Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22551) Rolly válasza inf3rno (#22549) üzenetére


Rolly
veterán

bőrtípus jó kérdés... mint írtam míg nyáron kint voltam a földeken sose égtem le...
mióta irodában dolgozom egyből rákvörös leszek
tavalyi év volt a kivétel mert csináltuk a kertet és többet voltam napon... nyaraláskor se égtem meg 0 fényvédővel (9-11 és 15-17 óra között voltunk napon) míg párom aki tavaly nem nagyon járt szoliba ő jobban pirult mint én... korábban mindig én voltam a rák...

Tehát ha mást nem akkor lehet barnulni szoliban (bár az se egészséges...) szóval akinek van erkélye és oda süt a nap akkor reggel 9-10 között vagy este üljünk ki kicst :)

(#22552) csiga8 válasza Rolly (#22542) üzenetére


csiga8
senior tag

Személyes véleményem, hogy ezek a mesterségesen érlelt gyümölcsök vitamintartalma nagyon csekély. ( más, hozzáértőktől olvastam)

Lenkeitől több könyvem is van, Szendi Vitaminforradalom könyvét ajánlom, de érdemes Gödény, vagy Tamasi , Mester Károly videókat is nézni.

Infarktusom után gyakorlatilag "temettek" az orvosok. Az elmúlt 15 évre visszamenőleg 3-6 havonta van vérvételem ( cukor) rendszeresen járok nyaki, hasi ultrahangra, terheléses EKG-ra, stb.

A stentelés után már nem dohányoztam, el kezdtem szedni vitaminokat ( nem hittem benne, én már az életet feladtam..., anyjukom erőltette, hogy de igen. ) El kezdtem óvatosan sportolni, a három munkahelyből kettőt dobtam.

A mai eredményeimre az orvosok csak annyit mondtak, hogy korának megfelelő. Mind messze jobb, mint 15 évvel korábban, pedig 15 évet öregedtem, egy csomó gyógyszert szándékosan elhagytam. Néhány egészséggel kapcsolatos könyvet elolvastam, orvosoktól kértem tanácsot, neten böngészgettem. Kialakult egy "rend", amire okosakat írhat bárki, a vizsgálati eredmények magukért beszélnek. Ma konditerembe járok, hobbi szinten box edzésre járok(nék, de most az sincs).

Tapasztalatom szerint a 100 kg tömegemhez a napi 3-4 gramm simán elhasználódik. Ha aktívan mozgok, akár 5-6 gramm is. Most nemrég volt egy torokfájásom, napi 9 grammig mentem el.

A túladagolást gyorsan észreveszed, mert sőtétet pisilsz, ha tovább emeled a dózist, lágyabbá válik a székleted. Ezzel be tudom állítani, mennyi kell.

A diabetológusom csak ennyit szokott mondani: Nem tudom mit csinál, de ne hagyja abba.

Nem hagyom.

C vitamint meg egyél nyugodtan. Nem vagyok forgalmazó, meg reklámozó sem.

[ Szerkesztve ]

(#22553) #95561216 válasza Rolly (#22542) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez milyen mértékegység? Mert az ajánlott szint a vérben 30-50 ng/ml.

Spanyolnátha idején több helyen is úgy próbálták gyógyítani, hogy kitolták a betegeket a napra, és elvileg működött is.

(#22554) inf3rno válasza Reggie0 (#22548) üzenetére


inf3rno
nagyúr

8-9 éve még kb. ugyanúgy álltunk, mint ők: [link] Gondolom 10 évente nézhetik, és valszeg a kórházak jelentései alapján.

Csináltak egyet 4 éve sürgősségikre, és elég rosszak a számok. [link] [link] Most csak a vérmérgezéses dolgokat néztem, és ott nálunk 7-10 ezrelék van, a franciáknál meg 2 ezrelék, ami azért komoly diffi...

(#22550) t72killer alapján azért úgy tűnik ott sincs minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22555) inf3rno válasza Rolly (#22551) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A szoli ugyanúgy bőrrákot okoz. Sajnos az UV-A is veszélyes, nem csak az UV-B. Nagyanyám is úgy csinálja, hogy állandóan kint van és kertészkedik, aztán így nehezen ég le, mert már kora tavasztól megszokja a bőre. Gondolom mi szívunk csak vele, amikor a nyár közepén hirtelen felindulásból elmegyünk nyaralni hó fehéren.

Buliban hasznos! =]

(#22556) Reggie0 válasza t72killer (#22550) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, lehet tulterhelodtek, amilyen alaposak, nem csodalom, ugy lehet :)

(#22554) inf3rno: Nalunk letagadjak es kozmetikazzak a jelenteseket. Ujabban mar ki sem adjak az adatokat, csak egy osszefoglalot ad a hivatal. Index sokat foglalkozott a temaval.

(#22557) inf3rno válasza Reggie0 (#22556) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze ez lehetséges, de ennyi erővel az összes többi országban is kozmetikázzák őket. Akkor meg nincs sok értelme összehasonlítani. A statisztika azért többet mond, mint 1-1 személyes tapasztalat. Elvileg...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22558) csiga8 válasza Rolly (#22542) üzenetére


csiga8
senior tag

Most gyorsan megnéztem a Szendi könyvben. Az 50 ng/ml-t írja minimumnak, de 100 ng/ml alatt legyen.
Gödény videójában - emlékeim szerint - 120-140 ng/ml értékre azt mondta az jó, de lehetne akár 200 is.

(#22559) Reggie0 válasza inf3rno (#22557) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan akik kitalaltak EU-ban ezt a rendszert, azok alapvetoen nem a csalo tagallamokra szabtak a mechanizmusokat.

(#22560) inf3rno válasza Reggie0 (#22559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én nem alapoznék arra, hogy az EU vezetésében mindenki talpig becsületes mindenben, de ez megint már politika topik lenne.

Buliban hasznos! =]

(#22561) attiati válasza attiati (#21242) üzenetére


attiati
veterán

Maszk téma?

Ezt is meg kellene vitatni.

(#22562) Braddock válasza csiga8 (#22558) üzenetére


Braddock
őstag

Pff...
Gengszter Gődény elemez [link]

[ Szerkesztve ]

(#22563) ollie válasza inf3rno (#22525) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A covid miatt került be.

[ Szerkesztve ]

***

(#22564) Eversmann válasza attiati (#22561) üzenetére


Eversmann
aktív tag

[link]

Life is better with a Titan

(#22565) pilóta válasza Braddock (#22562) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ú bakker de tenyérbemászó ez a Márton gyerek. :Y
Ha ennyire támadják, akkor tudhat valamit ez a Gődény... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22566) ncc1701 válasza csiga8 (#22520) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem csak most kell vitamint szedni, hanem kb nonstop. Én ezt nyomom sok éve, mellé 4g c vitamin, és 8000NE D. Meg izuletvédők. Plusz glutaminra is azt mondják, h immun erősítő, azt is szedem.
Ja, meg nem kéne bagózni, inni semmit, mozogni, és normálisan kajálni, aludni, és nem stresszelni.

(#22567) ncc1701 válasza Parci (#22523) üzenetére


ncc1701
veterán

Megnézném. Maszk nélkül, és egészen közelről. :)

(#22568) Ezekiell


Ezekiell
veterán

https://444.hu/2020/04/27/a-halalozasok-szama-sokkal-tobbel-nott-mint-ahany-hivatalos-aldozata-van-a-jarvanynak

Érdekes lesz ezt majd a magyar adatokkal is megcsinalni, nem számítok sok jóra.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22569) Rive válasza Ezekiell (#22568) üzenetére


Rive
veterán

A magyar adatok eddig valószínűleg nem térnek el jelentősen a történelmi átlagtól: sőt, az influenza kinyírása után most még talán kisebb is lehet a vártnál.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22570) Kékes525 válasza Hieronymus (#22488) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, nem úgy értettem. Mivel Magyarországra a járvány később érkezett meg mint Európa más országaiba (legalábbis többségében), így több információ és idő állt rendelkezésünkre a döntések meghozatalára és a járvány felkészülésére. Lásd elkapkodott kórházkiürítések. Dinamikusan, fokozatosan, a járvány számainak ismeretében több lépcsőben kellett volna ezt elvégezni. Másrészt nagyon sokáig és még most is az egészségügyben sincs mindenütt megfelelő számú és minőségű védőfelszerelés. A tesztekből is nagyon kevés van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22571) Kékes525 válasza pjen (#22446) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem csak ők, hanem még nagyon sok más ország is.

Elkapkodott kórházkiürítések. Dinamikusan, fokozatosan, a járvány számainak ismeretében több lépcsőben kellett volna ezt elvégezni. Ezekből eredő halálozások, szenvedések is a járványkezelés hibája. Másrészt nálunk nagyon sokáig és még most is az egészségügyben sincs mindenütt megfelelő számú és minőségű védőfelszerelés. A tesztekből is nagyon kevés van. Tudom sehol sincs elegendő, de sokkal többet tesztelnek mint mi. Pedig nekünk több idő volt a felkészülésre, mint más országok jó részének (lásd az előbbi írásomat is).

Persze a mi védekezésünket nagyon megnehezítette a nagyon rossz, évtizedeken át kizsigerelt egészségügy. Ez miatt és a rossz fizetés miatt is külföldre eltávozott orvosok és ápolok miatt kialakult orvos és ápoló hiány. Ezt a hiányt tovább fokozta az, hogy az orvosok száma a járvány kezdetekor rögtön 1/3-al csökkent a 65+ éves orvosok elküldésével. Ez szükséges volt, persze nem úgy ahogy végrehajtották, de a tényen nem változtat, hiányoznak az egészségügyből.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22573) pjen válasza Kékes525 (#22570) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok politizálni,de szerintem a korház kiűrítéshez a járvány csak ürügy volt.

(#22574) windlord válasza pjen (#22573) üzenetére


windlord
őstag

Miből gondolod? 😂

(#22575) koxx válasza csiga8 (#22552) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mr Szcientológus Lenkei? égbekiáltó baromságokat tud összehordani. Azt se hiszem el amit kérdez.

(#22576) Imilenni válasza pjen (#22573) üzenetére


Imilenni
addikt

Azért ürítették ki őket, mert Maj. 3.-ától újra indítanak mindent, nyájimunitásra gyurnak, aztan a velejáró veszteségnek kell a sok hely.

Press "F" to pay respects.

(#22577) radi8tor válasza Imilenni (#22576) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Évek óta tervben volt az ágyszám leépítés.

⭐ Stella

(#22578) Kékes525 válasza pjen (#22573) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#22577) radi8tor

Egyetértek. Így viszont sokkal súlyosabb a dolog. Nem ilyen helyzetben és nem így kellett volna végrehajtani, ráadásul a szakma megkérdezése nélkül. Enélkül is épp elég a járvány miatt okozott kár. Nem kellett volna ezt még ezzel is tetézni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22579) Alex91 válasza pjen (#22573) üzenetére


Alex91
félisten

Mint ahogy a gimnaziumok kinyirasa is megkezdodott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22580) konzumpro válasza Ringman (#22572) üzenetére


konzumpro
senior tag

Kéne egy #tapshelyett mozgalom, mindenki akit érdekel, utalhatna egy összeget vagy rendszeres támogatást adhatna azoknak a dokiknak, nővéreknek, ápolóknak, akiknek amúgy is adna ha békeidő lenne. Ha már a PTRHS nem segít.

(#22581) t72killer válasza Imilenni (#22576) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz nem lett volna elég Máj 1-jével üríteni??

Az állhat még az ügy hátterében, hogy a kórházak góccá váltak (akár elismerték akár nem), és mivel csesztek tesztelni+megfelelő tiszta üzemben (védőfelszerelés, rendszeres fertőtlenítés) dolgozni, egy rengeteg halotthoz vezető terjedési vektort iktattak ki. Még így is több idősotthon kapott kórházaktól vírust. Persze ezt marhára nem így kommunikálták.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22582) Ringman válasza konzumpro (#22580) üzenetére


Ringman
nagyúr

normális fizetés kellene, meg azonnali többletjuttatás az eü-dolgozóknak, mondjuk ehelyett:
[link]
Március 11-e óta az alábbi célokra csoportosított át a kormány forrásokat:
514 millió a szegedi atlétikai centrum beruházására - március 20.
300 millió forint a Haladás sportegyesület stadionüzemeltetésére - március 31.
300 millió a versenysport és olimpiai felkészülés szakmai támogatására - április 14.
133 millió forint pedig az egyedi sportlétesítmény-fejlesztések támogatására április 14.
450 millió a Budapest Honvéd Sportegyesület létesítményfejlesztési programjának előkészítésére - április 21.
1 milliárd forint a készülő Bozsik Stadionra - április 21.
768 millió forint a Kiemelt Nemzetközi Sportesemény Stratégia és sportesemény pályázataira - április 23.
1,1 milliárd forint a Nemzeti Sportközpontoknak - április 23.
4,07 milliárd forint a sportlétesítmények fejlesztésére - április 23.
400 millió forint a kiemelt sportegyesületek sportlétesítmény-fejlesztésére - április 23.

(#22583) Rolly válasza csiga8 (#22552) üzenetére


Rolly
veterán

:D hát akiket az írtál "szakértők" mind vitamin eladásából élnek :) ....

(#22584) kekedi válasza Imilenni (#22576) üzenetére


kekedi
senior tag

Erről van valami hivatalos infó is?

(#22585) cappa72 válasza Kékes525 (#22578) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én azt látom, hogy ez: "ráadásul a szakma megkérdezése nélkül." általános hibam nem csak a mostani helyzetre.
Kockázatelemzés, hatástanulmány... valahog ismeretlen vagy ködbe veszett fogalmaknak tűnnek a döntéshozóknak, illetve a nekik dolgozóknak (akik pedig ezeknek dolgoznak be, azokat jórészt már meg sem hallgatják)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#22586) Rolly válasza #95561216 (#22553) üzenetére


Rolly
veterán

Csak a centrumlabnal találtam értékeket ott 75+ ajánlanak és 250 felett kóros ...

Synlab életünk van az ott 100-120 körül írják a jó értéket...

Rosszul emlékeztem synlabnal is 75 felett jó, de páromnak az endokrinológusa 100-120 közöttit mondott ...

[ Szerkesztve ]

(#22587) konzumpro válasza Ringman (#22582) üzenetére


konzumpro
senior tag

De addig is amíg megdöntjük a focializmust, segíteni kéne, ahogy maszkot is varrtunk magunknak. Valami transzparens elosztási rendszerrel, ahol nem fénymásolópapírra költségelik el az egészet mint az alapítványok.

(#22588) pjen válasza konzumpro (#22587) üzenetére


pjen
félisten

A szavazásnál kéne segíteni,hogy ne legyen megint 2/3.Ennyi erővel segíthetnéd a futárt aki 3x annyit melózik kevesebb pénzért,és még sorolhatnám.

(#22589) Ezekiell válasza pjen (#22588) üzenetére


Ezekiell
veterán

+1

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22590) Rive válasza cappa72 (#22585) üzenetére


Rive
veterán

Az azonnali fűnyíró ugyan egy igazi 'gyilkos' ötlet volt, ami megérne néhány virtuális (?) bitófát, de túl sokat tökölni sincs idő. A rendes kockázatelemzéses, hatástanulmányos ügymenet semmiképpen se alkalmazható. Úgy nagyjából még most tartanának a bizottsági tagok válogatásánál, akik majd kiválasztják a hatástanulmány írásával megbízandó céget...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22591) konzumpro válasza pjen (#22588) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem fog menni, mert többen vannak akik nem törődnek a többiekkel és befolyásosabbak akiknek anyagi érdekük fűződik a jelenlegi rendszer fenntartásához.
Alternatív államot tudnánk csak építeni, egészségüggyel, oktatással, kultúrával - ha hagynák.

(#22592) Kékes525


Kékes525
félisten

[Egy koronaosztályon dolgozó orvos meglátta a márciusi fizetési papírját, és elszakadt nála a cérna]

Mivel megtiltották az orvosoknak a másodállást, komoly anyagi gondokkal küzd még egy koronaosztályon dolgozó doktor is.
Egyelőre semmilyen állami kompenzáció sem érkezett.

Továbbra is egy héten át használnak egyetlen maszkot.

A szűrésük a múlt héten elindult. (Csak a múlt héten!!!!)

Nem növekszik a betegek száma. (ezért kellett romléptekkel kiüríteni a 39ezer ágyat.)

Erről (is) írtam. A kormány jól kezeli a járványt. :( Biztos, hogy a cikk hazugság, másrészt csak egy esetről van szó. A többiek miért nem szólnak? Mernek? Nem, mert az egzisztenciájukba kerülhet, ha szólnak és kiderül, hogy ki volt az...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22593) natë válasza Kékes525 (#22592) üzenetére


natë
nagyúr

Név nélkül, forrás , bármi nélkül a 444-en. Stabil hír.

(#22594) Kékes525 válasza natë (#22593) üzenetére


Kékes525
félisten

Te biztos, hogy megadnád a neved, mert Te tökös vagy és téged nem érdekel a családod és az egzisztenciád. :((( Kérlek írd ki a pontos neved és a címed ide. Sokkal kisebb lenne a veszélye ennek rád nézve. Akkor legalább lenne valami hitele annak amit írsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22595) natë válasza Kékes525 (#22594) üzenetére


natë
nagyúr

Talán több hitelem van még nekem is, mint annak az oldalnak.
Miért írnám ki ide a nevem és a címem? Nem nagyon értem.

(#22596) gt0618


gt0618
tag

Egy kis népmozgalom...

a természetes fogyás 38%-kal, 4661 fővel csökkent a 2019. január–februárihoz képest. 2020 februárjában az élveszületések száma 7,7%-kal nőtt, a halálozásoké 10%-kal csökkent az előző év azonos hónapjához képest. A 4014 fős februári természetes fogyás 31%-kal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál.

2020.jan-febr. 22 818-an haltak meg, 13%-kal, 3431-gyel kevesebben, mint egy évvel korábban. A jelentős csökkenés hátterében a tavalyihoz képest az idei évben később és alacsonyabb szinten tetőző influenzajárvány állhatott. A szökőnaphatás figyelembevételével a halálozások számának csökkenése ebben az időszakban nagyobb mértékű, 15% volt. Januárban 15, februárban 13%-kal kevesebben hunytak el az egy évvel korábbihoz képest.

(#22597) Micsurin válasza Kékes525 (#22592) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Lesz itt akkora elvándorlás, hogy azt a hazugságot amivel fedni akarják már se a tinta se gyuribá arca nem fogja elbírni.... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#22598) Kékes525 válasza natë (#22595) üzenetére


Kékes525
félisten

"Miért írnám ki ide a nevem és a címem? "

Ha mástól elvárod sokkal súlyosabb esetben, viszont te nagyságrendekkel kisebb dolognál sem teszed meg, akkor légy szíves ne kritizáld ezért azt, aki ezt nem teszi a nagyságrendekkel nagyobb következmények miatt.

"Talán több hitelem van még nekem is, "

Ezek után? :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22599) radi8tor válasza gt0618 (#22596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez biztató, én is kb erre számítottam annak függvényében hogy kijárási korlátozás miatt kevesebben haltak meg az utakon is előző évekhez képest.
Március-április lehet még érdekes, mert mostanában a járványok is tovább húzódtak a késői tavasz miatt.

⭐ Stella

(#22600) bandus válasza radi8tor (#22085) üzenetére


bandus
veterán

azért gondolod a kiosztogatott orvosi maszkok azok olyan védőfelszerelések mint amilyenekre az orvosoknak van szüksége? ne már. nézd meg az index mai cikkét, amelyben ismét egy orvos nyilatkozik: "De egy hétig kell használnom egy maszkot. Hivatalosan ezeknek a maszkoknak a használati ideje nyolc óra. Rá van írva, hogy ha levetted, akkor nem használhatod újra. Szkafandert és védőszemüveget privát szereztem magamnak. Az osztályom Aliexpressről rendelt FFP maszkot pluszban, hogy legyen a nővéreknek."

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.