Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) djsunstealer válasza V/ (#63947) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes leírást Mester! :R

(#63952) cof válasza szabi__memo (#63948) üzenetére


cof
veterán

Lassú lesz, szerintem a Standard megéri a felárat pláne ha ott van a 15 day delivery akkor Express One futár hozza. ÁFA meg benne van az árban már fizetésnél 150 EUR alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63953) stomi61 válasza V/ (#63944) üzenetére


stomi61
tag

A posta nem szólt, de megjelent a nyomkövetőjükben.
Küldemény típusa: MPL Europe Standard

(#63954) szabi__memo válasza cof (#63952) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, már kérdezés után vettem észre, hogy lassú. Ezért a standard-et választottam. Köszi szépen

Kicsit más, bár ugyanaz a vásárlás. Ugyanazt a terméket két eladótól vettem meg. Erre ma egy standard shipping azonosítójuk lett. Szóval egy eladónak tűnik. Ilyenkor mi van? 2* fizetek szállításért erre megspórolja? Ez nem tűnik korrektnek és nem is akartam, hogy egyben jöjjön. Jelezhetek legalább a dupla szállítási árért?

(#63955) csuhi17


csuhi17
tag

Hali ezzel a csomaggal mi lehet?
158271900084549403602038
Megállt mint a szög, azóta már több csomagot az EO.
A csomag nem tartalmaz se elemet se akut, hálózatról üzemeltethető kis kapszulás keverő gép...

(#63956) V/ válasza szabi__memo (#63954) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azonos eladó, nem is lehet mert az eladói regisztrációhoz kellenek a céges adatok és azok nem lehetnek megegyezőek másikkal és az sem valószínű hogy két cége legyen valakinek.
A logisztikai cég csomagolja egybe, nem az eladók spórolnak.
De ha gondolod reklamálj, sok értelme nincs hiszen az AliExpress csinálja nem az eladók, nincs is ilyen reklamációs ok, csak elvi lehetőség.
De írtam már, mindig kedvezményes szállítást fizetsz, nézd meg a Kínai posta árlistáját vagy egy futár cég árlistáját Kínából és már nem is lesz problémád hogy mindkét eladónál fizetsz némi szállítási költséget.
legfeljebb ha sokan nyavalyognak visszatérnek az egyenkénti és lassú szállításra a postai vonalon Magyarország viszonylatában ami +pénz kiadást és hosszú szállítást eredményez.
Nagyon drága már a légi és a tengeri szállítás is, érthető ha spórolnak a szállító cégek.

(#63958) V/ válasza csuhi17 (#63955) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lett összerakva másikkal, ezt nem kapta még meg az Express One, a Cainiao-tól december 2-án került volna ki, valahol félúton van.

(#63959) szabi__memo válasza V/ (#63956) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is gondoltam, hogy a postázásnál rakják egybe. Köszi szépen! Közben én is arra jutottam, hogy ha egytől rendelem is jó eséllyel növekszik az ár, szóval nagyrészt az ár mindegy. Hogy egyben jön annak nem örülök, de most már azt hiszem mindegy. Legközelebb két azonos szállítás esetén várok inkább míg feladják az elsőt!
Köszi még egyszer!

(#63961) csuhi17 válasza V/ (#63958) üzenetére


csuhi17
tag

Eredetileg ez lett volna csak beleképzelték a batteryt.
Delivering
158271900084269603602038(Latest Tracking Number:158271900084549403602038)
A bejegyzések azért zavarnak mert állítólag elsején már itt volt és meg is vámolták.
Arrived at transit officeCarrier note: Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest2022-12-01 05:22:00 GMT+1

Customs clearance completeCarrier note: Import clearance success2022-12-01 20:51:07 GMT+1

Akkor várok még köszi.

(#63965) csuhi17 válasza V/ (#63964) üzenetére


csuhi17
tag

Az ilyen jellegű témába túl könnyű belemenni nem szeretem a fórumokon is ezt olvasgatni elég személyesen hallgatnom sokszor a butaságot.
Nem támadásként írom, csak már fárasztó ha egy sima nő a benzinből a végen a csúnya EU miatt van lesz, és nem lehet a másikat sehogy sem meggyőzni. Az ilyesmi napi 1-2 órát így is elvész az életemből :O

(#63966) V/ válasza csuhi17 (#63965) üzenetére


V/
Topikgazda

Én értelek és igazad is van, mert az hogy miért kerül többe a szállítási költség arra van egy valóságos indok és lett egy kitalált.
A kérdés az hogy ha felmerül egy téma akkor utalni kell-e az igazságra vagy hagyjuk vakhomályban az olvasókat? A valóságot nem lehet kizárni a topikokból, szóval ez mindig nehéz dilemma a hozzászólások kiértékelése során.
De akkor megoldom rugalmasan és nem visszük tovább ezt a szálat.
De nem mindegy hogy mit kifogásolunk a hozzászólás témája vagy hozzászólások száma azért nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#63967) Róberto76 válasza V/ (#63900) üzenetére


Róberto76
újonc

Üdv.... Sajnos semmi változás az ügyben pedig ma le is könyvelték a pénzt mégse kaptam vissza... Attól tartok már nem fogom vagy passz... Felhivtam a bankot azt mondta ha kivizsgálás alatt van addig semmit se tudok tenni... Annyira tehetetlennek érzem magám... Nem is tudom irogassak az alinak de nem nagyon értek hozzá... De ez így nagyon rossz... És sajna 200 ezerről beszélünk.😔.. De köszönöm hogy próbálok segíteni 😊

(#63968) V/ válasza Róberto76 (#63967) üzenetére


V/
Topikgazda

Ki és mit könyvelt le?
Írtad hogy melyik bankról van szó? Egy alsó tagozatos negyedikes meg tudja mondani ha ránéz a számítógép képernyőjére, hogy a pénz a zárolt tételek vagy a lekönyvelt tételek közt van. Nyilván a 2. osztálynál kibukott az illető.
Annál a banknál nem olyan a Netbanki felület mint az Ersté-nél vagy az OTP-nél ahol külön helyen látható ez a két dolog? De a legtöbb banknál 15 nap a zárolás.
Ha az AliExpress-nél nincs nem fizetésre váró tételed, ha az a vásárlás amely pénzéről szó van az szállításra vár vagy szállított, akkor ők biztos hogy nem kérték le a pénzt. A bankod sunnyog, hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#63969) LouiS22 válasza V/ (#63968) üzenetére


LouiS22
veterán

Illetve, ha jól értem, akkor a kolléga panaszt tett ("felhívta a bankot")? Mert ha panaszfelvétel volt, akkor - legalábbis az OTP-nál, de gyanítom, hogy a legtöbb hazai pénzintézetnél - az a policy, hogy az ügyfelünknek van igaza, a lehető leggyorsabban visszakapja a kérdéses összeget, mi vizsgálódunk a háttérben és ha netán az ügyfél nem állított igazat, akkor utólag visszaszedjük tőle a pénzt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63970) V/ válasza LouiS22 (#63969) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lenne a normális, de mivel sikertelen lett a fizetés és az AlIexpress aki fizetésre váró állapotban hagyta a tételt, ezért elég csekély a valószínűsége hogy ahogy adták a tájékoztatást azonnal levonta volna a pénzt a semmire.
A legutóbbi AliExpress vásárlásom pénzét 4 nap múlva vitték el, máshol fizetve kártyával is legkorábbi leszedés a bankszámláról 48 órás volt.

[ Szerkesztve ]

(#63971) LouiS22 válasza V/ (#63970) üzenetére


LouiS22
veterán

Most már nagyon érdekel, hogy melyik csodabank lesz ez.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63972) V/ válasza LouiS22 (#63971) üzenetére


V/
Topikgazda

Van erre is tippem. ;]

(#63973) Róberto76 válasza V/ (#63968) üzenetére


Róberto76
újonc

Az aliexpressen nem látok semmi fizetett árut csak azt egy lehetőséget ami pay now volt előzmények ami persze 24 óra múlva lezárt státuszba ment mert ezek után nem mertem még egyszer megvenni pedig nagyon jó lett volna
Igen persze az OTP ről beszélünk ma néztem a mobilapplikáciot és láttam hogy az euro forintositva lett és átment könyvelt státuszban pedig hétfőn azt mondta a hölgy hogy mivel beadtam rögtön egy megbízást visszahivásra valószínű nem lesz le könyvelve.... Ma telefonon azt mondták csak várják türelmesen ameddig kivizsgálják 15 napon belül... Persze mi mást mondhatna... Csak tartok tőle hogy addig se az alinak nem írok csak telik az idő

(#63974) V/ válasza Róberto76 (#63973) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a vásárlásod állapota Closed vagy pontosan micsoda, mert a Pay now az bizony 20 napig élő, azt nem zárja le a rendszer.
A böngészős felületen erre gondolok, Orders menüpont a belépés után és az adott vásárlás felső része, 5 féle állapot lehet, abból négy látható a képen (Awaiting delivery, Finished, Cancelled, Closed, a szállításra vár To ship van még 5.-nek:

Az AliExpress-nek (a státusztól függően) a most ismert adatok alapján csak akkor lehet, érdemes írni ha letelik az OTP 15 napja és a pénzt nem kapod vissza.

Nyugi, nyilván nem azonos felkészültségű emberek vannak az OTP-nél sem, de ha nem történik meg a vásárlás (az OTP is zárolja pár napig a pénzeket egyébként) tényleg 15 napon belül visszakönyvelik, felszabadítják.

[ Szerkesztve ]

(#63975) Róberto76 válasza V/ (#63974) üzenetére


Róberto76
újonc

Igen úgy ahogy mondod closed lett az állapota.... Hát nagyon remélem így lesz ahogy mondod de majd úgyis kiderül de a pénz csak nem tünik el csak úgy és az Alliban is bízok mert 10 éve vásárolok de még nem találkoztam ilyennel... És tényleg köszönöm a kedveségeteket😊

(#63976) V/ válasza Róberto76 (#63975) üzenetére


V/
Topikgazda

Pár munkanap és megtalálja az OTP is a pénzed, náluk.

(#63977) Róberto76 válasza V/ (#63976) üzenetére


Róberto76
újonc

Egyébként így néz ki

(#63978) Róberto76 válasza Róberto76 (#63977) üzenetére


Róberto76
újonc

Bocs képet akartam félteni de nem sikerült
Egyébként azon gondolkodtam hogy azért nem sikerült mert mobilapplikácioval hagytam jóvá a tranzakciót és nem telekodos számos rendszerrel.? .. De lehet hülyeség... Na mindegy nem tudok mást csinálni csak várok

(#63979) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Ez a csomag elkallódott, vagy várjak még. Érdeklődjek a postán? ECSCCA0003806633
Ezzel a számmal megtalálják, ha bemegyek?
A vele egy időben rendelt 3 csomag már meg jött 1-1.5 hete.

(#63980) stomi61 válasza stomi61 (#63943) üzenetére


stomi61
tag

3 nap alatt itt volt a lengyelektől és tényleg az MPL hozta. :C :Y

(#63981) cof válasza gyulazsolti (#63979) üzenetére


cof
veterán

Szerintem "elkallódott". Nem fogják megtalálni ez alapján.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63982) stomi61 válasza cof (#63981) üzenetére


stomi61
tag

Nagyon nem jó ez az ECSCCA..., büntetlenül ellophatják, mert amikor átadják a királyi postának, láthatatlanná válik.

(#63983) V/ válasza gyulazsolti (#63979) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt legkésőbb november 30-ig meg kellett volna kapnod, lenyúlta valaki.

(#63984) V/ válasza stomi61 (#63982) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem minden településen tűnnek el.

(#63985) gyulazsolti válasza stomi61 (#63982) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

4, ECSCCA csomagból ez eltűnt.

(#63986) gyulazsolti válasza V/ (#63983) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Erre kérhetek, kapok refundot?

(#63987) cof válasza stomi61 (#63982) üzenetére


cof
veterán

Igen, addig nincs gond amíg el nem tűnik. A BE végű legalább követhető volt a helyi postáig.

Én is bízom benne, hogy nem kezdik el nálam is mert volt időszak amikor nem érkeztek meg csomagok régebben.

Akkor marad csak mindenre az EO kicsit drágábban, vagy összevonásra játszani.

Mondjuk nálam most kínában ragadt be egy 11.20 óta semmi mozgás, pedig jó lett volna karácsonyra. Remélem nem lett a tüntetések és lezárások áldozata, mert jött már azutáni rendelés kettő is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63988) luciferk válasza V/ (#63984) üzenetére


luciferk
senior tag

" Nem minden településen tűnnek el."

Mester, ezzel nem sok mindenkit nyugtattál meg.
Valami megoldást kéne keresni arra, hogy ne tudja lenyúlni a postás a sima levélre átváltozott csomagot. Pl: 1 megoldás már van rá, többet nem rendelek olyan csomagot amely ECSCCA..., postázású, nekem is volt ilyen eltünt csomagom 5e forint értékű( okos konnektor) valszeg biztos volt olyan akinek ennél nagyobb értékű tünt így hogy költse patikára aki ellopta. :(

(#63989) cof válasza luciferk (#63988) üzenetére


cof
veterán

Az a gond, hogy a nyomkövetésen kéne változtatni mert nem hozzád érkezett meg hanem csak a cainiao adta át a postának.

Hogy tudod kikerülni? Minden Saver ezzel jön, a többi meg postai sarcos és mèg lassú is, csak az EO marad, de az összevonáshoz meg több filléres cuccot kell rendelni.

Most utoljára én is tettem hozzá egy 0.5$-os bóvlit, hogy meglegyen a 10.70$ és remélem így EO lesz a 3 csomag.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63990) Ciccuka


Ciccuka
veterán

12.12-én milyen szintű akciók várhatók?
Mert most a mikulásos nem nagy eresztés.. :((

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63991) DrDobos válasza cof (#63989) üzenetére


DrDobos
őstag

Ez az osszevonas tul random.. 2 csomagom jon, 7 es 2 ezer forint ertekben, a 7 ezres EO a masik saver. Egyszerre ertek be a sorting facilitybe, nyilvan nem vontak ossze :U

Samsung Galaxy A55 5G

(#63992) cof válasza DrDobos (#63991) üzenetére


cof
veterán

Nem az, ha ott a 15 day delivery akkor EO lesz a végén. A 7000 Ft az meg már önmagában is Ali Standard szállítás volt szerintem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63993) DrDobos válasza cof (#63992) üzenetére


DrDobos
őstag

A 7 ezres standardnal nem volt ott, de a savernel ott volt hogy kb 4300 huf feletti rendelesek 15 day delivery. Viszont igy hogy nem vontak ossze, buktam :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#63994) cof válasza DrDobos (#63993) üzenetére


cof
veterán

Igen mert ott kell lennie minden tételnél, csak akkor értelmezhető.

Most pár perce nálam 6 tételből 5-öt vontak össze, egy külön jön ECS postával bár 15 days delivery az is. Kíváncsi leszek majd. Viszont bekerült a 6-os pakkba olyan tétel ami nem 15 days jelölésű csak sima Saver és az is ECS-vel indult.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63995) qqzs


qqzs
őstag

Hova lett a paypal fizetes?

Eladó: GTS450

(#63996) V/ válasza qqzs (#63995) üzenetére


V/
Topikgazda

Több eset lehetséges.
Annál az eladónál nem lehet így fizetni.
Az AliExpress magyar vásárlóknál megszüntette ezt a lehetőséget, ez történt. Csesszék meg valakik..

Bannkártya és Google Pay maradt.
Ezt láttam most:
Why I cannot pay through PayPal?
Paypal can only be used when seller has activated Paypal account for his/her store, and, meanwhile, the order will be shipped to below countries(in alphabetical order):
French, Germany, Italy, Israel, Netherland, Norway, Portugal, Poland, Spain, Sweden, Saudi Arabia, United States, United Kingdom, United Arab Emirates

[ Szerkesztve ]

(#63997) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hosszú szünet után először rendeltem újra alin, kíváncsian várom mennyi lesz most a szállítási idő. Nem kis meglepetésemre sok terméknél odaírták, hogy x összeg felett vállalják a 15 napot - erre kíváncsi leszek.

#63996: :R, nna máris érdemes volt kiköltözni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63998) Gézengúz válasza luciferk (#63988) üzenetére


Gézengúz
addikt

Bakker, nekem is okoskonnektor tűnt el...
Jó, nem egészen na, okos villanykapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#63999) V/ válasza t72killer (#63997) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a szállítási mód vagy a küldeményazonosító, mert 7-12 nap alatt is meg lehet már kapni.

(#64000) t72killer válasza V/ (#63999) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow. Hogy konkrétan nekem mivel küldi azt még nem látom, nem adták még fel (ma hajnalban rendeltem :DDD), de pl itt ír ilyet, hogy 8.9font feletti rendelésnél 15napon belül igyekeznek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.