Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22051) ooloo válasza Asbee (#22044) üzenetére


ooloo
őstag

Megy az altatás ... a félrevezetés . Ezer csatornából öntik ránk a statisztikákat , amit olyan könnyű hamisítani . Én is olyan statisztikát mutatok ki amilyet csak akarsz .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#22052) bigdady válasza Ricardo (#22031) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aki most otthon van és szeretne maradni akkor azután is megteheti, hogy lazítás van. Erre gondoltam

(#22053) slezakimi válasza ncc1701 (#22049) üzenetére


slezakimi
senior tag

Értem én, hogy nyitni kell, nincs ezzel baj.
Ám azt továbbra is tartom, hogy teljesen felesleges erre a pár hétre a suliba visszaengedni a gyerekeket.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#22054) Ricardo válasza bigdady (#22052) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez eddig ok. Csak ha mondjuk van két három gyerek, akkor ő maga hiába csinálja ugyanazt mint eddig. Azzal hogy ők is elindulnak, azzal megsokszorozódik az esélye arra hogy elkapja. Márpedig az oviban, suliban nem lesznek maszkban a gyerekek. Tehát nagy az esély arra, hogy valahol összeszedik. Az sem kivitelezhető, hogy otthon folyamatosan maszkban legyenek, így a kör bezárult. A gazdaságnak mennie kell, de az iskolák, ovik megnyitását továbbra is hibának gondolom (ezért remélem nem nyitják meg). Főleg annak fényében, hogy már itt a tanév vége. Ez az év már amúgy is ment a levesbe. Nem éri meg a kockázatot az a két három hét amit bejárnának, és tanulással töltenének.

[ Szerkesztve ]

(#22055) Narxis válasza Ricardo (#22040) üzenetére


Narxis
nagyúr

Érettségi után nagy eséllyel ki fognak nyitni aztán suli lesz júliusig szvsz.

Thanos was right.

(#22056) Ezekiell válasza radi8tor (#22048) üzenetére


Ezekiell
veterán

nálunk is van, szerda du 2kor (az ugye nekik 1 óra) - és basszus még minden fikanak van topicja is, pl mutass képet az asztalodról, stb... nagyon fura ez nekem így :) de mivel kb a felénél úgyis svédre váltanak, így elengedem könnyen :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22057) t72killer válasza ncc1701 (#22043) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dehogynem: 1. csökkenőbe fordítod a görbét és visszatérünk a januári állapothoz vagy 2. lesz tömeges tesztelés, amivel instant kiszűrhető a fertőzöttek 90%-a, akik otthon maradva 2-3 körben kiéheztetik a vírust.

#22044: mennyit is teszteltek az olaszok? El voltak havazva azzal, hogy ki kapjon lélegeztetőgépet, nem értek rá holmi fejfájós fiatalokkal vesződni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22058) Ricardo válasza Narxis (#22055) üzenetére


Ricardo
félisten

Tehát lemegy az érettségi, mindenféle biztonsági intézkedéssel. Egy teremben max tíz ember, megfelelő távolság stb, aztán utána mondjuk két héttel megnyitják az iskolákat, és és összeengednek többszáz gyereket +tanárok. Akkor már nem fontos a távolság? Persze a tömegrendezvények (koncertek, fesztiválok...) tiltva , mert sok ember egy helyen nem jó. :U

Mindezt azért hogy egy hónapot még azért járjanak suliba idén. Ezt én nem tartom logikusnak. Ez csak egy vélemény. Majd kiderül mi lesz.

(#22059) pjen válasza t72killer (#22057) üzenetére


pjen
félisten

A tesztről már egyszer írtam.Majdnem szembe szomszéd.Vasárnap mentő teszt,szerda mentő piros cimke az ajtón,Csütörtök cimke le.Tévedés volt.

(#22060) slezakimi válasza Ricardo (#22058) üzenetére


slezakimi
senior tag

Teljes mértékbe osztom a véleményed.
Ilyen alapon kinyithatna a Budapest Park is, hisz jórészt fiatalok mennek oda......

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#22061) t72killer válasza pjen (#22059) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És? Olvasd el, amit írtam róla. Fals pozitív = pár embernek felesleges pihenő - kibírjuk. Fals negatív = ennyivel csökken a teszt hatékonysága, azaz ahelyett, hogy instant kivégezhetnénk a vírust, harmadoljuk-negyedeljük az r0-t. Ha ez 1 alá kerül, a járvány előbb-utóbb elhal.

D-Korea így csinálta. Se csődbe nem mentek, se bele nem pusztult 20ezer ember.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22062) Micsurin válasza Narxis (#22055) üzenetére


Micsurin
nagyúr

5. és 8. pontok:
[link]
Igen, erre én is látok esélyt. Másképp semmi értelme nem lenne kapásból készülni eshetőségre. De csak spekuláció.

Persze az elektrot ami évközis nem lehet halasztani..., hogy 2-től több valós labor gyak legyen. :W

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22063) #95561216 válasza Narxis (#22055) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem lehet suli juliusig, egyetlen tanitasi nap sem maradt el, nincs mit bepotolni.

(#22064) bigdady válasza Ricardo (#22054) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az iskola résszel egyet értek teljesen felesleges újraindítani ilyen kis időre és nem is fogják.

[ Szerkesztve ]

(#22065) Parci válasza ncc1701 (#22039) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dehogy fog kinyitni a nyári szünet előtt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22066) Parci válasza Asbee (#22044) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neked "unalmas"

versus

orvosok leírták, hogy mit tapasztaltak

vajon melyiken gondolkodjon többet az emberfia? az egyikben legalább vannak állítások, alátámasztva esetekkel. te meg egyszerűen annyit mondasz, hogy szerinted lófasz az egész. oké. mivel támasztod alá?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22067) tom_tol válasza Parci (#22066) üzenetére


tom_tol
addikt

Van igazságod de az is igaz, ha valahol a világban (Európában ugyan nem de ez nem számít) valamilyen eset előfordul, itt a világvége ha lazítanak a korlátozó intézkedéseken.

(#22068) Ricardo válasza Asbee (#22044) üzenetére


Ricardo
félisten

(#22069) Parci válasza tom_tol (#22067) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ezek ilyen általánosítások, nehéz velük bármit kezdeni. európában nem esnek az oxigénszintek? nyilván lesz majd arról is adat, hogy a tök szar szaturáció és szétgyakott tüdő milyen arányban van egyáltalán, és milyen arányban regenerálódik, fiataloknál nyilván tök jó. arról, hogy a szívet ért terhelés hány év mínuszt jelent, már nehezebb lesz, de majd lesz erről is cikk.

viszont miért ne venné komolyan az ember az erről szállingózó híreket, ha azt meglepődött orvosok írják, hogy bakker, ilyet nem láttak még? ha leszarom, milyen logika mentén szarom le? hogy úgy sem tudok mit csinálni?

valamit azért tudok, mi például ma reggel 6-ra mentünk (pontosabban ment a feleségem) nyitásra az intersparba, mert kellett már pár cucc onnan. ez például olyasmi, amit meg tudunk tenni, kényelmetlen ilyen korán kelni, de van benne ráció. és semmi köze ahhoz, amit itt a "rettegőktől" rettegő fórumozók láttatni akarnak.

a nyitás amúgy nem a világvége, előbb-utóbb nagyon sokan elkapják majd így is úgy is. de akkor a bátor fórumozóktól kérdezem, hogy elkapják a... mit is? mert ezek a cikkek pont erről szólnak, hogy mi is ez a szar. még csak most derül ki, most jönnek rá menet közben. szerintem ez fontos infó.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22070) Parci válasza Ricardo (#22068) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ennél sokkal helyibb és szomorúbb hír, hogy a tatabányai kórház egy 41 éves, kislányos ápolója halt meg. egy másik lélegeztetőn, húsz másik pedig beteg.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22071) Ricardo válasza Parci (#22070) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt nem olvastam :(

(#22072) fant0mi válasza Parci (#22070) üzenetére


fant0mi
addikt

Ezzel nem dicsekszik Cecil neni. :(((

(#22073) cappa72 válasza Parci (#22070) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fehérváron halt meg, Tatabányán fertőződött meg.
A statisztika ma alapbetegség gyanánt elkapott betegséget jelölt meg. :W
Eddig is fenntartással kezeltem a hivatalos statisztikát, mostantól egyértelműen hazugnak tudom.

Szerk. Amúgy csak egy lánya van. Ez meg a média fssága

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#22074) radi8tor válasza Parci (#22070) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rondán fog hangozni, de miért veszi fel a munkát védőfelszerelés nélkül 1 hónapja kihirdetett járványügyi helyzetben? Tudom, szereti a munkáját de akkor is. Nem lehet folyton a másikat hibáztatni. Mindenkinek saját magára kell vigyáznia.

⭐ Stella

(#22075) Reggie0 válasza radi8tor (#22074) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet valamibol meg kell elnie...

(#22076) #22743424 válasza cappa72 (#22073) üzenetére


#22743424
törölt tag

Valami itt nem kerek az tuti mert azokat a betegségeket vajon mikor kapta el? [link]
súlyos bakteriális fertőzés, vérmérgezés, bélgyulladás

[ Szerkesztve ]

(#22077) #95561216 válasza #22743424 (#22076) üzenetére


#95561216
törölt tag

A vírust Tatabányán, a baktériumot Fehérváron.

(#22078) Parci válasza #22743424 (#22076) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezen én is fennakadtam, vérmérgezés, mint alapbetegség :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22079) radi8tor válasza Reggie0 (#22075) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És azonnali hatállyal menesztenek valakit aki megtagadja a munkát mert nincs védőfelszerelése? Ha igen akkor mellé kell állnia mindenkinek - csak nem rúgnak ki mindenkit.

⭐ Stella

(#22080) ooloo válasza Ricardo (#22068) üzenetére


ooloo
őstag

Valóban ezt mondta ? Kétlem . Meghalt ... ennyi . A koronavírus előtt nem haltak meg emberek ? Megszületünk , élünk , meghalunk . Ez az élet rendje . Manapság mire kattannak az emberek ? Koronavírusos cikkekre ... naná . Miről kell cikkezni ? Az nem baj ha hiteltelen ... az már szinte senkit nem érdekel , mert itt a következő lehengerlő cikk .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#22081) Parci válasza radi8tor (#22074) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Rondán fog hangozni, de miért veszi fel a munkát védőfelszerelés nélkül 1 hónapja kihirdetett járványügyi helyzetben?"

azt állítod, hogy az eleje óta mindenkinek jutott védőfelszerelés úgy, ahogy kell? :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22082) Reggie0 válasza radi8tor (#22079) üzenetére


Reggie0
félisten

Mintha ez igy mukodne orbanisztanban... Az orszag fele agymosott csicskadek, akik gondolkodas nelkul teljesitik az ukazt, esetleg erekcioval, ha a kedves vezetotol jott.

[ Szerkesztve ]

(#22083) t72killer válasza radi8tor (#22074) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert nem akarta, hogy a rendszer rászálljon a családjára? Láttam hasonlót ismeretségi körben. Jelenlegi közegben instant rendszerellenség lesz.

#22076: felülfertőződés a kórház őslakos organizmusaival.

#22084: finomítottam magam :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22084) Parci válasza t72killer (#22083) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na..!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22085) radi8tor válasza Parci (#22081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerinted 1,5 hónap alatt jutott ilyen állapotba? Kb 1 hét alatt kerül lélegeztetőre aki olyan állapotban van, nem? Védőfelszerelésből meg egy ideje már nincs hiány. Már el is kezdték osztogatni a járókelőknek a bevásárlóhelyeken. (ma láttam - gondolom önkormányzat által szervezett akció)

⭐ Stella

(#22086) Ajándékok válasza Parci (#22078) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Miniszteri rendelet írja elő, hogy ha a halottnak volt bármi betegsége, ami halálos lehet, azt kell beírni közvetlen halál ok-nak.

Én azt furcsállom, hogy ilyen sok koronás halott van a statisztikában.
Ez vagy a rendeletet megszegő orvosok "bűne", vagy a statisztikának még annyi köze sincs a valósághoz, mint hittem.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#22087) #22743424 válasza Parci (#22078) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azon gondolkodom, hogy a nem megfelelően elvégzett intubálás is okozhat-e vajon vérmérgezést? Régóta gépen volt ahogy írják. Nem tudom nem vagyok orvos csak felötlött bennem.

(#22088) Ricardo válasza ooloo (#22080) üzenetére


Ricardo
félisten

Erre most inkább nem írok semmit :(

(#22089) t72killer válasza #22743424 (#22087) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én hóttziher ki tudok nyírni egy amúgy is rozoga állapotú beteget intubálással, kezdve ott, hogy 3x megfullad, mire elolvasom a használati utasítást.

Amilyen bacik laknak a magyar eü intézményekben, bármi lehet - csodálom, hogy a koronavírus egyáltalán túlél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22090) Reggie0 válasza t72killer (#22089) üzenetére


Reggie0
félisten

En ezert gondolkodom erosen a tudogyulladas elleni oltasokon. Nem segit semmit a koronaviruson, viszont ha intubalnak a felulfertozodes ellen azert noveli az eselyeket.

(#22091) ooloo válasza Ricardo (#22088) üzenetére


ooloo
őstag

Mire ? Hogy eddig is haltak meg emberek ? Vagy , hogy hírhajhász cikkektől hemzseg a világháló ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#22092) Asbee


Asbee
veterán

Sehol egy szóval nem mondtam, hogy egy hiszti ez az egész. De amit páran leműveltek az már kabaré szint. Találtok egy írást a neten, egy cikket, és akkor az úgy van. Nekem senki ne mondja, hogy totálisan tünetmentes ember, aki semmit nem tapasztal, majd hoppá kiderül, hogy szarrá ment az egész tüdeje. Ilyen nincsen. Ehhez nem kell orvosnak, szakmabelinek lenni. Az egész internet, média erre van kihegyezve. Mindent felnagyítanak, ráhúznak a koronára. Én is írhatok egy cikket, hogy x ember y országban ezt meg ezt mondta és hú. És erre ülnek fel sokan. Járvány van oké. Igenis oda kell figyelni, kellenek intézkedések. ezt sem vitattam soha. De itt egyeseknek semmi nem jó. Döntsük romba az egész gazdaságunk életünk. Hát én valahogy ennyire nem érzem komolynak az egészet. És igenis szépen lassan el kell indulni, beindítani a gazdaságot. Ahogy sokan teszik is. De biztos minden ilyen ország hülye, hozzá nem értő emberekkel. :W

[ Szerkesztve ]

(#22093) tom_tol válasza Parci (#22069) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem vagyunk egyformák. Mindenki a helyzetének megfelelően áll a témához. Még a családomon belül is igen érdekes esetek fordulnak elő. Ma, végzős gimnazista fiam summázva a véleményét közölte sz@r a helyzet de a mai öregek fiatalkori döntései miatt és ne akarjuk az ő korosztályának a nyakába varni. Anyós-após 75+ éldegélnek egy kis faluban. Mamának kellett valami, húga a közeli városban él, megegyeztek megveszi neki és elküldi egy rendszeresen bejáró Spar dolgozóval. Megvette és úgy döntöttek inkább ki viszi Ő. Ki mentek mamához, mindenki örül és boldog. Mikor ezt a párom megtudta, kitört mint a vulkán és szó szerint legyilkosozta a nagynénjét. És még sok más. Én próbálom "reálisan" látni a helyzetet és nem vonok le messzemenő egész világra vonatkozó következtetéseket hírek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#22094) t72killer válasza Asbee (#22092) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Írj akkor a der standard szerkesztőségének :R

Valóban jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba, mert egyelőre csak olyasmiket látunk, hogy még a postás macskájának farkasvakságáért is a korona felel+egy szó sincs mellétéve, hogy ez most maradandó v. 1-2év múlva kigyógyulhat belőle és mehet egerészni.
A másik oldal meg influenzáz és 1:1-ben leszarja az egészet - na ez se túl informatív és értelemszerűen nem áll össze az emberben a kép: influenza+pár gyalog halála miatt a vadkapitalista kínaiak nem szoktak komplett tartományokat vesztegzár alá csukni, még ha a nyugat annyira ijedős is lenne...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22095) Asbee válasza t72killer (#22094) üzenetére


Asbee
veterán

Mint mondtam, olyan nincs, hogy valaki semmit nem tapasztal magán, ugyanolyan egészségesnek érzi magát mint előtte, aztán csak úgy kiderül kuka a tüdeje. Ezt mond el egy orvosnak. Ki fog röhögni. Én megtettem... Nem hasonlítom influenzához, nem becsülöm alá, de média hülyeségének sem dőlök be, ülök fel mindennek és lovallom bele magam.Eljárok dolgozni, nem mászkálok feleslegesen, ha kimegyek főleg bolt, maszkba kesztyűbe stb. Ezzel valóban annyira felelőtlenül gondolkodom, mint ahogy a kedves Ricardo fórumtárs a linkel utalt? Aki ontja magából megállás nélkül itt a negatívnál negatívabb hülyeségeket. Már bocsánat, hogy így fogalmazok. El kell indítani a gazdaságot, vissza állítani mindent szépen lassan fokozatosan. Lehet csak időszakosan fog menni, majd kiderül. Mert ebbe így, többen fognak belerokkanni mint a vírusba. Sarkítva fogalmazva. Nem véletlenül teszi ezt, sok ország... Nagyon sok az ismeretlen, a kérdőjel. Ami nekem fura. Itt egy elképesztően nagy, hihetetlen járvány, ami még sosem volt, mégis mintha szart sem tudnánk róla. 2020-at írunk, nem 1020-at. Na ezt a bizonytalanságot, ragadja meg csodálatosan a média.

[ Szerkesztve ]

(#22096) t72killer válasza Asbee (#22095) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem sportolsz, észreveszel 20% tüdőkapacitás-buktát?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22097) Asbee válasza t72killer (#22096) üzenetére


Asbee
veterán

Ne haragudj, de a 20% tüdőkapacitás bukás , meg komplett tüdő bukás nem ugyanaz az. Azt mindenki észrevenné. És nem a lábán menne szűrésre vagy felülvizsgálatra.... Én észreveszem igen. De ez én vagyok. Mert sportolok és most nem tudok. De nem is erről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#22098) t72killer válasza Asbee (#22097) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Írt valaki komplett tüdő bukást :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22099) Asbee válasza t72killer (#22098) üzenetére


Asbee
veterán

There is a young person, around 40 years old, who felt sick for about a week because of the infection. He comes over a month later, supposedly healthy, for a check. Then the result comes from X-ray, and I can't believe my eyes, because the patient sitting in front of me should actually be ventilated. "

"szétb.szott tüdők olyan embereknél, akik egy hétig voltak pötit betegek."

[link]

Aki ezt beveszi egészségére. Nyílván egészséges ember, de lélegeztetni kéne. Hagyjuk. Én nem fogok senkit, győzködni. Leírtam a véleményem. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#22100) t72killer válasza Asbee (#22099) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nekiállt volna maratonozni kiderül. Ja, és egy működő egészségügyben nem akkor kap valaki oxigént, ha már nekikezdett a kómának, hanem akkor ha x alá esett a véroxigén-szintje.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.