Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Sub-ZeRo válasza Sanyi.mTs (#31499) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Időre. Ha nem jó, akkor menj egy gyári témára majd állítsd be újra amit szeretnél. Azt mentsd el, majd lépj vissza megint egy gyárira, és töröld le amit el mentettél. Majd telepítsd fel a témát és jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31502) Visormail válasza qqcqqc (#31500) üzenetére


Visormail
addikt

Azt pedig csak raid-el lehet szerintem, amit viszont nem baj hogy nem tud az alaplap. Szoftveresen is létre lehet hozni windows alatt a lemezkezelőben (átnyúló kötet), de ahhoz is le kellene menteni az adatokat ahogy írtad is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31503) Sanyi.mTs válasza Sub-ZeRo (#31501) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

csak sima jpeg háttérképek. ezeket akarnám 12órás diavetítésre beállítani.
de majd megpróbálom amit írtál.

(#31504) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv itt! Most, hogy végre eltaláltam eddig a topikig...

Azt mondjátok meg kérlek, hogy hogy a frászban lehet, hogy egy Acer Aspire V3-771G winchesterét (Samsung ST1000LM024) kiszerelve, asztali gépbe illesztve, a tároló partíciót telepakoltam Linux ISO-kkal, de a winyót a notebook-ba visszarakva, annak a rendszere alatt tök üresnek látom az egész D-t? A laptop oprendszere egyébként win 8-ról lett cserélve (format után) win 7-re.

Az asztali gép SATA csatlakozójára pattintva csak azt látom, hogy a tárhely foglaltsága olyan, amilyenre én is alakítottam a másolás során, de a fájloknak csak egy töredékét látom, és azokon is van lakat ikon. Ez mi a fakk? Elcsesződtek a jogosultságok? De az asztaliban miért nem látom őket? Hisz itt kerültek felmásolásra...

Plusz, ha meg akarom nézni a meghajtó tulajdonságait (még mindig az asztali gépen), akkor azt mondja, hogy corrupted, ürítsem a kukát. Ezt közben megtettem, de a szabad hely nem lett több. Továbbra is 100 gigát látok a 850 GB foglaltság ellenére ezen a 900 GB-os partíción. Most futtatok szektor-ellenőrzést a winyón...

[ Szerkesztve ]

(#31505) LonGleY válasza LonGleY (#31504) üzenetére


LonGleY
veterán

+

Most jutott eszembe, hogy mikor adatot próbáltam menteni a laptopról első körben, még a win 7 telepítés előtt, akkor sem láttam semmit az asztali gépen a notebook winyó tartalmából, ami több mint furcsa, mert amúgy mindenkiével szokott menni. Akkor még azt gondoltam, hogy az előző telepítéssel volt gond, így boldogan formáztam a winyót.

Tehát más rendszer volt rajta (egyébként egy ideiglenes win 7, tuti, hogy mindenféle jogosultságállítás nélkül), mégsem látni róla semmit egy másik gépben. Most ugyanez van visszafele. Ez így milyen problémát jelezhet? Laptop-gond? BIOS / UEFI / DRM?

[ Szerkesztve ]

(#31506) Lenry válasza LonGleY (#31504) üzenetére


Lenry
félisten

nincs véletlenül titkosítva valami azon a vinyón vagy az op.rendszerén?

Linux ISO-k... :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31507) LonGleY válasza Lenry (#31506) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs. Ha máshova másolok, akkor más gépek látják a cuccokat. De tegyük fel, hogy a noti azért nem látja, mert titkosítottak az anyagok. Akkor az asztali gépembe visszarakva mégis hova tűntek? Ott van az éppen megírt #31505-ös hozzászólásom is, ami szintén ellentmond ennek a jogosultságos logikának.

[ Szerkesztve ]

(#31508) Dark Archon válasza LonGleY (#31504) üzenetére


Dark Archon
addikt

MBR rendben van? Total Commanderrel látszanak a file-ok (kipipált látható rendszerfile-ok beállítás mellett)? Legalábbis a lakat ikonból arra következtetek, hogy a Win beépített vackával nézed.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#31509) LonGleY válasza Dark Archon (#31508) üzenetére


LonGleY
veterán

Rendszerfájlokként sincsenek jelen, ezt TC nélkül is tudom. Az MBR-el mit kezdhetnék?

(#31510) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

A segítségeteket kérném szépen.
A számgépem, laptopom egyszerűen belassult, de mitől ?

Olyat tapasztalok, hogy 720p-s filmeket nem játszik le, elkezd akadozni. Eddig lejátszotta simán, de az 1080p-s videóknál már szaggatott.
Valamint a Mozilla Firefox is kicsit belassult. A Youtube-on ha nézek videót, akkor az is laspog, lemaradozik a kép a hanghoz. Ez mind tegnap kezdődött este.
Előtte tegnap délután a legújabb Adobe Flash-t telepítettem fel, mert jött a figyelmeztetés, hogy van frissebb verzió.
Ezen kívül videókat konvertáltam, ami elég lassú és lefogja a gépet, de azóta már ezer egyszer újraindítottam. Azért konvertáltam a videókat, mert az asztali dvd lejátszó nem játssza le csak az XviDeket.

Ha youtube ról 720p-s mp4 kiterjesztéssel lementettem videókat, akkor azokat is lejátszotta a gép, de most ezek is akadoznak, szakadoznak, belassul a gép... :(

Feltelepíthettem valamit ?, vagy mit lehet ilyenkor tenni ?
Tudom, hogy újra lehet telepíteni, de az nekem most nem lenne lehetséges, mert sokminden be van állítva, amit a suli miatt így kell használnom.

köszi szépen.

(#31511) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

adott egy hp probook, hibátlanul működött majd win update-restart után, bejelentkezést követően a desktop eltűnt, tök fekete és csak a kurzor látszik. feladatkezelőben bármit elindítva lefagy az ablak.

próbáltam korábbi rendszervisszaállítási pontra visszatenni, de 4. próba után is hibát írt. a lemezre nem sikerült visszaállítani bizonyos fájt. Felvetette a lemezhiba lehetőségét is a hibajavító. Valaki találkozott már ilyennel?

Nem tudom eldönteni hogy win update a bűnös vagy badsector, vagy mindkettő!?

(#31512) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Meglehet változtatni külső program nélkül a tálcán lévő óra méretét? kicsit nagyobb kellene az alapnál. (kis registry?)

[ Szerkesztve ]

(#31513) NEMO1968 válasza Orionk (#31510) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Először is nézzünk egy hőfokmérést,mert lehet hogy throttingol már a géped.
Másdszor tedd vissza a Flash Player egy régebbi verzióját,hogy lássuk úgy mi lesz.
Harmadszor keress vírust.
Negyedszer nézd meg a proci,RAM,HDD használatot.
Lehet hogy azzal van baj(ez lehet vírus is)
Ötödször teszteld kicsit a HDD-t,lehet hogy a végét járja már.
Hatodszor lehet hogy ráférne egy böngésző gyorsítótár űrítés,lemezkarbantartó és egy defrag is.
Hetedszer nézd meg mennyi hely van még a HDD-n,és próbálj meg valamennyit felszabadítani.
Ha mindez rendben van,keress mást aki segít ;] .
Én kifogytam a tippekből. :B

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#31514) Orionk válasza NEMO1968 (#31513) üzenetére


Orionk
senior tag

Mit jelent a throttingolás ?, hogyan ellenőrizzem ?

Flash player régebbi verzióját hogyan tudom visszatenni ?

Vírus nincs ! :) és a HDD is rendben van.

Mozilla Firefox gyorsítótár űritést hogyan kell végezni ?

Ram és CPU használatról ezt találtam : http://oi39.tinypic.com/1ymss2.jpg --> Ez jelenthet valami problémát ?

köszi szépen

(#31515) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a Windows-ban nem bírom a laptop-omon az "fn" vezérlővel erősíteni és gyengíteni a monitor fényerősségét. Az összes többi fn funkció elérhető.
Például a BIOS-ban lehet fényerőt változtatni...
Tud valaki erre valami megoldást?

(#31516) Dark Archon válasza LonGleY (#31509) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem az a lényeg, mert nem valószínű, hogy rendszerfájlok lettek, hanem ki lesz zárva a Win általi esetleges elrejtés. Win 7 vagy 8 lemezről konzolparanccsal helyrerakható az MBR. De az is lehet, hogy csak simán le kéne gyalulni a lemezt és újra létrehozni a partíciókat. Mondjuk úgy látom, hogy veszteni valód úgy sincs... szóval próbálkozhatsz a jóval barátibb megjelenésű MiniTool Partition Wizard-dal (rebuild MBR). Én ezt használom már régóta, tényleg az egyik legjobb partíciókezelő.

Ezen kívül én cserélnék SATA kábelt.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#31517) NEMO1968 válasza Orionk (#31514) üzenetére


NEMO1968
őstag

Google a barátod.
Pl. itt találsz régebbieket.
Vezérlőpult-Programok és szolgáltatások.
Ledobod a régit,letöltesz egyet és telepíted.
Ha megjavul a masina,akkor esetleg nem engeded,hogy frissítse magát.
RAM és CPU rendben van.
A throttingolás annyit jelent,hogy túlmelegszik a CPU,és visszavesz az órajelből hogy lehűljön.
Valami CPU hőfokmérő progikkal tudod ellenőrizni,ill a venti is nagyon pörög már olyankor.
Mozilla most nem ugrik be :B ,de a lemezkarbantartót és a töredezettségmentesítőt még lefuttathatnád.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#31518) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos akkor érdemes vissza rakni az internet explorer 10 et vagy nem?

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31519) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy M5010-es lapos, win 7-el. Telepíteni akartam a legújabb catalystot, de megfagyott, nem reagált semmire. Kikapcsolta, majd amikor a windows indítása bejött, ment egy darabig, majd kék képernyő,Próbáltam windows indítási hibajavítást, de nem tudta, visszaállításnál meg azt jelezte, hogy a D-n van a windows (pedig a C-n). Többször is újraindítottam, majd hagytam futni az indításit, miután írta, hogy nem tudja megoldani, ráklikkeltem az újraindításra. Szépen felállt a rendszer, azóta megy.
Elképzelhető, hogy amikor lefagyott telepítés közben, akkor valami "beakadt" és emiatt sérült a fájlrendszer?

(#31520) LonGleY válasza Dark Archon (#31508) üzenetére


LonGleY
veterán

Sikerült visszanyernem a cuccokat, mind megjelent a saját gépemen.
Lockolva vannak a permission-ök SYSTEM-re és Administrators-ra.
Tehát tudom őket használni, de még mindig rajtuk van a padlock ikon.

Ha megadom, hogy USERS, akkor még mindig a sajátgép/USERS
címkét kapják meg, ami alapján az logikus, hogy más gépre átpakolva
nem lesz meg a full control, esetleg látni se lehetne a fájlokat.

Hogyan tudnám kötegelve átállítani ezeket a fájlokat és mappákat,
hogy rendesen hozzáférhetők legyenek más userek (gépek) számára
is? Milyen usert vagy permission-állítást kell eszközölnöm?

Van erre egy program, vagy bármi, amivel átláthatóbbá válik, hogy
milyen mappák milyen jogokkal bírnak, vagy nekem kell minden
fájlt egyesével átnéznem?

[ Szerkesztve ]

(#31521) Lenry válasza LonGleY (#31520) üzenetére


Lenry
félisten

[link]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31522) LonGleY válasza Lenry (#31521) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem világos. Eddig is Administrators volt az owner. Új userek meg nem bukkantak föl (mégis kinek kellett volna)?

Mellesleg én is újra akarnám telepíteni a saját rendszerem is, ezért akarom minden most megosztott mappámból kinyírni a korlátozásokat.

[ Szerkesztve ]

(#31523) Lenry válasza LonGleY (#31522) üzenetére


Lenry
félisten

tökmindegy, ha végigcsinálod ahogy le van írva, akkor elvileg mindenkinek joga lesz mindenhez

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31524) LonGleY válasza Lenry (#31523) üzenetére


LonGleY
veterán

Előtte lőjem ki az admin jelszót és kapcsoljam ki a file-sharinget?

(#31525) DS39 válasza Sanyi.mTs (#31499) üzenetére


DS39
nagyúr

az időre, de a win futási ideje befolyásolja olyan értelemben, ha a váltási időpontkor nem fut a win, vagy ki van kapcsolva a gép, akkor kimarad egy váltás. pl. nálam 30 percre van rakva, ha 15:29-kor újraindítom a gépet (és 15:30-kor váltana), bebootol 15:31-kor, akkor marad a korábbi háttér 16:00-ig.

[ Szerkesztve ]

(#31526) Orionk válasza NEMO1968 (#31517) üzenetére


Orionk
senior tag

köszönöm !

Próbálkozom.

Milyen töredezettségmentesítőt ajánlatok Win7re és Vistára ? köszi
A töredezettségmentesítő tudom, hogy mi, de a lemezkarbantartó az mi ?, arra is tudtok ajánlani progit ? köszi

(#31527) spiritex


spiritex
veterán

Tudtok olyan win7 gadget-ről vagy progiról, amivel a valamilyen homogén színűre festett Desktop-ra lehet jegyzetelni kézirással? Tehát mint egy táblára írni krétával.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31528) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem. Amikor legutóbb bekapcsoltam a gépemet, a bejelentkezéskor a Win7 (Home Premium, 64 bit és természetesen legális) oprendszerem nem fogadta el a jelszavamat. Nem gépeltem félre, nem hagytam bekapcsolva a caps lockot, és más sem huncutkodhatott a jelszavam megváltoztatásával (legalábbis a gép előtt tuti nem). AVG antivírus és Superantispyware fel van installálva, rendszeresen (általában napi szinten) frissítve, átlag heti egyszer pedig lefuttatom mindkettőt.

Ez mitől lehet? Vírust kaptam vagy valami más oka van...? Hogyan lehet ezt a problémát "fájdalom mentesen" (azaz reinstall nélkül) megoldani?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#31529) NEMO1968 válasza Orionk (#31526) üzenetére


NEMO1968
őstag

A lemezkarbantartò a szüksègtelen fàjlokat törli.
Pròbakèpp elèg a WIN sajàt programja is.
Ha ilyen gond van,ès nem hardveres,kell hogy tapasztalj valami javulàst.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#31530) LonGleY válasza Orionk (#31526) üzenetére


LonGleY
veterán

MyDefrag. Kicsi, okos, különféle módszereket tud. A rendszerpartícióra a 'system monthly' típus ajánlott.

(#31531) LonGleY válasza LonGleY (#31530) üzenetére


LonGleY
veterán

Halló! Valaki tudja is, hogy hogy kell kinéznie egy fájl jogosultságainak, hogy biztosak lehessünk benne, hogy azt más user is tudja használni, vagy ti is csak találgattok?

(#31532) krealon válasza LonGleY (#31531) üzenetére


krealon
veterán

Ugy kell kinezni, hogy a "mas user"-nek:
- kozvetlen engedelye van hozzaferni, vagy
- tagja egy csoportnak, aminek hozzaferesi joga van es
- nem tagja egyetlen csoportnak sem, amely reszere meg van tagadva a hozzaferes.

(#31533) LonGleY válasza krealon (#31532) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy külső winyóra másolnék. Nem tudom, hogy ki lesz az, és milyen csoportnak a felhasználója, aki majd megnézi, mert más gépekre másolnék majd. Egyszerűen nem akarok semmiféle védelmet a fájlokra. Még mindig nem világos, hogy ennek érdekében mit kell, hogy tegyek. Most az a helyzet, hogy 2 jelszavazott userre van sok mappám eleve beállítva. Van ugye az admin, meg van egy másik, aki egy kicsit kevesebb cucchoz fér hozzá. Ez a Linux illetve az Androidos készülékek fleé történő SMB fájlmegosztás miatt lett így kialakítva.

A lockolt mappákon hiába pipálom be a SYSTEM és a sajátgép/Administrators esetében a full control-t, a mappában lévő fájlok továbbra is le vannak védve. nem fogok egyesével, több ezer fájlon átmenni........

[ Szerkesztve ]

(#31534) krealon válasza LonGleY (#31533) üzenetére


krealon
veterán

"Egy külső winyóra másolnék. Nem tudom, hogy ki lesz az, és milyen csoportnak a felhasználója, aki majd megnézi, mert más gépekre másolnék majd. Egyszerűen nem akarok semmiféle védelmet a fájlokra."

Akkor a legegyszerubb, ha a Mindenki (Everyone) csoportnak adsz Teljes hozzaferes (Full control) jogot.

[ Szerkesztve ]

(#31535) LonGleY válasza krealon (#31534) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóval Everyone. Ez így oké. A mappán működik, de nem húzza rá a szabályt a benne lévő fájlokra.

Azt meg végképp nem látom, hogy melyik mappán kell még elvégeznem a módosításokat. Tényleg nincs erre egy fájlrendszert és a jogosultságokat vizuálisan áttekinthetővé tévő alkalmazás?

Ha nem lesz, akkor ez az utolsó köröm windows-al, és végképp eltakarodhatnak a csába. Már úgyis régóta szemezek a Fedora-val.

Át kéne vetetnem minddel a tulajdonlást everyone-ra, és ott becsekkolni, hogy az összes tartalomra is húzza rá a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#31536) Visormail válasza LonGleY (#31535) üzenetére


Visormail
addikt

Biztonság/speciális gomb/az engedélyek fülön a mindenki csoport mellett mi van a mire vonatkozik oszlopban?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31537) LonGleY válasza Visormail (#31536) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez az "apply to"? Most a kérdéses drive-on adtam meg "everyone"-nak a "full control"-t, és ott pl. "this folder, subfolder and files" van jelezve. De mindegy, mert az almappák random hozzáféréssel rendelkeznek még mindig, a fájlok jórészt padlock ikonosak. Totál káosz...

[ Szerkesztve ]

(#31538) Bálint777


Bálint777
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem...

Vettem a minap egy 120GB-os SSD-t a notebookomba (Lenovo thinkpad T410), csak rendszervinyóként.
A régi HDD-n 3 partíció volt, WIN7, WIN XP és adat. Ezt az állapotot szeretném az SSD-n is realizálni. Anno úgy csináltam, hogy már réges rég fent volt a WIN7 amikor feltettem mellé egy XP-t, aztán bootloader-rel szépen az elején kiválasztom, melyik rendszert indítsa. Tökéletesen működött, minden gond nélkül.

Az SSD-n csináltam 2 partíciót. C meghajtó 100GB, WIN7-nek. D meghajtó 20GB WINXP-nek. Feltelepítettem a WIN7-et (mivel múltkor is megoldottam a WIN7 mellé gond nélkül az XP telepítést), minden működik. Viszont két napja szenvedek, mert egyszerűen nem megy fel az XP. Próbáltam pendrive-ról is, akkor valami dll-t hiányol, el sem indul, pedig BIOS-ban a SATA HDD-nél AHCI-ről átállítottam. Próbálom CD-ről, akkor elkezdi a telepítést, szépen megformázom, felmásolja a fájlokat a kék képernyőnél, és amikor végzett, az első újraindítás után az írja, hogy "lemezolvasási hiba", és nem megy tovább. Ekkor WIN7 pendrive be, javítás és utána újraéled a WIN7.

Van valakinek valami elképzelése, hogy mit csinálok rosszul? Vagy mit kéne kipróbálnom?

Minden ötletből kifogytam, ezért gondoltam írok, hátha valaki már járt így.

Minden segítséget szívesen fogadok!

Köszönettel: Bálint.

(#31539) LonGleY válasza Bálint777 (#31538) üzenetére


LonGleY
veterán

Valamelyik programhoz szükséges az XP? Miért nem VirtualBox-ban futtatod azt a szart? És akkor nem kéne szenvedni a multiboot-tal, rendesen elfoglalhatná a Win 7 az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#31540) Visormail válasza LonGleY (#31537) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor pedig valahol meg van törve az öröklődés, ugyanott tedd be a pipát a gyermekobjektumok bla bla az az egy pipa van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31541) LonGleY válasza Visormail (#31540) üzenetére


LonGleY
veterán

Az a vicc, hogy most már a drive-on és az almappán is ott van az everyone, de a fájlokon még mindig csak a SYSTEM és az Administrators látható. Azokat egyesével tuti nem állítottam, és most sem tervezem. :]

Egyébként még mindig nem tiszta... egy olyan külső drive-omon, amiről másolva eddig soha nem volt jogosultsági problémám, a mappákon és fájlokon a következő jogosultságok láthatók: [link]

Akkor ezekhez eddig hogy férhettem hozzá máshol, ha a hely a KUSZMACHINE-re vonatkozik? És az Authenticated Users mi a fenét jelent, ha se hely, se név nincs hozzárendelve? :W

[ Szerkesztve ]

(#31542) Visormail válasza LonGleY (#31541) üzenetére


Visormail
addikt

Mindig ez a 4 az alapállapot, ezt hozza létre a win. A 8as telepítése után a tároló vinyómra én se tudok menteni nem rendszergazdaként indított programból, saját tulajdonba vettem a meghajtót akkor következő induláskor kidobta ami a képeden van sérült lomtár, rányomtam egyszer hogy ürítés azóta rendben.

Authenticated Users minden az adott gépre névvel és jelszóval bejelentkezett fiók, tehát ez más gépen is érvényes.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31543) Bálint777 válasza LonGleY (#31539) üzenetére


Bálint777
csendes tag

Mindenképpen szükséges a különálló XP... PLC programok, meg bizonyos tervező programok is így működnek csak :( ...

(#31544) LonGleY válasza Visormail (#31542) üzenetére


LonGleY
veterán

Most egy tárolón lévő almappa állításába belefagyott, és már a rendszer sem képes elindulni, kékhalál szinte azonnal.

(#31545) gulya02


gulya02
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok e de hátha tudtok segíteni. Olyan problémám lenne hogy Daemon toolsal iso fájlt olvastatnám be hogy tudjam telepíteni a játékot és CDFS formátumba olvassa be valamiért így nem tudom telepíteni a játékot mert ha rákattintok a setup.exe fájlra akkor csak egy fekete ablak villan és utána nem indul el a telepítés. :F Mi lehet a hiba, valami program hiányzik még a gépről vagy nem tudom még nem találkoztam ilyen problémával.

Itt lesz egy kép is hogy jeleniti meg a beolvasott fájlt:

PÜ-t írj azt hamarabb észreveszem! :)

(#31546) üszök válasza Bálint777 (#31543) üzenetére


üszök
őstag

Professionaltól lehet telepíteni XP módot az nem jó?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31547) LonGleY válasza LonGleY (#31544) üzenetére


LonGleY
veterán

Most elindult a gép, az egyik winyó hibádzott valamiért (még mindig az eredetileg problémás notebook merevlemez).

Akkor az ultimate kérdés... Az ownership állítható a fájlokon. Azt kinek érdemes adni? SYSTEM, Administrators vagy a felhasználó nevem? Ez utóbbiról közben már leszedtem a jelszót is.

Esküszöm, az lesz, hogy vegyek egy 4 terás winyót, ext4-re formázom, és mindent átmentek rá, örökre elfelejtve az NTFS szarakodást...

[ Szerkesztve ]

(#31548) Tuco Ramirez válasza Tuco Ramirez (#31528) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

31528-ra esetleg valaki...?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#31549) Visormail válasza Tuco Ramirez (#31548) üzenetére


Visormail
addikt

lehet [link]

LonGleY: system-el nem kell foglalkozni az alapba ad magának jogot. Azon a rendszeren adnék jogot, vennék saját tulajdonba amin majd használni kell, nem fordítva. A kinek az meg attól függ azon a rendszeren kivel akarod használni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31550) Tuco Ramirez válasza Visormail (#31549) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Ezen csak a win reinstall segít?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.