Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) hito


hito
nagyúr

Miért nem bootol a windows 7 nálam kölső vinyóról? A BIOS-ban elsődleges bootként van az USB HDD, rajta telepített windows 7, mégis a notiban lévő vinyóról bootol a win7. :U

Mind a három USB-n megpróbáltam, egyiken se bootol.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25102) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok ! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most telepítettem 6 db frissítést az update.n keresztül . Köztük volt az Explorer 10 is meg biztonsági based x64..... A lényeg az hogy végbement a telepítés, újraindítás minden oké kivéve nincs minialkalmazás. Egyszerűen már nem jelent meg ,és hozzá sem engedi rakni az alkalmazásokat :( Mint ha nem lenne a Windows -ban. Most akkor töröljem a frissítéseket ? Vagy hogy tudom előcsalni másképp ? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#25103) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv All!
Mivel tudnám lementeni a teljes C:\ meghajtómat?
Gondoltam kipróbálnám a Win8-at, és szeretném lementeni a mostani rendszermeghajtót (beállításokkal, paraméterekkel együtt), hogyha nem jön be az új Win, akkor könnyen vissza tudja tenni a jól bevált Win7-est.
Köszi

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#25104) Baluka71 válasza spiritex (#25089) üzenetére


Baluka71
tag

Köszönöm a segítséget.
Végül is sikerül a Win7 clone a Marcium Reflect-el.
Az eredeti Windowson visszaállítottam az MS AHCI drivert, utána átkapcsoltam a biost IDE módba és
úgy klónoztam. Mikor vége lett akkor rögtön az újraindításnál visszakapcsoltam az AHCI-t, és működik.
Most már csak azaz idegesítő dolog van (amiért annó lecseréltem az MS AHCI drivert Intel-re), hogy
megjelenik a winyó, mint lecsatlakoztatható (USB) eszköz.

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#25105) bucilali válasza mcwolf79 (#25103) üzenetére


bucilali
aktív tag

Sztem a Norton Ghost kiváló erre a célra, én is többször mentettem vele teljes rendszert. A 15. verziót használtam.

üdv

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#25106) Norby0001 válasza PumpkinSeed (#25100) üzenetére


Norby0001
csendes tag

próbálkoztam vele, de nem ment :S

A privit előbb észreveszem... :)

(#25107) Norby0001 válasza hito (#25101) üzenetére


Norby0001
csendes tag

3 dolgot tudok elképzelni:
1. biosban a boot prio rossz
2. a vinyó paticionálása rossz, és nem bootolható, legjobb ha legyalulod az egészet
3. rossz a boot fájl, wintobootic-kal rakd fel a képet, nekem ezzel ment :)

A privit előbb észreveszem... :)

(#25108) Baluka71 válasza mcwolf79 (#25103) üzenetére


Baluka71
tag

Marcium Reflect, nagyon jó és ingyenes program.
http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_koltoztetese_hdd-rol_ssd-re_klonozo_es_b/hsz_1-50.html

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#25109) spiritex válasza Baluka71 (#25104) üzenetére


spiritex
veterán

Örülök! Az idegesítő dologról a napokban már többször is volt szó, írtam is megoldást rá.

Szerk:
Na jó, 10 napja volt: #24675

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25110) hito válasza Norby0001 (#25107) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm! Az első kettőt kizárhatjuk. A sorrend jó, a win7 bootol róla szépen ha beteszem a notiba SATA-ra. De a harmadik dolog érdekelne. Mi is az egy picit pontosabban? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25111) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Egy pár hete olyan gond jelentkezett a rendszeremnél, hogy a nap folyamán egyszer csak nem működik az ESC gomb. Restart után ez a probléma megoldódik. Csak sajnos így naponta 1-2x restartolnom kell.
Először azt hittem vírus van a gépemben, de újratettem és mindjárt másnap már jelentkeztek a gondok megint.
Valaki tud segíteni mi lehet a gond? Idáig nem volt ilyen. Január óta van ez.
Előre is köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25112) Lenry válasza KAMELOT (#25111) üzenetére


Lenry
félisten

rossz a billentyűzet vagy az USB

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25113) KAMELOT válasza Lenry (#25112) üzenetére


KAMELOT
titán

Az a gond, hogy nem.
1. PS2-es a billentyű
2. Próbáltam USB-s billel is azzal is ugyan ezt csinálta.
Idáig simán ment minden.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25114) Lenry válasza KAMELOT (#25113) üzenetére


Lenry
félisten

képernyő-billentyűzettel is rossz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25115) spiritex válasza KAMELOT (#25111) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld lelőni a ccc.exe-t a Task Manager-ben.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25116) KAMELOT válasza Lenry (#25114) üzenetére


KAMELOT
titán

Megpróbálom!

(#25115) spiritex: Ezzel mit segítek ha lelövöm a ccc-t? Annak szerintem kéne menni mindig vagy nem? De idáig is ment a ccc és nem volt gond.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25117) spiritex válasza KAMELOT (#25116) üzenetére


spiritex
veterán

A ccc-nek van egy forróbillenytű támogatása, ami néha összeakad más programokkal, így pl. a CS4-es Photoshop-pal. Ha leállítod kiderül ez okozza-e a gondot. De a ccc menüjében is le lehet tiltani a forr.bill. támogatást. Gondolom eddig is futott, de lehet, hogy frissült, vagy felraktál egy CS4-et, pl.
Olyan is van, hogy az Intel HD Graphics driver akad össze a CS4-es Photoshop-pal, ebben az esetben annak a tray ikonján belül kell letiltani a forr.bill. támogatást.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25118) PumpkinSeed válasza hito (#25101) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Próbáld meg az, hogy a belső SSD-t teljesen kiveszed a BOOT sorrendből.
Ha nem megy akkor teljesen kapcsold le BIOS-ból a belsőt.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25119) KAMELOT válasza spiritex (#25117) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja itt a másik. CS4 idáig is volt. AKkor szerintem ccc frissülhetett. Ha kikapcsolom a CCC-t nem lesz gond?
Mondjuk úgy, hogy Premiere, Photoshop, illustrator és még pár ilyen progi van fent nekem.

(#25121) spiritex: Most kikapcsoltam fullosan a CCC-t. Meglátjuk mit fog csinálni. Addig is köszi szépen a segítséget. Majd írok, hogy mi lett a vége.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25120) PumpkinSeed válasza kengyel (#25102) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ilyen problémám nekem is volt már, de amit próbáltam semmi nem ment, azt csináltam, hogy visszaállítottam, és azóta nincs vele problémám.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25121) spiritex válasza KAMELOT (#25119) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld először a hotkey support-ot letiltani a ccc-ben. De mivel olyat is lehet, hogy az ember kikapcsolja a ccc automatikus indulását a win-nel, így akár azt is megpróbálhatod másodiknak.
(CS5-ben már javították ezt a dolgot, így avval már nem akad össze a ccc hotkey supportja.)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25122) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Több monitorom van, és amikor fullscreen rakok egy ablakot, akkor a másik monitoron villogás jelenik meg. Tudom h az aero felület vmi hibája, mert átlóg a keret a másik monitorra és ez megbolondítja a rendszert :U Melyik feature-t kell kikapcsolni? (Nem kell az egész aerot az tuti)

All Black...

(#25123) hito válasza PumpkinSeed (#25118) üzenetére


hito
nagyúr

Teljesen lekapcsolni? Olyat lehet? :) Azt hittem csak sorrendet lehet állítani.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25124) kengyel válasza PumpkinSeed (#25120) üzenetére


kengyel
nagyúr

Próbáltam a rendszer visszaállítást ,de nem oldotta meg :( Akár mit csinálok vele egyszerűen nincs minialkalmazásom. Most letörlöm a frissítéseket ,ha az sem hozza vissza akkor újrahúzom a rendszert. Ilyen még nálam nem fordult elő. És köszönöm a válaszod.

kengyel

(#25125) PumpkinSeed válasza mcwolf79 (#25103) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Backupot készítesz a lemezképről. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25126) PumpkinSeed válasza Norby0001 (#25106) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt találtam neked, bár lehet próbálkoztál már vele.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25127) KAMELOT válasza spiritex (#25121) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor megint tanultam valamit! Köszi a tippeket!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25128) PumpkinSeed válasza hito (#25123) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem a BOOT sorrendnél, hanem Ami BIOS-nál tudom csak, ott Advanced beállítások. Van olyan, hogy Master/Slave és ott valamelyiknél van az adathordozód.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25129) spiritex válasza KAMELOT (#25127) üzenetére


spiritex
veterán

Találtam egy ilyet, ha az előzőek nem segítenének.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25130) KAMELOT válasza spiritex (#25129) üzenetére


KAMELOT
titán

OK. Egy sör egy fél az ajándékod a sok segítségért! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25131) spiritex válasza KAMELOT (#25130) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, de csak ha beválik valamelyik tipp. :)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25132) Steelmanus válasza spiritex (#25109) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez a megoldas jo az MS AHCI-re, de masik AHCI driver - esetunkben Intel - ott mar nem mukodik a dolog.
Esetleg keresni kell a - ha van a BIOS-ben - SATA csatlakozonkent tilthato opcio, a neve altalaban OnChip SATA ESP
Ez tiltja az OS fele hogy az ott beallitott SATA portokat eSATA-nak nezze.

[ Szerkesztve ]

(#25133) spiritex válasza Steelmanus (#25132) üzenetére


spiritex
veterán

A kolléga azt írta, hogy már visszaállította ms ahci-re, úgyhogy jónak kell lennie.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25134) kengyel válasza PumpkinSeed (#25120) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nos egyenlőre megoldottam hogy, kitöröltem a frissítéseket és újraindítás után visszajöttek az alkalmazások :) Most teszek még egy próbát ,megint telepítem csak az IE 10 nélkül.

kengyel

(#25135) PumpkinSeed válasza kengyel (#25134) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Valami biztos blokkolta. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25136) kengyel válasza PumpkinSeed (#25135) üzenetére


kengyel
nagyúr

Valami gond van nálam az IE 10 el :(( Azt a frissítést kihagyva rendben működik a gép. Mondjuk nem is kell a 10-es IE :) Jön most a hosszú hétvége ,és átpakolom az egész gépet. Úgy is régen volt már.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#25137) KAMELOT válasza kengyel (#25136) üzenetére


KAMELOT
titán

Mozillával jobban járnál.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25138) PumpkinSeed válasza kengyel (#25136) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én is szoktam ilyet játszani, minden hónapba átpakolom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25139) Steelmanus válasza spiritex (#25133) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor Elnezest Kerek figyelmetlen voltam :((( En is nemreg csereltem lapot, es az MS AHCI hat eleg lassucska, de megoldasnak jo.

(#25140) Steelmanus válasza kengyel (#25134) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az IE 10 ala kell egy DX 11.1 frissites Van vagy nincs DirectX 11.1 a Windows 7-re? ezt a nem kotelezo frissitesek kozott fogod megtalalni mar regebben kiadtak.

Manualisan ez a ket frissites az OS-nek (X32/X64) megfeleloen:

Lehet ezert nem mukodik az IE 10.

[ Szerkesztve ]

(#25141) kengyel válasza Steelmanus (#25140) üzenetére


kengyel
nagyúr

Megnéztem és benne van a frissítési listában mint sikeres. Azt hiszem a hétvégén újrarakom a gépet és akkor talán rendben lesz. Köszönöm a segítségeteket. Most is második indításra rakta ki az alkalmazásokat :(((

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#25142) alienpapa


alienpapa
senior tag

Lehet-e egy .exe fájlhoz csinálni egy olyan parancsikont, ami mindig rendszergazdaként futtatja azt? :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#25143) Steelmanus válasza alienpapa (#25142) üzenetére


Steelmanus
addikt

Termeszetesen lehet. Jpbb klatty a parancsikonon, Kompatibilitasi ful onnan mar vilagos, kiadhatod ugy is hogy csak Te hasznald ilyen modban, vagy Mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#25144) alienpapa válasza Steelmanus (#25143) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm gyors válaszod, de pont ezért tettem fel a kérdést! Ugyanis egy olyan exe fájlról van szó, aminek sajnos nincs kompatibilitás fül a tulajdonságai között. :(

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#25145) Steelmanus válasza alienpapa (#25144) üzenetére


Steelmanus
addikt

Oh, azt nem tudtam.

(#25146) spiritex válasza alienpapa (#25144) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld meg úgy, hogy az exe indítása alatt nyomva tartod a Ctrl-Shift gombokat. Fel fog jönni az UAC, amire mondj igen-t, ez meg fogja adni a jogokat a program adminisztrátorként való indításához.

Ha ez nem jó, akkor a parancsikon jobb egér / tulajdonságai alatt keresd meg a Parancsikon fület, azon belül pedig az Advanced-et, és ott lennie kell Run as administrator opciónak.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25147) alienpapa válasza spiritex (#25146) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm! A második megoldás segített! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#25148) gerisz23


gerisz23
őstag

Hello!olyan problémám van,hogy egy külső dvbt usb tunerem.feltelepítettem mellé mindent amit a gyártó ír,de az eszközkezelőben buli in interface drivert keres hozzá,amit nem tudtam letölteni sehonnan,anélkül pedig nem működik a szerkezet.Vkinek bármilyen ötlet?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#25149) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,
a problémám ez lenne: [link]
annyival egészíteném ki, mivel épp eszembe jutott, hogy a napokban töltött le valami frissítést a win7 és nagyjából azóta dobálja ezt a kevés a szabad memória hibaüzenetet, de most már szinte folyamatosan
köszi

One Ring to rule them all

(#25150) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Akadt egy problémám a windows média player-el!Avi formátumokat nem játsza le az mp4-et meg igen!Előtte egy win update volt és ezeket az [összetevőket] telepítette!

Mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.