Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21351) pjen válasza radi8tor (#21345) üzenetére


pjen
félisten

Azért valószínűleg nincs több keze.Esetleg ideje sincs zsebkendőt elővenni.Buszon nem mindíg egyszerű.Azért kell annyi jármű, hogy mindenkinek jusson ülő hely.A maszkba se tüsszenthetsz ha náthás vagy. :)

(#21352) radi8tor válasza pjen (#21351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg lehet azt oldani hidd el. Keleti kultúrában ezért pénzbüntetés jár járvány idején. Lehet itthon is ez kéne. Rögtön lenne zsebkendő az embereknél.

⭐ Stella

(#21353) Parci válasza pjen (#21351) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg a tudatosság, hogy legalább gondoljon rá, hogy feladata van, amikor meglódul a turha...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21354) Atlantis válasza radi8tor (#21352) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, meg keleten megeszik a denevért is...csak ne vegyünk már át minden hülyeséget.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21355) Rive válasza Gubu0101 (#21326) üzenetére


Rive
veterán

A tünetek akár stimmelhetnek is (de bármi máshoz is), de január :F Gyanúsan korai, én nem bíznék benne.

Az olaszoknál a 'patient one' az február közepe volt, itthon meg február/március fordulója körül volt a gyanítható 'első' eset. Korábbi előfordulás - nos, akkor belőlünk lett volna az európai járványgóc, és nem a sporadikus eseteknél toporognánk még mindig...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21356) Angelina87 válasza Parci (#21342) üzenetére


Angelina87
tag

Hali,
ha nyitástól mehetnek be az idősek, pl 6-9-ig, akkor meg a sok 65 év alatti lesz felháborodva, amiért ő megy dolgozni és kikéri magának, hogy nem vehet friss reggelit ...
Magyarok 90%-ának semmi se jó...
ez ezért lett így bevezetve, h 9-től mehetnek az idősek, ugyanis nem tud mki home o-ban dolgozni otthon a senekén :)

[ Szerkesztve ]

" A világon vendég vagyok."

(#21357) Ezekiell válasza Parci (#21350) üzenetére


Ezekiell
veterán

ugye? de hát a ferdeszeműek mit tudhatnak, ki se látnak a fejükből

/s

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21358) fatal` válasza Parci (#21343) üzenetére


fatal`
titán

Én is így gondolom, de nem akartam fórumon diagnosztizálni, pláne, hogy nem vagyok orvos.

(#21359) Gubu0101 válasza radi8tor (#21352) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nálam van,de van olyan,hogy nincs időm elővenni mire jön a hapci :D Volt anno egy osztály társam,ő megoldotta úgy,hogy mindig a pulóver újába törölte az orrát,mondanom se kell,milyen guszta volt ;]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21360) Gubu0101 válasza Rive (#21355) üzenetére


Gubu0101
veterán

Feltéve ha nem németből hoztam haza,mivel ott mondanom se kell,milyen népekkel fut össze az ember a boltokban,több nemzetiségűvel találkoztam egy nap mint ahány ujjam van.Lehet oda vissza fertőztük egymást.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21361) Rive válasza radi8tor (#21349) üzenetére


Rive
veterán

Ne ríjjá, te írtad úgy, hogy magas labda legyen :P ;]

(#21350) Parci: Hát ja. Pláne, hogy majd' mindig akad valami hittérítő, aki fel akarja világosítani a 'rettegőket', sokszor akár hangosan, élőszóban is :((( Volt az a tata a buszon, ikonikus...
Az ilyentől jobban 'rettegek' mint a vírustól, b***meg.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21362) kw3v865 válasza Sir Pocok (#21336) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nagyon irritatív figura ez az ember... Először kezdte a Bill Gates-ezéssel, a hülyébbnél hülyébb konteókkal 2 hónappal ezelőtt, aztán most meg nagyon okosnak akar tűnni. :W Tipikus Youtube-os "influenszer"

(#21363) Kékes525


Kékes525
félisten

Költői kérdés. Miért lehetnek nyitva a fodrászatok és a pedikűrösök? Az egészségügy erősen korlátozva, nagyon sok munkahely pedig teljesen zárva, mert gócok alakulhatnak ki, mivel az ott dolgozók fertőzhetik az ügyfeleket és egymást. Persze a fodrászok és a pedikűrösök nem. Ott tökéletes a védekezés, de az egészségügyben például nem. :U

A kormány nagyon jól kezeli a járványt. :U

Ez irónia, esetleg aki nem érti...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21364) Eastman


Eastman
őstag

Gitáros kolléga aktuális és a témába hasító videója. Üt mint az ipari áram.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21365) Ricardo


Ricardo
félisten

(#21366) Parci válasza Angelina87 (#21356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, rinyálni fognak, de megvehetik a szajrét előző nap. egyrészt. másrészt, ez van, kényelmetlenséggel jár, cserébe az öregeket jobban védjük. aki ezt nem fogja fel és fontosabb neki a kib.szott napi rutinja ilyenkor is, arról nem írom le a véleményem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21367) Parci válasza fatal` (#21358) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remélhetőleg ő sem veszi komolyabban, mint egy fórumos "diagnózist", közel nulla infóból felállítva

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21368) Parci válasza Gubu0101 (#21359) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

könyöködbe tüsszentesz, problem solved.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21369) Rive válasza Gubu0101 (#21360) üzenetére


Rive
veterán

Elvi esély van ~ minden ezévi krahácsnál, de én nem bíznék benne. Az, hogy milyen tempóban fejlődött máshol látványos járvánnyá, ~ behatárolja a lehetséges legkorábbi esetek időpontját.
Csak ismételni tudom: én nem bíznék benne, de ha úgy érzed, hát majd szánj rá egy tesztet, ha elég olcsóvá válik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21370) S e t h válasza S e t h (#21337) üzenetére


S e t h
nagyúr

radi8tor gratula, személyeskedés azért jobban megy ahogyan látom.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21371) Gubu0101 válasza Parci (#21368) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hamarabb kitörik a nyakam,mint,hogy a könyökömbe tüsszentek ;]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21372) Ezekiell válasza Ricardo (#21365) üzenetére


Ezekiell
veterán

"összetett tervre lesz szükség: valamilyen mértékben fent kell tartani a távolságtartást, de emellett szükség lehet a szélesebb körű maszkviselésre, újra a németek példájára utalva egy felfuttatott tesztelési kapacitásra, kontaktuskutatásra akár a digitális technológiák használatával. "

Na, hát ezek egyike sincs itthon még a láthatáron se, sőt. Kíváncsi leszek, hogy fogják fogadni járványtagadók hogy maszkot kell hordaniuk, de van tippem.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21373) Gubu0101 válasza Rive (#21369) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,én se írtam 100%-ra.Csak örülnék neki ha már át estem volna.Ha lesz teszt veszek.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21374) Ezekiell válasza S e t h (#21370) üzenetére


Ezekiell
veterán

nvm

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21375) Gubu0101 válasza Ezekiell (#21372) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha hirtelen történne nagy ugrás a fertőzésekben,akkor tuti országos non stop maszk hordás behoznák.Nyílván nem potyára jár már 10M db fölött a beérkezett maszk.Én se hordok addig maszkot ameddig nem kötelező mindenhol,majd ha el lesz rendelve akkor hordani fogom..Elég volt egy éven keresztül minden nap megfulladni benne munka közbe.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21376) Sir Pocok válasza kw3v865 (#21362) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem tudom miről beszélsz. Orvos kutató egyetemi tanár. Minden videójában megtalálható tények vannak.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21377) Ricardo válasza Gubu0101 (#21375) üzenetére


Ricardo
félisten

"Elég volt egy éven keresztül minden nap megfulladni benne munka közbe."

Sokkal jobb a tüdőgyuszitól fulladozni. :U

(#21378) Gubu0101 válasza Ricardo (#21377) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pillanatnyilag közel 0% esélyt látok arra,hogy elkapjam bárkitől is ha pedig kimozdulok kb heti 1x akkor is kevés az esélye,főleg úgy,hogy maszkon kívül minden betartok.
De akkor gondolom mindenki otthon is egész nap maszkba van,feltéve ha nem egyedül él,mivel családtól,bárkitől ugyan úgy el lehet kapni,ha már ennyire veszélyes.Az meg,hogy hazajön leveszi meg elmossa már eleve rizikós,mivel ugyan úgy bekerül azon keresztül a lakáson belülre és még ott a ruha,cipő amiben kint járt kelt stb stb Vagy egy egyszerű bevásárló szatyor,gondolom az is használat után már a kapuba el van dobva.Szerintem hosszasan lehetne sorolni a rizikófaktorokat.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21379) dobolan válasza Ricardo (#21377) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez nem ilyen egyszerű. Ilyet csak az mond, akinek nem kell napi 8 órában maszkot hordania, miközben fizikai munkát végez. Még normál hőmérsékleti és páraviszonyok között is megterhelő, 30 fokban 70% feletti környezeti páratartalomnál meg nagyon durva. A maszk alatt 100%-ra beáll a pára szinte azonnal.

(#21380) Rive


Rive
veterán

Stroke, nem csak időseknél :(

Mivel angol, röviden: a harminc-negyvenes korosztályban figyeltek meg emelkedett stroke esetszámot, ráadásul a különösen veszélyes fajtából, covid19 eseteknél. Szumma nem gyakori ugyan, de előfordul.

Lassan olyan ez a vírus, mint egy svájcibicska. Mindenre 'jó'. Mindenre is :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21381) Ricardo válasza Gubu0101 (#21378) üzenetére


Ricardo
félisten

Természetesen nem az otthoni hordásra éetettem. A hozzászólásodból az jött le, hogy amikor mész valahova akkor sem hordod. Majd akkor fogod ha kötelező lesz.

Ez azt sugallta, hogy akkor is csak azért fogod hordani, hogy ne büntessenek meg.

(#21382) Gubu0101 válasza Ricardo (#21381) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem azért.Ha már odáig jutunk,hogy mindig kötelező,akkor már nagy baj lehet nyilván.De még nem tapasztalom azt,hogy hú de nagy baj lenne.Meg itt nem valami nagy fertőződés van,19 fő van karanténban az egész városban.1 exportált koronavírusos beteggel a kórházban.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21383) pjen válasza radi8tor (#21352) üzenetére


pjen
félisten

Akkor miért jön minden onnan,ha annyira jól megoldják.Először meghal több tizezer ember aztán mutatják, hogy milyen ügyesek.

(#21384) Ezekiell válasza Gubu0101 (#21382) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pont fordítva: azért hordjuk a maszkot, hogy ne legyen baj, nem azért, mert baj van. A maszk a megelőzés eszköze.
Ha bevezetik az általános maszkhordást (vagy vmi variációját), azt azért teszik, hogy a korlátozások fokozatos feloldása mellett se robbanjon be a járvány.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21385) Ereshkigal válasza Rive (#21380) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A véralvadós cikkek után ez már nem meglepő. :(

(#21386) Kékes525


Kékes525
félisten

Láttam Videót Szingapúrról, mindenkin maszk volt, de kesztyű senkin sem. [Húzd meg, ereszd meg]

"Ázsiába Szakadtam

Balanszírozás a járvány és a gazdaság visszaállítása között.
Szingapúr, a korábbi minta, elbukott egy nem kellően végiggondolt szegmensen, hónapokig kézben volt a járvány, mára viszont tízezer eset van és a számuk növekszik.Benézték...

Thaiföldön keménykedés folyik, viszont megvan az eredménye.

Vajon meddig?"

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21387) halleck válasza kory24 (#21310) üzenetére


halleck
csendes tag

Hasonló szemüveg párásodást maszk hordás közben én egyszer úgy oldottam meg, hogy egy-egy csík ragtapasszal leragasztottam a maszk szélét a szemem alatt. Pár órát kellett hordanom, nagyon nem zavart, de lehet, hogy minden nap és egész napos viseletre már problémás. A szem alatti bőr érzékeny terület lehet.

(#21388) bigdady


bigdady
nagyúr

Korábban cikkezték hogy vészhelyzet esetén a forgalmi engedély az autónál vészhelyzet +15 nap és 41/2020. (III. 11.) Korm. rendeletre hivatkoznak.
Ismerős tegnap megbüntették mert egy hete lejárt a műszaki engedélye és nem ment megújítani, rendőr szerint már nincs hatályban ez az engedmény személyautóra...
Én is keresem de nem látom mi az igazság, az eredeti szövegezést sem találom, a jelenlegi meg szinte teljesen hatályon kívül....

(#21389) pjen válasza Kékes525 (#21386) üzenetére


pjen
félisten

Lehet méhis a Svédeknek lesz igazuk?

(#21390) ollie válasza Depression (#21280) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem te vagy a védettebb (hacsak nem FFP2-3-as maszkot használsz), hanem azok, akikkel találkozol, mert sokkal kisebb eséllyel fogsz te fertőzni másokat. Ez a lényege a maszkviselésnek, hogy sokkal kisebb az esélye, hogy mi megfertőzünk másokat. Végig erről szólt az egész, és ezért fontos, hogy mindenki hordja, mert csak akkor működik.

***

(#21391) CptAdamica


CptAdamica
veterán

KORONA: most a LEGJOBB vagy a LEGROSSZABB a MAGYAR helyzet?
Ajánlom Csabi új videóját minden kedves "de ebben többen halnak meg..." embernek úgy 5:50-ig.

Megyen!

(#21392) Ricardo válasza pjen (#21389) üzenetére


Ricardo
félisten

Ja a svéd út. "Pár" idős, és krónikus beteg , meg az a néhány ember akik elvileg egészségesek de nincs szerencséjük megy a levesbe, de azzal nincs probléma, bele van számolva. Nagyon civilizált.

(#21393) Narxis


Narxis
nagyúr

Május 3-ig maradnak a korlátozó intézkedések, utána jöhet az enyhítés [link]

Thanos was right.

(#21394) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Kormányinfón már a Balatoni nyaralásról beszéltek :D Reménykednek benne,hogy már idén lehet pancsolni.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#21395) fatal` válasza kw3v865 (#21362) üzenetére


fatal`
titán

Valakivel kevered. Orvos és csak normális videói vannak.

(#21396) kw3v865 válasza Ricardo (#21392) üzenetére


kw3v865
senior tag

Járulékos veszteség. Az egész társadalom szintjén kell vizsgálni a dolgokat. Ha pedig úgy nézzük, akkor esélyes, hogy összességében nagyobb kárt okoz a túlzott karanténozgatás. A helyi politikusnak is az az érdekük, hogy újraválasszák őket, emiatt többet ér a munkahelyek megtartása mint plusz pár ezer áldozat, emiatt nekik kifizetődöbb a több áldozat, de kevesebb munkanélküli. Illetve azt se felejtsük el, hogy Svédország népsűrűsége elég kicsi. Nálunk a svéd modell esélyes, hogy jóval több áldozatot követelt volna.

(#21397) pjen válasza Ricardo (#21392) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem lesz vakcína,lehet itt pont annyian halnak meg,csak nem 3 hónap,hanem két év alatt.Viszont mentálisan meghal a fél ország,Anyagilag meg az egész.

(#21398) FattyDove válasza Parci (#21252) üzenetére


FattyDove
őstag

Nem tudni még semmit róla. Inkább annak örüljetek, hogy az Amazon átvette a sorozatot (mivel Bezos nagy kedvence a sorozat) és nem ment a süllyesztőbe, mert a SyFy-nak nem volt elég pénze rá (asszem a 2. évad lett volna az utolsó). Amúgy durva belegondolni, hogy a SyFy-on indult a cucc, amin olyan csodák indultak, mint a Cápavihar :D

[ Szerkesztve ]

(#21399) Kékes525 válasza pjen (#21389) üzenetére


Kékes525
félisten

Nézd meg a videót. Ott egészen másról van szó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21400) ollie válasza Darmol (#21301) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hiába nézed le az 50-es vállalkozót, azzal, hogy betét nélküli maszkot vett fel máris sokkal kisebbre csökkentette az esélyét annak, hogy téged megfertőzzön, amennyiben ő vírushordozó. Remélem rajtad volt maszk.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.