Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) Sub-ZeRo válasza kymco (#31249) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

DVD-ről nyomj egy javítást a gépre. Ez szerintem megoldja a problémát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31252) kymco válasza PumpkinSeed (#31250) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem felesleges, de ha kell majd otthonról felteszem. Van az eszközkezelő ablak, és az alsó része, ahol fa struktúrában lennének a hw eszközök felsorolva üres. Nincs semmi. Még a fa struktúra sem, még a gépnév sem.

www.refujvaros.hu

(#31253) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lehet valahogy módosítani a windows alap fehét "hátterét" [link]

Gondoltam lecserélem szürkére mert mikor éjszaka használom a gépet kisüti a szemem.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31254) Sub-ZeRo válasza Predator2 (#31253) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ted a monitort éjszakai üzemmódba. Biztos támogatja a monitorod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31255) Predator2 válasza Sub-ZeRo (#31254) üzenetére


Predator2
addikt

Dell u2312hm monitorom van (nem tudom támogatja e)

De lehet valahogy módosítani a fehér színt másra?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31256) Bjørgersson válasza Predator2 (#31255) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Monitor menüjében nézd meg.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31257) Predator2 válasza Bjørgersson (#31256) üzenetére


Predator2
addikt

lehet én vagyok vak de most végig néztem de nem találtam :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31258) Bjørgersson válasza Predator2 (#31257) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig a fényerőnél vagy a kontrasztnál tuti kell lenne valami ilyen opciónak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31259) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Most állítottam vissza a gyári Dell Win7 x64 Home Premium SP1 oprendszeremet.
Még mielőtt belekezdenék belakni a rendszert, szeretnék 1-2 dolgot megkérdezni.

1. Update-ek: sokszor tapasztaltam azt, hogy ha lefrissítem, sokkal lassabban bootol be ez a nyavaja, mint nélkülük.
Érdemes bekapcsolni a frissítéseket, és ha igen, melyik opcióval?

2. Ez a biztonsági mentéses helyreállítás. Kér másik merevlemezt, amire menteti.Viszont nekem csak 1 olyanom van, amin minden adatomat tárolom, arra nem szeretném ráengedni. Érdemes egyáltalán bekapcsolni?

3. Olvasgattam, hogy msconfig-ban lehet gyorsítani a bootolás idejét, viszont nekem ott egy tonna program van, ami automatán indul, viszont a képeken, meg videókon a leírásoknál alig van 10-15 db. Nem merek belenyúlni.

4. Vannak olyan jól bevált rendszerprogramok, amik nélkül Ti már nem is használnátok a Windowst? Pl CCleaner, stb.

Előre is köszi :R

(#31260) Sub-ZeRo válasza Predator2 (#31255) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A fehér hátteret nem tudom hogy lehet megváltozatnia.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31261) Bjørgersson válasza Sub-ZeRo (#31260) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A desktop moddingos topicban kellene megkérdezni, ott tuti tudnak segíteni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31262) Predator2 válasza Bjørgersson (#31258) üzenetére


Predator2
addikt

manuálisan állítottam rajta, gondoltam hátha van valami lehetőség a windowson belül is állítani

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31263) Bjørgersson válasza Predator2 (#31262) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mondom, desktop moddingos topicban kellene megkérdezni, ott tuti tudnak segíteni. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31264) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, az mitől lehet, hogy a meghajtók kis ikonjai eltűntek sajátgép és tc-ből is?

Így néz ki:

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31265) ETOM válasza Zirowe (#31264) üzenetére


ETOM
addikt

Icon Cache Rebuilder szerintem megoldja: [link]

(#31266) Zirowe válasza ETOM (#31265) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Reboot is megvolt, de sajnos nem segített (más, asztalról hiányzó ikon képet viszont legalább visszahozott :) ).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31267) rgeorge válasza Predator2 (#31253) üzenetére


rgeorge
addikt

Nop.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31268) Visormail válasza kymco (#31249) üzenetére


Visormail
addikt

Esetleg próbáld ki FixWin Utility

Edenyke: esetleg te is tehetsz egy próbát vele hátha.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31269) petyusz851


petyusz851
tag

Sajnos ez a vacak Kernel Power hiba újra előjött.... Már nem tudom mit tegyek? :( :F

Utoljára ekkor írtam ugyanezzel a hibával: http://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_31051-31100.html

[ Szerkesztve ]

(#31270) kymco válasza Visormail (#31268) üzenetére


kymco
veterán

Köszi az ötletet, otthon kipróbálom.
#31251 Sub-ZeRo, neked is köszönöm, ha a fenti nem megy, akkor jön a javítás...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#31271) Zirowe válasza Visormail (#31268) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos ez se segített. :(

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31272) Winnie The P válasza Sub-ZeRo (#31223) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én ezzel a részével teljese mértékben tisztában vagyok, hogy mennyi memóriát és milyen módon címez meg a 32bit-es és a 64bit-es rendszer. Csak ugye az előttem hozzászóló szerintem nem adott egyértelmű választ a kérdésre "A 32 bit összesen tud 4 gigát kezelni,ebbe a videó kártya is bele tartozik.". Én csak erre válaszoltam amit írtam.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31273) amulet válasza brugo (#31188) üzenetére


amulet
senior tag

Sajátgépre jobb klikk, "kezelés", "tárolás" aztán "lemezkezelés" A maradék lemezterületet itt tudod létrehozni, vagy betűjelet változtatni

(#31274) mattew


mattew
tag

Egy elég egyszerű kérdésem lenne a kedves fórumozókhoz:
Amikor vagy másfél éve telepítettem a windowst készítettem
egy biztonsági mentést a felrakott rendszerről. Vagyis most
van egy WindowsImageBackup folderom abban vagy 14 GB
adat (gondolom a teljes C lemez). Ha én azt visszaállítom,
akkor a C teljes egészében visszaáll az akkori állapotra?
Vagyis olyan lesz mintha egy vadonatúj frissen telepített
gép? (Természetesen Driverokat, Vírusirtót stb. frissítem).

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#31275) g.gergo válasza mattew (#31274) üzenetére


g.gergo
senior tag

Ha én azt visszaállítom,
akkor a C teljes egészében visszaáll az akkori állapotra?

:K

(#31276) mattew válasza g.gergo (#31275) üzenetére


mattew
tag

Köszi. Akkor megspóroltam vagy 2 órát :)

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#31277) amulet válasza mattew (#31274) üzenetére


amulet
senior tag

használj inkább ghost-ot helyette :D

(#31278) mattew válasza amulet (#31277) üzenetére


mattew
tag

ghost? Gondolom valami beckup progi. Milyen előnyei vannak a beépítettel szemben?

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#31279) üszök válasza amulet (#31277) üzenetére


üszök
őstag

Engem is érdekelne. Nincs valami szájbarágós magyar leírás valamelyikről?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31280) Visormail válasza üszök (#31279) üzenetére


Visormail
addikt

sz.j fórumtársunk oldalán van néhány leírás [link]

Ghostolás topik

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31281) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Szervizeshez kell vinnem a laptopom. Visszaakarom állítani a gyári állapotában. Ezt hol találom meg win7-en?

PS4: KingKress

(#31282) PumpkinSeed válasza KingKress79 (#31281) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Indításnál a Recovery mód ha találsz olyat. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31283) KingKress79 válasza PumpkinSeed (#31282) üzenetére


KingKress79
aktív tag

Kérlek egyszerűbben, mert én csak egy egyszerű mezei user vagyok. :)

PS4: KingKress

(#31284) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Lassan rá szánom magam, hogy újratelepítem a rendszert, amit még 2011 januárjában csináltam utoljára. A kérdésem a következő, azóta sok komponens került az alaplapba. Ezeket vegyem ki és a friss rendszer után rakják be egyesével? Mert a halálom, ha windows kezd el okoskodni, hogy leszed valami friss drivert mindenre! Szerintetek kivegyem a többi kártyát, az adatlapomban látni milyenek ezek!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#31285) üszök válasza Visormail (#31280) üzenetére


üszök
őstag

Köszi. Meg nézegetem őket.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31286) Sub-ZeRo válasza JONAS77 (#31284) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell kiszedni. Telepítés után tiltsd le a windows updatet és ha mindnet felraktál akkor engedd neki majd meglátod hogy mit akar leszedni hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31287) Jorus


Jorus
nagyúr

Win 7 Pro-t honnan tudok letölteni? Kulcs, számla, stb. megvan, csak maga a lemez sérült.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31288) Sub-ZeRo válasza Jorus (#31287) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31289) Jorus válasza Sub-ZeRo (#31288) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#31290) PumpkinSeed válasza KingKress79 (#31283) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Itt egy leírás a laptopodról, hogy hogyan csináld meg. Ha véletlen nem tudsz angolul akkor lefordítom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31291) JONAS77 válasza Sub-ZeRo (#31286) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Oké, de telepítés után letiltom az uptadet, akkor a Windows frissítései ráérnek az után?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#31292) KingKress79 válasza PumpkinSeed (#31290) üzenetére


KingKress79
aktív tag

Köszönöm. :R Ha tényleg nem nagy gond pü-be elfogadom a magyar leírást. :B

PS4: KingKress

(#31293) Sub-ZeRo válasza JONAS77 (#31291) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze, én mindig akkor enged rá a wu-t mikor minden fentvan és "ánblok" mindenre keressen újat. Még nem volt vele problémám.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31294) PumpkinSeed válasza KingKress79 (#31292) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ment is. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31295) glocker


glocker
tag

sziasztok!

van egy win7-es gépem, melyre telepítettem 2 programot: utorrent kliens és free dns update kliens
az utorrent minden probléma nélkül elindul a windows-al együtt, sajnos a free dns update csak akkor tud futni, ha azt az UAC-al engedélyeztetem (az UAC feldobja, hogy engedi, hogy a program módosításokat hajtson végre a gépen, ha azt mondom, hogy IGEN akkor fut, ha NEM akkor persze nem)

Az UAC azt jelzi, hogy ez a free dns update program esetén Unknow a publisher...

Én vagyok a rendszergazda a gépen és azt szeretném, hogy a free dns update progi is számítson megbízhatónak. Szeretném, ha ez a program is elindulna a windows-al együtt...

Eddig több trükköt is próbáltam, de sajnos nem működött egyik sem (a feladatütemezős parancsikon sem)
:W

Azt szeretném, tudni, hogy mely az a mechanizmus ami meggátolja a program futását, illetve, hogy én mint a gép korlátlan ura mondhatom-e a windowsnak, hogy ez a progi pedig legyen megbízható és kész...

előre is kösz
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#31296) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 40GB-os IDE-s vinyom amit USB-n keresztül tudok rákötni a gépre! Na most a kérdésem az, hogy hogyan tudom rá feltelepíteni a Win7-et, mert telepítés elött a partició kiválasztásakor mindig I1333-ra hivatkozik! Ilyenkor mi a teendő?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#31297) rgeorge válasza Brucehun (#31296) üzenetére


rgeorge
addikt

Eltávolítható meghajtóra nem fogsz tudni teljes Windowst telepíteni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#31298) Brucehun válasza rgeorge (#31297) üzenetére


Brucehun
aktív tag

A vicc az, hogy Win XP-t rátudtam tenni, de a Win 7-et miért nem engedi?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#31299) Winnie The P válasza Brucehun (#31296) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem az a 40 GB-os hdd karcsú lesz egy win7-nek.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31300) Brucehun válasza Winnie The P (#31299) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Tudom, de arra, csak a Win7-et tenném rá!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.