Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64801) V/ válasza nyikszi (#64800) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési azonosító és milyen vastag lehet?

(#64802) Wolfram


Wolfram
aktív tag

"offtopic kérdés": Nem érdemes aliból/kínából rendelni február 1-ig, úgysem adják fel a csomagot?

(#64803) nyikszi válasza V/ (#64801) üzenetére


nyikszi
őstag

Postaládába nem fér be, az tuti. Ha igen, akkor annak annyi lenne. De amúgy rendes a postásunk, mindig adok egy 200-ast neki. Lehet ezt is kihozza?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64804) V/ válasza Wolfram (#64802) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem off topik, de január 28, 29 munkanap nekik szóvel feladhatják február 1 előtt, de az hogy most rendelsz és egy hét múlva adják fel nem igazán számít, addig akár még jobban gyengülhet a forint és nem lesz olcsóbb.

(#64805) V/ válasza nyikszi (#64803) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem a nyomkövetési számot mert ha nem R-betűvel kezdődik és vastagabb 24 mm-nél akkor azt postán kell kézbesíteni, nem kell a gyalog postásnak kiadni. Értesítő megkapása után lehet átvenni.

(#64806) DrDobos válasza Wolfram (#64802) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem tegnap delutan rendelt cuccom mar végzett a kinai processing centreben. En sem ertem hogyan :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#64807) Jar válasza nyikszi (#64800) üzenetére


Jar
tag

Postája válogatja, elvileg az SMS érkezése után mehetsz csak. Mivel a TN alapján tudtam, hogy a lakcím szerinti (vidéki) postán van, betelefonáltam, bemehettem érte, odaadták. Egyet kértek, a holnap kapott SMS érkezésekor ne szaladjak a postára, mert az a mai csomagról fog szólni. Ha kivárod, az SMS bemutatása mindig elegendő az átvételre.

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64808) nyikszi válasza V/ (#64805) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem R-rel kezdődik. LS..........NL

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64809) V/ válasza nyikszi (#64808) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem kell kivinni, ez a fajta prime levél náluk amit nem könyvelt küldeméynek szabályai szerint kell kézbesíteni, persze ha nálatok a küldeményesek kiadják a postásnak akkor még kiviheti annak ellenére hogy ezt nem címen kell kézbesíteni.

(#64810) TZ1


TZ1
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan lehet az Aliexpress keresőjét úgy használni, hogy csak az jelenjen meg a találatok között amit én szeretnék? Feldobál mindndenféle egyebet. Kb.1/2 éve még pontosan azt adta amire rákerestem. Használtam "--", *--*, de nem számít! Olvastam, hogy a szponzorált dolgok megjelenhetnek, de nem kell. Köszönöm!!

(#64811) nyikszi válasza V/ (#64809) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm, akkor a holnapot megvárom. :R

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64812) V/ válasza TZ1 (#64810) üzenetére


V/
Topikgazda

Sosem volt jó, most sem az a gond hogy mást is felad, egyszerűen nem lehet az opciókat sem használni. Csak rövid angol tőszavakat használni és akkor talán jó lesz. A sponzorált megkülönböztetés sem igazán működik egyébként.

(#64813) Dot


Dot
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a rendelt csomagokra duplán fizetek áfát.
Persze a leírt módon visszaigényeltem, de mint a posta mint az ali visszautasította.
MERT:
A feladott csomagok az ali oldalán "LP005520xxxxxxx" nyomonkövetési számmal van. De a kapott csomagoknak már más a száma ""UA46xxxxxxUV".
-Posta visszadobta, hogy erre a számra nem fizették be az áfát.
-Ali visszadobta, hogy a reklamált csomagok nyomonkövetési számai nem egyezik a rendszerükben lévővel.

A csomagokon látszik, hogy 2 matrica van, az eredeti ami az ali oldalán látszik szám felül van ragasztva egy másikkal amivel én megkaptam a csomagokat.
Próbáltam letépni, de vagy nem sikerült vagy ha sikerült az ali ismét visszautasította, hogy sérült a csomag küldjem vissza..

Persze eladó nem tud semmiről..
Találkozott már valaki ilyennel, mi a teendő ebben az esetben?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#64814) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Ma néztem, a legutóbbi rendelésem státusza "Package returning", a részleteknél annyi van, hogy a sorting center nem fogadta be a csomagot, hanem visszaküldte a warehouse-nak. Ennek milyen okai lehetnek? Mert eddig viszonylag gyorsan ment minden, ünnep ide vagy oda, 20-án adtam le a rendelést.

(#64815) cof válasza Dot (#64813) üzenetére


cof
veterán

Érdekes egy hozzáállás a részükről. Szerintem nagyon is tisztában vannak vele, hogy közben nyomkövetési számot vált a csomag, mert lekövethető egyébként a parcelsapp.com-on is pl. Ha oda beírod az LP... számot akkor kiadja a next tracking-et ami az UA kezdetű lesz. Elküldeném a linket meg a screenshotot is róla nekik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64816) V/ válasza Dot (#64813) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs probléma, mivel a Posta nem kapta meg azt az információt hogy fizettél áfát ezért neki fel kell számolnia. Az okát már sokszor leírtam most nem részletezném. Ilyenkor az Összefoglaló 8.1. Az AliExpress-től kérjük vissza az áfát

(#64817) nyikszi válasza V/ (#64809) üzenetére


nyikszi
őstag

Hajnalban jött az email a postától, hogy mehetek a csomagért. Egy nagy R is virított rajta :) Szerencsére sérülésmentes, működőképes volt. Egy vezetéknélküli 3-1-ben töltő. Köszönöm az infót még egyszer.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64818) V/ válasza nyikszi (#64817) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában azért ez könyvelt küldemény, mert a holland postától a darab áras kézbesítési pénzt kaszálják be, ami fedezi a házhoz szállítást is, nem véletlenül lett beolvasva átvételkor a vonalkódja.

(#64819) Voice24


Voice24
őstag

Valaki esetleg erre ?

(#64820) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat ez hol lehet vagy mi lehet?

Sokszor rendeltem már, és ez a státusz soha nem tartott pár óránál tovább. Ki van fizetve.
:R

(#64821) V/ válasza intercooler (#64820) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a Magyar Posta oldalán, lehet hogy ez a kereső nem frissült, tapasztaltam már ilyet.

(#64822) V/ válasza Voice24 (#64814) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ok többféle lehet, írj az eladónak hogy visszaküldték neki és hogy akkor most ezzel mi lesz.
Sérült csomagolás, hiányos vámokmány, a tartalma miatt nem akarják továbbítani, az ünnep miatt zárva és nem fogadják, karantén alatt van a raktárbázis, természeti valami árvíz, tűz és nem tudják fogadni. Nincs jelentősége az oknak mert te semmit sem tudsz ebben az esetben tenni azonkívül hogy írsz az eladónak.

(#64823) Jar válasza hohanyo7 (#64551) üzenetére


Jar
tag

Alakul !

Better today a swimming pool than tomorrow a gallows pole.

(#64824) Entrecampos


Entrecampos
csendes tag

Miért tűnt el az a fast delivery jelzés, amikor 10-11 dollártól összecsomagolják a rendeléseket? Kb 1 hete még ott volt. Most szeretnék rendelni 9 darab csomagot különböző eladóktól $50+ értékben, és nem tudom, hogy össze-e csomagolják őket. Ezek a szállítási opciók:

Cainiao Super Economy Global: 5
AliExpress Standard Shipping: 2
AliExpress Saver Shipping: 1
Economy for Special Goods: 1

Szerintetek berakják mindet egy csomagba?

(#64825) V/ válasza Entrecampos (#64824) üzenetére


V/
Topikgazda

Most más van,15 day delivery free shipping és amit eddig láttam az mind AliExpress Standard Shipping volt, a határ 10 USD fölötti és Choice néven is emlegetik.
Ezek az akciók változni szoktak.
16-29-ig van még a 3 $ kedvezmény minden 30 $ felett, de maximum 9 $ kedvezmény ami 90 $-nak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#64826) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Random termékre lehet kupont "kérni"? Van egy termék amit gshopper-ről egyszerűen nem tudok megrendelni, viszont megtaláltam alin is, de drágábban. Erre szeretnék valamit, persze ha létezik ilyen. Esetleg írni az eladónak?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#64827) Gézengúz


Gézengúz
addikt

V

Ennek nem kellene már érkeznie?
ECSCCA0008088835

(#64828) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kérdésem lenne. Az utóbbi időben kénytelen voltam „Disputa”-t indítani három esetben is. Ebből egyet már visszafizettek, kettő most van folyamatban. Volt már korábban is és eddig mindig az Ali fizette ki, viszont a kereskedők is próbálkoztak csekély összegekkel kérve, hogy álljak el a disputától. Az a kérdésem, hogy miért félnek úgy a folyamat elindításától? Van valami retorzió a számukra, ha Ali fizet.? Volt már olyan is, hogy visszaléptem, mert a kereskedő rendes volt és viszafizetett. Mondjuk ott az van, hogy általában PayPal-ra utalnak, az Ali viszont a VISA számlámra. Ez utóbbi a jobb. A PayPal-nál a százalék levonás kérdéses.
Üdv. Pibácsi

(#64829) Jarod1


Jarod1
addikt

egy ismerősöméknek sikerült olyan bejárati ajtót venni amin nincs kémlelőnyîlás..tudnátok ajánlani olyan camerát ami ajtóra tehető és belül a lakásban kis kijelzőn mutatná ki van ajtó előtt. thanx

(#64830) stomi61 válasza Gézengúz (#64827) üzenetére


stomi61
tag

Nekem egy jan. 4-i (ez volt az utolsó bejegyzés, ami neked most) tegnap indult tovább.
Valakik nagyon nem akarnak dolgozni.

(#64831) LouiS22 válasza Jarod1 (#64829) üzenetére


LouiS22
veterán

Imádom az "egy ismerősöm" kezdetű posztokat. És internetet sem sikerült bekötni? :)

Hogy ontopic legyek: amennyiben nem óhajtasz/tanak kísérletezni, lyukra futni kínaival, akkor válaszd/szák az etalont a video doorbell témaköről: Ring. [link]

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64832) KisApám


KisApám
addikt

A mobil appban bedobott most ügye sok minden 700-1000 ft környékén az ali.
Kiválasztottam 7 dolgot, kb. 9000 Ft értékben, más-más az eladó.
Ha megjönnek a termékek (nem mindegyiknek lesz tracking number), a "kedves" posta mindegyikre ki fog nekem számlázni jó pár száz forintot?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#64833) KisApám válasza KisApám (#64832) üzenetére


KisApám
addikt

Úgy látom mindegyik küldemény:
Aliexpress Selection Standard - Nyomkövetés biztosítva Express One kézbesítésű, nem postás.
Akkor ha minden igaz, a magyar posta nem fog lelejmolni pluszba...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#64834) fairi válasza KisApám (#64832) üzenetére


fairi
addikt

Ezek olyan gyorsan változnak, hogy nem lehet tudni. összecsomagolnak-e dolgokat, kereskedő lehet önkényesen neked kedvezőtlenebb móddal küldi stbstb.

(#64835) lacoka55 válasza Jarod1 (#64829) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Ezek is jók lehetnek [link]

(#64836) dethroner


dethroner
veterán

Jön egy csomag hozzám, a DHL hozza be, utána sztem posta lesz. DHL nyomkövetőben a tömeg 12,05kg, a posta szerint 10,89kg. Hogy lesz a különbség?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64837) V/ válasza dethroner (#64836) üzenetére


V/
Topikgazda

Van DHL futár és van a DHL mint posta ez utóbbiakat kézbesíti a Magyar Posta.
Ha ilyen eltérést látsz akkor ellenőrizd hogy nincs-e látható felbontás, újra csomagolás nyoma ha lenne akkor jegyzőkönyv ellenében veszed át, az a falmelléki duma hogy nem adnak inkább ne vedd át nem elfogadható, mert ha visszamegy az eladónak (ha visszamegy egyáltalán) akkor ő mondhatja hogy fel lett bontva.

(#64838) laleeee válasza V/ (#64837) üzenetére


laleeee
őstag

Szia, szerinted ezt a csomagot mi lelte ? Nem mozog :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#64839) V/ válasza laleeee (#64838) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem könyvelte le még a Magyar Posta a megérkezést, vagy nem lett elküldve ide, vagy még nem dolgozták fel itt.

(#64840) dethroner válasza V/ (#64837) üzenetére


dethroner
veterán

Amint lesz lehetőségem, megmérem a csomagot, látható sérülés, bontás nyom nincs rajta. De az megsüvegelendő, hogy jan. 21-es rendelést február 15-re vállalt szállítási határidő ellenére ma kézbesítették. Ok, értem én hogy Németországból jött, vagyis még lassúnak is nevezhetnénk :DDD De vajon miért vállalta 3 hetes szállításra, ha 5 nap is elég neki, fura.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64841) V/ válasza dethroner (#64840) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak valami adminsztrációs hiba lehet, úgy legyen kibontási videód hogy az súly méréssel kezdődjön a biztonság kedvéért.

(#64842) dethroner válasza V/ (#64841) üzenetére


dethroner
veterán

Ok :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#64843) herolkd22


herolkd22
csendes tag

Üdv

A csomag útja eddig renben van?
UT357543095NL

[ Szerkesztve ]

(#64844) Imy


Imy
veterán

Szerintetek ezzel mi lehet, hogy 1 hete dekkol valahol? ECSCCA0005768338

(#64845) LouiS22 válasza Imy (#64844) üzenetére


LouiS22
veterán

szerintem a gazdája nem olvasta el az összefoglalót.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64846) V/ válasza herolkd22 (#64843) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, már Hollandiában van és pár nap, 1 hét múlva Magyarországra is továbbítják.

[ Szerkesztve ]

(#64847) V/ válasza Imy (#64844) üzenetére


V/
Topikgazda

Legkorábban 23-ától érkezhetett meg a helyi postára, február 3-ig valószínű hogy megkapod

(#64848) herolkd22 válasza V/ (#64846) üzenetére


herolkd22
csendes tag

Köszönöm
:DDD

(#64849) djbahool


djbahool
senior tag

Nekem már vagy 2-3 hete nem ajánlja fel a PayPal-os fizetést, sem régi sem új accountnál.
Mi a trükk?
Olvastas, hogy más valaki is küzdött vele, és megoldotta, csak azt nem írta, hogyan.
Sütik stb. már töröltem, többször is.

(#64850) V/ válasza djbahool (#64849) üzenetére


V/
Topikgazda

Decembertől megszűnt a Magyarország felé történő szállítások esetén, szóval lehetetlen trükközni. Írtam hogy mely országok esetén maradt meg, aki azt írta hogy megoldotta az átköltözött egy olyan országba és ott csinált új regisztrációt.
Ezekben az országokban érhető el:
Franciaország, Németország, Olaszország, Izrael, Hollandia, Norvégia, Portugália, Lengyelország, Spanyolország, Svédország, Szaúd-Arábia, Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Egyesült Arab Emírségek, Egyesült Államok, Egyesült Arab Emírségek.

Bankkártya és Google Pay maradt fizetési lehetőségnek. Azt is írtam hogy a PayPal 2 éves tündöklése előtt is eleve bankkártyát használtunk (én 8 évig) és nem volt vele gond

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.