Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) ollie válasza FattyDove (#21228) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Zseniális az a sorozat!

***

(#21252) Parci válasza FattyDove (#21228) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mikor lesz új expanse? gondolom idén nem :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21253) t72killer válasza t72killer (#21250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja + D-korea nem bénázza el az egészségügyi staff védelmét és nem áldozza be őket első körben:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21254) Ezekiell válasza Depression (#21245) üzenetére


Ezekiell
veterán

Őőőő, igen? Nem teljesen értem, mit szeretnél kihozni ebből. Amit írsz, az igaz. Amit írtam, az is igaz. Mégis úgy írod, mintha tévednék, vagy cáfolnál, vagy nem is értem, tényleg. Vagy szerinted nincs diktatúra, vagy mi?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21255) Somatom


Somatom
veterán

Sorkatonaság az elzüllés ellen? Hmmm... Érdekes gondolat. Én voltam sorkatona. Másfél évet az átkosban. Három jelenség, amit eddig csak ott láttam:
1.: Kopaszoknak az arcvizek kötelező gyűjtése az öregek számára (akik aztán az arcukba tolták, nem az arcukra).
2.: A kantinban zacskószámra vásárolt sósborszeszes cukorkákat a kopaszok fűrészlappal bevágták, hogy a töltelék sósborszeszt összegyűjtsék az öregek számára.
3.: A hidegvacsorára kapott kenyérszeleteket megkenték cipőkrémmel (katonai nevén fókazsír), majd fejjel lefelé lerakták. Amikor a kenyér beszívta a cipőkrémből elpárolgó alkoholt, akkor késsel lekaparták a megszáradt krémet, a kenyeret pedig megették.
Szóval, tényleg sokat lehetett tanulni a katonaságnál.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21256) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#21257) #95561216 válasza fatal` (#21244) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ehh, most már igazán abbahagyhatná, kicsit influenza, kicsit tbc, kicsit hiv, kicsit ebola..

(#21258) t72killer válasza fatal` (#21244) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahá, ezért bukta az a 41éves színész a lábát. Fantörpikus, élejenek a nyájimmun-huszárok:W. Bringajavító műhely ugyanitt eladó...

Más: a finn modell is mérföldekkel emberkímélőbb a svédeknél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21259) Ricardo válasza t72killer (#21256) üzenetére


Ricardo
félisten

Megy az adok kapok. Csak ne váljon komolyabbá.

A járvány véget sem ért, a propagandaháború már tombol

(#21260) t72killer válasza Ricardo (#21259) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kínán múlik. Mindenhova beteszi a lábát, és miután betette, fészket rak és kitűzi a zászlót - így elkerülhetetlen a konfliktus. A nemzetközi közösségnek sürgősen teljes jogkörrel el kellene ismernie Tajvant és a D-Kínai tengeren meghúzni a határt, aminek átlépéséért torpedó jár.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21262) t72killer válasza Ringman (#21261) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindíg is tudtam, hogy a facsén terjednek a kártevők, ezekszt a koronavírusok is:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21263) catroot válasza FattyDove (#21164) üzenetére


catroot
veterán

Én állami cégnél dolgozom (vidéken), de egy betanított munkás is többet keres nálunk br. 231.000-nél. :O

A kezdő 210-es fizetést meg inkább nem is kommentálom.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#21265) Darmol válasza #46372352 (#20648) üzenetére


Darmol
senior tag

Nos ez a cikk nehéz helyzetbe hozott. Nagyon nehézbe...
Nagyon nem topik, viszont akkora ba..., ma..., hü..., szóval félrevezető információ, amit politikai hírekben szoktak összehozni ezen a hírpoltálon.
Leginkább arra tudok gondolni, hogy valaki megírta a cikket április 1.-re, de csak most aktuális, ezért most hozták le.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21266) attiati


attiati
veterán

A svéd beteg: egészséges

Interjú - svéd néplélektannal, médiával és politikával foglalkozó professzoral, Bengt Johanssonnal.

Szerintem jó olvasni valamit a másik szemszögből is.
Nekem átjött.
Sok országban képtelenség lenne lemásolni ezt. Ez valószínűleg a svéd emberek mentalitásán múlik és hozzá tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#21267) t72killer válasza Ricardo (#21264) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy zsákbamacska a kontinens. Persze akarnának tesztelni, de hogy lehet érdemi mintát venni pl egy 200M lakosságú, több régióban csetepatés Nigériában :F? Persze elég gyanús, ha valaki arrafelé megfázásos tüneteket produkál, de nincs hiány ott TBC-ből és egyéb földi jóból sem...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21268) Ezekiell válasza attiati (#21266) üzenetére


Ezekiell
veterán

"Ez valószínűleg a svéd emberek mentalitásán múlik és hozzá tartozik." - 100%ban. Ugyanezt megpróbálnánk itthon, halomra halnánk, a nyakamat ráteszem.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21269) t72killer válasza Ezekiell (#21268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak az ember mentalitása kell hozzá, hanem pl az iskoláé, ami kérésre kiadja a gyerkőcöt otthon tanítgatni tudó/megfertőződni nem akaró családnak a gyereket. Akkor is, ha hivatalosan nyitva vannak a sulik - legalábbis proci vmi ilyesmit mesélt.

Sajnos viszont ez kevés, ha így haladnak, elérik az 1‰-es népességveszteséget az egész lakosságra számítva, ami azért elég meredek. (jelenleg ennek az ötödénél tartanak úgy, hogy a népesség kevesebb, mint 5öde fertőzödött meg).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21270) Darmol válasza t72killer (#20708) üzenetére


Darmol
senior tag

Ez a vízfejre az irodákban teljesen igaz akár 100%-ban is. A melósoknak viszont már most is 48 órás nap kellene. És ez minden szolgáltatóra igaz.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21271) vzsryl válasza attiati (#21266) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jó volt olvasni, érdekes volt.

"Nekem átjött."

Az is átjött, hogy az idősek és betegek halálát teljes mértékben telibe fossa? Ahányszor feljött a dolog, már ugrott is tovább, mintha tök természetesen lenne, hogy hullanak a "gyengék"? Kissé spártai. Nem, bocs, ez nem kissé, ez modern külsőbe csomagolt spártai eszme. Gratulálok nekik!

Szerk.: Még annyit hozzátennék, hogy én alapból olyan felfogással rendelkezem, mint ők. Tehát simán hagynék meghalni rengeteg embert (hülyéket), mert sz@rok bele a lelkivilágukba. De! Az idősek és betegek rohadtul nem tehetnek arról, hogy ők a veszélyeztettek ebben a helyzetben. Csak békésen szeretnék még néhány évig kihúzni valahogy. Erre jönnek a svédek (hülyék), akik tulajdonképpen a nagy liberalizmusban, nagyfiúskodásban' hagyják őket elhullani.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#21272) t72killer válasza Darmol (#21270) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

=vízfejet hazazavarni HO-ba, hogy csak a melósnak kelljen ingázni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21273) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezt most csak így itt hagyom:

– Milyen tanácsot adna az embereknek szerte a világon, főleg a húszas, harmincas éveikben járóknak vagy még fiatalabbaknak?

– Gondolhatják, hogy biztonságban vannak, hogy még ha elkapják is a vírust, nem lesz semmi gond. Lehet, hogy egyáltalán nem is aggódnak. Csakhogy ha megfertőznek egy idősebb családtagot, az veszélyes, akár halálos is lehet. Erre gondoljanak, mossanak kezet megfelelő módon, viseljenek maszkot és tartsanak távolságot másoktól. Védjék saját és családjuk egészségét is! Így tudnak segíteni abban, hogy véget vessünk ennek a járványnak, amelyet országunk és társadalmunk átél. Minden egyes személy hozzájárul a járvány leállításához. Alázatosnak kell lenni. Abban a pillanatban, amikor arrogánssá válunk, elveszítjük a harcot. Talán Európa és az Egyesült Államok egy kicsit túl magabiztosak voltak. Lehet, hogy úgy gondolták, hogy a maszkok viselése nem segít. Alázatosnak kell maradnunk a végéig.

https://www.valaszonline.hu/2020/04/22/kim-woo-ju-del-korea-koronavirus-tapasztalatok/

na jó, nem csak így. szóval, ha úgy érzed, hogy rád nem hat, márpedig te nem húzol maszkot, márpedig te mész strandolni, bulikázni, vesszenek meg a rettegők...

...akkor csitt, hogy nincs munka és romokban a gazdaság, mert bármennyire is hihetetlen számodra, de a kettő összefügg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21274) attiati válasza vzsryl (#21271) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom eldönteni, mert csak utólag lehet majd mérleget vonni.

Szerintem ők egyszerűen a vakcináról mondtak le. Vagy arról, hogy időben* érkezne.
És ebben az értelmezésben szerintük a többi ország is ugyanezt az utat járja majd végig.

*időben = ameddig kihúzná a gazdaság karanténnal vagy amikorra mindenképpen megbetegedne mindenki a vakcina kifejlesztéséig

Egyszerűen ott más a társadalmi felépítés. Nincs nagyfőnök. Egyenlő mindenki. Ezt a migránsválság kezelésénél is követték, úgyhogy nem csak mondják, hanem úgy is cselekednek. Megítélni nem szeretném.

Ha az időseket és a betegeket izolálják, azzal miért küldik halálba őket?

[ Szerkesztve ]

(#21275) radi8tor válasza Parci (#21273) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy fontos dolgot felejtetek el rendszeresen. Kínában télen tombolt a járvány. Hozzánk már tavasszal ért el. Ezért nem tombol.

⭐ Stella

(#21276) Darmol válasza fatal` (#20724) üzenetére


Darmol
senior tag

Szocializáció? Mármint az ingyékávé kortyolgatás miközben a folyosói pletykákat dolgozzátok fel? ;]
A HSZ-ből csak az derül ki, hogy nem derül ki mit értesz ökoszisztéma alatt, és mit is tartasz problémának. Pl. az óceánba borított szemét inert, globális felmelegedésbe nincs beleszólása. A földi élőlények nagy részét pont nem érdekli a szemét se, sőt sok faj alkalmazkodik és felhasználják. Ha az ökoszisztémát mint gerinces élőlényeket érted, néhány delfin, cápa, teknősbéka, madár, stb. elpusztul a szeméttől, ami nagyon csúnyán néz ki fotókon, de a faj szintű kipusztulást az élőhelyek megsemmisítése, a fő táplálékuk csökkenése, a túltolt vadászat-halászat, a globális felmelegedés, stb. okozza. A fűtés és gyárak témakörében szintén eléggé mellétrafáltál.
Az ingázás valóban nem feltétlenül probléma. Még akkor sem ha autót használ, és azt is csak egymagadban. Van egy távolság, nem túl nagy de azért van, amelynél nem számottevő a környezetterhelés. A probléma az, hogy a legtöbb ember nem azért használja az autót mert rá van szorulva, hanem mert kényelmes. És valóban, az autók légszennyezését a természet nagy léptékben úgy általában ignorálja. Valójában a rossz levegő elsősorban humán egészségügyi probléma. És nem csak a koronavírus miatt.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21277) t72killer válasza vzsryl (#21271) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arról sem olvasunk, hogy mi van a nem-halálos de egész életet megkeserítő egyéb következményekkel? Egy búvár, akinek sérült a tüdeje, a lábát elveszítő 40es színész, a vesekárosult, stb...

Úgy bírom, amikor 10év masszív bikapiac után mindenki kőgazdag Európai és Amerikai országokban szegénységbe belehaló tömegeket vízionál. Ha 10év száguldásába nem fért bele 1 évnyi tartalék összerakása, nem kéne véletlen elgondolkodni, milyen jogon harácsoltak itt össze egyesek akkora vagyonokat, hogy műholdflottákat lövöldözzenek fel hobbiból és hasonlók?

#21275: Bizony, ráadásul nem is akármilyen tavasz van, van UV dögivel hálistennek = a többfelé használt játszóterek és egyéb, napon lévő közösségi fogdosnivalók ingyen egész hatékony fertőtlenítést kapnak. A napon széttüsszentett aeroszol is megkapja a magáét de 11 és du 3-4 között.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21278) Parci válasza radi8tor (#21275) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem felejtjük el, mindenki azon agyal, hogy hol miért fut úgy, ahogy fut. de angliában sincs tél és olaszországban sincs, mégis tök mások az eredmények. a volt kgst országok jól állnak.

viszont nem ezért tettem be a cikket, hanem azért, mert szó szerint leírja a nem buta csóka, hogy az egyének felelőssége az egész, és ahol az egyén arrogáns, ott bukó van. aztán lehet, hogy mázlink van ezért vagy azért és még így sem lesz bukó. lehet. de ez a topik elég jól példázza azt, amiről az ipse beszél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21279) Darmol válasza cappa72 (#20731) üzenetére


Darmol
senior tag

Hát...
Végül is ez olyan Mátyás király és az eszes leányos, nem?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21280) Depression válasza Parci (#21273) üzenetére


Depression
veterán

Kb. 100-300 munkatársammal találkozom nap, mint nap, a páromat egy hét múlva műtik, anyósom meg lassan 73. 2m-t minimum, hogy, betartok, varrot maszk egész nap, miközben már lassan véres az arcom tőle, fertőtlenítés vakvilágba, attól is vörös már a kezem.
Kérdés csupán, hogy ennyi nyílt sebbel mennyire vagyok védettebb, mintha sz@rtam volna bele az egészbe? :F

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21281) Ricardo válasza attiati (#21274) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ha az időseket és a betegeket izolálják, azzal miért küldik halálba őket?"

A saját családjuktól? tehát a mama papa, vagy a szülő (ha van valami alap betegsége) ne találkozzon a gyerekekkel, vagy a párjával. :U

(#21282) vzsryl válasza t72killer (#21277) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"A napon széttüsszentett aeroszol is megkapja a magáét de 11 és du 3-4 között."

Most már tudjuk miért 3-ig lehetnek nyitva a nem élelmiszerboltok. Jár a vállveregetés Cecinéninek. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#21283) t72killer válasza Parci (#21278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ex-kgst siker mögött az állhat, hogy akkor vezettek be kb uolyan szintű intézkedéseket, mint Ny-EU miközben lényegesen kevesebb szállal kötődtek a fő góchoz. Szlovákia nagyon penge, de a lengyelek is jól állnak. Egyébként ahhoz képest, hogy komoly góc van a területükön, Ausztriának sincs semmi szégyellnivalója az 57 haláleset/1M lakos halálozási mutatójával jobban állnak, mint a németek.

#21282: ha ő intézte a napsütést, mindenképp :DD. De intézzen karantén utánra is ha lehet...
A rövidebb nyitvatartás mellett még az is szól, hogy a felületeken hagyott vírus azért döglik - még ha nem is minden egyed. Ha 14 helyett pl 18 órát kell várnia, az simán lehet vízválasztó fertőzési sikerben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21284) Darmol válasza #22743424 (#20880) üzenetére


Darmol
senior tag

A mutáció az mutáció, még akkor is ha a gyakorlatban semmiféle hatása nincs. Érinthet akár inaktív szakaszt is. :K
De hogy nézne ki egy ilyen szalagcím: " Minták elemzésével 33 bázispárban találtak eltérést, amelyek egyáltalán nincsenek hatással semmire." A jó cikkek mellett az Indexen elég nagy marhaságokat lehet olvasni elég sokszor. De a lakájmédia, na az egy egészen más szint...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21285) ooloo válasza Somatom (#21255) üzenetére


ooloo
őstag

Barbon az igazság
Barbon a vigasz ;] ;]

Az eredeti : [link]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#21286) Darmol válasza Lauda (#20902) üzenetére


Darmol
senior tag

A kezedet éri napi 3 percet mondjuk, a tömítést éri napi 24 órát. A józan paraszti ész is azt mondja, hogy az a tömítés jóval nagyobb terhelés kap mint az ember keze.
Nem olyan egyszerű egy gyártósort átállítani.
Valójában ha hozzáveszem, hogy ehhez kellett a menedzsment, a gyártás, stb-stb. elképesztően gyorsan reagáltak. Engem lenyűgözött, hogy két hét alatt átálltak egyféle piaci termékről egy teljesen másra. Egészen elképesztő teljesítmény. :R
Ha a MOL lenne az OT...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21287) Darmol válasza Parci (#20906) üzenetére


Darmol
senior tag

Végy egy vonalzót, húzzál egy 10cm-es skálát. Bal oldal a 0, jobb oldal a 100%. Most húzd be a100%-ot, írd rá veszettség, a 80%-ot, írd rá Ebola, aztán húzz egyet 50%-hoz, írd rá Pestis, aztán húzz egyet 10%-ra, és írd rá Hantavírus. Aztán húzz egyet 0,1%-hoz, írd rá Influenza. És most helyed rá a COVID-19-et.
Ennyi.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21288) fatal` válasza Darmol (#21276) üzenetére


fatal`
titán

"Szocializáció? Mármint az ingyékávé kortyolgatás miközben a folyosói pletykákat dolgozzátok fel?"

Én nem a szocializmusból jöttem. :) Pl. az ebédszünet alatti beszélgetést. Persze biztos remek egyedül lenni egész nap, de azért annyira nem élvezem. :)

"Valójában a rossz levegő elsősorban humán egészségügyi probléma."
A gyárak és a fűtés okozza a szén-dioxid kibocsátás nagyrészét és nem az autók. A teljes közlekedés a szén-dioxid kibocsátás nagyjából 30%-ért felel, ideértve a repülőktől kezdve a tankerhajókat.

A rossz levegő nem csak humán-egészségügyi probléma, de nagyrészt valóban az. De én a szén-dioxid miatt említettem, nem a városok szar levegője miatt.

Egyébként szerintem az egész Földön az az egyetlen probléma, hogy rosszabb az emberiség, mint a nyulak. Lassan 8 milliárdan vagyunk, nem tud ennyi embert eltartani a bolygó, jelen életszinvonal mellett.

(#21289) Darmol válasza Parci (#21018) üzenetére


Darmol
senior tag

+1

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21290) t72killer válasza fatal` (#21288) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Lassan 8 milliárdan vagyunk, nem tud ennyi embert eltartani a bolygó, jelen életszinvonal mellett."

Kell vmi ütősebb vírus. Ez a mostani gyíkfing a béna <<10% mortalitásával.;] Kolléga vázolt pár lehetőséget fentebb, csak azokból a pestis már lejárt lemez (marék doxycyclin elintézi), ebolához-veszettséghez le kell nyalni a fertőzöttet, hantát is mérföldekkel nehezebb átadni, mint akár egy mezei influenzát vagy náthát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21291) Darmol válasza kzs (#21115) üzenetére


Darmol
senior tag

Természetesen lenne értelme (tekintsünk el a "de akkor sérülnek a személyiségi jogaim mert mindenki megtudná hogy kurvázni járok" nyafogástól mint meglehetős nehézségtől), ha lenne tömeges tesztelés. Van tömeges tesztelés?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21292) t72killer válasza Darmol (#21287) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még nincs válasz, hova húzd a c19 csíkját. Milyen adatokat veszel alapul? D-Korea vs Olaszo esetleg Izland? Valószínű közel azonos a halálozási ráta, csakhogy az olaszok nem tudtak eleget tesztelni.

Az valószínű, hogy összes hordozóra számítva 2% alatt vagyunk. Hogy a végeredmény 0.5 vagy 1.9% még ideális tesztelés mellett is függ az országtól/génállománytól.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21293) Darmol válasza Bibby (#21153) üzenetére


Darmol
senior tag

Ez így van. Szólj ha meggyőzted a delikvenseket, hogy adják át a hatalmat részemre és el van intézve.
No meg a királylányt.
Meg a lovat.
Nincs lovam. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21294) fatal` válasza t72killer (#21290) üzenetére


fatal`
titán

Ilyet azért nem írtam. De nem kéne így szaporodni tovább. Persze ez kivitelezhetetlen. Ezzel fogjuk kiírtani magunkat. Vagy az ebből következő háborúval. De ne legyen igazam.

(#21295) Darmol válasza Kékes525 (#21162) üzenetére


Darmol
senior tag

25 millió légterelő legyező. Még egy kreatív megoldás problémakezelésre. :C

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21296) Darmol válasza FіkuszKukіsz (#21185) üzenetére


Darmol
senior tag

Fel is akasztották magukat 40 évesen. :K

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21297) t72killer válasza fatal` (#21294) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudom, csak továbbgondoltam, némi 5letadó földanyának:)).

A szaporodás rész a fejlett világ nagyrészén okés(lenne emberimport nélkül) 1.5-1.8 körüli TFR-el, sajnos még mindíg van pár embergyár.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21298) Darmol válasza Parci (#21217) üzenetére


Darmol
senior tag

A két év, de még az egy éves történet is teljesen felesleges. De azért a három hónapos alapkiképzés egyáltalán nem ártana. A fiatalok sokat tanulhatnának, főleg önmagukról.
Pl. három hónap mobil nélkül, és mégsem dől össze a civilizáció. Arról nem beszélve, hogy seregen kívül legfeljebb börtönben lehet tapasztalni, ahogy megáll az idő.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21299) Darmol válasza Rive (#21226) üzenetére


Darmol
senior tag

+1 :C

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#21300) Darmol válasza Reggie0 (#21231) üzenetére


Darmol
senior tag

Ömmm... Valahogy nem kerek. Akkor te most sokmillió embert meghallgattál? És amúgy miféle katonaszleg? HT, HSZ, ÜTi, rakesz, surci. Én mondtam ötöt, most te mondj ötöt a beépített bűnözésre.
Nézd, se nem bűn se nem szégyen az, ha nem voltál katona. De megtanít dolgokra amik láthatóan neked nincsenek meg. Pl. hogy ha veszel embercsoportot nyolc általánossal és összehasonlítod egyetemet végzettekkel, vagy akár MTA tagokkal, arányaiban pont ugyanolyan az intelligencia eloszlás. Csak az előbbiek között kevesebb a beképzelt pöcs.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.