Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) alratar válasza föccer (#25698) üzenetére


alratar
addikt

Megvan, köszi.!

@drr nem élek vele

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#25702) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Egy sony vaio sve1512e1ew-re szeretnek a meglevo win8 helyett egy win7-et felrakni. De nem tudom a biost elohivni semelyik megszokott billentyuvel a boot sorrend atallitasa vegett. Rendszer alol pedig nem indul a telepites:s tipp esetleg? Koszonom elore is!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#25703) PumpkinSeed válasza viktorhmv (#25702) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Laptop kézikönyvében benne van, hogy melyik gomb hívja elő. A kézikönyvet pedig netről le tudod tölteni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25704) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Pár éves konfigban találkoztam a következő hibával.
Elindul a win 7 Prof, üdvözöljük képernyő, majd tiszta zöld kép. Bármeddig várok is, semmi változás. Az egér mutató megvan, ctrl+alt+del kombóra bejön a választóképernyő, feladatkezelőt el lehet indítani, de win+e kombinációval már nem tudom az intézőt előcsalni.Fagyni nem fagyott le, csak épp semmire nem reagált a ctrl+alt+del, és a főkapcsoló megnyomása/leállítás ablakon kívül.

Szerintetek mi okozhatja?

Köszi!
Dodo

(#25705) föccer válasza dodopek (#25704) üzenetére


föccer
nagyúr

Ki kell deríteni: [link]

Indítás csökkentett módba, majd futtatásba msmonfig, majd általános fülön hibakeresési indítás, leokézni, és engedni a restartot. A többi kiderül.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25706) viktorhmv válasza PumpkinSeed (#25703) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Biztos én vagyok a noob de nem írják sehol :W

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#25707) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Persze 50x újraindítottam a gépet és az összes lehetséges kombinációt végignyomkodtam(F1, F2, F3.....DEL, ESC stb).......SEMMI

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#25708) föccer válasza viktorhmv (#25707) üzenetére


föccer
nagyúr

Copy-paste innen.

A VAIO számítógép indítása külső eszközről

A BIOS segítségével VAIO számítógépét külső eszközről is elindíthatja, például optikai lemezes meghajtóról, USB hajlékonylemezes meghajtóról vagy USB flash meghajtóról is.
Csatlakoztassa a külső eszközt a VAIO számítógéphez.
Nyomja meg az ASSIST gombot, amikor a VAIO számítógép be van kapcsolva.
Megjelenik az VAIO Care Helyreállító rendszer üzemmód (VAIO Care Rescue Mode) képernyő.
Válassza a Indítás adathordozóról (USB-eszköz/optikai lemez) (Start from media (USB device/optical disc)) lehetőséget.
Megkezdődik a külső eszközről történő rendszerindítás.
Megjegyzés
A rendszerindításhoz használni kívánt eszköz kivételével húzzon ki minden csatlakoztatott eszközt a VAIO számítógépből. Egyes eszközök nem alkalmasak a számítógép rendszerének betöltésére, illetve a számítógéppel történő használatra.
Ha a külső eszközhöz tartozik tápegység, azt előzőleg mindenképpen csatlakoztassa az elektromos hálózathoz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25709) King Unique


King Unique
titán

Hátha itt hamarabb kapok választ erre :F

(#25710) drr válasza Steelmanus (#25700) üzenetére


drr
őstag

Frissen telepített winről van szó... :W

(#25711) dodopek válasza föccer (#25705) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, kipróbálom, aztán majd jelentkezem! :) :R

(#25712) Dragon27 válasza PumpkinSeed (#25676) üzenetére


Dragon27
senior tag

megnézem :R

(#25713) PumpkinSeed válasza Dragon27 (#25712) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Remélem tudtam segíteni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25714) dodopek válasza föccer (#25705) üzenetére


dodopek
addikt

Hát, nem egyszerű az élet...
A billentyűzetet nem szereti a cucc. Indításkor a del-re reagál, a biost be tudom hozni, de az f8ra már csak kattog a speaker,és nem indul el csökkentett módban. Próbáltam usb-be dugva(engedélyezve van biosban), és átalakítóval ps-2ben is. Detto.
A feladatkezelő elindul, ott van futtatás parancs, de ha beírom, hogy msconfig, leáll a feladatkezelő...

Lehet szoftveres hiba, ha már az f8at sem tudom kérni? Sőt semmi gombot pl, mert próbáltam újrahúzni is, de ahhoz ugye gombot kellene nyomni.

A win7 lemez bedobása után egyébként elindult a helyreállító progi, de nem jutottunk eredményre. Ötlet?
Köszi előre is!

(#25715) föccer válasza dodopek (#25714) üzenetére


föccer
nagyúr

A speaker milyen hibakódot ad? Meg kell nézni az alaplaphoz tartozó bios leírását.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25716) dodopek válasza föccer (#25715) üzenetére


dodopek
addikt

Egy rövidet sípol, szerintem az a hibamentességet jelzi.
"A single, short beep from an Award based BIOS is actually an "all systems clear" notification. "
A gépben egyébként kb fél éve volt kicserélve alaplap,cpu,ram, és talán vga(ez utóbbi használt x1950). A hiba pedig csak pár napja jelentkezett.

Számomra aggodalomra ad okot, hogy bár a gép belét kicserélték, valami noname táp van benne. A másik, ami miatt parázom, hogy a tulaj elmondása alapján a ház annyira rosszul szellőzik, a vga pedig annyira poros (volt, míg el nem hozta), hogy játék közben előfordult újraindulás.

Azon gondolkodom, hogy ha a biosban minden boot lehetőséget cd-re állítok, a hdd-t pedig előtte másik gépben leformázom, vajon akkor is kel majd kattintani, hogy telepíteni kezdjen?
Köszi!
Dodo

[ Szerkesztve ]

(#25717) Ellia


Ellia
addikt

Hali! Húgom kapott egy Acer Aspire one 756-os típusú netbookot amire alapjáraton linux volt telepítve. Csináltam hozzá egy usb boot pendriveot win 7 home-al, biosban belőttem a boot sorrendet ahogy szokás, a telepítő elindul majd a particionálásnál után kapok egy hibaüzenetet, hogy: "nem sikerült új rendszerparticiót létrehozni, sem meglévőt találni..." Próbáltam állítgatni a biosban a dolgokat, próbálkoztam windows 8-al is. Próbáltam a particionáló ablaknál az illesztőprogram tallózását, amit meg is talál egy másik pendrivrol, telepít de nem történik semmi. Ezen sorok írása alatt egy ubuntu boot loaderes pendrive készül... Kérdés tehát adott, van egy netbook amit pár órája bontottam ki a csomagolásából.Mi lehet a probléma? Más Acer tulajdonos találkozott hasonló problémával? Vagy, ha ez más jellegű probléma tudnátok ajánlani egy idevágó topikot? Válaszokat előre is köszönöm!
Eszem

szerkesztés: ubuntuval se jó.

[ Szerkesztve ]

(#25718) PumpkinSeed válasza Ellia (#25717) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Próbáld meg ezt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25719) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Szeretnék Windows 7 Ultimate alatt létrehozni két felhasználói fiókot.

Az egyik fiók lenne "szuper admin" státuszban (cmd-ből), ami alól feltelepítenék minden fontos drivert és programot úgy, hogy azokat lehessen a többi fiók alól használni.

A másik fiók pedig egy sima felhasználó lenne ami alól a programok telepítése, és a szuper admin fiókba való belépés lenne blokkolva jelszóval.

Van erre mód?

Annyira nem vagyok tisztában, hogy mik a lehetőségeim Windows 7 alatt, anno XP-nél szórakoztam fiókokkal, de miután lett saját gépem így felhagytam a fiókok kezelésével és el is felejtettem szinte mindent vele kapcsolatban.

Még az érdekelne, tegyük fel meg van a két fiók és sikerült is beállítanom őket és a szuper admin fiókot lejelszavazni.
Akkor van lehetőség arra, hogy gép bekapcsolását követően rögtön a sima fiókba lépjen a gép és ne jöjjön elő a választó képernyő? A másik fiókba meg valahogy máshogy átlépni ha éppen kellene?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25720) dodopek válasza Ellia (#25717) üzenetére


dodopek
addikt

Az a problemad, hogy a linux olyan "particiot" hasznal, amit a win fel sem ismer. A lenyeg, hogy le kell torolnod oket, valamivel,pl win98 boot lemez/fdisk, es igy a teljesen tiszta lemezen a win mar tud maganak helyet csinalni. Termeszetesen az a progi is jo, amit a kollega ajanlott, lenyeg, hogy valamivel gyaluld le...

(#25721) kissag


kissag
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne letiltani az 2010-es MsOffice olyan alkalmazásainak a frissítését, amiket fel sem telepítettem? Pl.: Visio, InfoPath
Mindig elrejtem a frissítést, de a következő alkalommal újra frissíteni akarja.
Illetve a már levett programot is frissíteni akarja pl.: MsSQL szerver

(#25722) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
nincs kedvem túrni, mi lenne az a LEGKISEBB hdd amire a w7 (x86) (facebook/web, chat, msn, skype céljára) felpakolható?
konkrétabban 16gb elég?
r

Dirr

(#25723) Francia91 válasza rigo88 (#25722) üzenetére


Francia91
veterán

Én 20 Gb-ban jobban bíznék, alább még nem adtam Win7 esetén

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25724) rigo88 válasza Francia91 (#25723) üzenetére


rigo88
aktív tag

kicsit kacifántos a sztori, mivelhogy anyám hdd-je tönkrement. én legközelebb május1 környékén megyek haza. itt nekem van halomba 80as meg 160as hdd mind 100/100as, és egyébként is szeretnék egy 16gb-s ssd-t (KF2501MCM) a htpc-mbe. így a legköltséghatékonyabb megoldás az lenne, hogy a "szakember" feldob egy minimal w7et a ssd-re és mikor hazamegyek viszek egyet a saját hdd-kből, és telepítek neki egy normálisat. kecske-káposzta.. :)
tehát ennek fényében esetleg ha a "szakember" a starter csomaggal próbálkozna az azért kibírná egy hónapig nála a 16gb-s ssd-n?

a szakembert azért írtam idézőjelbe, mert beszéltem vele 2x telefonon, és ... nem az :D

Dirr

(#25725) Sn00k válasza PumpkinSeed (#25695) üzenetére


Sn00k
veterán

KÖSZI, a helpet ,de nem oldódott meg sajna, tyutyubon, ha rákeresek erre + bele írom firefox, semmit nem talál, de mondom nálam nem is a firefox a probléma, ha nem ez az asztali ablak kezelő szolgáltatás : dwm.exe-re hivatkozik nem FF-re , ezt kéne valahogy orvosolnom, de nem tudom. Probáltam már azt is , hogy feltettem új vga drivert is, de semmi : :( :(

Valakiiiiiii
Tudna valaki segíteni ?

A gondom, mikor bekapcsolom a gépem Win7 ultimate 32bit és betöltödik a win, akkor kapok egyből egy kis ablakot , hogy az asztali ablak kezelő szolgáltatás leállt: és erre hivatkozik Dwm.exe

Ha megkeresem , hol van a gépen ez a Dwm.exe, talál 1-2 helyen , de mikro hozzá akarom adni a tyutyubon mutaott videok szerint(ahol játékokat adnak egyébként hozzá), akkor nem engedi hozzá adni ezt a filet.

itt vannak a képek:
[link]

[link]

3njoy the Lif3

(#25726) Francia91 válasza rigo88 (#25724) üzenetére


Francia91
veterán

Starter már elférhet 16 Gb-on... Bár SSD-n érdemes meghagyni a kapacitás bizonyos százalékát szabadon, azt hiszem, ez 10%. Ha tényleg csak internet a felhasználási terület, akkor elég lehet, szerintem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25727) rigo88 válasza Francia91 (#25726) üzenetére


rigo88
aktív tag

oké köszi egy véleményen vagyunk :)

Dirr

(#25728) föccer válasza rigo88 (#25722) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem most a win könyvtáram 22 GB. Home premium, bekapcsolt frissítésekkel. A mai világban kb mindegy, hogy 20, vagy 40 gb-os hdd-t szerez be az ember. A 16-ot mindenképpen kicsinek tartom. Reálisabb a 40 gb.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25729) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki tud megoldást? .doc állománynak eltűnt az ikonképe. mit lehet tenni ilyenkor?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25730) rigo88 válasza föccer (#25728) üzenetére


rigo88
aktív tag

igen, pl ultimate minden frissítéssel, az összes értelmes adobe termékkel, corellel, meg minden hóbelebanccal van 50gb is, de most egy starterről volt szó mindenféle frissítések nélkül, egy firefoxszal, msn-nel, skype-al. ami egy hónapig szerintem ki fogja bírni... összefoglalva egy 4.5 hetes átmeneti minimal állapotot kell varázsolni. nem így akarja "életvitelszerűen" használni a gépét.
(ms hivatalos kiadványa szerint 16 GB available hard disk space (32-bit))

amit pedig már leírtam, az az volt, hogy egy ssd-t fog venni 16ost amit egyébként is megvett volna nekem, itthon nálam meg egyébként is halomba áll a 80as és 160as hdd, amik közül elviszek neki egyet és mindenki boldog :)

:R

PumpkinSeed: és egyébként megnyitja a dokumentumokat, v nem? ha nem, akkor megnyitás ezzel: kiválasztod a word-öt és kész. ha megnyitja akkor... van valahol a tulajdonságok alatt egy olyan, h ikon választása. azt hiszem..

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#25731) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv!

Szeretnék az asztalon kikapcsoló, és alvó állapotba küldő parancsikont létrehozni. Hogy tudom ezt megtenni?
A kikapcsolásra találtam opciót, de szundira nem.

(#25732) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok programot ajánlani fájlok végleges törlésére? Ma adom el a notit és szeretném "kinullázni", de meg akarom úszni az újratelepítést. 64GB SSD van a gépben és Vista rendszer.

Köszönöm!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25733) Воланд válasza hito (#25732) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25734) hito válasza Воланд (#25733) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm szépen! Simple One Pass-t választottam, gondolom elég az és így talán gyorsan végez.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25735) Воланд válasza hito (#25734) üzenetére


Воланд
titán

ssd-n gyorsan vegez a tobbmenetes is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25736) Gézengúz válasza hito (#25734) üzenetére


Gézengúz
addikt

De miért nem másolod tele Barátok közt-tel??? :DD

(#25737) hito válasza Воланд (#25735) üzenetére


hito
nagyúr

1%-nál nem jutott tovább 5perc alatt, úgyhogy kilőttem :( 500-as vinyóval gondolom egy hét alatt végez :D

Gézengúz: elfüstölne a vinyó a Mikitől :DDD

Mod: igen, épp ezért választottam az egy meneteset, dehát így is vállalhatatlanul lassú volt. Mind1, nem volt végülis semmi komoly rajta, csak gondoltam azért jobb az óvatosság.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25738) Воланд válasza hito (#25737) üzenetére


Воланд
titán

az erdekes. nalam asztali vinyokon egy par ora alatt vegezni szokott. jo, nyilvan ez fugg attol is, hogy hany menetes torlest valasztok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25739) viktorhmv válasza föccer (#25708) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Koszonom! De ez nem igazan oldja meg a gondomat. Hiszen en nem kulso eszjozt kivanok csatlakoztatni hanem csupan a sajat meghajtojarol egy win 7-et felrakni.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#25740) inyuska


inyuska
tag

Sziasztok

Egy OEM windows 7 ami egyszet aktivàlva volt másik pc-re fellehet rakni?Egyszerre csak 1 gépen lenne.Tehát aktiválódni fog vagy azt írja ki hogy nem eredeti?

(#25741) PumpkinSeed válasza inyuska (#25740) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én úgy tudom, hogy az OEM-et csak egy gépre lehet feltenni, ezért olcsóbb. Így ha feltennéd egy másik gépre akkor az már 2 gép lenne még ha a másikról le is törölnéd. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25742) Ellia válasza PumpkinSeed (#25718) üzenetére


Ellia
addikt

és dodopek! Köszönöm a válaszokat, esetleg még abban tudnátok segíteni, hogy melyik funkcióval gyaluljam nullára a lemezt a partition magic-el?

(#25743) Garsza


Garsza
veterán

Helló. Segítséget szeretnék kérni.
Olyan gondom van hogy van egy gépem Win7 wan rajta és ha elindítok bármilyen programot ami a netet használja akkor egy svchost nevű szolgáltatás tele írja a memóriát és belassul a gép. Ha feladat kezelőben leállítom akkor törlődik a memóriából is de ha megint próbálok indítani valamit ami használja a netet akkor megint tele írja a memóriát. Mi lehet ennek az oka? Hogy lehet megoldani?

(#25744) Sub-ZeRo válasza Garsza (#25743) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hálókártya drivert cserélj. Lehet hogy az bug-os.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25745) Garsza válasza Sub-ZeRo (#25744) üzenetére


Garsza
veterán

És az mitől lenne? Nem csinálja a win telepítése óta csak egy pár napja kezdte.
Ja és ugyan úgy csinálja wifistikkel és kábellel is.

[ Szerkesztve ]

(#25746) Sub-ZeRo válasza Garsza (#25745) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom. Esetleg egy process explorer nevű progomt nézzd meg, mert az megmondja melyik process miért felelős és hátha rájössz a hibára.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25747) Garsza válasza Sub-ZeRo (#25746) üzenetére


Garsza
veterán

azt hogy tudom elindítani?

(#25748) Sub-ZeRo válasza Garsza (#25747) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kugli?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25749) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Egy Asus X54L típusú laptopra szeretnék telepíteni pendriveról egy Windows 7 operációs rendszert (másik gépre hibátlanul felment).
De miután elkezdi betölteni a pendriveról az adatokat ("Windows is loading files...") a képen látható hibát kapom: [link]

A pendriveról való telepítést elfelejthetem és DVD-vel próbálkozzak vagy megoldható valahogy a telepítés?

(#25750) krealon válasza Monyos (#25749) üzenetére


krealon
veterán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.