Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) allein válasza sfdrakex (#31400) üzenetére


allein
addikt

Nem tudok hálózathoz csatlakozni :U Sem wifin sem lanon :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31402) allein válasza allein (#31401) üzenetére


allein
addikt

Nagy része a drivereknek hiányoznak :F De úgy-e ahogy írtam, nincs driver win7 alá erre a típusra :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31403) sfdrakex válasza allein (#31401) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hálókártyákat nem ismeri fel? Mi a laptop pontos típusa? Esetleg tegyél fel egy aidát azzal látod milyen alkatrészek vannak benne, és az alkatrész gyártók oldalán össze tudod szedni a hiányzó drivereket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31404) allein válasza sfdrakex (#31403) üzenetére


allein
addikt

Hp pavilion sleekbook 15 - b003sh, gyártó oldalán win7 alá nincs driver, csakis win8

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31405) brd válasza tknof1871 (#31387) üzenetére


brd
nagyúr

Az nagyon nagy, nem kell vele foglalkozni egyelőre, az aktuális max. NTFS partícióméret viszont 256TB jelenleg. A másik korlát az az, hogy UEFI nélkül 2TB felett (mert oda már GPT kell, az MBR max. 2TB) nem lehet bootolni róla, csak adatlemeznek használható.

The only real valuable thing is intuition.

(#31406) brd válasza föccer (#31388) üzenetére


brd
nagyúr

A RAID-nek ehhez mi köze? Itt a max. címezhető blokkszámról van szó.

The only real valuable thing is intuition.

(#31407) föccer válasza brd (#31406) üzenetére


föccer
nagyúr

Semmi, félreértettem a kérdést. :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31408) brd válasza föccer (#31407) üzenetére


brd
nagyúr

A HDD-k darabszáma sem stimmel, mert igaz, hogy a kiosztható betűjelek száma korlátozott, de azok helyett pl. ún. NTFS mappákba is csatolhatod a partíciókat. Vagy nem erre gondoltál? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#31409) föccer válasza brd (#31408) üzenetére


föccer
nagyúr

Eléggé fáradt voltam, hogy gondolkodjak. Még egy mondatot sem tudtam elolvasni :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31410) sfdrakex válasza allein (#31404) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem értetted amit írtam, ne a HP oldalán nézd a drivereket, hanem aidával nézd meg milyen típusú a hálókártya a gépben és annak a gyártójának oldalán keress drivert, és ugyan így a többi alkatrésszel is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31411) allein válasza sfdrakex (#31410) üzenetére


allein
addikt

Most már értem :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31412) allein válasza allein (#31411) üzenetére


allein
addikt

Gondom az, hogy derül milyen hálózati kártya van benne, nem látom ezt a részt az aidaban :U

Ipon oldalon lévő tesztből kiderült a típus :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31413) allein válasza sfdrakex (#31410) üzenetére


allein
addikt

Sikerült, letöltöttem a wlan drivert és működik is, már a HP-ról vagyok, nagyon köszönöm a segítséget :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31414) szityo83


szityo83
tag

Sziasztok!

Nincs valakinek tippje miért kapcsol a gépem alvó állapotba miközben megy a zene media player classicon?

(#31415) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez mitől lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31416) lck válasza Pityu. (#31415) üzenetére


lck
senior tag

Egyszer jártam így talán codec probléma volt. Bújtam a netet miatta eleget, de csak új windows segített :(

(#31417) #85154688


#85154688
törölt tag

Pityu Nekem egyszer nemrég volt hasonló hibám,és akkor a hangkártyám driverét telepítettem újra és jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#31418) RootRulez válasza Pityu. (#31415) üzenetére


RootRulez
félisten

MPlayer :K

═════════════════════════════════════════

(#31419) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Már egy ideje nagyon bosszantó a gépem indulása!

Néha bekapcsolás után ez üzenet fogad:

"Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet."

Felkínálja,hogy javítsa vagy normál módba indítsa!

Nem segít egyik sem csak, az újraindítás!

Alaplap cserélve lett,HDD 100%-os kábelek cserélve!

Memtest futtatva nincs hiba!

Valami ötlet! :F

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#31420) emre


emre
veterán

Üdv Urakl!

Ezzel ma már harmadszor áll le a gépem:

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

A rendszer új, és csak minimális tuning van alapfeszen. (965BE@3,6Ghz)
Hol keressem a megoldást?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#31421) sfdrakex válasza rob83 (#31419) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

MEM test mennyi ideig futott? Esetleg ha több memória modul van akkor egyiket vedd ki és próbáld úgy, majd vissza teszed és egy másikat veszel ki. Van mikor sok órás memtest se adja ki a hibát, közben mégis a memória a probléma. Táp rendben van? kap minden elég áramot?

(#31420) emre

OS milyen verzió? Tuning nélkül is van hiba?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31422) rob83 válasza sfdrakex (#31421) üzenetére


rob83
aktív tag

A mem teszt kb 2 órát ment!

A tápot hogyan ellenőrizhetem? Nincsen másik!

Kiveszem az egyik modult,és próbálom egy ideig úgy használni!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#31423) sfdrakex válasza rob83 (#31422) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

MEMTESTre 24 órát szoktak javasolni hogy menjen. Tápot pl úgy tudod tesztelni, ha van több vinyó a gépben, akkor csak a rendszer vinyót hagyod bedugva, optikai meghajtót lehúzod, esetleg a videókártyát kiveszed és az integráltat hagyod csak bent, tehát csak annyi eszközt hagysz csatlakoztatva a tápra ami feltétlen szükséges a gép indulásához. Érdemes átnézni, hogy minden rendesen a helyén van-e, kábelek, kártyák nincsenek-e elmozdulva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#31424) rob83 válasza sfdrakex (#31423) üzenetére


rob83
aktív tag

Nekem alapból így van!
Nincsen kártyám az optikait már 1 éve nem használom le van húzva róla minden!

Csak a vinyó és a lap megy a tápról!

Kipróbálom 1 modullal!

Egyébként,ha elindul soha nincsen vele semmi gond ezért kétlem a memória hibát,de kizárni nem lehet!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#31425) allein


allein
addikt

A rendszer minősítését megcsináltam több alkalommal is még sem látok számokat, mitől lehet ez :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31426) Fecogame


Fecogame
veterán

Szeretnék Win7-et telepíteni egy CF kártyára ( IDE to CF átalakítóval működik rajta jelenleg is egy XP Pro ), de a telepítő nem ismeri fel, amikor a telepítés helyét kellene megadnom.

Már találtam egy XP-s drivert, azt betallóztam, de így sem ismerte fel. Hogyan tudnám rá feltenni mégis a Win7-et?

Microdrive a meghajtó, típusa Seagate ST640211CF

:R :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31427) Csontikka válasza Fecogame (#31426) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Win7 egy 4GB-os memóriakártyára? szerinte az eleve felejtős már a méretéből fakadóan is.

(#31428) Fecogame válasza Csontikka (#31427) üzenetére


Fecogame
veterán

Ráfér. RT7Lite :) Nem ezzel van a gond, hanem hogy nem ismeri fel a telepítő.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31429) Fire/SOUL/CD válasza Fecogame (#31428) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nyilván be kellene adagolni a W7-es driver-t... Feltételezem ilyet nem találsz hozzá...
Amúgy jelenleg valamilyen kártyaolvasóban van a CF kártya? (korábban írtad, hogy IDE2CF volt használva)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#31430) Pityu. válasza lck (#31416) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak az a gáz hogy most raktam újra a windowst kb 1 hete,tehát nem fogom megint újra rakni

malware

Minden mást lejátszik csak az ilyen fájlokat nem

RootRulez

Akkor ezekhez marad az FLV player

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#31431) emre válasza emre (#31420) üzenetére


emre
veterán

úgy néz ki ezt is megoldottam :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#31432) csecso22


csecso22
tag

Sziasztok
Vista termékkulcsa jó a Windows 7hez?

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#31433) lck válasza csecso22 (#31432) üzenetére


lck
senior tag

nem

(#31434) csecso22 válasza lck (#31433) üzenetére


csecso22
tag

Oké.Köszi

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#31435) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Olyan problémába ütköztem hogy nem tudok egy mappát átmásolni egyik particiórol a másikra. A mappa mellett egy lakat volt , amit próbáltam a neten olvasottak alapján eltávolitani de nem enged semmit azt irja nincs jogosultságom. És nem tudom megszüntetni az irásvédettséget sem.
mi a bánatot csináljak??

üdv

(#31436) nagyfejü válasza nagyfejü (#31435) üzenetére


nagyfejü
őstag

közben megoldottam!

(#31437) Fecogame válasza Fire/SOUL/CD (#31429) üzenetére


Fecogame
veterán

Jelenleg is a gépben üzemel egy XP alatt, de néha kiveszem és belerakom egy USB-s CF kártyaolvasóba, a Win8-as gépemhez. Ez miért számít?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31438) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi. Valaki megtudja mondnai , mit tudok csinálni , ha nem frissíti le magát az árfolyamos mini alkalmazásom, már 7. napja ? Próbáltam , hogy bezártam, majd újra kitettem az asztalra , de így sem jó...:/

3njoy the Lif3

(#31439) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, be lehet vhogy állítani, hogy a különböző vinyók más tétlenségi idő után kapcsoljanak ki?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31440) concret_hp


concret_hp
addikt

MSDNAA licences win7 a legutóbbi reinstall óta sz@rakodik, évek óta ezt í kódot használom amúgy.

azt írja hiba történt az aktiválás során, hibakód 0xC004C020
gugli vmi mennyiségi aktiválás hibát dob, de valahogy nincs kedvem végignézni a support oldalát :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31441) lck válasza concret_hp (#31440) üzenetére


lck
senior tag

Aktiváld telefonon.

(#31442) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, 3 napja kezdett olyat csinálni a gépem, hogy miután bekapcsolom egy bizonyos idő után újraindul... Utána hibátlanul megy egész nap, majd következő nap mikor bekapcsolom megint újraindul egyszer..
Van mikor újra is indul van mikor elfejelt... Ha elfejet és miután resetelem nem bootol, csak ha áramtalanitom.
Utána nagyon nyögvenyelősen indul be windows.. rengeteg ideid teker vinyó, egy idő kell mire háttér is bejön meg sok ikont nem tölt be ora mellett.. A megszokottnál ilyenkor 2x lassabban áll fel a rendszer..
Se hibakód se hibaüzenet se semmi ami alapján el lehetne indulni..
Mit kezdjek vele? :S
Vírus nincs.. chkdsk parancs? Prefetch fájlok törlése, vagy valami hasonló? Esetleg merülő gombelem alaplapban?
Előre is köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#31443) Visormail válasza Zirowe (#31439) üzenetére


Visormail
addikt

A windowsban nem. Valaki azt írta hogy a hdsentinel képes rá. Én ezt találtam benne, gondolom erről beszélt Lemez/fejlett energiagazdálkodás:

concret_hp: lementhetted volna az Advanced Tokens Manager-el újratelepítés előtt, azzal vissza tudnád állítani (ha nem változott a gép) akkor is ha már lejárt a kódod.

erikke17: igen nyilván lemezellenőrzés, hdsentinel, vinyó adatkábelét is ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31444) erikke17 válasza Visormail (#31443) üzenetére


erikke17
őstag

Kábelt már ellenőriztem, vinyóval szerintem nincs gond mert gyors.. Csak a nem helyes rendszerleállítás után lassan indul be a windows.. Mert ma gyorsan bekapcsolt, majd érdekes mód újraindulása után megint gyorsan.. És most nem kellet vele cécóznom h nem bootol..

Lemez ellenőrzést miként? :) vagy a chkdsk parancsra gondoltál? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#31445) Visormail válasza erikke17 (#31444) üzenetére


Visormail
addikt

Sajátgépben a c-re jobb gomb tulajdonságok, eszközök fülön ellenőrzés. Ez ugyanaz mint a chkdsk csak nem parancssorból indítva. Vinyót nem szerintemre mérjük, hanem hdsentinel-el.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31446) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok!
Win7-et pendriveról szeretnék telepíteni, milyen programot ajánlotok rá?
Köszi.

(#31447) #51177472 válasza #51177472 (#31446) üzenetére


#51177472
törölt tag

Megvan már.

(#31448) Zirowe válasza Visormail (#31443) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31449) Lenry


Lenry
félisten

hogyan állíthatom be, hogy az elinduló programok NE az elsődleges monitoron tegyék ezt?
hogy tudjak a TV-n játszani, azt állítottam be elsődlegesnek, de így most minden a kikapcsolt TV-n jelenik meg először, és bár már tettem fel egy programot, amivel bill.kombóval át tudom pakoltatni 1-1 képernyőnyit az aktuális ablakokat, de ez még így is macerás

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31450) spiritex


spiritex
veterán

Nem tudjátok esetleg, hogy a CCleaner miért találja ezt a hibát? Hiába töröltetem a registry-ből, újraindítás után megint megjelenik. Ha magát a file-t törlöm a system32 és syswow64 könyvtárakból, akkor ugyan nincs CCleaner hiba, viszont van windows hiba, hogy nem találja a dll-t. Amúgy nem nagy gond, csak idegesít, hogy miért jött most ez elő, és miért jön vissza, amikor régen, ha kipucoltam a registry-t CCleaner-rel, akkor nem képződtek újra a hibák, ez viszont valamiért újra és újra megjelenik.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.