelenség oka. Én emailt is kapok a kézbesítés napján, hogy jön a futár.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64637) cof válasza ben-ga (#64634) üzenetére


cof
veterán

Akkor hiába ha valami 3. országbeli postázást választasz, pl. economy global. Aliexpress Saver Shipping opcióval van remény, hogy összevonják.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64638) Jar


Jar
tag

Ha tudok vele segíteni, a KEWEISI USB teszter ASUS gyorstöltővel vígan megy. A töltő nem egyezik meg QC2-vel, de 9V 2A.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64639) V/ válasza crane75 (#64635) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi lenne ha szállító oldalán, ha sok szám és 158-al kezdődik akkor Express One megnéznéd náluk a nyomkövetést. Lehet hogy az alkalmazásod ver át, főleg ha az AliExpress alklamazásról van szó. Az Express One belföldi kézbesítést csinál arra az AliExpress nem igazán lát rá.

[ Szerkesztve ]

(#64640) crane75 válasza cof (#64636) üzenetére


crane75
senior tag

Köszönöm, most látom, hogy jött egy email de már csak arról, hogy nem találtak itthon. Előtte senki nem keresett, dolgoztam. Holnap is így lesz - ilyenkor mi a teendő?

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#64641) Jar válasza Imy (#64632) üzenetére


Jar
tag

ASUS gyorstöltő egy Samsung telefont tölt. KEWEISI teszter.

[ Szerkesztve ]

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64642) cof válasza crane75 (#64640) üzenetére


cof
veterán

Szomszédnak is le tudja adni a futár, van pár opció ha kaptál volna email-t akkor ott ki lehet választani. Ha holnap sem tudsz a futárral egyeztetni utána többet már nem viszik ki, és nincs is lehetőség utólag átvenni sehol mert megsemmisítik az ilyen csomagokat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64643) V/ válasza crane75 (#64640) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van az e-mailben hogy át lehet ütemezni vagy beszélni a futárral. Az e-mail a megkeresés, szóval kerestek.
A tiédben ezek nincsenek?

A nyomkövetésnél írja hogy mi lesz holnap.

Ha reggel 8 körüli időpontig nem kapsz értesítőt fel kellene hívni őket

(#64644) V/ válasza cof (#64642) üzenetére


V/
Topikgazda

Kapott, és nem semmisítik meg a csomagokat, vissza kell adni a feladónak, még a posta is azt csinálja, nem semmisíthetik meg a küldeményeket azért, mert nem tudták kézbesíteni, még nem tartunk ott, a Posta törvény nem egészen ezt engedélyezi a küldemény szállítóknak. Aki ezt mondta az egy kicsit zakkant.

[ Szerkesztve ]

(#64645) cof válasza V/ (#64639) üzenetére


cof
veterán

Az Express One belföldi kézbesítést csinál arra az AliExpress nem igazán lát rá.

Rálát egyébként. Áttettem már másnapi kézbesítésre nem egyszer mert pont nem ért ide a futár a csomaggal és már mennem kellett melózni. Rögtön lesz is egy ilyen bejegyzés az Ali nyomkövetőben szép pirossal:

Delivery failed

Delivery attempt unsuccessful. Delivery time updated

És az app is visít, hogy baj van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64646) cof válasza V/ (#64644) üzenetére


cof
veterán

Ügyintézővel beszéltem egyszer, és a kínai partner kérésére megsemmisítik az át nem vett csomagokat. Én is meglepődtem, mert simán licitre is eladhatnák raklaponként, bár nem tudom mennyi ilyen át nem vett csomag van országszerte.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64647) V/ válasza cof (#64646) üzenetére


V/
Topikgazda

Törvénytelen lenne, nem tehet ilyet egyik magyar cég sem. A posta visszaküldi a feladónak, a futárcég meg visszadja a megbízónak. Ha nem így tennék már börtönbe ülnének a vezetők.
Tudatlan volt akivel beszéltél.
2012. évi CLIX. törvény a postai szolgáltatásokról vonatkozik a futár cégekre is.

Akkor használd az AliExpress app-ot, nekem nem felel meg, nálam a szállító oldala a meghatározó, hiszen ott tudok intézni dolgokat, például átütemezést.

[ Szerkesztve ]

(#64648) cof válasza V/ (#64647) üzenetére


cof
veterán

Nézd, ha azt mondja neked a partner, hogy ne küldd vissza mert nem kell neki abban semmi törvénytelen nincsen. Ez két fél közötti megállapodás. Szerintem is totál felesleges a fél világon utaztatni a csomagokat, mikor többnyire amúgy sem érkezne vissza az eladóhoz mert általában nem az ő neve/címe van rajta feladóként.

De nem muszáj elhinni, engem sem nagyon érdekel csak írtam, hogy holnap még megkísérlik a kézbesítést és utána már nincs csomag ha nem tudja átvenni, ez lett volna a lényegesebb rész inkább.

Nem az app-ot használom, még vásárolni is PC-t használom, egérmozin nemigazán szeretek ilyesmiket csinálni. De itthon mindig be van kapcsolva a WiFi és onnan tudom, hogy jelez egyből ha PC-n böngészőben átállítom. Parcelsapp, utána meg ha beért a csomag az országba saját szállító oldala, EO, posta.hu stb...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64649) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Ez a csomagom elakadt:
[link]
Voltam bent a helyi postán, megkértem őket, hogy legyenek szívesek körülnézni bent, hogy van-e a nevemre, címemre szürkés-fehér nejlon csomagolású csomag. Kb. 10 percig keresték, de nem találtak semmit. Utána dispute-ot indítottam, No refund lett az eredmény, amit nem fogadtam el, leírtam pontosan mi történt, hogy TN nélkül nem tudnak mit csinálni a postán, de keresték és nem találták, majd végül újra No refund lett a végeredmény, amit le is zártak. Most tudnék Appeal-t nyomni, de milyen bizonyítékot tudnék csatolni? A posta hogyan tudna olyan papírt írni, hogy nem kapták meg a csomagot, amelyiknek nincs nyomkövetési száma?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#64650) V/ válasza spiritex (#64649) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam hogy ez Arrive at local delivery office azt jelenti hogy december 5-én adták át Budapesten a felvevő postának, 2-10 nap mire kézbesíti a helyi posta, 4 munkanap telt el a 10-ből, lehet hogy korán kerested.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.