Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99351) lacos001 válasza Stanlee (#99328) üzenetére


lacos001
senior tag

Most ha tartományonként még ebben is eltérés van...
Nem nagyon mászkáltunk dokihoz betegség miatt, ezért minden negyed évben jött a telefon, hogy ugyanmár fáradjunk be, hogy le tudják húzni a kártyánkat.

Kiváncsi leszek holnap mi lesz a dokinál, még a végén pikkpakk megböknek, csak igent kell mondjak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99352) ooloo válasza t72killer (#99341) üzenetére


ooloo
őstag

Tévedsz ... én nem érvelni szerettem volna ... csupán ez a véleményem . Szabad még agyarországban szabadon véleményt nyilvánítani ? Lassan ahhoz is pedigrés igazolvány kell .... :U

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#99353) Alexios válasza Norbi. (#99347) üzenetére


Alexios
veterán

Én hétfőre is találtam, de már elkezdték levenni őket, biztos ami biztos foglaltam egy időpontot, remélem nem törlik.

(#99354) gangstagergo válasza Alexios (#99353) üzenetére


gangstagergo
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#99355) gergo5991


gergo5991
őstag

ennek mi volt a lényege?
beengedtek 5000 negativ embert, kijött 5000 negativ ember. Miben is volt sikeres? ja hogy senki nem kapta el a covidot? hát igen ha nem volt fertőzött akkor kitöl is kapnák el..

nagyszabású rendezvényen nem kell tömeges fertőzéstől tartani - csak akkor ha mindenkit tesztelnek előtte, igy igaz, de ha nem tesztelnek előtte kétlem..

a közönség pedig képes arra, hogy egy koncert alatt végig megfelelően viselje a maszkot, miközben énekel és táncol. - ja mert az egészet kamerázták, egy "kutatás" volt a lényeg, még szép hogy mindenki magán hagyta, reális körülmények között nincs rá esély

(#99356) syberia válasza syberia (#84836) üzenetére


syberia
veterán


[link]

https://howbad.info/

(#99357) t72killer válasza ooloo (#99352) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, kedves egészségedre:R

#99356: kemény menet volt, de esélyük sincs a magyar ambíciókkal szemben:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#99358) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Francia reakció egy párizsi "teraszozásra".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#99359) lm83 válasza Rage47 (#99348) üzenetére


lm83
őstag

Én még nem mertem így megnézni, belépni hátha nem lehet visszalépni, annyira írták, hogy nem lehet módosítani :((
Meddig lehet elmenni belépés után, hogy még biztos ne regisztrálja az embert?

(#99360) proradeon válasza Alexios (#99353) üzenetére


proradeon
őstag

Ez az időpont foglaló oldal egyébként úgy működik, hogy bármennyiszer be tudok jelentkezni az adataimmal, és böngészni az elérhető időpontokat mindaddig, míg le nem foglalok egyet?

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#99361) mpo


mpo
veterán

CDC ajánlása, ha valaki képes fejben tartani a szabályokat.

Közben a feltöltésnél találtam egy régebbi képet, ami magyarázat lehet sok kérdésre.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99362) PuMbA válasza Rage47 (#99337) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor már inkább kínai szerintem, mert a hivatalos adatok szerint Astra hatékonysága pár %-kal kisebb és ott vannak a vérrög esetek.

[ Szerkesztve ]

(#99363) mpo


mpo
veterán

A Nemzeti Népegészségügyi Központ azt állítja, hogy nem tudja, hogy egy adott településen hány ember kapott már oltást

Tudják, csak nem kötik az orrodra, mert abból újabb kérdések keletkeznének és abból baj lenne.
Az összefüggések meg lelepleznék a hazugságokat.

Az az érzésem, mintha áramszünet lenne.
Internetet a népnek, információs társadalom.
Hogyne!

Ha érted, akkor már elavult.

(#99364) mpo válasza t72killer (#99357) üzenetére


mpo
veterán

Ezt is nézheted, a B.1.617 az indiai, fölül lehet választani.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#99365) pjen válasza #20749568 (#99250) üzenetére


pjen
félisten

Ha a társadalom úgy működne ahogy Te gondolod a tücsök és a hangya meséje elevenedne meg az esetek 80% ában.Gondolj csak a szorakoztató iparban dolgozókra, és nem csak rájuk.Be vannak jelentve minimál bérrel, mikor eljön a nyugdíjas kor jön a zokogás.Minimál nyugdíj.Egyébként az a nyugdíjas akit Te "eltartasz "eltartott Téged 20-30 évig.Elég hülye volt.

[ Szerkesztve ]

(#99366) lm83 válasza mpo (#99363) üzenetére


lm83
őstag

Mert vidéken, főleg kis falukban gyorsabban megy.
Már múlt héten hívtak engem is, egy hetes reg után.
De már márciusban is így volt, apámat is egy hét után hívták.

(#99367) Rage47 válasza lm83 (#99359) üzenetére


Rage47
veterán

video
[link]

(#99368) mpo válasza lm83 (#99366) üzenetére


mpo
veterán

Minden oltópont lejelenti az oltottakat és az megjelenik másnap a semmitmondó oldalon.
Azt is tudják, hányas cipőt hordok, pont a lakcímem nem tudnák?
Az adatbázisok össze vannak kapcsolva.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99369) gangstagergo válasza PuMbA (#99362) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Igen ez engem is aggasztott az elején csak aztán mérlegre állítottam a "Nyugaton" tesztelt AZ-t aminél több millió beoltott esetén volt pár haláleset / egy egyéb súlyosabb mellékhatás és a keletről érkező két nesze jó lesz neked mert a vezető azt mondta vakcinát. Egyiket se tartom jónak de sajnos muszáj valamelyiket választanom :(

(#99370) PuMbA válasza gangstagergo (#99369) üzenetére


PuMbA
titán

A kínai szerintem elfogadható így, hogy vannak szerb adatok, illetve pár nap és a WHO is engedélyezi.

(#99371) Elektrosokk válasza Norbi. (#99347) üzenetére


Elektrosokk
addikt

én csak a mai dátumot tudom kiválasztani... :((

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#99372) tDr1v3r válasza gangstagergo (#99369) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ha számít valamit, én is lehet hogy AZ-t kapok... a napokban keresett meg a háziorvos (decemberben regisztráltam 27 évesen, pár hete regisztrált kollégák már oltva vannak, ebből mint látható kiválóan leszarták az oltási sorrendet :) ), kínait ajánlott fel, de elutasítottam - azt mondta hogy Astrára vagy Pfizerre van esély lepattanóban. De ez a háziorvosos pool, nem a foglalós... eközben azért az Oltóközpontra is várok, ha ott előbb lesz akkor inkább fizetek érte csak kapjak már valamit ami használ is, nekem elég volt most két személy temetése meg izgulás apámékért (apunál Pfizer használt rendesen 3 hét után, barátnője meg azóta is szarul van - igaz a háziorvos megfázással kezelte...), nem hiányzik hogy én is végigkínlódjam ezt a szart.

Nekem egyszerűen nagyon para a kínai jelenleg, nem akarok véletlenül se rémhírt kelteni de ismerősöm februárban kapott lepattanót és nemrég teszteltette az antitest termelését és alig van nála... :(

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#99373) angyalpc2 válasza mpo (#99201) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

a reklám halom közepén..tehát 4. a magyar

(#99374) Stanlee válasza lacos001 (#99351) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem lennek meglepodve, ha ez is maskepp van szabalyozva. Ha kapsz szuratot, majd irj!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#99376) BalanceR


BalanceR
addikt

Arról van esetleg valamilyen hivatalos adat, hogy az indiai (B.1.617) verzió a jelenleg nálunk domináns brit (B1.1.7) mutánshoz képest százalékos arányban hogy néz ki fertőzőképesség / reprodukciós ráta / lefolyás súlyossága szempontjából?
Illetve van-e esély, rá hogy adott esetben kiszorítja a britet, vagy virulenciában nem erősebb?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#99377) ubyegon2 válasza mpo (#99361) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért ez a két ajánlás elég szokatlan...

Eszerint én énekülhetek és étkezhetek is étteremben. Maszkban, nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#99378) PuMbA válasza tDr1v3r (#99372) üzenetére


PuMbA
titán

ATV-ben mondta az orvos Sváby-nak, hogy az antitest hiánya nem jelenti azt, hogy nincs vedettség. A tesztek nem a kínai vakcinára vannak "belőve", mert a védettségben másnak is szerepe van, nem csak annak amit ezek a tesztek mérnek.

[ Szerkesztve ]

(#99379) ubyegon2 válasza #20749568 (#99375) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aki hülye haljon meg.

JUj, ilyent most ne mondjunk, nagyon nem lenne rá funeral capacity. ;] Majd max békaidőben....

(#99381) t72killer válasza mpo (#99364) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, jó cucc. Reméljük nem lesz túl nagy jelentősége, azaz a jelen oltások elég védelmet adnak majd minden szereplő ellen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#99382) mpo válasza PuMbA (#99378) üzenetére


mpo
veterán

Láttad?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#99383) mpo válasza t72killer (#99381) üzenetére


mpo
veterán

Ilyet a Pfizer sem mondott, csak azt, hogy a mutánsokra elég gyorsan tudnak új vakcinát fejleszteni, ha kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99384) Alexios válasza proradeon (#99360) üzenetére


Alexios
veterán

Igen

(#99385) tDr1v3r válasza PuMbA (#99378) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Olvastam erről is, dehát... nem tudom. Nekem mindenesetre aggályos, persze nyilván jobb mint a semmi, de tudtommal az Emírségben már harmadik dózist is terveznek (nem mostani infó) emiatt, de megmondom őszintén totál nem vagyok naprakész ezzel a vonallal jelenleg.

Gondolom ha ATV akkor független orvos lehetett, tekintve hogy minden orvos azt mondja hogy be lehet adatni nyugodtan csak már legyen valami védettségünk nem is lehet vele baj, de... hát bennem van a félsz azért ha nem fog egy esetleges fertőzés esetén sokat segíteni, pedig nem is ér annyira sokat a rongyos életem. Meg hát tényleg nem bíztató hogy Szijjártó kérésére lett elfogadva a használata... de ez nyilván nem jelenti azt hogy a kínaiaknak nincs meg a know-how a vakcinák fejlesztéséhez, biztos tudják mit csinálnak. Remélhetőleg a WHO is elfogadja és az EMA is rábólint, ahogy majd a Sputnikra is rá fog.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#99386) perempe válasza PuMbA (#99378) üzenetére


perempe
addikt

én valószínűleg 14 hónapja kaphattam meg, nem a maszkok miatt nem lettem újra beteg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#99387) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Már nem bírom szó nélkül hagyni, mert a családomban is van ilyen, aki nem képes megérteni:

N+1. ember, aki azt gondolja, hogy a vakcina majd megvédi attól, hogy megfertőződjön és terjessze a vírust.

Akármennyi vakcinát kaptál és/vagy átestél a víruson, még nem biztosíték arra, hogy ne kapd el a vírust és terjeszd. A jelenleg beadott vakcinák attól védhetnek meg (feltételes mód!) hogy ha valaki elkapja, akkor ne súlyosbodjanak el annyira a tünetek, hogy kórházi ápolásra kelljen szorulnia.

Ha valaki be van oltva, és akár már a 3. vakcinát is megkapta, mert az első kettő kevés volt (ilyen is lesz), az hamis illúzióba kergeti magát, hogy akkor ő most mehet mindenhova bulizni, mert védett a vírustól és semmi baja nem lehet és másnak se okozhat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#99388) pjen válasza Apollyon (#99387) üzenetére


pjen
félisten

Akkor abban a hamis illúzióban kell majd élnünk, mert 2-3 oltás után már élnünk kell.

(#99389) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

A családban öten kaptuk el a covidot, négy felnőtt és egy egyéves csecsemő. Apám már átesett két kínai oltáson, anyám és én egy napon, április 7-én kaptuk az első oroszt. Feleségem előtte egy héttel pfizert. Négy oltottból négy all-in, noha egy oltás nem 100%, de akkor kettő sem. Anyám kórházba is került, plazmaterápiával kezelték és tegnap engedték haza, de továbbra sincs jól. Többiek láz, megfázós tünetek pár napig, már javulni látszik. A kicsinek volt vagy két napig láza, meg folyt az orra. Őt nem tesztelte a gyerekorvos, azt mondta mindenki igazolt kovidos körülötte, ne kínozzuk vele. Ha visszajönnek a tünetei szóljunk.

(#99390) FіkuszKukіsz válasza CounterBoci (#99389) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha 7-én kaptátok, akkor kb. most kellene a minimális védettségnek kialakulnia. Ezelőtt fertőződtetek meg. Ahogy látom a többiek megfázós tünetekkel megúszták, mivel korábban kapták és így valszeg jobban kialakult náluk a minimális védettség. Mindegyik oltásnál előfordulhat, hogy nem tünetmentesen fertőződnek meg. Ez nagyban függ az alany immunrendszerén is.

Romanes eunt domus

(#99391) mpo válasza Apollyon (#99387) üzenetére


mpo
veterán

Pontosan így van, ezért volt a szombati tömegnyomor egy baromság.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99392) Dilikutya válasza ooloo (#99323) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt Nyunyóka mama többször is nyilatkozta, hogy a statisztikába bekerül az is, aki ugyan nem a covid miatt halt meg (mert pl. áttétes rák ette meg a szerveit), de pozitív volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#99393) mpo válasza Dilikutya (#99392) üzenetére


mpo
veterán

A falusi lelkésznő a propaganda része.
Ha fiatal, krónikus betegség nélkülieket is elvisz a vírus, akkor a rákos beteget sokkal könnyebben. Lehet, hogy élt volt még pár hónapot, ha nincs a vírus, így meg nem.
Nehéz eldönteni, hova számít be a statisztikába.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99394) Elektrosokk válasza mpo (#99393) üzenetére


Elektrosokk
addikt

De vajon hány olyan eset történhetett mint Apámé ? Sima intenzív osztályra került egy rosszullét után, 3 napig volt kórházban... magas láz, tüdőembólia lett a vége. Tesztet már csak a halála napján csináltak. Konkrétan hagyták küzdeni az életéért bármiféle covid terápia nélkül....

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#99395) t72killer válasza CounterBoci (#99389) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jobbulást :(.

Ahogy leírod, a fertőzés dátuma valamikor április 2.hetében lehetett (ápr 7.-i oltóponti fertőzés?), amikorra még az ápr 1.-i egy darab Pfizer védelme sem alakult ki. A kínai a leglassabb oltás, még a második dózis után is idő kell neki, ha egyáltalán hat - így is lehet a kórháztól mentette meg apud:).

#99394: részvétem :( +1 jelölt (apám) nálunk is - az állítólag túlfújt, "beleveszikaztisakitelütöttamentő" statisztikába "természetesen" nem került bele:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#99396) lacos001 válasza Stanlee (#99374) üzenetére


lacos001
senior tag

Nem teszem OFFba, látszódjon..
Hmmm....Az orvos a következőket mondta.

Jelen pillanatban nem tudja megmondani, hogy feltétlenül szükséges-e az oltás vagy sem. Ez egy új oltóanyag, senki nem ismeri a hatásait. (ugye én Risikogruppe 2 - mRNA, emiatt feleségnek is "jár", nem csak a munkája miatt...igaz onnan van neki papirja, hogy kaphatná...)
Hogyan mer bárki is ilyet kijelenteni, hogy jó....

Elmondta, hogy a Landkreisunk (Emsland) 5,5 millió oltóanyagot kapott, abból kb 3 milliót használtak fel, a többit kiszórták a házi orvosoknak.
Készült egy számítás, hogy napi 20 embert be tudnak oltani, az heti 100 főt jelent, és akkor szeptemberre mindenki boldog lesz. Na igen, de nem megy el még napi 20 ember sem, heti szinten jó, ha összejön a 25 fő.
Ő nem hibáztat senkit, aki nem akar oltatni, mert ő maga sem tudja nyugodt szívvel azt mondani, hogy igen, ez jó, nem, ez nem jó. Mire alapozva mondana bármit is?

Kérdést feltettük, hogy ki találta ezt ki? Ki számolta ezt ki?
Valami idióta politikus...Jött a válasz. :DDD

Beszélt arról is, hogy érdekes módon az oltások után megugrott a halottak száma. 80-90 éves rákos-áttétes fekvő betegeket oltottak be az oltópontokon, akik másnap meg is haltak. Felelős nincs.
Ha ő oltotta volna ezeket az embereket a praxisban, ő már el lenne kaszálva emiatt. Úgyhogy örül is, hogy nem az ő feladata volt. (érdekes pislogások voltak eközben...)

Azt javasolta, várjunk legalább júliusig, mert júniusban nagyjából 10 millió ember lesz túl a második oltáson és készülni fog egy tanulmány, ami alapján már ő is állást tud foglalni.
Elmondta, hogy a tanulmányt nem fogják felrakni a netre, de ő értesülni fog róla, mert ő is oltott be embereket és emiatt részese lesz a kegyelteknek, akik tudhatják az eredményt.

Véleménye szerint nevetséges, amit a német vezetés csinál és csak azért tudják ezeket a dolgokat megtenni, mert a német lakosság 80%-a egyszerűen buta. Őrület, ami ebben az országban zajlik, szó szerint ezt mondta.

Az internetes Termin kérelem meg nem fog működni, felejtsük el (és azt látom is, hiszen próbáltam), az ok nagyon egyszerű. Nincsen oltóanyag és egy nagy szar a megvalósításnak a menete. Viszont van egy ilyen oldal, amit lehet nézegetni...Éljen.
Az, hogy mikor lesz, neki arról fogalma sincsen. Amit olvasunk és hallunk nap, mint nap a médiában az csupán a „megnyugtatásra” szolgál, érdemi tartalom nincsen mögötte.
Látjuk a számokat, ami ki tudja mire alapozva, milyen számolások, adategyeztetések után történnek...

Szóval abban maradtunk, hogy várjunk, ne kapkodjunk. Júliusban visszatérünk rá.

Na akkor feltenném a kérdést! Előrrébb vagyunk/vagyok igy?
Most nem a szurira célzok, hanem úgy kompletten mindenre....amiről itt irkálunk hónapok óta.
Biztosan van, aki, mint az állat döfköd és teljesen ellentétes dolgokat mondott volna, na de kérem....

(#99397) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Latjak mar ok is a mostani koncepcioval nem szabad engedni,hogy ne itthon tomegnyomorba a Balatonon legyenek a Magyarok

(#99399) skroy


skroy
senior tag

A 2. AZ oltás után volt már valakinek gondja? Vagy aki az elsőt "megúszta", akkor a második után már nem lehet gond? Ok, hogy nagyon kicsi az esély a problémára, de azért a félsz benne van az emberben. :)

(#99400) lacos001 válasza #20749568 (#99398) üzenetére


lacos001
senior tag

Lehetséges, de ha tényleg igy van, akkor legközelebb ugorj be egy kávéra.
Tudod, szigorúan CSAK egyedül, mert külön háztartás...
Autómba sem ülhetsz be, miattad nem veszek fel maszkot. :DDD

A kamu biztosan megy, illetve ha nem is kamu, akkor hatalmas félreközlések és elhallgatások vannak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.