Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) LonGleY válasza Aullah (#31897) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak gyenge tippek: védelem rosszalkodása/hiánya, flash és VGA-driver összetűzés, win frissítések hiánya.

Esetleg win újratelepítés..?

(#31902) Aullah válasza LonGleY (#31901) üzenetére


Aullah
tag

Eset SS-m van, de megpróbálhatok egy másikat. A flash az valóban gyanúsítható mert elég sok ilyen megy netezés közben. VGA drivereket próbáltam és akkor talán játék közben is kéne fagynia, amit nem csinál. Van minden frissítés.

Akkor marad a sötétben tapogatózás, megpróbálok valamit a flash-el kezdeni. Köszi.

(#31903) LonGleY válasza Aullah (#31902) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, de a Flash is azért nem teljesen egyértelmű, mert a Chrome-ban sokkal jobban integrálva van, és azzal nem kellene, hogy problémáid legyenek (főleg friss VGA driverek mellett). Gyanús, hogy az Eset tol el valamit, de ugyanígy lehet egy malware vagy bármi egyéb.

Valamilyen Linux live CD-ről nyomhatnál egy memtest-et is.

Én biztos, hogy újratelepítéssel kezdeném, főleg, ha már egy ideje gyűröd a rendszert. Időben is jobban kijössz, mint ha most security-ket installálgatnál (amúgy a Comodo IS-t ajánlom próbaképp), aztán ugyanúgy fennállna a probléma. Legalább mindenből letisztult, friss verziókat rakhatnál - ez biztosan segítene. Ha az sem, akkor megeszem a kalapom.

[ Szerkesztve ]

(#31904) jjc


jjc
aktív tag

az a problémám, h a munkahelyi gépemen (win7 32bit) írt ő, Ő, ű, Ű betűk o, O, u, U-ra változnak az otthoni gépemen (win7 64bit). és fordítva is ez van. az istennek se jövök rá, h miért. valaki esetleg tudja a megoldást?

köszi

/sajnos nem találtam relevánsabb topikot./

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#31905) Gergo_R6


Gergo_R6
csendes tag

Üdv

Segítségeteket szeretném kérni, sajnos nem jöttem rá a megoldásra sok guglizás után sem. Alaplapot cseréltem a gépemben, MSI P55-GD80 lett beletéve, a csere után a képen látható probléma merült fel. Bios frissítést megcsináltam, új szűz windowst kapott de nem sikerült megszüntetni a hibát.

A gép adatai: i5-760 processzor
sapphire HD7870 videokártya
a fent említett alaplap
4db 2G-s Kingmax 1600MHz ram

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#31906) jjc válasza Gergo_R6 (#31905) üzenetére


jjc
aktív tag

nem lehet, h 32bites win7-et raktál fel? az csak 4 giga memóriát tud kezelni max.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#31907) Sub-ZeRo válasza jjc (#31906) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem mert a képen ott a 64. Msconfignál kellene megnézni mennyi ram van engedélyezve, a biosbanszétnézni a beállításoknál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31908) Gergo_R6 válasza jjc (#31906) üzenetére


Gergo_R6
csendes tag

Nem, ez 64 bites nem ez a probléma sajnos

msconfig rendszerinditásnál belőttem az összes memoriát de nem segített

[ Szerkesztve ]

(#31909) sfdrakex válasza Gergo_R6 (#31908) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosban memory remap (egyes gyártóknál memory hole) engedélyezve van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31910) Gergo_R6 válasza sfdrakex (#31909) üzenetére


Gergo_R6
csendes tag

az msi biosban nem találtam ilyen opciót és elvileg nincs is de széttúrom majd ismét, attól lehet hogy a proci foglalatnabn az 1ik kis pin minimálisan el volt görbülve 1 hajszálnyit csak de látható volt a többihez képest?

remélem ez még nem off

(#31911) sfdrakex válasza Gergo_R6 (#31910) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Procival ha baj lenne el se indulna, MSI lapokon memory holeként szerepel, régen legalább is úgy volt, nekem is volt olyan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31912) Aullah válasza LonGleY (#31903) üzenetére


Aullah
tag

Két hónapja kb pont emiatt már egyszer újraraktam, pont emiatt. Azt hittem megoldja, de kb amint felraktam a szokásos dolgokat, elkezdte csinálni.
Esetleg tudnál ajánlani valamit az ESS helyett? Világéletemben ezt használtam :D

(#31913) LonGleY válasza Aullah (#31912) üzenetére


LonGleY
veterán

Írtam is a kommentben: Comodo IS

Az 5.12-es még a klasszikus felépítésű (természetesen database itt is frissül), a 6.x kicsit agyfasz, és még nem annyira kiforrott. De azért jók. Ha picit kitanulod, nem jelent problémát a kezelése. A biztonság természetesen nagyban múlik a böngészési szokásaidon is. Személy szerint a Defense+-t és az antivírus részt le szoktam tiltani (nem császkálok fertőzött fájlok közt), a tűzfal viszont egyéni beállításokra kerül.

Komolyabban: A nagy vírusirtó topik

[ Szerkesztve ]

(#31914) Aullah válasza LonGleY (#31913) üzenetére


Aullah
tag

Kössz! :C :R

(#31915) Gergo_R6 válasza sfdrakex (#31911) üzenetére


Gergo_R6
csendes tag

Nincs ilyen beállítási lehetőség a biosban hogy memory hole ill memory remap, rákerestem ez a lap elvileg támogatja alapból[link]

Vagy az alábbi beállításoknál én nem látom

(#31916) Fire/SOUL/CD válasza Gergo_R6 (#31915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Külön-külön próbáld ki a RAM-okat, akkor kiderül, ha véletlenül valamelyik bekrepált. (Az is lehet, hogy csak meg kell mozgatni őket)
Ha mind2 megy külön-külön, akkor
# Nem megfelelő slot-ba kötöd őket (alaplap kiskönyvében megnézni)
# Nem támogatja a RAM-okat a deszka
# Különböző típusú RAM-ok
# Megnézni deszka oldalán van-e BIOS frissítés, ami érinti a RAM kezelést avagy újabb RAM-ok támogatását. (Ezzel csak akkor érdemes foglalkozni, ha 2 teljesen azonos RAM-ról van szó)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31917) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az mitöl van, hogy néha szűz gépre nem lehet rendesen win7-et telepíteni közvetlenül csak másik oprendszere?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31918) baboss


baboss
őstag

Erre tud valaki megoldást.Tegnap óta senki se segített.OP Windows 7 Ultimate.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31919) brd


brd
nagyúr

Valaki összefutott már megoldással a chkdsk.exe memóriabugjára? (Megeszi az összes RAM-ot, ha a /r kapcsoló be van állítva.)

The only real valuable thing is intuition.

(#31920) PumpkinSeed válasza LonGleY (#31900) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Bár ezen programok miatt vásároltam SSD-t, szóval nem ezeken fogok spórolni. :) :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31921) LonGleY válasza brd (#31919) üzenetére


LonGleY
veterán

If you're seeing CHKDSK uncovering problems in your Windows 7 setup, it's entirely possible you don't have a fully stable computer system. :]

(#31922) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#31918) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem egy egymozdulatos feladat, de ez alapján javítható: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31923) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Kérnék tőletek egy kis segítséget !

Valami hajtja a processzoromat folyamatosan 26%-on pörög. Néztem a feladatkezelőt hogy milyen futó alkalmazások mennek, de nem találtam gyanúsat. Hogy tudom megnézni, hogy mi pörgeti folyamatosan ?

kengyel

(#31924) xcds válasza kengyel (#31923) üzenetére


xcds
őstag

A feladatkezelőben a folyamatoknál a cpu fülre kell kattintani és akkor az lesz fölül, amelyik a legjobban eszi a procit.

(#31925) kispx válasza kengyel (#31923) üzenetére


kispx
addikt

Alul, kattints a minden folyamat mutatása gombra.

(#31926) kengyel válasza kispx (#31925) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen ott is nézem, de nem látok olyan folyamatot ,ami esetleg bekavarna ! Reggel jött egy jó pár darab update, esetleg azokból valami ?

És köszönöm a gyors választ !

(#31924) xcds

Keresem a cpu fület :) :R

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#31927) Winnie The P válasza kengyel (#31923) üzenetére


Winnie The P
őstag

A feladatkezelőben látni kellene, ha nem sikerül akkor vannak erre programok, pl.: Process Explorer v15.40

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31928) LonGleY válasza kengyel (#31923) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem CPU-fül! Csak oszlop a második fülön belül. Ott van az orrod előtt. A címkére kattintva sorrendberkja és látod, hogy aktuálisan milyen kiugrásaid vannak a százalékban.

Plusz van még egy olyan bekapcsolható oszlop a feladatkezelőben, hogy CPU Time. Ez azt mutatja, hogy az adott processz a futása óta hány mp-ig használta a processzort 100 %-osan (természetesen 50 %-os fogyasztással az duplaannyi működési időt feltételez).

[ Szerkesztve ]

(#31929) kengyel válasza LonGleY (#31928) üzenetére


kengyel
nagyúr

Erre gondoltok ? Most a cpu fülre kattintottam :) De nem tudok rájönni ,mi tolja ennyire :((

kengyel

(#31930) kispx válasza kengyel (#31929) üzenetére


kispx
addikt

Másik irány :)

(#31931) LonGleY válasza kengyel (#31929) üzenetére


LonGleY
veterán

Kattints még egyszer, és akkor megfordítja a sorrendet, felül lesznek a legnagyobb fogyasztók. :] És ajánlottam a CPU idő bekapcsolását...

(#31932) kengyel válasza LonGleY (#31931) üzenetére


kengyel
nagyúr

Most felül vannak a legnagyobbak.

És akkor itt mi eszi ?

kengyel

(#31933) kispx válasza kengyel (#31932) üzenetére


kispx
addikt

unit.exe

(#31934) LonGleY válasza kispx (#31933) üzenetére


LonGleY
veterán

Live PC Support service from Comodo Security Solutions

Akkor nem vájrusz, viszont tiltandó.

[ Szerkesztve ]

(#31935) Fire/SOUL/CD válasza kengyel (#31932) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Comodo-t használsz és telepítetted a GeekBuddy-t (ahhoz tartozik a unit.exe), az eszik 25%-t.
(Támogatás a Comodo részéről, pl ha talál egy kártevőt, akkor felajánlja, egy szakértő segítségét, hogy hogyan is távolítsd el stb. GeekBuddy Comodo beállításin belül tiltható illetve külön is eltávolítható/uninstallálható az ismert program eltávolítása vagy módosítása segítségével)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31936) kengyel válasza Fire/SOUL/CD (#31935) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor azt gyaluljam le ? Mert a feladatkezelőben nem tudom leállítani :(

(#31937) LonGleY

Megpróbálom külön törölni , és ha megvan visszaírok !

Hálás köszönet mindenkinek az eddigi segítségért :R

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#31937) LonGleY válasza kengyel (#31936) üzenetére


LonGleY
veterán

Elvileg külön is uninstallálni lehet a GeekBuddy-t.

Hiába gyaknál le a feladatkezelőben bármit is, úgyis az számít, hogy be akar-e töltődni a rendszerrel win induláskor vagy sem. Ha sikerült az uninstall, akkor erre nem sok esélye marad. :]

[ Szerkesztve ]

(#31938) kengyel válasza LonGleY (#31937) üzenetére


kengyel
nagyúr

Sikerült letörölni, és máris leállt a processzor :)

Minden tisztelt fórumtársamnak köszönöm a gyors, és korrekt segítséget :R

Remélem ez már nem fog automatikusan települni még egyszer !!!

kengyel

(#31939) kispx válasza kengyel (#31938) üzenetére


kispx
addikt

A Comodo telepítésénél legközelebb ne rögtön az elfogad és telepítésre kattints, hanem az alatta lévő testreszabásra és vedd ki majd ezt.

(#31940) LonGleY válasza kengyel (#31938) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem fog, ez a Comodo IS telepítésénél egy opcionális választás a Dragon böngészőjükkel együtt.

(#31941) kengyel válasza kispx (#31939) üzenetére


kengyel
nagyúr

Erre tényleg nem figyeltem, elismerem. Most nagyot tanultam belőle, mert már nem egyszer ilyen pörgetés miatt raktam újra a rendszert. Sajnos itt kezdődik ha valaki így tételesen ( mint ti ) nem ért hozzá.

(#31940) LonGleY

A Dragont is felrakta, de azt töröltem is. Erre viszont nem gondoltam, hogy a háttérben szemtelenkedik !

(#31935) Fire/SOUL/CD

És természetesen neked is köszönöm a Comodo megoldását :R

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#31942) brd válasza LonGleY (#31921) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ezt, vagy hasonló bullshitet olvasom mindenhol, de ez nem válasz, legfeljebb a Microsoft univerzum agymosottjainál. A legnagyobb jóindulattal is bug, hogy 12GB-ot (enne többet is, csak, ennyi van szabadon 16GB-ból) megeszik egy 10GB-os partíció ellenőrzésénél. :W

The only real valuable thing is intuition.

(#31943) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#31922) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#31944) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#31922) üzenetére


baboss
őstag

Sikerült kijavítani.Köszönöm. :R

(#31945) Dj.Gábor


Dj.Gábor
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyen járok a kérdéssel,amit tudni szeretnék. Nos, van a havernak egy Toshiba lapija, amin W7 Home Premium 64 bites OS van,és azt fogjuk ujratelepiteni,de előtte letöltöttük netről a Toshiba programokat. És közbe ilyenbe botlottunk,aminek ez a neve : TRORMCLauncher . És nemtudjuk,hogy ez micsoda,mer nemis találtuk neten, ha meg igen,akkor nemlehet letölteni. Előre is köszi a segitséget mindenkinek,aki megtudja mondani,hogy ez micsoda,vagy hogy szükséges e eza fura ,kitudja mirevaló program,. :)

[ Szerkesztve ]

(#31946) LonGleY válasza Dj.Gábor (#31945) üzenetére


LonGleY
veterán

A laptopok hivatalos driverei közt néha feltűnnek mindenféle saját márkás szoftverek is, ezek nem valószínű, hogy kellenének. Programindítók, enegria-menedzsment parasztvakítások stb. - minden olyan, amik miatt az OS-el ellátott laptoppokat személy szerint egyből gyalulom. Szépen menjetek végig az eszközökön, pótolgassátok a drivereket azoknál, amiknél hiányzik az eszközkezelőben és a végére, ha már nem maradt hiány, ki fog derülni, hogy kell-e ez a cucc.

(#31947) ronin s8


ronin s8
senior tag

Üdv!
64 bites win7 időnként villódzik. Pl. amikor jobb klikkelek az egérrel. Időnként (naponta) le is áll. Most lett telepítve egy hónapja, új vinyóra. Ötlet? Vírus? Van rajt védelem.
Köszi!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#31948) LonGleY válasza ronin s8 (#31947) üzenetére


LonGleY
veterán

A win fogja magát és kifagy? Hogy néz ez ki pontosan?

Az Aero be van kapcsolva? Friss a VGA driver? Milyen alkatrészeid vannak?

Milyenek a hardware-hőmérsékletek? Másik egérrel próbáltad már

[ Szerkesztve ]

(#31949) ronin s8 válasza LonGleY (#31948) üzenetére


ronin s8
senior tag

Laikus, egér-szintű felhasználó vagyok. A driverek frissek, a másik kettő passz...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#31950) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Adott egy pendrive amin vannak adatok. Összedugva a laptoppal nem csinál semmit, teendő? :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.