Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Monyos válasza brd (#25248) üzenetére


Monyos
aktív tag

Mivel formázta a vinyót és egy új rendszer került a helyére, így lehetetlen azt a kulcsot visszahozni + elmondása szerint csak simán "ctrl + C -> ctrl + v" -vel másolta át a fájlokat. Tehát erről a kulcsról ő nem is tud, ezért érdekes a dolog. :U

Hát akkor megmondom neki, hogy kuka az összes adat amit "megmentett".

Azért köszönöm a segítséget mindenkitől! :R

[ Szerkesztve ]

(#25252) PumpkinSeed válasza andris811 (#25250) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez erősen függ a hardverezéstől is. :) Letudnád írni milyen specifikációk vannak a gépekbe?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25253) andris811 válasza PumpkinSeed (#25252) üzenetére


andris811
tag

Az enyémben i3-as proci, a másikban pedig p4. Tehát ez egy kicsit újabb gép... A másiknak nem is tudom a pontos adatait :( De közben rájöttem, hogy usb külső merevlemezre nem is engedi telepíteni a Windowst, a gépbe betenni pedig nem tudom, mert nekem SATA csatlakozóim vannak, a hdd pedig IDE-s... Úgyhogy nem tudom, hogy tudnám megoldani.

(#25254) fdisk


fdisk
őstag

Tegnap tettem újra az os-t.(win 7 64)
Ez a betűhiányos állapot mitől lehet?
Ha ráviszem a szövegre az egeret akkor helyre ugrik,és normálisan látszik minden betű.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#25255) PumpkinSeed válasza andris811 (#25253) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az úgy nem menne, amúgy miért nem megy a bootolás?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25256) andris811 válasza PumpkinSeed (#25255) üzenetére


andris811
tag

Passz... Átraktam biosban elsődlegesre a dvd-t/pendrive-ot, de mindig átugorja a rendszerindításkor... Ezen a gépemen működnek, úgyhogy valami azzal a géppel van :(

(#25257) PumpkinSeed válasza andris811 (#25256) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Próbáld meg, hogy kiveszed a bootsorrendből a HDD-t. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25258) brd válasza fdisk (#25254) üzenetére


brd
nagyúr

Ez milyen böngésző? A HW-gyorsítás kikapcsolása nem segít? IE-nél (pipa be, ahogy a képen van). Ha segít, akkor esetleg hagyd úgy, vagy másik VGA drivert próbálj ki.

The only real valuable thing is intuition.

(#25259) fdisk válasza brd (#25258) üzenetére


fdisk
őstag

Firefoxot használok.
De úgy néz ki segített a hw gyorsítás kikapcsolása.
:R

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#25260) Krystal_s válasza andris811 (#25253) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én úgy próbálnám meg, hogy klónoznám Win7-et a külső vinyóra Macrium Reflect-el. (Ghostolás topikban van leírás, ha nem tudod hogyan kell)
A másik gépen talán elindulna a Windows, majd minden drivert el kell távolítani és a nyomokat is takarítani...
A másik lehetőség a Network booting, amennyiben van ilyen lehetőség az adott gép biosban, de ez már bonyolultabb dolog.

(#25261) PumpkinSeed válasza Krystal_s (#25260) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

P3-as gépeknél a network booting sajnos nem támogatott, az első lehetőségre én is gondoltam, és a telepített operációs rendszertől függően a telepítő lemez helyre is állítja mindenféle állítgatás nélkül. De mivel, i3-ról vált Pentium 3-ra olyan anomáliák jelenhetnek meg a futó rendszerben amit a driverek kicserélése nem tudna kiküszöbölni. Elképzelhető az is, hogy hiba nélkül megy 3-4 évet, de az is lehet, hogy hibákkal lesz teli. Ez kétesélyes.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25262) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy Windows 7 Pro rendszerrel telepített gép. Egy Asrock M3A UCC alaplap van a gépben és sehogysem lehet a hang drivert felrakni mert ezzel a hiba üzenettel leáll a telepités: 1607 unable to install installshield scripting runtime.
Minden más program feltelepül kivétel nélkül csak a hang nem akar. Via VT1705 audio chip van az alaplapon. Próbáltuk az Asrock oldlaán lévőt is és a Via oldaláról elérhető legfrissebet is. Frissen telepített windows 7-ről van szó. Ultimate, Home Premium és Professional verzióknál is ez a helyzet. Frissítések felvannak rakva és mégsem jó. Szolgáltatásoknál nézve is minden jónak tünik még az elérési útvonal is.
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#25263) Baluka71 válasza spiritex (#25211) üzenetére


Baluka71
tag

Szia

Megcsináltam:
reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel0" /f /v TreatAsInternalPort /t REG_DWORD /d 0x00000001

reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller0\Channel1" /f /v TreatAsInternalPort /t REG_DWORD /d 0x00000001

De csak az egyik winyó tűnt el az eltávolítható USB eszközök közül.

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#25264) petya84b


petya84b
tag

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a Win 7 enterpriseban levő rendszer visszaállításnál be lehet azt állítani hogy minden újraindításnál állítsa vissza a korábban beállított állapotot? Vagyis ha bármit állítgatnak a gépen letöltenek telepítenek és kikapcsolják a gépet a köv indításkor újra a tiszta win 7 legyen ott. Vagy ez csak másik programmal működik?

(#25265) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Service Pack 1 telepítésénél folyamatosan 0x800F0A12-t kapok.
Próbáltam innen mindkettőt, de nem jó. Van a gépem egy másik HDD-n egy linux, meg bootloader, próbáltam ,hogy kihúzom addig azt a vinyót, de akkor bootolni se tudok. Mit csináljak?

(#25266) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Meg lehet valahogy oldani, hogy bizonyos programok ne tudják használni a mélnyomót, csak a két hangszórót?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#25267) brd válasza utgyuru (#25265) üzenetére


brd
nagyúr

Próbálj meg csinálni a Win7-es partícióra is egy működő bootmenüt: aktiváld a Win7 partícióját, húzd le a másik HDD-t, indítsd el a telepítőt, és ott, vagy automatikus javítás (és ezt csináld meg 3x, úgy, hogy a telepítőt is közben újraindítod), vagy ugyanitt a parancssorba:

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

The only real valuable thing is intuition.

(#25268) spiritex válasza Baluka71 (#25263) üzenetére


spiritex
veterán

Lehet, hogy a másik vinyó a Channel 2-n van vagy a Channel 3-on. A Controller se biztos, hogy 0-s.. Meg kéne nézni a pontos helyét a másik vinyónak a Device Manager-ben.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25269) Krystal_s válasza PumpkinSeed (#25261) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nálam a régebbi p4-es noti biosban is volt network booting lehetőség, de nem próbáltam, mert nem olyan egyszerű használni a leírások szerint. :U
A klónozást én megpróbálnám. Tudom nem 100%, hogy működni fog (eszközfüggő), de hátha és a semminél jobb lenne egy olyan gépen, amire máshogy nem lehet rendszert telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#25270) gerisz23 válasza andris811 (#25250) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha gond van a bootal a másik gépeden,akkor egy telepített rendszer hogy indítana el?amúgy próbáltam,ha más pl az alaplap akkor nem fog indulni a telepített vezérlők miatt.Jártam már úgy,hogy zsír új gépen a dvd olvasó volt rossz,azért nem bootolt lemezről

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#25271) Steelmanus válasza fdisk (#25259) üzenetére


Steelmanus
addikt

A hw gyorsitast kapcsold vissza, mert egyszerubb atirni egy konfiguracios erteket az FF-on belul.
A FireFox topikban olvashatod.
Ha kikapcsolod a gyorsitast akkor elvesztes minden olyan funkciot amit arra optimalizaltak.
Pl a YT videokat nem a videokari szamolja hanem a proci. Igy ha tobb dolgot csinalsz a gepen pl dolgozol, akkor a procit terheled es esetleg lassulnak a megnyitott munkak.

[ Szerkesztve ]

(#25272) DS39 válasza Steelmanus (#25271) üzenetére


DS39
nagyúr

A YouTube videókhoz nincs köze a Firefox hw gyorsításának, a Flash playernek külön van hw gyorsítása, és ott az számít.

(#25273) redhunter


redhunter
senior tag

Tud esetleg valaki abban segiteni hogy Win 7 rendszeren pár napja a modemem bontogatja a kapcsolatot. Az az érdekes hogy ilyenkor amikor nincs internet akkor az mégis ugy érzékeli hogy csatlakoztatva van de én nem birom bontani és ujra inditani hanem csak a gép ujra inditás segit.Nem tudom hogy ez ide tartozik e vagy a modem szarik be lassan?

PSN - RedFoxHun

(#25274) Sub-ZeRo válasza redhunter (#25273) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem szolgáltatói hiba lesz. Nekem a multhéten volt ilyen problémám. Nem is beszélve arról, hogy a 8 megás netem, még az 1-et sem érte el. Annyira jó volt... :(((

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25275) kungzi


kungzi
veterán

Hali

Surgos!!!

Win8 van a gepen, usb-rol visszaraknam a 7-t, de mikor belep a telepitobe kikapcsol a billentyuzet es az eger is. Nem tudok veluk mit csinalni. Segitsetek, surgos. Koszi

(#25276) Sub-ZeRo válasza kungzi (#25275) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Biosba állítsd be a legacy usb-t és akkor nem fog elmenni telepítés közben.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25277) kungzi válasza Sub-ZeRo (#25276) üzenetére


kungzi
veterán

Proba, koszi

Usb 2.0 es 3.0-n is enabled, de megis elmegy. Vagy disabled legyen?

[ Szerkesztve ]

(#25278) Sub-ZeRo válasza kungzi (#25277) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Legacy usb support, vagy mit kell keresned.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25279) kungzi válasza Sub-ZeRo (#25278) üzenetére


kungzi
veterán

Enabled, de meg mindig kikapcsol :(

(#25280) Sub-ZeRo válasza kungzi (#25279) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen alaplap?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25281) kungzi válasza Sub-ZeRo (#25280) üzenetére


kungzi
veterán

Asus a99x evo r2.0, fx konfig

(#25282) andris811 válasza gerisz23 (#25270) üzenetére


andris811
tag

Igen, már rájöttem, hogy lehetetlen az eredeti elképzelésem. Viszont a boot nem működik, akkor sem, ha pendrive-ról próbálom, nem csak a dvd-ről. Szerintem elviszem szervizbe, mert fogalmam sincs mi a baja...

(#25257) PumpkinSeed: Már kivettem a hdd-t, úgy sem bootolt dvd-ről/pendrive-ról...

[ Szerkesztve ]

(#25283) Sub-ZeRo válasza kungzi (#25281) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bios, Advanced, és ott az usb-nél ha kikapcsolod az usb3 -at meg a legacy mod-ot? Lehet az kavar be neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25284) kungzi válasza Sub-ZeRo (#25283) üzenetére


kungzi
veterán

Igy is lekapcsolja. A tokom eldurran komolyan mondom :W

(#25285) spiritex válasza kungzi (#25284) üzenetére


spiritex
veterán

Dugd az egeret próbaképpen abba az usb-be, ahol most a pen van, a pen-t meg máshova.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25286) kungzi válasza spiritex (#25285) üzenetére


kungzi
veterán

már nem érdekel :) próbálom megszokni a win8-t :DDD

(#25287) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Szabad már telepíteni win 7 re az Internet Explorer 10 et?Nem szarakodik már mint anno olvastam,már nállam bent van a frissítések közt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#25288) PumpkinSeed válasza Pityu. (#25287) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én még most se halottam felőle jót. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25289) Pityu. válasza PumpkinSeed (#25288) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor lehet várni kell még vele

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#25290) PumpkinSeed válasza Pityu. (#25289) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én amúgy se használom, de érdemes várni vele. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25291) DS39 válasza Pityu. (#25287) üzenetére


DS39
nagyúr

nyugodtan telepítheted, semmi baja, ez már teljes verzió. :K
(az IE9-et magasan veri)

szerk: nálam igen, plugineket is szépen kezeli, flash, java stb, a HTML5 és CSS3 kezelése is egész jó, persze nekem se első számú browser (Firefox párti vagyok a kiegészítők ill. a testre szabhatóság miatt), de átlag felhasználásra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#25292) Pityu. válasza DS39 (#25291) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval akkor már hibátlanúl működik?

Én is firefoxot használok de van hogy bevetem az Internet Explorert is

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#25293) jeni


jeni
félisten

Üdv
A frissítés nagyon elbaltázott valamit a rendszeremben,mert nem is lehet megtalálni (hiába megyek rá a minialkalmazásra arra kattintva,nem is reagál) a tapétán a minialkalmazásokat.

Ezt is próbáltam,végig menve mind OK,Újra indítottam és akkor se jönnek be az minialkalmazások.
Mi lehet a gond?
Windows 7 pro magyar változat van fent a gépemen.

[ Szerkesztve ]

(#25294) PumpkinSeed válasza jeni (#25293) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Volt már egy hasonló gond, hosszas viták után a megoldás az lett, hogy MS bug, és egy fórumozó már írt is az MS-nek. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25295) fdisk válasza Steelmanus (#25271) üzenetére


fdisk
őstag

Kipróbálom ezt a megoldást is.
Remélem jó lesz.
Köszi a segítséget!

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#25296) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Lehet hogy nem win7 probléma de valahol el kell kezdenem. Az op rendszer ssdn van. Ha épp nem megy a merevlemez és kikapcsolom a gépet, akkor előtte mindig felpörgeti. Hol hete ezt kikapcsolni?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#25297) Monyos válasza zorzy4 (#25296) üzenetére


Monyos
aktív tag

Vezérlőpult - Energia gazdálkodási lehetőségek - Séma beállításainak módosítása - Speciális - Merevlemez: SOHA
Így nem fog kikapcsolni a merevlemez, mindig pörögni fog.

(#25298) zorzy4 válasza Monyos (#25297) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm, de én azt akarom hogy ha lekapcsol, nem kapcsoljon vissza kikapcsolásnál.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#25299) fdisk


fdisk
őstag

Erre tud vki választ adni,h lehetséges-e?
Az os egyébként több mint 2 éves volt. :D :B

Egy nagyon fontos dolog kimaradt a kérdéseim közül.
Elég sok proginál csinál olyat,h nem telepíti fel,vagy ha már feltelepült akkor indítás után leáll az adott progi.(általában ha egyszer leállt,utána már soha többé nem indul el,mindig leáll.Ergo az a progi utána használhatatlan.)
Sokszor az ntdll.dll a hiba oka.
Megpróbáltam,úgy hogy külön leszedtem azt a dll-t,de tc-ből nem engedi felülírni az eredetit.
Egy példa:

Mi a tökömért csinál ilyet? :O

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#25300) #68216320


#68216320
törölt tag

A msdownld.tmp könyvtár törlés után kb. 30 percre újra megjelenik. Tudja valaki, hogy mi a fene használja folyton és hagyja a gépen tök üresen?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.