Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Van 3 fontos frissítés, amiket nem tud telepíteni és mindig értesít, hogy van új frissítés. Ki lehet ezeket valahogy kapcsolni úgy, hogy attól a többi újról majd ugyanúgy értesítsen?

(#31102) PiEm-14B válasza BigManus (#31100) üzenetére


PiEm-14B
csendes tag

Ha éppen nem a C$ megosztásról beszélünk, hanem egy másik mondjuk KISKUTYA megosztásról, akkor ugyanez az eredmény.
Annyit tennék még hozzá, hogy ha az első kapcsolódáskor beikszelem a megjegyzés opciót, akkor persze többet nem dobálja fel az ablakot, de ez az XP-s gép sokfelé lenne sokszorosítva image-ből és mind különböző szerverhez kéne kapcsolódjon AUTOMATIKUSAN.
A lényeg, hogy XP alatt ez megoldott volt, végül is ugyanarról az XP-s gépről van szó csak a szerver OS változott, akkor nem értem ez miért befolyásolja, hogy csak megjegyzett jelszóval megy, simán ugyanazzal miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#31103) xcds válasza xcds (#31101) üzenetére


xcds
őstag

Ja és az előzményeknél meg ott van, hogy ez a 3 is sikeresen települt. :F

(#31104) BigManus válasza PiEm-14B (#31102) üzenetére


BigManus
addikt

Na most akkor szerverhez is kell kapcsolódjon? Active Directory használatával? Vagy írdmár le akkor érthetőbben,mert fel nem fogom a lényeget...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#31105) PiEm-14B válasza BigManus (#31104) üzenetére


PiEm-14B
csendes tag

Bocs, szerver alatt a Win 7-es gépet értettem, akin a share van, nem igazi szerver. :)

(#31106) Sub-ZeRo válasza bucilali (#31098) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az aktivátorok szokták így haza vágni a rendszert... Ha nem úgy lett aktiválva, akkor meg a cd-ről javítást kell végezni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31107) repist válasza xcds (#31103) üzenetére


repist
csendes tag

Ugyanez van nálam is, valamilyen office frissítések. Szerintem biztos fogják javítani, addig is frissétés kijelölése után jobb egér gomg és frissítés elrejtése.

(#31108) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Van egy laptop, állítólag semmit nem csináltak vele, csak kikapcsolták, most pedig nem tölt be a windows, rögtön recovery-vel kezd amin nem tud végigmenni
Csökkentett mód sem jött össze

Valami tipp?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31109) Dell XPS válasza enginev3.0 (#31108) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

BIOS-ba be tudnak lépni, illetve BOOT menüt kapnak indításkor (esc, F 10, 12, )? Van lehetőség megnézni rendszerlemezzel; Hiren's BOOT CD, Live Linux CD (pendrive)?

Üdv, Dell XPS

(#31110) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok erre ötlet:

A gépen Win7 van, a logóig eljut, majd ezt dobja. Csökkentett módban nem indul, Win7 telepítő lemezzel is ugyan ezt a szitut produkálja.

Ötlet?

(#31111) brd válasza B-L-A-C-K (#31110) üzenetére


brd
nagyúr

Béna tuning nincs? Új HW nem került a gépbe (vagy hibásodott meg egy már meglévő)? BIOS-t próbáltál frissíteni (BIOS defaults megvolt)?

The only real valuable thing is intuition.

(#31112) DS39 válasza xcds (#31103) üzenetére


DS39
nagyúr

kedd óta bug, én már direkt nem rejtem el, kíváncsi vagyok mikor tűnik el a jelzés. (előbb-utóbb csak rájönnek hogy már telepítve van) :DDD

(#31113) B-L-A-C-K válasza brd (#31111) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Béna tuning nincs?
nincs

Új HW nem került a gépbe (vagy hibásodott meg egy már meglévő)?
nem/nem tudok róla

BIOS-t próbáltál frissíteni (BIOS defaults megvolt)?
nem/igen

[ Szerkesztve ]

(#31114) xcds válasza repist (#31107) üzenetére


xcds
őstag

Köszi és DS39-nek is a választ.

(#31115) enginev3.0 válasza Dell XPS (#31109) üzenetére


enginev3.0
félisten

Minden bejön, elkezdi tölteni a windows a fájlokat, majd jön a recovery

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31116) brd válasza B-L-A-C-K (#31113) üzenetére


brd
nagyúr

Az kimaradt, hogy a telepítő érintetlen? Ha igen, akkor ez jó eséllyel HW-hiba lesz, csereeszközökkel ki kell deríteni, hogy mi hibásodott meg, de az alaplap a legvalószínűbb.

The only real valuable thing is intuition.

(#31117) B-L-A-C-K válasza brd (#31116) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sajnos notebook, így necces próbálgatni. Mit értesz az alatt hogy a telepítő érintetlen?

(#31118) brd válasza B-L-A-C-K (#31117) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lett belőle kivéve/hozzáadva/beállítva semmi, rosszul. (Nem a belenyúlás a probléma, hanem az, ha ezt nem hozzáértő teszi.)

The only real valuable thing is intuition.

(#31119) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

mire kell figyelni, vagy mit kell csinálni ha konfigot váltok w7 hp használata esetén? úgy rémlik, mintha valamelyik hardver(ek)hez lenne "rendelve" az op.rendszer.

(#31120) B-L-A-C-K válasza brd (#31118) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Notikkal rengeteget foglalkozom, belenyúlva nem lett állítólag, én tartom karban ezt a gépet 1 éve kb, viszont ez a probléma nekem is új ezért is fordultam ide...:/ Lehet az alaplap megadta magát, még holnap rámegyek úgy hogy egy szűz vinyót belerakok, utána ha ez sem oldja meg akkor bios frissítés, ha ez sem kuka...

(#31121) Dell XPS válasza enginev3.0 (#31115) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ez elég érdekes, hogy magától elindítja a"recovery" folyamatot. Ehhez több jóváhagyás is kellene, ha ezt szeretnénk tenni normális esetben, ugyanis teljesen törli a merevlemezt és olyan lesz, mint amikor először kapcsoltad be a laptopot. Ki kellene zárni egyéb hiba lehetőségeket, ezért ellenőrizni kellene HBCD lemezről, mini XP alkalmazást indítva, ha így nincs probléma akkor maradt az OS, illetve a merevlemez.

Egyébként melyik típusú laptopról beszélünk?

Üdv, Dell XPS

(#31122) Impressa válasza B-L-A-C-K (#31110) üzenetére


Impressa
őstag

Ha van rá lehetőséged, egy másik gépben leellenőrizni a HDD-t kezdésnek.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#31123) brd válasza B-L-A-C-K (#31120) üzenetére


brd
nagyúr

Konkrétan a Microsoft szerint ez a hiba azt jelenti, hogy a gép (BIOS) nem támogatja az ACPI-t rendesen. Ha korábban egy ugyanilyen OS hibátlanul működött ezen a gépen, akkor csak azok lehetnek, amiket írtam (új/hibás HW, pl. RAM, BIOS vagy sérült BIOS beállítások, esetleg lehet valami átviteli hiba is, de akkor valószínűleg időnként más kódú hiba jelentkezne).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#31124) Dell XPS válasza B-L-A-C-K (#31120) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem állítódott el valamilyen BIOS opció, végig nézted esetleg? Fura, hogy eldobja az OS-t, illetve a telepítő médiát is.

Üdv, Dell XPS

(#31125) B-L-A-C-K válasza Dell XPS (#31124) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen számomra is érdekes. Nem állítottam semmit, és a tulaj sem mivel a bios-t én kódoltam le, és nem is adtam meg nekik a jelszót...

brd: Na holnap rámegyek minden lehetőséggel...Majd megírom mire jutottam...

(#31126) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Van egy legális Win7-em, de még az első kiadásból. Szeretném teljesen újrarakni a laptopom. Hogy tudom egyszerűen felrakni majd hozzá a javító csomagokat? Vagy esetleg lehet letölteni hozzá legális telepítőt, ami már eleve tartalmazza a frissítéseket is? :F

Előre is köszi!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#31127) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Két napja megjelent win office frissítés. 3 biztonsági rést javít. Leszedi a windows, telepíti. Majd újra kiírja, hogy telepítsem. Telepítem, majd megint. Telepítem. Másnap is. Mi a fenéért van ez? Ilyet még nem tapasztaltam.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#31128) BigManus válasza WayneGace (#31127) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Itt a hír.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#31129) WayneGace válasza BigManus (#31128) üzenetére


WayneGace
őstag

Kösz szépen. Marha idegesítő, remélem javítják minél hamarabb.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#31130) BigManus válasza WayneGace (#31129) üzenetére


BigManus
addikt

Biztosan javítják...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#31131) DS39 válasza WayneGace (#31129) üzenetére


DS39
nagyúr

ha nagyon zavar elrejtheted őket: jobb klikk, elrejtés.

(#31132) Blase19


Blase19
tag

sziasztok, szeretnék egyszerre több operációs rendszert ugyanarra a meghajtóra. Hogyan érdemes ezt csinálni? Mi a pontos menete? Egy win 7 64 bit és egy win xp 32 bit rendszer kéne feltennem. ELőre is köszönöm!

(#31133) snowdog válasza Blase19 (#31132) üzenetére


snowdog
veterán

A legcélravezetőbb az lesz, ha telepítés előtt szétparticionálod a HDD-t, és minden oprendszert külön partícióra telepítesz. Akkor biztosan nem fognak összekavarodni.

(#31134) DS39 válasza snowdog (#31133) üzenetére


DS39
nagyúr

+ a előbb XP, aztán a 7-es legyen a telepítés sorrendje.

(#31135) Blase19 válasza snowdog (#31133) üzenetére


Blase19
tag

és # DS39: Köszi akkor megpróbálom így. Biztosan felhozza majd a listát bootoláskor és nem a legutoljára telepített op rendszer fog betölteni?

(#31136) #93794560 válasza Blase19 (#31135) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha az XP-t telepíted először, és utána a 7-est, akkor automatikusan lesz indítómenü. Ha fordítva csinálod, akkor csak az XP tölt be.

(#31137) Sanyi.mTs válasza Blase19 (#31135) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én még azt tanácsolnám, h a C-re telepítsd az xp-t és a D-re a w7-et. (amúgy majd w7 alatt C-nek fogja átnevezni a D-t)

(#31138) andy83 válasza andy83 (#31126) üzenetére


andy83
aktív tag

Erre valaki? :F :(

facebook.com/SzeretekMozizni

(#31139) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Az vajon mitől van, hogy a minap kijött, Office 2007-hez való 23,8MB méretű frissítés csomagot már harmadszorra telepíti fel? De nem csak ez, a Windows 8 ugyanezt csinálta tegnap, ugyanezzel a packkal.

Aquila non captat muscas.

(#31140) kispx válasza Hegyirabló (#31139) üzenetére


kispx
addikt

Redmondbam cseszték el. Itt a kapcsolódó hír: [link]

(#31141) Hegyirabló válasza kispx (#31140) üzenetére


Hegyirabló
veterán

:)

Értenek hozzá a srácok.

Köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#31142) vlevi válasza andy83 (#31138) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nem kaptál telepítőlemezt a laptophoz, akkor nagy valószínűség szerint egy rejtett partíción van a windows, amit a laptopon egy recovery funkcióval lehet előhívni, és onnan újrarakni a rendszert. Az, hogy hogyan érhető el ez a recovery funkció, laptoponként változik.
A windows frissítések viszont sajna egyesével fognak rá letöltődni. Még a win7sp1 után is van már vagy 120-130 frissítés, amit le kell tölteni egy friss install után :(
Laptopra (főleg, ha nem volt telepítő lemez), egyébként sem szerencsés más forrásból származó (akár MSDN-ről letöltött, teljesen legális) telepítést csinálni, mert van, hogy a szériaszámot nem fogadja el, ui. a laposokhoz másfajta szériaszám van. A másik dolog pedig, hogy sokszor nincs driver, csak az, ami az előretelepített windowsban van.

"Az vajon mitől van, hogy a minap kijött...",
Ja. Nálam is. Szerintem mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

(#31143) Visormail válasza andy83 (#31138) üzenetére


Visormail
addikt

Az ms tojik rá hogy mennyi idő alatt fogod felrakni a több 100 frissítést, nem ad ki integrált lemezt gyáriba csak SP1es létezik, sőt az SP2 ígéretét is visszavonták.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31144) andy83 válasza Visormail (#31143) üzenetére


andy83
aktív tag

Na szép, akkor ez egész estés program lesz... :W

facebook.com/SzeretekMozizni

(#31145) Dell XPS válasza andy83 (#31144) üzenetére


Dell XPS
veterán

Több lesz sajnos, 156 frissítés és az SP 1 is...

Üdv, Dell XPS

(#31146) andy83 válasza Dell XPS (#31145) üzenetére


andy83
aktív tag

Az a szép benne, hogy még el sem kezdtem, mert az Outlook levelezésem 11gigás pst fájljának kimentésével szívok...

facebook.com/SzeretekMozizni

(#31147) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Február közepén lett telepítve a gépem, konfig adatok az adataimnál.
Az utóbbi egy hónapban nagyon lassan indul el a gép (4-5 perc), és utána is kell még pár perc (2-3), hogy normálisan tudjam használni.
Nem szemeteltem tele a gépet, alig van pár szoftver feltelepítve, az ideiglenes fileokat törlöm mindig, és a töredezettségmentesítés is mindig be van ütemezve.
Ezen kívül ha nézek egy filmet pl. a gépről, akkor egyfolytában kerreg a gép, hogy tölt, és világít a led is, a feladatkezelő nem mutat semmi abnormálisat.
A gyorsítótár egy szinte teljesen üres vinyón van.

Annyi változás történt, hogy tavasszal váltottam videokártyát, de tiszta telepítést használtam, és ez a probléma is csak olyan augusztus eleje óta lépett fel.

Hogyan lehetne gyorsítani picit a gép indulásán és hogy utána ne kelljen még várni pár percet?
Egyszerűbb lenne újratelepíteni?
Válaszokat előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#31148) kispx válasza #54715584 (#31147) üzenetére


kispx
addikt

Hány automatikus indítású programod van? Melyik ezek? Milyen erőforrást igényelnek? Vírusokkal hogy állsz?

CCleaner
Tools -> Startup menüpontjában szépen összeszedi az automatikus indítású programokat.

Ha ez nem segít, akkor a reinstallt javaslom.

(#31149) #54715584 válasza kispx (#31148) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vírusaim elvileg nincsenek, futtattam keresést, az Avast ingyenes verzióját használom.

Minimális az induló programok száma, itt a kép róla:

Az a CTHelper és CTFix az micsoda:

[ Szerkesztve ]

(#31150) Dell XPS válasza andy83 (#31146) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor szoktál néha gépelgetni...szerettem volna javasolni, hogy egy jó alapállapotról készíts egy mentést, hogy legközelebb egy kávé mellett történjen a teljes visszaállítás.

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.