Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) ACE-


ACE-
addikt

Na megreklamáltam egy meg nem érkezett küldeményt. Automatán felajánlotta hogy nincs visszatérítés, nézzem meg a "Post office"-ban. Visszaírtam hogy nem fogadom el, és nincs a postán. Erre még mindig azt mutatja, hogy 3 napom van a válaszra... Ilyenkor nem az Alinak kéne válaszolnia?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64202) cof


cof
veterán

Mostanában ezekkel a 3x1.99$-os cuccokkal nincs szerencsém. Amit vettem még november 15-én az szépen elakadt ECS nyomkövetéssel;

17 Nov 2022
05:08
The package has been shipped out

Egy 12.03-i vásárlás meg még fel sincs adva és még mindig van az eladónak majd 3 hete rá;

To ship
This order will ship in 17 days. If not, your refund will be issued automatically.

Bár gyanítom az elsőből már nem lesz semmi.

-------------------------------------------

Van egy CR2032 CMOS akku amit vennék laptopba, de nem tudom melyik lenne a jó szállítási mód.

Seller's Shipphing Method gondolom NL posta, azok ilyen lassúak manapság, kerülném.
Standard_SG és SunYou között vacilálok, SG az is sima posta? Mert akkor kizárnám azt is, SunYou vajon mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64203) V/ válasza cof (#64202) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettő posta, de mostanában én nem láttam szingapúri postás küldeményt., bár az dereng hogy egy kicsit gyorsabb volt mint a többi.

(#64204) V/ válasza ACE- (#64201) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen bizonyítékot töltöttél fel? Annyit írtál legalább hogy megérdeklődted és nincs náluk, nem érkezett meg kézbesítésre a helyi postára. (Bár ez nem igaz valójában)

[ Szerkesztve ]

(#64205) LouiS22 válasza cof (#64202) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt simán megkapod itthon is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64206) konci79


konci79
őstag

Üdv.
Dec 6-án rendeltem Ikeából raktáron lévő cuccot, tegnap írtak hogy karácsonyig megkapom :DDD

Ehhez képest 6 napja rendeltem az Ali-ról, ma érkezett Pestre...
Kíváncsi vagyok melyik ér hamarabb ide :Y

(#64207) cof válasza LouiS22 (#64205) üzenetére


cof
veterán

Hol? Emagon is néztem 2000 Ft + szállítási díj 1db. ez meg 2.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64208) cof válasza V/ (#64203) üzenetére


cof
veterán

SunYou-nál csak annyi van írva öf-ba, hogy EU-s postai azonosító. Itt ugye nem lehet akrámi mert akkut csak CN és NL posta szállíthat tudtommal. Akkor lehet, hogy NL posta lenne ez?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64209) ACE- válasza V/ (#64204) üzenetére


ACE-
addikt

Csak azt írtam hogy a posta nem tud róla, hogy megérkezett volna. Per pillanat az van fent hogy az én válaszomra várnak, de alul csak a Dispute-t tudom megszüntetni, és az eladónak írni, amit szintén megtettem...
A history-ban ez a leguccsó bejegyzés:
2022-12-17 00:18:06The buyer rejected the solution of AliExpress
AliExpress's solution:
No Refund
2022-12-17 00:18:05The buyer uploaded further supporting info
Request description:
The package is not in the post office.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64210) V/ válasza cof (#64208) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet belga is, én már nem hiszek ebben a csak kínai postával lehet küldeni dologban, ha az előírások szerint van csomagolva akkor bármivel lehet szállítani, még a litium-ion akksikat is. Ha arról van szó amit linkeltél ez a normál elem kategória nincs semmi korlátozás pár darabra. 100-200 darabos karton az már más dolog.
Nem jó a sima elem? Tölti a gép amibe beleakarod rakni? Merta képen csak 2 kábel látszik és olyanokat lehet gyártani a mini pont hegesztővel, egy kicsit olcsóbb lenne és helyben.

[ Szerkesztve ]

(#64211) t72killer válasza cof (#64202) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennél olcsóbban megveszed a sarki boltban... Semmi extra nincs abban a cr2032-ben, olyan gyakori a gombelemek közt, mint az AA-s ceruza ami minden bolt pénztáránál ott lóg.

Ne rendeld, hanem elugrasz egy obi-ba pl.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64212) DrDobos


DrDobos
őstag

Az alkalmazásban hogy lehet megakadályozni, hogy naponta akát többször ne zaklasson a coingyűjtögetős csoda játékokkal? Már minden notificationt kikapcsoltam az alkalmazáson belül, elvileg csak az orderekről kéne értesítést kapjak...

Samsung Galaxy A55 5G

(#64213) cof válasza V/ (#64210) üzenetére


cof
veterán

Akkor megpróbálom ezt a SunYou-t. Laptopba kell, szóval se vezetékem, se csatlakozóm nincs hozzá. Elem még magában van is itthon talán.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64214) V/ válasza cof (#64213) üzenetére


V/
Topikgazda

Szétnézek a fiókomban, szerintem nekem van ilyen felesleges, a többit megbeszéljük privátban.

(#64215) t72killer válasza cof (#64213) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja hogy laptopba, kanócos. Így már érthetőbb a helyzet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64216) cof válasza V/ (#64214) üzenetére


cof
veterán

Köszi, rendes vagy de már megvettem. Amúgy is 2 db. kell belőle.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64217) lacoka55 válasza cof (#64213) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Ponthegesztővel szoktam rá hegeszteni kivezetéseket forrasztani nem lehet felrobbanhat

(#64218) cof válasza lacoka55 (#64217) üzenetére


cof
veterán

Jaja, köszi. Az sincs, szóval vettem mindenképpen.

---------------------------------------------
Más...

Délután írtam itt az 1 hónapja utazó ECS csomagról, hát pont ma mozdult meg ismét, biztos 1 hónap karanténban volt szegény.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64219) V/ válasza cof (#64218) üzenetére


V/
Topikgazda

Az sajnos előfordulhatott.

(#64220) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Én is csatlakozom az eltűnt ECSCCA csomagosok közé. :((( Kérdésem, hogy sikerült valakinek erre refundot kapnia?

(#64221) V/ válasza menledge (#64220) üzenetére


V/
Topikgazda

Mellékeled a dispute-hoz az angol nyelvű (fordításos) postai pecsétes igazolást, amin a helyi posta leírja hogy ők nem kapták meg kézbesítésre ezt a küldeményt (nekik ez már belföldi küldemény, mert a Cainiao Budapest logisztikáig volt külföldi) és onnantól sima ügy.
Hozzáteszem igenis megkapták, mert normális helyeken az átadási bejegyzéstől (Arrive at local delivery office) számolt 2-12 nap közt kézbesítik.
Te azt látod és az AliExpress is hogy a Magyar Posta átvette, szóval azt kell igazolni hogy nem tudták kézbesíteni valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#64222) ace22 válasza t72killer (#64215) üzenetére


ace22
tag

Laptop BIOS táplálásra való kanócos CR2032 helyett bevált a NYÁK-ba ültethető forrfüles CR2032, 200 Ft körül kapható elektronikai alkatrészboltokban (Mikrovill, Mikronika). A forrfülekre lehet a régi kanócot ráforrasztani, zsugorcső v. szigetelőszalag rá, és pár évre megint jó vagy. :)

(#64223) luciferk válasza V/ (#64221) üzenetére


luciferk
senior tag

A posta fog adni pecsétes igazolást?

(#64224) t72killer válasza ace22 (#64222) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64225) V/ válasza luciferk (#64223) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kérsz miért nem adna?
Én tudom bizonyítani hogy megkapták a küldeményt, eltelt 12 munkanap és nem kézbesítették számomra, akkor náluk tűnt el. (Persze azok amik 24 mm vékonyabbak postaládába kell hogy kerüljenek, ha nincs ott akkor a postás nem tette bele, vagy valaki kilopta a postaládából.)
Azt nem írják le hogy a postás ellopta, de azt igen hogy ilyen küldemény nem került a kezelésükbe, így nem kézbesítették annak ellenére hogy a nyomkövetésnél ez olvasható: (Arrive at local delivery office)
Itt egy említés erről.
Én meg ezt javaslom azzal hogy akkor ha nem találják, adjon róla igazolást.
A javaslat ha postán átvehető lehet, akkor ez lenne.

Lényeg az, ha nem mellékelsz hivatalos igazolást a postától, akkor az AliExpress nem fogadja el azt a bemondást, hogy nem kaptad meg. Én kérném a postát az igazolásra.

(#64226) Gézengúz válasza V/ (#64225) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nálam megy a folyamatos félrebeszélés, de igazolást nem akarnak adni, 30-on túli levélváltás után még mindig nem adtam fel és nem is fogom.

(#64227) ACE- válasza V/ (#64225) üzenetére


ACE-
addikt

Na de nem igazán értem miért nekem kell bizonyítani hogy nem vettem át? Hogy bizonyítok valamit, amit nem vettem át? Nekik kéne bizonyítaniuk hogy átvettem, vagy hogy egyáltalán fel is adták. Mivel tudják ezt bizonyítani? Régebben pl. valamelyik oldalon volt kép a csomagról rajta a csomagszámmal. Na az közelebb visz a megoldáshoz, de egy csomagszám aminek a végén az látszik hogy elvileg át lett adva a postának...

Nekem még mindig az van, hogy visszaírtam nekik, és még mindig az van hogy 3 napon belül válaszoljak a megoldásra, pedig már válaszoltam, lassan letelik a 3 nap. Amúgy sem valószínű hogy 3 napon belül kapok igazolást a csomagról... Gondolom 3 nap után lezárják és szevasz... Na ez aztán a vásárlói védelem... Erről beszélt valaki, amikor azt mondta hogy sajnálja hogy nincs már Paypal, mert az Ali így áll hozzá...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64228) hroberto


hroberto
veterán

November 25-óta semmi hír nincs egy nagyobb értékű rendelésemről. Írtam az eladónak, az volt a válasz, hogy szállítás alatt van, legyek türelemmel.
Szerintetek?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#64229) V/ válasza ACE- (#64227) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy nem küönyvelt küldemény esetén ez hogy ők igazolják az átvételt nem működik, még ha az tűnik logikusnak.
De nem akarok itt agyalni, ők kérik azt hogy adjál be igazolást, ezt írtam le, ezen nincs mit magyarázni, ez van.
A problémákat neked kell bizonyítani a dispute során, ez a szabály, szóval ennek semmi köze ahhoz hogy nekik mit kell vélelmezni.
Vagy adsz be és elfogadják a dispute kérelmedet vagy nem adsz be és elutasítják.
Én leírtam a körülmények függvényében egy javaslatot, nekem nem kell azt magyarázni hogy az jogtalan a részükről, mert nincs jelentősége ha te érdemi döntést szeretné.
Téged ez zavar, engem meg az hogy a postások bizonyos helyeken simán eltüntethetik a küldeményeket, nem az AliExpress itt a hibás, ők nem tehetnek az enyveskezű emberekről Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#64230) ACE- válasza V/ (#64229) üzenetére


ACE-
addikt

De másik oldalról is meg lehet közelíteni. Mi alapján mondod hogy a Posta (Postai dolgozó) az enyveskezű és nem az Ali? Én az Alival kötöttem szerződést, amelyet az Ali nem teljesített, hiszen én fizettem, de nem kaptam érte semmit...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64231) LouiS22 válasza ACE- (#64230) üzenetére


LouiS22
veterán

Van egy apró, de nem elhanyagolható infó, amit nem vettél figyelembe: az Ali felhívja rá a figyelmed, hogy a célország biztosított a nyomkövetés, onnantól nincsen, átkerül a helyi szállítóhoz, annak felelőssége lesz kézbesíteni. Az utolsó bejegyzés az, hogy átadták helyi erőnek.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64232) ACE- válasza LouiS22 (#64231) üzenetére


ACE-
addikt

És? Mi közöm a nyomkövetéshez? Én rendeltem egy terméket, amit nem kaptam meg... Ha ők feladták nyomkövetés nélkül az az ő felelősségük, nem az enyém. Ha nem akarják így feladni akkor hangsúlyozzák ki hogy csak drágább szállítási mód van, ami nyomkövetéses. De persze ezt nem teszik mert senki nem rendelne 2-3$-os terméket ugyanennyi szállítási díjért... De ettől még nem válik az én felelősségemé, hogy nem jött meg.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64233) LouiS22 válasza ACE- (#64232) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor hajrá, indítsd a panaszkezelést.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64234) cof válasza ACE- (#64232) üzenetére


cof
veterán

Az mondjuk elég gáz, hogy ha letelt a 90 nap és nyitsz egy ügyet hogy nem kaptad meg aztán neked kell bizonygatni.

Sz.r a nyomkövetés, mert ez csak kínából követhető amíg átadják a magyar postának, ezen kellene változtatniuk mert a local delivery office az nem én vagyok, nem a célállomás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64235) LouiS22 válasza cof (#64234) üzenetére


LouiS22
veterán

Én többet nem rendelek ezzel a szállítási móddal.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64236) V/ válasza ACE- (#64230) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alapján mondom hogy látom azt hogy kézbesítésre átadták a Magyar Postának az 1005-ös postán, ha nem lenne ott, akkor hogy tudnák átadni a Postának?
Mivel a kézbesítést az átvett küldemények alapján számlázzák a Cainiaonak nagy valószínűséggel a küldemény létezik, ezután csak a Magyar Posta kezeli, így ha nem kézbesítik az nem az AliExpresshez köthető.
Ne keverd össze a dolgokat, azért reklamálsz mert az AliExpress nem teljesített, de ez nem az ő hibájuk és akár tetszik, akár nem, ezeket a küldeményeket a postai dolgozók veszítik el, én csak nevén nevezem az eltűnést, mert egy küldemény nem párolog el nyomtalanul.

(#64237) stomi61 válasza stomi61 (#64196) üzenetére


stomi61
tag

Sziasztok!
Szombaton visszamentem a postára, másik hölgyemény az ablaknál, személyi, lakcímkártya és megkaptam a csomagot. Nem kellett az értesítő SMS.
Nem volt időm balhézni. :W

(#64238) ACE- válasza stomi61 (#64237) üzenetére


ACE-
addikt

Viccország, viccpostája...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64239) V/ válasza ACE- (#64238) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a posta, hanem az előző dolgozó volt a szemét.

(#64240) csicskara


csicskara
csendes tag

Sziasztok! Nem vagyok rutinos alis évente egyszer kétszer rendeltek, eddig simán ment minden. E hónap kilencedikén rendeltem egy csomagot úgy írta tíz nap a kiszállítás ami ma jár le. Be vallom nem figyeltem mi vele a helyzet. Éjszaka néztem rá hogy úgy írja 14-èn ki lett szállítva. Ma fel hívtam a DHl-t ott azt mondták hogy az én követési számomhoz más cím és tartalom van hozzá rendelve ami tényleg ki lett szállítva. Ali rendszere szerint ki van szállítva nem lehet rá menni a disputa. Ilyenkor tudok még valamit tenni? Köszönöm a választ :R

(#64241) V/ válasza csicskara (#64240) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítás megkezdésétől számolt 10 nap után, 11. napon lehet indítani.
Segítség: Összefoglaló, 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt

(#64242) stomi61 válasza stomi61 (#64237) üzenetére


stomi61
tag

A mai nap megérkezett a kézzel írt értesítő a szombaton átvett csomagomra. :C :C :C

(#64243) V/ válasza stomi61 (#64242) üzenetére


V/
Topikgazda

Türelem értesítőt terem. ;]

(#64244) DrDobos válasza stomi61 (#64242) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem egy régóta postan csucsulo amugy postai dijjas, ezaltal belfoldi nyomkovetos csomagomra a neni azt mondta a postan, hogy valami problema, valszeg informatikai problema volt, es visszakuldtek a kozpontba, onnan jon majd ujra...mire hazaertem (fel ora) a postaladamban volt a csomag :) a lényeg hogy tudtak mi tortenik es kiadtak a kezbesitonek :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#64245) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Másnak is el tűnt a pay pal-os fizetés, vagy én nyomtam el valamit? :)

[ Szerkesztve ]

(#64246) V/ válasza kelly7 (#64245) üzenetére


V/
Topikgazda

December 9-én írtuk. Az AliExpress Magyarországra irányuló szállításhoz nem biztosít PayPal fizetést. Szóval megszűnt nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#64247) tlac válasza V/ (#64049) üzenetére


tlac
nagyúr

na én is belefutottam ebbe a hülye hibába

"Payment Failed
We couldn't process this payment for security reasons. Error code: CSC_7200026 Please try another card or payment method."

korábban ugyanezzel a kártyával már vásároltam, csak nem mentettem el, pénz is van rajta elég

[ Szerkesztve ]

(#64248) attka válasza tlac (#64247) üzenetére


attka
aktív tag

Sziasztok, szintén zenész. Most ott sorakoznak a próbálkozások, amik időlimitesek és visszaszámolnak. A termék most már elfogyott. Ha kifizetném még akkor megkapom? Olyan most mint ha foglalnám?

Údv.

(#64249) V/ válasza tlac (#64247) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha OTP-s kártya akkor náluk tegnap gondok voltak.
Ha neked van Google Pay és ennél az eladónál azzal is lehet fizetni, akkor tehetsz arra egy próbát.
Mivel lényegében csak kártyával mehet a fizetés én azt javaslom hogy a mobil app-on keresztül legyen hozzáadva az AliExpress fiókhoz (aktív kártya, legalább 600 Ft elérhetőség a hozzáadáskor).
Amikor fizetsz akkor van egy tranzakció a kártyaszám ellenőrzésre és van maga fizetési tranzakció, ha itt a folyamatba hiba csúszik akkor blokkolásra kerül a kártya. Van ez a fizetési megerősítési dolog minden banknál és az is megakaszthatja a folyamatot annak ellenére hogy az AliExpress fizetésre nem kellene működnie.
Ha valakinek az előzetes hozzáadás után jönne a Error code: CSC_7200026 arra egyy javaslatom van, ahol lehet több virtuális, digitális kártyát használni (Wise, Revolut) egy újat aktiválni és azt hozzáadás után fizetésre használni.

[ Szerkesztve ]

(#64250) V/ válasza attka (#64248) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, amíg látsz Pay now gombot az addig foglalva van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.