Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87501) szabi__memo válasza UberMutant (#87500) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Darwin

(#87503) pjen válasza forceberg (#87496) üzenetére


pjen
félisten

És a sportolókra nem ugyanez vonatkozik, csak fokozottan?A nyugdíjas legalább valaha dolgozott.

(#87504) forceberg válasza pjen (#87503) üzenetére


forceberg
veterán

:N :(
A cirkuszigazgatónak kell a műsor a bohócoktól!

Illetve azért az élsportnak van egy olyan tulajdonsága, hogy sokakat leköt, a tv elé ültet. Amíg valaki a tv előtt ül, adding nincs vele gond!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#87505) pjen válasza forceberg (#87504) üzenetére


pjen
félisten

Viszont aztán haza megy és még mindenfelé.A kézi válogatott edzőjéről is akkor derült ki, hogy fertőzött mikor már tünetei voltak, tehát nem igaz a minden napi teszt, egyébként is ki fizeti.Mire tünetei lettek hány sportolónak, alkalmazottnak adta át?

(#87506) bigdady válasza Chesterfield (#87422) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az szép...

[ Szerkesztve ]

(#87507) Stanlee válasza Asbee (#87485) üzenetére


Stanlee
őstag

Washington post-on van egy cikk, pfizer biontech oltas utan nem sokkal 143 halaleset.

Svajcban 26 ember halt meg nem sokkal Pfizer oltas utan

A Pfizer/Biomtech Phase 3 alatt 6-an haltak meg

Keressek meg tobb ilyen cikket? Most ez a fo tema, hogy az oltas utan ha meghal valaki, es nyomnia kell a medianak. Sokan bedolnek, hogy az AZ oltas halalt okoz. Ha nem cuppanna ra a media, hanem kivarna azt az 1-2 hetet, amig kiderul, hogy mi is okozta tenyleg a szerencsetlenek halalat, nem artana, mert lehet, hogy semmi koze az oltashoz. Ha meg igen, akkor tanulunk belole. De addig is ha milliokat nem oltanak be, na azok kozul tobb halott lesz covidban, de azt se akarjuk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#87508) Amur válasza Stanlee (#87507) üzenetére


Amur
addikt

"De addig is ha milliokat nem oltanak be, na azok kozul tobb halott lesz covidban, de azt se akarjuk."
Ez a lényeg.
Egyébként ameddig pedig 30-40-50 millió beadott vakcina beadása közben 100 alatti ilyen eset van az azért valjuk be nagyon durván ritka mellékhatás, és tulajdonképpen nem lenne miről beszélni ha a sajtó nem állna bele a témába.
Nem gondolom hogy el kell tussolni, persze vizsgálják meg, sőt ezek után legyen tájékoztatás hogy akinek véralvadási gondjai vannak azt nem ártana kihagyni az oltási programból ameddig meg nem oldják ezt a talányt, és megoldást nem találnak rá.
Simán benne van hogy egy meglévő hajlamot erősít egy oltás.
De amíg ez nem az egy a tízezerhez az előfordulása, hanem egy az ötszázezerhez vagy millióhoz, addig még mindig kisebb kockázatot hordoz mint a nem oltás.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#87509) Z.É.T. válasza Asbee (#87495) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nevelőfaterom szintén trombofíliás (volt tüdőembóliás és trombózis a lábában), nem kizáró ok, ha kezelve van. Ő is AstraZenecát kapott. Ez egy örökletes hajlam, sokan nem is tudnak róla. Nála az embóliánál volt gene test, akkor derült ki. 40 évesen majdnem elvitte őt (a doki szerint hajszálon múlt) makk egészségesen, durván jó karban volt, illetve van most is, ősembernek becézgetjük :DDD
Viszont az orvosa felhívta a figyelmét még tavaly nyáron, idézem: "figyelj, ha te ezt elkapod, akkor neked reszeltek"
Ha az embólia előtt 1 héttel kapott volna valami oltást... Értitek, na...

(#87510) Digitalis válasza Stanlee (#87507) üzenetére


Digitalis
senior tag

Még olyat is olvastam, hogy az oltás után terhes lett. :DDD

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#87511) Kékes525 válasza Stanlee (#87507) üzenetére


Kékes525
félisten

Mai napon eddig 115 ezer ember halt meg a világon összesen. Ők előtte kivétel nélkül vizet ittak és levegőt szívtak. Talán célszerű lenne a vízivást és a levegővételt is felfüggeszteni a vizsgálat idejére.

Ennyi embernél a normál populációban is bekövetkezik ennyi haláleset a legkülönbözőbb okok miatt. Ez a nagy számok törvénye.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87512) daneel_hu válasza lm83 (#87468) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tiszta vicc ez a zárás, ma láttam még a nespresso bolt is nyitva van.
Vicc ez megint, megmondták ne megint a törvény kijátszására menjünk, hát csakazért is mindenki, semmilyen zárás ez megint, csak minket szívatnak...
Mamutba ugrottam el a sparba gyorsan, persze ott is voltak megint...
Fiatalok meg ott veszik az esti bulira a "kellékeket", másikak meg a moszkva téren verődnek már most össze...
Nem lesz így ennek vége, ha ezek nem tudnak a seggükőn otthon maradni..."

Most voltam először március 8 óta plázában, postán volt némi dolog.
Furcsállottam is mennyien vannak, persze lehet mindenki védett már aki ott van. :D
(mindenki krónikus 60 feletti, vagy rendvédelmis, vagy eü-s) ;] :DD

(#87513) Stanlee válasza Digitalis (#87510) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez olyan, mint az elso osztrak, aki brazil mutanssal fertozodott, nem volt kulfoldon es nem talalkozott mas fertozottekkel, vagy kulfoldon jart emberekkel. Akkor biztos a szentlelek kuldte ra a semmibol a brazil virust. :D

@Kekes: latod, megtalaltad a magyarazatot, a levegovetel nagyban hozzajarul a fertozeshez. :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#87514) tom_tol válasza Stanlee (#87473) üzenetére


tom_tol
addikt

Nekem nincs közvetlen tapasztalatom, nem használom a tömegközlekedést. Lehet látni maszkos embereket buszmegállókba de az igazán forgalmas helyeken nem tudom mi van. Néha üzletekben találkozom maszkot viselő emberekkel de ez nem jellemző. Változott a retorika, itt is átmentek ijesztgető stílusba, harmadik hullám, stb. Ami nekem feltűnt, kisebb az autós forgalom, ennek örülök, minden napos dugók nem hiányoznak.
Szabályok szigorodtak, sajnos itt is hoztak néhány nagyon hasznos intézkedést. Kedvencem: bevásárló központokban nem teljesen elkülönített éttermekben egyszerre csak egy fő ehet. Bemegy a család egy autóval és nem ülhetnek le együtt enni. :F
Armageddont ez a vírus hogyan hozhatna össze?

(#87515) lm83 válasza daneel_hu (#87512) üzenetére


lm83
őstag

Hát öreg az volt azért sok na :)
De a fiatalokkal van a baj, azok nem bírnak magukkal.
Nekem meg csak muszáj bevásárolni a családnak, enni azért kell...

(#87516) lacafaca válasza tom_tol (#87514) üzenetére


lacafaca
őstag

a vírus sehogy...bízzad rá a polidiótákra :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#87517) Floyd80 válasza szabi__memo (#87502) üzenetére


Floyd80
addikt

Hatástalan vakcinákban már van egy kis gyakorlatuk.

More recent vaccine scandals have been linked to the Jilin province-based pharmaceutical firm Changsheng. In November 2017, regulators discovered that both Changsheng and Wuhan Institute of Biological Products sold more than 652,000 ineffective DPT (Diphtheria, Pertussis (whooping cough), and Tetanus) vaccines.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87518) Kékes525


Kékes525
félisten

Biztos hely a fertőződésre: [Úristen, ez a sor?! Ha ezt tudom, elücsörögtem volna a kocsiban]

"Több olvasónk is jelezte, hogy a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintézetben berendezett oltópontnál rengeteg ember gyűlt össze, az oltásra érkezők zárt térben, tömegben kénytelenek várni a sorukra, ami a járvány kellős közepén nem szerencsés körülmény. Megnéztük a helyszínen, valóban ilyen problémás-e a helyzet."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87519) szabi__memo válasza Kékes525 (#87518) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem csoda ha lesz aki meghal egy héten belül az 'oltás miatt'

(#87520) Stanlee válasza tom_tol (#87514) üzenetére


Stanlee
őstag

Nalunk itt most a bajoroknal az megy, ha nem tartjuk magunkat a korlatozasokhoz es a szigoru maszkhasznalathoz, akkor a brit verzio elszaporodik es husvetra megsokszorozodik a halottak szama.

Ugy tunik, nalatok nem tud elszaporodni az angol vagy a del-afrikai, brazil valtozat, biztos fazik :) mert ha a mi tudosaink kezelnek a virushelyzetet Svedorszagban, mar biztos tobb beteg es halott lenne.

Meg mindig csodalom, hogy mennyire maskepp terjed Stockholmban ez a virus, mint mas europai nagyvarosokban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#87522) lacafaca válasza szabi__memo (#87519) üzenetére


lacafaca
őstag

egy héten belül max amiatt :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#87523) lacos001 válasza #20749568 (#87521) üzenetére


lacos001
senior tag

Nyilván, hiszen már sokat akar a nép. Kussra kell vágni mindenkit, ki kell húzzák még 6 hónapig. Szurkolok nekik. :DDD

Amúgy oly mindegy mit mondanak/ saccolnak.
Nagyon jól tudjuk, hogy csitító mézesmadzag ez az 5 Stufés baromságuk.
Ejj ráérünk arra még...

(#87524) tom_tol válasza lacafaca (#87516) üzenetére


tom_tol
addikt

és mint látod ez sokaknak megfelel :DDD

#87520Stanlee
"Meg mindig csodalom, hogy mennyire maskepp terjed Stockholmban ez a virus, mint mas europai nagyvarosokban." Ezt nem értem, másképp terjed?

[ Szerkesztve ]

(#87525) Ringman válasza Kékes525 (#87518) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy év volt erre felkészülni

(#87526) Stanlee válasza #20749568 (#87521) üzenetére


Stanlee
őstag

En meg kislany vagyok ;]

Megy az alapozas a kovetkezo MP talalkozora. Nem lehet eleg koran elkezdeni kondicionalni az embereket, hogy iden se lesz husvet.

Mar hianyoltam a bugit, nem toltak mar lassan 2 hete semmilyen extra felelem faktort, a hirekben nem hallok halottakrol, az intenziven fekvo ellatatlan betegekrol. Kezd uncsi lenni a helyzet, foleg ez a maszk botrany is mar mega unalmas. Inkabb arrol beszeljenek, miert nem oltanak be eleg embert? Nem izgat, hogy leakasztottak par szaz ezer eurot a politikusok...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#87528) forceberg válasza Ringman (#87525) üzenetére


forceberg
veterán

Nem ismerik az emberi természetet, így nem lehetett ilyen jelenetekre számítani. :D
Így aztán az oltás maga jól feltuningolja a vírust...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#87530) Ringman válasza forceberg (#87528) üzenetére


Ringman
nagyúr

Felkészültünk a télre. De be kell valljuk, hóra nem számítottunk.

(#87531) Wn2tl válasza tom_tol (#87514) üzenetére


Wn2tl
tag

"de az igazán forgalmas helyeken nem tudom mi van. "

Tömeg, kicsivel kevesebb, mint normális esetben. Minden nap metrozok, semmi bajom nem lett és általában senki sem tartja 1,5 métert.

(#87532) Floyd80 válasza Kékes525 (#87518) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez komoly, biztos van kivetítő a váróban, egy ilyen beltéri korona szimulációs oldalt betolhattak volna a várakozóknak:

Aerosols: Why Is the Risk of Coronavirus Transmission so High Indoors? | ZEIT ONLINE

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87533) Stanlee válasza tom_tol (#87524) üzenetére


Stanlee
őstag

Nalatok a nemet intezkedesekhez kepesti nagy szabadsagban nem noveltek a mutaciok a fertozottek szamat.

Erre ertem azt, hogy itt megy a szivatas a mutaciok miatt, nagyjabol hasonlo a napi fertozott szamok dinamikaja a ket orszagban.

Ranezel a magyar szamok dinamikajara, minden megsokszorozodott.

En ezt nem tudom megerteni, hogy mitol van az egyik orszagban robbanas, mashol alig van valami.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#87534) Kuter


Kuter
senior tag

Na apám is megkapta az sms-t , ez áll benne " több mint 1 millió embert már beoltottak , és hogy várja a telefont mert majd hívják az oltás miatt. Aláírás Fidesz" A lényeg az öregem 74 éves egyszer már majdnem meghalt infarktusban kb 2 éve , ezenkívül érszűkület ,magas vérnyomás, stb stb. Most szegény be van szarva pár barátja már meghalt a covid miatt.. És szó szerint vagy 5 percig ment a csúnya beszéd a szájából. Nagyon sajnálom szegényt. Szóval megy a propaganda az öregeknek ,az oltás helyet. Hát ennyi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#87535) Ringman válasza Stanlee (#87533) üzenetére


Ringman
nagyúr

En ezt nem tudom megerteni, hogy mitol van az egyik orszagban robbanas, mashol alig van valami.

vsz az alábbiak kombinációja:
- kulturális különbségek (távolságtartás, sorban állás, szociális interakciók)
- szabálykövetés (ok hogy vannak szabályok, de a 0. perctől már kifogáskeresés megy)
- eltérő kontaktkutatás (pl Mo-n gyak. nincs ilyen)
- polgárok általános eü. állapota

(#87536) szabi__memo válasza Stanlee (#87526) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pár százezer. :DDD:DDD:DDD:DDD

(#87537) natë


natë
nagyúr

Ide talán komoly, de kérdem. Az orvos együtt szedette velem az ibuprofent az aspirin protecttel.
Azt olvastam amerikai tanulmányokban, az ibuprofen gátolja az aspirin protect hatását, plusz a magyar használatiban :

ibuprofen (egy fájdalomcsillapító gyógyszer) alkalmazása esetén, mivel az ibuprofen befolyásolhatja az Aspirin Protect hatását

Ez pontosan mit jelent? Okozhattam ezzel bajt?

(#87538) szabi__memo válasza Kuter (#87534) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fidesz? Ők fizetik? Kemény

(#87539) Stanlee válasza #20749568 (#87529) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha meglatom valamelyiket mar nyomom is el, gorgetek, mar nem is hallgatom meg, hogy mit mondanak.

Az RKI-s csoka legszivesebben levagatna/bezaratna minden fertozottet, mert csak ahhoz ert.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#87540) fatal` válasza Kuter (#87534) üzenetére


fatal`
titán

"Aláírás Fidesz"

Az anyjuk picsáját. Mintha a párt nagy kegyesen adna nekünk vakcinát.

(#87542) Floyd80 válasza Ringman (#87535) üzenetére


Floyd80
addikt

+ az ország fele retkes, agyon használt maszkokban járkál. Ami nyilván magyar szokás, hogy jó az, de egy kis állami házhozszállítással mindjárt megjönne a kedv, hogy cserélni is lehet.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87543) Ringman válasza Kuter (#87534) üzenetére


Ringman
nagyúr

az sem nyugtatja meg, hogy az országos bukfencbajnokot már vsz. beoltották pfizerrel?

(#87544) Floyd80 válasza Ringman (#87525) üzenetére


Floyd80
addikt

Neked nem lenne állásod az MTI-nél, a helyes válasz ez:

ma egy általános, országos, egy-két nap alatt történő, teljes átoltásnak a föltételei megvannak, (…) az ehhez szükséges eszközökkel, számítógépes nyilvántartással, adatbázissal, helyszínkijelöléssel, mindennel készen vagyunk”.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87545) Stanlee válasza szabi__memo (#87536) üzenetére


Stanlee
őstag

Most talaltak ketto luzert akin peldat statualnak. Erted egesz Nemetorszagban ez a ketto szerencsetlen gazdagodott a virushelyzeten? Ne mar, de legalabb minden oraban bemondjak a radioban a hirekben, meg legalabb 1 cikk van naponta az ujsagokban roluk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#87546) Drótszamár válasza Floyd80 (#87532) üzenetére


Drótszamár
őstag

Basszus mikre nincs idejük... Öreg, fiatal, fekete, fehér, tolószékes, hidzsábos. Durva, hogy egy oktató "szimulációnál" ilyen hülyeségekre kell időt pazarolni a grafikusnak. :(

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#87547) lacos001 válasza #20749568 (#87529) üzenetére


lacos001
senior tag

Húsvét még lesz, utána következő hétre prognosztizálják a 350+/100K számokat.
Természetesen az egész országra kiterjedő "kemény lockdown" már ott van a levegőben, azaz lesz! ;]
Pont most hallottam...

[ Szerkesztve ]

(#87548) szabi__memo válasza lacos001 (#87547) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor is ha a konzultáción a nyitás győz? ;]

(#87549) Nagymelák válasza lacos001 (#87547) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ezt hol hallottad? Csak hogy lehessen készülnirá.

(#87550) ubyegon2 válasza natë (#87537) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amíg Parci főorvos kirándulásból vissza nem tér(persze megint falazást fog mondani), a lényeg annyi, hogy a két fájdalomcsillapító tompítja egymás hatását, emiatt javasolják, hogy vagy ezt vagy amazt. Az Aspirin vérhígitó hatása nem szükségszerűen csökken ettől ill a másik szer(Ibu) hatásától, de gondot meg nem okozhat, ha együtt szedted*. szerintem

Ilyen alapdolgokat akár még a háziorvosod is tudhat, de ha téged megnyugtat, hogy az orvosi rendelvényeket itt bíráltatod felül....

* persze a mennyiség és alkalmazási idő ezen változtathat, maga az Aspirin is okozhat gondot hosszabb távon, mint főorvosunktól többször olvashattuk

(#87549) Nagymelák

Germany

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.