Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) attamb


attamb
junior tag

Az mit jelent hogy megérkezett a trazithivatalba?

(#64052) V/ válasza attamb (#64051) üzenetére


V/
Topikgazda

Az szokott lenni amikor nem közvetlenül Magyarországra jön a küldemény hanem egy másik országon keresztül, mert olyan nyomkövetési azonosítót kaptál.
Pl holland azonosító, akkor Kínából Hollandiába, Belgiumba megy (tranzit ország) ott kerül a holland, belga posta kezelésébe és ők küldik ide. Így lesz EU-s küldemény a Kínából induló csomag. Néha viszont a holland posta jelzi hogy tranzitként kapták és akkor marad az eredeti kínai indulás, ezért a magyar posta vámolás alá vonja.
Az is tranzit amikor kapsz egy küldemény azonosítót, abból lesz egy emirátesi, azeri, kirgiz postai nyomkövetési szám, azonosító és akkor sem direkt jön ide, előbb megy tranzit országba.

[ Szerkesztve ]

(#64053) attamb válasza V/ (#64052) üzenetére


attamb
junior tag

Köszi!

(#64054) V/ válasza kosinalajos (#64047) üzenetére


V/
Topikgazda

A beküldésre nem reagáltam, bár sokaknak nem tetszik hogy kérik ezt, de a kártyának az első oldala elegendő, ha ott látható a CVV2 kód azt legyen kisatírozva a szig-nél is elegendő az arcképes oldala és természetesen csak az oldalukon lévő linken feltölteni, nincs e-mailben küldés. Családon belül volt ilyen igazolás kérés pár éve, semmi visszaélés nem történt azóta, a szig le is járt közben, a kártya még élő.

[ Szerkesztve ]

(#64055) DrDobos


DrDobos
őstag

Most fedeztem fel ezt: [kép] ezek a kuponok hogy mukodnek? Csak siman ramegyek hogy collect, es az adott ertek feletti rendeles esetén levonja azt az osszeget?

Samsung Galaxy A55 5G

(#64056) LouiS22 válasza DrDobos (#64055) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64057) DrDobos válasza LouiS22 (#64056) üzenetére


DrDobos
őstag

De gáz, hogy ez eddig nekem ismeretlen volt :DDD

Samsung Galaxy A55 5G

(#64058) Imy


Imy
veterán

Alexpressen eltünt a "Free shiping" opció. Most hogyan lehet keresni úgy, hogy a legolcsóbb kerüljön előre? Termék+ szállítás

(#64059) V/ válasza Imy (#64058) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiegészíted a kereső sor végét ezzel: &isFreeShip=y
Pl ezt keresed mini bluetooth
Ez lesz a böngésző címsor:
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20221211100203&isPremium=y&SearchText=mini+bluetooth+&spm=a2g0o.productlist.1000002.0

Kibővítve
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20221211100203&isPremium=y&SearchText=mini+bluetooth+&spm=a2g0o.productlist.1000002.0&isFreeShip=y

Ezután rendezed be mondjuk ár növekvőbe.

[ Szerkesztve ]

(#64060) winotto


winotto
tag

Sziasztok
Tidom nem ali téma de szeretnék segítséget kérni.
A TOMTOP ról szeretnék rendelni egy kamerát Kinai webáruházból Duty Free szállítással.450 Usd értékben. mit gondoltok ezért itthon kell valamit még fizetnem ?
A tesztarénán azt írják :A “Duty Free Shipping” szállítási mód vámmentes, akkor is ha nem európai raktárból rendelsz.
[link]
Vélemények tapasztalatokat várok.
Nagyon szépen köszönöm

(#64061) winotto válasza winotto (#64060) üzenetére


winotto
tag

A vámmentes szállítás esetén leegyszerűsítve lényegében a feladó (vagyis az adott webáruház) fizeti a vám áfát és a vámot, így ugyanaz az eset áll fenn, mint az Európai Unión belülről érkező termékek esetén, vagyis nem kell fizetni sem vámot, sem vám áfát.
Igaz lehet ? vagy félreértelmezem..

(#64062) V/ válasza winotto (#64060) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámmentesség az nem egyenlő az áfa mentességgel, DUTY free az nem VAT free és idejétmúlt információk vannak a vonatkozó linken, 22 € mondjuk úgy másfél éve megszűnt.
Sok esetben egyébként 0% a vám.
Ennyit írnak ők.
Ha van rá lehetőség akkor EU-s raktárukból vásárolj, az a biztos, bár az áfának akkor is benne kell lenni az árban.

[ Szerkesztve ]

(#64063) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

16340-es Lítium-ion akksikat szeretnék venni, nem feltétlen überprémium minőségben, de elvárom tőlük, hogy ne pusztuljanak ki egy év kímélő használat után és 4-500mAh-t valójában is tudjanak. Nem zavar, ha marketingből ráírta az eladó az 5555mAh-t, ha amúgy rendben vannak a cellák.

Tud valaki árusokat javasolni? Jó tapasztalat egy bolt egyéb lítiumakksijaival is hasznos iránymutatás lehet :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64064) t72killer válasza t72killer (#64063) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben megtaláltam a jelöltet, egy rakat felhasználó mérte ki az akksikat és lássunk csodát: TUDJÁK a ráírt 700mAh-t :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64065) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Évekig nem rendeltem Aliról, de mostanában kellett. Két hét alatt jönnek meg a cuccok. Mióta viszi házhoz az Express One a csomagot ( telefontok), nem kértem semmi extra szállítási opciót.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#64066) LouiS22 válasza t72killer (#64063) üzenetére


LouiS22
veterán

MIért nem veszed meg itthon? Ha gond van velük, a szavatossági igényt is könnyebben érvényesítheted. Tudom, drágább, de egy gyors matek után a postai plusz díjjal már majdnem ott leszel, ahol az itthoni ár.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64067) t72killer válasza LouiS22 (#64066) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mekem az itthon UK, ahol alaphangon dupla áron megy a cucc ehhez képest, főleg, h volt egy 4£-os kuponom is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64068) LouiS22 válasza t72killer (#64067) üzenetére


LouiS22
veterán

oh, shit.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64069) V/ válasza fornettisuti (#64065) üzenetére


V/
Topikgazda

2021 július 1-től változott a rendszer, 2021 áprilistól Budapestre került a Cainiao Közép-és Kelete-Európai logisztikai központja mivel ők szervezik az AliExpress logisztikai dolgait ezért működik az hogy a megbízott céggel Express One, nem csak a postával kézbesítik ki a csomagokat.
Ha megnézed az Összefoglaló 2-es pontját akkor az hogy ne kelljen a postának fizetned és ne sokáig várd a szállításra, csak választhatsz ingyen vagy olcsón extra szállítási módot.
Az Express One eddig is házhoz kézbesített, nem nagyon voltak átvételi pontos kézbesítéseik.

(#64070) LouiS22 válasza V/ (#64069) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha követik a trendet - és miért ne tennék - akkor idő kérdése és lesz saját boxuk. GLS, MPL és Paketa is telepít gőzerővel (saját környezetemben az első kettő az elmúlt hónapokban rakta le a saját dobozait). De nem lepne meg, ha Cainiaós dobozok is megjelennének jövőre.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64071) DrDobos válasza V/ (#64069) üzenetére


DrDobos
őstag

Le akartam irni ma este hogy mukodott, de leirom most hatha a kolleganak segit.
Ma erkezett az ertesito az EOtol, es uj funkciokent at lehetett kerni csomagpontra. Erdekes volt, de csak abban a keruletreszben tuntette fel az opciokat, amerre jar a futár aznap. Nekem alzaboxok es packeta csomagpontok is fel voltak tunetetve. Elvileg raadasul nem is csak holnap, hanem mar ma ledobja oda a futar. Este megirom jol mukodott-e

Samsung Galaxy A55 5G

(#64072) V/ válasza DrDobos (#64071) üzenetére


V/
Topikgazda

A futárjárat útvonala kötött, ha azon kívülre szeretnéd akkor az csak következő napon fog teljesülni, mert oda másik futár viszi. Azért egy képernyőkép most jó lett volna a választási opciókról, én nem tudtam csinálni, mert most reggel némi bit hiányom volt a Neten.

(#64073) DrDobos válasza V/ (#64072) üzenetére


DrDobos
őstag

Jonni fog a heten meg 2 express one-om, csinálok majd :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#64074) Beni2360 válasza V/ (#64004) üzenetére


Beni2360
félisten

Kérdeznék még, nyitottam vitát és várom az eladó válaszára.
Közben az üzeneteknél már jeleztem neki a hibát és küldtem is végül email címére videót. Mivel írta, hogy oda küldjem a videót a hibáról, holott láthatja a dispute alatt is. Az üzenetek alatt válaszolt, hogy "Dear, can we resend you inside board for replace?" vagyis ha jól értem (ez egy SSD M2 külső ház amiben az elektronika nem működik) akkor küldene egy belső panelt?
Dispute alatt 14.-ig van lehetősége válaszolni. Ott azt olvasta a fordító, hogy ha addig nincs megegyezés közbe lép az Ali. Na de nem azon az oldalon kellene egyezkedni?
Ezelőtt ha volt valami gond mindig a dispute oldalon leveleztünk. Most látom ha ott kattintok a Contact seller ugyan oda visz. Ezt látni fogja az Ali bizottság?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64075) V/ válasza Beni2360 (#64074) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra gondolt hogy küld egy elektronikai panelt, végül is az is jó lenne. Hasonló gondot így tudtam lerendezni én is és hamarabb itt volt a panel mint az eredeti termék, kicseréltem és azóta is jó.
Azokat látják amelyek a dispute folyamában benne vannak, a külsős dolgokat nem.

(#64076) Beni2360 válasza V/ (#64075) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen azt válaszoltam neki ha a penelt küldi az jó. De még nem válaszolt.
És kérni fogja a dispute zárását? Ott nem kellene neki valamit beírni?
Zárjam nyugodtan?
És ha mégse küldi? :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64077) V/ válasza Beni2360 (#64076) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy mennyire megbízható azt nemmtudom, szokták kérni a zárást, de az esetek többségében le is telik az idő és közbelép az AliExpress, esetleg egy visszaküldési javaslattal, ami nem biztos hogy hasznos lépés lenne.
Nálam az eladó adott garanciát a termékre és évek óta működő, jó értékelésű volt és még ott volt a PayPal vásárlói védelem is tartaléknak, így nem volt kockázatos lezárni az AliExpress dispute-t.

(#64078) Gabbbb válasza hroberto (#64045) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Meg tudom érteni, sokan éltek a Paypal-os ingyen visszaküldéssel és egyéb Paypal funkciókkal, mint például reklamáció PP-on keresztül. Igazából nem akkora tragédia,Ebay-en van paypal és egyre kevésbé éri meg az Alin vásárolni az egyre magasabb árak miatt. (relatív az ebay-es árakhoz képest)

(#64079) Beni2360 válasza V/ (#64077) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi majd meglátom.
Erről lenne szó.
Garanciát adott? Miképpen?
Visszaküldés többe kerülne mint maga az áru szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64080) V/ válasza Beni2360 (#64079) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírta a hirdetésbe, de nálad is ott a 90 napos pénzvisszaadási garancia, mert ha nem működik akkor nem felel meg a termék leírásnak.

(#64081) czirok000


czirok000
csendes tag

Sziasztok!

Aliexpressről kb 3 hete vígan rendeltem Paypallal pár motyót, ma próbálkoznék de nincs Paypal opció ali-n. A hiba az éln rendszeremben van? :D

(#64082) V/ válasza czirok000 (#64081) üzenetére


V/
Topikgazda

9.-én írtam:
Az AliExpress magyar vásárlóknál megszüntette ezt a lehetőséget, ez történt. Csesszék meg valakik..

Bankkártya és Google Pay maradt.
Ezt láttam most:
Why I cannot pay through PayPal?
Paypal can only be used when seller has activated Paypal account for his/her store, and, meanwhile, the order will be shipped to below countries(in alphabetical order):
French, Germany, Italy, Israel, Netherland, Norway, Portugal, Poland, Spain, Sweden, Saudi Arabia, United States, United Kingdom, United Arab Emirates

(#64083) Beni2360 válasza V/ (#64080) üzenetére


Beni2360
félisten

Koszi a segitseget. Ezek szerint kerhetem vissza az egész pénzt és rendelhetek újat. Ebben jobban biznék.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64084) ace22 válasza t72killer (#64064) üzenetére


ace22
tag

Minden akku vásárlásnál a "via Seller's Shipping Method" az egyetlen opció, nyomkövetés nélkül.

Most, hogy PayPal is kiesett, hogy érdemes akkut rendelni, hogy elveszése esetén lehessen eredményesen reklamálni?

(#64085) V/ válasza ace22 (#64084) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal nélkül is visszakaptad a pénzed ha elveszett, az AliEXpress vásárlói védelme nem szűnt meg. Egyébként is csak ajánlottan, nyomkövetéssel lehet küldeni, szóval hiába Seller's Shipping Method, attól függetlenül hogy mit írnak lesz azonosítója.

(#64086) johniee


johniee
senior tag

Sziasztok! :) rákerestem itt a topikban, de nem találtam a kifejezést
Express One hozna ma elvileg (többet-egyben) csomagot,
viszont jött email is az Ali-tól, hogy Delivery unsuccessful.
Akkor még pont nem voltam itthon mikor ez be lett jegyezve!
ExpressOne weboldalán a Tracking-ben viszont ez áll: No capacity for delivery (depot level)
Melyiknek lehet jobban hinni? Vagy hívjam az ügyfélszolgálatot?
Emailt most nem kaptam, a futár száma így nincs meg, hívásom nem volt tőle.

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#64087) V/ válasza johniee (#64086) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyan miért nem a magyar nyelvű oldalukon nézed, de előfordul hogy nem tudják az nap futárhoz rendelni, át lett ez is ütemezve kapacitás hiány miatt, nem feltétel muszáj hívogatnod őket, figyeld a nyomkövetési oldalukat itt, bár kézbesítés előtt kapni fogsz e-mailt is.

(#64088) KaiotEch válasza V/ (#64082) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És mihez köti? Kiszállítási címhez, vagy hogy honnan nézed az oldalt?

(#64089) V/ válasza KaiotEch (#64088) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem a kérdést. A PayPal fizetés akkor áll rendelkezésre ha az eladó aktivál egy PayPal fiók regisztrációt és azoknak a vevőinek akiknek ezen országokban van a szállítási címük:
French, Germany, Italy, Israel, Netherland, Norway, Portugal, Poland, Spain, Sweden, Saudi Arabia, United States, United Kingdom, United Arab Emirates
Itt Magyarország már nincs felsorolva ezért, fogalmaztam úgy hogy az AliExpress a magyar vásárlóknak nem biztosítja.
Persze lehet azon agyalni hogy magyar fiók és német cím és akkor lesz PayPal, de az általánosabb irányba gondolkodtam, ami az lenne hogy aki Magyarországról regisztrál az ide is kéri a terméket, ezek lényegesen többen vannak, mint azok akik egy másik országba akarják szállíttatni.
Akkor legyen úgy fogalmazva, hogy az AliExpress Magyarországra irányuló szállításhoz nem biztosít PayPal fizetést és akkor szuper pontos a megfogalmazás. Bár lényeg ugyanaz.

(#64090) t72killer válasza KaiotEch (#64088) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

szállítási cím. Tehetsz próbakört brit vpn-el, de esélyes, hogy inkább összekuszálja a fizetési folyamatot/rendelést (+ha nincs bug a rendszerben, akkor valszleg veszi is el a paypal opciót amint beírod a nem brit, francia, német stb címet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64091) johniee válasza V/ (#64087) üzenetére


johniee
senior tag

E szerint nincsen kapacitásuk ma kiszállítani

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#64092) kenand


kenand
veterán

Alipay is működk, évekig azt használtam, de most én is sajnálom a Paypalt...
"Előre megyünk nem hátra..."

(#64093) kenand válasza t72killer (#64064) üzenetére


kenand
veterán

Nem tudod mi a Seller shipping method ott? NL posta?

(#64094) t72killer válasza kenand (#64092) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

külön generált revolut virtuális kártya a nyerő. Én alapból azzal kezdtem az alit, főleg, hogy ők váltották és most is ők váltják messze a legjobb árfolyamon a dollárt. Persze paypal mögé is be lehet tenni pl ebayhez, de önmagában is jó.

#64093: nem tudom, még nem adták postára. visszajelzek, ha folyamatba lendül az ügy és persze tesztelem a cellákat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64095) Beni2360 válasza V/ (#64077) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs megint vagyok.
Ez a válasz jött ma.
Mi akar ez lenni (ez lenne a rossz termékre való link a szállításhoz?) és tényleg nyithatom újból a vitát?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64096) V/ válasza Beni2360 (#64095) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha lesz ez az 0,1 $ os vásárláod akkor már ehhez tud szállítáasat, nyomkövetési számot adni és akkor látod hogy ténylegeélküldi-e a modult.
Ha lezárod a mostani diputet-t az csak a vásárláslezárásától számolt 15 napon belül indítható újra, de ez sem mindig lehetsége.
Szóval megbízol benne és bezárod és láthatod az elküldést vagy az AliExpress döntésére bízod magad.

(#64097) V/ válasza johniee (#64091) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, az AliExpress meg azt írja hogy ma nem sikerült kézbesíteni, az eredmény ugyanaz, nem kaptad meg, csak épp nem is volt kézbesítési kísérlet.

(#64098) Beni2360 válasza V/ (#64096) üzenetére


Beni2360
félisten

Kifizettem a 13 centet és van még 21h az elbírálási időből amit az Ali adott és akkor belép. Ha közbe lép az Ali akkor ott is mehet az alkatrész küldés és maradok védelem alatt?
Nem akarok sem neki sem nekem rosszat de el se tudom képzelni, hogy a gyárgól fog tudni egy panelt rendelni és mikorra fog ide érni?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#64099) tasiadam


tasiadam
veterán

Ugy tunik, hogy ujabban foxpostal is kuldenek alirol csomagot

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#64100) V/ válasza Beni2360 (#64098) üzenetére


V/
Topikgazda

Szétszed egyet és azt elküldi, a gyárral meg lejátssza a meccset. Azért fontold meg hogy lezárod-e, mert mi van ha azt dönti az AliExpress hogy küldd vissza és megkapod a teljes vételárat, 5000 Ft a visszaküldés.
Az idő attól függ hogy mivel küldi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.