Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) HZoli87 válasza Pierre75 (#24550) üzenetére


HZoli87
veterán

Most próbáltam ki, cikkből vissza a főoldalra és továbbra is tudok a billentyűzettel görgetni.

(#24552) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!
Tegnap frissült a W7. (Teljesen jogtiszta!). Azóta a tárcán a hangszóró ikon mellett megjlent egy piros pötty egy X-szel és azt írja ki, hogy "Audioszolgáltatás leállítva" Ezt szeretném visszaállítani, de nem találom a megfelelő opciót. Kérlek segítsetek! :W

[ Szerkesztve ]

W. A.

(#24553) Pierre75 válasza HZoli87 (#24551) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az a röhej, hogy most nekem is görget, de még tegnap is visszalépés után bill-re nem reagált.

[ Szerkesztve ]

(#24554) qwertly válasza PumpkinSeed (#24549) üzenetére


qwertly
addikt

Ismerem az oldalt de nem ez volt most a kérdésem ;) :P .

(#24555) DS39


DS39
nagyúr

felraktam én is a 10-est, azt kell hogy mondjam hogy egész jó lett, helyenként (bizonyos weboldalakon) még gyorsabb is, mint a Firefox. tökéletes lesz másodböngészőnek. :)

(#24556) Winnie The P válasza S-IW (#24512) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Köszi szépen a segítséget, eddig jól teszi a dolgát (EasyList).

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24557) Pityu. válasza W. A. Lacky (#24552) üzenetére


Pityu.
nagyúr

ha a hangszóró ikonra a tálcán jobb egér gombal rá kattintasz és a fel nyilló menüben lejátszó eszközök ott ha működik a hang pl a hangszórók mellet egy zöld pipának kell lenni ha nincs mellette zöld pipa hanem a piros pötty hogy le van tiltva rá kattintasz a hangszóróra jobb egér gomb és ott lesznek opciók

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#24558) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Másnál sincs a start menüben az IE10-re való frissítás után külön 64 bites IE indító? Hova lett vagy mostmár mindig csak a 64-es indul egyből?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24559) #41133696 válasza szabonagyur (#24558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs, csak azoknak akik kitűzték azt előzőleg, de a látszat csal, mert náluk is a hibrid indul :D

(#24560) King Unique


King Unique
titán

Fel lehet/szabad tenni egy a legújabb kiadású 3D-s CAD progi 64 bites verziója mellé a régebbi 32 bites magyar verziót (előzőhöz nincs magyarítás, de x funkciói miatt kéne...) :F Nem fognak összeakadni, rendszert borítani, elvileg külön mappába másolódnak, egy időben csak egyiket indítanám természetesen?

[ Szerkesztve ]

(#24561) ETOM válasza szabonagyur (#24558) üzenetére


ETOM
addikt

IE 10böl csak 64bites készült ha jól tudom. Bár win7-re még nem raktam fel.

(#24562) szabonagyur válasza ETOM (#24561) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nem is tudtam, nem használok már 32 bitet egy ideje :D

Bár ez alapján van 32 bites is :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24563) HZoli87 válasza szabonagyur (#24562) üzenetére


HZoli87
veterán

Persze, hogy van. A kolléga rosszul tudja.

(#24564) ETOM válasza HZoli87 (#24563) üzenetére


ETOM
addikt

Win8 alatt nincs vagy ott is van :F Ez zavart meg tényleg benéztem sorry. :B :B

(#24565) szabonagyur válasza ETOM (#24564) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudtommal van Win8ból is még 32 bites így gondolom van, csak ahogy már Win7 alatt is, Win8nál sincs külön exe a 32 illetve a 64 bitnek.

Mondjuk feladatkezelő alatt Win7 64 bitnél az elindított explorerre 32 bitest írt csak wtf :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24566) Petyyyyy válasza PumpkinSeed (#24521) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A tegnapi utolsó hsz. után pontosan úgy tettem ahogy írtad. Lepucoltam minden témát, csak az eredeti windowsos témákat hagytam fent. Restart, custom téma be, de nem használt. A kinek milyen a desktopja topikban pedig nincs reakció a problémára. Azóta újratettem a rendszert. (Amúgy is ideje volt)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24567) DS39 válasza szabonagyur (#24558) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs, hibrid verzió lett belőle, a bővítményeknél láthatod hogy egyszerre látja a 32 és a 64 bites plugineket is.

a képeden is látszik, az iexplore.exe, kettő van, amit kijelöltél, az nem a böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#24568) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok ! Lenne egy kérdésem. Telepítettünk egy windows 7 x64 Ultit. Na most valami nagyon nem jó ,mert a dátum mindig 2008-at mutat. A biosban nem találtam erre utaló hibát . Képet linkelek és légyszíves aki tud segítsen mi lehet itt a gond. Alaplap : Gigabyte GA-M57 SLI- S4

Bekapcsolás után ez az ablak fogad. Mi lehet itt a ziccer ?

kengyel

(#24569) Sub-ZeRo válasza kengyel (#24568) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az elem jó az alaplapon? Kókányolt win, vagy eredeti?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24570) RootRulez válasza kengyel (#24568) üzenetére


RootRulez
félisten

Vagy a BIOS rottyant meg vagy az elem merült le, bár ha nem huzzátok ki, azaz kap áramot a gép kikapcsolt állapotban is, akkor nem elem...

═════════════════════════════════════════

(#24571) kengyel válasza Sub-ZeRo (#24569) üzenetére


kengyel
nagyúr

Őszintén finoman írva technikás windows :) Én is az elemre gondoltam ,de rendesen kap áramot. Akkor lehet az alaplap haldoklik ? És nagyon köszönöm mindkettőtöknek a gyors válaszát :R Egy éve volt legutóbb a Bios frissítve.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#24572) PumpkinSeed válasza Petyyyyy (#24566) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24573) RootRulez válasza kengyel (#24571) üzenetére


RootRulez
félisten

Az újabb BIOS frissítéssel az a gáz, ha nem jön össze, akkor már lehet el se indul a gép, így még tudod használni, azt azért is nem ajánlom...

Mindenképp ki kéne próbálni egy másik elemmel is. A BIOS reset jumper körül nincs vmi odaragadva, ami vezető vagy jumper úgyfelejtve, ilyesmik? :DD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#24574) kengyel válasza RootRulez (#24573) üzenetére


kengyel
nagyúr

Na most a Bios frissítésből nincs újabb verzió, ez volt az utolsó. Majd most hétvégén próbálunk egy elemcserét, és egy másik windows felrakást ha ennek lesz értelme. Odaragadva nincs semmi a környéke teljesen oké. Igen legalább lehet használni. A boot után feldobott ablak lenne még zavaró. De annak ami megjelenik mi az utasítása, jelentése ? Ne haragudj hogy később válaszolok ,csak közben dolgozom. És köszönöm. Még valami elemet honnan lehet szerezni bele ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#24575) RootRulez válasza kengyel (#24574) üzenetére


RootRulez
félisten

A frissítés ebben az esetben azt is jelenti, ha a jelenlegi verziót teszed újra.

A windows felrakás fölösleges, ez annál "alapabb" hiba. Már hardver szinten vannak a gondok, nem szoftveresen, mármint nem oprendszeresen.

A hiba azt jelenti, hogy hibás a bios konfigja és betöltötte az alapértelmezett értékeket. Megpróbálhatsz létrehozni BIOS-ban egy 2. profilt. hátha azt megjegyzi.

═════════════════════════════════════════

(#24576) Petyyyyy válasza PumpkinSeed (#24572) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ugyan. Azért köszönöm az ötleteket. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24577) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Egy kérdésem lenne,adott egy gép 4GB DDR3-as RAM -al, alaplapi videókártya levesz kb fél gigát. Milyen win7-et tegyek rá szerintetek 32 vagy 64 bitest? A gép nem egy erőmű,szinte csak netezésre lesz használva,csak azt tudom,hogy 4 gigától a 32 bites már nem tudja megcímezni a memóriát :F itt,ugye 4 van,de mégis csak 3,5 :D .
Köszönöm szépen!

(#24578) dudu5130 válasza istnag (#24577) üzenetére


dudu5130
őstag

SZiasztok!

Melyik a leglebutítottabb Win 7 verzió? Mármint ami nem eszi annyira a gépet. Vagy mind egy kutya?

(#24579) PumpkinSeed válasza istnag (#24577) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem érdemes 64 biteset, mert ha leveszi azt a fél gigát és 32 bites van akkor az elég kevés lesz, amúgy is ha már van valami érdemes kihasználni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24580) PumpkinSeed válasza dudu5130 (#24578) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Home Premium 32 bites. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24581) Sub-ZeRo válasza dudu5130 (#24578) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 7 starter, de az cask előtelepített gépeken van jelen. Igen, mind egy kutya.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24582) King Unique


King Unique
titán

# 24560-ra vki :F

(#24583) kengyel válasza RootRulez (#24575) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon köszönöm a tanácsod ,és megpróbálok létrehozni egy másikat a Biosban :R

kengyel

(#24584) overclockerr


overclockerr
tag

Sziasztok!

Laptophoz kaptam egy oem Windows 7 Home Premium 64 bites licenszet, mivel már nincs meg a gép, más rendszert futtatóra váltottam, így felesleges nekem. Találtam egy vevőt rá, de nem tudom, hogy most nála fog-e működni ez a licensz? Ez ügyben kérnék segítséget, melyet előre is köszönök!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24585) Bogyó bá' válasza overclockerr (#24584) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Működni" valószínűleg fog, de nem lesz jogtiszta, mert csak azzal a géppel az, amivel hajdanán vetted. Tehát nem sokat ér...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24586) PumpkinSeed válasza King Unique (#24582) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem úgy kellene megcsinálni, hogy két külön partición vannak. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24587) overclockerr válasza Bogyó bá' (#24585) üzenetére


overclockerr
tag

Ki fogja írni, hogy nem jogtiszta vagy csak elvben vehető nem tisztának? 10k-ért vennék meg amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#24588) Bogyó bá' válasza overclockerr (#24587) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha nem volt még más gépen regisztrálva, akkor eredeti, "Genuine" lesz. De papírok nélkül egy esetleges ellenőrzéskor le fog bukni. (nincs számla, matrica, stb.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24589) Winnie The P válasza Bogyó bá' (#24588) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ki ellenőrizné (mondjuk egy magánlakásban)?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24590) King Unique válasza PumpkinSeed (#24586) üzenetére


King Unique
titán

C-n belül 32bites mappápa nyavalyogni fog, másik D-ről simán indul majd ?

amúgy :R

(#24591) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, érdeklődnék, hogy ezen hibaesemény vajon mit takarhat, illetve mi lehet a megoldás rá, én sajnos eddig nem találtam meg :(

Esemény neve: CLR20r3
eventid:1001

konkrétan a nexus mod managert futtatnám, de erre hivatkozva megáll, próbáltam kb mindent ami magánál a programnál szóba jöhet, de mivel egyik verzió sem indul, igy inkább a windózban keresem a hibát.

win7 x64, .net-et frissitettem, regclean is volt, egyébként csak ezzel a progival van baj, különben minden okés.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24592) mezis válasza Bogyó bá' (#24588) üzenetére


mezis
nagyúr

Az EU törvénye lehetővé teszi a használt szoftverek értékesítését. Még akkor is, ha a sw. gyártója ezt MáSként gondolja.

Ha már MS-éknél egy hw-el regisztrálva lett, valószínű, hogy magyarázkodni kell az újabb hw. miatt.

mezis

(#24593) Bogyó bá' válasza mezis (#24592) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OEM szoftverről volt szó, az pedig az adott hardverhez kötött.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24594) jss8


jss8
csendes tag

Sziasztok

Ma reggel lejött valami frissítés, aminek következtében (legalábbis eddig nem volt semmi probléma) véletlenszerűen eltorzulnak a betűk és a képek:

[link]

Mi lehet a probléma?

(#24595) overclockerr válasza Bogyó bá' (#24588) üzenetére


overclockerr
tag

Erre voltam kíváncsi, kutya nem ellenőrzi, otthoni géphez kell csak idegesíti már az embert, hogy állandóan kiírja, hogy nem eredeti. Akkor így már nyugodtan eladom, mert eddig attól tartottam nem fog majd eredetiként menni...

(#24596) PumpkinSeed válasza King Unique (#24590) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mivel két teljesen más fájlrendszerű partición vannak így elvben nem szabadna beleszólniuk egymásba. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24597) PumpkinSeed válasza jss8 (#24594) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha IE-t használsz nézd meg a beállításokat, hogy minden rendben-e, mivel asszem arra jött valami új frissítés, és bekavart nálad ez lehet a hiba. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24598) jss8 válasza PumpkinSeed (#24597) üzenetére


jss8
csendes tag

Firefox.

(#24599) vlevi válasza szabonagyur (#24565) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én már rájöttem (vagy csak bebeszélem magamnak), nincs baj azzal, ha a szoftverek 32 bitesek, és csak a rendszer 64. Nagyon kevés szoftvertől eltekintve (videószerkesztés, hasonlók), ahol kell a rengeteg memória, ezeken kívül tökmindegy. Mert egy böngésző mit profitálhat abból, ha 64 bites? Legfeljebb egy flashplayer bug miatt nem csak 2-4G RAM-ot zabál el egy memory leak, hanem mind a 16-ot. :DDD
Lehetőség szerint a driverek legyenek 64 bitesek, aztán kész.

(#24600) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Van egy kis probléma. Lehet, hogy nem ide tartozik, de van egy kis gyanú bennem a windows 7-el kapcsolatban.

Legfrissebbek a driverek! Ezt így ki lehet lőni. Volt másik router csere, és ethernet kábelt is cseréltem nincs változás. Az optikai kábel biztosan elég erős jelet ad le, mert más eszközről nézve okés a dolog. És teljesn vírus keresés is volt.
Úgy is volt nézve, hogy csak ez a gép volt online a többi offline.

A helyzet:

Öcsémék szóltak, hogy a gépen pár hete elkezdődött egy érdekes dolog, amikor Wow-on van vagy LOL-zik, MMO játékok mennek, akkor a WOW esetében sokszor kiírja neki a chat ablakba, hogy connect, disconnect, és lagol neki, pedig előtte nem volt ilyen. LOL esetében pedig csatlakozási problémák vannak.

Ez esetben kérdezném, hogy van-e a Windows 7-en olyan részletes hálozatfigyelő beépített progi, vagy diagnosztika, amivel tudnám figyelni a hálozatot? Task manager / Hálózatkezelő nem mutat többet 2%-nál... ami szerintem marhasság.

Igazság szerint lehet nem is a Windows 7-re kell gyanakodnom, de hogy mind a kettő játéknál előfordul, az már pöpet gyanús nekem :))

Ha van valakinek ötlete, tanácsa, azt előre most megköszönöm :) :R

Én tanácstalanul állok a kérdés előtt, letöltési sebesség az aránylag elfogadható, bár egy picit furcsa, hogy az Ubuntu majdnem 2x gyorsabban töltött le driver-t plusz a saját telepítő CD-jét. ;] de hát ez érthető valahol.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.