Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) sanzi89


sanzi89
addikt

Adott egy Windows 7 Professional, rajta két felhasználó, egy rendszergazda és egy csökkentett jogú. Mindkét felhasználót jelszó védi. Azt szeretném megcsinálni, hogy amikor beboot-ol a rendszer már előre legyen kiválasztva a csökkentett jogú felhasználó és csak be kelljen írni a jelszót a belépéshez, ne kelljen előtte a két felhasználóból kiválasztani a csökkentett módút. Ezt hogyan lehetne megoldani? Köszi előre is!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35852) LonGleY válasza sanzi89 (#35851) üzenetére


LonGleY
veterán

Én olyat tudnék, hogy utomatikusan belépjen és jelszót se kérjen (a jelszó kiiktatása nélkül).

(#35853) sanzi89 válasza LonGleY (#35852) üzenetére


sanzi89
addikt

Olyat én is tudok - netplwiz - de az most nem jó. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35854) hoffman_ válasza hoffman_ (#35850) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pluszba is bejött egy hiba. megcsináltam a bios resetet, összedugtam a gépet, és azóta ezt csinálja. fészbuk, gmail, google, stb nem jön be. prohardver, index igen. mi ennek az oka, hogy orvosoljam?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35855) Doky586 válasza sanzi89 (#35851) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan sose próbáltam, de egy tippem van:
1. lépés: válaszd a hagyományos ctrl-alt-del belépési módot a control panel userkezelőben (vagy a local sec.pol.-ban?)
2.lépés: kapcsold ki a local sec.pol.-ban a ctrl-alt-del kérés kényszerítést

így csak a jelszóra fog várni..

[ Szerkesztve ]

(#35856) sanzi89 válasza Doky586 (#35855) üzenetére


sanzi89
addikt

Bocsi, de nem igazán világos, hogy mit kellene hol beállítani. Kicsit pontosabban nem tudnád megmondani? Nagyon köszönöm!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35857) hoffman_ válasza hoffman_ (#35854) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt megoldottam, viszont a többivel tanácstalan vagyok, hiába igyekszem itt mászkálni a beállításokban :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35858) Doky586 válasza sanzi89 (#35856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

sajnos nem..
régebben XP-n láttam ezeket a a local sec.pol.-ban, de mostanában prof verzió nincs a közelemben W7-ből se, csak home, abban meg nincs local sec.pol.

[ Szerkesztve ]

(#35859) csab1


csab1
csendes tag

Sziasztok!

Frissen összerakott gépre installáltam a windows 7-et, és eddig számomra még ismeretlen probléma ütötte fel a fejét. Túl gyorsan pörög a rendszeridő és a kurzor is legalább 3x olyan gyorsan ugrál mint kéne.
Mitől lehet ez?

(#35860) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tényleg, akkor mi van, ha az egyik win usb készítő ntsf-ben csinálja meg a telepítő pendrive-ot és nem fat32-ben?

(#35861) LonGleY válasza Ice&Lime (#35860) üzenetére


LonGleY
veterán

Naplózó fájlrendszer, azaz millió pici írást-olvasást akar pluszban, ami nem segíti elő, hogy gyors legyen a pendrive általános adatmásolgatásnál. Hogy most egyszer miről telepítesz, az hót mindegy, de én szeretem a pendrive-ot más célokra is bevetni attól még, mert van rajta egy installer (sőt, nem is egy).

Külső HDD-knél jó lehet viszont az NTFS, ott legalább nem lassít.

[ Szerkesztve ]

(#35862) Ice&Lime válasza LonGleY (#35861) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szóval pendrivenál mindig jobb a fat32-rendszer, de nem is értem akkor miért csinál egy program ntsf-et belőle...
És tudsz mondani egy nagyon kicsi, egyszerű és gyors megbízható progit, ami csinál egy win dvd-ből .iso-t?

[ Szerkesztve ]

(#35863) RockHaRD válasza Ice&Lime (#35862) üzenetére


RockHaRD
addikt

imgburn?

(#35864) LonGleY válasza Ice&Lime (#35862) üzenetére


LonGleY
veterán

Az UltraISO profi kis program, ami ezt biztosan tudja (ráadásul a pendrivera pakolást is), de az fizetős.

(#35865) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A win7-nek van saját dvd készítője, az nem tud iso-t csinálni?

(#35864) LonGleY:köszi, de csak ingyenes kell.

(#35863) G^zC^mp€r: köszi, ez jónak néz ki, csak ne lenne tele vele ez a sok rekám felkínálósdi.

[ Szerkesztve ]

(#35866) Doky586 válasza Ice&Lime (#35862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az ITT levő Macrium WinPE iso is ntfs-t használ, nem fat-et...

fat32-nek nagy hátránya hogy max 2GB lehet rajta a fileméret, így mentéshez használhatatlan nagy méretű fileok esetén. Vagy ntfs vagy exFat van helyette, de ez utóbbit az XP és sok linux (pl NAS) se kezeli alapból.

[ Szerkesztve ]

(#35867) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Ja és még egy kérdés, hogyan szokták azt csinálni, hogy windows telepítő közben készítenek képet az aktuális folyamatokról?
Tehát úgy értem, meglehet e oldani fényképezőgép nélkül, amikor pl elakad a telepítő vagy kiír valamit közben és arról készíteni egy printscreent vagy snapshootot pendrive-ra lehet e ? Bocs, a megfogalmazásért.

(#35866) Doky58: köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#35868) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#35867) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Tehát úgy értem, meglehet e oldani fényképezőgép nélkül, amikor pl elakad a telepítő vagy kiír valamit közben és arról készíteni egy printscreent vagy snapshootot pendrive-ra lehet e ?"
Virtuális gépen vagy HDMI-In támogatottságú alaplappal(ez a legtökéletesebb megoldás, sajnos egyelőre Intel deszkák kiváltsága ez)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35869) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#35868) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem egy inteles laptopom van, ahhoz akkor nincs ilyen módszer ugye? Marad a fényképezőgép akkor.

[ Szerkesztve ]

(#35870) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#35869) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, marad a fényképező.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35871) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#35870) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ájjáj, pedig olyanra gondoltam, hogy lenne egy program, amit feltenne az ember egy pendrive-ra, majd telepítésnél csatlakoztatná és pl a print screen-t megnyomva rámenti a képeket a pendrive-ra. Vagy ezt most csak én találtam ki így szépen?

(#35872) Doky586 válasza Fire/SOUL/CD (#35868) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a HDMI-in 'csak' azt jelenti hogy át tudja ezen bemenetről küldeni a jelet a HDMI-out vagy DVI-D-out csatlakozóra (akár kikapcsolt alaplap esetén is), de NEM azt jelenti hogy van benne digitalizálókártya...

Magyarán csak fényképezőgép vagy VMware... ;]

(#35873) balazsbence


balazsbence
senior tag

Sziasztok!
Lehet off, de azért merészelem megkérdezni.
Adott egy asus k50ij noti, aminek hétvégén frissítettem a vga driverét.
Ezután kezdődött a hiba (egy pár évvel ezelőtt is volt, de akkor egy frissítés megoldotta a dolgot), éspedig az, hogy ha filmet (akár youtube, vagy gépről vlcben pl) nézek, akkor egyszercsak beakad a kép is, hang is, és kb egy újraindításnyi idő után megintcsak elindul, olyan üzenettel,hogy a video vezérlő összeomlott. A kérdés annyi lenne, hogy win7 alól esetleg valahonnan ki tudnám kukázni, hogy vajh milyen driverem volt a frissítés előtt? Mert elég zavaró a jelenség... Kösz a választ ha lesz :K :R

(#35874) Fire/SOUL/CD válasza Doky586 (#35872) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jogos. :R De azért baxta a csőrömet, hogy mi törpénik ha egy ilyen vason ráeresztek egy pl Fraps-ot. (Szerencsére van itt mára még 6-8 gép és 2-ben is HDMI-in-es Asrock deszka figyel, így előre vettem őket a telepítéssel)
Azt történt, ami várható is volt, hiába váltom át, a Fraps mindig az elsődleges kijelzőt veszi...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35875) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ezt a BSOD dump-ot ki tudná elemezni valaki, hogy mi lehetett a hiba oka? [link] Fontos lenne. :R

(#35876) Fire/SOUL/CD válasza Chosen (#35875) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyszerűbb, ha a BlueScreenView vagy a Whocrashed Home Edition progikra bízod.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35877) Aethelstone válasza balazsbence (#35873) üzenetére


Aethelstone
addikt

nvidia vagy amd?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35878) Chosen válasza Fire/SOUL/CD (#35876) üzenetére


Chosen
addikt

Nos igen, utóbbival ránéztem, ezt írja:

crash dump file: C:\Windows\Minidump\012914-21886-01.dmp
This was probably caused by the following module: atikmpag.sys (atikmpag+0xBD88)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA8003961280, 0xFFFFF88003E63D88, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmpag.sys
product: AMD driver
company: Advanced Micro Devices, Inc.
description: AMD multi-vendor Miniport Driver
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: atikmpag.sys (AMD multi-vendor Miniport Driver, Advanced Micro Devices, Inc.).
Google query: Advanced Micro Devices, Inc. VIDEO_TDR_ERROR

Ezzel a problémával gondolom catalyst topik lesz...

(#35879) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tud valaki mondani ill. linkelni letöltő helyeket érintetlen windows 7 magyar .iso-kal?
(még mielőtt bárki kérdezné, van hozzá eredeti kulcs).

(#35880) Aethelstone válasza Ice&Lime (#35879) üzenetére


Aethelstone
addikt

PL.

[link]

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35881) Ice&Lime válasza Aethelstone (#35880) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, és hol vannak itt a magyar .iso-k?
Egyébként ez mennyire legális hely amit linkeltél?

[ Szerkesztve ]

(#35882) Fire/SOUL/CD válasza Chosen (#35878) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy egy régebbi vagy egy újabb AMD Catalyst-ot kellene feltelepíteni, mert az miatt van a BSOD a progi szerint.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35883) Aethelstone válasza Ice&Lime (#35881) üzenetére


Aethelstone
addikt

Olyanról tetszett hallani, hogy Language Pack?

[link]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35884) Aethelstone válasza Ice&Lime (#35881) üzenetére


Aethelstone
addikt

Te, feleségül ne vegyelek?

A 30 napos windows nem illegális, ha van kulcsod...márpedig azt mondtad, hogy van. Az az illegális, ha töröd...

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35885) Ice&Lime válasza Aethelstone (#35883) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jelentem, hogy tetszett, csakhogy az az ultimate és enterprise-hoz lett kitalálva, amit én ki is próbáltam és nagyszerűen működik vele.
Csakhogy, van egy kis gubanc, mert ha például professional vagy home kellene, akkor már nem ilyen rózsás a helyzet. Tapasztalat: home és professional-nál ezt a language pack patch-elősdis dologot nem szeretem, mert többször hiányosan fordította le a rendszer nyelvezetét, csak egy példa: a hangerő-volume maradt és stb... ultimate-nál teljesen jól működik, de a patch-elősdit nem szeretném.

Szóval, van magyar iso is?

[ Szerkesztve ]

(#35886) Aethelstone válasza Ice&Lime (#35885) üzenetére


Aethelstone
addikt

Figy, azt egy szóval nem írtad, hogy milyen kell. Máskor legyen szíves pontosan fogalmazni minden tekintetben. Az előző hozzászólásomra visszatérve, szedj le egy Neked megfelelő windows-t valahonnan(nem akarok tippeket adni), aztán aktiváld a LEGÁLIS kulcsoddal. Ez egy teljesen tiszta és legális megoldás.

Magyar ISO? Nincs sajnos. Bocsánat, hogy nem tudtam Neked szerezni magyar ISO-t. Ha legközelebb ilyen előfordul, bízisten 30at fogok veretni a talpamra...

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35887) Ice&Lime válasza Aethelstone (#35886) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De írtam: magyar iso-k, ami annyit tesz, hogy nem kell külön utána foglalkozni a language packokkal, mint pl. ha egy német leszed egy német win7 iso-t, akkor nem fog külön német vagy kínai nyelvi packot telepítgetni vagy patch-elgetni hozzá, a magyart így írtam, magyar iso, nem angol, francia, német, kínai és stb...
A másik, nem hiszem, hogy mindenki csak ultimate-t szedne le, mert mindenkinek ultimate matricája lenne a gépén, az érdekes is lenne, általában home és pro matricások vannak átlag embereknél.

Na jó, tényleg semmi probléma, csak magyar iso kellene az a tisztább, egyszerűbb és jobb. Egyébként azért kérdeztem itt, mert én sem találtam eddig, de bíztam benne, hogy hátha itt tudja valaki, és tényleg furcsa, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#35888) Aethelstone válasza Ice&Lime (#35887) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ok. Tudok magyar ISO-t is, de az olyan helyről, amit itt nem szabad reklámozni. Esetleg MSDN...ahhoz nekem nincs hozzáférésem, illetve nem tudom, hogy lehet-e még onnan tölteni.

szerk: Esetleg itt: [link]. Ez tuti legális.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35889) Ice&Lime válasza Aethelstone (#35888) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Értem. Csak segíteni szerettem volna egy ismerősnek, akinek home-os matricája van és magyar win 7 home kellene vissza rá, mert kell hogy home legyen és ne egy ultimate, fontos, hogy az legyen rajta, amivel vette a gépet, de ez a patch-es dolog nálam nem vált be és tudom, hogy neki sem tetszene, ha néhol hiányosan lenne lefordítva, hogy itt-ott angol marad neki a win home.

(#35890) Aethelstone válasza Ice&Lime (#35889) üzenetére


Aethelstone
addikt

A Language Pack-os megoldás teljesen fullos, hidd el! Viszont az lehet, hogy nem megy a Home verzióval...

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35891) Ice&Lime válasza Aethelstone (#35890) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azt tudom, hogy jól működik ultimate-tel, de azt is tapasztaltam, hogy home-mal nem 100%-os a fordítás.
Na mindegy, hát majd lesz valami.

[ Szerkesztve ]

(#35892) Aethelstone válasza Ice&Lime (#35891) üzenetére


Aethelstone
addikt

Amit legutoljára linkeltem, megnézted? A dirtywindows-os...van multiple...ott telepítéskor választod ki, hogy milyen kell...

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35893) Ice&Lime válasza Aethelstone (#35892) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Megnéztem, köszi.

(#35894) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Segítsetek nekem, kérlek!

Szombat óta most először tudtam a fórum közelébe érni, mert immár 5 napja a Windows install-al szenvedek! :(

Sokadszor telepítem újra a Windows7-et, de valami sajnos "nem kerek"! :((( Ugyanis az imént ismét feldobta az itt ismertetett BSOD hibát.

Ugyanúgy a NETIO.SYS fájlra hivatkozva szállt el a Win7, ismételten Opera (11.50) alatt.

Viszont míg a fenti hiba ismertetésekor egy 3 éves, sokat használt Win7-ről volt szó, ez még "szűz".

A különbség annyi, hogy korábban használt Win7 Home helyett, ezúttal Win7 Ultimate SP1-et telepítettem.

Gyakorlatilag:
- Win7 + Windows update-ek (OS, IE, NET framework, stb., amiket felajánlott)
- Intel Alaplapi driver + AHCI driver
- Intel LAN driver (alaplapi hálókártyához)
- ATI Catalyst (legújabb)
- Total Commander
- Daniel_K 4.5 Audigy pack
- Opera 11.50
- Mozilla
- Flash Plugin (legújabb)
- Comodo Firewall + AVAST + IOBit Malware Fighter
- IOBit Smart Defrag

programok vannak még csak telepítve. Nagyjából ebben a sorrendben.

Annyi info még, hogy mivel szombat óta többször újratelepítettem, a legutóbbi (most használt) Win7 telepítés során még a CD-ről történő másolás után, az első újraindítást követően is kétszer "elszállt" a rendszer, mielőtt tényleges beboot-olt/felállt volna az OS.

Éppen az előtt a szakasz előtt történt, amikor a Win7 telepítő feldobja azt az ablakot, ahol a "Felhasználó neve" és a "Számítógép neve" adatokat kell megadni.

A restart után, még a boot alatt azonnal újra restart-olt a gép. Kiírta, hogy nem tudott elindulni... kiválasztottam a "legutóbbi helyes konfiguráció betöltése" opciót, de abban a pillanatban, egy villanásra egy Blue Screen tűnt fel, és ismét restartolt.
Utána a "Windows normál indítását" követően bejött a várt ablak, beírtam a felhasználó nevet, a gép nevét, felmásolt pár fájlt, és eljutottam az OS boot-ig. Azóta használom a rendszert.

Eggyel korábbi install során a Win7 + Alaplapi Chipset + LAN Driver + AHCI driver (más nem volt még telepítve), miután feltelepítettem a Catalyst-ot, újraindítottam, és nem sokkal a Win7-be belépést követően BSOD-t dobott.

Akkor nem hivatkozott semmilyen fájlra, hanem valami "DRIVER...."-el kapcsolatos hibáít írt ki a BSOD-ban felül (de nem az "IRQ less or equal" szöveggel).

Segítsetek, kérlek, hogy megtaláljuk, mi okozza a hibát!?

Nagyon bosszantó, és elkeserítő a dolog, mert így nem "üzembiztos" a számítógép. Használni is kellene már, munkára is... a levelezésemet 5 napja nem tudtam elolvasni... :(
(Plusz az ilyen hajnalokig húzódó "hegesztések" miatt kialvatlan is vagyok. Már a hócipőm tele van a számítógéppel!)

Minden tippet, ötletet hálásan köszönök előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#35895) quailstorm válasza Piftuka (#35894) üzenetére


quailstorm
nagyúr

en a dragalatos radeont gyanusitgatnam, bar csokkentett modban mennie kene

ahogy elnezem MS ehhez irt kulon javitast is
Javaslat: huzd ujra, es driver nelkul mit csinal. Aztan elso legyen a catalyst. Es mindenbol a legfrissebbet netrol.

[ Szerkesztve ]

(#35896) balazsbence válasza Aethelstone (#35877) üzenetére


balazsbence
senior tag

intel a proci. :K

(#35897) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok! Az eszközkezelőben van gy ilyen bejegyzés:

Mit hiányol, mi lehet ez? A gépem adatai lent olvasható. Op eredeti, hardver nem volt cserélve.
Köszönöm.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#35898) #01682176 válasza Winnie The P (#35897) üzenetére


#01682176
törölt tag

A googleba beütve az "ACPI/AWY0001"-et általában azt írják, hogy a videokártya (nvidia) driver okozza. Viszont ahogy látom, neked Gigabyte van. Egy próbát megér.

(#35899) Aethelstone válasza balazsbence (#35896) üzenetére


Aethelstone
addikt

Videokártyára gondoltam :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#35900) Winnie The P válasza #01682176 (#35898) üzenetére


Winnie The P
őstag

Igen egy HD6850 Gigy van a gépben, valamikor régen egy 9600Gt volt, de azóta volt mér op újratelepítés. Úgyhogy nem tudom mi a baj, mit hiányol?!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.