Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) der medve


der medve
csendes tag

Az miért van, hogy adott 2 laptop, az egyik 7 éves a másik 2 mindkettőn Windows 7 Home-van de a 7 éves laptop nem hajlandó csatlakozni a wifire, csak akkor ha minden csatlakozása előtt kikapcsolom a routert majd vissza (egy ideiglenes B-s router van mert a másik a szervizben kallódik). Ilyenkor újra és újra be kell neki írnom a Wifi jelszavát holott a mentés ki van pipálva folyamatosan. A régi routerral tökéletes volt, és ezzel is csak ez az 1 gép csinálja ezt.
Tipp ?

A medve.. az durva!

(#31352) Brownn válasza Winnie The P (#31349) üzenetére


Brownn
tag

Mit nem értesz?:)
Ha bármelyik partíció gyökérkönyvtárába szeretnék menteni a böngészőből akkor ezt írja ki:
http://kepkezelo.com/images/2wl0pgzxicws4wa8yxrx.jpg

(#31353) Brownn válasza brd (#31350) üzenetére


Brownn
tag

Nincs ott program, csak menteni nem enged oda :\ Hogy adjak oda jogot, hogy bárki menthessen oda?

(#31354) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Már több cikk és beírás is született a témában, hogy a Windows 7-ben milyen fölösleges funkciók vannak, amiket letiltva gyorsíthatjuk a rendszerünket, viszont az ilyen cikkekhez tartozó fórumozásban gyakorlatilag mindig kivégzik az abban leírtakat, hogy butaság, meg veszélyes, meg nem fog utána rendesen működni a gép, sőt még talán lassabb is lesz. Tud valaki olyan írásról, ahol rendesen össze vannak szedve azok a trükkök, amik ténylegesen hasznosak és persze kárt nem okoznak?

(#31355) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!

Már hónapok óta nem működik az Asus notimon a feltöltés, bárhová próbálok feltölteni pár százalékig megy és leáll vagy csak ugrál vissza az elejére. Mi lehet ezért a felelős?

Köszi!

(#31356) qamu74


qamu74
őstag

sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy melyik az a program amivel én a másik gépében tevékenykedhetek

(#31357) föccer válasza qamu74 (#31356) üzenetére


föccer
nagyúr

Távoli asztal mint Win szolgáltatás, vagy team wiewer, mint különálló szoftver.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31358) qamu74 válasza föccer (#31357) üzenetére


qamu74
őstag

Köszi a team wiewer, csak nem jutott az eszembe hirtelen!!
KÖSZI!

(#31359) sfdrakex válasza Paul14 (#31355) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router? Tűzfal, egyéb biztonsági program? Torrentezel? Ha igen van leecher(letöltő) adott cuccnál? Mennyi a seeder?

(#31354) Bandi821

Nincsenek a W7ben felesleges funkciók, olyan lehet, hogy valami nekem felesleges, de lehet neked az fontos, és foirdítva, ezért nincs olyan hogy általánosan mit érdemes kikapcsolni, szerintem egyébként felesleges belenyúlni, egy normális gépen (min 2 magos proci 2+ giga ram) normálisan működik.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31360) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valahol registry-ben átlehet írni a színkódját a windows explorer background-nak? (ablak-fehér háttér)

Azt szeretném, ha minden egyes megnyitott ablak windows explorer-ben ugyan olyan háttérszínű legyen, mint amit egyszer beállítok színkódot.

Ez a program nem érdekel: Windows 7 Folder Background Changer, nem jön be, nem teljes értékű, mint ami nekem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#31361) brd válasza Brownn (#31353) üzenetére


brd
nagyúr

Jobbegérgomb egy üres részen, tulajdonságok, Biztonság fül, Hozzáadás, Mindenki csoport hozzáad, alul a Teljes hozzáférés engedélyezése beklattyol neki, leokéz. (Remélem, jól emlékeztem fejből a folyamatra.)
De mondom, én ezt biztonsági okokból nem javaslom, inkább csinálj egy kinevezett letöltés könyvtárat, és csak arra adj jogot a "Mindenki"-nek, és oda tölts le.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#31362) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Van egy idegesítő problémám. Windows 7 64bit professional OP rendszerem van.

Rendszergazdaként nem tudom a fájl társításokat tetszés szerint változtatni.

Konkrétan az .iso kiterjesztést szeretném a foobar2000-hez kapcsolni, de nem engedi a beállítást. Hiába teszem meg alapértelmezettnek a programot az iso kimarad ebből, pedig benne van a foobar2000 lehetőségei között. Fájl társításkor kiadja a választható programokban, rákattintok OK és változatlan vagy a lemezképíró jön be vagy a smart file advisor. Próbáltam a foobar2000-en belül állítani, nem megy. Ultraisoval áttudom neki tenni, de onnét a foobar2000-re nem.

Mi lehet a probléma?

Segítsetek!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31363) vgyuri válasza Kékes525 (#31362) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbáld meg a Foobar2000-t rendszergazda üzemmódban (jobb klikk, futtatás rendszergazdaként) indítani, és így beállítani programon belül.

Nálam több program is jelezte már, hogy fájl társításokat csak így lehet a programon belül hozzárendelni, pl. irfanview (ingyenes képnézegető - szerkesztő).

Ha ezzel sem jó, akkor ami mindig alapértelmezetten elindul, annak a beállításait nézd át, hogy ellenőrzi-e a fájl társításokat, mert ha igen, akkor mindig visszaírja magát.

[ Szerkesztve ]

(#31364) Kékes525 válasza vgyuri (#31363) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos nem megy rendszergazdaként. Amúgy a file tulajdonságainál alapból rendszergazda van megadva.
Alapértelmezettként a társítások indul, el ott kiválasztom a foobar2000-et és kipipálom hogy mindig ezzel induljon, de legközelebb is a társításokkal indul.

Van egy Types programom amivel lehetne ezt módosítani, de azt írja ki, hogy az alkalmazás olyan műveletet kísérel meg végrehajtani amelyet a biztonsági házirend nem engedélyez. Az alkalmazás által igényelt engedély megadásához forduljon a rendszergazdához (ami én vagyok) vagy használja a Microsoft NET-keretrendszer konfigurációs eszközét.

Nem tudom, hogy a biztonsági házirendben mit hogyan kell átállítani és nem találom a Microsoft NET-keretrendszer konfigurációs eszközét.

???

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31365) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#31360) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez mást nem zavar? :)

(#31366) Vanekvanek válasza sanyek2 (#31050) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Sziasztok!
Elvakult XP-s vagyok. Eltelt már egy jó idő, hogy megjött a Win7. Ti, akik aktívan használjátpk, szerintetek van értelme áttérni? Pro és kontra vélemények jó lennének. Amikor kipróbáltam, annyira nem jött be, de egyre több alkalmazás már csak 7-től felfelé érhető el. Javult annyit a Win7, hogy érdemes? Vagy még sok guzmi van vele ? (tudom, az xp-nek is van van baja)
Biztos buta a kérdés, de én nem szívesen válok meg a jól bevált dolgoktól.

(#31367) lck válasza Vanekvanek (#31366) üzenetére


lck
senior tag

Ha újabb géped van mindenképp, de ha mondjuk 5 évnél öregebb / 1 giga RAM alatt és 1 magos processzor / akkor nem. Egyébként nincs vele semmi probléma. Persze szokni kell és nem ugyanazt várni mint az XP-től.

(#31368) #93794560 válasza Vanekvanek (#31366) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Windows 7 már abszolút kiforrott rendszer. Abszolút érdemes használni. Ez ma már igazából nem is kérdés. Manapság inkább a Windows 8 körül vetül fel a kérdés, hogy jó-e, vagy nem. Valakinek bejön, másnak meg nem.
De a hetest simán lehet használni mindenre.

(#31369) sfdrakex válasza Vanekvanek (#31366) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hogy érted, hogy javult-e annyit a W7? kezdetek óta teljesen rendben van. Ahogy előttem is írták ha régi géped van max 1 giga rammal maradj XPnél, de több magos gépen sok giga rammal, erős VGA-val amiben szintén sok ram van mindenképpen W7 és abból is 64 bites, driver gondjaim nekem pl sosem voltak vele az elmúlt 4 évben mióta használom, és más egyéb probléma se. Jól kezeli a ramot, gyors, stabil.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31370) Impressa válasza Ice&Lime (#31365) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Erre gondolsz? az átlátszóság engedélyezésénél a pipát kiveszed, akkor tuti fehér lesz.
engem nem zavar :N szerintem amit te szeretnél ezzel megoldható, nem kel hozzá regedit. De ha tévednék, akkor jó egy mágus remélhetőleg és megírja a pontos választ.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#31371) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
SP1 telepítésével szemvedek már pár napja, friss install volt a Win7-em azonban még SP1 előtti telepítővel kaptam anno és a WU jelezte h feltenné, kértem is h csinálja, majd elkezdte 2x-is végigfutott, szokásos konfigurációk, majd bekapcsol a gép és nincs fenn, WU ismét kiírja h fel tudom tenni. Ma reggel manuálisan letöltöttem Ms oldaláról és még a konfigurálásnál vagyok, de nagyon lassan megy, az normális, vagy vmi nagyon nem ok?

Matthew 24:42

(#31372) #93794560 válasza Vanekvanek (#31366) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha az adatlapodon feltünteted a géped konfigurációját, könnyebben választ kapsz a kérdéseidre.

(#31373) #93794560 válasza @matthew@ (#31371) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az SP1 telepítése elég hosszú ideig tart. Egy párszor még újra is fog indulni a gép, mire elkészül vele.

(#31374) @matthew@ válasza #93794560 (#31373) üzenetére


@matthew@
őstag

Egy restart már volt, igazából a problémám csak az h kétszer a WU miért nem tudta feltenni? Remélem most a manuális verzió megoldja

Matthew 24:42

(#31375) Ice&Lime válasza Impressa (#31370) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Csak klasszikus témában engedélyezi ezt, aero-ban nem, nekem aeroban kellene ugyan az, mint amit klasszikusban meglehet csinálni az ablak háttérrel.

(#31376) @matthew@ válasza #93794560 (#31373) üzenetére


@matthew@
őstag

Nos megint nem sikerült, ezt dobta ki a további infók megtekintése esetén: [link]
Print screen a hibáról: [link]
Még arra gondoltam (meg a neten is az az egyik lehetőség) h a vírusirtó tesz keresztbe, kikapcsolom megnézem úgy, hátha :F )

Matthew 24:42

(#31377) Locutus


Locutus
veterán

Van valami jó módszer arra, hogy keret nélküliek legyenek az ablakok? Vagy teljesen transparent kerettel? Vagy legalább az 1px-es fehér kiemelést eltüntessem? Globálisan.

Találtam egy ilyet: everplexborderless

De nem merem annyira kipróbálni, mert valami patch exe van, amiről azt se tudom mit csinál, és egyáltalán vissza lehet e utána állítani az eredeti állapotot...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31378) erikke17


erikke17
őstag

Üdvözlet. Kékhalál problémám van.
Úgy történik, hogy gép elindul majd darál a HDD ilyenkor nem tudom valami rendszer optimalizáció vagy system index vagy mifenét futtat.. És beüt a krach vagy fekete kép vagy újraindul.. Ma kivételesen újraindult dmp fáljban erre hivatkozik:
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION fájlok: ntoskrnl.exe és win32k.sys

Ja és érdekesség: mikor kifakszik windows utána jó.. majd egy vagy két nap múlva megint kifekszik.. És mindig ugyan annál a pontnál mikor valamivel működik windows..

Googlen ahogy keresgéltem eléggé sűrűn előforduló problémának tűnik.. Van erre valami bevált gyógyszer? :-/
chkdsk vagy sfscan?

Előre is köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#31379) kiskacz


kiskacz
senior tag

A problémám egyszerű, de nem találtam rá megoldást:

Van egy pár program, ami ERŐSZAKOSAN "ki akar menni" a netre, akkor is, ha nem kéne. Szeretném egy ikonnal - vidgettel - stb-vel az internetkapcsolatot az asztalról szabályozni. (tudom, hogy pl. a vezérlő pultból, tűzfalból IS elérhető, de jóval praktikusabb lenne egy bökéssel :D elintézni... - Neten vagyok/nem vagyok... :K

- van ilyen? Köszönöm! :R

(Például a kikapcsolásra láttam hasonlót - Édesanyámnak jóval egyszerűbb AZT a piros kockát használni, mint a leállítást... )

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#31380) DS39 válasza Vanekvanek (#31366) üzenetére


DS39
nagyúr

jövő áprilisában muszáj leszel, mert lejár az XP támogatása az MS részéről.

egyébként jó a 7-es, stabil, és nincs az a szívás mint XP-nél ha új hardver kerül csatlakoztatásra hogy manuálisan kellene telepíteni drivert, mindent szépen megtalál a netről. a ClearType betűket szokni kell, ha CRT-d van, akkor ki is kell kapcsolni, mert azon borzalmas.

(#31381) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

sziasztok.

a win7-emnek kevés volt a tárhelye, ezért ubuntu live cd-vel átszabtam a particiók méretét, az ubiét 100 GB-tal csökkentettem, és ugyanennyivel növeltem a win7-ét.
Most az a problémám, hogy akármelyik rendszert akarom elindítani a Windows Boot Managerből, mind a kettő hibát ír. A hibakód ugyanaz, 0xc0000225, csak a leírásuk tér el.
A win azt írja, hogy "The boot selection failed because a required device is inaccessible".
Az ubuntu (szintén a Win Boot Manageren belül) meg azt írja, hogy "File: \NST\AutoNeoGrub0.mbr" illetve "The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt."

Hogy lehetne működőképessé tenni újra mindkettőt?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31382) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#31381) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

update:
A Windows Recovery-vel sikerült újra működőképessé tennem a Win7-et.
Induláskor viszont a Windows 7 Ultimate (Recovery) opció jelenik meg az ubuntu mellett, de ha elindítom, akkor a semmiben nem különbözik a normál isdítástól.
Félreolvastam. Rercovered van odaírva... :W

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31383) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#31382) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

update2:
EasyBCD-vel sikerült helyrehozni az Ubuntut is. Töröltem a listáról, majd újból hozzáatdtam.
most már mindenki fellélegezhet. :DDD

ezek szerint feleslegesen tettem itt fel a kérdést. :B na mindegy, ha valaki véletlenül ugyanebbe a hibába ütközik, legalább tudni fogja mi a teendő. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#31384) Impressa válasza Ice&Lime (#31375) üzenetére


Impressa
őstag

Biztos, hogy van rá megoldás. Nem találtam sehol normális leírást erről a módosításról, gondolom azért mert nem igen foglalkoztatja az embereket, kivéve téged. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#31385) Ice&Lime válasza Impressa (#31384) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Én sem találtam eddig értelmeset, de szerintem csak nem egyedül engem zavar a win explorer reflektorszerű hófehér színe...

(#31386) DS39 válasza Ice&Lime (#31385) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem egy jól beállított monitor/kijelző esetében nem vakító, max éjszaka, de akkor meg le lehet venni a fényerőt, úgy meg szintén nem okoz problémát. de alternatív megoldásként tudnám mondani hogy használj TC-t, abban állítható a háttérszíne. :)

(#31387) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Van felső határa, hány TB-os HDD-t lehet 7 alatt használni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#31388) föccer válasza tknof1871 (#31387) üzenetére


föccer
nagyúr

Huszon valamennyi raid nélkül.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31389) Impressa válasza tknof1871 (#31387) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
2 TB MBR particiónál, 2 TB felett GBT partició szükséges.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#31390) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Segítsetek legyetek szívesek. Vásároltam egy laptopot ami 15 colos, meg sem fordult az agyamban, hogy nincs neki optikai meghajtója. Windows kellene feltelepíteni rá, nincs külső dvd olvasóm. Tudom, hogy valamilyen módon pendrivól is lehet bootolni a windows. Windows eredeti céges változat, dvd-n van. Milyen módon tudom a lemezről átrakni mondjuk külső tárolóra? Külső tároló lehet hdd is? Köszönöm előre a válaszokat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31391) sfdrakex válasza allein (#31390) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt le van írva hogy csináld. Az eredeti DVDről csinálsz egy ISO-t a gépedre, aztán a windows usb toolal azt ráteszed pendrivera, majd bootolsz a pendriveról és telepíted a windowst, ugyanúgy mint dvdről.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31392) Ice&Lime válasza DS39 (#31386) üzenetére


Ice&Lime
veterán

na ne már.. :)

(#31393) allein válasza sfdrakex (#31391) üzenetére


allein
addikt

:R Köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31394) #93794560 válasza @matthew@ (#31376) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ilyen jelenséggel még nem találkoztam. Nálam eddig mindig jól ment a frissítés. Igaz, én mindig úgy csinálom, hogy a telepítés után rögtön teszem föl az SP1-et. Egy külső USB-n tárolom. Amikor az SP1-et fölteszem, még vírusirtó nincs a gépen. Csak utána teszem föl. Nem tudom, hogy van-e szerepe benne, elvileg lehetséges, mert az SP1 a rendszerfájlokba nyúlkál bele.

(#31395) DS39 válasza Ice&Lime (#31392) üzenetére


DS39
nagyúr

mert? A TC az egyik legjobb fájlkezelő, Windows Intézőhöz képest meg mindenképp. ;)

(#31396) Ice&Lime válasza DS39 (#31395) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A tc-t akkor használom, ha csomagolok és másolok több mindent, de átlagos napi felhasználásnál nem szoktam elindítani a tc-t.

Eddig úgy néz ki, hogy ez az explorer bg csak a klasszikus stílusnál változtatható meg.

Rengeteg okosság van már windows 7-re, de úgy néz ki, hogy nem találtak még rá módot 4 éve sem arra, hogy csak az explorer bg-t meglehessen változtatni aero-ban is normálisan akár valami registry-s megoldással...

[ Szerkesztve ]

(#31397) ErMi89


ErMi89
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem!
Eladom az alaplapom, vga-m és a procim.
Asus m5a78l
Xfx 6870
Phenom II 955 3.2 x4
Van rá vevő viszont neki fontos dolgai vannak a vinyón, így nem szeretné újra rakni a rendszert.
Viszont én szerintem nem is kell mivel a alkatrészek szinte azonosak, Az ő gépe Phenom II 555 x2
és egy amd 5770-es az alaplap most nem ugrik be.
A lényeg az lenne, ha eladom neki bootolna a rendszere az új alkatrészekkel?? Nem lenne probléma??
Előre is köszönöm...

(#31398) sfdrakex válasza ErMi89 (#31397) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

El fog indulni a gépe, persze jobb lenne újra tenni, de ha több partíció lenne a gépén nem lenne gond az újra rakás sem, másik partícióra / hddre érdemes egyébként is tenni az adatokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31399) allein


allein
addikt

Jó estét. HP laptophoz a gyártó oldalon nincs win7hez driver :F CSakis win8. Gond az, hogy nekem win7 van ami céges változat és hivatalos forrásból származik. Ilyenkor mi van?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31400) sfdrakex válasza allein (#31399) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Win update nem talál hozzá drivereket?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.