Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
No ezzel mi történt? Ilyet meg nem láttam :F [link] , illetve itt van csak a szám: ECSCCA0005465988

Ez a consolidations warehouseba egy hetet csücsült, majd új ECSCCA számot kapó csomagom

Samsung Galaxy A55 5G

(#64252) ACE- válasza V/ (#64236) üzenetére


ACE-
addikt

Na, az Ali 3 nap után lezárta, nincs visszatérítés... gratulálok nekik hozzá... Akkor ennyit a reklamálásról, ha adnak neked egy küldési azonosítót, de nem jön meg a csomag, akkor buktad...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64253) V/ válasza DrDobos (#64251) üzenetére


V/
Topikgazda

16-án ott volt a kimenő logisztikai központba, majd kapni fog egy új számot, már megbeszéltük hogy ez ECSCCA0005465988 nem szállítási nyomkövetési szám, hanem küldeményazonosító. Fuvarozói frissítésként írja az új szám igénylést: Y***********66

(#64254) V/ válasza ACE- (#64252) üzenetére


V/
Topikgazda

Kell valami igazolása postától bizonyítéknak, de erre utaltam is és akkor nem utasítják el. Ha közben lenne ilyened akkor lehet fellebbezni, az Appeal-al.

[ Szerkesztve ]

(#64255) DrDobos válasza V/ (#64253) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#64256) Robyka


Robyka
aktív tag

Kezdem unni ha küldenek vmi szart ami nem működik vagy, fele se igaz amit írtak akkor nem fizetnek vissza semmit, hanem adnak egy címet ahova küldjem azt kész.
Ilyenkor ki fizeti nekem vissza a posta díjat?

(#64257) V/ válasza Robyka (#64256) üzenetére


V/
Topikgazda

Te fizeted, legfeljebb kapsz kupont a szállítási költség összegében amit levásárolhatsz, de ezt sem mindig.

(#64258) Gézengúz


Gézengúz
addikt

V, mára kaptam egy elég rendes litániát benne a kért doksival, viszont úgy látom, hogy már nem tudom hová feltölteni. Nincs appeal gombom. Ilyenkor még valami lehetőség?

(#64259) Gézengúz válasza Gézengúz (#64258) üzenetére


Gézengúz
addikt

Okés megtaláltam a helyet, megírtam, doksi a drive-on, csatoltam.

Várunk.

(#64260) tlac válasza V/ (#64249) üzenetére


tlac
nagyúr

zen.com-os volt, aztán megpróbáltam egy másik kártyájukkal, az is ugyanúgy járt, azóta feladtam
lehet vissza kellene szoknom ebay-re, ott még olcsóbb is lenne, amit vennék, de amióta kötelező lett az áfa, nem is tudom, lehet csak amiatt olcsóbb, mert nincs benne

(#64261) tlac válasza cof (#64213) üzenetére


tlac
nagyúr

ugyanilyen elemet rendeltem nemrég,
SHUNYOU/SunYou-t választottam, de végül seller shipping method lett belőle és fizetni kellett a postának a kezelési költséget

arra viszont nagyon figyelj, hogy nem biztos, hogy a polaritás úgy van bekötve, mint, ahogy neked kell
nekem meg kellett fordítanom a csatlakozóban az kábeleket

(#64262) V/ válasza tlac (#64260) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem olcsóbb, az eBay nettó árat ír ki, amikor fizetsz akkor megy rá az áfa.

(#64263) tlac válasza V/ (#64262) üzenetére


tlac
nagyúr

ahha, valóban, most kipróbáltam (visszanézve 2 éve nem is vettem már az ebayről semmit)

ali-n kártyát elmenteni vásárlás nélkül csak az app-ból lehet?
(kicsit irtózok feltenni a telefonomra)

(#64264) V/ válasza tlac (#64263) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, így oldották meg, biztonságosabbnak gondolták, mert régebben a böngészós felületen is mehetett.
Van benne egy jó játék, már azért megéri, a vásárlás csak ráadás.

(#64265) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Ön is kapott ilyen SMS-t? Akkor jobb, ha nagyon vigyáz! [link]

https://www.atv.hu/belfold/20221220/on-is-kapott-ilyen-sms-t-akkor-jobb-ha-nagyon-vigyaz

(#64266) V/ válasza lacoka55 (#64265) üzenetére


V/
Topikgazda

A slendrián újságíró csak azt hagyta ki hogy ha kap valaki sms-t, e-mailt ilyen témában az nézze meg az említett összeget, filléreket nem tudunk, szoktunk fizetni, szóval már ebből rájön az, aki tud olvasni, hogy kamu dolog.
Az hogy csomagot sem vár az is megerősíti ebben és bár a cikkíró nem tud magyarul, ha nem tűnik fel neki, de a magyartalan szöveg is gyanús.
Arról nem is beszélve hogy ez évek óta előkerülő dolog, nem újdonság és az is hogy sem az a cég akinek a a nevében írogatnak, sem a rendőrség semmi érdemi dolgot nem tesz.
Facebook-on üzenget a szolgáltató, az nincs mindenkinek és egy telefonszolgáltató miért nem küldhet egy figyelmeztető sms-t az ügyfélnek ha tudomására jut az ilyen csalás és miért nem blokkolja a számot.

[ Szerkesztve ]

(#64267) lacoka55 válasza V/ (#64266) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Ezeket ismerem csak engem az fogott meg hogy a megszerzett adatokkal az alin vásároltak az írtak szerint
Más
néhány napja el kezdtek ömleni a Spam levelek a freemail-on több mint 50 levél
eddig hónapokig nem volt semmi most különféle témákban ha jól látom a címe ugyan az mindegyiknek nem tudtam még letiltani őket [kép]

(#64268) johniee válasza lacoka55 (#64267) üzenetére


johniee
senior tag

Nekem is ezek jönnek mostanában. A nemrég visszakapott Freemail fiókomba...

ON: A legutóbbi Ali rendeléseim is megjöttek most 15 nap alatt, 3 rendelés együtt ExpressOne által, Aliexpress-es zacsiban :)) Tök menő!
Egy Belga postás pici csomagomra várok még, az November elején lett rendelve.
Elvileg az is most fog befutni

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#64269) lacoka55 válasza johniee (#64268) üzenetére


lacoka55
aktív tag

sokan panaszkodnak rá hogy szűrőre sem lehet tenni rákerestem erre az email címre itt is foglalkoznak vele [link]

(#64270) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok! Ez az óra mikor lesz 56.09$?

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#64271) ACE- válasza V/ (#64254) üzenetére


ACE-
addikt

És erre honnan kellett volna beszagolnom, hogy kell ilyen? Nem írták! Appeal-t nyitottam és lazán leráztak. Szerencsére Paypal-os fizetés volt azoknál egyszerűbben szokott menni... Ez kissé vicc hogy nekem kell bizonyítanom hogy valamit NEM kaptam meg, azért maradjunk ennyiben...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64272) LouiS22 válasza ACE- (#64271) üzenetére


LouiS22
veterán

A területileg illetékes fogyasztóvédelmi szerv bármikor fogadja a panaszod.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64273) V/ válasza ACE- (#64271) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi nem világos azon hogy az állításodat bizonyítani kell? Ott van egyébként a felhasználói szerződésben. Nem a hasamra ütöttem és kitaláltam. Maradjunk annyiban hogy a PayPal-os reklamációnál is kell lenni bizonyítéknak.
Gondolj már bele leírod hogy nem kaptad meg, a nyomkövetésnél az látszik hogy kézbesítve ebből aki ránéz azt a következtetést vonja le hogy megkaptad, dispute elutasítva. Ha nyújtasz be bizonyítékot hogy az a kézbesítés mondjuk nem a te városodban, hanem Moszkvában történt, akkor más kisebb az esélye annak hogy elutasítják.
Vagy egy másik eset, nem működik a kütyü amit megvettél, akkor azt is bizonyítani kell, ha te úgy gondolod hogy elég ezt leírni, akkor ugyan kérhetnek külön bizonyítékot ha jó indulatú az ügyintéző, de miért tenné ha az van leírva hogy támaszd alá az állításodat?

Tényleg nem értem hogy ezen mit kell magyarázni?

[ Szerkesztve ]

(#64274) V/ válasza phrenetiX (#64270) üzenetére


V/
Topikgazda

Belgiumba kell szállítani?
A képen látható ár nem minden ország vásárlójára vonatkozik és lehet hogy rossz a kép, a neked aktuális az a jobbra lévő értékkel számolandó. Abból jön le 2% ha van elegendő érméd és az eladói 5$ kupon ha az érté annak megfelelő.

Ezek az akciók vannak, lesznek érvényben:

(#64275) phrenetiX válasza V/ (#64274) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Nem, BelgiumBÓL szállitanák. Felvettem wishlistre is, ott is 56.09nek irja, de ha megnyitom, akkor 71.24 $. Viszont akkor kár várni a csodát, olcsóbb nem lesz?

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#64276) V/ válasza phrenetiX (#64275) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt a Belgiumot benéztem, magyar vásárló nem kapja ennyiért, találkoztam már ilyennel. Privátban küldd már el linkjét megpróbálom kideríteni.

[ Szerkesztve ]

(#64277) phrenetiX válasza V/ (#64276) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Ment pü.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#64278) ACE- válasza V/ (#64273) üzenetére


ACE-
addikt

Bakker, ne hasonlítsunk már két kézbesítési módot így össze. Az egyiknél van visszaigazolás, hogy a címzett átvette. ITT NINCS. Annyit tudunk hogy a postára odakerült, de az sem látszik melyikre... Ez olyan mintha azt kellene bizonyítanom hogy tegnap nem mondtam ki egész nap azt a nevet hogy "Orbán Viktor". Hogyan bizonyítom ha nem vette egész nap egy diktafon a beszédemet? Én a vevő vagyok, és én bizonyítsam hogy valamit megkaptam? Vicc... Te pedig szerintem fordítva ülsz a lovon, ahogy látom mindent az Ali oldaláról közelítesz meg, de a másik oldalról nem nagyon...
És miért nekem kell bizonyítanom az állításomat? Nekik mit kell bizonyítaniuk? Semmit? Ja úgy könnyű kereskedni...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64279) V/ válasza phrenetiX (#64275) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n kívüli országra vonatkozik az az ár.

(#64280) V/ válasza ACE- (#64278) üzenetére


V/
Topikgazda

1005-ös Posta, de mindegy.
Ne sértegess, leírtam hogy az állításodat bizonyítani kell a szerződési feltételek szerint. Ez nem ellened és nem az AliExpress melleti állásfoglalás, egyszerű tény.
Neked van probklémád akkor azt neked kell alátámasztani, a kereskedő majd azt azután esetleg cáfolja, ez minden on-line vásárlásnál így van, esetleg még a fogyasztóvédekmi szabályozás szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#64281) LouiS22 válasza ACE- (#64278) üzenetére


LouiS22
veterán

Az Ali elhozta Magyarországig, nyomkövetéssel - egyúttal jelezték, hogy az országba érkezésig biztosított a nyomkövetés.

A csodálatos Magyar Posta ezeket a küldeményeket nyomkövetés nélkül továbbítja (nyilván az Ali nem fog plusz pénzt fizetni ezért feladóként). Küldemény nem jön meg, a Posta nem fogja bevallani, hogy náluk tűnt el (lopták el), Ali meg azt mondja, hogy ők jelezték, hogy a nyomkövetés az országba érkezésig él, érdeklődj a helyi kézbesítőnél, náluk van (ami valahol igaz is, mert azt tudjuk, hogy Ali feladta-átadta nekik).

Neked kell bizonyítanod, hogy nem kaptad meg. És bár sosem fogjuk megtudni, de egészen biztosan sok "bemondás" volt korábban, miközben user vígan használta a terméket.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64282) phrenetiX válasza V/ (#64279) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Köszönöm! :R

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#64283) V/ válasza LouiS22 (#64281) üzenetére


V/
Topikgazda

De fizet a Cainiao mert olyan a küldemény, írtam már.

(#64284) LouiS22 válasza V/ (#64283) üzenetére


LouiS22
veterán

Kimaradt a nyomkövetés (helyesebben: nem ajánlott a küldemény), pótoltam.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64285) ACE- válasza LouiS22 (#64281) üzenetére


ACE-
addikt

Értem, én bizonyítsam, és nekik nem kell bizonyítani hogy egyáltalán feladták a csomagot? Azt mivel bizonyítják? Adnak egy követési számot, amire azt írták hogy megérkezett, és ennyi? Akkor ezek szerint most meg is fordulhat a dolog. Eddig mi fogtuk rá hogy nem jött meg, és visszakértük a pénzt, most meg ők fogják rá hogy feladták, és megtartják a pénzünk... jó az irány...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64286) LouiS22 válasza ACE- (#64285) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha ennyire pörögsz ezen, akkor tényleg javaslom a vonatkozó fogyasztóvédelmi szerv bevonását az ügybe. De egy ponton ők is kérni fognak "bizonyítékot" tőled is (meg tőlük is).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64287) V/


V/
Topikgazda

Le is állhatunk ezzel, a kinek mit kell igazolni témával, teljesen át lett beszélve, többször is, a gyakorlati tapasztalatok is meg lettek osztva és mindenki el tudja olvasni a szerződési feltételeket, az adott tevékenységre vonatkozó segítő oldalaikat az AliExpress-nél és a szállítási szolgáltatók szerződési feltételeit.
Azután el tud járni a panaszának ügyében, úgy ahogy neki tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#64288) ACE-


ACE-
addikt

Ez jól gondolom hogy VÁM nélkül fog jönni és ajánlott levélként fogja a posta kezelni?
LP00547659620691

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64289) LouiS22 válasza ACE- (#64288) üzenetére


LouiS22
veterán

Mennyi a csomag értéke és mennyi ebből az ÁFA?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64290) ACE- válasza LouiS22 (#64289) üzenetére


ACE-
addikt

3$ értékű csomag, Ali saver-el kértem. Német követési számot kapott ezért gondolom hogy nem fog díjat számolni a posta.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64291) konci79 válasza konci79 (#64206) üzenetére


konci79
őstag

Nem semmi szerencsém van, Ikeás csomag 14 nap alatt ért ide tegnap, aliról rendeltem 10 és 11-én, összevonták és nemsokára ideér vele a futár...
Express one hozza.

Jan. 11 és 22 volt ígerve, jó gyorsak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#64292) spiritex válasza spiritex (#64189) üzenetére


spiritex
veterán

Tegnap voltam bent a postán, és kategorikusan kijelentették, hogy az ECSCCA kezdetű csomagokat nem ismerik, egymástól kérdezgették, hogy "Te láttál már ilyet?!", és nem is hajlandóak megnézni a nevem és címem alapján van-e ilyen csomagom! Csak "rendes" csomagszámnak tudnak utánanézni!!!

Most már 4 ilyen (különböző napokon beérkezett, a legrégebbi 19-ei) csomagomnál írja a 17track oldal, hogy:
[HU]Arrive at local delivery office

és a legrégebbi december 5-e óta áll így... Lehet, hogy összevárták mind a 4-et, és ezután fogják kihozni egyszerre?!?

Találtam egy másik lekérdező oldalt, a ship24.com -ot, ahol azt írja erre a régi csomagra, hogy 'Depóban', csak tudnám kinek a depójában... a másik 3 csomagomat nem találja ez a ship24 oldal érdekes módon.

Az biztos, hogy ilyen szállítással soha többet nem fogok rendelni semmit!!!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#64294) V/ válasza ACE- (#64288) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogja ajánlott levélként kezelni mert Ux betűvel kezdődik, már az Lx kezdetű sem ajánlott, hanem prime levél náluk, ami sima leveles kézbesítésű, tehát 24 mm alatt postaládába teszik, ha vastagabb akkor majd értesítőt küldenek.
Csak az Rx kezdetűeket tekintik ajánlott levélnek és van olyan település ahol azt sem viszik ki.

(#64295) V/ válasza spiritex (#64292) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt nézegesd inkább, pontosabb mint a másik kettő és látod az esetleges újabb nyomkövetési azonosítót a Next tracking-nál jobbra.
Feltettem egy képet hogy azt mutassa meg bárki, hogy így néz ki a címkéje (aki látott olyat annak be fog ugrani) és hsz-ben leírtam, hogy mit kell kérni, hangsúlyozom kérni.
Azt is írtam hogy ez már nem külföldi a küldemény ha megérkezik és nem kell hivatkozni a ECSCCA kezdetű valamire, mert nem érvényes már miután átvette a Magyar Posta.
Az addigi külföldi küldeményből Arrive at local delivery office bejegyzéssel belföldi küldemény, egy nem nyilvántartott üzleti e-kereskedelmi levél lesz a postások azzal foglalkoznak, nem ECSCCA kezdetű valami külföldivel. Ezért azt ne kerestesse senki.
Ha előreláthatólag 24 mm-nél vékonyabb, azt pedig nem a helyi postán kell keresni, mert azt elméletben kiadták a kézbesítőnek, szóval őt kell nyaggatni.
Az Összefoglalóba is beírva a lényeg.

(#64296) LouiS22 válasza V/ (#64295) üzenetére


LouiS22
veterán

És itt a lényeg: nem nyilvántartott üzleti e-kereskedelmi levél.

Vagyis elveszhet/eltűnhet, a posta széttárja karjait, mi több: azt is letagadja, hogy létezett.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64297) V/ válasza LouiS22 (#64296) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ez van leírva Magyar Posta ÁSZF kártérítési rész.
De bennünket ez nem érdekel több okból is most nem részletezném, hanem ha az ismert bejegyzés (Arrive at local delivery office) után eltelt 10-12 nap és nem kaptuk meg, akkor udvariasan érdeklődni a kézbesítőnél vagy ha postai kézbesítésű, akkor a kézbesítő postán, aztán ha nem találják kérni egy olyan igazolást, amit szoktak adni, hogy nem került a kezelésükbe és így nem is tudták kézbesíteni és ezt az igazolást az AliExpress meg nem érkezett dispute mellé bizonyítéknak feltölteni ,hogy visszakapjuk a kifizetett árat.

(#64298) Gézengúz válasza V/ (#64297) üzenetére


Gézengúz
addikt

V

Beletettem azt is amit privátban írtál. (postának) Írtam az Alinak is, ( csatolva az igazolást) gondolom a pénzt már nem kapom vissza, de látszódjon, hogy foglalkoztam a dologgal.

Hihetetlen az elszántságod, az elkötelezettséged a topik és a topiklakók iránt.

Szerintem mindannyiunk nevében mondhatom azt, hogy

Nagyon köszönünk minden segítséget!!! :R

(#64299) V/ válasza Gézengúz (#64298) üzenetére


V/
Topikgazda

Remélem nem lesz elutasítv hiszen az az igazolás meg van amit kérni szoktak. De azt tényleg nem értem hogy miért olyan nehézkes a Posta részéről azta állításukat papíron kiadni hogy szerintük nem került hozzájuk, az igazságról nem is kellene gondolkodniuk.
Még pedig arról hogy milyen jogon szedik be a Cainiao-tól a kézbesítési díjat ilyen esetekben is, amikor náluk eltűnik a küldemény. Mondjuk a kártérítést sem adnának az ÁSZF szerint, pedig a pénzt azt elteszik.

(#64300) Gézengúz válasza V/ (#64299) üzenetére


Gézengúz
addikt

4.65 volt a cucc, 2 dollárt térítenek. Ez is valami, de a lényeg az elismerés, hogy valóban nem vettem át a csomagot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.