Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22801) Parci válasza attiati (#22800) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sima sebészmaszkot, és sokkal inkább arra figyelek, hogy minél ritkábban járjak olyan helyre, ahol egyáltalán kell (szerencsés vagyok, mert a munkám onlejn, szóval ez elsősorban a vásárlást jelenti). rendelünk inkább sokat, rengeteg hely állt rá a kiszállításra, tulajdonképpen atom kényelmes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22802) Imilenni válasza attiati (#22800) üzenetére


Imilenni
addikt

Raktárban dolgozom, mindennap 3 rétegű "sebészimaszkot" kapunk.
Ki nem mozdulok.

Press "F" to pay respects.

(#22803) bigdady válasza attiati (#22800) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én pl egy varrt vetex-et, PM2.5 betéttel, és esetleg ráhúzok egy ilyet: [link]
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#22804) radi8tor válasza attiati (#22800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

FFP3 szelepes aktív szénszűrőst hordok (magamat védem kint) ott ahol sokan tartózkodnak. Most meg ott is ahol kötelező lett. Nem cserélem, mert nem vagyok milliomos. (kb 50 maszkot kidobhattam volna március óta) Összesen nem hordtam még 8 órát. (kocsival járok)

Eldobható kesztyűből kb 300-at már elhasználtam (ezt napközben használom kilincsek fogdosására pl.)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22805) Hieronymus válasza attiati (#22800) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az elején még baktériumok szűrésére képes egyszer használatos maszkokat szerzett a cég.
Azóta egyre rosszabb a minőség.
Úton hozzám többször használatos FPP2 maszk. Kétségeim vannak a többször használhatóságában. Majd kiderül.

Ha mindenki rendesen hordja a sebészeti maszkot, akkor nincs szükség jobbra, a kórházakon kívül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22806) Ezekiell válasza attiati (#22800) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elsődlegesen a "mindegy micsoda, csak valami legyen" elvet vallom. Ha mindenkin akár csak egy varrott maszk lenne, amikor kimegy a lakásból, és rendszeresen kezet mosna, akkor közel se lenne ekkora probléma.
Ja és ha hord valamit az ember, akkor normálisan csinálja, nem igazgatva, meg orr kilógva, meg telefonáláshoz levéve, meg mittomén...

Én személy szerint szelep nélküli FFP2es maszkot hordok (és szerencsére pontosan tudom, hogy kell hordani és lélegezni benne, megtanították), van belőle pár tucat itthon, szóval elég jó vetésforgóban tudom használni/sterilizálni őket.

Szabályozás terén középtávon én mindenképpen a kötelező maszkhordás pártján vagyok. Senkinek se árt, nem nagy kényelmetlenség, de annál nagyobb haszon. Szabályszegőket pedig büntetni. Akár tetszik, akár nem, felelősséggel tartozunk egymás iránt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22807) radi8tor válasza Ezekiell (#22806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem járható út a kötelező maszk használat hosszútávon.
Csak annak kellene maszkot hordania aki beteg.
Megnézném hogyan sportolnál vagy végeznél napi 8 óra fizikai munkát maszkban. Sokkal több probléma lenne ebből mint ha tudatos használat lenne.

⭐ Stella

(#22808) fatal`


fatal`
titán

Én varrott maszkot használok, de van még pár sebészi is. Viszont én itthon vagyok, hetente/kéthetente 1x megyek ki vásárolni.

(#22809) Ezekiell válasza radi8tor (#22807) üzenetére


Ezekiell
veterán

Már megint itt tartunk... Nem tudod, ki a beteg, nem tudod, te beteg vagy-e.

Persze, sportolás maszkban nehéz - ezért legyen középtávon csak egyéni sportolás. Fizikai munka valóban igaz, az lehet kivétel.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22810) t72killer válasza attiati (#22800) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én ilyeneket rendeltem, de még mindíg nem jött meg. Márc. 10 óta 1 alkalommal voltam egy kisboltban múlt héten, maszk nélkül. A spájzot még Febr. elején töltöttük fel mindenfélével, csak friss gyümölcs-zöldségért kell havonta elugrani.

Persze ez szelepes, de szigorúbb karanténben élve mint sok fertőzött, kétlem, h mást fertőznék meg.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22811) radi8tor válasza Ezekiell (#22809) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha az ember figyeli saját magát (átlag ember nem tekint befelé) akkor tudja hogy valami van. Lehet nem az első nap, de akkor még a tesztek se mutatják ki.
Keleti országokban sincs állandó maszkhasználat csak az veszi fel aki beteg (ugye eleve erre való a sebészmaszk).

⭐ Stella

(#22812) inf3rno válasza FattyDove (#22781) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az inflációt szokás nézni, nem az élelmiszer árakat. Egyébként meg arról beszéltem, hogy nincs államcsőd veszély és magas infláció.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22813) fatal` válasza radi8tor (#22811) üzenetére


fatal`
titán

Vagy nem tudja, mivel még mindig ott tartunk, hogy ~70% tünetmentes. Ráadásul a lappangó időszakban is fertőz, úgyhogy mire észreveszed már végigfertőzted a fél várost...

(#22814) radi8tor válasza fatal` (#22813) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz már hoztak csomó intézkedést hogy ez ne következhessen be.
Ha betartod a 2 métert akkor ameddig nem köpköd/krákog a veled szemben álló nem vagy akkora veszélyben.
A bolti dolgozókat is védik már plexifalakkal. Szerintem ezekkel is már sokkal jobbak az esélyek.

⭐ Stella

(#22815) Lauda válasza radi8tor (#22811) üzenetére


Lauda
félisten

A lappangási idő után érezheted. Addig nem. Ezért hívják lappangási időnek.

(#22816) inf3rno válasza fatal` (#22786) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az előző már azelőtt egy évvel válságot csinált itthon, hogy világválság lett volna, utána meg a lakosságon próbálta behajtani a hiányt. A mostani ezzel szemben pénzt oszt az itthoni cégeknek. Azért a kettő eléggé messze van egymástól.

Buliban hasznos! =]

(#22817) konzumpro válasza inf3rno (#22816) üzenetére


konzumpro
senior tag

Azért vedd figyelembe, hogy aki kimarad ezekből a pénzosztásokból, árnyaltabban látja a dolgokat. Aki meg benne van, tulajdonképpen elégedett és nem politizál, felülemelkedik az ilyen kicsinyes dolgokon. A legrosszabb a kettő között, amikor van is, meg nincs is. Ez a bizonytalanság jelenik meg a közéletben, de lecsapódik az egészségügy helyzetén is.

(#22818) FattyDove válasza inf3rno (#22812) üzenetére


FattyDove
őstag

18%-os USD infláció volt az elmúlt 10 évben.... Ez akkor az elmúltnyócév vagy soros vagy a kemtrél esetleg brüsszel vagy talán a víruskoalíció ellenzék? 200 meg 330Ft kurva messze van a 18%-tól.

[ Szerkesztve ]

(#22819) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez lenne a második kérésem, hogy a netto politikát hagyjátok abba ebben a topikban.

⭐ Stella

(#22820) Ezekiell válasza radi8tor (#22811) üzenetére


Ezekiell
veterán

A teljes kommented úgy ahogy van, nem igaz.

Nem, nem tudod, hogy beteg vagy, ha tünetmentes vagy. Lappangási idő alatt meg pláne nem. Figyelhetsz te akármennyit befelé ebben az esetben, akkor se.
Nem, nem igaz hogy csak akkor hordanak maszkot a keleti kultúrákban, ha betegek. pl google japanese mask culture.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22821) inf3rno válasza radi8tor (#22819) üzenetére


inf3rno
nagyúr

ok

Buliban hasznos! =]

(#22822) ncc1701 válasza inf3rno (#22816) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, ez mindent oszt, de pénzt azt nem. Még a multik is inkább kirugdalják az embereket, még a kkv-k. Vendéglátók már a bezárás utáni 2-3 nappal már elkezdtek kirugdosni embereket.

(#22823) fatal` válasza inf3rno (#22816) üzenetére


fatal`
titán

Nem oszt semmiféle pénzt. Elvesz az önkormányzatoktól. Meg adókedvezményt ad.

De attól még bevétel az nincs és kirúgják az embereket. Engem egyelőre még nem érint, de attól még látom mi megy.

Na befejeztem, mert ez már tényleg nettó politika.

(#22824) Rolly válasza inf3rno (#22778) üzenetére


Rolly
veterán

nincs

[ Szerkesztve ]

(#22825) Rolly válasza inf3rno (#22812) üzenetére


Rolly
veterán

3 évente veszek laptopot... tehát 3 laptoppal ezelőtt egy laptopot 300e körül tudtam megvenni... most 500e körül a laptopok ára is ment fentebb de az, hogy 300e-ból 500e lett az köszönhető a annak hogy a forint szarabb mint valaha :(

(#22826) attiati


attiati
veterán

Köszi mindenkinek a maszk válaszokat.

Parci: mit fogsz tenni, ha majd menned kell emberek közelébe? Zárt térbe, 1 méteren belülre.

Ezekiell: mivel sterilizálod őket?

Mit gondoltok a HEPA zsákból készített maszkról? Nagyot ment a téma a neten pár hete. Megy a vita, hogy van e benne mikro üveggyapot szál vagy sincs. Ami belélegezve veszélyes volna.
Maga az áteresztő képessége tökéletes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22827) andor80 válasza radi8tor (#22807) üzenetére


andor80
senior tag

Teljesen járható út akár hósszú távon is aki utcára(közlekedni boltba,stb) megy annak a 85% tud maszkot hordani ha kell.Sport meg rengeteg van amit egyedűl is lehet űzni átlagember számára ha ateste a fontos.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22828) radi8tor válasza andor80 (#22827) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem az utca a lényeg mikor értitek már meg. Ott nem terjed annyira.
Szociális kapcsolatokat megnehezíti, milliók lesznek depressziósak, sok dolga lesz az orvosoknak ezzel - és nem a vírus szövődményeit kezelve.

⭐ Stella

(#22829) Ezekiell válasza attiati (#22826) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kinn hagyom őket a teraszon napsütésben pár napig, utána meg sütőben 80 fokon fél óra. A sütő vszeg felesleges, de jól esik a lelkemnek :)

HEPA filter maszk: fogalmam nincs, nem értek hozzá.

(#22828) radi8tor a masztól lesznek depressziósak? na ezt meg honnan veszed? nyugodtan mehet amerre akar, csak vegyen maszkot - nem egy kurva nagy kérés, de ezek szerint egyeseknek mégis

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22830) radi8tor válasza attiati (#22826) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon nem ajánlatos HEPA szűrőt a szádhoz tenni, mivel általában üvegszálakkal készül a szűrő, ami a tüdőbe jutva még lehet nagyobb gondot okoz a vírusnál.
[link]

Ezekiell: attól hogy a beszédpartner fejének kb a 30% látja csak. Ennyi erővel beszélgethetsz másokkal hátat fordítva.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22832) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Németországból (nem itt élünk) lépnénk be Ausztriába onnan pedig Magyarország a cél.
Azt olvastam, hogy:

"Ausztriába csak külön dokumentum kitöltése után lehet belépni, egyébként a belépőt nem tranzitáló utasnak tekintik, ebben az esetben azonban egy, négy napnál nem régebbi SARS-COV-2 negatív eredményt bizonyító tesztet kell bemutatni!"

Nem állnék meg sehol csak áthaladnánk. Milyen dokumentumra gondolhattak itt? :F

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#22833) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Képek Norvég iskolákból. Ők többhetes karantén után most kezdenek a lehető legóvatosabban nyitni. A helyükben 2-3hetet vártam még, de a kicsiket ilyen szintű fegyelemre szoktatva működhet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22834) Ezekiell válasza radi8tor (#22830) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát nemtom, én egészen jól eldumálgatok mindenkivel, és nem lettem depressziós, ahogy az ismerőseim se. Depressziós attól leszel, ha a 4 fal között vagy bezárva, nem a maszkhordástól szerintem - de biztos csak nekem van nagyobb tűrőképességem.

Kényelmetlen, kellemetlen? Hogyne. Hasznos? Naná.

De te akkor milyen középtávú intézkedéseket pártolsz?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22835) inf3rno válasza radi8tor (#22830) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha ennyitől depressziós lesz, akkor enélkül is az lenne.

Buliban hasznos! =]

(#22836) #95561216 válasza radi8tor (#22830) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kinek mi, én attól leszek depressziós, ha random munkatársak beszélnek hozzám :))

(#22837) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Amúgy ezt a drága maszk témát most legjobban azok szívják meg, akiknek a munkájukhoz kéne.

Megyen!

(#22838) attiati válasza radi8tor (#22830) üzenetére


attiati
veterán

Igen, 2 hete körbejártam a HEPA témát is. Ugyanerre jutottam.

Pár hete egy amerikai kórházi dolgozó videója volt felkapott, akinek a felesége készíti otthon. És ehhez instrukciókat ad.
Aztán egy másik videó, amiben egy porszívókat forgalmazó amerikai cég vezetője beszél arról, hogy nem tartalmaz üveggyapotot és erről 8 amerikai gyártótól kért be adatokat.

De maga a HEPA szűrős anyag viszont tartalmaz üveggyapotot.
Írtam gyártóknak, nem válaszoltak egy hét alatt.
Miközben a mall pont hu oldalán meg kint van egy teljesen felelőtlen ajánlás arról, hogy hogyan kell porzsákból maszkot készíteni. Minden egyéb felhívás nélkül.

(#22839) inf3rno válasza Ezekiell (#22834) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg attól is függ, hogy ki mit értékel stressznek. [link] A karanténtól esetleg felborulhat a napi ritmus, ami hozzájárulhat, de szerintem ennél azért komolyabb dolgok kellenek.

Buliban hasznos! =]

(#22840) Ezekiell válasza inf3rno (#22839) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egy 2 hetes tényleges karanténtól elhiszem, hogy megborul valaki kicsit, és rosszkedvű/morcos/kétségbeesett/életunt/mittomén mi lesz. De a depresszió egy sokkal komolyabb dolog ennél.

Ha meg maszkhordástól lesz valaki depressziós, akkor arra nagyon ráfért előtte is már egy pszichológus/pszichiáter. De nem lesz, a felvetés is baromság.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22841) Lauda válasza attiati (#22826) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az a hepa zsák? Porszívó porzsákos cikket én is olvastam annó. [link]

a házilag maszkot készítők számára a porszívók porzsákját javasoljuk, ha ugyanis ebből ügyesen tudunk védőfelszerelést készíteni, akkor a kórokozók 85 százalékától is megvédhet, aminek a hatásfoka megközelíti a sebészeti maszkét, amelyet a szakértők 88 százalékosnak tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#22842) inf3rno válasza Ezekiell (#22840) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is így gondolom, de találtam egy nyomós okot a hozzászólások között annál, amit belinkeltem. Napi gyöngyszem :D

Nem értek hozzá. Nem is akarok okoskodni. Biztos mindenkinek igaza van. Saját tapasztalatom lehet uralkodni a depresszión. Pedig 185.000.000.-Ft.-otvesztettem 2005-ben, egy tisztességtelen ember, egy nagyvárosi önkormányzat és a KÚRIA jóvoltából.

Buliban hasznos! =]

(#22843) radi8tor válasza Ezekiell (#22834) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet nem a depresszió a jó szó erre (nem vagyok pszichológus), de nem tesz jót a szociális kapcsolatoknak ha maszkban lehetsz csak társaságban. Még a FaceID se szereti. ;]

Már leírtam mit gondolok a témáról: Csak a betegeknél legyen kötelező - és igen én is tudom hogy nem rögtön jelentkeznek a tünetek ahogyan ti is tudjátok hogy attól hogy beteg valaki még nem fertőz meg mindenkit maga körül - ehhez több feltételnek kell adottnak lennie.

CptAdamica: ha a munkájához kell, akkor azt a munkáltató köteles biztosítani neki. Inkább az a rossz, hogy alig kapni levegőt 1-2 óra után benne és a test folyamatos stressznek van kitéve (120-as pulzus és társai).
Vagy a munkába járásra gondolsz? Arra is van megoldás: lehet igényelni az önkormányzattól.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22844) #22743424 válasza Cold5 (#22832) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt olvasd el. [link]

(#22845) Ezekiell válasza inf3rno (#22842) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ilyen kommenteket direkt nem olvasok, leolvad az agyam :)

(#22843) radi8tor még egyszer: nem tudod, ki a beteg, így amit írsz, nem működik. A maszk a megelőzés eszköze. Ha ennyit se vagyunk képesek tenni, hogy maszkot hordunk, akkor hagyjuk a picsába az egész védekezés dolgot, menjen a maga útján, minek szarakodunk. Komolyan, csak a sírás megy: maradjotthon nem jó, social distancing nem jó, maszkhordás nem jó, semmi se jó.

Ja, és a szociális kapcsolatoknak sztem rosszabbat tesz, ha beszopod és tényleg megbetegszel egy jó kis tüdőgyulladással.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22846) stawros válasza Cold5 (#22832) üzenetére


stawros
tag

Sztem 1 olyan dokumentumra értik, ami igazolja hogy nem vagytok betegek és ott dolgoztok ahonnan jöttök,(kiinduló ország) s a papírjaitok alapján(gondolom magyar lakcím)ahová tartotok mint célország.
Tehát teszteredményt is kérnek ahogy leírod, valószínű hogy a teszt eredményét igazoló dokumentum nélkül egyből karanténba rakhatnak titeket, vagy át sem engednek.
Az a baj hogy hétről-hétre változnak a feltételek, kinti magyar konzulátus esetleg?
Ahol dolgoztok(munkáltató)nem tud intézni nektek tesztet?Vmi hivatalos orvostól helyben gondoltam. :U

Ha nem érsz el telón hagyj privit, mindenképp válaszolok, ahogy időm engedi.Ha privátra nem válaszolok az azért van mert nem vagyok gép előtt, jelenleg.

(#22847) konzumpro válasza Ezekiell (#22845) üzenetére


konzumpro
senior tag

TG-nek, MOD-nak, tulajnak beszóni a Krúdy-féle álmoskönyv szerint se jelent sok jót. :D

(#22848) Depression


Depression
veterán

Az én családomat már gajra vágta ez a vírus, úgy, hogy nincs fertőzöttünk. Van köztük kórházi dolgozó, média általi pánikbeteg, és a párom, akit holnapután műtenek...
Az előző hsz-emet törölték, mert leírtam a véleményem, most csak a tényeket írom.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22849) radi8tor válasza Cold5 (#22832) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyar konzulátust hívd fel Németországban, ők segítenek.

Depression: megkértem mindenkit, hogy politika off. Ezért lett törölve az a HSZ.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22850) bopeti98 válasza Ezekiell (#22840) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem a karantén miatt lesz depressziós az ember (persze az is közrejátszhat), hanem a bizonytalanság miatt. Nem lehet tervezni, nem tudjuk meddig fog tartani ez az egész. Sokaknak már most veszélyben a megélhetése, és ez csak rosszabb lesz. Munkahelyet lehetetlen jelenleg találni, az államtól meg semmilyen segítséget nem kapnak az érintettek. Ez már bőven elég lehet a depresszióba eséshez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.