Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Visormail válasza steve24 (#35399) üzenetére


Visormail
addikt

Na meg futtasd le a lemezkarbantartót futtatás rendszergazdaként-el, vagy benne a rendszerfájlok törlése gomb utána látod mit lehet pucolni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35402) steve24 válasza Visormail (#35401) üzenetére


steve24
aktív tag

Ja azt irja hogy 7,4 mb szabaditható fel :(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#35403) micafighter válasza steve24 (#35402) üzenetére


micafighter
nagyúr

WinDirStat: megmondja, mi foglal helyet. Ingyenes, tud magyarul is.

(#35404) Visormail válasza steve24 (#35402) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor ahogy mondták, rejtett fájlok mutatását be kell kapcsolni, vagy külön programmal megnézni.
Bár eléggé valószínűtlen a 7.4MB hacsak nem amúgy is rendszeresen futtatod. Kipipáltad benne az összes lehetőséget?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35405) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van pár gép a cégnél ahol Windows 7 Enterprise-ok vannak fent. Eljött az ideje az újratelepítésnek, de nem találják a régi lemezeket. Ha letöltök MSDN verziót és azt felteszem ugyanazokkal a serialokkal amikkel most vannak a Win7-ek akkor azt úgy elfogadja?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35406) steve24 válasza Visormail (#35404) üzenetére


steve24
aktív tag

Bocs elirtam 70,4Mb :)
nem csinál semmit ha kipipálom a hogy mutassa a rejtett filokat is. nemértem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#35407) sfdrakex válasza steve24 (#35406) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rejtett fájlokkal sem látszik melyik mappában vannak ekkora fájlok?

Újra telepítéskor formáztad a partíciót vagy csak a meglévő W7 mellé felraktad az újat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35408) steve24 válasza sfdrakex (#35407) üzenetére


steve24
aktív tag

Természetesen formáztam sőtt töröltem a komplett particiot mert újat hoztam létre.
0mb-ról indult a telepités a C: meghajtón.
Mindig csak frissitet frissitett. lehet hogy töltötte a sok cuccot de nem törölte ki. az asztalon sincs semmi. csak inditó ikonok.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#35409) Visormail válasza steve24 (#35406) üzenetére


Visormail
addikt

Mi nem csinál semmit? Utána már a rejtett fájlokat is mutatja az intéző/sajátgép, most menj vissza és nézd meg melyik mappa foglal sokat. Vagy csináld azzal amit ajánlottak programot.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35410) yuri90


yuri90
tag

Az lenne a kérdésem,hogy amikor például magára hagyom a gépet egy rövidebb időre bekapcsolt állapotban,akkor kikapcsol,de egy gombnyomásra ott tudom fojtatni ahol abbahagytam.Nos akkor ez hibernálás vagy alvómód.?És mi a különbség a 2 között?

(#35411) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#35405) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Erre valaki?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35412) krealon válasza yuri90 (#35410) üzenetére


krealon
veterán

http://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_35304-35304.html

Ha gombnyomasra 1-2 masodpercen belul mukodesre kesz, akkor alvo allapotban volt.
Ha csak a bekapcsolo-gombbal elesztheto, akkor hibernalva volt.

(#35413) yuri90 válasza krealon (#35412) üzenetére


yuri90
tag

Akkor azért villog ilyenkor a fény a bekapcsoló gombon?A hibernálást akkor nyugodtan kikapcsolhatom?

(#35414) szabonagyur válasza PumpkinSeed (#35405) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Igen el kell fogadnia.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35415) micafighter válasza PumpkinSeed (#35405) üzenetére


micafighter
nagyúr

El fogja fogadni, csak figyelj, hogy jó verziót tölts le. Az, hogy MSDN, vagy nem MSDN, tök mindegy, MSDNen is ugyanaz van fent, mint ami a telepítő DVDken. :)

(#35416) micafighter válasza yuri90 (#35413) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, alvó állapot miatt villog a bekapcsoló gomb fénye. Kikapcsolhatod bármelyiket, ezek kényelmi funkciók.

(#35417) PumpkinSeed válasza micafighter (#35415) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#35414) szabonagyur

:R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35418) tatabike válasza szabonagyur (#35381) üzenetére


tatabike
őstag

Hello Urak,

a helyzet változatlan. Cserélgettem a memókat, de semmi eredmény. Sőt, ha az első slotban valamelyik 1GB-os OCZ van, el se indul a gép. Ha csak 1GB-os OCZ van benne (1 v. 2, mindegy), akkor sem indul el a gép. Legalább egy 2GB-os Kingston-nak bent kell lennie, hogy elinduljon, de mindenképpen az OCZ-k elé kell betenni valahova, mert különben nem indul el a gép.
Mi volt még? Ja, sorrend. Hát, elég fura, de amit befotóztam BIOS képernyőt, ott nem úgy voltak a memók, ahogy Ti gondoltátok, hanem az azonos színűekben azonos modulok, tehát a fehérekben a Kingstonok, a kékekben az OCZ-k. A BIOS szerint az 1-es és 2-es slot fehér, a 3-as és 4-es kék. A lapon úgy következnek egymást után, hogy fehér-kék-fehér-kék, a tápcsatitól a cpu foglalat felé haladva. Tehát ami a lapon a 2. a sorban, az a BIOS-ban a 3., ami a lapon 3., az a BIOS-ban a 2. Ne kérdezzétek, miért van ez, ilyen szinten nem ismerem a Gigabyte logikáját.
Most úgy vannak a memók, hogy elvileg rossz sorrendben, tehát egymás mellett van a 2x2GB Kingston, és egymás mellett a 2x1GB OCZ. Most a BIOS-ban a sorrend: 2048-1024-2048-1024, miközben a lapon meg 2048-2048-1024-1024. Kicsit bonyolult, de ez van.

Fesz probléma nincs, ezek az OCZ-k 1.7 voltosak, a Kingston-ok meg 1.65. Ja, és 4GB fölé sehogy se tudom tornászni a dolgot, pl. 5GB-nál is csak 4GB használható.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35419) micafighter válasza tatabike (#35418) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha az OCZ-vel el sem indul a gép, akkor az is lehet, hogy egyszerüen nem jó a memória. Másik gépben nem tudod esetleg kipróbálni az OCZket?

(#35420) mezis válasza tatabike (#35418) üzenetére


mezis
nagyúr

A memóriamodulok számozása a processzortól szokott indulni. És a feltöltést is ilyen irányból célszerű végezni.. Mert hogy a kapcsolat a processzorral a legkritikusabb. Tápfesz meg csak eljut hozzá valahogy.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35421) tatabike válasza mezis (#35420) üzenetére


tatabike
őstag

Ezt ne nekem, hanem a Gigabyte-nak írd. A lapon a tápcsati melletti DIMM slot a BIOS-ban az 1-es számú, a proci melletti a 4-es. Vagy szerinted átforrasztottam? :W

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35422) Doky586 válasza mezis (#35420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A feltöltést pont fordítva javasolják: (nálam)
priority1=A2+B2

(#35421) tatabike: és mi a különbség a ramok SPD-je közt összehasonlítottad?

[ Szerkesztve ]

(#35423) szabonagyur válasza tatabike (#35421) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudsz esetleg még szerezni egy egyben 2 gigás modult? Lehet, hogy az alaplapoddal van valami probléma.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35424) tatabike válasza szabonagyur (#35423) üzenetére


tatabike
őstag

Most hirtelen nem. Van itthon 2x1GB OCZ Platinum 1.7volt, 2x1GB OCZ Platinum 1.9volt, meg 2x1GB Corsair Dominator, meg 2x2GB Kingston HyperXBlu. Mindegyik 1600-as. Ez a választék most jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35425) sfdrakex válasza tatabike (#35424) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Másik memóriákkal se megy 4 giga fölé? Memory remap (memory hole) tuti enableden van a biosban?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35426) tatabike válasza sfdrakex (#35425) üzenetére


tatabike
őstag

Semmivel. Nincs se memory remap, se memory hole funkció a BIOS-ban, már vagy 5x áttúrtam az egészet.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35427) tatabike válasza tatabike (#35426) üzenetére


tatabike
őstag

Frissítek egy BIOS-t. Ártani nem árt.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35428) tatabike válasza tatabike (#35427) üzenetére


tatabike
őstag

Nem változott semmi.
Csak azt nem értem, hogy az az Enabled slot sor minek van, ha sehol nem lehet állítani, hogy mennyi memót kezeljen, vagy hogy lehet többet engedélyezni. És akkor a leírásban 32GB kezelése szerepel...már 6-ot se tud...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35429) sfdrakex válasza tatabike (#35428) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosban a menüpontokhoz tartozó leírásokat is nézted (jobb oldalon)? Lehet valami más néven van a memory hole / remap engedélyezése.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35430) tatabike válasza sfdrakex (#35429) üzenetére


tatabike
őstag

Néztem én mindent. Már a füvet is kéknek látnám, ha nem lenne tél...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35431) tatabike válasza tatabike (#35430) üzenetére


tatabike
őstag

Megnéztem a Feladatkezelőt. Ott a memóriáknál azt írja, hogy a hiányzó 2GB Hardverek számár fenntartva. Na ezzel mit lehet csinálni?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#35432) micafighter válasza tatabike (#35431) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hála az égnek, reménysugár :D :D BIOSban kettő dolgot nézz meg: Redundant Memory legyen Mirroring Disabled, és AGP video aperture size -ot kéne megnézni, mekkora. BIOS frissítés megtörtént, BIOS a legfrissebb?

Egy kis olvasnivaló: [link], [link], [link], [link], [link]

Sajnos az is lehetséges jó eséllyel, hogy az alaplapod egyszerüen nem támogatja azt a fajta memóriát. :\

[ Szerkesztve ]

(#35433) Doky586 válasza micafighter (#35432) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ejha !!! Ez jellemző a gigabt alaplapokra ?
hogy akár 2GB-ot lefoglalnak hardverek számára ? :Y
Máshol max 3-600MB -ot mindössze.. :P

[ Szerkesztve ]

(#35434) Piftuka válasza micafighter (#35386) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az információt! :R

Mivel úgyis újratelepítem a Win7-et hamarosan, a rendszerhelyreállító lemezt elkészítem, mert hasznos lehet. Remélem - ha és amennyiben szükség van rá (ne legyen!) - működik is!

"Új idők, új oprendszerek"...

Sajnos még mindig nem vagyok meggyőzve. Ahogyan említettem, a gépindítást követő, még karakteres felületen működő Win7 féle "javítás és helyreállítás" módnak is működnie kellene, az viszont sok próbálkozást követően sem talált soha megoldást a problémára.
(Csakúgy, mint maga a Win7 az említett BSOD utáni újraindulást követően, amikor már bejelentkezve próbál keresni ilyet.)

Szóval én nem csak az XP használhatatlan rendszervisszaállítása, hanem a fentiek miatt sem bízom a Windows7 saját megoldásában.

Ha már rászánom magamat arra, hogy egy image fájlt készítsek a rendszerről, akkor szeretnék biztosra menni. Mert az igen kellemetlen tud lenni, hogy ha egyszer ne adj' Isten mégis szükség van rá, én a Win7 saját megoldására hagyatkozom, csak arról van mentésem, de mégsem működik.
A külső szoftverek legalább garantáltan tudják azt, amire "dedikáltan" készültek, nemde? ;)

(A te példád örvendetes, de lehet kivétel is. Mindazonáltal a konkrét példád miatt javaslom a COMODO Internet Security használatát. Ingyenes megoldás, és szoftveres tűzfalként évek óta nem készült jobb. Ha a saját vírusirtója nem szimpatikus, akkor ott az AVAST, mint lehetőség. ;)

Amellett javaslom az IOBit Uninstaller program használatát. Az garantáltan kipucol minden makacs szoftvert a rendszerből. Nekem legalábbis nem volt vele soha gondom, pedig hosszú évek óta használom.)

"Aquila non captat muscas."

(#35435) Piftuka válasza tatabike (#35418) üzenetére


Piftuka
veterán

Mindezek alapján egyre inkább biztos vagyok benne, hogy az alaplapod a "ludas".

A Gigabyte cég "Core i" processzorokhoz kifejlesztett alaplapjai hírhedten nagyon "háklisak". Sok féle memóriamodullal nem működnek együtt; a nem megfelelő modul használata esetén a legkülönfélébb hibákat produkálva.

Megjegyzem, hogy az általad használt modulok egyike sem támogatott az alaplapod által!

Ebből a táblázatból kiderül mindez.

"Halmozottan hátrányos a helyzet" azzal, hogy ezek a memóriamodulok még a feszültségértéküket illetően is eltérnek attól, amit az alaplap támogat. (A sebességüket pedig "downgrade"-eli 1333 MHz-re.)

Ha van rá lehetőséged, akkor szerezz be a listában található modulok közül legalább 6, vagy 8 GB-nyit, és azokkal használd az alaplapodat. Rögtön kiderül, hogy a jelenlegi moduljaid valóban kompatibilitási probléma miatt nem működnek-e!

(Egyébként tényleg... én a magam részéről nem vennék soha, és nem is javasolok olyan RAM modult, amely nincsen az alaplap által támogatott modulok között. Sőt! "Core i" processzorra épülő rendszerben direkt Intel CPU-hoz tesztelt, arra felkészített DDR RAM-ok közül választanék.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#35436) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#35433) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hülyeség. Nálam 2 megát foglal le. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35437) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
W7-re szeretnék feltenni egy virtuális "gépet" amin szintúgy Windows 7 futna, ezt milyen programmal lehet megoldani? Az XP mod nem játszik, mert mindenképpen Win7 kellene a virtuális gépnek is, Virtual PC-vel ez pl orvosolható ugyanúgy, vagy vmi más progi kellene hozzá?

Matthew 24:42

(#35438) DS39 válasza @matthew@ (#35437) üzenetére


DS39
nagyúr

VirtualBox vagy VMware Player

(#35439) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok

Ez miért van?

(#35440) DS39 válasza starpeter (#35439) üzenetére


DS39
nagyúr

indítsd újra. vannak egymásra épülő frissítések.

(#35441) starpeter válasza DS39 (#35440) üzenetére


starpeter
senior tag

De már egyszer újraindítottam és megint ezt írja ki (kétszer írta ki ezt)

(#35442) szabonagyur válasza starpeter (#35439) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gondolom elindítottál minden telepítést egyszerre, és benne volt alapból IE9-10-11, és felrakta a 11-et mondjuk, de ugye a frissítések között volt mondjk 15 db még a IE8-hoz amit felesleges felraknia így azok sikertelenek lettek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35443) starpeter válasza szabonagyur (#35442) üzenetére


starpeter
senior tag

Nem indítottam el minden telepítést ,csak a windows update ment.

(#35444) DS39 válasza starpeter (#35441) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem futtass le egy Frissítések keresését. (az még telepítés előtt történt, a kép szerint.)

(#35445) Winnie The P válasza starpeter (#35439) üzenetére


Winnie The P
őstag

Tessék, kb 1 perc volt. A Google a barátod, a Wiki meg a barátnőd! Használd őket.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#35446) Doky586 válasza starpeter (#35439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is ugyanez volt nemrég 140db-os frissítéssel..

Ideiglenesen tiltsd az automatikus updatet és manuálisan 20-asával jelöld ki a telepítendőket és úgy telepítsd. Az IE mindhárom verzióját rejtettre tettem hogy később se próbálja telepíteni, nincs rá szükségem.
Ha többszöri újraindítás után minden feltelepült akkor visszakapcsolhatod az autoupdatet full automatára.

(#35447) szabonagyur válasza starpeter (#35443) üzenetére


szabonagyur
félisten

MInden telepítést az update-n belül, vagy ha nem te akkor automatán ment. Utánam kolléga leírta mit kéne tenni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35448) starpeter válasza szabonagyur (#35447) üzenetére


starpeter
senior tag

Miért vannak olyan frissítések amik sikertelenek? (ilyen régen is volt nálam ,de soha sem érdekelt) :)

(#35449) mezis válasza Doky586 (#35446) üzenetére


mezis
nagyúr

"Az IE mindhárom verzióját rejtettre tettem"

Azt hogy lehet ? (Nekem is folyton próbálkozik a frissítésével, sikertelenül.)

Próbáltam eltávolítani az IE-t. Nem találtam módját. Ennyire bele betonozódik a Win7-be ? :F

mezis

(#35450) DS39 válasza starpeter (#35448) üzenetére


DS39
nagyúr

csak kérdezni tudsz? olvasd a válaszokat is el és értelmezd kérlek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.