Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144801) Woodslave válasza aelod (#144797) üzenetére


Woodslave
nagyúr

linkeld be akkor már legalább :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144802) aelod válasza Woodslave (#144801) üzenetére


aelod
veterán

Persze, hogy aztán egy ismeretlen testépítő guru laptopján kössön ki:)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#144803) Tamoo válasza Apollyon (#144798) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kár volt ennyit magyaráznod. :D Pont annyira amennyire nekem is kár volt megírni azt a hsz-t. Nem jött át a lényege.
Nem állok a cukor + liszt mellett, a dohányzás mellett meg aztán végképp. Viszont az már rég kiderült, hogy rohadtul nem lehet tudni, hogy hosszú távon mi fog megölni.

(#144804) Woodslave válasza aelod (#144799) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na és milyen makrókat rögzítettél ennél a két fánknál ;]

tegnap kolléganő hozott süteményt. Megettem egy kockát, volt ilyen tipus a kaloriabázisban, beütöttem 100 grammot (sajnos nem volt nálam mérleg), de azért a második kajából a rizst kidobtam. Csak hogy érezzem a törődést... :D (valahol érzem hogy ez probléma ;] ) De meg volt a jutalma a jelenlegi diéta legalacsonyabb reggeli 0testsúlly. Mondjuk a tegnapi lábedzés szenvedés volt.

Guggolásnál már kezdem érezni, hogy a rúdnál kevésbé van kipárnázva a csulyka rész.. Arról nem is beszélve hogy éppen tudtam tartani a múltkori 5-öt 140-be...

Azrt írtam be, hogy miért nem inkább 4 darabot vettem...
Ronnie Coleman is valami ilyesmit bánt meg nem? :F :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144805) aelod válasza Woodslave (#144804) üzenetére


aelod
veterán

Azrt írtam be, hogy miért nem inkább 4 darabot vettem...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#144806) Apollyon válasza Tamoo (#144803) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mivel ebbe a topikba jársz, feltételeztem hogy nem a pacal a napi kajád. :D

Csak úgy általánosságban jegyeztem meg a dolgokat.
Hogy hosszútávon mi fog megölni, azt valóban nem tudhatod, de ha nem dohányzol, akkor biztos nem a dohányzás. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#144807) kk831228 válasza Woodslave (#144804) üzenetére


kk831228
addikt

"sajnos nem volt nálam mérleg"

Ez de beteg... A kávét én is lemérem tizedgrammra, de azért ez már... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#144808) Woodslave válasza kk831228 (#144807) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144809) gyuri860213 válasza kk831228 (#144807) üzenetére


gyuri860213
tag

Diétában nincs bocsánat, se félmegoldás ;]

(#144810) flash- válasza Woodslave (#144783) üzenetére


flash-
veterán

fórumtárs kérdezte miért van sok pajzsmirigyes, én írtam pár betartandó dolgot ezek általánosságban is követendő tippek, persze akinél már van kialakult betegség az konzultáljon az orvosával,

általánosságban mondható hogy a legtöbb betegség összegüffésbe hozható a nem megfelelő étkezéssel...
de ez se nagy titok, ezt 10 orvosból 10 mondja,csak a mit mennyit mikor hogyan a nem mindegy,ezért jó a szakemberek írásait olvasni, pl Ádám Norbert, aki szakképzett,

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#144811) gyuri860213 válasza flash- (#144810) üzenetére


gyuri860213
tag

Á. Norbert... na ja. vele mi is konzultáltunk. Írt is egy minta étrendet páromnak napi 1500kcal-ra amit miután újra számoltam én magam inkább 1900 lett, megkérdeztem hogy neki hogyan jöttek ki ezek a számok, a válasza hogy ő táblázatból dolgozik, higgyek neki hogy az annyi és nem több, hát mondom én is tudok kalóriabázison összeadni pár dolgot és mégsem az jön ki mint neki. erre a válasza, minek számolgatom én azt amit ő már kiszámolt, ha nem bízunk benne minek fordultunk hozzál... jól van mondom, erősek az érveid látom.... 1500 kalórián nem fogyott egy dekát sem 5 hétig, levélben mindig azt írta még várjunk még várjunk, majd ő változtat a diétán. aztán a 4. levél után meguntuk és levittük mi magunk 1300-ra és ott elindult kicsit fogyás. ennyit kap az ember az 1 órás konzultációért cserébe. (8k) Lehet ha többet tolunk zsebbe és nem csak 1 alkalommal fizetünk akkor máshogy áll ő is hozzá, bár rájöttem azóta hogy nagy titkot nem árult el ő sem.

(#144812) Woodslave válasza flash- (#144810) üzenetére


Woodslave
nagyúr

minden orvos szakképzett... :U

én lennék egyébként a legboldogabb ha ki lehetne ilyeneket 100% biztonsággal jelenteni, hogy

a kókuzszsír egészséges.. Miért is?
a koleszterin szint nem számít
a cukor öl /vagy pont nem
a glutén akkor is méreg ha nem vagy gluténérzékeny...
a sóbevitel nem káros
a fehérje nem terheli a vesét

És még sorolhatnám, csak egyáltalán nem lehet ezt így kijelentni.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144813) Woodslave válasza gyuri860213 (#144811) üzenetére


Woodslave
nagyúr

pedig azért olyan nagy etérések nincsenek egyes táblázatok között :D

1300 kcal még nőnek is brutál lehet :( hetekig

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144814) gyuri860213 válasza Woodslave (#144813) üzenetére


gyuri860213
tag

Párom alacsony kalória igényű, nem éhes vagy erőtlen.
Pl ilyen volt hogy az összeírt étrendben volt 2-2 evőkanál olivaolaj reggel és esti étkezéshez. az kapásból nem volt benne. a zöldségeket nem számolta egyáltalán, sem ch-ban sem kalóriában... pedig mindent számolunk. jó egy jégsalátának nincs kb semmi kalória értéke, de egy sárgarépa, brokkoli, karfiol, cékla stb azért összejön 300kcal a nap végére.

(#144815) aelod válasza gyuri860213 (#144814) üzenetére


aelod
veterán

Gratulálok a srácnak innen is, hogy ezt így még pénzért csinálja.
Diltában sosem megyünk a BMR alá. Soha.
Az meg, hogy az oliva benne sem volt az össz kalóriában nonszensz...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#144816) gyuri860213 válasza aelod (#144815) üzenetére


gyuri860213
tag

Hát nem tudom mit számolt bele és mit nem de azt tudom hogy a makrói akkor jöttek ki ha az olivát nem számoltam bele.
Az 1300-at nem ő javasolta, magunktól mentünk le ennyire mivel 1500-on 5-6 hétig egy deka változás sem volt.

(#144817) aelod válasza gyuri860213 (#144816) üzenetére


aelod
veterán

Persze, hogy nem mivel a szervezet egy túlélő gép. De a tiétek speciális eset. Én a normál pm.-es fogyni vágyókra értettem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#144818) Ijk válasza gyuri860213 (#144814) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván én is, a sok ülőmunka miatt.

Napi kalóriabevitelem hétköznap kb 2500kcal, hétvégén azért megszalad, néha becsúszik egy kis sütemény.
Ehhez mérten 4 súlyzós edzés és egy kardió egy héten és most vagyok 107 kiló.
Múlthéten voltam 106, hétvégén volt két kiadósabb ebéd meg lement 3 sör, hétfőn voltam 108, bár igazából ma is annyit mértem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#144819) inferno88


inferno88
őstag

Ez a BMR kalkulátor dolog jól gondolom, hogy f*ság?

Semper fi!

(#144820) aelod válasza inferno88 (#144819) üzenetére


aelod
veterán

Hozzávetőleges értékeket ad ki. Faszságnak nem faszság de hajszál pontos alapanyag igényt nem tud adni. Így is kezeld.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#144821) gyuri860213


gyuri860213
tag

Basszus mintha magamat latnam, mint ket tojas.... Ja nem... Sajnos
Nem ertem hogy tudnak ekkora tomeggel ilyen sulyokkal guggolni, lehet kb 80kg a srac..
https://instagram.com/p/BjNTiM4hevX/

(#144822) HussarF válasza gyuri860213 (#144821) üzenetére


HussarF
addikt

Erre kell ráállni. Nem arra kell koncentrálnod, hogy szép legyen a gyakorlat kivitelezése, hogy érezd szépen az izmot, hogy pont abban az izomcsoportban érezd a zsibbadást, amire edzel. Hanem arra, hogy minden edzésen próbálad feljebb pakolni a súlyt. Erőltesd akkor is, ha nem megy, minden gyakorlatban próbálj nagyobb súly felé lépni. Negatív ismétlések 1 RM felett stb.
Régen én is így edzettem és lehet fejlődni nagyon gyorsan. Most már inkább "testépítősebb" az edzésem. Izmosabb nem lettem, de cserébe már nem vagyok erős sem. Tiszta haszon ;]

(#144823) marked one94 válasza gyuri860213 (#144821) üzenetére


marked one94
őstag

77kg körül van a srác :) jó kis powerlift, legjobb dolog volt az eletemben hogy belekezdtem.

You'll Never Walk Alone

(#144824) dragonfx válasza HussarF (#144822) üzenetére


dragonfx
veterán

cserébe azizületeidet porcaidat nem baxod haza

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#144825) gyuri860213 válasza HussarF (#144822) üzenetére


gyuri860213
tag

Nem vonz annyira a nagysulyos edzes, testepites csinalok nem poweres vagyok. Hosszutavon nem tartom egeszsegesnek egyiket sem de ez a vonal kicsinalja az izuleteket rovidtavon.
Nyilvan irigykedem mert valoszinu sosem fogok ennyivel guggolni de ha valaszthatnek hogy plusz 10cm atmeroben a labamon vagy ez akkor az elobbit valasztanam.
Elvagyok 6x10x100 ass to grass guggolassal, neha beleguggolok nagyobb sulyba is de eroltetni sem merem mert egyel tobb csigolyam van a lumbalis szakaszon ezert extran vigyaznom kell, egy rossz mozdulat es 1 hetig faj a derekam.

(#144826) aelod válasza gyuri860213 (#144825) üzenetére


aelod
veterán

Ha erősebb vagy akkor izmosabb is;)
Lehet intenzitás növelő szettezést/szuperszettezést csinálni de a nagy súly hoz fejlődést igazán.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#144827) HussarF válasza dragonfx (#144824) üzenetére


HussarF
addikt

Ez kb. olyan szintű érv egy ex-erőemelőnek, mint amikor a látens buzi azzal nyugtatja magát, hogy nem homokos ő azért, mert kívánja a faszt, csak kíváncsi. ;]

(#144828) flash- válasza gyuri860213 (#144811) üzenetére


flash-
veterán

én is csináltattattam nála 20 oldalas étrendet (hát igen több pénzért mint ti) ebbe volt dopamin, acetil kolin,szerotonin és gaba teszt többek között, ezeket figyelembevéve írta meg az étrendem,én nem akarom reklámozni, de bőven túlmutat az általa összerakott étrend a reggelire zab, ebédre csirkerizs oszt jóvan szokásos étrenden...(ami pl nem igazán jó mert reggelire nem kell ch, csak fehérje és zsír..)
különben ez az 1300 vagy 1500 azért sántít mert ilyen kis különbségre nem lehet alapozni bőven van két ember között ennyi különbség az alapanyagcsere és egyéni eltérések,stb.. sőt ennyit egy táblázat is téved, nem lehet 100% os pontossággal megmérni ezeket a dolgokat hogy mi mennyi kalóriát tartalmaz..
van itt tápanyagforrás vizelet korrekció, látszólagos emészthetőségi együttható.
különben meg kutatták és kiderült hogy a termékek cimkéin szereplő érték és a valódi kalóriatartalom között 25% különbség van...

Eleve mindekinek más az izom és csonttömege,simán magasság-súly arányából ezért nem lehet bmr-t számítani,illetve lehet de nem túl pontos..
ezek kiindulási értékek, nagyon jó iránymutatónak.ember elkezdi csinálja figyeli nemjó lejjebbvesz, jó csinálja tovább.

de majd beszámolok hogy haladok a diéta-edzéssel pár hónap mulva :B

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#144829) Angel2014


Angel2014
addikt

Láttátok tegnap azt hiszem az RTL híradóban, hogy a kínaiak csináltak egy kísérletet hogy aki naponta és rendszeresen tojást eszik elkerüli a szívbetegséget.

Na ez azért érdekes mert a korábbi orvosok,pont ezt hozták ki a koleszterin fő forrásának.

Sok szeretettel kívánok nektek fehérjében gazdag, és testzsír százalékban szegény hosszú boldog életet!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#144830) AMD Power


AMD Power
titán

De jo cikk a reggeli kave melle!! :R

9 dolog, amivel garantáltan visszafogod a fejlődésed

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#144831) dragonfx válasza AMD Power (#144830) üzenetére


dragonfx
veterán

ezek alap dolgok. enélkül nem is kéne bárkinek is a terembe lemenni ezt nem tudja.
előbb olvasni kéne kicsit utánanéznia témának.
szóval töröm is a 5 tojást :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#144832) Zola007 válasza AMD Power (#144830) üzenetére


Zola007
veterán

"Egy ember viszont átlagosan kb. 14 órát tölt ébren"

jó neki...

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#144833) Woodslave válasza Zola007 (#144832) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144834) AMD Power válasza dragonfx (#144831) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igy van. Egyre tobb ilyen es ehhez hasonlo cikket olvasok. Foleg az o oldalukon. Szeretem a cikkirok stilusat. Nem az a szaraz sablonos szoveg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#144835) Radnix válasza Zola007 (#144832) üzenetére


Radnix
senior tag

Az erzes, amikor atlagember akarsz lenni 😀

(#144836) Woodslave válasza Angel2014 (#144829) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Hallgattam a rádiót. A szív és érrendszeri betegségek növekvő számáról volt szó. Aztán kínai tudósok tojás. Gondoltam megint nem eszek többet aztán qrvara meglepődtem :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#144837) kicsiogre válasza Woodslave (#144836) üzenetére


kicsiogre
tag

Én meg leszarom a tudósokat , azt eszem ami bevált és jó nekem ( tojást is napi szinten és sárgájával együtt ) :) eddig bevált sőt még jó pár éve a háziorvosom amikor meghallotta hogy naponta eszem tojást ( volt hogy kétszer is ) elküldött laborba mert hogy a koleszterin szint aztán csak lesett mert az enyém alacsonyabb volt mint az övé :D

(#144838) BÁ Nutrition válasza Angel2014 (#144829) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

napi egy tojasrol volt szo kb, egy atlag reggelibe meg belerakok 8at ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#144839) brownus válasza Zola007 (#144832) üzenetére


brownus
veterán

Siman lehet, ha nincs gyerek meg munka :D

En is rengeteg tojast eszem, npara

[ Szerkesztve ]

(#144840) Jim-X válasza brownus (#144839) üzenetére


Jim-X
őstag

Es ugye ez az atlag :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#144841) aelod válasza BÁ Nutrition (#144838) üzenetére


aelod
veterán

Most toltam be ötöt zabbal :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#144842) brownus válasza aelod (#144841) üzenetére


brownus
veterán

Atlagban napi 3 kb, aztan ha elfogy a hazi tojas van hogy nem eszem 1-2 h3tig..

a het elejen csinaltam zsido tojast, 6 db-bol. 5 db-ot meghagytam a reggeli szendoba. Ket nap alatt elfogyott

[ Szerkesztve ]

(#144843) AMD Power válasza kicsiogre (#144837) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! A tojas az alap. Es raadasul imadom is. Fott, tukor, rantotta, barhogyan! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#144844) kicsiogre válasza AMD Power (#144843) üzenetére


kicsiogre
tag

Én szintén, nem tudom megunni 😊

(#144845) Ļantos válasza Angel2014 (#144750) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Persze, mert az edzés meg a zabálás nem fér össze. Titok nincs, nem eszel annyit és fogysz. Ezt eddig nem tudtad? :W

aelod
Múltkor végignéztem az összes fellelt videót szinte a zónáról. Itthon is érdekelnek az ilyen helyek. Horvátba a régi úton menve lefele vannak városok amiben mai napig szétlőtt házak mellett visz az út, illetve lakatlan településen keresztül. Nyáron is megyek le, direkt emiatt kerülöm ki a pályát. Érdekelnek az ilyen helyszínek.

[ Szerkesztve ]

(#144846) kk831228 válasza aelod (#144763) üzenetére


kk831228
addikt

Vannak turista járatok... :K Engem is érdekelne. :D Szeretem az elhagyatott helyeket... 👌 Van ott valami szálloda benn lehet aludni...

Pécelen voltál már..? ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#144847) flash- válasza Angel2014 (#144829) üzenetére


flash-
veterán

A 70es években jott elő ez a koleszterin téma, mára már ismert hogy a koleszterin nagyon hasznos - pl bélhámsejtek membránjánhoz, de a tapanyagok felszivodasat is segiti.
Ezenkivul gyulladascsokento es antibakteriális hatasa van, persze nyilvan fontos egy egeszseges arány.
Az anyatejben:60%telített, 30%egyszeresen telitett, 10%tobbszorosen telitett zsirok vannak.
Kb ez a kovetendo.
Azert ne napi 1khg zsirt fogyasszunk,kb 70-100g ajanlott naponta

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#144848) AMD Power válasza kicsiogre (#144844) üzenetére


AMD Power
titán

Jo mondjuk en minden nap nem is eszem. Kb 2-3 naponta eszek. Ez olyan nalam mint a hal. Szeretem, de nem minden nap.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#144849) Angel2014 válasza flash- (#144847) üzenetére


Angel2014
addikt

Nézd csak most ezt a viedót..a koleszterint nem a zsír hanem a szénhidrát okozza...[link]

: Így már érthető..

Ļantos : Mutatok neked olyan embereket akik nem figyelik az enni valót és edzés nélkül is szálas izomzata van...

Egy egy 12 hónapos kisgyerek többet eszik naponta mint én a barátom kisfiát 12 évesen magyar bajnok bírkózót nem is említem...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#144850) Zola007 válasza Angel2014 (#144849) üzenetére


Zola007
veterán

egyre jobban linkelsz
már az indexképig kitartott a motivációm

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.