Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) R3nts válasza szabonagyur (#35800) üzenetére


R3nts
senior tag

Tudnátok nekem segíteni hogy P5QL PRO lapba milyen típusú kell?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#35802) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Korlátozott felhasználói fiókban néhány program (pl Hark Disk Sentinel) futtatása rendszergazda jogosultságot igényel. Be lehet ezeknek állandóra állítani a rendszergazda jogot, hogy nem kelljen mindig a pw-öt bepötyögni?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#35803) genndy válasza Ayg0 (#35802) üzenetére


genndy
addikt

Csinálsz neki egy parancsikont, ahol beállítod ezt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35804) sfdrakex válasza R3nts (#35801) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vedd ki ami benne van és azzal menj el boltba, megmutatod ilyen volt benne, ilyet kérsz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35805) Ayg0 válasza genndy (#35803) üzenetére


Ayg0
senior tag

Onnantól, hogy meg van a parancsikon lehetne kicsit részletezni? :B

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#35806) dethroner


dethroner
veterán

Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok? Eddig bármilyen netről letöltött háttérképpel ment, ám vasárnap újra kellett tennem a rendszert és azóta van ez :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#35807) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem régóta van SSD-m, és még csak egyszer telepítettem rá win-t
Most másodjára, de nem tudom, hogy kell valamit állítgatni, vagy telepíteni hozzá? Nem azért hogy "tovább bírja" majd az évek múltán, hanem a sebesség miatt
Chipset driver vagy valami egyéb dolog

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35808) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Lehet, hogy nagyon triviális lesz a kérdésem, de még totál rutintalan vagyok W7-ben, mivel most állok át XP-ről.

Az xp szépen működött évekig, jól elvoltam vele. Most, hogy váltottam, feltettem a KMPlayer 2.9.4.1434-t és a lejátszott film (x264) minősége nem az igazi. A régi rendszeremen nem tapasztaltam ilyet. Ezért kérdezném, hogy W7-en milyen lejátszóprogramot érdemes használni, és kell-e bármiféle codec pakk hozzá? Ha igen, melyik? (Mert xp alatt volt feltelepíthe, xvid, ffdshow stb.)

Segítsetek, mert nem akarok mindent össze-vissza felinstallálni, főleg, ha felesleges, és csaka rendszert szemetelem össze. Csak azt tenném fel, amire azt mondjátok, hogy kell. (program, codec)

(#35809) kispx válasza NoOne1976 (#35808) üzenetére


kispx
addikt

Én az SMPlayer-t használom. Nem kell neki codec, nem szemeteli tele a rendszert, és van portable változata is.

[ Szerkesztve ]

(#35810) lacy86 válasza NoOne1976 (#35808) üzenetére


lacy86
addikt

Jelenleg ezt hasznalom: VLC
Regebben ezt hasznaltam: MPC

(#35811) bucilali válasza R3nts (#35801) üzenetére


bucilali
aktív tag

Az elem száma: CR 2032, a gyártó mindegy.

Üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#35812) westcoastog


westcoastog
veterán

Ezt nem lehetne valahogy örökre kiiktatni?
Most ilyenkor a videómemóriából fogy ki vagy mi?

(#35813) Poo válasza westcoastog (#35812) üzenetére


Poo
aktív tag

A harmadik menüpont épp az hogy ne jelenjen meg újra ez a kérdés.nemde?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35814) LonGleY válasza Poo (#35813) üzenetére


LonGleY
veterán

De, csak nálam pl. nem működött. A TeamViewer szedte elő egy időben folyamatosan, azóta újratelepítettem a gépet / frissebb TV verziót raktam, és megoldódott a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#35815) genndy válasza Ayg0 (#35805) üzenetére


genndy
addikt

Csinálsz neki parancsikont, azon jobb gomb Tulajdonságok, Kompatibilitás, "A program futtatása rendszergazdaként", ezután majd mindig így indul.

(#35807) enginev3.0 : ezt a linket érdemes átfutni, megcsinálni a beállításokat, én is ez alapján telepítettem a nemrég vett SSD-mre a Wint: SSD tuning: tippek Windows 7-hez és Windows 8-hoz. Külön driver nem kell, AHCI beállítás a BIOSban fontos.

(#35808) NoOne1976 : KMPlayer, VLC, XBMC. Egyikhez sem kell külön codec pakk, szépen játszanak mindent. KMPlayert viszont személy szerint megutáltam, hirdetéses-reklámos szemetet csináltak belőle :((( Vagy ha tudsz, szedj le belőle régebbi verziót és ne engedd frissíteni (a 3.5.0.77 még jó).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35816) LonGleY válasza genndy (#35815) üzenetére


LonGleY
veterán

A legjobb lejátszóprogram egyébként a Splash PRO, csak az fizetős. A leggyorsabb lejátszó (seek-elési sebességre) és képi minőségre is tökéletes (24 <-> 60 Hz közti vibrálás szűrése stb.), tudja az alapokat, amiket kell (pl. feliratcsúsztatás).

(#35817) westcoastog válasza Poo (#35813) üzenetére


westcoastog
veterán

Legalább 15.000-szer nyomtam már rá.

(#35818) Hysztis


Hysztis
újonc

Sziasztok!
Segitsetek légyszives.Az a gondom,hogy először szeretnék Format:C-t és újra telepitést végrehajtani a gépemen,és nem nagyon értek hozzá.Töltöttem le egy Windows 7est,ISO fájlban ki is irtam,semmit nem csináltam csak elinditottam érzékelte elég sokáig töltött valamit,majd kiirta,hogy nem tudom folytatni mert nem eredeti.Biztos,hogy én hibáztam,mert rengetegen letöltötték és egy komment sem volt,de nem tudom hol a hiba.Az elején azt is választottam,hogy ne keressen frissebb változatot.Előtte nem formatáltam mert rengeteg oldalon azt olvastam,hogy elég ha elinditom és megcsinálja magától.Esetleg ha valaki adna valami tanácsot,vagy pontosan leirná mit hogy csináljak,azt nagyon megköszönném!

(#35819) erik0306


erik0306
tag

sziasztok!
Tudtok ajánlani egy programot, ami keres a zenéimnek "címet"? úgy értem hogy még ha eredeti cd-ről másolom gépre a zenéket, akkor sem mindig rakja be hozzá szakszerűen az előadót, albumot, stb.
Van ennek kiküszöbölésére valami program?

Előre is köszönöm!

(#35820) BigManus válasza Hysztis (#35818) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Megkereslek privátban...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#35821) vlevi válasza erik0306 (#35819) üzenetére


vlevi
nagyúr

En az mp3tag nevu progit hasznalom erre a celra. Tud keresni freedb, amazon, es hasonlo oldalakon, ha tobb talalat van, lehet valaszatni, ha kell, boritokep is van, satobbi.

(#35822) Ayg0 válasza genndy (#35815) üzenetére


Ayg0
senior tag

Nekem ez a beállítás inaktív.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#35823) genndy válasza Hysztis (#35818) üzenetére


genndy
addikt

Az oldalon warezolás tilos, úgyhogy itt a topikban nekem egy ötletem van: vedd meg.
Vagy majd segítenek privátban.

Ayg0: jah, mert korlátozott a fiók. Akkor szerintem mindig kérni fogja a jelszót, nem fogod megúszni egyszerűbben. Vagy megvársz egy hozzáértőbbet, mert én mindig Rendszergazdaként használom a gépemet, nem kell jogosultságokkal bonyolizálnom. Esetleg alatta az "Összes felh. beáll. mód"?

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35824) erik0306 válasza vlevi (#35821) üzenetére


erik0306
tag

köszönöm :R

(#35825) brd válasza genndy (#35823) üzenetére


brd
nagyúr

Azzal is kérni fogja, csak úgy mindig rendszergazdaként indul. Alapvetően 2 megoldás van: vagy UAC kikapcs., de ez nem javasolt, vagy pedig készíteni kell egy ún. ütemezett feladatot, emelt jogosultsággal, felhasználót megadni, akinek a nevében fusson, majd ikont kell neki készíteni, ill. a korlátozott usernek jogot adni, hogy tudja futtatni az ütemezett feladatot. Ha nem öregszem még nagyon, és jól emlékszem, akkor valahol már leírtam/belinkeltem a topicba, meg kell keresni (bár az lehet, hogy az a Win8 topic volt, de akkor könnyítés, hogy oda nem túl sokat írtam ;) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#35826) Sub-ZeRo válasza westcoastog (#35812) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows élményindexet lefuttatad?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35827) Wyll


Wyll
őstag

Ki milyen chatprogramot használ a munkahelyén?
Egy kis céghez kéne valami kicsi, egyszerű megoldás a cég belső, helyi LAN-jára.

Itt is feltettem a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#35828) BigManus válasza Wyll (#35827) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nálunk a cégnél a NetWriter-t használjuk több mint 60 gépen.
Igaz, nem kimondottan chat program, inkább üzenő, de csoport küldés is van benne, lepke könnyű...

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#35829) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Az miért lehet, hogy pl az Utorrent, vagy a Microsoft Security Essentials ikonja nem jelenik meg a Rejtett ikonoknál ? Amikor telepítettem a programokat, megjelentek ott a pici ikonok, ujrainditás után viszont nem ... Megnyitom külön pl a Microsoft Security Essentials-t, utána ha a kis méretre kattintok a tálcára teszi, ha a bezárásra, akkor meg bezárja ... Megpróbáltam érthetőten leírni, remélem sikerült :DDD

Köszi előre is :R

(#35830) Tenager18


Tenager18
senior tag

Javítom : Csak a Microsoft Security Essentials-nál van ez a jelenség. Akkor ez most nem is fut a háttérben, csak akkor, ha elindítom, és a tálcára rakom :F

(#35831) BigManus válasza Tenager18 (#35830) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Zárd be és nézd meg a feladatkezelőben, hogy fut-e.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#35832) Tenager18 válasza BigManus (#35831) üzenetére


Tenager18
senior tag

Most szégyenlem magam, hogy ez nekem nem jutott eszembe :W :W :W :DDD Köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

(#35833) Tenager18 válasza BigManus (#35831) üzenetére


Tenager18
senior tag

Igen, fut :R :R Köszi még egyszer a tippet :R :)

(#35834) BigManus válasza Tenager18 (#35833) üzenetére


BigManus
addikt

;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#35835) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Mondjatok nekem légy szíves pár igazán jó és tényleg egyszerű win usb telepítő készítő programot!

(#35836) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#35835) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kézi hajtány. (100-ből 100-szor működik és minden ISO-val. (W8/8.1 dettó, annyi különbséggel, hogy az EXIT parancsot követő, parancssori utasításokat nem kell kiadni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35837) LonGleY válasza Fire/SOUL/CD (#35836) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, csak ez az, ami nem jó pendrive-ra, mert NTFS-t csinál. Lehet ugyanezt FAT32 paranccsal is?

(#35838) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#35836) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, de nem ilyenre gondoltam, egyszerű kis programra, ahol pár kattintás és megcsinálja a dologot és még le is formázza előtte és persze fat32-re.

(#35839) Fire/SOUL/CD válasza LonGleY (#35837) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ótvar régi(P2-3) gépeken bele lehet futni, hogy nem bootolnak be róla, csak FAT32-vel(vagy azzal sem), de napjainkban (meg vagy 6-7 éves masinákon is már) ez már igen ritka.

jakos73 - YUMI

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35840) LonGleY válasza Fire/SOUL/CD (#35839) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem igazán ez volt a kérdés. Tényként mondtam, hogy a pendrive-okhoz nem jó az NTFS (mint naplózó fájlrendszer) - már ha másra is szeretnénk használni, mint win telepítésre. Tudnillik közel használhatatlanná teszi és az élettartamára sincs jó hatással. Ezért kérdeztem, hogy FAT32-vel is megoldható-e? De mindegy, mert én is a YUMI-t használom, ami szintén tudja, hogy a pendrive-ot FAT32-re kell formázni.

[ Szerkesztve ]

(#35841) vlevi válasza LonGleY (#35840) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sőt, csak FAT32-t érdemes telepítésre használni, mert például az UEFI telepítés csak FAT rendszerről tud bootolni.
Az UEFI-t csak azért említettem meg, mert manapság pedig egyre több a sokgigás memóriájú gép, ami feltételezi a 64 bites rendszer telepítését, és a 64 bitest már érdemesebb UEFI-vel telepíteni a gépet, GPT partícióra, satöbbi, és nem a régi BIOS-os bootolással.

(#35842) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#35839) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi az infót, megnézem.

Ez a yumi tud olyat is, hogy beteszem a win dvd lemezt a meghajtóba és arról csinál telepítőt usb-re vagy csakis .iso-ból tud?

[ Szerkesztve ]

(#35843) LonGleY válasza Ice&Lime (#35842) üzenetére


LonGleY
veterán

Ööö... nem.

Clszerűbb is egy normális, frissített telepítő ISO-jából készíteni a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#35844) Ice&Lime válasza LonGleY (#35843) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Maradnék az eredeti lemeznél.

(#35845) LonGleY válasza Ice&Lime (#35844) üzenetére


LonGleY
veterán

Az eredeti ISO pont ugyanolyan, csak gyorsabb.

(#35846) Ice&Lime válasza LonGleY (#35845) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudom, csak én azt használom, amit kaptam speciel a laptophoz.

(#35847) LonGleY válasza Ice&Lime (#35846) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tudtam, hogy létezik specializált változat - akkor nem szótttam.

(#35848) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!

Láttam, hogy volt már róla egy kérdés, de válasz nem érkezett. Most nekem is hasonló problémám van, hátha azóta megfejtette valaki. Fontos üzenetként írja ki a W7, hogy kapcsoljam be a Windows Biztonsági központ szolgáltatást. De, ha be akarom kapcsolni, akkor hibaüzenetet ad: "Windows biztonsági központ szolgáltatást nem lehet elindítani."

Mi lehet az oka, és főleg, hogyan lehet megszüntetni?

Köszönöm a válaszokat előre is.

W. A.

(#35849) Doky586 válasza Ice&Lime (#35846) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyem ISO to USB progikról régebben találtam egy összehasonlítást:

Szóval én általában a Rufus-t használom, de a WinNToBootic is jó és egyszerű..

(#35850) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv!

volt anno ez a problémám. most lett időm foglalkozni vele. csináltam egy bios resetet(asrcok b75m dgs, elemkiszedős verzió), de sajnos változatlan. nem látja a dvd írót, de még csak a daemon tools-os virtuális meghajtókat sem. ezen utóbbiak miatt gondolom azt, hogy szoftveres lehet a hiba.

a külső vinyós dolog sem oldódott meg. a wd vinyó megy, az összes előlapi usb portban(2db usb 2.0 és 2db udb 3.0), míg a samsung csak az egyikben a négyből, az is az egyik usb 2.0-ás foglalat.

ami még fura, hogy van egy wireless logitech egér+bill kombó, és az is szokott furán viselkedni. most asztal alatt van eldugva a vevő, alaplapi usb-n, és sokszor veszíti el a jelet, ugyanez volt, amikor előlapi portban volt, ez amióta megvan, azóta ilyen(ennyire elveszítené a jelet az asztal alatt?)

valami ötlet? itt ülök, és nincs ötletem sajnos. előre is köszönöm, ha tudtok segíteni :R

mod:

a dvd író olyan szintig működik, hogy kiadja a tálcát, de beolvasni nem kezd ugye, hisz nem is látja a rendszer. eszközkezelőben továbbra is ismeretlen eszközként ott szerepel.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.