Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38951) perempe válasza Ringman (#38950) üzenetére


perempe
addikt

veszek egy puskát.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#38952) Csatravi válasza Ringman (#38950) üzenetére


Csatravi
senior tag

OFF!!!
Csodálkozol ? Kell a vendég bele.

(#38953) Parci válasza Rive (#38946) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2-3-4-5-6 hónapon belül oltás

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38954) t72killer válasza ooloo (#38896) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A globális felmelegedésre, szemetelésre, zöld terület/tiszta tenger pusztítására éppenséggel (gyenge) orvosság is a covid valamilyen szinten. A britektől rémlik valami kutatás, hogy a lockdown alatt mennyivel kevesebb műanyagot sz.rtak csak ők a tengerbe.

Azért írom, hogy gyenge, mert ez egyelőre csak pszichológiai hatás, a modern ember tűréshatárának sok 1-2% halandóság és mondjuk 5-10% maradandó károsodás, a természetrombolásban tartott szünet gyakorlatilag a mesterséges korlátozásoknak köszönhető. "Erős" akkor lenne, ha izomból lenyomná az emberiséget oda, ahova való (<1Mrd-os bolygónépesség), és az akárhogy kapaszkodik, nem tud annyit rombolni, mint korábban. Elképzelhető, hogy a gyerekeink fognak látni ilyet, ahogy pusztítunk mindent, amihez hozzáérünk, nem lepne meg.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38955) pjen válasza Ringman (#38950) üzenetére


pjen
félisten

Tudnak lövöldözni maszkban is.Majd zárt teherautókban szállítják őket az erdőbe és haza.Nagyon kell a pénz.

(#38956) Rive válasza Parci (#38953) üzenetére


Rive
veterán

Úgy legyen: máshogy, úgy fest nem lesz,nem lehet vége... Kérdés persze, hogy ha más megoldások nem jók, akkor miért kellene őket erőltetni :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38957) Ezekiell válasza Parci (#38953) üzenetére


Ezekiell
veterán

Reméljük - és utána már "csak" le kell gyártani megfelelő mennyiségben, állami szinten venni eleget, terjeszteni, beadásra felkészíteni a szakembereket (ha gyorsan akarunk immunizálni, akkor nem elég a háziorvos mint beadó, de ez a legkisebb probléma), majd meggyőzni az embereket, hogy adassák is be. Easy as fuck.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#38958) pjen válasza Parci (#38953) üzenetére


pjen
félisten

A 2,3 esetleg 4 jegyű számokat nem ismered? :)

(#38959) Parci válasza pjen (#38958) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz hamar szuri szerintem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38960) #22743424


#22743424
törölt tag

Majd hozatunk szputnyikot :DD a portyázókkal :)

(#38961) pjen válasza Parci (#38959) üzenetére


pjen
félisten

Ja,mint az oroszoknál,de legyen igazad.

(#38962) ubyegon2 válasza Rive (#38946) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

.....és elképesztő bonyolultságú matek még nem lesz túl megerőltető.

Csak megemlítem, hogy ezt a stílust nagyságrendekkel profibban tudom művelni, szóval emiatt se alkalmazd, másrészt ha rám vonatkozik ez......

meg kellene próbálni senkinek sem szekálni a másikat, onnantól a világbéke sima kisdolgozat! by Parci

Egyszóval a türhe style is mellőzendő, köszi! ;)

Mivel látom már egymilliónál jársz, így még várok, lesz ez több is. Egyelőre ilyen zagyvaságokra hagy ne reagáljak.

(#38963) Floyd80


Floyd80
addikt

A svédek "örülnek".

A pozitív tesztek aránya a legalacsonyabb szintre esett a vírus kitörése óta. A múlt héten a teszteket a hivatalos információk szerint több mint 120.000-re növelték. Csak 1,3 százalék volt pozitív. Tavasszal a szint heteken át 19 százalék körül mozgott. Egyes szakértők szerint a hazai stratégia, amely időközben csökkentette a fertőzés kockázatát, megtérült.

"Stratégiánk következetes és fenntartható volt. Valószínűleg most alacsonyabb a terjedés kockázata, mint más országokban" - mondta Jonas Ludvigsson epidemiológiai professzor a Karolinska Intézetből. Szerinte Svédországban valószínűleg nagyobb immunitás él a lakosság körében, mint a legtöbb országban. "Azt hiszem, most nagyon sokat profitálunk belőle" - mondta Ludvigsson.

https://www.spiegel.de/wissenschaft/medizin/corona-news-am-dienstag-die-wichtigsten-entwicklungen-zu-sars-cov-2-und-covid-19-a-b0230d07-d5c6-44dc-a6cf-7572d8f8a4aa

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#38964) radi8tor válasza Floyd80 (#38963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Főleg hogy tavasz óta vagy 2x mutálódott országon belül is. Nem értem miért örülnek az immunitásnak ha fél év után simán elkapjatják megint az emberek. Arról nem beszélve hogy kb 15% sosem alakul ki immunitás (bár ez magyar adat).

⭐ Stella

(#38965) Csatravi válasza Ezekiell (#38957) üzenetére


Csatravi
senior tag

"majd meggyőzni az embereket, hogy adassák is be. "
Na ez az ami nem fog menni. Szerintem.

(#38966) pjen válasza radi8tor (#38964) üzenetére


pjen
félisten

Ha tavasz óta kétszer mutálódott,a vakcína se lesz túl eredményes,ha lesz egyáltalán.

(#38967) radi8tor válasza pjen (#38966) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra azt mondták asszem hogy nem a szokványos vakcina lesz (mint pl influenza hogy évente oltani kell).

⭐ Stella

(#38968) Rive válasza pjen (#38966) üzenetére


Rive
veterán

Egyelőre messze nem bizonyított, hogy az eddigi mutációknak bármi hatása kenne a szerzett immunitásra. Egyelőre az a valószínűbb, hogy nincs.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38969) pjen válasza radi8tor (#38967) üzenetére


pjen
félisten

Ha lesz egyáltalán.

(#38970) radi8tor válasza pjen (#38969) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos hogy lesz. Neked nem gyanús hogy egy tavasszal beharangzott osztrák gyógyszer eltűnt a süllyesztőben?
Oltás lobbi nagyobb.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38971) pjen válasza radi8tor (#38970) üzenetére


pjen
félisten

Oltás biztos lesz,a hegyek megszülik az egeret.A hatásával kapcsolatban vannak kételyeim.

(#38972) radi8tor válasza pjen (#38971) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja persze az tuti hogy az első verziók nem túl hatékonyak.

⭐ Stella

(#38973) Asbee válasza radi8tor (#38967) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig az lesz. Már írtak róla pár helyen.

(#38974) radi8tor válasza Asbee (#38973) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ehh faca.

⭐ Stella

(#38975) Asbee válasza radi8tor (#38974) üzenetére


Asbee
veterán

Volt cikk róla, csak hirtelen nem találom, hogy szokásos évente 2 adag és a mellékhatásokkal számolni kell. De inkább felhvíják erre előre a figyelmet, minthogy téves infók keringjenek és az oltásellenesek így is teret nyerjenek.

(#38976) S e t h


S e t h
nagyúr

Beteg: Doki, meddig tart a járvány?
Orvos: Nem tudom, nem értek a politikához.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38977) rin33


rin33
senior tag

(#38978) Micsurin válasza rin33 (#38977) üzenetére


Micsurin
nagyúr

37,3 az nem láz.... az hőemelkedés.

Nem hiszem el, hogy direkt mindent ferdítünk csak tűnjön nagyobbnak erősebbnek gyorsabbnak stb...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#38979) fatal` válasza radi8tor (#38967) üzenetére


fatal`
titán

De igen. Viszont a jelenlegi mutációk nem változtatnak érdemben a vakcina hatékonyságán.

(#38980) perempe válasza radi8tor (#38737) üzenetére


perempe
addikt

sok a vadász és az üzletember.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#38981) Veron


Veron
őstag

Gondoltam elmesélem a saját környezetemben tapasztaltakat.
SPOILER ALERT: WTF??? lesz a vége.

1. Feleségem budapesti oktatási intézményben dolgozik, egészen különböző korú gyerekekkel foglalkoznak. Kolléganője koronavírus-tüneteket észlelt magán, ezért elment a házidokihoz. A doki nem találta indokoltnak a tesztet, a kolléganő addig erősködött, amíg elérte, hogy teszteljék. 3 nap múlva meg is jelentek nála mintát venni, rá két napra pedig meg is érkezett a pozitív eredmény.
Az intézményt semmilyen kormányszerv, felettes szervezet nem kereste, nem tájékoztatta arról, hogy mi a következő lépés, napokkal később sincs fogalmuk arról mit kell ilyenkor tenni. Az intézményi titkárnő hívogatta végig a munkavállalókat, hogy feltérképezze ki mikor találkozott a beteg kolléganővel. Sőt olyan is elhangzott a vezetőség szájából, hogy véletlenül sem szabad a járványügyet értesíteni az esetről.
Ezen a ponton sem jutott eszébe senkinek a kolléganővel egy háztartásban élőket tesztelni, vagy legalább karantén alá vonni. Sőt, a kolléganőt sem kötelezte senki a karanténra, önszántából, felelősségtudatból és mert nagyon kutyául van otthon marad. Ahogyan a vele egy háztartásban élők is.

2. Szintén feleségem a pécsi egyetemen tanul, ahonnan kapott egy e-mailt, hogy aki várandós vagy krónikus beteg, az fontolja meg a halasztást. Tudniillik online oktatásra nem készüln az egyetem, mindenkinek be kell járnia az órákra. Rá negyed órára kaptak egy újabb mailt, amiben az állt, hogy az egyik előadás online lesz megtartva az oktató védett korára való tekintettel.

Első, ami eszembe jut mindkét esetről, az a "WTF???" volt. Aztán átgondoltam és átható békével nyugtáztam magamban, hogy nincs itt semmi látnivaló, ez csak a magyar rögvalóság. Magyarország felkészült a járványra és mindenkinek joga van biztonságban élni az életét.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38982) t72killer válasza Veron (#38981) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ilyen "nem tartotta indokoltnak" - majd mégis pozitív lett "dokikat" meg kéne füröszteni egy kád koronavírusban... Az a baj, hogy más betegségekkel is sokszor ezt csinálják, rosszindulatú daganatok, stb-stb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38983) Asbee válasza t72killer (#38982) üzenetére


Asbee
veterán

Könnyen ítélkezel ám a fotelból Amikor kb minden is lehet a tünete, korlátozottak a tesztek, van hogy nekik is azt mondják nem. De persze azonnal fürösszük meg. Szerintem az ilyen mentalitásúakat kéne!

[ Szerkesztve ]

(#38984) radi8tor válasza Veron (#38981) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Több nap az átfutási idő ameddig a hatóság ír a covid pozitívnak és küldi a piros matricát fénypostával (ablakot kinyitni előtte!).

⭐ Stella

(#38985) t72killer válasza Asbee (#38983) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor fürösszük azt, aki felelős a kevés tesztért, és pl stadionokra b.szta el az egészségügy helyett a pénzt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38986) #22743424 válasza Veron (#38981) üzenetére


#22743424
törölt tag

Már nem azért de minden intézménynek lennie kell egy erre az esetre kidolgozott protokollnak, amiért az intézmény vezetője vagy az arra megbízott személy a felelős. Elviekben ennek így kellene működnie.

(#38987) Micsurin válasza t72killer (#38985) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Fürösszük de kizárólag frissen oltott mészben! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#38988) nobela válasza t72killer (#38985) üzenetére


nobela
senior tag

Az a "baj" hogy pénz még most is lenne.

Vadászkiállítás 55 milliárd, a feléből megoldható lenne.

Egyszerűen csak nem akarják/szarnak bele/hülyék hozzá.

2/3 így is megvan, minek erőlködjenek.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#38989) Kékes525


Kékes525
félisten

[Legolvasottabb hírportálok és weboldalak listája (2020-ban)]

Aki erre a listára felkerül, az már jól olvasott lapnak nyilvánul.

A demokrácia és a véleményszabadság közel sem jelenti azt, hogy bárki bármit mondhat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38990) S e t h válasza Kékes525 (#38989) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mintha még Parci is csak a levegőbe beszélne, ha vmit a fejedbe veszel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38991) seredy válasza Veron (#38981) üzenetére


seredy
tag

Nálunk is hasonló fejetlenség a gimiben, ahol tanítok: a szomszéd faluban az egyik tanár pozitív lett, ott atvaltottak digitálisra, de van nálunk egy kolléga, aki ott is tanít oraadokent és nálunk is teljes állásban. Nem tudom, miért nincs leállás nálunk, semmi változás nem történt.

(#38992) Kékes525 válasza Parci (#38953) üzenetére


Kékes525
félisten

[Merkely Béla: Két hónap múlva már lehet vakcina]

Miért kell ilyeneket mondani? Ráadásul így? Másrészt a vakcina már áprilisban megvolt (laborban, mindenféle tesztelések előtt). Azonban mire beadásra kész állapotban lesz, itt lesz az országban és holnap mehetünk oltani, az csak jövő évben lesz. Ez a mondat viszont azt sugallja az egyszerű állampolgárnak, hogy még az idén, ami szerintem kizárt. Egy országban sem lesz az idén mindenki számára elérhető. Szerintem Oroszországban és Kínában sem. Persze az más, hogy többen lesznek akik ezt bejelentik, de az csak bejelentés lesz, nem gyakorlat. Például Trump a választások előtt valószínűleg befogja jelenteni.

Ne legyen igazam! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38993) Kékes525 válasza S e t h (#38990) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért? Mit állítottam ebben a bejegyzésben? Egyszerűen közöltem amit az adott site-on találtam. Ennyi.

Sőt, ez inkább a másik felet (ooloo) támasztja alá nem engem, mert én sokkal jobbra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38994) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]
Egy sulyos megbetegedes az AstraZeneca oltas harmadik fazisu tesztjeben. Meg egyelore vizsgaljak, hogy az oltas miatt kovetkezett-e be, vagy attol fuggetlenul. Mindenestre a tesztet ez gyorsitani biztosan nem fogja. (egyebkent ha ez tenyleg az oltas mellekhatasa is, meg az sem jelenti azt, hogy teljesen kuka. Egyelore elofordulasa 100000-10000:1, ami sokkal jobb, mint a koronavirus halalozasa.)

I am having fun staying poor.

(#38995) Csatravi


Csatravi
senior tag

OFF!!
Kb ezért tartunk ott ahol. [link] Jobb lenne, ha nem értene mindenhez IS.

(#38996) pjen válasza fatal` (#38979) üzenetére


pjen
félisten

Még vakcina sincs,nemhogy hatás vizsgálat.

(#38997) Parci válasza Asbee (#38973) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

is. készül vagy 4-5 hagyományos vakcina, ami egy módosított adenovírus. és készül egy teljesen új, mrns alapú (moderna csinálja, usákia). ez utóbbi elég komoly dolog és nagyon "jó" mellékhatása a járványnak, ugyanis ez elég jól adaptálható lesz későbbi vírusokra is.

nem nagyon szeretem a gyógyszerlobbis megközelítést, mert többet ferdít, mint megfejt. egy oltás fejlesztése akkora költség (dollármilliárdok), hogy sokszor el sem készül, kukában végzi. ez a járvány a média miatt akkora publicitást kapott, hogy most megéri fejleszteni, verseny van, és bármilyen hülyén is hangzik, de ez a pozitív oldala a pániknak. komoly, jó dolgok is elkészülnek, bővül az emberiség arzenálja.

szükség is lesz rá, a következő zsír új járványhoz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38998) t72killer válasza Drizzt (#38994) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez azt jelenti, h 100e ember megkapta a kísérleti oltást? Necces kérdés, hogy mi jelent elfogadhatatlan oltóanyagot ezesetben. Az oltást direkt adatod be magadnak míg a fertőződéstől védekezhetsz + akkor se 100%, h megfertőz, ha vírusos környezetben mozogsz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38999) Parci válasza radi8tor (#38970) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem. sokkal, sokkal bonyolultabb hatékony gyógyszert (terápiát) csinálni, mint oltást. merkely sem véletlenül mondta, hogy szerinte sosem lesz igazán hatékony gyógyszer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39000) bopeti98 válasza Kékes525 (#38989) üzenetére


bopeti98
őstag

Bár nekem erre vonatkozóan nincs adatom, de szerintem ennek a 130 ezer napi látogatónak csak csekély része követi ezt a topikot, hisz ne feledjük hogy ez egy informatikai hírportál, és fórum, így nem feltétlenül azért kattintanak ide, hogy a koronavírusról olvasgassanak (itt is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.