Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) V/ válasza anonymus89 (#63500) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ezt csak átadták a Postának, inkább a jövő hét elején várható hogy megkapod. Most megint kézbesítési lelassulás van MP-nél.

(#63502) Mersant_le


Mersant_le
csendes tag

hellotok!

abban szeretnek segitseget kerni, hogy tobb mint 2 honapja nem mozdul a csomagom, a szallitasi hatarido hetek ota lejart. inditottam 1 disputot amire ma az alabbi level jott a feladotol: "
Dear XY Sorry for the troubles.Plz cancel the dispute at first then we promised to refund by paypal according to our company rules. you know that the dispute is VERY harmful to us,We can not make a move to proceed to you if the dispute still holding on Hope you understand and we have no need to take a risk to cheat you in such amount and please contact us for refund in AliExpress conversation after you cancel the dispute thanks in advance[Angel][Angel]"
higyjek nekik, toroljem a disputot? ha ezt megteszem tudok utana ujat inditani ha megsem fizetnek , vagy ne doljek be nekik es varjam meg ali donteset?

elore is koszi!

(#63503) LouiS22 válasza V/ (#63501) üzenetére


LouiS22
veterán

Mikor nincs? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63504) anonymus89 válasza V/ (#63501) üzenetére


anonymus89
addikt

:R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#63505) smog86 válasza anonymus89 (#63497) üzenetére


smog86
senior tag

Nekem ilyen (Pesten) 8-án érkezett Ali szerint oda ahova neked 15-én és ma kaptam kézhez.

(#63506) attamb válasza cof (#63440) üzenetére


attamb
junior tag

Azért a bug lehetősége szerinted még fennáll, vagy biztosan én hibáztam?

(#63507) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Gondolom már unjátok az ilyen kérdéseket, előre is bocsi.

Mennyi idő lehet kb még szállítják ezt ebből az állapotból?

158271900078846853603023

Ez az a pont ahol a vámosok hetekig betarthatják a szállitást?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#63508) V/ válasza gordonfreemN (#63507) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár napja írtam a vámolás a Cainiao logisztikánál rövid idő, mert nincs mit vámolni (150 €, 54000 Ft értékig vámmentes) csak adminisztrálni kell, ez nálad 1 óra 25 perc alatt megtörtént, ma az Express One 14:25-kor megkapta, holnap kézbesítik.
Itt figyeld de küldnek e-mailt is 08:00-ig. Mint látod Várh. kézb.: 2022-11-16

Azért is kérem csak a nyomkövetési azonosítót csak megosztani mert a képek csak helyet foglalnak, de nincs rajtuk érdemi, hasznos információ.

[ Szerkesztve ]

(#63509) gordonfreemN válasza V/ (#63508) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi szépen az infókat

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#63510) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Rendletem pár Lego okosító csomagot Ali-ról az Uri Toys Store-ból. A tracking info-ban ezt írják:
Out for delivery
Package returned, failed to be shipped out. Delivery restrictions in shipping area.

Ilyenkor mi a teendő? Visszautalják automatikusan a pénzt, vagy külön reklamációt kell indítani? Nekem a csomag kéne, nem az ára. Mi fene van náluk covid karantén?
Az a fura, hogy másik 6 csomag gond nélkül elindult. (legalábbis eddig nem írtak semmi problémát)
Vagy ezek végig csak kamuztak... Üzenetre nem reagáltak érdemben, csak automatiks választ adtak:
Due to the impact of the epidemic, global logistics are affected. If your package is delayed, please check on https://www.17track.net/en, or contact the local post office for checking.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#63511) V/ válasza Victoryus (#63510) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nem követed az eseményeket, tegnap már arról cikkeztek hogy a karantén alatt lévő városokból szökdösnek az emberek, olyan lezárások vannak hogy informatikai, mobil és autógyárak nem dolgoznak, egész települések vannak lezárva. Náluk szigorúan veszik ezt.
Az hogy Magyarországon elsunnyogják a COVID járványt az nem jelenti azt hogy nálunk sincs, a nyilvánosságra kerülő adatok alapján is aggasztó a dolog de a kormányzat inkább az emberek szívatásával foglalkozik kitalált indokokra hivatkozva.
Máshol is van még járvány..
Ilyenkor is neked kell kérni a pénzt vissza, arra ne számolj hogy újból elküldenék.

[ Szerkesztve ]

(#63512) Victoryus válasza V/ (#63511) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

ok, köszi! Nem tudok dispute-ot nyitni. Azt írja hogy csak postázás után 10 nappal lehet. November 7-én rendeltem. No akkor majd próbálkozok vele később.
Az tény, hogy nem nagyon olvastam mostanában a járvány helyzetről, csak az ukránokról. Gyakorlatilag munka után kizárólag a Legoval foglalkozok 1 hete, egyedi kamiont tervezek, és baromi jó lett volna ha megjönnek hozzá az alkatrészek. A stressz szintem jelentősen csökkenti. Eddig. Így pont a mororizálást nem fogom tudni megoldani, abból viszont nem vagyok hajlandó eredetit + Buwizz-t venni, mikor harmad áron jönne Aliról.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#63513) V/ válasza Victoryus (#63512) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, lesz még akció az AliExpress-en keress más eladónál és mielőtt kifizetnéd kérdezz rá hogy biztos el tudja-e küldeni.
Ezek lesznek még idén:

(#63514) cof válasza attamb (#63506) üzenetére


cof
veterán

Nem bug volt mert akkor a rendszer zárja és Closed lesz nem Finished. Te kattintottál rá akkor véletlenül, hogy megérkezett. De ettől függetlenül még feladhatta már, nem látsz track order gombot?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63515) attamb válasza cof (#63514) üzenetére


attamb
junior tag

Hol kéne látnom?

(#63516) cof válasza attamb (#63515) üzenetére


cof
veterán

Böngészőben rámész az order details-ra és ilyesmit kellene látnod mint a fenti képen. Ott van a Track order középen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63517) attamb válasza cof (#63516) üzenetére


attamb
junior tag

Nem ezt látom, hanem csak ezt:

Finished
If the item you received is defective or not as described, you can open a dispute within 15 days of receipt.

(#63518) cof válasza attamb (#63517) üzenetére


cof
veterán

Se add to cart, se Download invoice menü?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63519) attamb válasza cof (#63518) üzenetére


attamb
junior tag

Nem, nincs. Csak ezt látom. Egyébként kezdettől ezt látom csak.

(#63520) cof válasza attamb (#63519) üzenetére


cof
veterán

Akkor nem tudom nálad mi lehet. Nálam így néz ki egy order details rész, ezt most igazoltam le, hogy megérkezett.

Open dispute lehetőség sincs? Betehetnél egy ilyen képernyőképet, hogy nálad hogyan néz ki ez a rész.

Automatikus oldal fordítót ugye nem használsz? Mert az bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63521) attamb válasza cof (#63520) üzenetére


attamb
junior tag

Igen, az asztali gépemen most nekem is így néz ki. Kikapcsoltam a fordítást. Kattintottam, ahogy mondtad. De a függőleges felsorolstól sem lettem okosabb. 11.11-én rendektem. Ugyanznap megérkezett. Ennyi.

Legközelebb jobban figyelek majd. Lehet még azért megérkezik.

Köszönöm a segítséget. :R

(#63522) cof válasza attamb (#63521) üzenetére


cof
veterán

Lehet még azért megérkezik.

Látsz most már Track order menüt? Mert akkor megérkezhet igen, fel lett adva és van nyomkövetési szám is. Ha nem akkor nincs feladva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63523) attamb válasza cof (#63522) üzenetére


attamb
junior tag

Igen, fel lett adva. Nem nagy érték, de remélem megérjezik. :K

(#63524) Ciccuka válasza V/ (#63513) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szuper. Még úgyis kellene valami jó zuhanyfej.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63525) LouiS22 válasza Ciccuka (#63524) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt kapsz itthon is. Hansgrohe pl.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63526) phrenetiX válasza cof (#63470) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Kapott tőlem 2x 2*-ot + leírtam az őszinte véleményem is. Szerintem még így is jó fej voltam. :)

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63527) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Egyre többször találkozok ezzel a felirattal, azaz értékhatárhoz kötik a szállítási módot.

És mi van ha én csak 1500 Ft értékben vásárolok? Akkor nem Saver Shipinggel szállítja? Nem szeretnék itthon fizetni. Eddig csak olyan helyről rendeltem ahol ki tudtam választani fixen mivel küldje de ha jól értem csak akkor küldi Saver shippingel ha 4189 ft felett rendelek. Vagy tévedek?

(#63528) cof válasza Dzsolo (#63527) üzenetére


cof
veterán

Alapesetben Saver. Ha összelegózol 4100 Ft értékben cuccokat bárhonnan ahol ilyen 15-day delivery szerepel, akkor meg EO futár fogja vinni egyben 15 napon belül.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63529) V/ válasza Dzsolo (#63527) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhányszor említettem már hogy a zöld betűvel írt opciót az AliExpress biztosítja, hiszen ők látják a vásárlásaidat, nem az adott eladó.
Az alap szállítás ahogy CoF is írta a Saver shipping, ha több, közel egy idejű vásárlásod értéke (szállítási költség nélkül) meghaladja a kiírt összeget, akkor gyorsabb szállítással és egy csomagban, kombinált szállítással fogják küldeni.
Nem érdemes forintban fizetni az AlIExpress-en mert nagyon gagyi az árfolyamuk.
A kártyás fizetési $ piaci árfolyam az 394,103 Ft, az AliExpress-en meg 409,16 Ft ennél még a legidétlenebb bank is kevesebbet kér.
Ma pl az OTP az 399,13 Ft-al számolta el a $-os vásárlási pénzeket.

[ Szerkesztve ]

(#63530) Ciccuka válasza LouiS22 (#63525) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valami extra víztakarékos kellene és ami nem hullik szét a nagy nyomástól

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63531) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem 4 kisebb dolgot egyszerre, amiből 2-nél volt írvva a 15 napos szállítási idő, de 2 terméknél nem volt, sőt ennél a 2 terméknél csak a postai díjas cainiao szállítási lehetőség volt, de mivel szükségem volt a termékre, így megrendeltem azt is.

Na a két 15 napos már át is váltott Express One-os számra, de a másik kettő nem...

S00000279487500
S00000279596575

Ez a kettő akkor már így fixen postai díjas lesz?
Ezek váltottak át:
UL334384886BE
ECSCCA0003971724

Erre:

158271900081186763603535

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#63532) V/ válasza dvtkfan (#63531) üzenetére


V/
Topikgazda

A S00000... fizetősek lesznek, majd kapnak valami azeri nyomkövetési számot, amikor megérkeznek majd nyaggat a posta kezelési díj miatt.

(#63533) peestike válasza peestike (#62932) üzenetére


peestike
senior tag

Volt anno egy Cainiao Standard For Special Goods csomag, ami holland számot kapott: LS464992605NL
Ma kaptam meg a cetlit, hogy mehetek érte a postára. Egyéb költség nem volt valóban. Gyorsnak nem mondanám, nyugodt szívvel adom a negatív értékelést. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#63534) LouiS22 válasza Ciccuka (#63530) üzenetére


LouiS22
veterán

Leírtam egy bevált, jól ismert márkát ;) Valami közük van a témához úgy 100 éve legalább :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63535) V/ válasza peestike (#63533) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert a lassúsághoz az eladónak mi köze van? Ahhoz hogy nem azzal küldte amit kifizettél annál inkább. Ahogy írtad azt úgy lehet érteni hogy a sebesség miatt akarsz adni neki negatív értékelést. Azért nem mindegy, a lassúság sajnos alapból előfordulhat.

(#63536) Dzsolo válasza V/ (#63529) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm mindenkinek, csak attól féltem, hogy a postához kerülhet, de ezek szerint nem, csak gyorsabban jön :)

(#63537) peestike válasza V/ (#63535) üzenetére


peestike
senior tag

Természetesen nem a lassúság miatt, azzal tisztában vagyok azért. Igen, azért fogja kapni, mert nem azzal küldte, amit fizettem. A semmitmondó kommunikáción meg sem lepődtem, mikor rákérdeztem, de szerintem legtöbbünk már így van ezzel.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#63538) cof válasza Dzsolo (#63536) üzenetére


cof
veterán

Postás a Saver de nem sarcos, mostanában ECS... számot kapnak, régebben U...BE volt, és olyan gyors mint az EO.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63539) Victoryus válasza V/ (#63513) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Annyit írt még este az eladó, hogy amint visszakerül hozzájuk a csomag, megpróbálja másik céggel küldeni. Ezt érdemes kivárni, vagy nyomjam a disputot? Elvileg ezt fogom látni a nyomkövetésnél ugye?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#63540) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

En is segítséget szeretnék kérni. Mar vagy 5 eve Aliexpressezek. Eddig soha nem is volt gond. Igazabol most sincs, csak ezt a reszet nem tudom, hogy működik. Ilyen bizalmi jateknak tűnik. Rendeltem vmit, amire irt az elado, hogy sajnos nem tudja küldeni és vonjam vonjam vissza a megrendelést. Ezzel nem is lenne gond, de kozben kapott a cucc csomagszamot es igy nem visszavonhato. Az alabbi levelezés itt olvasható:

Nos mivel nem PayPal-al fizettem, így nem tudom mennyire vagyok vedve, ha megerősítem h megerkezett a csomag es utana vhogy visszakapom a penzem.

Mit javasolnatok?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#63541) LouiS22 válasza balazs1022 (#63540) üzenetére


LouiS22
veterán

Fordítsd meg: előbb jön vissza a pénzed PP és ha megkaptad, akkor vonod vissza.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63542) dvtkfan válasza V/ (#63532) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Köszönöm a választ!

Ma reggelre a két fizetős össze lett vonva Eo-ra, így gondolom akkor megúszom az extra fizetést a posta felé...ez most kellemes meglepetés! :R:C

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#63543) V/ válasza dvtkfan (#63542) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért csak gondolod, hiszen nem a Posta szállítja. ;]

(#63544) fairi


fairi
addikt

Kissé teszteltem az összecsomagolást, kb 30 rendeléssel.
Legyen 15 day delivery vagy sima Aliexpress saver, Cainiao Super economy és Cainiao Super economy Global mind összecsomagoltál és EO számokat kaptak, lényegtelen hogy ESCC... S000.... vagy UL...BE volt kezdetben. Oly sok rendelésem volt, hogy mindenki talált magának párt és jövőhéten valszeg kezembe lesz mind.


Ám pár furcsaság történt.
Aliexpress selection saver, Cainiao Super economy selection Global másképp viselkedik, selection global postai azonosított kapott, nem került összecsomagolóba, kellett is fizetnem érte magyar postánál 399Ft! De legalább telszám és IOSS azonosítás oké volt, lekopogom! Meglepően gyors volt, biztos nem került emirátusba. 11.02 csomagoltak, 11.07 hand over to airline, 11.12-rá már posta kezébe került vámra!!! Tuti közvetlen járat volt, csak nem cainiao vámolt.

selection saver is elkerüli a becsomagolást, inkább normál postai útra mennek.

Ujabb sztori: 15 day delivery mód elvileg aktiválva lett, de egyik termékhez az eladó egy for special goods számot rendelt. Biztos nem ezt fizettem ez volt az olcsó mód, de nem.

Rákérdeztem ezt hogyan gondolja, mondta: minden automatikusan zajlik, és összes economy mód NEKI ugyanannyiba kerül. Ráírtam, de nekem nem, összecsomagolóst kértem. Reagálás kb ennyi lett: ;]

Persze más "bug" is volt: egyik 15 day csomaghoz nem vártak be semmit küldték tovább, és sima saverből egy EO-t csináltak. EO ára alapból USD 4.55

(#63545) Crow válasza fairi (#63544) üzenetére


Crow
tag

Sziasztok! Az új vám elé állítási szabályok bevezetése óta most intézek először Alis reklamációt, ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot.
Hibás volt a termék -> Az eladónak (egyelőre még nem disputeként, csak sima üzenetben) felajánlottam a full refundot és újraküldést, mint opciót.
Utóbbi esetében (újraküldés) VÁM/ÁFA téren mire számítsak? Ki fizetné ilyen esetben az ÁFÁt és a posta vámkezelési költségét? Kövezzetek meg, ha tévedek, de erről nem találtam infót az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

Crow

(#63546) V/ válasza Crow (#63545) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen mivel egyedi dolog ez nincs az Összefoglalóban és azért sem mert több tényező játszik benne szerepet.
Ha vissza kell küldened valamit (EU-n kívülre amit írok) akkor nálad nem keletkezik a postaköltségen kívül más fizetnivaló. Ha csere árú várható vissza akkor kell máshogy kiküldeni.
Ha nem jön vissza akkor mellékelsz egy CN22 vám-árúnyiltakozatot ahol a megfelelő rovatnál jelölöd hogy visszaküldött termék, ez esetben annak akinek visszaküldted ott nem kell vámot, áfát fizetnie.
Ha jön csere vissza akkor - nem tudni mivel küldik, de ha a Magyar Posta lesz a kézbesítő akkor van + dolog -. Ez esetben CN23 vám-árúnyilatkozatot kell kitölteni 2 példányban, ott is azt jelölve hogy visszaküldött termék, az egyik példány a Posta leigazolásával nálad marad.
Amikor megjön a csere és vámolják akkor az eredeti termék vámolási, áfa kifizetési igazolása és nálad lévő CN23-al igazolod hogy nem vásárolt termék és akkor nem kell áfát, vámot fizetned.
Ha egyértelműen megvan a postai nyomkövetési azonosító és az nem EU-s nyomkövetési szám akkor előre be kell küldeni a dolgokat ezen a menüpontnál feltöltve nehogy az automatikus vámkezelésre fusson a dolog.

Ha nem postai lenne a szállítás, kézbesítés vagy EU-s akkor nincs vámolás, így nem kell vele foglalkozni

[ Szerkesztve ]

(#63547) balazs1022 válasza LouiS22 (#63541) üzenetére


balazs1022
őstag

De nem tudom már visszavonni, csak "Confirm receipt" van.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#63548) V/ válasza balazs1022 (#63547) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értette hogy az eladó felé írd meg hogy küldje vissza a pénzt a PayPal-ra és te azután leigazolod hogy megérkezett a termék és minden oké.

(#63549) balazs1022 válasza V/ (#63548) üzenetére


balazs1022
őstag

De mint írtam nincs PayPal-om és kártyával fizettem.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#63550) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
A királyi posta rosszul ébredt.
Nov. 1-én rendeltem egy UA...AE számot kapott terméket.
Ma be volt dobva a postaládába. Pedig még a sarcot is meg kellett fizetni. Ezzel együtt 5 napot töltött a postánál.
Csak, hogy ne mindig a rosszat írjuk. :)
Off:
Hazai csomag, tegnapelőtt indult Nyíregyházáról, estére Kaposvárra érkezett, csak az a baj, hogy én Tatán lakom. Tegnap estére felfogták, hogy rossz helyre ment és este átvitték Budapestre, majd hajnalban elindult Tatabányára. Ma délután ideért.
Madárlátta csomagot kaptam, úgy is nézett ki. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.