Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) jooker82 válasza Thrawn (#35199) üzenetére


jooker82
nagyúr

Szóval akkor nem lehet?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#35202) LonGleY válasza Thrawn (#35199) üzenetére


LonGleY
veterán

:D:D

jooker82: Te hogy szoktál egy múltban történt eseményről fényképet készíteni? Ha sikerül a dolog, kérlek, tudasd velünk!

[ Szerkesztve ]

(#35203) Visormail válasza jooker82 (#35201) üzenetére


Visormail
addikt

Nyilván nem, gondolj már bele mi az a visszaállítási pont, egy részleges mentés a rendszer állapotáról.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35204) jooker82 válasza Visormail (#35203) üzenetére


jooker82
nagyúr

Igy van,de korábban,volt,hogy egy hónappal ezelőttre is visszaállithattam. És ez most nincs. :(

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#35205) micafighter válasza jooker82 (#35204) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mert nem készült hónapokkal ezelötti visszaállítási pont a mostani rendszerednél.

[ Szerkesztve ]

(#35206) jooker82 válasza micafighter (#35205) üzenetére


jooker82
nagyúr

Akkor újra kellee raknom a rendszert? Más megoldás nincs? El nem indul a vegas,,ha törlöm telepiteni nem lehet. :(

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#35207) qqcqqc válasza jooker82 (#35206) üzenetére


qqcqqc
őstag

regtakarítás, meghajtókon körbenézel milyen maradék filék vannak, azokat törlöd és újrapróbálkozol.

(#35208) qqcqqc válasza micafighter (#35196) üzenetére


qqcqqc
őstag

ha csak a java a lényeg, akkor virtuális gép linuxxal. az nem eszik annyit max. 6-8 GB és kész. egy megosztott mappával megvan a két rendszer átjárhatósága. az a jó, hogy a java platformfüggetlen.

(#35209) micafighter válasza jooker82 (#35206) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amit a kolega ajánlott.

(#35210) micafighter válasza qqcqqc (#35208) üzenetére


micafighter
nagyúr

Attól függ milyen java és mire kell neki. Ha egy win alkalmazásához kell java akkor nem lesz jó linux.

(#35211) kispx válasza nobela (#35200) üzenetére


kispx
addikt

Mindegyiknél kéne működni. Melyiknél nem működik?

(#35212) nobela válasza kispx (#35211) üzenetére


nobela
senior tag

Írtam, hogy lehet hogy az én hozzáértésem véges...

Mindenesetre rövid guglizás után találtam erre való utalásokat.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35213) qqcqqc válasza micafighter (#35210) üzenetére


qqcqqc
őstag

wine?
nobela:
amúgy mi az a progi, ami régi javat igényel?

[ Szerkesztve ]

(#35214) lsc


lsc
nagyúr

Erre [link] valaki?

Az élet kegyetlen .

(#35215) #40553216 válasza sfdrakex (#35119) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ram 2GB
Tűzfal alapból.
Indexelés megy, de ez nem eszik folyamatosan, mivel nem változik folyamatosan a fájlállomány.
Vírusirtó? Viccelsz? Avatáromat láttad már? :DDD

Htop rendszerfelállás után:

FF, LO, grafikus csomagkezelő és indexelt kereső futása közben:

Korábban egy nap és hosszú FF használat után:

Színek jelentése:

[ Szerkesztve ]

(#35216) #40553216 válasza #40553216 (#35215) üzenetére


#40553216
törölt tag

Benéztem. :D Nem nekem jött a válasz... :DDD És nem is ebben a topikban volt téma.

[ Szerkesztve ]

(#35217) Krystal_s válasza jooker82 (#35206) üzenetére


Krystal_s
addikt

A további visszaállítási pontok megjelenítése be van pipálva ?

(#35218) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

hogyan lehet megcsinálni, h a feladatkezelő automatikusan, minimalizálva elinduljon? (általános jogú felhasználónál)

google-lal ezt találtam: indítópultba behúztam egy task.bat fájlt, amiben a következő van: taskmgr.exe
ezzel két gondom van: nem minimalizálódik a feladatkezelő, a cmd megnyitva marad, úgy h nem jön be a következő parancssor.

(#35219) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Windows 7-nél egy ismerős kattintgatva elindította a fájlok biztonsági mentése opciót. Minden indításnál megjelent a "cserélhető adathordozó behelyezése fontos" szöveg. Már 3 dvd-t kiírt...

A biztonsági mentés ütemezését kikapcsoltam, de ez a hibaüzenet minden bejelentkezéskor megjelenik. Hogy lehet kikapcsolni, leállítani a biztonsági mentést véglegesen?

Köszönöm

(#35220) kispx válasza Sanyi.mTs (#35218) üzenetére


kispx
addikt

Csinálsz egy parancsikont a taskmgr.exe-ről.
Azt az indítópultba rakod. Majd jobb egérgomb a parancsikonra -> tulajdonságok
A futtatásnál a minimalizálva opciót választod ki.

[ Szerkesztve ]

(#35221) nobela válasza qqcqqc (#35213) üzenetére


nobela
senior tag

"amúgy mi az a progi, ami régi javat igényel?"

Céges cucc...

Amúgy nem "régi", hanem csak az előző verzió, 7.40

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#35222) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy eladtam az EP45-UD3LR, E7400, 4*1GB Geil félkonfig ot. Nálam fel lehetett gond nélkül rakni a win7-et és 8.1-et, de az új gzadájának lefagy a fájlok másolása környékén, kap egy hiba üzenetet, és kész. Az XP simán felment neki. Mi lehet a baj, tudja-e valaki?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#35223) sfdrakex válasza chester91 (#35222) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuningolva van-e a cucc?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35224) chester91 válasza sfdrakex (#35223) üzenetére


chester91
senior tag

Nem hinném, én alapjáraton használtam, és a vásárlónak sem állt szándékában tuningolni.

De elméletben már megoldódott, másik telepíti lemez kellett neki.

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#35225) mezis válasza chester91 (#35224) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyszer volt olyan esetem, hogy XP és Linux volt egy HDD-n. Amikor újra akartam installálni az XP-t, "Hibás particiós tábla" üzenetet kaptam. Töröltem az összes particiót, és így már felment az XP is meg utána a Linux is.

mezis

(#35226) cascada válasza chester91 (#35222) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Inkább a Win8 DVD lesz itt a hibás. Szerintem nem tudja elolvasni a lemezt a DVD meghajtó.

(#35227) chester91 válasza cascada (#35226) üzenetére


chester91
senior tag

Úgy tűnik az volt a baj.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#35228) negyedes


negyedes
addikt

telefonos aktivalasnal mit kell tegyek? felhivom a szamot es azutan?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#35229) Thrawn válasza negyedes (#35228) üzenetére


Thrawn
félisten

Bediktálod amit kérnek (serial) és lejegyzeteled amit mondanak (aktivációs kód).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35230) castiels válasza sfdrakex (#35119) üzenetére


castiels
addikt

Ez az svchost ez normális folyamat nem? Tehát indokolt a működése? Vagy mit szokott használni?

[ Szerkesztve ]

(#35231) Duncee


Duncee
csendes tag

Sziasztok!

Szerettem volna venni egy eredeti dobozos Win 7-et, de mostanság nem találok egy olyan oldalt sem, ahol ezt meg lehetne kapni vagy akármilyen dobozos Windowst (cégnek lenne) !
Van valami megoldás vagy esetleg tudtok olyan weboldalt, ahol még lehet kapni valami reális áron? (80000 környékén vagy olcsóbban?)

Előre is köszi

(#35232) Winnie The P válasza Duncee (#35231) üzenetére


Winnie The P
őstag

Itt van egy pár, nézz szét.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#35233) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok!
Létezik a W7-en belül olyan lehetőség, hogy jelszóval le tudjam tiltani azt, hogy más programot telepíthessen?
Köszönöm!

(#35234) ciao


ciao
senior tag

Sziasztok!

Légy szíves segítsen valaki.
WIN7 home premium 64 bit angol, alat tszeretném eltüntetni a hiberfil.sys-t a rendszer SSD-ről.
Ennek a fájlnak köze van a hibernáláshoz?
pagefile.sys-t sikerült már megszüntetni.

köszi.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#35235) szabonagyur válasza ciao (#35234) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Rendszergazdai módban futtatott parancssorba beírod ezt: powercfg -h off
Ezzel kikapcsolod magát a hibernálást, ha nem tűnik el a fájl akkor utána letörlöd, de igen jól látod annak van köze hozzá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35236) Sub-ZeRo válasza Qasam (#35233) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Esetleg rendszergazda - vendég fiókkal tudod megoldani. Csinálsz egy vendégfiókot és megvonod tőle, hogy tudjon telepíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35237) ciao válasza szabonagyur (#35235) üzenetére


ciao
senior tag

köszi, de hogyan kell parancssort Rendszergazdai módban futtatni?
hiába vagyok administrator, azt írja ki, hogy: You do not have permission to enable or disable the Hibernate feature.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#35238) Qasam válasza Sub-ZeRo (#35236) üzenetére


Qasam
aktív tag

Értem. Köszönöm!

(#35239) Sub-ZeRo válasza ciao (#35237) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jobb gomb a cmd-én és futtatás rendszergazdaként.
Hiába írja hogy adminisztrátor vagy, az nem elég. Meg vista óta power user vagy, aki nem kap meg minden engedélyt. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35240) yuri90


yuri90
tag

Az lenne a kérdésem hogy a net framework-ből elég a legújabbat feltenni vagy a régebbiek is kellenek?

(#35241) lacy86 válasza yuri90 (#35240) üzenetére


lacy86
addikt

Erdemes , hogy mindig a legfrissebb legyen fent ( ezzel problemat nem okozol )
Masreszt ha olyan alkalmazast/programot hasznalsz amihez a regebbi kell akkor ugy is kerni fogja hogy rakd fel :)

[ Szerkesztve ]

(#35242) kispx válasza yuri90 (#35240) üzenetére


kispx
addikt

Az legyen fent amelyiket a programjaid kérnek. Nekem 8.1-nél ahol 4.X verzió van fent, gyakran kérik a 3.5-ös verziót. Így hát mindkettőnek fent kell lennie nálam. De ha nem muszáj akkor ne szemeteld össze a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#35243) HZoli87 válasza yuri90 (#35240) üzenetére


HZoli87
veterán

Windows Update alapból a legfrissebbet ajánlja fel (4.5.x), azon kívül nem kell mást telepítened.

(#35244) szabonagyur válasza HZoli87 (#35243) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy a 4.5 fel van rakva attól még kellhet bizonyos programoknak a 3.X is akár. .Net esetében ezek a számok nem pont úgy vannak mint más programok esetében.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35245) kispx válasza szabonagyur (#35244) üzenetére


kispx
addikt

Mellesleg nem sok program van ami 4.5-t kér. Amiket én használok azok kivétel nélkül 2-3.5 verziót használnak.

(#35246) HZoli87 válasza szabonagyur (#35244) üzenetére


HZoli87
veterán

Windows Update felteszi a 4.5 előtt, szóval elvileg nem hiányozhat.

(#35247) qqcqqc


qqcqqc
őstag

nálam csak a 4.5.1 van és egy program sem hisztizik.
pedig van olyan, amit még 3.5-re írtak.

(#35248) szabonagyur válasza kispx (#35245) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én csak annyit írtam, hogy a 3.X is kellhet egyes programokhoz, pl. nekem Dell szoftverek egy része sír érte, vagy a TV kártya programja is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35249) kispx válasza szabonagyur (#35248) üzenetére


kispx
addikt

Amit mindketten mondtunk az nem zárják ki egymást, csak kiegészítik.

Ezért tanácsoltam a (#35242) hszben, hogy a programjai döntsék el, hogy melyik verzió(k) legyen(ek) fent.

[ Szerkesztve ]

(#35250) szabonagyur válasza kispx (#35249) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én csak a kolléga hozzá szólására reagáltam, hogy kellhet a régi is, mivel nekem úgy jött le, hogy szerinte a legfrissebb kompatibilis vissza fele, tehát ha fent van a 4.5 akkor aminek a 3.x kell azok is menni fognak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.