Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) Minstrel válasza cof (#63700) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszönöm! Nem tudtam, hogy ezeket is lehet követni.

(#63702) HUNNIA1920 válasza V/ (#63698) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Neked és Debilon-nak is köszönöm, ahogy írtátok is, így már ok. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#63703) szabi325 válasza V/ (#63698) üzenetére


szabi325
tag

Szia!
Nekem az egyik ilyen "ECSCCA0001111001" formátumú csomagom nem érkezett meg.
(A tracking alapján már szeptemberben a helyi postára került kézbesítésre) Mostanában kértem refundot viszont az aliexpress visszautasította: "Your request cannot be further processed as we have not received sufficient proof."
Mit tudnék nekik küldeni? Mert a postán még egy sajtcetlit se adnak...
Előre is köszi a tanácsot!

(#63704) V/ válasza szabi325 (#63703) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam hogy mit kell csinálni, azt is hogy kell bizonyíték, ha nem tudja a Magyar Posta a kézbesítést végrehajtani mert ellopták a dolgozói annak ellenére hogy az utolsó bejegyzés szerint átadták nekik a küldeményt akkor arról kell kérni igazolást. Még ott a nyomkövetési oldal képe is, hogy nem lett kézbesítve és az elvárható idő is letelt a kézbesítésre.
Nem a helyi postára utal az a szöveg hanem arra hogy Budapesten az 1005 számú postának adták oda, ez Vecsés NPKK.
A helyi postának 2-12 napon belül kézbesítenie kell, ha 24 mm-nél vékonyabb akkor postaláda, ha vastagabb akkor postahivatalban veheted át, annál készül értesítő helyileg.
Még ide a topikba feltöltöttem a címkét is, hogy azt kell mutogatni hogy ilyennel ellátott nevedre és címedre szóló küldeményről van szó, általában szürke zacskó. Amit persze le is számláztak a feladó Cainiao-nak, szóval nem egészen igaz hogy nem kapják meg, meg hogy nem ők kézbesítik.

(#63705) DrDobos


DrDobos
őstag

Ha összevonták a rendeléseim és combined deliveryként érkezik, azt én hogyan és mikor látom?

Samsung Galaxy A55 5G

(#63706) Debilon válasza DrDobos (#63705) üzenetére


Debilon
addikt

olyankor kapsz új számot, azt kell követni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#63707) DrDobos válasza Debilon (#63706) üzenetére


DrDobos
őstag

Az Alitól kapom ezt mailben?

Samsung Galaxy A55 5G

(#63708) Debilon válasza DrDobos (#63707) üzenetére


Debilon
addikt

nem, az összevont csomagok közül valamelyiket ha alin megnézed akkor ott írja

vagy parcels.com követő oldal, ott írja az új számot

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#63709) DrDobos válasza Debilon (#63708) üzenetére


DrDobos
őstag

:R :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#63710) cof válasza DrDobos (#63707) üzenetére


cof
veterán

Emailt is kapsz róla, meg az oldalon is látni fogod, trackingnél ilyenkor az eredeti szám át lesz húzva és felette írja az EO számot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63711) DrDobos válasza cof (#63710) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi, várom majd. Holnap adják fel (remélem) mindkettő (vagy a végén 3-4 termék is lehet lesz) reméle egybekerül és EO hozza. Nem tudom befolyásolja-e, ebből 1db Standard shipping, másik kettő saver shipping

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#63713) #95213056 válasza V/ (#63691) üzenetére


#95213056
törölt tag

Köszönöm a segítséget. Ez a 3 mozog (ja nem) együtt:
ECSCCA0003218714
ECSCCA0003236105
ECSCCA0003234520

(#63714) Victoryus válasza Victoryus (#63670) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bocs, ha már unjátok, de atörténet vége: írt a kicsi kínai, dispute-ot javasolt végül, és rendeljem meg újra. :C Így +2000 mert már nem akciós, ettől függetlenül jó ár. No, teszek még egy próbát velük, hátha most sikerül postázniuk. Karácsonyra már nem ér ide úgy se.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#63715) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok, sorry, kicsit off...
A változások óta nem rendeltem semmit. Ha most rendelek pár dolláros apróságokat el lehet kerülni a postás vámolásokat?

(#63716) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok
Tudnátok pár megbízható töltő márkát ajánlani?

(#63717) ben-ga válasza ben-ga (#63715) üzenetére


ben-ga
tag

Nem csalni szeretnék hanem a felesleges és bizonytalan procedúrát elkerülni... :)

[ Szerkesztve ]

(#63718) hroberto válasza ben-ga (#63717) üzenetére


hroberto
veterán

Az Áfát mindenképp kifizeted, mert már benne van az árban. A posta lehúzását pedig úgy tudod kikerülni, hogy olyan szállítási opciót választasz, amit nem a posta kézbesít. Pl. Aliexpress Standard Shipping.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#63719) V/ válasza ben-ga (#63717) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 2. pontnál részletezve a szállítási módok, hogy mikor nincs a Postának vámolási díja.

(#63720) domojko válasza V/ (#63719) üzenetére


domojko
senior tag

Üdv!
November 10.-én rendeltem meg az adott terméket, 15 day delivery On-time guarantee keretében.
Ketyegett a visszaszámláló ami idő alatt az eladónak fel kellett adnia a terméket, egyébként automatikus refund.
Az utolsó nap utolsó óráiban állította át hogy feladta.
Onnantól 90 napról ketyeg vissza a számláló.
A csomag azóta sem mozdult meg.
A tervezett kézbesítés dec 1 lenne.

Mit kell tennem mik a lehetőségeim?
Nyissak most dispute-ot?
Ez egy fűthető mellény, és nyilván nem nyáron szeretném használni.

Ha visszakapnám a pénzt megrendelném mástól aki tényleg fel is adja.

[ Szerkesztve ]

(#63721) V/ válasza domojko (#63720) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegében türelmesen várni lenne a tennivaló, amit kaptál azonosítót azok 15 napon belül kézbesítve lesznek az Express One által.
Ez a nyomkövetési szám: 158271900083230693601083.

[ Szerkesztve ]

(#63722) st6969 válasza V/ (#63721) üzenetére


st6969
őstag

Tehát nem ér semmit, ha az adott terméket attól az eladótól rendelem, aki azt írja ki, hogy "15 day delivery On-time guarantee"?
Akkor az lehet akár 15 + 90 nap is?
Még nem rendeltem ilyennel, azért kérdezem, de bosszankodnék, ha nem érne ide 15 nap alatt, ha már így volt hirdetve.

(#63723) domojko válasza V/ (#63721) üzenetére


domojko
senior tag

Csak az a fura hogy nyomkövetés alapján meg sem mozdult kínából. Semmilyen szervezeti egységen még nem ment keresztül.
Gondolok itt válogató központ stb.
Hacsak nem kamu azonosítót adott meg akkor már több egységen is keresztül kellett volna mennie a csomagnak.
Mihez képest kellene 15 napon belül megkapnom a terméket?
Meddig várjak türelmesen kb?
Az express one -nál nem szerepel ez a nyomkövetési szám.
November 24. -én rendeltem egy másik terméket más eladótól.
Azon látszik hogy mozgásban van.

[ Szerkesztve ]

(#63724) V/ válasza st6969 (#63722) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem az eladó biztosítja, hanem az AliExpress promóciója, ha az eladó átadja nekik szállításra akkor működik a 15 day delivery On-time guarantee.és van amikor a vásárlások összértékét is előírják.

De ezt írtam már korábban, amikor ez megjelent..

(#63725) V/ válasza domojko (#63723) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Express One belföldi szállítást végez, addig amíg egy konténerben van szállítva több csomaggal nem igazán kell hogy legyen bejegyzés. De dispute sem indítható hiszen szállítva van, az az állapota.

(#63726) domojko válasza st6969 (#63722) üzenetére


domojko
senior tag

Én már annak is örülnék ha 20 nap alatt érne ide, de az hogy a rendeléstől számítva 18 nap alatt meg sem mozdult a csomag, kissé kétségbe ejt.
Már az is nagyon fura volt hogy az automatikus refund lejárta előtt 1-2 órával állította át hogy feladva.

(#63727) cof válasza domojko (#63726) üzenetére


cof
veterán

Elég trehány egy shop ez, én nem is rendelek 95% pozitív visszajelzés alattitól.

Ha nem lesz 1-2 napon belül sem bejegyzés akkor csak beírt egy számot, de nem adta fel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63728) V/ válasza cof (#63727) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem nézegettem az eladó értékelését, de ha CoF megtette akkor én is azt írom, hogy ettől semmit nem vettem volna 78,1% az utolsó hónapra az egy figyelmeztető jel. De sajnos nem tudsz dispute-t indítani mert 90% hogy el lesz utasítva. Én minimum 94%-ra megyek le és csak akkor ha több éve működik az eladó.

(#63729) domojko válasza cof (#63727) üzenetére


domojko
senior tag

“Elég trehány egy shop ez, én nem is rendelek 95% pozitív visszajelzés alattitól.”

Alapvetően én sem szoktam. Nem is értem most miért.
Valószínüleg a 15 napos szállítás garancia miatt kapkodtam el a dolgot.

“Ha nem lesz 1-2 napon belül sem bejegyzés akkor csak beírt egy számot, de nem adta fel”

Ebben az esetben mi a teendőm és mikor?
Ha jol emlékszem valahol dispute-ban van valahol erre egy opció, hogy nem adták fel, nem mozdul a csomag, vagy valami ilyesmi.
Konkrét esetemben mikor érdemes vagy kell tennem lépéseket?

[ Szerkesztve ]

(#63730) domojko válasza st6969 (#63722) üzenetére


domojko
senior tag

Időbeni garancia

Az AliExpress időben nyújtott garanciális szolgáltatása biztosítja, hogy termékeit az ígért időpontig kézbesítjük.
Kérjük, figyelmesen ellenőrizze az ezzel a címkével ellátott termékeket, és figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeket.

Garantált szállítás
Az ezzel a szolgáltatással rendelkező termékek esetében az AliExpress biztosítja, hogy a megadott dátumig megkapja a terméket.

X Késleltetett lefedettség
Ha a termék nem érkezik meg időben, 1 USD értékű kupont kap.
Ezt a kupont a Fiókja „Kuponok” rovatában találja meg a termék javasolt szállítási dátuma után 2 nappal.
Kupon felhasználás
A kupon 60 napig érvényes, és az AliExpressen leadott 1 USD feletti rendelésekre érvényes.

Felhasználási feltételek
Az időbeni garancia csak a Kínából vagy az EU-ból (helyi raktárból) szállított és a spanyolországi és franciaországi vásárlóknak szállított megrendelésekre vonatkozik. Csak azokra a termékekre vonatkozik, amelyeken a vásárláskor „Időbeni garancia” felirat szerepel.
Az „X-napos kézbesítés” megjelölésű termékek vagy a Spanyolországon és Franciaországon kívüli országokba szállított termékek esetén késedelmes kézbesítés esetén forduljon az AliExpress Súgójához.
1. Egy késedelmi kupon CSAK egyetlen rendelésre érvényes (beleértve a több csomagban szállított termék megrendeléseit is). 2. A késedelmi fedezetre csak az "Időben garanciával" megjelölt termékek érvényesek.
3. Ez a szolgáltatás csak Spanyolországban és Franciaországban található szállítási címekre vonatkozik.
4. A várható szállítási idő referencia az, amely a rendelés részleteit tartalmazó oldalon megjelenik, időszámlálóval (ha kérdése van, forduljon a Súgóhoz)
5. A saját átvételi helyekre feladott rendelések esetén a csomag akkor tekintendő „Kézbesítettnek”, amikor az átvételre került

Tehát ha jól értem, akkor ez nekünk ilyen nesze semmi fogd meg jól.

(#63731) Gézengúz válasza V/ (#63688) üzenetére


Gézengúz
addikt

A hatvani postán nem hajlandók adni papírt miszerint nem érkezett meg hozzájuk és ki sem szállították részemre, (GDPR-re hivatkoznak) az Ali a fellebezésemet is elutasította.
Ügyfélszolival még folyamatban van a levelezés, de szerintem felesleges lesz, megírtam nekik, hogy vagy a csomagomat kerítsék elő, vagy hivatalos papírt adjanak a fentiekkel.
Alinak nem tűnik fel, hogy havi 5-6 csomagom jön és nincs velem baj sose? Jó, a múltkor fel nem adott csomagok miatt volt pár dispute-om, de egyértelmű volt.

(#63732) V/ válasza Gézengúz (#63731) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs erre vonatkozó GDPR szabály ami megtiltaná hogy leírják hogy a XXXXXXXX számú, Kovács Lajos, Hatvan utca szám alatti lakos aki kéri ezt az igazolást (saját adataira vonatkozóan) küldeménye nem érkezett meg hozzájuk és ezért nem lett kézbesítve. Aztán leadtad-e az írásos kerestetést vagy a panasz nyomtatványt mert eltűnt náluk a küldeményed? De nyilvánvalóan Hatvani postán hülyék dolgoznak, akik ha nem segítenek egy eltűnt küldemény keresésében azt azért teszik mert ők lopták el.

Nem akarom már itt nagyon ragozni a dolgot, a Magyar Posta ÁSZF-je a postások részére is letölthető innen, az alábbiak abból vannak.
Ez a küldemény mivel az 1005-ös Budapesti postán lett feladva belföldi küldemény, nem külföldi. Nem tartozik rájuk hogy honnan érkezett a Cainiao logisztikai központba, annyit tudjanak hogy üzleti e-kereskedelmi levél és a Cainiao a ECSCCA0001111001 azonosítóval jelöli ezeket amelyeket a küldemény címkén ők is láthatnak.

6)e) pont a rád vonatkozó GDPR

[ Szerkesztve ]

(#63733) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Ali-n hogyan adok hozzá kártyát? Mert a régi lejárt és újat szeretnék hozzáadni, de nem találom hol kell! Tudnátok segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#63734) Gézengúz válasza V/ (#63732) üzenetére


Gézengúz
addikt

Igen, le van adva, folyamatban.
Elég jól szituált hölgyike volt, nem hiszem, hogy közük lenne a csomag eltűnéséhez, segítőkészség viszont 0 volt. :(((

cellpeti

Ha vásárolsz vele, azt hiszem felajánlja a mentést.

[ Szerkesztve ]

(#63735) V/ válasza cellpeti (#63733) üzenetére


V/
Topikgazda

AliExpress böngészős verziónál (Account, Payment) el tudod távolítani, azután amikor böngészővel fizetsz újból megjegyezteted.

Az AliExpress mobil app-ban el lehet távolítani és hozzá is lehet adni. (Account, Services rész Wallet)

[ Szerkesztve ]

(#63736) V/ válasza Gézengúz (#63734) üzenetére


V/
Topikgazda

Többen vitatjuk hogy a postás jól szituáltsága kizárná az eltűnéshez való közét. Láttam olyat hogy egy nyilvánvalóan milliomos valaki 3000 Ft-os melltartót csak szívesen ellopott volna. Persze nem jutott ki az üzletből.

(#63737) DrDobos válasza V/ (#63736) üzenetére


DrDobos
őstag

Remelem a kis oraszijjam aze nem tetszik meg senkinek a postan es hozzak nemsoka ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#63738) Gézengúz válasza V/ (#63736) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pffff... :W

(#63739) diablo1984


diablo1984
veterán

Járt már úgy valaki, hogy az áfás cuccra itthon a vámon túl még áfát is fizettettek? Egy 600ft-os kacatból lett 1200ft, holott csak lusta voltam boltba menni megvenni 1db usb csatit 2-300ft-ért, inkább 600ért rendeltem 10et...hát így megdrágult a kényelmem. De nem értem, még bizonyítani sem tudom, hogy az ár áfás, nincs olyan felület sem. Mostanában minden 2. cuccom fennakad a postai gyors vámon, nem tudom eldönteni, hogy mikor-mi hogy ér majd ide, van, hogy több cucc jön egy csomadban, azt futár hozza, de hogy mi és miért kerül a postához, az passz! :F

(#63740) V/ válasza diablo1984 (#63739) üzenetére


V/
Topikgazda

150€ érték felett van vám, ami 0-47% lehet, ezen érték alatt nincs vám.
Szállítási módtól függ hogy mi kerül a postához. Összefoglaló 2. pont.
Ha a Posta áfát is kér, nemcsak kezelési díjat akkor pedig az Összefoglaló 8.1 pontja szerint az AliExpress-nél fizetett áfát kérd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#63741) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Ilyen stílusú matricával ti is kaptatok már csomagot Kínából (bal oldlat szkenner ikon)? Korábban nem láttam még ilyet.

(#63742) cof válasza lenovomen (#63741) üzenetére


cof
veterán

Persze, Express One futár.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63743) V/ válasza lenovomen (#63741) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, most a 11.11 és a fekete péntekes rendeléseket ilyenekkel hoz az Express One, nekem vagy 6 így jött, nem is lettek összecsomagolva, volt ami csak 2,5 $-os volt,.

[ Szerkesztve ]

(#63744) lenovomen válasza V/ (#63743) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Csak fura, korábban még nem láttam ilyen stílust. Ileltve fura volt, hogy sok ugyanolyan matricát ragasztottak rá. Nem értem egy miért nem volt elég? :)


nekem most erre a csomagra is tettek olyan matricát. Máskor anélkül jött.

[ Szerkesztve ]

(#63745) diablo1984 válasza V/ (#63740) üzenetére


diablo1984
veterán

:R

(#63746) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
Megint belefutottam egy ilyenbe: Partially shipped
Gondolom, nincs neki raktáron és most futkos a cucc után.
Azért úgy lenne korrekt, hogy jelezné a későbbi feladást.
Persze a feladási határidőt ezzel kivédte, mert a státusz szerint olyan mintha feladta volna. :(

(#63747) DrDobos


DrDobos
őstag

Az applikacion belul ezeket a coin gyujtogetes cuccokat, amikkel kesobb elmeletileg bevalthatoak kedvezmenyekre, ti is csinaljatok?

Samsung Galaxy A55 5G

(#63748) cof válasza DrDobos (#63747) üzenetére


cof
veterán

Nem. Van vagy 50$ értékű pontom de egyszerre nem tudod beváltani csak ilyen 20 cent/rendelés max. Semmi értelme így.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63749) DrDobos válasza cof (#63748) üzenetére


DrDobos
őstag

Na.. ezt nem tudtam :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#63750) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Tök jó az Express One-nál a két új funkció, automatába kérés valamint a "hova rakja a csomagot" - kukába pl. ;] . Meg a más is átveheti azt hiszem.
Szerintem sokat fejlődött az elmúlt időszakban a cég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.