Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Lenry válasza LOTR (#25149) üzenetére


Lenry
félisten

kapcsold vissza a lapozófájlt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25152) acsati válasza acsati (#25092) üzenetére


acsati
aktív tag

Erre tud valaki nekem ötletet adni, hogy mi lehet vele?

(#25153) Lenry válasza acsati (#25152) üzenetére


Lenry
félisten

nincs fönn másik vírusirtó? mert akkor nem fogod tudni használni a Defendert.

sárga háromszögek ellen pedig a gyártó weboldalán lévő drivereket javaslom átnézni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25154) spiritex válasza acsati (#25152) üzenetére


spiritex
veterán

Ha megnézed a Szolgáltatások (Services) között, akkor ott nincs Letiltva?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25155) konyi79


konyi79
addikt

Hali!
Az imént leszedett a win7 32bit-em egy tetemesebb frissítést, azóta az agyamra megy. Az egérműveletek valamitől megváltoztak. Pl ha a tálcán lévő gyorsindító ikonra ha rákattintok, nem elindítja, megfogja és huzigálja össze-vissza, de akár egy hiperhivatkozásra is duplán kell kattintanom. Van valakinek ötlete, hol keressem a visszavezető utat?

(#25156) PumpkinSeed válasza gerisz23 (#25148) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ebben az esetben érdemes letölteni a bulk in interface drivert az internetről és manuálisan telepíteni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25157) PumpkinSeed válasza LOTR (#25149) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Meg kell nézned a folyamatkezelőben, mert valami folyamatosan futó dolog megtelítheti a memóriát. 4GB-nál még szerintem érdemes visszakapcsolni a virtuális memóriát, hogy az ilyenek azon fussanak. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25158) PumpkinSeed válasza Teodor52 (#25150) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem dob valami hibaüzenetet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25159) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Elég furcsa dologgal kerestek meg ma. A segítségemet kérték,de én még ilyennel nem találkoztam. :U

Az illető "szoftverhamisítás áldozatává vált", ezért beszerzett egy új Windows-t (Win 7 x64) és a windows újra telepítése előtt lementette a rendszer partícióról egy másik partícióra azokat a dolgokat amik kellettek neki. Az új windows gond nélkül felment, minden oké. VISZONT!

A következő kép fogadta amikor meg akarta nyitni a lementett fájlokat:
[link]

A régi rendszerről átrakott fájlok neve ZÖLD lett és ha például meg akar nyitni közülük egy képet akkor ezt az üzenetet kapja: "Önnek nincs megfelelő jogosultsága a fájlt tartalmazó mappa elérésére."
Itt egy kép róla: [link]

Gondolom a "szoftverhamisítás áldozatává válása" miatt lettek letiltva, esetleg kódolva a fájlok. :F
Természetesen Rendszergazdaként van bejelentkezve, más fiók nincs is aktiválva a rendszerben.

Van lehetőség a fájlok megmentésére? Vagy mit tud ilyenkor csinálni?
:R

[ Szerkesztve ]

(#25160) PumpkinSeed válasza konyi79 (#25155) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Például ott, hogy a frissítéseket letörlöd, majd ha szükségesek számodra akkor egyesévvel visszateszed, és megvizsgálod, hogy melyik csinálta ezt, és azt letörlöd és a maradékot visszateszed. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25161) PumpkinSeed válasza Monyos (#25159) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Egyáltalán nem csinál olyat a Win, hogy letilt mappákat. Saját tulajdonba kell őket venni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25162) konyi79 válasza PumpkinSeed (#25160) üzenetére


konyi79
addikt

Meglett köszi!
A bluetooth-os egér okozta a galibát, pontosabban a bluetooth driver. Ott akadt össze valami, le kellett szedni meg újrarakni.

Még egyszer köszi!

(#25163) Teodor52 válasza PumpkinSeed (#25158) üzenetére


Teodor52
senior tag

Eseménynaplóba van egy bejegyzés,de amúgy mikor működése leállt ablakot dobja akkor nincs mellékesen semmi üzenet!
[link]

(#25164) acsati válasza Lenry (#25153) üzenetére


acsati
aktív tag

Nem, nincs fent más, de a Windows Update se működik.

(#25154) spiritex: nem találtam a listán, semmi erre utalót, (se a win update, se a defender) így nem hiszem, hogy le lenne tiltva

(#25165) gerisz23 válasza Monyos (#25159) üzenetére


gerisz23
őstag

1 Próba megoldásra:Jobb klick egérrel megnyitás rendszergazdaként.
2 ha nem megy akkor meg kell adnia magának a rendszergazda jogot,googleba beírod van fent rá módszer,ha nem lenne meg akkor majd belinkelem
A lényeg hogy a win7 alapjáraton nem adja meg a rendszergazda jogokat,hiába írja hogy a jogosultságod megvan,mégsincs meg

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#25166) spiritex válasza acsati (#25164) üzenetére


spiritex
veterán

Erre gondoltam:

Ez ott kell, hogy legyen. Win gomb + R és ide írd be, hogy services.msc. Nézd meg mi az állapota a Defender-nek.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25167) szaki1


szaki1
tag

Sziasztok!

Olyan kisebb problémám van a Win 7-tel, hogy az energia gazdálkodási sémái nem működnek.
Pl. beállítom, hogy fényerő csökkentés 3 perc
képernyő kikapcsolása 5 perc

de nem történik semmi, ill. egy pillanatra a megadott időben elsötétül a képernyő, de abban a pillanatban már vissza is kapcsol teljes üzemmódra.
Képernyő elhalványulás pedig egyáltalán nincs.

Ilyenkor mi a helyzet?

(#25168) Lenry válasza acsati (#25164) üzenetére


Lenry
félisten

véletlenül nem valami tuningolt Windowsod van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25169) Monyos válasza PumpkinSeed (#25161) üzenetére


Monyos
aktív tag

Köszönöm a segítséget, de még mindig ugyan az a helyzet. Az általad linkelt oldalon leírtakat elvégeztem, azt írja, hogy sikerült is: "A .... fájl vagy mappa tulajdonosi joga most "XY" felhasználóhoz tartozik.
Itt egy kép róla: [link]

(#25165) gerisz23:

Az általad ajánlottakat is megcsináltam, feloldottam a rejtett "Rendszergazda" fiókot is, jogokat is újra adtam, de semmi. Ugyan az a helyzet továbbra is.
Erről is csináltam képet: [link]

Valamint ami még furcsa, hogy a lent látható képen, tisztán látszik, hogy MINDEN JOG megvan a fájlhoz, tehát a windows azt írja, hogy teljes hozzáféréssel rendelkezem.
KÉP

:F

(#25170) acsati válasza spiritex (#25166) üzenetére


acsati
aktív tag

Jaaaa, hogy ott. Az állapota automatikus, de ahogy rámentem, hogy indítanám kidob egy üzenetet, hogy nem tudja elindítani ezzel a hibakóddal: 0x8e5e0247

(#25168) Lenry: Nem, szűz Win 7, ráadásul eredeti termékkulccsal.

(#25171) chungee


chungee
addikt

Estét!

A desktop felbontásom 1440x900. Játszani viszont 1280x800-on megy. Miután kilépek a játékból az összes megnyitott alkalmazás ablakai mérete kisméretre ugrik. Állandóan vissza kell állítani őket és ez zavaró. Van megoldás erre:F

(#25172) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Sziasztok! Most csináltam win reinstallt, és meglepve tapasztaltam, hogy nem mennek a minialkalmazásaim. Se a gyáriak, se az általam telepítettek. "Nem lehet kapcsolódni a szolgáltatáshoz" ezt írja a beépített valutaváltó. Próbáltam minden módszert, amit találtam (regedit, 32 bites sidebar.exe, 64 bites sidebar.exe) de ugyanolyan hulladék. Egyéni a problémám vagy esetleg valami új update kavart be? Utóbbiról sejtésem sincs mivel az összes frissítés ma települt, mármint az SP1 utániak. Valaki ötlet? :F

(#25173) gerisz23 válasza Monyos (#25169) üzenetére


gerisz23
őstag

Az úgy már izgalmasabb:s vírusirtóval ha ellenőrizteted akkor se enged hozzáférni?ez a rendszergazda dolog be szokott jönni,azt hiszem msconfigba írtam át a saját jogomat anno,a külön rendszergazda fiók felesleges sztem.Esetleg csökkentett módból nem lehetne hozzáférni a filokhoz?csak tippeket tudok adni:s amúgy a teljes rendszergazda jogot macerás megadni,azt gondolom megtaláltad neten.Kivenném a winyót aztán megpróbálnám külső lemezként más gépről megnézni,nem-e az új win kavar be vhogy

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#25174) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv!
Némi problémám adódott a megjelenítéssel.
Tünetek a következők: legnagyobb közösségi oldalon ha képeket nyitok meg egy-egy albumban, akkor felfelé görgetésnél minden egyes képfrissítési csík megjelenik. Konkrétan a böngésző felső határvonala ami befagy a képbe, illetve a chat ablakban a kurzor ugyan úgy.
Chrome-ot használok, VGA driver legfrissebb volt fent, visszatettem egy régebbi tuti stabilt, és azzal is csinálja.
Szokása mostanában egy egy lapnak a befagyása is. Pl az említett oldalt befrissítem miközben megy egy youtube videó, és befagy a böngésző.

(#25175) PumpkinSeed válasza Teodor52 (#25163) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Valami kompatibilitási hiba lehet, szerintem a WMP-be mikor elindítod, nem tudja értelmezni, így túlcsordul és hibaüzenettel kilép.
Próbáld meg, hogy avi-ból átkonvertálod avi-ba és akkor helyre teszi elvben.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25176) spiritex válasza sanyek2 (#25174) üzenetére


spiritex
veterán

Én is chrome párti vagyok, de egyre inkább az a véleményem, hogy ahogy frissül a program, az új verziókkal egyre több a gond, egyre gázabb a helyzet.
Próbálkozz meg a chrome parancsikonjának szerkesztésével. A "...chrome.exe" után próbáld egyessével odatenni ezeket a kapcsolókat és nézd meg melyik segít. Az első kettőt akár egyszerre is kipróbálhatod egy szóközzel elválasztva:
--disable-force-compositing-mode
--disable-software-rasterizer
--disable-gpu (ez a legdurvább, de nézd meg segít-e).

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25177) Bobó_20 válasza Bobó_20 (#25172) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Szerk.: úgy tűnik az általam telepített gadgetek sem kapnak netet...komolyan idegesít, hogy nem tudok rájönni mi ez a gond :DDD

(#25178) Winnie The P válasza Bobó_20 (#25177) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam megy az összes, múltkor volt egy kisebb leállás, írtam is a supportnak. Akkor azt írták tudnak a hibáról és dolgoznak rajta, majd egy nap múlva már jó is volt. A kapott e-mailt ide is belinkeltem.
#24887

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#25179) Teodor52 válasza PumpkinSeed (#25175) üzenetére


Teodor52
senior tag

Úgysem jó! :(

Leszedtem egy másik progit és azzal meg simán megy az avi!

(#25180) PumpkinSeed válasza Teodor52 (#25179) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én a VLC media player használom az minden lejátsz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25181) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Megint felteszem a kérdést, mert nem kaptam rá választ:

win7 alatt, miért villognak a böngészőm ablakai (bizonyos területek és elég random módon). Előző telepítéssel nem csinálta ezt. :U

All Black...

(#25182) spiritex válasza Stalker-2572 (#25181) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom a böngésző már nem ugyanaz.. biztos frissült azóta. Chrome? Másik böngésző is csinálja? Nem hiszem.

(#25183) Teodor52
Én meg a Daum PotPlayer-re esküszöm szintén gpu-s dxva-val.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25183) Teodor52 válasza PumpkinSeed (#25180) üzenetére


Teodor52
senior tag

Mirillis Splash Player EX Pro Gpu gyorsítással,amit nem próbáltam még de hamarosan kifogom!
De azért megkérdezném hogy miért van hogy egy darabig jó volt a wmp majd nem és most egy másik progival minden rendben már ami az avi formátumú fájlok lejátszását illeti?

[ Szerkesztve ]

(#25184) zolee0307


zolee0307
őstag

Üdv. Hogy tudom rávenni a media playert, hogy játszon le feliratot? Vagy érdemesebb feltenni egy màsik lejátszót?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25185) Stalker-2572 válasza spiritex (#25182) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Igazából más ablakkal is csinálja..

All Black...

(#25186) Tosee válasza zolee0307 (#25184) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Rakd fel az MPC-HC -t! Mindent lejátszik, és kodek pakkok sem kellenek hozzá! Természetesen boldogul a feliratokkal is...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#25187) PumpkinSeed válasza zolee0307 (#25184) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A media playert sehogy. :)

VLC media player az visz mindent oda behúzod a feliratot és megjelenik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25188) PumpkinSeed válasza Teodor52 (#25183) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem pont win frissítés után történt ez?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25189) Teodor52 válasza PumpkinSeed (#25188) üzenetére


Teodor52
senior tag

De!
Legalábbis úgy érzékeltem hogy akkor lépett fel ez az anomália!
Azt megelőző este nem volt probléma!Feljebb belinkeltem miket telepített az update!

(#25190) PumpkinSeed válasza Teodor52 (#25189) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Próbáld, meg, hogy letörlöd a frissítéseket. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25191) Teodor52 válasza PumpkinSeed (#25190) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem szívesen nyúlok bele!
Most hogy az új progival megoldódott hagynám így!

(#25192) PumpkinSeed válasza Teodor52 (#25191) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor jó. Ha nincs vele probléma felesleges piszkálni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25193) Teodor52 válasza PumpkinSeed (#25192) üzenetére


Teodor52
senior tag

Rendszerre értetted hogy nincs vele baj ugye? :)
Mert a wmp még mindig problémás,de majd jön egy frissítés valamikor és akkor remélhetőleg jó lesz!

(#25194) Monyos válasza gerisz23 (#25173) üzenetére


Monyos
aktív tag

Próbálkozok még, de egyre fogynak a lehetőségek. :O
Laptopról van szó, ráadásul garanciás, úgyhogy a vinyót nem nagyon akarjuk kivenni. :(

+ ennyit találtam még róla a neten: "Green files names indicate that they are encrypted files."
Nem hiszem el, hogy nincs megoldás rá. :W
De akkor valószínűleg tényleg azért lettek titkosítva, mert "szoftverhamisítás áldozatává vált". Simán egyik partícióról a másikra másolástól nem lesz titkosított egy fájl. :U

[ Szerkesztve ]

(#25195) spiritex válasza Monyos (#25194) üzenetére


spiritex
veterán

A Total Commander mit mond?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25196) spiritex válasza spiritex (#25195) üzenetére


spiritex
veterán

A Take Ownership registry módosítás szerintem meg kell, hogy oldja a dolgot. Zip-et letölt, kicsomagol, dupla katt az Enable Take Ownership-re, majd végig Yes és OK. Eztuán ha a zöld betűs könyvtárra kattintasz jobb egérrel, válaszd ki a Take Ownership-et és jónak kell lennie.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25197) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Üdv

Most frissítette be a Win-t az Explolert a 10-esre, de indítanám és egyszerűen befagy a böngésző (mindig ez van ha indítom)

Más is tapasztalta ezt?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25198) Bogyó bá' válasza Dr. Romano (#25197) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én manuálisan tettem fel múlt hétvégén, nálam - eddig - hibátlanul működik.

Más: IE-alá létezik tökéletesen működő Adblock Plus, vagy hasonló reklámkiller progi?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25199) zolee0307 válasza PumpkinSeed (#25187) üzenetére


zolee0307
őstag

Kösszi, neked is Tosee. Megnézem majd ezeket, csak nem akarok külön lejátszót feleslegesen felrakni, ha megoldható lenne a feliratkezelés kodkpakk nélkül.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25200) Bobó_20 válasza Winnie The P (#25178) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

akkor várok, kösz az infót :))

szerk.: meg is gyógyult :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.