Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) #16155904


#16155904
törölt tag

16 tételt rendeltem 1-3 napon belül. Teljesen vegyes szállítással. Ma jött a levél, hogy kombinált csomaggal jön mind, EO hozza.. Szerintem ez így nagyon jó, a néha több hónapos, fél világot bejáró módokhoz képest.

(#63602) attamb válasza #16155904 (#63601) üzenetére


attamb
junior tag

Bocs a buta kárdésért, de a vámon nem adódik össze a 16 tétel ára?

(#63603) V/ válasza Gézengúz (#63600) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi nem tudnak mondani mert nem könyvelt küldemény.
Annyit tehetsz hogy megkérdezed a kézbesítőt hogy hozott-e olyan küldeményt amelyen ahhoz hasonló, kitakarás nélküli az alábbi képen látható címke van.
Ha a benne lévő dolgok miatt 24 mm-nél vastagabb (azt mostanában nem adják ki a kézbesítőnek, hanem csinálnak egy saját azonosítós értesítőt) akkor ugyan ezzel a képpel a hivatali kézbesítő részlegnél kikönyörögni hogy a címed szerinti (ahova lett címezve) kézbesítőkörzet tárolóhelyén rákeresne-e a nevedre, címedre.

A kép nagy méretű és ezért elnézést kérek mindenkitől, de csak azért hogy a nyomtatott verzió is olvasható legyen és így lehet érdeklődni hogy ilyesmi csomagot kerestek.

[ Szerkesztve ]

(#63604) #16155904 válasza attamb (#63602) üzenetére


#16155904
törölt tag

Nem. A sok kis tasak kerül egy nagyobba. Amúgy ezek nem érték el a határösszeget, valamivel épp alatta volt az egész ára. De szerintem ez így nem számít egy rendelésnek.

(#63605) Gézengúz válasza V/ (#63603) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi!

Egy ilyen van benne, (múltkor még csak 6 dolcsi volt,szálítási költség nélkül), kicsit vastagabb a kelleténél, holnap lehet megint érdeklődök akkor.

[link]

86 * 86 * 35mm

[ Szerkesztve ]

(#63606) V/ válasza Gézengúz (#63605) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem az utolsó két ilyesmi pakkot nem hozták ki mint régen, egyszer sms egyszer e-mail jött de mindkettőn olvasható a címkén és az elektronikus adatok közt is az elérhetőségem, mert be van írva a címsor folytatásba.
Mert lehet hogy nem az AlIexpress vásárlási információ kerül elő amikor átcímkézik és így ezzel a beírással tudnak értesíteni. Remélem ezt a tanácsunkat te is megfogadtad.

(#63607) Gézengúz válasza V/ (#63606) üzenetére


Gézengúz
addikt

Emailem nem volt beírva, most pótoltam.
Köszönöm!

(#63608) KisApám


KisApám
addikt

Összefoglalóban benne van valahol, hogy ha EU-s raktárból, EU-n belüli országból szeretnék vásárolni, milyen linken keresztül tegyem?
Nem akarok ÁFÁval, miegyébbel foglalkozni...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#63609) V/ válasza KisApám (#63608) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akarlak elszomorítani de ott is fizeted az áfát, hiszen 2021 július 1-től úgy lett kiterjesztve a szabályozás hogy a vevő országának megfelelő áfát kell felszámolni, így nekünk a horror 27%-ot írja minden eladó. Szóval az ár tartalmazza.
Egyedül azt kerülöd el hogy mivel EU-n belülről jön és ha a Magyar Posta kézbesíti nem kell a vámolási ügyintézési díjat (399 Ft) fizetned.
1. pont egyébként ahol a keresési módszerről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#63610) Debilon


Debilon
addikt

UY002649345AZ (közben lett egy litván posta kicserélős bejegyzés is, ami mondjuk meglepett) számú csomag 06-án lett feladva, 20án hajnalban Vecsésen volt és ma már a 399 Ft-ot fizettem érte délelőtt

tisztára meg vagyok lepve, hogy relatíve "gyorsan" ideért

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#63611) Gézengúz válasza V/ (#63606) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hello.
Másik teljesen ilyen azonosítóval rendelkező csomagomat át tudtam venni, amit keresek nem találják sehol.
Pedig vagy negyed órát beszélgettem is egy csoportvezetővel.
Telefonszámomat is elkérte, ha tudnak valamit akkor megcsörgetnek. Ennek annyi szerintem.

(#63612) V/ válasza Gézengúz (#63611) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ami benne volt az kelendő dolog, szóval eljutott az is a Magyar Postához aztán......i

(#63613) Kolondrum válasza pibácsi (#57035) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is egy ilyen jön, ki is fizettem, utána néztem h nem illik semmire a cucc. Mia a f jön?

(#63614) Gézengúz válasza V/ (#63612) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hogy törne le a keze.

.....i? Nem ugrik be a szó, illetve nagyon sok szó beugrik erre. :(((

(#63615) Imy


Imy
veterán

Imádom a postát. Jött egy csomagom, e-mail és telefonszám rajta van. Erre kihozzák, és fizessek 800Ft-ot. Kényelmesebb, és jobb így az extra lové, úgyis bezárt pár posta... :F :W

(#63616) V/ válasza Imy (#63615) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudod hogy nem az számít hogy mi van a csomagon, ha nincs elektronikus adat akkor a programjuk csak ezt az utánvétes ágat indítja ami 799 Ft, az hogy a kézbesítő postán elolvassák és küldenek értesítőt hogy menj be ahhoz szokták használni a ráírt információt.

(#63617) szabi__memo válasza V/ (#63616) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudom mennyire valószínű, hogy a csomagon rajta van, de nincs elektronikus adat. Ha jól sejtem azt mondanak amit akarnak...
:F

(#63618) V/ válasza szabi__memo (#63617) üzenetére


V/
Topikgazda

Azokat a postai kézbesítésűeket amelyeket a Yanwen vagy a szállító logisztika új azonosítóval lát el azoknál 95% hogy nem lesz elektronikus adat (telefonszám és e-mail cím) mert nem adják át az AliExpress vásárlási adatokat. Én erre a két adatra utaltam hiányként, mert természetesen a könyvelt nyomkövetéses postai küldeményeknek van elektronikus postai adata, de a fenti két adat csak opcionális nem kötelezően kitöltendő rovat.
De ezt már múlt év július 1-től tudjuk. Egyeztetve lett velük és azért lett javasolva az hogy mivel csak elektronikus a postai szállítás, legyen beírva a címsor folytatáshoz az e-mail cím és a telefonszám mert akkor csak megjelenik a postai adatok közt, míg ha csak az AliExpress külön rovataiban van az nem minden esetben kerül át.
Pl az azeri, emirátesi küldeményeknél a küldemény értékéhez van adat megadva és ezért tudja Posta programja elektronikusan vámolni, annak ellenére hogy a vám-árúnyilatkozat az AliExpresstől nem férhető hozzá, hiszen az nem az új azonosítóhoz készült.

[ Szerkesztve ]

(#63619) Imy válasza V/ (#63616) üzenetére


Imy
veterán

Nagyon jó. :) Amúgy ez a csomag volt az: S00000278908926

(#63620) szabi__memo válasza V/ (#63618) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszönöm. Ez kimerítő válasz volt! :R

(#63621) V/ válasza Imy (#63619) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ezekről írtam, ez kapott egy postai azonosítót, mert nem ezzel van szállítva. A SOOOO..... és az LP0000.... fajták nem a küldeményazonosítóval jönnek hanem új azonosítóval
A S00000278908926 ezt kapta UA498597201AE, a postai program nem talált e-mail címet és telefonszámot, ennél legfeljebb az értékét tudja előszedni esetleg még a szállítási díját ha be lett írva.

[ Szerkesztve ]

(#63622) Imy válasza V/ (#63621) üzenetére


Imy
veterán

Hát igen, de azt nem értem, miért nem látják a korábbi nyomon követést. De hát ez van.

(#63623) V/ válasza Imy (#63622) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert az nem postai téma volt.

(#63624) attamb


attamb
junior tag

Segítenétek? ECSCCA0003474517

Mikorra jöhet meg?

(#63625) V/ válasza attamb (#63624) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig 2-10 munkanap 15 Nov 2022 20:05 Arrive at local delivery office bejegyzéstől számolva, vagy soha, mert eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#63626) attamb válasza V/ (#63625) üzenetére


attamb
junior tag

Köszi.

(#63627) DrDobos válasza V/ (#63625) üzenetére


DrDobos
őstag

Ezekről a helyi postán lehet érdeklődni, papíron van valamilyen adatbazisuk amiben meg tudjak nezni, hogy megerkezett e mar hozzajuk?

Samsung Galaxy A55 5G

(#63628) attamb válasza DrDobos (#63627) üzenetére


attamb
junior tag

Jó, de mit adok meg nekik a kereséshez?

(#63629) ferenck


ferenck
senior tag

Cainiao Super Economy Global szállítás esetén UL-----BE számot kaptam. Ez véletlen lehet, vagy ezzel a szállítási móddal ez lesz máskor is? Mert akkor ezzel fogom rendelni, nem a hülye ECSCCA számossal amivel nekem eddig csak problémám volt a posta miatt.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#63630) V/ válasza DrDobos (#63627) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam már az Összefoglalóban is, ez nem nyilvántartott levél, amikor megérkezik vagy kiadják a kézbesítőnek vagy ha 24 mm-nél vastagabb akkor értesítőt készítenek ott helyben.
Azokat a leveleket amit nem címen kézbesítenek vagy nem vették át a helyileg kialakult szokás szerint, általában a kézbesítő körzetek szerint tárolják, ott a név és cím alapján kereshetik meg a bent lévő küldeményt, ami azt jelenti hogy fizikailag át kell bogarászni az összest, ezt nem szívesen csinálják, főleg azért most mert több postát bezárnak és nagyobb lesz a küldemény mennyiség az üzemelő postáknál. Most is csak szívességet kérve csinálják.

(#63631) V/ válasza ferenck (#63629) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ezzel is lesz gondod, hiszen a Magyar Posta kézbesíti az ismert anomáliákkal.

[ Szerkesztve ]

(#63632) V/ válasza attamb (#63628) üzenetére


V/
Topikgazda

(#63633) attamb válasza V/ (#63632) üzenetére


attamb
junior tag

Köszönöm mégegyszer. :R

(#63634) yuing


yuing
őstag

Sziasztok!

Sajnos sérülten kaptam meg egy spanyol raktárból rendelt tabletet.
Ilyen esetben hogyan érdemes eljárni?
Irjak először az eladónak vagy dispute rögtön?

(#63635) Ciccuka válasza yuing (#63634) üzenetére


Ciccuka
veterán

Írjál neki előbb szerintem. Aztán beszéld meg vele.

Amúgy működik jól? Kijelző ép?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63636) V/ válasza yuing (#63634) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szép látvány, de ha mással nincs gond lehet hogy nem érdemes veszkődni. Az esetek 98%-ban vissza kell küldeni, de nem spanyolba hanem Kínába.
De azt szoktuk csinálni amit Ciccuka is javasol hogy megírjuk neki a képekkel illusztrálva aztán majd ír valamit

(#63637) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy kültéri lámpát Aliról, de másmilyen fajta érkezett. Mit érdemes választani a panasznál?
Visszaküldést fognak kérni hogy a pénzemhez jussak? Mert akkor úgy nem a legjobb biznisz.

[ Szerkesztve ]

(#63638) V/ válasza smog86 (#63637) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a pénzed kell akkor nem maradhat nálad, de lehet hogy valami kompenzációt fog ajánlani az eladó. Egyeztess vele.

(#63639) LouiS22 válasza smog86 (#63637) üzenetére


LouiS22
veterán

Esetleg meghirdetheted itthon bármelyik aprón. ki tudja, lehet, hogy valaki meg pont ilyet keres.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63640) smog86 válasza V/ (#63638) üzenetére


smog86
senior tag

De ha az eredetileg megrendelt terméket kérném gondolom akkor is vissza kellene küldenem...
Tehát ez mindenképp bukó miközben ők hibáztak?

(#63641) V/ válasza smog86 (#63640) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegében így van.

(#63642) smog86 válasza V/ (#63641) üzenetére


smog86
senior tag

Nem érkezett meg az nem opció ilyen esetben?

(#63643) V/ válasza smog86 (#63642) üzenetére


V/
Topikgazda

De megérkezett, mert akkor nem tudnád hogy nem azt kaptad és esetleg nyomkövetett volt a küldemény akkor ezt az eladó is tudja és hogy is írjam, kamu indokkal nem illik reklamálni. Mindenki tévedhet, az eladó vagy a csomagoló is, de ez nem megfelelő indok valótlant állítani.

(#63644) smog86 válasza V/ (#63643) üzenetére


smog86
senior tag

De ha ő hibázik akkor neki is kellene állnia a visszaküldést és nem nekem, ha már a korrektségnél tartunk.

(#63645) ACE- válasza V/ (#63643) üzenetére


ACE-
addikt

De ha Ő hibázik, akkor az "illik" hogy irreális magas postaköltségért kéri a visszaküldést?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#63646) V/


V/
Topikgazda

Én azzal nem tudok mit kezdeni hogy itt az AliExpress-en így működik a reklamáció, kérhetsz szállítási költség megtérítést. A kamu indoknak semmi köze az eladó korrektségéhez, de ezt nem igazán akarom tovább vinni, nekem az ilyen nem elfogadott.
ACE-
Az ajánlott, nyomkövetéses küldés a te érdeked, az hogy irreális azt nem tudom, a Magyar Posta drágán dolgozik, de az még nem irreális elvárás hogy a legolcsóbb és könyvelt, biztosított visszaküldés legyen ami a rendelkezdésedre áll.
De november27-i még élő a 2 éve itt is rendelkezésünkre álló PayPal visszaküldési díj megtérítés, évi 12 alkalommal alkalmanként 9300 Ft-ig ez eddig kompenzált valamit. Sajnos költségcsökkentési okból megszüntetik.

[ Szerkesztve ]

(#63647) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Péntek BF-re lehet már valahol kuponokat gyűjteni?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63648) anonymus89 válasza V/ (#63501) üzenetére


anonymus89
addikt

Kedden megkaptam az sms-t, hogy mehetek érte a postára.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#63649) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Ma hívott telón egy UPS es nőci, hogy küld nekem egy emailt.
Ez volt benne:
"
A Tárgy rovatban lévő fuvarlevélszámon vámáruja érkezik.

Kérjük, hogy a kitöltött vámkezelési megbízást, számlát kizárólag a hucustoms@ups.com e-mail címre küldjék vissza, valamint levelük Tárgy rovatában minden esetben tüntessék fel a fuvarlevélszámot! Amennyiben a visszaküldött dokumentáció nem a megadott email címre érkezik, az ebből adódó esetleges késedelem / bírság / raktárdíj miatt cégünk felelősséget nem vállal és ezen költségek Önt / Önöket terhelik.

Kérjük Önt / Önöket, hogy ha az általunk leküldött számla összege, tartalma nem egyezik meg
a fizetett termék adataival azt jelezze nekünk és küldje el a helyes számlát, esetleg rendelés visszaigazolást, kiutalást.

Tájékoztatjuk Önt, hogy 2021. július 1. előtt érvényben lévő eseti vámkezelési megbízás nyomtatványaink visszavonásra kerültek.

A vámkezelési megbízás formanyomtatványok innen érhetőek el:

Vámkezelési megbízás CÉGEKNEK: https://tinyurl.com/upshu1
Vámkezelési megbízás MAGÁNSZEMÉLYEKNEK: https://tinyurl.com/upshu2
"

Természetesen nettó 150Euro alatt volt a termék és vat included.

Letöltve a második doksit "Vámkezelési megbízás MAGÁNSZEMÉLYEKNEK:" , ahol a 3. pontnál jönnek a gondok.
OK, hogy "szabad forgalomba helyezést " kell bejelölni, de utána hol találom az IOSS számot?

Amúgy mi ez az UPS marhaság? Soha nem kértem / kaptam így semmit.

Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#63650) V/ válasza Ádyka (#63649) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban ott az AliExpress IOSS száma a 7. pont vámolásos résznél.
Az AliExpress IOSS azonosítója IM5280002556
De ezt a küldőnek kellett volna a szállítólevélen feltüntetni, csak akkor kezelhetnék IOSS-os vásárlásként, de az UPS egyébként nagyon nehézkes.
Ha újból áfáznák akkor kifizeted nekik és azt meg visszakéred amit az AliExpress-nél kifizettél áfát.
Ilyen szállítással küldtek valamit amit megvettél. Esetleg a nyomkövetési szám segít beazonosítani.
Azért nem kellett volna a teljes e-mail.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.