Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Szakbarbár válasza Des1gnR (#8950) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Vedd figyelembe a pulzust is. Futásnál 142-es átlagod volt, elliptikusozásnál 117. Persze, hogy több kalóriát éget az intenzívebb mozgás.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8952) Des1gnR válasza Szakbarbár (#8951) üzenetére


Des1gnR
őstag

A poszt lényege az volt, hogy éppen csak többet, így jelentős súlyfelesleggel nem biztos, hogy érdemes nagy intenzitású edzést végezni ha közel azonos eredményt érhetsz el gyaloglással.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8953) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Február 19 az első képen és március 11 a másodikon. Teljesen átfordult az anaerob és aerob, pedig ez az időszak csak 10 edzést jelentett. Az irány jónak tűnik, csak kell hozzá a megfelelő kitartás :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8954) Andris837


Andris837
senior tag

Ismét jelentkezem egy kis update-el a helyzetemmel kapcsolatban.

A jelenlegi reggeli mérlegelés 116,5 kg. :B

Egyre többen szólítanak meg, hogy milyen látványos az eredmény, és magamon is érzem és látom is, hogy a beletett munka megéri és megvan az eredménye.
A kaja szempontjából továbbra is a Teletál Full Day Menu-t fogyasztom, viszont a jövő héttől már nem rendelek magamnak ilyen ételt. Úgy érzem, hogy elég jól át tudott állni a fejem és a gyomrom is a kisebb mennyiségekre és megpróbálom saját magam elkészíteni az ételeket. Igyekszem majd kellően odafigyelni a kalóriára és a makrókra, persze amennyire lehet, a változatosságra is. Számomra a legfontosabb továbbra is a 160 gr. CH alatt maradás és az egészségesebb étkezés. Persze ezek mellett a sok mozgás, amit úgy gondolom elég jól sikerült beépíteni a napjaimba. Biztos furcsa lesz, hogy nekem kell elkészíteni - vagy az asszonynak ;] - a kajákat és folyamatosan figyelnem kell a megfelelő arányokra, de ezt is meg fogom ugrani szerintem. Nagyon szeretek főzni, korábban is hétköznap nagyrészt én főztem, így nem áll távol tőlem egyáltalán a dolog. A család is szerintem majd egy idő után úgyis átáll majd az én étrendemre, hiszen meg fogják majd unni, hogy két féle kaját kell készíteni és ahhoz vásárolni, stb... De persze nem fogom erőltetni ezt. A kenyér kérdésben már sikerült eredményt elérni, hiszen azt már kiváltottuk egy jól bevált teljes kiőrlésű receptre (itthon készítjük a kenyeret).

Mindenkinek további sok sikert a céljai eléréséhez! :R

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8955) Des1gnR válasza Andris837 (#8954) üzenetére


Des1gnR
őstag

25 kg augusztus óta, az bizony már látványos, nem csoda, hogy visszajelzik. Gratula, így tovább :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8956) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Ezt csak úgy poénnak feltöltöm:
Majdnem másfél óra alatt elégettem 3 kcal-t :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8957) Andris837 válasza Szakbarbár (#8956) üzenetére


Andris837
senior tag

Az igen, nem semmi teljesitmeny :C
valami tuti nem oké azzal a stravaval :N

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8958) inf3rno válasza Andris837 (#8957) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt én is kétlem, talán még futással bele lehet magyarázni, ha valaki élsportoló, de bringával esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8959) efemm válasza inf3rno (#8958) üzenetére


efemm
tag

Kékestetőről végig gurult lefelé Gyöngyösig. :)

(#8960) Szakbarbár válasza Andris837 (#8957) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az indítás után pár másodperccel elvesztette a pulzusmérő mellkas pánt jelét és nem számolta tovább az égetett kalóriát. Máskor pedig pulzus nélkül is legalább saccol valamit, mégha köze sincs a valósághoz. Ez nagyjából olyan 500-650 kcal lehet.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8961) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Ma már jó volt a mérés:
A kalória talán 2/3-a hihető is.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8962) Andris837


Andris837
senior tag

Kis helyzetjelentés.

Kajában úgy döntöttem, hogy változtatok és nekiállok ismét itthon főzni, sütni és minden élelmiszert magamnak beszerezni és elkészíteni. Korábban ugye a teletáltól rendeltem a kaját, a Full Day Menu-t, amiben napi 5 étkezést kaptam. Ez végül nekem nagyon is bevált, de úgy éreztem, hogy kellően átállt az agyam arra, hogy tudjam azt, hogy miből mennyit lehet enni és ez az időszak egy jó szoktatás volt magamnak ahhoz, hogy tudatosabban étkezzek.
Továbbra is persze az életmódváltásom alapja az a kalóriaszámolás és a mozgás.
A mozgásban is változtatok most. Eddig itthon sétáltam, néha néha kocogtam valamint konditerembe járok heti 2-3 alkalommal szintén kardió mozgásokat végezni (elliptikus tréner, futópad...).
Most találkoztam egyik régi jó ismerősömmel aki boxol (hobbi szinten). Ő ajánlotta végül, hogy próbáljam ki azt a fajta edzést és mozgást amit ez a sport adhat. Így végül felkerestem az edzőjét, aki egy roppant szimpatikus srác. Részletesen elmondott mindent és örül neki, hogy megkerestem. Jövő héten tudok menni hozzá először, kíváncsi leszek, hogy hosszabb távon (ha bírom persze :B ) milyen hatással lesz az új mozgásforma bevezetése az életmódváltásomra.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#8963) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudnátok a diétás topikba írni a ketogén diétáról? [link]
Gondolkodom rajta, hogy kipróbálom, de van néhány dolog, ami aggaszt. Az egyik, hogy viszonylag alacsonyan tudjam tartani a fehérjét, mert a vese nem díjazza a fehérje bomlástermékeket. A másik, hogy tudom e tartani ennyire alacsonyan a szénhidrátot úgy, hogy nem bolondulok bele, és hogy receptek terén valami normálisat egyek. Inkább az utóbbi a nagy kérdés, hogy mit érdemes enni akár étteremben, akár otthon, hogyan érdemes bevásárolni rá, stb. Igazából minden tippet szívesen fogadok!

Buliban hasznos! =]

(#8964) interstate76 válasza inf3rno (#8963) üzenetére


interstate76
addikt

Én ki akartam próbálni, de egyelőre nem jöttem rá, mi az az étrend, ami mellett tartani tudnám, anélkül meg nem vágok bele. A neten sokan megpróbálják elhitetni veled, hogy tudsz liszt/rizs/krumpli felhasználása nélkül is ehető köreteket készíteni, pl. sajtból és karfiolból, de sztem nem mondanak igazat.

Először a karfiol&sajt alapú pizzatésztát teszteltem, és direkt erőteljes ízvilágú feltétet használtam, hogy elnyomja a "tészta" ízét, de alig bírtam megenni. Pedig elszánt voltam, és úgy álltam neki, hogy igenis finomat fogok sütni. Nem sikerült. Utána kipróbáltam a "karfiol-rizst" (komolyan mondom, egész jó vagyok a konyhában, de nincs az a fűszerezés, ami heti többször elfogyasztható köretté teszi az aprított/párolt/pirított karfiolt), majd az ún. "felhő-kenyeret" (ez meg nem kenyér, hanem felvert tojásfehérjével készített tojáslepény, aminek - "meglepő" módon - tojás íze van, bármit állítsanak is róla idióta youtuberek, szóval köze nincs a kenyérhez), de nem találtam meg az ehető köretet, illetve kenyérhelyettesítőt. A legjobb próbálkozásom tojás, reszelt sajt és reszelt cukkini keverékéből készült tócsiszerűség volt, de az első adag kisütését követően inkább tettem a masszába egy kis lisztet, és utána egészen ehető dolgot kaptam. Ha ez utóbbit mondjuk lenmagliszttel készítem el, akkor tudok 1, azaz egy finom ételt, ami beilleszthető a ketogén diétába.

Egyetlen járható utat látok, mégpedig azt, amit már érintettem is, azaz hogy kókusz- vagy lenmagliszt felhasználásával készítek a szokásosnál jóval alacsonyabb CH-tartalmú pizzatésztát/kenyeret/tócsit/egyebet, amivel talán meg tudom közelíteni a hagyományos ízvilágot, de még nem jutottam el az összetevők megrendeléséig, illetve receptek próbálgatásáig.

Tényleg nem zavar, ha a pizzám tésztája nem pont olyan, mint amilyet sütni szoktam. De amikor a kamerába mosolygó, csak és kizárólag a követők számát maximalizálni akaró arcok belekamuzzák a nagyvilágba, hogy tudnak liszt nélkül kenyeret sütni és az még hamburger zsemle helyett is tuti, akkor legszívesebben letolnék a torkukon 20 kg felhőkenyeret, hogy fulladjanak bele. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8965) Dorian válasza interstate76 (#8964) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ilyen csodákat kell kergetni, hanem egyszerűen kevesebbet enni. És arányaiban nem körettel kell jóllakni hanem hússal. És köretként is a tészta meg kenyér nagy részét ki lehet váltani salátával, sült vagy nyers zöldségekkel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8966) interstate76 válasza Dorian (#8965) üzenetére


interstate76
addikt

"Nem ilyen csodákat kell kergetni..."

Nem kergetek csodákat, csak össze akartam állítani egy számomra fenntartható keto étrendet. Egyelőre nem sikerült, de talán a kókusz- és/vagy a lenmagliszt bevetése majd segít benne.

Ha rákeresel a keto diétára, különös tekintettel a köretekre (főétkezéseknél általában köretként fogyasztjuk el a legtöbb CH-t), akkor a net tele van karfiolrizs-receptekkel, meg karfiol-sajt alapú tészta receptekkel, keto-pizzával, meg azzal, hogy a "felhőkenyér" még hamburgerhez is jó. És arról szó nincs, hogy mindez mekkora ámítás, szóval inkább az megy csodaszámba, amiről én írtam. A felhőkenyér pl. egy könnyű tojáslepény, ami nem illik a hamburger húspogácsához. Nagyon nem. De sokak által követett youtuberek mosolyogva közlik a keto diéta kifejezésre rákereső emberekkel, hogy olyan, mint a zsemle. Pofátlan kamu.

"...hanem egyszerűen kevesebbet enni. És arányaiban nem körettel kell jóllakni hanem hússal. És köretként is a tészta meg kenyér nagy részét ki lehet váltani salátával, sült vagy nyers zöldségekkel."

Tényleg hülyének tűnök, vagy miért írtál nekem közhelyeket? :) 30 kg-ot fogytam sporttal és a táplálkozásra való odafigyeléssel, tisztában vagyok vele, hogy nem célszerű minden nap rántott húst enni fél kg sült krumplival.

A keto étrendről volt szó, és azért szóltam hozzá, hogy eloszlassak egy csomó, ezzel kapcsolatos ámítást. És könnyű képernyőre vetni, hogy nem körettel kell jóllakni, igenis nehéz olyan étrendet összeállítani, amiben 50g alatt van a napi CH, mégis beviszel annyi kalóriát, hogy ne fogyj heti 1 kg-nál többet, maradjon energiád sportolni, és mindemellett van annyira ízletes és változatos, hogy ne akard a kajádat annak a hajára kenni, aki kitalálta a receptjét.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8967) Fred23 válasza interstate76 (#8966) üzenetére


Fred23
nagyúr

Bedobom akkor ide a leggyakoribb ebédem abból az időből, mikor ketóztam, elég érdekes lesz, és bár mosléknak tűnik, nekem nagyon bejön az íze:

1 dl tökmagolajat vagy napraforgóolajat teszek egy nagyobb bögrébe, ebbe jön aztán 3-4 gerezd fokhagyma lereszelve, rá egy kávéskanálnyi oregánó, ugyanennyi őrölt füstölt paprika, aztán 20g chia mag, végül pedig úgy 1 evőkanálnyi Delikát ételízesítő. Ezeket összekeverem a bögrében alaposan, aztán dobok az egészbe úgy 40-60g mustárt (mikor hogy, ízlés szerint), és megint összekeverem az egészet. Az így előállított alapot tányérba szedem, és rakok mellé egy 250g-os túrót. Kedvemtől függően maradnak így külön, egymás mellett a tányéron, vagy lesznek ezek is összekeverve, de innen már csak az evés a lényeg.

Biztosan nagyon durva ez így sokaknak, de sok kísérletezés eredménye ez a recept, és szerintem nem csak ehető, de kifejezetten finom is. :)

(#8968) inf3rno válasza Dorian (#8965) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A ketogén étrend pont nem erről szól, hogy kevesebbet kell enni, hanem a makrók aránya más. Egyébként pont azért kértem az étrendes topikba, mert nem a fogyás a célom, hanem bélgyulladásra próbálnám ki. Állítólag a ketogén étrend egy csomó gyulladásos betegségnél megoldás lehet, mert kiéhezteti a cukrokkal táplálkozó mikrobákat. Nekem még annyi szívás van ennek kapcsán, hogy tejet nem tudok fogyasztani, sajtból is csak a parmezán, amitől nem émelygek, és úgy tudom sokan tejtermékeket használnak nagy mennyiségben ketogén diétában.

Buliban hasznos! =]

(#8969) inf3rno válasza Fred23 (#8967) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gyakorlatilag újra feltaláltad a kőrözöttet.

Buliban hasznos! =]

(#8970) interstate76 válasza inf3rno (#8968) üzenetére


interstate76
addikt

Pontosan ugyanezen okból (gyulladáscsökkentés) kifolyólag gondolkoztam el a ketogén diétán. Jelenleg úgy néz ki, hogy 2 héten belül lesz 1-2 olyan napom, amikor tudok magamnak kajákat csinálni és ki tudom próbálni a különféle, alacsony(abb) CH-tartalmú lisztekből készült ételeket - majd írok, hogy mire jutottam.

#8967 Fred23 Ez így első olvasásra kifejezetten jónak tűnik. És igen, a túró egy jó alap, sok mindenhez. Csak abból is nehéz összehozni annyi kalóriát, hogy ne legyen túl nagy a kalóriadeficit (én pl. max heti fél kg-t adnék le, többet nem, és ehhez kb. napi 2000-es kalóriabevitel szükségeltetik még akkor is, ha nem sportolok). Szeretem a főtt tojást és a sült bacont is, sajt jöhet minden mennyiségben, szóval a reggeliket és a vacsorákat meg tudnám oldani, de főétkezésre pl. kicsit karcsúnak tűnik, amit írtál. Mármint a szokásos ebédjeimhez képest. Most látom, hogy 1 dl olajjal indítottál - így mondjuk már megvan a szükséges kalóriabevitel! :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#8971) inf3rno válasza interstate76 (#8970) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#8972) Fred23 válasza inf3rno (#8969) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tényleg hasonló, annál viszont nálam elengedhetetlen a tejföl és a lilahagyma is. Ketogén diétába jó mindegyik.

interstate76: Igen, a sok olaj miatt néha még túl is lőttem a kalóriabeviteli célom.

Jó azért úgy benézni ebbe a topikba, hogy én már lefogytam. :D

(#8973) inf3rno válasza Fred23 (#8972) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olajból milyet használtál? Esetleg a túrónak van valami alternatívája, ami nem tejtermék, vagy amivel hasonlóan jól harmonizál a mustár, fokhagyma, paprika? Nekem így hirtelen a tarja jut eszembe. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8974) Fred23 válasza inf3rno (#8973) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tökmagolaj vagy napraforgóolaj, írtam is. :)
Én ezt az ételt így szeretem, és biztosan nem módosítok már rajta.

Ketogén étrendhez viszont szerintem nagyon jók a magvak bogyós gyümölcsökkel kombinálva. Dió, mandula, kesudió, tökmag, fenyőmag összeöntve, rájuk pedig egy kis áfonya és ribizli, esetleg megszórni még egy kis kókuszreszelékkel.

A kókuszliszt viszont számunkra nagy csalódás, kábé semmire se volt elég jó nálunk, de majd rákeresek, mások mikre szokták használni, és ha vannak tippjeitek, azokra is vevő lehetek.

(#8975) inf3rno válasza Fred23 (#8974) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ami nekem érdekes az a közepes hosszúságú zsírsavas triglicerid (MCT) alapú diéta. Úgy néz ki, hogy azzal jóval egyszerűbb ketogén diétát csinálni, mint normál hosszú láncú zsírsavakkal. Itt MCT diéta néven írják: [link] Ezen is módosítanék, mert a fehérje nagyon kevés benne, de kiindulási alapnak jónak tűnik. Ilyen MCT például a kókuszzsír, de gondolom külön kell venni hozzá finomítottat. Szerintem még egy hét olvasgatás biztos lesz, mire kidolgozok erre valami diétát legalább alapanyagok szintjén.

Buliban hasznos! =]

(#8976) adr0001 válasza inf3rno (#8963) üzenetére


adr0001
tag

Vesének segít a citromlé és felhigított almabor-ecet.
Esetleg ha találsz almasavat (malic acid) tablettában.
Köveknek nem kedvezően igazítja magasabbra a vizelet a pH-ját.

Douglas Labs Malic Acid + Mg, ebay-en.
Epekőre is! 4 évvel ezelőtti keto futamot picit fel kellett függesztenem miatta, elég durva volt, műttetni akart az orvosom. Ilyen last resort jelleggel kipróbáltam, megszűnt.

Prevencióra csak simán alma fogyasztása is belefér szerintem a keto-ba.
"An apple a day keeps the doctor away"

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#8977) Fred23 válasza inf3rno (#8975) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jó nehéz olyan ketogén diétát csinálni, ami élhető, az biztos. Legtöbben meg szerintem az omega-3 zsírsavak hiányával vagy nagyon rossz arányával rontják el teljesen.

Én perpill csak tartok egy normális étkezést napi 2100 körüli kcal-on (BMR-em emlékeim szerint 1650 körül van), ezzel éppen stagnál a súlyom némi sport mellett. De hamarosan újra megindulok lefelé, szeretnék nyárra teljesen kockás hasat, ha egyáltalán számomra az még elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#8978) Dorian


Dorian
félisten

Az mind, egytől egyig elbszott diéta, amit nem lehet kb élethosszig csinálni. meg az is, ami démonizalja az egyik makrotapanyagot

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8979) Dorian válasza Fred23 (#8977) üzenetére


Dorian
félisten

Tőlem a kockás has olyan fegyelmet kívánna, amire nem vagyok hajlandó. Most is fűnyírás után kellemesen elfáradva iszogatok egy sört.
A jelenlegi testzsírt megtartva akarok esetleg izmot összeszedni, de azt sem fő prioritás.
[kép]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8980) inf3rno válasza Fred23 (#8977) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Galnak van halolaja, de bűn rossz ízű, és nem a halolaj miatt, hanem mert citrom olajat is kevernek bele. Önmagában ha hal íze lenne, akkor teljesen jó lenne.

Buliban hasznos! =]

(#8981) Fred23 válasza Dorian (#8979) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez már így is szuper forma, viszont pont ezért érdemes lenne szerintem diétáznod még 3-4 hetet fegyelemben. Tippre csak másfél kiló zsírt ledobnál, már látszódnának a kockák, ami minimum arra jó lenne, hogy eltegyél emlékbe pár fotót, videót, hogy voltál ilyen is. :D

Ami azt illeti, én is ehhez a fegyelemhez keresem most a lelki erőt. Nagyon jó a mostani stagnálásban lenni, mert igen, néha sörözök én is megint, meg eszek kis mennyiségben "szemetet" is, de lassan itt a vége a lazulásnak, és bevállalom az extra szigort.

inf3rno: Chia mag szerintem nagyon jó omega-3 forrás, ha csak ALA is. Nálam abszolút kedvenc. Elég EPA és DHA alakítható át belőle, ha letolunk napi 60-80g-ot, az íze meg olyan semleges, vagyis kábé bármihez jó. És ráadásul az ALA is nagyon hasznos, ha nem is ő áll a figyelem középpontjában úgy általában. Szív, érrendszer meghálálja.

(#8982) Dorian válasza Fred23 (#8981) üzenetére


Dorian
félisten

Vettem 1 hete lazacolajat. Fajlagosan ugyanannyi mennyiség van benne, mint az O3 kapszulákban, szóval sztem abban is simán csak ez van. 2g egy napi adag, ez egy kiskanál, és 2,5 deci volt haromezer-valahany Ft. Meglepően kevés lazacszaga van, vmi új szűrési eljárást írtak róla, simán iható akár magában is, de én salátára szoktam, már amelyik nap nem eszem halat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8983) inf3rno válasza Fred23 (#8981) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én anno heti 5-7x 1 óra edzéssel értem el. Jó lett volna róla fotót csinálni így utólag. Nem feltétlen kell fogyózni hozzá, bár én alapból keveset eszek, csak a gyógyszer dobja most meg a súlyom.

Az ALA önmagában kevés, nem elég gyors az enzimrendszer, ami átalakítja. Egyébként jó, én a lenmagot szoktam régebben emiatt enni. Jó lenne találni valami olcsó omega-3 forrást, de csak kapszulás van, ami simán lehet avas, vagy nagyon drága a palackos.

Buliban hasznos! =]

(#8984) inf3rno válasza Dorian (#8982) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Belinkelhetnéd, hogy melyikről van szó. Egyébként ha tudsz olcsót, aminek lazac szaga és íze van, nekem az még jobb. Én a Gal-ban nagyon utálom ezt a citromos ízt.

Buliban hasznos! =]

(#8985) Dorian válasza inf3rno (#8984) üzenetére


Dorian
félisten

[link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8986) inf3rno válasza Dorian (#8985) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz!

Buliban hasznos! =]

(#8987) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Valamiért az elliptikus trénertől megfájdul a hátam. Először azt hittem más a gond, de most bebizonyosodott, hogy újra kezdtem a használatát. Addig csak séta amíg rendbe nem jövök, utána mellé veszem a súlyzós edzést is leállok az ellptikussal egy időre. Lehet, hogy csak meg kell erősíteni a hátizmaim.

BTW 6 hét alatt 6kg az eredményem, ami számomra elfogadható. :) Most visszaveszek szénhidrátból. Jelenleg 100-130g-ot ettem, ezt szeretném 30 körüli értékre levinni.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8988) inf3rno válasza Des1gnR (#8987) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudnál recepteket írni? Én is most igyekszem visszavenni legalább a hét egy részében.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#8989) fjudors válasza inf3rno (#8988) üzenetére


fjudors
aktív tag

párolt karfiol/brokkoli (1-1kg)
pirított darált marha (1kg)
pirított bacon (0,4kg)
cheddar (min 0,4kg)

rétegezni, én meg is töröm picit a zöldséget, ellapítom

persze, nem egy adag, oda kell figyelni

rántotta,gyros (zöldsége, hús )

pl
100gr paradicsom
10gr újhagyma
100gr uborka
100gr jégsaláta
250gr hús(cs.csöcs)

pizza túró/sajt alappal

[ Szerkesztve ]

(#8990) Des1gnR válasza inf3rno (#8988) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem igazán :) Egyelőre vettem a lidl-ben széndhidrát csökkentett kenyeret. 100g-ban 5,6g szénhidrát van, ezt vacsorázom. A reggelim az általában fehérjepor növényi tejjel, ebédnél pedig egyelőre ügyelek arra, hogy köretet ne nagyon fogyasszak. Ez most egy ilyen kezdeti szakasz, még nem tudom, hogy mennyire sikerül.

Ma pl megittam egy smoothiet és amikor beírtam láttam meg, hogy 30g ch volt benne :D Ohh fuck mondom, nem gondoltam volna. Szóval egyelőre ez még ilyen. :)

fjudors: Ez a rakott cucc nagyon jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8991) Reggie0 válasza Des1gnR (#8990) üzenetére


Reggie0
félisten

Napi 2 szelet abbol a kenyerbol piritva, plusz napi 4-5 fott tojas, esetleg par paradicsom es hegyeseros melle. Napi kb. 1-1.5 deci tej a kavekkal egyutt. En ezzel most 2.5 het alatt 8-at le is adtam.

Masik ami bevallt az intenziv fogyashoz, hogy egy tenyernyi csirkemellcsikot grillezek, feldarabolok kis darabokra, lidl-s elore mosott, csomagolt vegyessalatat rakok melle, ra fel kis pohar lidl-s laktozmentes joghurt, esetleg karikazott hegyeseros, ha vki szereti a csipost, es igy osszetekerni. Napi egy ilyen(nekem) eleg.

[ Szerkesztve ]

(#8992) lanszelot válasza Des1gnR (#8987) üzenetére


lanszelot
addikt

Azért fáj a hátad mert nem jól használod
Pattogsz rajta pl. , rossz testtartás...stb.
Látnom kellene.
Az elipszis trainert úgy mint a guggolást nagyon kevesen csinálják helyesen.
Pár év után a hacer edzőt játszik és a hülyeségeit tovább adja, úgy hogy fogalma sincs mit kell nézni, így javítani se javítja.
Elipszis: ugye a kart nem csak fogod, hanem húzod -tolod is, és a felső tested vele fordul, míg a csípőd nem mozog vele, és fel le nem mozogsz a gépen...stb ?

Más:
Olvasgatom itt az írásokat.....
A diéta nem fogyókúra
A fogyókúra egy ini-mini része a diétának.
Millió felé fogyókúra van.
A csak vizet iszom hetekig. /Igen, jól olvasod, van ilyen, és bele lehet halni, de nem halnak bele. Ez ugye iszonyat egészségtelen, akár a fogoly tábor fogyókúra. No és van az egészségre oda figyelő fogyókúra.
Ezek között rengeteg van.
Klienseim 8szor esznek naponta. 8 a minimum, többször ehetnek, kevesebbszer nem. 2 hét alatt látható az eredmény.
Van ilyen is. :)

(#8993) Des1gnR válasza lanszelot (#8992) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igen, ebben biztos vagyok és ami durva, hogy 4 héten át ezek szerint jól használtam, mert semmi bajom nem volt. Tegnap újra próbáltam, más fokozat, nagyobb odafigyelés. 10p és este megint nagyon fájt. Ilyenkor 1-2 nap és helyre jön. Most egyelőre teljesen félre raktam, tényleg látni kellene valakinek.

fjudors: Tegnap rápróbáltunk párommal erre a rakott cuccra, nagyon jól sikerült. Köszi a tippet. :)

Reggie0: Az brutálisan sok fogyás 2,5 hétre. Pont ezt a sali-csirke kombót nyomom most ebédre pár napja. :)

lanszelot: "Klienseim 8szor esznek naponta. 8 a minimum, többször ehetnek, kevesebbszer nem." - Ez szerintem nem ok. [link]
Ha tudsz rá valamilyen (lehetőleg friss) evidenciát, hogy mégis, kérlek linkeld be, szívesen olvasok/hallgatok/tanulok a témában.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#8994) lanszelot válasza Des1gnR (#8993) üzenetére


lanszelot
addikt

Vedd fel videóra, töltsd fel youtube ra, csak linkkel láthatják, és privátban dobd el a linket.
Ne pár másodpercet, hanem perceket vegyél fel. Hátsó oldalsó nézet, lábad is lássam, és a fejed is.

A videót nem tudom megnézni, nagyon elfoglalt vagyok.
Nem tudom mi a "szerinted nem ok"
Nem értem mire tudok vmit?

Szívesen segítek annak aki hajlandó tenni a dolgokért.

(#8995) Dorian válasza Des1gnR (#8993) üzenetére


Dorian
félisten

"8szor esznek naponta"
"Ez szerintem nem ok"

Mások a célok. Valószínű, hogy lehet fogyni az folyamatos evéssel (is), az emésztőrendszer hosszútávú egészsége miatti időszakos böjt meg egy másik cél, ami persze egyáltalán nem zárja ki a fogyást, sőt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8996) lanszelot válasza Dorian (#8995) üzenetére


lanszelot
addikt

A 8szori étkezés azoknál is beindítja a fogyást akik nem tudnak sehogy lefogyni.
Ezt az étkezést 1-2 hónapig szokták csinálni míg elérik a kitűzött alakot.

Sportoló pl 5szor étkezik, nem véletlen van rá a magyar nyelvben 5 különböző szó. Ez nem fogyás.

A böjt nem az emésztőrendszernek kell. Nem csak. Méregtelenítés, de az nem ez a topik.
Az egy másik diéta, és ahogy írtam a diéta nem fogyókúra.
Csak egy része annak.
Fogyókúra 1-2 hónapig tart. Utána váltani kell más diétára.
Majd ha van még mit leadni ismét vissza...stb.
A szervezet ne szokja meg, így folyamatosan reagál.
Stb...ezeket nem lehet pár szóban leírni.
És sokszor személyre kell szabni. Ezért írtam érintőleges általános dolgokat.

Pl rengetegen jönnek hogy elaludtam a nyakam.
Nem. A lapockád melletti izom "csomós" (most így írom mert elmagyarázni több oldal lenne) , legtöbbször az oldal táska, 1 kézben cipelt szatyor...stb okozza.
"User error" :D
Pár perc alatt elmúlasztható.
De ez már megint nem ide tartozik.

Lényeg, hogy a fogyókúra iszonyat gyors, és nem egy életen át kell úgy étkezni. Viszont aki pizzát eszik kólával, amit egy tábla csokival fed le, annak életmód váltás kell. És nem csak fogyókúra.
Ha ezt nem akarja, akkor felesleges elkezdeni bármit.

Reggie0: a fogyást nem kilóban mérjük, hanem tükörben.
Aki az SI mértékegységgel akar fogyni, az már rosszul csinálja. :)

[ Szerkesztve ]

(#8997) Dorian válasza lanszelot (#8996) üzenetére


Dorian
félisten

Egyetértek. Sokan azt felejtik el, ha a fogyókúra után nem történik folyamatos életmódváltás, akkor újra meghíznak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8998) Reggie0 válasza Dorian (#8995) üzenetére


Reggie0
félisten

A folyamatos eves kikesziti az emesztorendszert.

(#8999) Reggie0 válasza lanszelot (#8996) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a tukorben is keruleteket, keresztmetseteket, feluleteket, tavolsagokat latsz, ami szinten SI mertekegysegekben merheto :)

(#9000) Dorian válasza Reggie0 (#8998) üzenetére


Dorian
félisten

Jobb ha nem így tesz az ember, de azért 2 hónap alatt, amíg ez a kúra megy biztos nem. Az átlagember ráadásul kb egész életében műveli, hogy felkel azonnal reggelizik és és lefekvés előtt vacsorázik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9001) lanszelot válasza Reggie0 (#8998) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt melyik szakirodalomban olvastad?

Értem, hogy vicc, de nehogy félreértés legyen:
A fogyást nem számok miatt kezdi el valaki.
Hanem fizikai vagy mentális egészség miatt.
Ha levágják valaki lábát a mérleg akkor is kevesebbet fog mutatni.
Ha valaki nem eszik akkor több izomzatot veszít mint zsírt.
Nagyon jól látható az amikor vki éhezéssel fogy le, mert elől deszka, hátul léc lesz. A lába, a hasa, a feneke, karjai, melle plötty lesz, pálcikára rá aszott valami
Ugyanúgy látható mint amikor valaki doppingol (szteroidot szed, de a szteroid elnevezés hibás, ebbe se mennék bele mert nem ide tartozik, cuccol, ha így jobb) ezeknek jellegzetes amorf alkati megjelenései vannak.
Én nem engedem meg a klienseimnek, hogy mérlegre álljanak.
2 hét után látható az eredmény, 1 hónap után mások is észre veszik.
Volt egy aranyos véletlen. Az egyik kliensem bár látta, de nem akarta elhinni, hogy fogyott. Könnyes szemmel jött hozzám az edzőterembe, hogy semmit se fogyott, és mennyi mindent tett és mikor megfordult, hogy elmegy akkor oda jött vmi ismerőse és kerdezte, hogy mit csinál, hogy így lefogyott. Azt az örömöt látni kellett, repült a leányzó.
Hiába látta, nem hitte el magának. Pedig jól látta, és a ruhái is lógtak rajta. De amíg nem volt külső visszajelzés .... Rengetegen emiatt hagyják abba. Nem hisznek maguknak, mástól kell hallaniuk. Pedig magukért csinálják, nem másoknak. :)

(#9002) Reggie0 válasza lanszelot (#9001) üzenetére


Reggie0
félisten

Dietetologusok mondjak. Az a baj, hogy ha folyamatosan eszel, akkor folyamatosan termelodik az epe es hasnyal. Igy nem tudnak pihenni ezek a szervek, nem tudnak rendesen kiurulni es tisztulni a csovek, ami azert baj, mert ezek igen aggressziv anyagok, a sajat szovetet is tamadjak.

(#9003) lanszelot válasza Dorian (#9000) üzenetére


lanszelot
addikt

30 éve ahogy felkelek nagy adag ételt eszem, lefekvés előtt közvetlen nagy adag ételt eszem.(ti ebédre nem biztos hogy ennétek annyit)
Párom 12 éve ugyanígy.(persze ő kevesebbet :D )
Mind a ketten egészségesek vagyunk, és nem vagyunk elhízva.
Heti 3szor sportolunk.

Reggie0: egy ember hallotta borotválkozás közben, hogy a buszmegálló előtt elhaladó kerékpáros azt mondta, hogy hallott már olyan emberről, aki látta....
Szakirodalom, nem Weöres Sándor verse :D (pletykázó asszonyok)
Csak a szakirodalom.

[ Szerkesztve ]

(#9004) Dorian válasza lanszelot (#9003) üzenetére


Dorian
félisten

Nem azt mondtam, hogy ettől elhízol. De az egyéni példád amúgy sem egy érv.
Én pedig 14 órán keresztül nem eszem egy nap és én is egészséges vagyok és nem vagyok elhízva (sőt i merem jelenteni, hogy kifejezetten alacsony testzsír és jó izomzat jellemez), heti 3x sportolok.

Az időben korlátozott étkezési ablaknak nem ez az előnye, hanem az, hogy hosszútávon sokkal egészségesebb az ilyen életmód, nagyon sok betegség megelőzhető.
Van egy kupac(!) szakirodalom erről, itt egy példa.
[link]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9005) Reggie0 válasza lanszelot (#9003) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a szakteruleten felsofoku vegzettsegu embert pletykazo oregasszonyokhoz hasonlitani...

(#9006) lanszelot válasza Dorian (#9004) üzenetére


lanszelot
addikt

Azok nem szakirodalmak
Szakirodalom: amit legalább 3 professzor lektorált.

Kora reggel, késő este étkezés: "Jobb ha nem így tesz az ember" erre válaszoltam.

14 órán át nem enni: nézz utána a szervezet energia hasznosításának. Kezdve az atp -vel. (adenozit trifoszfát)
[link] Péter könyvét tudom ajánlani.

Reggie0: erre azt mondanám, hogy volt egyszer egy messzi messzi galaxisban egy vírus, amiről rengeteg szak elme vélekedett. Kell oltás, nem kell oltás.
Mind-mind virulógus, és nagyobbnál nagyobb elmék
Mégis teljesen mást mondtak.
Ahogy a fent említett költő megírta. WS

(#9007) Dorian válasza lanszelot (#9006) üzenetére


Dorian
félisten

Ezekből a kutatásokból majd 15 év múlva lesz szakirodalom. Addig várakozni egy fél élet elpocsékolása. A peer-reviewed státusz, tehát, h publikálták őket lektorált tudományos folyóiratban bőven elég arra, hogy azt gondoljuk, h vmi nem hülyeség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9008) inf3rno válasza Dorian (#9007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mitől egészségesebb így étkezni? Mi a javasolt arány? 12:12, 10:14, 8:16? Esetleg lehet olyan szabályt hozni, hogy minél szűkebb az időablak, annál jobb? Vagy számít az is, hogy egyszerre mennyit zabál be az ember és persze, hogy mit? Azért még biztosan van mit kutatni a témában...

Buliban hasznos! =]

(#9009) Dorian válasza inf3rno (#9008) üzenetére


Dorian
félisten

A mitől egészségesebbre ha rákeresel a neten, akkor nálam hivatottabbak, azaz szakemberek: gasztroenterológusok, belgyógyászok sokkal precízebben el fogják magyarázni.
8/16 órát javasolnak ideálisan átlagos embernek (aki sportol, ott lehet kicsit tágabb , ezért tartom a 10-14-et), de persze az sem mindegy, hogy utolsó étkezésnél pacalt ettél, vagy vmi könnyen emészthető dolgot.

Itt egy beszélgetés Duda Ernővel, a Magyar Biotechnológiai Szövetség elnökével: [link]

Itt egy beszélgetés Dr Schwab Richárddal: [link]

Itt egy kísérlet Dr Satchin Panda PhD-vezetésével:
“100 napra két egércsoportot helyeztünk a különböző étkezési eljárásra. Mindkét csoport magas zsírtartalmú, magas kalóriatartalmú étrendet fogyasztott. Az első csoportotban lévő állatok ettek, amikor csak akartak, legyen az nappal vagy éjszaka. A többi egér csak este nyolc órán keresztül férhetett hozzá az ételhez, mivel az egerek éjszakai állatok. Az eredmények meglepőek voltak.Annak ellenére, hogy mindennap ugyanolyan mennyiségű kalóriát fogyasztottak a csoport tagjai, azon egerek, amelyek egy korlátozott nyolc órában ehettek csak, közel 40 százalékak kevesebb testzsír halmoztak fel, mint a másik csoportban. Továbbá nem mutatták gyulladásos vagy májbetegség jeleit, és egészséges koleszterinszintjük és vércukorszintjük volt.Azon csoportba tartozó egerek, melyek korlátlanul fértek hozzá az ételhez elhíztak, és magas koleszterint, magas vércukorszintet, zsírmájat és anyagcsere-problémákkal rendelkeztek.”
A kutatás eredménye annyira megdöbbentő volt, hogy kétszer megismételték más laborban és stábbal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9010) lanszelot válasza Dorian (#9007) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
A tanulmányok nagy része a kukába megy, mert marhaság.
Tudod mennyi rák gyógyszer, stb tanulmány volt már?
Egyáltalán nem sértésnek számom, de az iràsaid alapján úgy tűnik alapvető anatómiai ismereteid hiányoznak.
Az alapokat kellene megtanulnid először.
A könyv amit kuldtem erre nagyon jó.
Ne a google-n nézz hülyeségeket, mert alapok nélkül bármit be tudnak beszélni.

Azért nem rakom offline ba, mert ez ide tartozik.
Rengeteg sok a tévhit a fogyókúra körül: "olyan a genetikám, hogy nem tudok fogyni" stb
Az ilyenek mind ismeret hiánya.
Ha pedig valaki nem akarja megtanulni az alapokat, az ne kezdjen el védeni valamit amiről nem tud, mert össze zavarja a többieket.
"Szerintem", "azt mondták", "neten/újságban olvastam" , ez nem tudás, ez szemét.

Ismét írnám, semmiféle rossz szándékú megjegyzés, de még gúnyolódàs sem, és nem vita a célom. Elnézést ha úgy jönne le.
Egyszerű beszélgetés, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#9011) Dorian válasza lanszelot (#9010) üzenetére


Dorian
félisten

Te sem igazoltad semmivel sem, h neked bármilyen valós ismereted lenne. Ellenben nagy téttel merném lefogadni, hogy az én testzsírszázalek és vázizomtömeg parametereim sokkal jobbak a tiednél, szóval én legalább gyakorlati tapasztalatok akkor is a birtokában vagyok.
Te is csak egy nick vagy a fórumon, mint én, akiket linkeltem viszont elismert szakemberek, úgyhogy a magas lóról kéretik leugrani és velük szállni vitába.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9012) lanszelot válasza Dorian (#9011) üzenetére


lanszelot
addikt

Ejnye.
A legjobb védekezés a támadás? Ez nem szép.

Az írásaiból derül ki, hogy nem ismered az alapokat. Alapok nélkül nincs tapasztalat.

Szerinted ugyanaz a célunk? Kinek mennyi a testzsír százaléka? Mi a célom? Hogy lehet össze hasonlítani? Látod, már itt is mutatkozik, hogy nincsenek meg az alapok.
Először figyelembe kell venni azt, hogy kinek mi a cél.
Majd milyen az egészségügyi állapota....stb

Kérlek ne vezestd félre azokat akik segítséget szeretnének kérni.
Nagyon nehéz helyzetben vannak pont az ilyen válaszok miatt
Itt ezt mondják, ott azt. Mert nincsenek meg az alapok, csak olvastak valahol valamit, és az megtetszett nekik.

Ha Prof Diatetikus Belgyógyász Mindent tudó néven írok cikket, akkor az hiteles? Fel dobok pár AI generált képet ahol egy jó megjelenésű, megbízható orvos van, akkor én már hiteles vagyok?

Kérlek szedd fel az alapokat :) nagyon sokat fog használni.

(#9013) Dorian válasza lanszelot (#9012) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor még egyszer: Te ugyanúgy csak egy nick vagy a fórumon, és az égvilágon semmivel sem igazoltad, h valóban szakértő lennél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9014) inf3rno válasza lanszelot (#9012) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem igazán értem miről szól ez a vita. Mindkettőtöknek igaza van, a tudományos folyóiratok az új dolgok bemutatására vannak, a könyvek meg a már kiforrott dolgokat mutatják be, amikről már ezren írtak folyóiratokba, és ezzel igazolták őket. Szakértőket belinkelni is ér, nem hiszem, hogy ettől kevesebb lenne a topik. Hasznos lenne, ha te is linkelnél könyvet vagy cikket, ami alátámasztja a mondandódat, nem utolsó sorban azért is, mert ott biztosan bővebben ki van fejtve a dolog, és jobban utána tudunk olvasni.

Buliban hasznos! =]

(#9015) OPiiPO válasza lanszelot (#9012) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kb. Te vagdalkozol azzal hogy rajtad kívül senki nem ismeri még az alapokat sem, már megbocsáss :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#9016) lanszelot válasza inf3rno (#9014) üzenetére


lanszelot
addikt

Linkeltem könyvet, kérlek olvass vissza.
Ez a fogyókúra topik, a fogyókúrához is ismerni kell a szervezet működését. Enélkül nem lehet azt mondani, hogy ez jó, az nem jó, mert szerintem így van. Hogy tudná eldönteni valaki az alapok ismerete nélkül, hogy lehetséges e, hogy valós amit olvasott?

Ti írtátok, arra válaszoltam. Ne keverjétek a diétát és a fogyókúrát
Folamatosan keveritek, és fogalmatok sincs róla. Erre irtam, hogy az írásokból látom, hogy nincs meg annak aki azt írta az alap tudás. És az írásával félre vezeti a többieket.
Pl: Zsírszegény étrend: diéta, de nem fogyókúra.

Amit írtál az nagyon nem úgy van.
Ha valaki állít valamit, az nem biztos, hogy úgy van. Pont ezért lektorálják többen. Minél többen annal hitelesebb..
Nem az új "dolgokat" mutatják be, hanem ötleteket.
Valaki gondol valamit. És legtöbb esetben nem úgy van.
Ezt is írtam már: covid alatt rengeteg nagy elme állította ugyanarról az ellenkezőjét.
Akinek nem volt meg az alap tudás de elkapták a vírust azok nem tapasztalatot szereztek, hanem fertőzöttek voltak.

Az hogy valaki olimpiát nyert nem lett edző. Csak azt tudja ő mit csinált. És nagyon kevés emberre húzható rá ugyanaz a módszer.
Tehát nem fog olimpiai bajnokot nevelni.

OPiiPO: miféle senki? Ezt hol írtam? Kérlek ne forgatsd ki amit írtam

Dorian: ....

Kérek mindenkit, hogy olvasson vissza mire írtam amit irtam. Beszélgetés közepébe csöppenve persze, hogy félre értitek, vagy nem értitek.

(#9017) inf3rno válasza lanszelot (#9016) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én létrehoztam egy külön topikot a diétának, mert nem azonos a fogyókúrával. Sajnos még nem indult be. Nem hiszem, hogy keverném a két fogalmat...

Buliban hasznos! =]

(#9018) lanszelot válasza inf3rno (#9017) üzenetére


lanszelot
addikt

Kérlek ne ragadj ki részeket abból amit írtam.
Sehol sem írtam, hogy te.
A "szakértő cikk" amire utaltál, az keveri a diétát a fogyókúrával.
Példát is irtam miért.

Illetve neked még a "tízen órán át nem eszem, mert az egészséges" kérdésére írtam fentebb. De nem azt hogy egészségtelen, vagy hogy rossz. Hanem hogy mi után nézz utána, és hol hogy megtudd mi torténik a szervezetedben, ha ennyi ideig nem étkezel.
És itt azt írtad, hogy nem linkeltem könyvet.

(#9019) inf3rno válasza lanszelot (#9018) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ok, akkor félreértettem.

Buliban hasznos! =]

(#9020) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Yazioban böjt során leállt a számláló és elindult alatta egy újabb. Tudja ennek valaki az okát?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#9021) Ntoth470


Ntoth470
újonc

https://buon.hu/szines/legjobb-tea-fogyashoz-igy-egesd-el-a-kaloriakat
Segíthet😜

(#9022) lanszelot válasza Ntoth470 (#9021) üzenetére


lanszelot
addikt

Hülyeség. Teltség érzetet okoz.
Nincs zsírégető csodaszer.
Sose volt.
Vagy testhőt emel edzés közben , vagy teltség érzetet keltenek.
A testhőmérséklet növelő sem zsírt éget.
Van injekció, közvetlen a problémás helyre (nem teljes test) , de az nem fogyás, azt hagyjuk.

(#9023) Des1gnR válasza lanszelot (#9022) üzenetére


Des1gnR
őstag

Az egyik ismerősöm tolta. Havi 60k volt, valóban nem volt éhes. Leállt vele, most dagibb mint volt. Sajnos ez ilyen, ez nem életmód váltás, tényleg hagyjuk. :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#9024) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Vannak vicces dolgok a kalóriabázisban a mit sportoltál bevitelnél :D Gondolom a nők nem csinálnak ebből heti több szériát.

Sajnos az április sem úgy alakult mozgás szempontjából ahogy szerettem volna a sok túlóra miatt. 300 kcal van beállítva napi célnak, egyszer sikerült elérnem.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.