Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) Sub-ZeRo válasza Fecogame (#31750) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A router jól be van állítva ? Gondolok itt a Dynamic dns-re.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31752) creed33 válasza creed33 (#31738) üzenetére


creed33
aktív tag

Halihó! :Y
Sehol senki aki segíteni tudna?! :F :O

(#31753) LonGleY válasza creed33 (#31752) üzenetére


LonGleY
veterán

A kérdés csak az, hogy minek?

A windows-komponensekből kikapcsolható, úgy nem látható sehol. Az új verziókkal különben sincs baj, plusz 1-2 program rá épül, de a userek úgysem kattintgatják, ha van megfelelő böngésző helyette. Helyet meg nem így kell spórolni (nyersz vagy 10 megát?). :]

[ Szerkesztve ]

(#31754) spiritex válasza creed33 (#31752) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom pontosan úgy, ahogy le van írva: parancssorba egymás után beírod a sorokat és nyomsz egy entert mindegyik végén. Parancssor: win-gomb + R: cmd és enter. De felelősséget nem vállalok a tetteidért!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31755) Steelmanus válasza creed33 (#31738) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megtudnad adni linket ahol ezt olvastad? Mert pl nalam nincs is olyan hogy dllcache a C:\windows\system32 utvonalon. Pontosabban sehol nincs ilyen mappa.

(#31756) Fecogame válasza Sub-ZeRo (#31751) üzenetére


Fecogame
veterán

Jónak kell lennie, mert XP-nél működik tökéletesen.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31757) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali, a laptopom jogtiszta windows 7tel kaptam,de nem kaptam hozza lemezt,amivel ujra tudnám telepíteni. Hogy telepítsen ùjra?

(#31758) LonGleY válasza Fleed (#31757) üzenetére


LonGleY
veterán

Leszeded a veziódnak megfelelő MSDN-es ISO-t (torrentről vagy valahonnan), vagy akkor már egy olyan (kombó) release-t, ami tartalmazza a verziód, és a frissítések is integrálva vannak. Az MSDN-es az eredeti MS cucc, de az integráltak is ezekből készülnek, teljesen megbízhatók.

Ezeket könnyen USB tollra tudod rakni, és ha a saját serial-oddal telepíted, majd aktiválod, akkor jogtiszta lesz. Bár abban nem vagyok biztos, hogy nincs-e a gépedhez kötve a licensz, mert régebben legalábbis így volt.

Privátban adok megfelelő hivatkozásokat, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#31759) #93794560 válasza Fleed (#31757) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az is lehet, hogy van rajta egy Recovery (helyreállítási) partíció, amivel a Windowst újra lehet telepíteni, abba az állapotba, ahogy a vásárláskor kaptad. Ezt a Boot folyamatnál kell aktiválni, valamelyik funkcióbillentyűvel.

(#31760) Fecogame válasza Fecogame (#31756) üzenetére


Fecogame
veterán

Aztabüdös... :Y

Win XP-n a router piszkálása nélkül is működött a távoli asztal, win7 alatt már nem volt hajlandó. Hozzá kell adni a kivételekhez, különben nem fog működni. Ezt is jó tudni :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31761) creed33


creed33
aktív tag

na végre! :C
Tehát :U

Kedves LonGleY valóban nem a helyspórolás miatt akarom eltávolítani.
A windows-komponensekből való kikapcsolás már rég megtörtént.Egyszerűen zavar hogy a ccleaner mindig talál 10-20 exploreres törlendő fájlt ennek ellenére.
a lényeg hogy nem bízom az explorerben,win updatekhez is köze van,de Nem akarom hosszúra nyújtani a magyarázkodást :B ,

köszi spiritex! :R
Ebben nem voltam biztos ;)

Tessék parancsolni tiszteltSteelmanus:
http://pcforum.hu/tudastar/81750/Internet+Explorer+vegleges+torlese+a+PC+rol.html

[ Szerkesztve ]

(#31762) creed33 válasza creed33 (#31761) üzenetére


creed33
aktív tag

Á hagyom a fenébe sehogy se jön össze :W

(#31763) Fecogame válasza creed33 (#31762) üzenetére


Fecogame
veterán

RT7Lite és egyedi telepítő, így ki tudod venni belőle az IE-t. Persze ehhez újra kell majd telepíteni a rendszert :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31764) LonGleY válasza #93794560 (#31759) üzenetére


LonGleY
veterán

Az az első, hogy egy installkor az ilyen plusz recovery meg lótúró partíciókat lekapom...

[ Szerkesztve ]

(#31765) baboss


baboss
őstag

Ablak színe és megjelenítése.
Hogy tudok mindent visszaállítani az eredetire mert mindent elállítottam és nem tudom mi volt az eredeti beállítás. :U

[ Szerkesztve ]

(#31766) Pityesz78


Pityesz78
tag

win7 64bit-es oprendszer

nod32 telepítésekor a következő hibaüzit írja ki: "A következő kulcs selfdefense értéke nem írható:/software/eset/....../@Myprofile

A telepítő is 64bites továbbá többször is letöltöttem a hivatalos oldalról. Ami érdekes, hogy jobb klikkre nincs olyan lehetőség, hogy futtatás rendszergazdaként. Minden ugyan ez a smart securitynél és a sima irtónál is.

A windows live családbiztonság-gal is baj van.
Windows fiókok hozzárendelése a családbiztonság tagjaihoz hibaüzi: "A végpontkezelő szabad végpontjai elfogytak"

Nem tudom mi a probléma és, hogy mit is jelentenek ezek a hibaüzik, kérnék szépen segítséget!
köszi

(#31767) Lenry


Lenry
félisten

van olyan szoftver, ami segít a Windowsnak megjegyezni, hogy adott programokat melyik monitoron használtam utoljára, és lesz kedves őket legközelebb ott megnyitni?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31768) LonGleY válasza Lenry (#31767) üzenetére


LonGleY
veterán

UltraMon vagy DisplayFusion

Alapvető valamelyik bevetése több képernyőhöz. Mindkettő
tudja, amit szeretnél (és még sokkal többet, amitől jó lesz
a többképernyős használat), de egyik sem ingyenes.
30 napig kipróbálhatók. Az DisplayFusion-t elég durván
fejlesztik (lásd: changelog).

[ Szerkesztve ]

(#31769) Lenry válasza LonGleY (#31768) üzenetére


Lenry
félisten

az UltraMont már néztem, de nem voltam vele maradéktalanul elégedett, a DisplayFusion viszont nekem új, kipróbálom :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31770) Visormail válasza Lenry (#31769) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem az Actual Multiple Monitors jobban tetszett mint az ultramon.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31771) Steelmanus válasza creed33 (#31762) üzenetére


Steelmanus
addikt

Esetleg,

(#31772) creed33 válasza Steelmanus (#31771) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Átállítottam ahogy látható firefoxra,mert csak azt használom,egy próbát megér a tipped ;)

Köszönöm szépen hogy még ma is vetted a fáradtságot és foglalkoztál a problémámmal! :C :R

(#31773) spiritex válasza spiritex (#31731) üzenetére


spiritex
veterán

Ha valakit érdekelne, a registry HKEY_CURRENT_USER \Software \Microsoft \Windows \CurrentVersion \ Explorer \FileExts\ kulcsában a megfelelő kiterjesztés alatt kellett kitörölni a nem kívánt hozzárendeléseket.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31774) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a win nem tud új profilt létrehozni, miután eltüntetem a régit? Szándékosan friss profilt szeretnék gyártani, ezért átneveztem a jelenlegit a Users mappán belül, de nem tudja újból létrehozni, folyton ideiglenes profillal léptet be. 5x próbáltam rebootolni, chkdsk /f is volt, mi lehet a baj?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#31775) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
A laptopom nem mindig megy el alvó állapotba. Az esemény naplóban ilyen kor a "rendszer alvó állapotba lép" (kernel42) helyett a " rendszer távolléti módba lép"(kernel59) bejegyzés kerül. Mi az a távolléti mód és miért nem akar alvóba menni? :F

(#31776) krealon válasza A_ScHuLcZ (#31774) üzenetére


krealon
veterán

Uj profil gyartas ugyanazon a neven:
- Proba1 nevu uj rendszergazda profil letrehozasa.
- Gepujrainditas
- Belepes a Proba1 profilba
- A regi User1 profil torolheto
- Gepujrainditas
- Proba1 profilbol ellenorizni, hogy az eredeti User1 mappa eltunt a C:\Users (C:\Felhasznalok) mappabol.
- User1 profilt ujra letrehozni
- Gepujrainditas
- User1 profilba belepve Proba1 profil torlese.
Kesz.

(#31777) A_ScHuLcZ válasza krealon (#31776) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Bocs, azt elfelejtettem mondani, hogy nem helyi profilról van szó, hanem domaines AD-s profil. XP-n rendszeresen hozok létre így új profilokat.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#31778) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Sziasztok!
Azzal a problémával szeretnék hozzátok fordulni hogy mindenhol ahol lehet írni(Fosbuk,email stb..)állandóan aláhúzza piros hullámos csíkkal még a helyesen írt szavakat is,ezt hol lehet kikapcsolni?

(#31779) huri01 válasza Fire/SOUL/CD (#9966) üzenetére


huri01
csendes tag

Köszi a BAT megoldás működik.

(#31780) kispx válasza Medvelászló (#31778) üzenetére


kispx
addikt

Böngészőben telepítsd fel / állítsd be a magyar nyelvű helyesírás-ellenőrzést.

(#31781) krealon válasza A_ScHuLcZ (#31777) üzenetére


krealon
veterán

Ha a valaszombol nem tudtad leszűrni a lenyeget, akkor nem tudok segiteni.

...
Gepujrainditas
Masik admin felhasznaloval belepes
regi profil mappa torles (esetleg a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\{sok-sok_szam}.bak torlese)
gep ujrainditas
regi profilba belepes ujrageneralja a konyvtarakat

[ Szerkesztve ]

(#31782) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Üdv,

Nem találtam szakosodott topikot. Olyan VPN-re lenne szükségem, ami nem loggol, és Windowsos felületen megy. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31783) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Valaki segítsen ,fontos lenne :) Windows 7 alatt Paint-al bele lett szerkesztve egy PNG képfájlba ,az eredeti állapotot hogy tudnám visszavarázsolni ? Pontosabban szólva eltakartam Paintal a képen egy területet ,és olyan adatok vannak rajta amikre nagy szükségem volna :(((

(#31784) Impressa válasza INMOTEP (#31783) üzenetére


Impressa
őstag

Talán a rendszer-visszaállítással vissza tudja állítani az eredeti képfájlt. Jobb alternatívát nem tudok most hirtelen.

(#31785) föccer volt egy ilyen sejtésem, azért sem mertem biztosra írni, köszi :R

Szerk.: közben rákerestem, tényleg nem segít.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#31785) föccer válasza INMOTEP (#31783) üzenetére


föccer
nagyúr

Intézőben jobb klikk, tulajdonságok alatt talánv an olyan, hogy előző verzió, vagy fájl korábbi verziója. Vagy valami ilyesmi. Ha mákod van, akkor vissza tudod állítani. EXE fájlokkal már csináltam ilyet, de png-re nem tudom működik-e.

Impressa: rendszer visszaállítása adat fájlokat nem hinném, hogy érint. Rendszer leíró, telepített programok, drivereket leszedi, de sima adatfájlt szerintem nem.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31786) INMOTEP válasza Impressa (#31784) üzenetére


INMOTEP
őstag

A gond ottvan hogy amikor átlett Iphone-rol másolva a kép Pc-re ,pár perc elteltével már szerkesztettem is .És nemtudom mikor készült utoljára visszaállítási pont .De szerintem akkor pont nem :( Na igen és ez csak programokat érint :(((

[ Szerkesztve ]

(#31787) INMOTEP válasza föccer (#31785) üzenetére


INMOTEP
őstag

Már próbáltam és nemjött be , szerintem ez veszett ügy

[ Szerkesztve ]

(#31788) joccadoki válasza INMOTEP (#31787) üzenetére


joccadoki
senior tag

ha rámentesz nem tudod már visszaállítani...ezért kell mentés másként opciót használni

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#31789) kiskornel


kiskornel
addikt

Sziasztok!
Vettem egy 4T-ás HDD-t. 4 részre osztottam (tehát ~1TB-osokra). Mekkora legyen a lemezfoglalási egység, ha kis fájlokat szeretnék rárakni?
Választ köszönöm:
Kornél

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#31790) kizcar válasza Fecogame (#31746) üzenetére


kizcar
tag

Az áttekintés táblán azt írja: A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
Nincs szükség beavatkozásra. :U

A SMART táblám meg így néz ki

Ebből kiderül valami?? :Y

(#31791) polonic


polonic
félisten

Üdv!

Win7 alatt hogy lehetne megoldani, hogy a rendszer és egy másik partíciót összefésüljek?

(#31792) LonGleY válasza polonic (#31791) üzenetére


LonGleY
veterán

- sajátgép, (lemez)kezelés
- win telepítő
- Parted Magic

[ Szerkesztve ]

(#31793) Fire/SOUL/CD válasza polonic (#31791) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

EaseUS® Partition Master Free Edition segítségével, annak is a pont ilyen célú Merge partition funkciója segítségével.

A progi amennyire csak lehet felhasználóbarát, de alapvető szakmai infók hiányában(user error) igen kellemetlen perceket is okozhat a user-nek, szóval csak saját felelősségre! ;]

UI: A fenti progi adatvesztés nélkül képes kivitelezni a dolgot. Ha a nem rendszerpartíció mehet a levesbe, akkor az OS lemezkezelője is alkalmas a feladatra. (törlöd a másik partíciót, majd kibővíted a rendszerpartíciót(ha a másik partíció közvetlenül követi a rendszerpartíciót, egyébként nem))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31794) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Win 7 64 bit van fenn és az a problémám, hogy néhány programnál, ha kirakom az ikot asztalra, tálcára, vagy start menübe, akkor nem a saját ikonját rakja ki, hanem ami a képen látható, egységes "windowsost",.
ennek mi az oka és hogyan lehet rávenni, hogy a szoftverek saját ikonját láthassam?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#31795) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
A következő a problémám:
A windows fényképnézegetőben akármilyen képet nyitok meg a háttér vakító világoszöld. Ez miért van és, hogy tudom megváltoztatni?

(#31796) DS39 válasza petymeg (#31794) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt próbáld meg.

(#31797) Fire/SOUL/CD válasza petymeg (#31794) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van egy egyszerűbb "trükk" is, ami sok esetben segít(de persze nem mindig)
Egyszerűen jobb egér az asztal egy üres részén/Nézet és állítsd át nagy- vagy kis ikonokra, majd vissza közepesre...

margithid - [link]
Az, hogy valakinél a "háttér" sárga, zöld vagy épp hupikék, az lényegtelen, általában mindig a színkezelésnél, a színprofillal szokott gond lenni. (Pl Samsung LED montoroknéál igen gyakori jelenség, amit a Samsung - Natural Color Pro színprofilja okoz, ott ilyen halovány bugyirózsaszín szokott a "háttér" lenni a képnézegetőben) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31798) margithid válasza Fire/SOUL/CD (#31797) üzenetére


margithid
veterán

Leszedtem inkább a picasa-t! Köszi azért!

(#31799) #01682176 válasza Fire/SOUL/CD (#31797) üzenetére


#01682176
törölt tag

Az mitől van, hogy ha megnyitom a sajátgépet, akkora jobb felső sarkoban átlósan vonalkák mennek lefelé, mintha "vibrálna"?

(#31800) Lenry


Lenry
félisten

hogy a francba kapcsolom ki, hogy a drágalátos Windows ne kérjen már jelszót, amikor fel akarok csatlakozni a hálózati megosztására?

igen, természeten ki van kapcsolva a Hálózati és megosztási központban a jelszavas megosztás, és már ezt is végigcsináltam, de a Win7 gyönyörűen telibeignorálja amit akarok és rendületlenül kéri a nem létező jelszavakat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.