Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) hroberto válasza LouiS22 (#64397) üzenetére


hroberto
veterán

Párszor leírtam már, hogy nem minden esetben lehet kikerülni a postát. Többször nem fogom!
A szabályozást ismerem, de megint csak magam ismétlem, a postán kívül semmilyen más szallítóval nem merült föl probléma ami náluk rendszeresen.
Hagyjuk...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#64402) MR ME


MR ME
aktív tag

Csak h jelentkezzek a problémám után, bejöttem a postára, és mikor a hölgy rájött h férfi létemre én nem Gábor Hajnalka vagyok, közölte hogy valószínűleg félrenyomták az sms-t...
A postában sosem lehet csalódni :))

(#64403) V/ válasza MR ME (#64402) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak tudnak ebben is tévedni, nem gondoltam volna, úgy hogy elnézést kérek hogy "félrevezettelek". :U

(#64404) MR ME válasza V/ (#64403) üzenetére


MR ME
aktív tag

No para, nem tudhattad, én sem néztem ki belőlük h ekkora balfaszok is tudnak lenni...csak gyanús volt a dolog :)

(#64405) Imy válasza V/ (#64146) üzenetére


Imy
veterán

Sajnos még mindig nem érkezett meg a csomag. Szerinted mi lehet vele?
158271900086425173608900

(#64406) kungzi válasza Imy (#64405) üzenetére


kungzi
veterán

Ugyanaz van az enyémmel is :W

158271900084128153604029

(#64407) qqzs


qqzs
őstag

Ez mi a bubanat akar lenni. Ket napja ugyanez 28ezer dollar volt most meg ennyi

Eladó: GTS450

(#64408) üszök


üszök
őstag

Alin megszünt a PayPal fizetési lehetőség, vagy csak egyes eladók nem engedik?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64409) cof válasza üszök (#64408) üzenetére


cof
veterán

Meg.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64410) V/ válasza üszök (#64408) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarországra történő szállítás esetén nem vehető igénybe, szóval nem teljes egészében szünt meg, van akiknek továbbra is elérhető.

(#64411) cof válasza V/ (#64410) üzenetére


cof
veterán

Minket, egy magyar fórumon miért érdekel ha mondjuk Zimbabwebe elérhető? Egyszerűbb azt írni, hogy igen meg.

Észrevettétek az ECS... csomagoknál az új bejegyzést vagy csak nálam ilyen egyedi most?

Régi:

12 Dec 2022
19:05
Arrive at local delivery office
Magyarország

Ez a csomag sehol nincs még, első eltűnt csomagom lesz ha így marad.

És ez az új:

27 Dec 2022
20:08
Arrived at local delivery center
Magyarország

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64412) LouiS22 válasza cof (#64411) üzenetére


LouiS22
veterán

Mert az a pontos válasz, hogy nem szűnt meg teljesen. És néha elődfordul olyan user is, aki magyarként másik országban él, de itt kérdez.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64413) V/ válasza cof (#64411) üzenetére


V/
Topikgazda

Tény az hogy nem szűnt meg és itt vannak olyan fórumozók akik a megmaradt célirány országokban élnek, ha azt írom hogy megszűnt akkor esetleg ők javítanak ki hogy nem az igazat írom. Nem szeretnék hazugnak tünni, inkább elmagyarázom a kérdésedre a választ.
Szóval én megpróbálok a topikokban tényszerű és pontos útmutatást nyújtani, így nekem nem felel meg az információ lerövidítése.
A szöveg tartalma jobban fedi a valóságot mert az 1005-ös Posta (NPKK) az local delivery center. Ők is szeretik a pontos meghatározásokat.

(#64414) üszök válasza V/ (#64410) üzenetére


üszök
őstag

Kösz. Akkor nem keresem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64415) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek nekem légyszíves. Melyikkel bajlódnék kevesebbet? Az ár nem mervadó, mert kb. ugyanannyira jönne ki mindkettő.

From China to Hungary via China Post Registered Air Mail Estimated delivery on Jan 28
From China to Hungary via AliExpress Standard Shipping Estimated delivery on Jan 28

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#64416) hroberto válasza bajtokarpi (#64415) üzenetére


hroberto
veterán

Aliexpress Standard Shipping. Nem is kérdés. Elkerülüd a postát és a sarcait.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#64417) bajtokarpi válasza hroberto (#64416) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm szépen.

battletag: bossi#2666

(#64418) cof válasza hroberto (#64416) üzenetére


cof
veterán

Attól függ mi ez. Ha akku, akkor a Standard Shipping jelen esetben NL posta lesz, de az nem sarcos, viszont baromi lassú cserébe.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64419) spiritex válasza LouiS22 (#64366) üzenetére


spiritex
veterán

Kiderült, hogy figyelmetlen voltam, és nem néztem a bolt (Super Cheap Store) értékeléseit, amikor rendeltem... Csupa 1* - os értékelést kapott, senki sem kapta meg a csomagját, mindenkinek kamu TN-t adnak, ami máshova és másnak érkezik meg. Tudnám, hogy az ilyen boltok miért árulhatnak egyáltalán az Alin, van, aki vissza sem kapta a pénzét, mert későn nyomott a Dispute gombra. Nekem szerencsére sikerült még időben rányomnom, és el is fogadták, elvileg 3-19 napon belül visszakapom a pénzem...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#64420) Imy válasza kungzi (#64406) üzenetére


Imy
veterán

Nagyon jó. :W
Nem tudom, hogy mi lehet velük. Idén már kis esélyel érnek ide. Azt veszem észre, hogy a november közepe után rendelt tételek nagyon nem akarnak ideérni. Nekem több csomagom sem ért ide. Volt ami nagyon nem kellett, és 10 nap alatt itt volt. Ami meg kellene az valahol kering az éterben.

(#64421) kungzi válasza Imy (#64420) üzenetére


kungzi
veterán

Beszéltem a Ghibli-vel, aki viszi át a csomagokat az Express one-hoz. Ők azt írták vissza, hogy bontatlan gyűjtő dobozban került át ez a csomagom az express one-hoz, még rakomány számot is kaptam tőlük. Express one-nal beszélve, ők nem kapták meg a csomagot. Na most vagy nem volt benne a gyűjtő dobozban a csomag, de akkor ez hogy ment át a vámon, hogy került feladásra? Beszéltem a feladóval, azt írta várjak :D Köszi, hogy nyíljon ki a résnyi szemed b+, gondoltam magamban. :DDD

(#64422) Szancsó válasza V/ (#64410) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy miért és hogy végleges-e a dolog?

Mostanában inkább Ali-t használtam Ebay helyett és maradt bőven cucc a kosárban, de kártyaadatokat azért nem adnék meg nekik. (Ok, utóbbi az én kattanásom...)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#64423) üszök válasza Szancsó (#64422) üzenetére


üszök
őstag

Csinálj virtuális kártyát. Akár 1x használatost is lehet.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64424) V/ válasza Szancsó (#64422) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal nekünk csak 2 éve állt rendelkezésre, előtte az AliExpressnél (Alipay fizetési felület) elárolt bankkártyával fizettünk és azzal sem volt biztonsági gond.
Az okára van hipotézisem számomra hihető indokokkal, de nem osztanám meg, mert nem tudom tényekkel igazolni.
Van vásárlói védelem az AliExpressen, így ha nem kapnád meg amit vettél a pénzed visszakapod, a kártyaadatokat meg annak ellenére hogy az eltárolt biztonságosan őrzik. Véleményem szerint nincs ezzel gond, de többen virtuális vagy digitális kártyát adtunk meg, ahol mi szabályozzuk a rajta elérhető pénz mennyiségét a fizetőképes állapotát.
Amikor bankkártyával fizetsz az üzletekben, éttermekben, más szolgáltatói helyeken ott megbízol az adott cégben hogy nem él vissza bankkártya adataiddal? Mert történnek visszaélések így is.

[ Szerkesztve ]

(#64425) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

jó és tartós AA nimh-akksikat tudtok ajánlani aliról? egy projekthez kéne 20+db, itt €(£)urópában még a csóri Lidl-is tronic akksik ára is kb duplája a tavalyinak (<1£/db->2+£/db).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64426) stomi61 válasza Imy (#64405) üzenetére


stomi61
tag

Figyeld csak, ma megmozdult [link]

(#64427) lacoka55 válasza t72killer (#64425) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Szia
Ha jót akarsz venni sok mindent meg kell nézni mert sok a csaló
megnézném mikor nyitott a bolt mennyi eladása van milyen visszajelzései vannak
aki 2600 mAh-nál nagyobb értéket ad meg az nem valós érték az már csalás
több boltot is meg kell nézni mert az árak és a szállítási díjak is eltérhetnek
kint sem olcsóak a jobb aksik
talán ez a legolcsóbb ezt én valós kapacitásnak tartom [link] jó még ez is csak itt a szállítási díjat soknak tartom [link]
ez kicsit 20E ft lenne 20db szállításal együtt [link]

[ Szerkesztve ]

(#64428) t72killer válasza lacoka55 (#64427) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, köszi, ennyiért (~2£/db) nálunk már van használhatóra tesztelt IKEA LADDA akksi (nemröhög :DDD ). Aztán lehet addig rugdosom magam, míg LiFePO4 lesz belőle, mert még a jobb NiMH cellák is hamarabb halnak mint a legtöbb lítiumos. Ha ilyen árakon lesz csak értelmes NiMH, akkor biztosan, mert adott Wh kapacitást ennyiből még LiFePO4-ban is megkapok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64429) lacoka55 válasza t72killer (#64428) üzenetére


lacoka55
aktív tag

A kidobott E cigik tele vannak hasonló kapacitású tölthető litium aksikkal
a vegyszer előbb kifogy belőlük mint ahogy az akku lemerülne

(#64430) t72killer válasza lacoka55 (#64429) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, egy kisebb alkalmatosságot találtam is nemrég eldobva. 3V feletti feszkót mértem az elemen :K. Megrakok akkor egy akksidobozt LiFePO4 26650-esekkel és abból jön majd a kakaó.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64431) lacoka55 válasza t72killer (#64428) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Ezt nem ismertem ez csak kb 750ft/db lenne ha igaz [link]
de ha megrendeled + szállítás már nem ennyi lenne

(#64432) lacoka55 válasza t72killer (#64430) üzenetére


lacoka55
aktív tag

LiFePO4 max töltő feszültség 3.6V üzemi fesz 3.2V
E cigi akksi max fesz 4.2V áramgenerátoros töltéssel kell tölteni max áram 0.5-1A egy lemerült ilyen aksi e nélkül 3-4 A is felvehet ettől ki is gyulladhat

(#64433) t72killer válasza lacoka55 (#64431) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az tuti, útba kell ejteni hozzá egy IKEÁ-t.

De ahogy számolgatom, egy nagyon szuper Eneloop pro AA-s tud kb 3 Wattórát (és az emlegetett Ladda is), darabja 750Ft-ért. Egy 26500-as LiFePO4 cella kb 8Wh és meg lehet úszni darabja 1500Ft alatt is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64434) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bár nem Ali, de akksiügyben elég jó áron dolgoznak: az nkon-nal üzletelt már valaki innen? (nem értem mi a ru. előtag egy holland cég holnapján...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64435) Imy válasza stomi61 (#64426) üzenetére


Imy
veterán

Tényleg. Jól elhúzták.

(#64436) V/


V/
Topikgazda

Srácok ez nem akku topik!

(#64437) csuhi17 válasza V/ (#64424) üzenetére


csuhi17
tag

Hali, ha jól tudom az eladó nem látja a kártya adatokat, minden az Alin keresztül megy?
Nekem nincs virtuális kártyám, én a sajátomról fizetek.
Jelen esetben is érdemes a bank váltson opciót használni, USD-ben fizetni, vagy inkább Huf-ra állítsam?
Másik, rendeltem Törökből festéket, és 6600114914 ha jól látom akkor GLS-es lesz.
Elméletileg ezt a GLS vámoltatja? A számlát megnéztem és ott szerepel rajta az áfa.
Összesen 71,15 USD volt és ebből 27% ra euro-ba van megadva 14,52.

(#64438) V/ válasza csuhi17 (#64437) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kapja meg ezeket az adatokat egyik kereskedő sem ha kártyával fizetsz, csak annyit hogy ki van fizetve.
Múlt héten is írtam példával hogy az AliExpress vagy 20 Ftal többé váltja $-ról a forintot szóval $-ban kell fizetni.
AliExpress-en töröktől? Bátor vagy.
Nem a neked kiállított számla számít, hanem az hogy a szállítólevélen jelezve van hogy AlIExpress IOSS vásárlás volt, ha ez nincs akkor a szállító jogszerűen kérheti az áfát.
A szállító onnan a PTS Express, a GLS a belföldi kézbesítő, hogy a kettő közt ki vámol azt nem tudom, de ha a GLS itt kapja meg akkor ők elméletben nem vámolnak.

[ Szerkesztve ]

(#64439) csuhi17 válasza V/ (#64438) üzenetére


csuhi17
tag

Köszi, akkor marad minden a megszokottak szerint.
Sajnos nem találtam máshol ilyen festéket, ezért voltam kénytelen tőlük rendelni.

(#64440) V/ válasza csuhi17 (#64439) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos megbízhatatlanok és lehet hogy gondod lesz a minőséggel, csak a nevesebb cégek termékei a megbízhatóak.

(#64441) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Csak én nem tudok most belépni az ALI fiókomba ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64442) V/ válasza DonThomasino (#64441) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak te. Mind az app, mind a böngésző (Firefox) működik, kapsz valami hibaüzenetet és ki a Net szolgáltatód?

[ Szerkesztve ]

(#64443) DonThomasino válasza V/ (#64442) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez az hogy semmi hibaüzenet nem jön vissza.
Voda.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64444) LouiS22 válasza DonThomasino (#64443) üzenetére


LouiS22
veterán

Gyorsítótár ürítés, esetleg inkgnitó mód (vagy másik böngésző).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64445) V/ válasza DonThomasino (#64443) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez bejönne? Ha ez sem akkor szolgáltatói gond lehet. Ha igen akkor Ali kezdetű sütik törlése és amit LouiS22 írt.

[ Szerkesztve ]

(#64446) DonThomasino válasza LouiS22 (#64444) üzenetére


DonThomasino
veterán

Vártam kicsit és magától helyre jött.
(két böngészővel is probléma volt)

@ V/ : köszi!

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64447) Black&White válasza DonThomasino (#64441) üzenetére


Black&White
addikt

Nekem se ment kora este Edge alól, de appból megoldottam. :)

(#64448) Imy válasza Black&White (#64447) üzenetére


Imy
veterán

Mostani rendelések 80%-ánál ECSCCA-val kezdődő trackinget kapok. Eddig nem volt ilyen. Ez a fajta szállítás jó vagy nem?

(#64449) V/ válasza Imy (#64448) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem a kérdésed, jelen vagy a topikban és írjuk erről a tapasztalatokat, amelyek már több hónaposak.
Ha nem tulajdonítják el a kézbesítő postán akkor elfogadhatóan gyors és nincs + költséged, annak ellenére hogy nem követhető belföldön.
Hogy egy szállítási módra azt mondjuk jó vagy nem, az sok dologtól függ, inkább nem ezen kritérium alapján kellene minősíteni. Pl. hiába gyors és költségmentes az Express One-al a kombinált szállítás (ez jó) miután eltűnik egy 4 csomagos összevont, akkor neked ez a szállítás természetesen rossz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#64450) darvinya válasza V/ (#64449) üzenetére


darvinya
titán

Coins -okat hogyan lehet felhasználni?
Már 3005 van, s csak gyűlik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.