Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) djbahool válasza V/ (#64850) üzenetére


djbahool
senior tag

Értem :-(
És azt lehet, tudni, hogy csak Mo-ot tisztelték meg ezzel, vagy más EU országban sem elérhető már?

(#64852) LouiS22 válasza djbahool (#64851) üzenetére


LouiS22
veterán

Frissítette V/ a hozzászólását, ott a lista, hogy hol maradt.
De ha csak Magyarország esett volna ki, akkor sem tudnál mit tenni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64853) Laza... válasza djbahool (#64851) üzenetére


Laza...
addikt

/V írta:
"Ezekben az országokban érhető el:
Franciaország, Németország, Olaszország, Izrael, Hollandia, Norvégia, Portugália, Lengyelország, Spanyolország, Svédország, Szaúd-Arábia, Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Egyesült Arab Emírségek, Egyesült Államok, Egyesült Arab Emírségek"

Házi feladatként húzd alá az európai országokat

Never give up!

(#64854) LouiS22 válasza Laza... (#64853) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64855) rokapet válasza V/ (#64850) üzenetére


rokapet
tag

"Bankkártya és Google Pay maradt fizetési lehetőségnek."

IOS-en az app-ban Apple Pay.

(#64856) V/ válasza rokapet (#64855) üzenetére


V/
Topikgazda

Most néztem meg, ez van felsorolva, Apple Pay-t nem látom:

[ Szerkesztve ]

(#64857) rokapet válasza V/ (#64856) üzenetére


rokapet
tag

Van kártya a Wallet-ben? Én eddig csak ezzel fizettem...

[ Szerkesztve ]

(#64858) dethroner válasza V/ (#64841) üzenetére


dethroner
veterán

Szerencsére minden rendben volt a csomaggal és a súlya is a magyar posta számait igazolta, 10,89 kg volt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64859) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Aliexpress selection saverrel rendeltem, Cainiao Super economyval adták fel a cs.ot.
Mivel nem volt rendeléskor kitöltve - a címbe beleírva - email elérhetőség van rá mód hogy utólag a 800 ft.os posta kezelési díját csökkentsem?

(#64860) V/ válasza rokapet (#64857) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem a kérdést. Mivel kártyával lehet fizetni ezért van kártya, az első opció, lehet még más kártyát hozzáadni ez a második opció. A harmadik opció a Google Pay.
Mivel ez nem azonos az Apple Pay-el és ha azzal is lehetne fizetni akkor csak ki lenne írva opcióként.
Ez egy AliExpress magyar regisztráció, magyar szállítási címmel és ezeket a képen láthatóakat adja fel.

[ Szerkesztve ]

(#64861) V/ válasza bobalazs (#64859) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, de milyen nyomkövetési azonosítót kaptál.

(#64862) rokapet válasza V/ (#64860) üzenetére


rokapet
tag

Az IOS-ben a Wallet app-ban van-e kártya felvéve, hogy használhasd vele az Apple Pay-t. Ha itt nincs felvett kártya, az Apple Pay-el sem tudsz fizetni, mert nincs mivel!

[ Szerkesztve ]

(#64863) bobalazs válasza V/ (#64861) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Cainiao Super Economy GlobalPresent
ECSCCA0007072356

(#64864) V/ válasza rokapet (#64862) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AliExpress maygar regisztráció esetén magyrországi címre szállításnál fizetésre kettő opciót ad meg:
1 - Bankkártyák
2 - Google Pay
Ezek választhatóak, nincs más a oldlukon a fizetési opcióknál ez a kép arról készült:

Ha te Apple Pay-el akarsz fizetni akkor mivel nincs az opciók közt akkor gondolom kártyát választasz, akkor most mivel is fizetsz? Szerintem kártyával.
Nagyon nincs szó arról hogy a kártya betéti vagy hitel, fizikai vagy virtuális kártya.
A Google Pay mögött is lehet kártya, de akkor nem a kártyát választod fizetésnél hanem azt az opciót amit felajánlanak.

(#64865) V/ válasza bobalazs (#64863) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 2. pont.
Mivel ezt Budapesten belföldi levélként kapja meg a Magyar Posta és országon belül nem kell vámolni (még) így vámkezelési díjat sem fognak kérni.

(#64866) bobalazs válasza V/ (#64865) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jobban értesz hozzá, de pont ez van odaírva:
Cainiao Super Economy Global - Nyomkövetés nem biztosítva, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.

(#64867) rokapet válasza V/ (#64864) üzenetére


rokapet
tag

Tudom, hogy mit választok, és az nem kártya, még ha "szerinted" az is! Magyar account, csak a telefon nyelve angol.

Szerk.: További találgatások elkerülése végett, igen, van bankkártya is felvéve, amit legfelül kitakartam. Ezer éve lejárt, csak benne maradt, azaz azzal fizikailag lehetetlen fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#64868) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Eddig mindenem megjött rendesen. Most viszont semmi értesítést nem kaptam (mail, posta értedítő szelvény stb) Ali szerint a Cseh Dhl kézbesítette a küldeményt lakcímre. Január 14-15. -ei hétvégén. Most voltam a helyi postán, noncs ott állítólag a logisztikai központban lehet, túlterheltek. Mikor kb. és hol érdeklődjek továbbiakban? Köszi

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64869) V/ válasza bobalazs (#64866) üzenetére


V/
Topikgazda

De amit kaptál nyomkövetési azonosítót arra meg ez vonatkozik ez is a 2. pontban van leírva!

Ha valaki ECSCCA0001111001 formátumú küldemény azonosítót kap:
Ez egy Budapesten a Magyar Postának átadott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-10 munkanap a kézbesítés. Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta át a Cainiao a Magyar Postának, nem a kézbesítő postára érkezik meg.
A Magyar Posta dolgozója kézbesíti a levél kézbesítési szabályok alapján. Ami azt jelenti hogy ha a küldemény 24 mm-nél vékonyabb és behelyezhető a postaládába akkor a leveles postás kézbesíti, ha nem ilyen a küldemény (vastagabb 24 mm-nél vagy más okból nem helyezhető a postaládába) akkor értesítést kapsz (sms vagy papíros) és postán a hivatali kézbesítőknél veheted át.
Mivel csak normál levél, nincs nyomkövetési száma, ha nem kapod meg nem tudsz a Postán reklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#64870) V/ válasza rokapet (#64867) üzenetére


V/
Topikgazda

Én azt írtam amit látok és egy teljesen új fióknál nem jelent meg a böngészős felületen az Apple Pay.
De akkor az általad feltöltött kép alapján ha Apple operációs rendszert (iOS, macOS) használ valaki, akkor neki nem lesz Google Pay, hanem Apple Pay és bankkártya a fizetési eszköz.

Ha valki legközelebb kérdezi hog yhova lett a PayPal akkor pontos információt tudok neki adni, ezért köszönöm a kiegészítést. :R
Én "le vagyok maradva" mert eleve nem szeretem az Apple termékeket, sem számítástechnikai, sem mobiltelefon vonalon (az indokolatlan túlárazás miatt) így azok specialitásait nem ismerem, nem érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#64871) rokapet válasza V/ (#64870) üzenetére


rokapet
tag

No offense! :)

Az account-om amúgy elég régi, de az IOS-es app-ot csak mostanság kezdtem el használni. Először én is a Paypal-t kerestem... :))

(#64872) andris5


andris5
tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek a következőben, hasonlóval még nem találkoztam:

Rendeltem termékeket október 25.-én ami természetesen nem jött meg. Január 25-étől tudok disputot nyitni (Estimated delivery date: Jan 25, 2023). A mai nappal gondoltam jelzem ahogy szoktam de mikor kiválasztom a "Item not received" opciót a következő szöveg fogad: Refund can't be processed right now (Latest tracking available. If you don't receive your order by 2023-02-01 01:58:24, you can apply for a refund.)

Tudok valamit tenni? Gondolom megy az újév, persze leszek türelemmel de már csak 5 nap áll rendelkezésre hogy jelezzem (The system will automatically confirm receipt after 5 days. If there are any problems, you can apply for a refund/return within 15 days of confirming receipt.)

Tisztelettel köszönöm a segítséget!
Andris5

(#64873) cof válasza andris5 (#64872) üzenetére


cof
veterán

02.01-től még lesz 15 napod ügyet nyitni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64874) andris5 válasza cof (#64873) üzenetére


andris5
tag

Nem tudom illő e h.sz.-ben megköszönni :S ...

Köszönöm a segítséget!

(#64875) klári1


klári1
friss újonc

Miért nem tudok az aliexpresszről egy termékből több darabot rendelni, nem engedi. Ott a jel, hogy plusz, de nem engedi. Borzasztó kezdő vagyok, még a regisztrációt is csak a fac.-el tudtam megcsinálni.

(#64876) V/ válasza klári1 (#64875) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit használsz mobil app vagy böngésző? Ha böngésző akkor az oldal fordítása, a reklámblokkoló vagy a böngésző túl szigorú védelme megakadályozhatja az oldal normális működését
De ha ki van választva a termék a darabszám előtt ha lenen több opciója azután a darabszám növelésnek működnie kell.

Ha a fac.-el azt jelenti hogy Facebook regisztrációt vittél tovább, akkor hiányozhatnak a cím adataid ha az a Facebook-on sincs kitöltve, így mindenképp ellenőrizd az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#64877) cof válasza klári1 (#64875) üzenetére


cof
veterán

Friss regisztrációnál van olyan termék ami nagyon kedvezményes, és abból csak egyet lehet ilyen olcsón.

Welcome Deal cuccok, régebben New user bonus volt. Kupon meg totál megszűnt ahogy nézem, pedig nem volt rossz 4/3$.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64878) V/ válasza cof (#64877) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudtommal a mennyiség kiválasztása azoknál sincs blokkolva csak egy figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#64879) cof válasza V/ (#64878) üzenetére


cof
veterán

Természetesen van. De te is tesztelheted ha nyitsz egy Ali oldalt inkognitó módban.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64880) V/ válasza cof (#64879) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem teljes egyértelmű a szöveg ami mellé van írva (1 pieces at most per customer), hogy egy személy csak egyet vásárolhat, így nincs sok értelme emelni a mennyiséget, de a kérdésből semmi nem utalt arra hogy új felhasználói vásárlásról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#64881) cof válasza V/ (#64880) üzenetére


cof
veterán

Borzasztó kezdő vagyok, még a regisztrációt is csak a fac.-el tudtam megcsinálni.

Én ebből sakkoztam ki, hogy az első rendelés lenne. Aztán, meg csak első vásárlásnál van ilyen limit.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64882) V/ válasza cof (#64881) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem és igazad lehet, de láttam már fordítós oldalt ahol nem lehetett néhány dolgot használni, én meg arra gondoltam.

(#64883) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Kicsit OFF leszek, de gondoltam itt lehetnek inkább, akik ezt tudnák:
Innen rendeletem most valamit és a szállítási módról kérdeznék, amit választani lehet (ill. mást nem is lehet, csak ezt):

Ez ugye tuti VÁMFA mentes lesz? A másik kérdés pedig a "valós" szállítási időre vonatkozik, hogy az hány naposra várható?

THX!

(#64884) zoltanz válasza zoltanz (#64868) üzenetére


zoltanz
nagyúr

[link]
Erre valki? magyar Posta nyomonkövetése se ismeri Cseh Dhl csak számokból álló csomagkódot. Kaptam. Köszi

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64885) LouiS22 válasza zoltanz (#64884) üzenetére


LouiS22
veterán

A csak számokból állók futárcéges TN-ek, nem fogja a posta felismerni. De ha megadnád a számot, talán lenne valaki, aki rá tud nézni és megfejteni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64886) V/ válasza zoltanz (#64884) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy segítsünk ha az egyébként semmi visszaélésre nem alkalmas nyomkövetési azonosítót nem osztod meg, így csak találgatni tudunk, de az szerintem nem hatékony.

[ Szerkesztve ]

(#64887) V/ válasza SunMount3r (#64883) üzenetére


V/
Topikgazda

Könnyen eldönthető hiszen a szöveg tartalmazza a kérdésedre a választ.
Ha az amit megvettél 150 € alatti akkor IOSS és az áfát kifizeted a vásárlás során, ha 150 € feletti akkor DDP a szállítási és vámolási költség viselése az eladóé, de az áfát te fizeted
Az első esetben a szállítási idő 20 napon belüli, a második esetben 30-45 nap.
A kapott azonosítóból is becsülhető a szállítási idő.

[ Szerkesztve ]

(#64888) SunMount3r válasza V/ (#64887) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

THX. De az azonosítónál pl. mit kell majd nézni (még nem kaptam meg)?

[ Szerkesztve ]

(#64890) Jar


Jar
tag

A "3 for US $5.99" akció csak app-ból érhető el ? Online (is) keresem, de nem találom.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64891) V/ válasza Jar (#64890) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#64892) SunMount3r válasza V/ (#64889) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt most biztos teljesen nekem írtad?

Az írtad hogy cseh DHL -> Én ilyet nem írtam.

Bár AliExpress és cseh raktár az mintha ritka lenne. -> Ezt sem értem, hogy jön ide. Főleg, hogy közvetlen arról a weboldalról rendeltem PayPal-al és nem pedig az Ali-s Shop-jukból. Azért is jelezetm, hogy kicsit OFF a kérdés.

(#64893) Jar


Jar
tag

Most éppen lehet háromnál többet is választani, ha valakit érdekel.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64894) V/ válasza SunMount3r (#64892) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem neked szántam, elnézésedet kérem. A nyomkövetési azonosítóból lehet megtudni hogy konkrétan ki lesz aki kézbesíti majd. Lényeges hogy mennyit fizetsz érte mert az is befolyásolja hogy még a vámmentes vagy nem vámmentes kategória.

(#64895) SunMount3r válasza V/ (#64894) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

16$ volt a szállítással együtt. Tehát gondlom, akkor ez simán VÁMFA mentes. Mondjuk azt eddig is tudtam, hogy ha a szállítási mód olyan, akkor ez az érték is simán belefér. Csak itt ugye épp a szállítási mód fajtája volt a lényeges kérdés, hogy az alapból VÁMFA mentes lesz e. Mert ugye, ha nem akkor egy 5 centes rajszegért is megVÁMFÁZtatnak.

[ Szerkesztve ]

(#64896) V/ válasza SunMount3r (#64895) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd, ott fel van sorolva egymásután 3 féle szállítási, importálási mód ezért tényleg csak akkor derül ki ha meglesz az azonosító.
De ha ez a shop nincs bejelentkezve valamelyik EU-s adóhivatalhoz akkor nem működik az IOSS vásárlás, mert nincs azonosítója, akkor humbug az egész.
Amikor utal az AliExpress-re és azon a felületen van eladva, megvásárolva az adott termék, az esetben mivel az AliExpresss a holland adóhatóságnál van bejelentkezve és van IOSS azonosítója akkor beszedésre kerül az áfa és az a hollandokon keresztül eljut Magyarországra és így nem kell itt már azt kifizetni.
150 € értékig nincs vám és áfa az már van 0,1USD-től és van vámadminisztráció is az ilyen kis értékű dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#64897) SunMount3r válasza V/ (#64896) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Öm, konkrétan hol láttad ezt a "3 féle szállítási módot"? Amikor én megrendeltem azt a bizonyos terméket, ott csak ez az egyetlen egy volt a listában, ami a képen is látszik. Lehet más termékeknél van több is, nem tudom, de azt sem pontosan mire és hol gondolsz.

Az "IOSS" szerepel a szállítási mód nevében is, amint az a képen is látható és már beszéltem olyannal, aki onnan rendelt és azt mondta nem volt rá semmi VÁMFA neki. Bár lehet ezt most inkább magamnak írtam, megnyugtatás képen... :D

(#64898) V/ válasza SunMount3r (#64897) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam azt is. (DDP/IOSS/KYC Tax-included)
1 - DDP
2 - IOSS
3 - KYC Tax-included
Ez mind különböző módszert jelent.
Olyan nincs hogy nem fizetsz áfát. Vagy a megvételkor vagy utólag a szállítónak. Ha ez nem történik meg az csempészés lenne. Egy dolgot lehet elkerülni a szállítási mód függvényében 150 € alatt, hogy fizetsz vámkezelési díjat vagy nem fizetsz.
Amikor megvetted a Buy Now vagy AliExpress gomb lett választva?

[ Szerkesztve ]

(#64899) SunMount3r válasza V/ (#64898) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Így már értem, de a fogalmazás módodból nekem nem derült ki, hogy mire gondolsz. Meg ugye alapból én azt hittem, hogy ezek a felsorolt rövidítések, mind egybe értendők arra szállítási módra, nem pedig, mint "lehetséges" módok. De amúgy ezzel a vásárlók nagy része ugyan így lehet, honnan is tudná alapból, hogy 1. ezek mit is jelentenek pontosan, 2. hogy ezek egymástól eltérő szállítási módot jelentek. Szóval, hogy akkor ez egy "ahogy esik úgy puffan" esete? No ilyenre szerintem meg alapból nem gondolna senki.

(Ok, hogy te már kiokítottad magad alaposan a témában, mert ezzel is foglalkozol, de egy átlag vásárlótól azért nem kellene elvárni az ilyen dolgok ennyire részletes ismeretét. Pláne, ha olyan, mint én, aki ugyan néha rendel az EU-n kívülről is, de CSAK NÉHA. Zárójeles megjegyzés bezárva.)

Amikor megvetted a Buy Now vagy AliExpress gomb lett választva?-> "Buy Now" és utána a "Proceed with PayPal". De már ezt is írtam korábban, hogy nem az Ali-s shop-jukból rendeltem.

(#64900) LouiS22 válasza SunMount3r (#64899) üzenetére


LouiS22
veterán

Minden másra ott az összefoglaló, amit 10böl 9en NEM olvasnak el posztolás előtt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.