Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Kcsabi válasza spiritex (#31450) üzenetére


Kcsabi
tag

C-Media CM112 Sound Device
Hangkártya driver probléma?

(#31452) spiritex válasza Kcsabi (#31451) üzenetére


spiritex
veterán

Hát nem tudom, mert Asus Xonar U1-em van.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31453) Winnie The P válasza spiritex (#31450) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

A cm112.dll a C-media szoftverhez tartozik. Nem egészséges sem a system32 sem pedig a syswow64 könyvtárból törölni semmit se.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31454) spiritex válasza Winnie The P (#31453) üzenetére


spiritex
veterán

Tudom, hogy nem egészséges, de van önbizalmam, meg mentésem is a dll-ről, ha meg nem működik valami, akkor újratelepítem a driverét. :DDD Félni se félek, hogy összeomlik a rendszer, mert van Macrium-om pár nappal ezelőttről.
Amúgy leszedtem a Xonar U1-es driverét, és eltűnt a cm112.dll is a könyvtárakból és a hibaüzenet is a CCleaner-ből, úgyhogy tuti az ASUS driverével van valami, csak nem tudom, hogy mi, mert most újratelepítettem és ugyanaz a helyzet...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31455) atirag


atirag
őstag

Mitől lehet az,hogy a gépem emilyen pendrive-ot nem jelenít meg? Mikor bedugom az usb-be akkor kiírja,hogy használatra kész ,de sehol sincs.
Már a hajam tépem mert nem tudom újra telepíteni a windowst mert a dvd nem működik pendrive-ot meg ífy nem tudok készíteni:(
Már ott voltam ,hogy csinálok a laptoppal ,de az meg osx és nincs olyan program ami ott csinálná meg a pendrive-ot.

(#31456) vlevi válasza atirag (#31455) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lemezkezelobe nezz be, lehet, hogy ott van, csak valami miatt nem kapott meghajto betujelet.
A masik leheroseg, hogy valami bekavar. Nekem volt olyan egy idoben, hogy pittyegett a gep, amikor bedugtam a pendrive-ot de sehol sem lattam. Aztan egyszer rajottem, hogyha letiltom azneszkozkezeloben a kinai tabletem usb driveret, akkor megy minden rendesen. Eleg hulyeseg, de ilyen is elofordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#31457) atirag válasza vlevi (#31456) üzenetére


atirag
őstag

Valamitől megjelent. Nem tudom mitől,de megcsináltam gyorsan a boot windows-t és már tepeítem is a windows-t
Köszönöm.

(#31458) Visormail válasza spiritex (#31454) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor ezzel kár tovább foglalkozni, kiderült hogy nem vírus, használt programhoz tartozik kész. Ccleanerben arra a sorra jobb gomb, hozzáadás a kizárási listához.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31459) Lenry


Lenry
félisten

következő kérdésem, amire nem fogtok tudni válaszolni :P

kellene egy program, amivel állíthatom, hogy mely programok melyik hangkártyán szólaljanak meg (különösképp a Flash Player)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31460) Fire/SOUL/CD válasza Fecogame (#31437) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, hogy számít (ha nem számítana, akkor működne). Több alapvető oka is lehet, hogy nem megy a dolog pl
# ne USB3-as portra kösd (vagy ha igen, ahhoz telepítve kell lennie USB3-as drivernek)
# a kártyaolvasóhoz nem települ driver W8 alatt (eszközkezelőben ellenőrizd, hogy ott-e a kártyolvasó, hibátlan driverrel együtt és még csak véletlenül sem az ismeretlen eszközök közt (vagy egyáltalán nem látszik))
#a kártyaolvasó rühelli a Seagate CF-t, stb stb...

Lenry #31459
Ha az adott progiknak nincs külön beállítás, ami lehetővé teszi, hogy kiválaszd a hangforrásokat(márpedig ezek szerint nincs, hisz akkor nem kérdeznéd), akkor külső progival -szvsz- nem megvalósítható, minden esetben az OS által alapértelmezett hangeszközön fog(nak) "megszólalni" az adott progi(k).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31461) Vanekvanek válasza Fire/SOUL/CD (#31460) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Köszönöm a válaszokat WIN7-es átállással kapcsolatban! Sokat segítettetek.
Szép napot mindenkinek!

(és még rossz gombot is klikkeltem, mert ez mindenkinek szól)

[ Szerkesztve ]

(#31462) StSanya válasza Lenry (#31459) üzenetére


StSanya
őstag

Váltogatni ezzel tudsz, meg tud parancssorral is dolgozni, így adott program linkjébe beleírva tudsz vele variálni:

Set Sound Device

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#31463) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

Van 60GB unallocated helyem a vinyómon, de sehogy nem bírom hozzácsapni egyik partíciómhoz sem mert nem aktív az "extend volume" parancs ha rájukkatintok (vagyis egyedül a 100mb-osnál de én pont nem ahhoz szeretném) Miért lehet ez?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#31464) spiritex válasza desolator (#31463) üzenetére


spiritex
veterán

Ehhez a művelethez már valami komolyabb partíciókezelő kell, mint pl. az Easesus Partition Manager.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31465) StSanya válasza desolator (#31463) üzenetére


StSanya
őstag

Mert rosszul lett particionálva és a windows telepítve... A win pedig csak primary-hoz tudja hozzáadni a particionálatlant, ha jól emlékszem.

Én azt javaslom, ments le mindent, töröld a jelenlegi felállást, ezt a win telepítő is megtudja csinálni, nem kell valami extrára gondolni, majd hozz létre megfelelő méretű elsődleges partíció(ka)t.

Szerk: S persze telepítsd újra a win-t, mert ebből a mostaniból csak a gondod lesz...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#31466) vlevi válasza desolator (#31463) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sanya már megírta, nem az a baj, hogy a win7 beépítettje nem tudja, hanem az, hogy az első néhány partíció primary, és az utolsó unallocated hely az egy logikai partíción belül van.
Az kellene csinálni, hogy törölni azt a logikai partíciót, és utána akkor marad 60G üres helyed (és nem a logikain belül lesz üres). Úgy már meg tudod nyújtani az előtte lévőt.
De ha komolyabb dolog kell, és pl. a C: partícióhoz akarnád hozzáadni, akkor ahhoz tényleg kell valami extra cucc, pl. Easeus Partition Master Home Edition. Mert azzal törlöd a logikait, a másodikat hátrébb mozgatod úgy, hogy az első és második között legyen üres hely (a mozgatás lesz az időigényes), és utána a két partíció közti üres helyre ki tudod nyújtani az elsőt.
Mentésed legyen, mielőtt hozzákezdesz!

(#31467) Sub-ZeRo válasza StSanya (#31465) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meg ahhoz tudod hozzáadni, miből elvontad. Ha a 2 partíció között van még egy, már az sem megy hogy hozzáadod az utolsóhoz..

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31468) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok! Most váltottam XP-ről 7-re... Nem tudom milyen gyakran lehet ez a kérdés, de órákat kerestem, de nem találtam semmi értelmes információt a problémámmal kapcsolatban...
Mégpedig... Anno egy rendszergazda ismerősöm tette rá az XP-t, és 2 partíciója volt a gépnek...
A C:-n volt az OS, meg amit telepítettem programot, ennek hagyott egy 60gb-ot, a másik 240gb-ot pedig a dokumentumoknak (D: )... Ez idáig tiszta sor... Viszont ha én a start menüből rámentem a Dokumentumok v. Képek/Zene,stb mappára akkor amit odamentettem az automatikusan a másik (D: ) partícióra lett mentve, így ha simán megnyitottam a D: meghajtót eleve a dokumentumok mappa várt engem...
És ebben kérnék segítséget, hogy ez hogyan oldható meg újból, előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#31469) Lenry válasza StSanya (#31462) üzenetére


Lenry
félisten

faja, köszönöm, este meglesem :R

(#31468) akcsy a Start menü tetején olvashatod a felhasználóneved, arra kattintva előjönnek a Képek / Zene / Letöltések, stb mappák.
ezek közül, amelyiket át akarod állítani, arra jobb klikk - tulajdonságok, és ott a Hely fülre kattintva tudod megadni, hogy ezek a mappák fizikailag hol legyenek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31470) Dark Archon válasza akcsy (#31468) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pont ÍGY.

Tökre kíváncsi leszek egyébként, hányas számú kiadásnál jut el a Win telepítője odáig, hogy megkérdezze, melyik partíción / meghajtón akarom tárolni az adatokat. Mert ennek már rég alapnak kéne lennie, de így az SSD-k korszakában még inkább fájó hiányosság.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#31471) akcsy


akcsy
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségeket! Eszembe nem jutott volna, hogy ez ilyen egyszerű, szóval még egyszer köszönöm! :R :)
Egyébként szerintem is az lenne az okosabb megoldás!

(#31472) Lenry válasza Dark Archon (#31470) üzenetére


Lenry
félisten

no igen, pláne, hogy Linuxon, Unixon kb 30 éve rakhatod bárhova a /home-odat...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31473) spiritex válasza StSanya (#31462) üzenetére


spiritex
veterán

Én is használom ezt az SSD-t, de ikonról váltogatom a Default eszközt.
Tudom, hogy a winamp-nál nem kell, de ha pl. nála kéne, akkor az ikonjára jobb egér, Tulajdonságok, és a Cél végére kéne beírni a winamp.exe után, hogy: elérési út/SSD.exe #, ahol a # annak az eszköznek a száma, amivel szeretném, hogy induljon a progi?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31474) #68216320


#68216320
törölt tag

Társítanék fájltípushoz programot, de mivel nincs a listában tallózás-al választanám ki, de nem kerül a listába. Ötlet esetleg?

(#31475) spiritex válasza #68216320 (#31474) üzenetére


spiritex
veterán

Beteszed a pipát, hogy ezentúl mindig avval nyissa meg?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31476) #68216320 válasza spiritex (#31475) üzenetére


#68216320
törölt tag

Be van jelölve, de mint mondom tallózás után sem kerül semilyen új program a választhatók közé.

(#31477) spiritex válasza #68216320 (#31476) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam ez csak akkor fordult eddig elő, ha már volt a listában ugyanannak a programnak másik verziója... Megpróbálkozhatsz esetleg a Folder Options / File Types-nál szerkeszteni az adott kiterjesztést a Change vagy az Advanced gombnál.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31478) #68216320 válasza spiritex (#31477) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ehh, nem nyert. Kénytelen leszek folyton programból megnyitni.

(#31479) spiritex válasza #68216320 (#31478) üzenetére


spiritex
veterán

De ha a Folder Options / File Type / kikeresed: pl. PDF / Advanced-nál csinálsz egy open Action-t, megadod a program útvonalát, pl.: "C:\Program Files\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\Acrobat.exe" "%1", bekapcsolod a DDE-t,
akkor sem jó?
Vagy pedig:
"C:\Program Files\ACD Systems\ACDSee\ACDSee.exe" /dde és a DDE message-hez meg ezt: [open("%1")]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31480) #68216320 válasza spiritex (#31479) üzenetére


#68216320
törölt tag

Folder Options-ben nem találok File Types-ot.
A normál társítgatást próbálgattam.

(#31481) Lenry válasza #68216320 (#31480) üzenetére


Lenry
félisten

mert XP-ben volt ott, ma külön menüje van a Vezérlőpultban

Vezérlőpult \ Minden vezérlőpultelem \ Alapértelmezett programok \ Fájltípus vagy protokoll társítása programmal

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31482) #68216320 válasza Lenry (#31481) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ja, azt próbálgattam. Na az nem megy.

(#31483) spiritex válasza Lenry (#31481) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, itt a melóhelyen XP-s gépem van, azt hittem 7-en is ott hagyták.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31484) brugo


brugo
aktív tag

Sziasztok,

a Device Managerbol eltunt a Blue Tooth, hogy tudnam visszarakni ?

(#31485) brd válasza brugo (#31484) üzenetére


brd
nagyúr

Bekapcsolod a HW-es gombbal, vagy esetleg a BIOS-ban.

The only real valuable thing is intuition.

(#31486) brugo válasza brd (#31485) üzenetére


brugo
aktív tag

mi az a HW gomb hol van ? a Biosba hol keressem ?

(#31487) qqcqqc


qqcqqc
őstag

szerintem hülye ötletem támadt, de hátha.
szóval win7 prof alatt van egy majdnem tele lemezem, ami ftp megosztott.
most vettem egy új lemezt, azt szeretném valahogy hozzáfűzni a meglevőhöz, úgy hogy a rendszer egy partíciónak lássa.
tudom raid.
na az alaplap nem támogatja, és nem tudom hova lementeni az adatokat (kb 2 TB).
van valami megoldás erre, vagy kezdjek hdd-ket kéregetni?

üdv
Balázs

(#31488) Lenry válasza qqcqqc (#31487) üzenetére


Lenry
félisten

Linux tud ilyet, de Windowsban nem tudok ilyenről...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31489) vlevi válasza Lenry (#31488) üzenetére


vlevi
nagyúr

Dehogynem, a szimbolikus linkekkel. A win7 lemezkezelojeben is megadhato, ott, ahol meghajto betujelet kell megadni, ott konytarba is beillesztheto.

(#31490) Lenry válasza vlevi (#31489) üzenetére


Lenry
félisten

bár ez nem ugyanaz, de igazad van, a végeredmény szempontjából hasonló :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31491) qqcqqc válasza Lenry (#31490) üzenetére


qqcqqc
őstag

ezen én is gondolkodtam, de simlink nem jó az ftp miatt.
nem éred el a mappákat kintről.

[ Szerkesztve ]

(#31492) Lenry válasza qqcqqc (#31491) üzenetére


Lenry
félisten

nem lehetne inkább az FTP szerveren állítani valamit?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31493) qqcqqc válasza Lenry (#31492) üzenetére


qqcqqc
őstag

nem .
az a gond, hogy csak egy aktív megosztásod lehet (filezilla).
most vagy migrálok linuxra :) , vagy az új meghajtóra áthelyezem azokat a fájlokat, amiknek a megosztása nem túl fontos.
egyik sem pár perces móka......

(#31494) brd válasza qqcqqc (#31491) üzenetére


brd
nagyúr

Directory Junction kell neked.

The only real valuable thing is intuition.

(#31495) Lenry válasza brd (#31494) üzenetére


Lenry
félisten

"The main difference is that, if you are looking at a remote server, junctions are processed at the server and directory symbolic links are processed at the client."
[link]

ez alapján ez tényleg segít a kollégán.
és én is tanultam valami újat a mai nap :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31496) brd válasza brugo (#31486) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen gép, laptop? Akkor valamilyen billkomb', általában Fn+az F1-F10(12) gombok valamelyike. A Bluetooth beépített, vagy külön valami USB-s adapter?

The only real valuable thing is intuition.

(#31497) < CyberBob > válasza qqcqqc (#31491) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Esetleg próbáld meg ezzel: Link Shell Extension . Teljesen valósnak mutatja a fájlokat, mappákat.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#31498) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Rá jöttem a múltkori problémám megfejtésére

[link]

A windows media player azért nem akart avi videokat le játszani mert az internet explorer 10 volt fel telepítve és az fel telepít egy KB2670838 frissítést és emiatt nem játszotta az avi fájlokat.na most azon agyalok hogy néha használom az internet explorert vissza rakjam a 9 est vagy a 10 est ,a kilences mennyivel gyengébb böngésző mint a 10,ha a9 et rakom vissza az vissza lépés?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31499) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

beállítottam, h a hátteret 12 óránként váltsa, de hiába kapcsolom be másnap a gépet, nem változik a háttér.
a megadott intervallum az az "idő"-re vonatkozik vagy a "win futásának az idejére"?

(#31500) qqcqqc válasza < CyberBob > (#31497) üzenetére


qqcqqc
őstag

igen ezt néztem, de nekem az kéne, hogy a teljes hely össze legyen fűzve, mintha egy meghajtóm lenne.
a jelenlegin van egy bejáratott mappa szerkezet és az ehhez tartozó helyet szeretném kibővíteni.
amit linkeltél az max úgy jó, ha az adatok egy részét átmásolom.
lehet, hogy ez lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.