Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83851) Drizzt válasza Rive (#83846) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link] A dokumentalt esetek alapjan azert van jelentos esely a sulyosabb lefolyasra is. Olyan 20%-ban volt sulyosabb a masodik kor, mint az elso.

I am having fun staying poor.

(#83852) Lauda válasza Đusty (#83848) üzenetére


Lauda
félisten

Rakomány nélkül is repülhet egy repülő.

(#83853) Parci válasza Chesterfield (#83834) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy az AZ-t kérném, ha választhatok
a kínait is kérném, ha nem választhatok

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83854) Rive válasza Drizzt (#83851) üzenetére


Rive
veterán

Ez így erősen félrevezető. Te a dokumentált esetekre szorítod (néhány tucat) de ha a teljes 'átesett' népességre nézed, akkor efféle súlyos ismétlésre máris ~ elhanyagolható esélyt kapsz.

Ezeken a dokumentált szórványos eseteken túl van az a fajta ismétlés, amikor valaki észre se veszi, hogy megint átment rajta a vírus mert ugyan újra megfertőződött, de az immunrendszere (a korábbi fertőzésből vagy vakcinából kialakult immunitás alapján) gyorsan rendbeszedte a dolgokat.

Ilyen fajta ismétlést csak egy reprezentatív 'átesett' minta folyamatos, néhány naponkénti PCR tesztjével lehetne felmérni. Ilyen átfogó követéses teszt pedig nem volt, így ezzel kapcsolatban csak a többi emberi koronavírusról illetve az immunrendszer működéséről szóló ismeretek alapján lehet tippelni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#83855) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Eltűnt mindenhonnan az esti oltásiterv módosítás?

Már csak az idő kitolásáról lehet olvasni arról az apróságról, hogy akinek megvan a 2. időpontja az még megkapja arról semmi hír.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#83856) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Merkely: Az oltásra behívottaknak csak a fele megy el

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#83857) S e t h


S e t h
nagyúr

:D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#83858) lacafaca


lacafaca
őstag

na erre nagyon kíváncsi leszek :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#83859) radi8tor válasza lacafaca (#83858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lassan minden utcasarkon lesznek oltópontok. Választhatsz hogy az idei vagy a tavalyi akciós árú vakcinát kéred. :D

⭐ Stella

(#83860) ubyegon2 válasza lacafaca (#83858) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak azok kedvéért, akik annyira leszarnak mindenki mást, mert csak az olimpikonok a fontosak!

Stefano Domenicali februárban úgy fogalmazott az oltás kapcsán: „Az elsőbbséget a legveszélyeztetettebbek élvezik. Mi nem szeretnénk átugrani a sort az oltásokkal. Az oltás mindenképpen nagyon-nagyon fontos, és elmondhatom, én is alig várom, hogy megkaphassam. Szerintem mindenkinek így kéne gondolkodnia. Foglalkozunk ezzel a kérdéssel, hogy milyen lehetőségek adódnak, de körültekintőnek kell lennünk, és látnunk kell, milyen helyzetben vannak a veszélyeztetettek. Nem akarunk azok lenni, akik elveszik tőlük a lehetőséget.”

Pedig hát eléggé tömegszórakoztató a F1 is, ha azt nézzük.

(még az is hasonló az evezőseinkhez, hogy ezek az autósok is szeretnek meleg aszfalton evezni...mármint vezetni)

[ Szerkesztve ]

(#83861) Asbee válasza Micsurin (#83855) üzenetére


Asbee
veterán

Kiküldték hivatalosan hogy megkapják. Háziorvosoknak.

(#83862) Asbee válasza ubyegon2 (#83860) üzenetére


Asbee
veterán

Jaja mindent a legveszélyeztetebbekért, akik otthon vannak. Végülis a csapból is az folyik, hogy egyre több a 40 es 50es évekbeli semmi alapbetegséggel nem rendelkező kórházi kezelésre szoruló. Igaz nekik jó ha fél év múlva jut vakcina, a még fiataabbaknak meg talán még több. Szóval ez már kezd nagyon unalmas lenni. A pedagógusok is hadd hulljanak,
meg mindenki aki nem tudja elkerülni a nagyobb kontaktokat.

[ Szerkesztve ]

(#83863) S e t h


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#83864) lacafaca válasza ubyegon2 (#83860) üzenetére


lacafaca
őstag

lehet szidni mindent, de el a kezekkel az f1-től :((( :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#83865) lacafaca válasza S e t h (#83863) üzenetére


lacafaca
őstag

:DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#83866) ubyegon2 válasza Asbee (#83862) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

legveszélyeztetebbekért, akik otthon vannak

Én eddig sem mondtam, hogy csak azok veszélyeztetettek, akik otthon vannak. Azt még a hülye is tudja, kik a legveszélyeztetebbek egyébként. Gyanítom az országok halálozási statisztikáit láttad már.

(amúgy a linkelt írás sem az otthon maradottakról beszél)

Én most csak azért raktam be az idézett mondatot, hogy többen lássák, a menő sportolók között is vannak gerinces élőlények. Azt össze se kell hasonlítani, hogy a honi evezőseinkre mennyien kíváncsiak és a F1 versenyeit mennyien nézik, ha már szórakoztatás lenne az indok. :U

Mindent összevetve, ha nem eléggé értesz egy hsz-t, próbáld hosszabb ideig olvasgatni és csak akkor reagálj rá, ha tényleg megvan belőle a lényeg. :R Ahogyan ez rád eddig is jellemző volt.....ja nem. :D

[ Szerkesztve ]

(#83867) lacafaca válasza radi8tor (#83859) üzenetére


lacafaca
őstag

én megvárom a visszahívásokat...mondjuk úgy 20at ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#83869) Rage47 válasza Asbee (#83862) üzenetére


Rage47
veterán

Még azt sem értem, hogy az idős szüleim miért nem kaptak oltást, holott ők ápolják a nagyszülőt is. Ha ők elkapják, akkor a mamám nem tud magával kezdeni konkrétan semmit. Ő már megkapta amúgy a Pfizert. Tehát sztem aki időseket ápol otthon, azt is bevonhatták volna a priósok közé már.

(#83870) lacafaca válasza Chesterfield (#83868) üzenetére


lacafaca
őstag

jé...milyen meglepő...ja nem..a devla is nagyrészt a dagikat csinálja ki, persze a halálozási statokban sehol nincs ez föltüntetve, mert ez (ma még :DDD ) egyeltalán nem számít krónikus betegségnek, miközben kurvára az...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#83871) Gsx-rr válasza ubyegon2 (#83860) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Svaby is megkapta, nem hiszem az indokoltak korebe tartozik. Azon nincs kiakadva senki?

(#83872) Asbee válasza ubyegon2 (#83866) üzenetére


Asbee
veterán

Arra reagáltam, hogy egyre divatosabb lett a legveszélyeztetettebb jelző, közben meg akik igazán kivannak téve, eü után, ők várjanak csak. Főleg ha az új mutánsok is tényleg ilyenek. Még mindig nem azon a pár sportolón múlik az egész. Oltsák csak őket nyugodtan, megérdemlik.

(#83873) Ricardo válasza Gsx-rr (#83871) üzenetére


Ricardo
félisten

Most a sportolók a mumusok. Ő pedig nem sportol.

(#83874) radi8tor válasza Ricardo (#83873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

;]

⭐ Stella

(#83875) Asbee válasza Gsx-rr (#83871) üzenetére


Asbee
veterán

Már régebben is kérdeztem tőle, a többi kijátszott, beadott oltás nem gond? Úgy tűnik az nem. Csak a sportolók.

(#83876) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Látom csapatban is tudtok egyszerűen gondolkodni, gratula! Laca feldobott egy linket, arra reagáltam. Sportolókról szólt, gondolom a ti logikátok alapján egyből TV-s meg egyéb népekről kellett volna véleményt alkotnom. De nem, azt majd megteszitek ti úgyis. Hajrá! :K

Az nem tudom miként illeszkedik az élsportolók görénységébe, hogy én valóban nem sportolok már jó ideje. Ha sportolnék, ugyanez a véleményem lenne az agyonseggnyalt élsportolókról.

[ Szerkesztve ]

(#83877) Gsx-rr válasza Asbee (#83875) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pedig a Svabynal nagyobb bohoc keves van a mediaban.
Osszevagnam az 1 eves amokfutasat miket mondott, most meg rohan az oltasert.

(#83878) Ricardo válasza ubyegon2 (#83876) üzenetére


Ricardo
félisten

Valamiért mindig csak a sportolók oltásával kapcsolatos híreken borulsz ki. :U

(#83879) ubyegon2 válasza Ricardo (#83878) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mivel itt azt látom, mikor éppen beolvasok ide. Vannak a világon olyan egyszerű dolgok, amiket kár túlgondolni. De! A legutóbbi kiborulásomkor az Oltási Terv-et emlegettem, aki ahhoz képest soron kívül kap oltást, azt nem helyeslem. De azt meg kéne értenetek, hogy az élsportolók főleg azért kaptak csak oltást, hogy a kiutazási engedélyük érvényessé váljon, szóval csak egy pecsét a sporttagságijukban. Akit ez nem zavar, azt ne zavarja.

A TV-n évek óta csak zenecsatorna fut, így amit itt összehadováltok, arról van infóm. Médiahíreknek még a főcímei sem érdekelnek netes portálokon.

[ Szerkesztve ]

(#83880) Asbee válasza Gsx-rr (#83877) üzenetére


Asbee
veterán

Lehet van neki valami alapbetegsége vagy ilyesmi. Fene tudja. Én is hasonlóan vélekedek róla. :D

(#83881) Ricardo válasza ubyegon2 (#83879) üzenetére


Ricardo
félisten

"A legutóbbi kiborulásomkor az Oltási Terv-et emlegettem, aki ahhoz képest soron kívül kap oltást, azt nem helyeslem."

Ez érthető.
Mégis míg a többi soron kívűl oltakozót maximum megemlíted a sportolók oltása olyan szinten verte ki nálad a biztosítékot, hogy folyamatosan azon rugózol.

Abból, hogy ennyivel több hozzászólást, energiát fektetsz a sportolók soron kívüli oltásának elítélésére, arra enged következtetni, hogy valamiért sokkal jobban zavar, mint más soron kívüli beoltása. Ennek okát csak te tudod, én nem is akarok találgatni. csak érdekesnek találom, és ahogy a hozászólásokból kiderül, nem vagyok vele egyedül.

(#83882) daneel_hu válasza ubyegon2 (#83879) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem mostantól elég sokan fognak soron kívül oltást kapni, egész egyszerűen azért mert egyre több az oltópont, és sokan visszamondják.
A normálisabb helyeken ilyenkor majd a listán lévő, következő delikvenseket fogják behívogatni.
Nincs is ezzel semmi baj szvsz.
Ráadásul két oltópont között nagymértékben eltérhet az oltási tempó.

Aki komolyan gondolja, az március-áprilisban sorra kerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#83883) natë válasza daneel_hu (#83882) üzenetére


natë
nagyúr

Mikor oltathatom magam, ha februárban estem át ezen a szaron?

(#83884) emvy válasza natë (#83883) üzenetére


emvy
nagyúr

Szeptember.

while (!sleep) sheep++;

(#83885) syberia


syberia
veterán

Koronavírus: valami olyan történt Indiában, ami után minden kormány áhítozik

Ezt én sem értem, egyszerűen megmagyarázhatatlan, de tényleg! ;] :U :N

(#83868): Egyre jobb dolgok derülnek ki..

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#83886) Fire/SOUL/CD válasza Gsx-rr (#83877) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én sem bírom Sváby fejét, de az oltással nem cinkelt. Élő egyenes adásban (is) elmondta, hogy "egyszerűen" sorra került a háziorvosánál, mert annyian mondták le a Kínaival való oltást, hogy Ő, mint 53 éves, nem krónikus beteg is sorra került (3-szor is rákérdezett a háziorvosára, hogy biztosan Ő jön-e a sorban, senki elé nem akar beférni stb stb)

Ebben az a trógerság, hogy pont a Heti Naplóban elkövetett, a kínai vakcina teljes lehúzása segítette hozzá, hogy ennyien lemondják, és az Ő negatív oltásellenes kampánya juttatta oltáshoz... :W

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#83888) Drizzt válasza lacafaca (#83870) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem ertelek. Az elhizas betegsegnek szamit mind az operett torzsnel, mind a vilag osszes egeszsegugyi szervezetenel, amit komolyan lehet venni. Nem csak covid szempontbol, hanem altalanosan veve is. Es a halalozasi kockazatoknal is mindig kiemelik az elhizast. Szoval te valoszinuleg valami tok mas musort nezel. :)

I am having fun staying poor.

(#83889) Asbee válasza emvy (#83884) üzenetére


Asbee
veterán

Kb kutya nem nézi mikor estél át. Csak papíron van az a 6 hol 3 hónap. Úgy néz ki kicsit erősebb az immunválasz ilyenkor (mellékhatás) és jobb védettség is alakul ki.

(#83890) ubyegon2 válasza Ricardo (#83881) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még egyszer, azért zavar jobban, mert csak másodlagos célja az egészségügyi hatás elérése, elsődleges cél az, hogy sportrendezvények felkészülési eseményein vagy magukon az eseményeken részt vehessenek.

Mi az oltás kifejlesztésének a célja? Miért feszülnek meg az országok mind, hogy az egészségügyileg indokolt kategóriákat oltsák nagy számban?

Ha most sem érted a kivastagított szövegek alapján sem, miért az élsportolókkal való kivételezés zavar legjobban, akkor nem segíthetek!

[ Szerkesztve ]

(#83891) ubyegon2 válasza daneel_hu (#83882) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ami ezután jön, az visszahatólag működik az akkori görénységre, amikor éppen nem jött oltás sehonnan? Értem.

No de akkor nézzünk inkább mindannyian a jövőbe! Irány a látóasszonyok topikja.........

(#83892) natë válasza emvy (#83884) üzenetére


natë
nagyúr

és ha nincs mondjuk igg-m?

(#83893) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#83886) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én háziorvosom azt mondta, hogy nem is olthat még 65 (60?) év alattiakat (érdeklődtem, hogy nincs-e nap végén gagyi kínai fölösbe' :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83894) Parci válasza natë (#83883) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3 hónap elvileg most. de te eléggé megbotlottál ebben az izében, lesz antitested, tuti nem paráznék már idén. leginkább a 3. oltásra célozz, amibe már beteszik a mutánskoktélt is, az lesz a te emlékeztető oltásod, a mutánsos expansion packkel :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83895) natë válasza Parci (#83894) üzenetére


natë
nagyúr

Ok. Nekem az Ultimate kell, Season Pass 1.-gyel.

Ma levettek háznál egy vödör vért.

[ Szerkesztve ]

(#83896) Fire/SOUL/CD válasza Parci (#83893) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dettó ugyanezt eljátszottam(itt már múlt héten kapott 60 alatti krónikus beteg Kínait), csak nálunk elvétve van, aki elutasítja (60 év felett és alatt egyaránt) a Kínai vakcinát, aztán azt a kevés adagot ma meg holnap elpuffogtatja a házidoki sajnos, úgyhogy nem csurran-cseppen szinte biztosan... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#83897) daneel_hu válasza natë (#83883) üzenetére


daneel_hu
addikt

3 hónap múlva.
Nekem 4 hónap telt el, ha szólnának = mennék.
(de elképzelhető, hogy nekünk csak 1 vakcina kell egyelőre)
Majd meg kell kérdezni a dokit,... aki nagy valószínűséggel erre nem fog tudni válaszolni. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#83898) natë válasza daneel_hu (#83897) üzenetére


natë
nagyúr

megtettem, fogalma sincs

(#83899) daneel_hu válasza natë (#83898) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sejtettem. :D
Szintén zenész... sajnos a háziorvosomnak lófütty fogalma nincs erről a betegségről.
Szerinte nekem nem is az volt. :O :U

Volt valami kísérlet, hogy akik megbetegedtek, valami 140x-es antitest termelődött bennük már az első szuri után. Tehát jóval hevesebben reagált az immunrendszerük mint akik nem találkoztak így a vírussal.
Kérdés mennyire hihető a dolog.

(#83900) natë válasza natë (#83898) üzenetére


natë
nagyúr

Mondjuk zajló pericarditis-szal úgysem kaphatom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.