Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99102) ubyegon2 válasza LanyUs (#99094) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez az a hsz, de nem értem mit ír

Nem vagy egyedül, azért is írtam, hogy érthetetlen nyelvezetben írta! Emiatt is jegyeztem meg, hogy van ez a hsz-a Proconak. Gyanítom, hogy fáradt volt és véletlenül írt ide párat, mert amúgy nem szokott jó ideje.

Nem parázok én, de ha nem javasolt, akkor nem szedek vitamint utána.

Semmit ne szedj extreme mennyiségben, kb ennyi, ha lenne olyan anyag/dózis az általános multivitaminokban, ami akadályozná a szuri hatását, komolyan gondolod, hogy soha sehol nem szólnának róla, kizárólag itt a Kékesxxx processzorunk? Jaj ne, ezt tényleg nem jó csinálni emberek, mintha valami titkos dolgok léteznének, amiről csak itt tud pár beavatott. Mindenre érvényes a világon, optimális mennyiségben semmi nem ártalmas. így. (még az arzén sem)

Kicsit túlreagálod a kérdést. Ez a sok fórum hátránya :DDD

Ugyigaz! No de miért is? Talán mert ez a mindentől világvége parázás van itt ezerrel! Fáj olvasni is ezeket, multivitamint szedhetem-é tovább, ha szurit kaptam? Fiatalkoromban volt az a kérdés, hogy "lehet-e a kecskével" szerintem nem ismered, csak a régebbi keltezésűek. ;]

Ja és amíg 5 tonnákat pakolászgatsz és észre sem veszed, addig ne rinyáljunk már egy szuritól, pls! :N

[ Szerkesztve ]

(#99103) #86564352 válasza #20749568 (#99101) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát mint mindenhol: a kisebbik rosszra. Beindul az oltásturizmus, gyere haza program, kapsz jó kínai szurit! :) Remélem csak az első kör káoszt kell kibírni és mivel nagyon úgy tűnik évenkénti oltás lesz ebből, akkor jövőre már úgy megy patikában, kórházban, pláza oltópont bárhol megkaphatod cirkusz nélkül.

(#99104) Floyd80


Floyd80
addikt

Jövő héttől értelmet nyernek a védettségi igazolványok, mert ezzel lesznek látogathatók a színházak, a koncertek, a mozik, az edzőtermek, a könyvtárak, a múzeumok, az uszodák, az állatkertek, a kalandparkok, a játszóházak vagy a sportesemények.

Legalább a könyvtárba be lehetne menni igazolvány nélkül, nem? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99106) Floyd80 válasza Aflamin (#99030) üzenetére


Floyd80
addikt

Izrael, valószínű itt is ez lesz, már csak egy fasza közbeszerzés kellene rá.

Upon entering an establishment that complies with Green Pass requirements, you must present your Green Pass and an identification document (I.D., driver's license, passport). If you present the Green Pass on the App: show the animated screen. The business can alternatively scan the QR code with a special feature on the Traffic Light App.

Another option is to print out the Green Pass and present it (it has a QR code).

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99107) Ringman válasza #20749568 (#99105) üzenetére


Ringman
nagyúr

Én arra várok, hogy magán úton beszerezhető legyen végre. Akkor nem kell az állami EÜ-s töketlenkedésre várni, hanem működik rendesen.

Mo-n már bevonták a magán-eü-t, üzemorvosok oltanak cégeknél:
A kecskeméti Mercedes-gyárban kialakított oltópontokban oltják a dolgozókat, amíg áll a termelés

(#99108) this is life válasza ubyegon2 (#99090) üzenetére


this is life
Ármester

Mert van az ismeretségi körben olyan akinek egy estére sikerült belazasodni az oltástól (moderna) , nem tudom mennyit számít , hogy tavaly nyár elején átesett a fertőzésen . Nem azt írtam ,hogy vegyen be gyógyszert ha nincs szükség rá, hanem hogy legyen kéznél ha ugy adódik .
Debrecenben a Kenézyben ma és szerdán kínai , holnap pedig orosz vakcina dzsemborit tartanak . Akit érint amdolog hajrá .

twofatcat

A véleményem és elgondolasom az egészről itt van a ..................... részben , nyugodtan behelyettesíthetô bármivel Is .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#99110) mpo


mpo
veterán

Azért megy simán és nagyon jól minden, mert becsületes, hozzáértő emberek vannak hatalmon.

Csak megfelelő smiley nincs ide.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99111) Stanlee válasza #20749568 (#99101) üzenetére


Stanlee
őstag

Azzal ellenben van bajom, hogy állambácsi de facto másodosztályú állampolgárt csinál belőlem, ami ellen nem tehetek semmit, mert az állapot megszüntetéséhez szükséges eszközt az előbb említett szervezet birtokolja és ő dönti el, hogy mikor részesít abban a kegyben, hogy visszakaphassam azon jogokat, amiket elvileg ő garantál nekem. Avagy... tartsam el az egész cirkuszt, de a cserébe járó ellenszolgáltatást azt nem kapom meg.

Hasonloan gondolom en is. Nem az oltassal, priorizalassal meg azzal van gondom, hogy visszaadjak az alapveto jogaikat az oltottaknak, hanem azzal, hogy jelen pillanatban en nem tudok azert tenni semmit, hogy oltast kapjak. Aki oltast kapott, az privilegizalt polgar lett.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#99112) ubyegon2 válasza this is life (#99108) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól van, OK, ezt a gyógyszerfelhalmozást is túlreagáltam. :K Szerintem nekem is van valamelyik táskában ilyen pezsgő aspirin C-m. Meg 3 hete is találtam valami fejfájós bogyót, mert az első Sputnyiknál nappali alvadás után felkelve erősen fájt a fejem. Most is érzek valami túlnyomás szerűt a fejemben, alvás után ez is olyan lesz majd.

Debrecenben a Kenézyben ma és szerdán kínai , holnap pedig orosz vakcina dzsemborit tartanak . Akit érint amdolog hajrá .

Jaja, épp írtam is imént, hogy családi 22 éves kiscsaj délelőtt kapta(szerintem az OTI-ban), most írt anyja, hogy szédül a gyerek eléggé. Mondom neki, hogy pihenjen, aludjon, erre mit ír???? Órája van! Hát b+, most hagyja ki két napig. Fiatal szervezet amúgy is erősebb reakciókkal jelzi, hogy dolgozik a csen-szuri benne. Ki tudnak borítani! :W

[ Szerkesztve ]

(#99113) sb95 válasza Ringman (#99107) üzenetére


sb95
csendes tag

"Mo-n már bevonták a magán-eü-t, üzemorvosok oltanak cégeknél:"

Igen, kínaival, ami a kutyának nem kell. Normális vakcinát ott se kapsz. Kínait meg nem valami nehéz szerezni, ha más nem, eeszt-n foglalsz időpontot és másnap már döfik is beléd.

(#99115) Rage47


Rage47
veterán

Nemtom nézte-e valaki tegnap a Heti Naplót, ott Sváby tesztelte magát élőben és kimutatta, hogy kínai után nincs elég ellenanyaga. FB-on is fent volt a videó, de levette később :D

(#99116) janeszgol válasza #20749568 (#99101) üzenetére


janeszgol
félisten

Ennek majd az lesz az eredmenye, hogy az emberek is megkulonboztethetik egymast.
A volt baratnom oltas ellenes. Fodrasz. Peldaul tole a vendeg elvarhatja, hogy oltassa magat. En el tudom kepzelni. Egy atlag noi frizura 40-60 perc.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99117) mpo


mpo
veterán

Annak nagyon örülnék, hogy aki kínait kapott, utána megvilágosodik és azt mondja:
Nem kell a rizsa!

Ha érted, akkor már elavult.

(#99118) mpo válasza #20749568 (#99114) üzenetére


mpo
veterán

Más topikban mesélték, hogy a gazdag szomszéd megkérdezte, milyen oltást kaptál.
Még várok rá.
Én elintéztem az egész családnak a Pfizert.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99119) mephi666 válasza mpo (#99117) üzenetére


mephi666
nagyúr

Mi asszonnyal holnap megyünk egy kínai menüért háziorvoshoz :) kíváncsi vagyok, mi lesz utána: 4 éve influenza elleni után pár napig elég ramatyul voltam (2ezerért vettem magamnak influenzát :D ...de kellett, mert ha előbb megyünk szülni, csak oltási papírral engedtek volna be)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#99120) zilazil válasza Rage47 (#99115) üzenetére


zilazil
őstag

Nem tért magához egy darabig. ;] :DDD

(#99122) this is life válasza ubyegon2 (#99112) üzenetére


this is life
Ármester

Waze , az ismerős kis csaj gyagya . Nem egy- ket napon múlik a boldogság,siker . Ha nincs jól pihi otthon , utána pedig vigyázzon magára , mert oltásra fertőződni nem biztos , hogy jó ómen .
Az oti is esélyes , de onnét nincs infó ismerősök által .
Az első sputnyik után a fejfájás, hőemelkedés meg volt nálam is , érdekes , hogy láznak éreztem az utóbbit , persze hidegrázás is vele párhuzamosan , másnapra pedig mintha semmi sem történt volna . Ami maradt hogy utána majd egy hétig el-el kapott a fejfájás. Pedig sose szokott fájni , biztos tele van káposzta lével , igy aztán nem üres , nincs oka fájni . :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#99123) proradeon válasza Rage47 (#99115) üzenetére


proradeon
őstag

ATV oldalán még megtalálható a videó: [link]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#99124) mpo válasza #20749568 (#99121) üzenetére


mpo
veterán

A boltban beállok a sorba és nem tolakszom.
Ha maszekban kell orvoshoz mennem, azt kifizetem.
A feketén szerzett vakcina az mégse ugyanaz.

Barátom egyben a háziorvosom is.
Mivel regisztráltam, egyszer fölhívott, hogy elfogadom-e a kínait.
Nem.
Kivártam a Pfizert, amit a kórházban kaptam meg.

Ha érted, akkor már elavult.

(#99126) Elektrosokk válasza #20749568 (#99101) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Grünen ? legjobb. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#99128) Wn2tl válasza Karmko (#99045) üzenetére


Wn2tl
tag

"A jó idő felér egy oltással?"

Simán. Reméljük az indiai nem terjed el, mert azt nem fogja meg úgy tűnik. De lehet annak kulturális okai is vannak, mint pl. az hogy mindenbe bele matatnak és puszta kézzel esznek.

(#99129) Elektrosokk válasza #20749568 (#99127) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ebben hasonlítunk! :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#99130) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nem tudom mi lesz ezzel a kell védettség igazolás nem kell védettség igazolás témában.

A munkajogász kollégám szerint simán ki lehet olvasni a munka törvénykönyvéből azt, hogy meg lehet követelni (a munkavédelmi törvény ne is beszéljünk), de ugyanakkor simán az ellenkezője és levezethető.

Jó lenne NER részéről valami érdemi állásfoglalást mert ha elindul a nagyobb nyitás itt bődületes káosz lesz, plusz a betarthatóságról ne is beszéljünk.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#99131) Rage47 válasza Wn2tl (#99128) üzenetére


Rage47
veterán

már itt van Európában, szal el fog terjedni szerintem

(#99132) ubyegon2 válasza this is life (#99122) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Waze , az ismerős kis csaj gyagya . Nem egy- ket napon múlik a boldogság,siker . Ha nincs jól pihi otthon , utána pedig vigyázzon magára , mert oltásra fertőződni nem biztos , hogy jó ómen .
Az, én is kiakadtam először ezen. Persze milyenek a fiatalok! Megyek, kapok egy szurit, aztán megyek tovább dolgomra...egyébként elég normálisak, odafigyelnek maszkra mindig....de a múlt héten már befigyelt simán egy kis buli, gondolom nem először! De ez csak azért van így, mert még élnek! :Y Gondolom bő egy év alatt nem első buli az albiban. A hülyék....ahelyett, hogy kibírták volna bezárva a barátjával az albiban és akár mostanra már tök depisen jó esetben nem vetette volna ki magát az ablakon. Kevesen akarják ezt megérteni, de nem túlzottan érdemes a biológiát megerőszakolni hosszabb távon.

Pedig sose szokott fájni , biztos tele van káposzta lével , igy aztán nem üres , nincs oka fájni .

Ezt tuti Laca ihlette! :D Két nap után én sem észleltem semmi jelét a szurinak, addig se volt vészes, max szokatlan érzésként éltem meg. Nekem szokott azért fájni egy-kéthavonta kicsit a fejem, de teljesen más, mint a szuri utáni. Ez a második is kb ugyanúgy alakul eddig.

Egyébként kár, hogy engem nem kérdeztek meg már megint ezek a csajnépek, mert akkor simán az oroszt javasoltam volna. :N

(#99133) Floyd80 válasza Sir Pocok (#99130) üzenetére


Floyd80
addikt

Érdemes elolvasni:

Milyen előnyöket rendelhetnek a munkáltatók a védettségi igazolványhoz? - Adózóna.hu (adozona.hu)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#99134) #86564352 válasza Sir Pocok (#99130) üzenetére


#86564352
törölt tag

+ most mindent erre az átgondolatlan gagyi igazolványra alapoznak, viszont aki külföldről jön nincs neki ilyen Telex: Akit külföldön oltottak, nem kaphat magyar védettségi igazolványt

(#99135) this is life válasza ubyegon2 (#99132) üzenetére


this is life
Ármester

Megint félreértettél embör 😁 , a mondandóm lényege az lett volna , ha nincs jól az oltástól , pihenje ki . Utána mehet isten hírével , de a lehetőségekhez képest vigyázzon magára
Mi sem boltunk mások , amint jobban voltunk hasonló helyzetben irány a világ , akinek meg nem tetszik kapja be a ..szomat/unkat 😂 .

A káposztalé csak részben Lacatól ered , az alapgondolat hogy ha üres a gyomor akkor fájni szokott , ergo a fejfájás is hasonló ok ,okozati összefüggés miatt alakul ki . De ha van benne valami legyen akár a savanyított kecske eledel leve , akkor biza nem üres .

Twofatcat:
Szimplán csak nincs kidolgozott eljárásrend , hatha születik eu szintén ez ügyben állásfoglalás, amihez lehet igazodni a tagállamoknak . Szükség is lenne rá , mert az egyéni kreatív megvalósítás csak káoszt teremt .
Külföldön szerzett oltáshoz :
Logikusan végig gondolva , az oltási igazolványt az oltás helyen , országban kell, kellene kiállítani ahol megkapta az érintett személy .
Itthon is csak addig verik a tamtamot mig az eb képbe nem kerül .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#99136) Stanlee válasza #20749568 (#99114) üzenetére


Stanlee
őstag

Vannak itt gondok, estere kiengedik a szellemet a palackbol es az oltottaknak tobb jogot fognak majd adni. Az nem szamit, hogy mit magyaraztak, mindenki tudta hogy elobb-utobb eljon az az idoszak, amikor meg nincs eleg oltoanyag, de mar van eleg oltott ahhoz, hogy a tarsadalmat ket reszre osszak.

A haziorvosi rendszer mar kevesbe kontrollalt, ott lehet igy ugy hozzajutni oltashoz. A szervezes es a megvalositas szar. Nagy nehezen megszultek ezt a veszfeket, es 1-2 napra ra szemberohogik a nepet es elkezdik osztani az extra jogokat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#99143) lacos001 válasza Stanlee (#99136) üzenetére


lacos001
senior tag

Na...Most voltunk személyesen bejelentkezni telefonon már megtettük, lehúzatni az AOK kártyánkat a dokinál. Szerdán időpont nélkül lehet a dokihoz menni, az aszisztens ajánlotta is, megyünk. Feleségnek is kell és nekem is.

Nekem ugye kell igazolás a dokitól, hogy ténylegesen a 2. csoportba tartozok.

Gondoltam előre kérek akkor időpontot szurira már néztem korábban, de semmi említésreméltót nem dobott számomra, hogy esténként tudjak rajoskodni majd az Ems partján a nyuggerokkal vagy éppen a tengerparti vendéglőbe, még a feleségem kint ül az autóba a lányommal együtt. Bár őt bevihetem......Esélyes, hogy a nagysasszony is kapni fog/kapni kell neki. Meló és a nem rég történt balesete miatt is....

Sajnos nem tudnak időpontot adni, nem dob ki semmit, viszont a várólistára felkerülhetek.
Senki semmi érdemlegeset nem tud mondani, hogy meddig vársz.
Mindig igy van, akinek kell/jár, pláne "előirva", az szopni fog. Na nem mintha vágynék a szúrásra, pláne ezzel a lófüttyel kapcsolatban...Valójában már izgat is, hogy az új tekknolodzsi mit művel bennem. Csapjunk oda az élvezeteknek. :D
Na majd szerdán megkapom az igazolásomat, amit lobogtathatok, hogy helló hallod, meg kellene szúrni... Deeeeeeee nem, várólista. Viszont hátha a doki tud valami okosat.
Sanszos, hogy semmi, de semmi nem lesz ebből a közeljövőben.

(#99144) Rolly válasza Rage47 (#99115) üzenetére


Rolly
veterán

Svábynál laborban kimutatták, hogy 10 nappal korábban volt ellenanyag a vérében ... ennyi idő alatt még kipisilni sem lehet :)

(#99145) Karmko válasza #20749568 (#99114) üzenetére


Karmko
tag

"Egyébként ezzel azt is elérik, hogy beinduljon az "én szerzek magamnak egy oltást" mozgalom, aminek ismét az lesz a vége, hogy a tehetősebbek, meg a széles kapcsolati tőkével rendelkezők ismét röhögnek a markukba"

Az igazán tehetősek nem oltást szereznek maguknak, hanem oltási igazolványt... ;]
Wake up!

[ Szerkesztve ]

(#99146) janeszgol válasza Rolly (#99144) üzenetére


janeszgol
félisten

Svaby tobbet art, mint hasznal. Az influenzanal is azt mondjak, hogy 2-3 honappal a szezon elott kezdjuk felvenni az oltast. Hatekony a hagyomanyos modszer, de lassu.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99147) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Vettem mar kivancsisagbol,ha mar a lidlben jartam 3.95€ :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#99148) Karmko válasza #20749568 (#99114) üzenetére


Karmko
tag

Gondolod, hogy például egy Lévai Anikó, ki a dagadt szerint soha nem oltatja magát, majd most fogja? Inkább lemond az utazásokról, egyebekről? Ugyan... :)
A dagadt facebook videója sem volt semmi az oltásáról. Tű előkerül, vágás, már húzzák is ki belőle. Mintha egy mosópor reklámot néztem volna. Hiteles volt, na. ;]
A többi élősködőnek is bemondásra elhiszed, hogy ő oltatta magát xy-nal?
Jajj, Istenem...

(#99149) mephi666 válasza Gubu0101 (#99147) üzenetére


mephi666
nagyúr

ennyiért jó, mi itt kíváncsiságból 3ezer/db áron vettünk... asszony november végén volt fertőzött, 1 hónapja csináltunk tesztet: neki a kontrollcsík mellett a másik 2 is megjelent (mintha átesett volna korábban a fertőzésen és termelné még a szervezete az antianyagot meg az a csík is, miszerint aktuálisan is fertőz) ...nekem viszont a kontrollcsíkon kívül full fehér volt :) mintha teljesen elkerült volna a vírus... ez azért fura lenne, ha novemberben nem kaptam volna el tőle 2 hét karantén alatt (pár napig nálam is volt fejfájás, amit a cataflam kivett meg elkapott időszakosan olyan fáradtság, hogy 10percekre le kellett ülnöm... holott 8-10 órákat aludtam, máskor meg 5-6 órákkal jól elvagyok egész nap)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.