Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok, egyszerű otthoni felhasználásnak melyik verziót ajánljátok? Amelyik kevés helyet foglal. Főleg netezésre és office alkalmazások futtatására lenne használva.

S23

(#24202) DS39 válasza alex devil (#24201) üzenetére


DS39
nagyúr

Home Premium

(#24203) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Az mitől lehet, hogy fel van telepítve pl a CPU-Z, Aida64 és az ikonjaik megvannak látszanak is(telepített mappában, asztali), de a Start menüben van ugye "jumplist" ott viszont nem jelennek meg. Mi lehet az oka? Az hogy ki van kapcsolva a pre/superfetch talán? :R

(#24204) alex devil válasza DS39 (#24202) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm! :)

S23

(#24205) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bocsánat a visszaolvasás hiányárért, de annyira pörög a topik és annyitra nincs időm.
Azt szeretném kérdezni Win7 alatt, hogy a megszűnő LiveMesssengert:

Hogyan tuddom maradéktalanul uninstalláni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24206) Sub-ZeRo válasza VGYke (#24205) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Programok, törlés. Vagy ha nem jó, akkor format a partíciónak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24207) zoli62 válasza brd (#24169) üzenetére


zoli62
addikt

Ha le van tiltva a WUP, akkor is magas a processzorhasználat. Egyébként régebben egy Vista Business laptopon is hasonló volt. Mindkettőben közös, hogy ugyanaz az internetszolgáltató (Diginet).

(#24208) PumpkinSeed válasza VGYke (#24205) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem használj hozzá programot Your-Uninstaller, Glary Utilities. Azok biztos leszedik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24209) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Nem tudom megfelelő helyre írok-e, volt-e már másnak ilyen gondja, de engem halálra bosszantanak vele.
Szüleim vágásra használt gépén rendre furcsa hibák jönnek elő. Valószínű Windows újrainstallálás lesz a vége, de addig is hátha lehet javítani a dolgokat külön-külön.
A gép: Phenom II X6 1055T processzor, Gigabyte GA880GA-UD3H alaplap, 4x4GB Corsaire memória, 9500GT videokártya, három HDD és egy 450W-os Chieftec táp;
Egyik legidegesítőbb dolog, hogy alkalmazásváltásnál(alt+tab), pl photoshop és sony vegas, de akár csak totalcommander és vegas között is, ha visszaváltunk vegas-ra utána még jó pár másodpercig malmozik a gép mire újra lehet dolgozni a programmal. Egyszerűen nincs tippem mi miatt lehet, hiszen memória pl van bőven.
A másik hogy böngészés és pl youtube videónézés közben állításuk szerint sokszor leáll a hang és ez csak akkor jön helyre ha mindent bezárnak és újraindítanak. (Focusrite 2i2 usb-s hangkártya van a géphez)
Előre is köszönöm a segítséget!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24210) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy leállítás-ra kattintva nem kapcsol ki a gépem. Bejön a Leállítás... képernyő egy pár mp-ig van aztán a monitor lekapcsol írja hogy nincs jel, a HDD is kattan mintha kikapcsolna de a táp, vga, hűtő ventik forognak. Csak ha nyomon a bekapcsoló gombot pár mp-ig akkor kapcsol ki a gép. Mitöl lehet ez? :) Eddig gond nélkül ment és egyszer csak bejött ez a hiba...

(#24211) Attix82


Attix82
őstag

Újabb kérdés.

Van már fenn egy Win 7 , de az ember nem tudja, hogy angol vagy magyar versió. (nincs gép előtt)

De lehet venni OEM kiszerelésbe Angolt és Magyart.

Ha pl angol van a gépén és magyart vesz, be tudja aktiválni arra az angol win7-re?

Vagy újra kell telepítenie.

(#24212) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

netbookra (atom proci, 1gb ram) melyik verziót érdemes telepíteni?
pro? starter? thin PC?

(#24213) alratar válasza eastsider (#24212) üzenetére


alratar
addikt

Én úgy tudom, hogy mindegyik win7 minimum 2gb RAMot kér, tehát felejtsd el a win7-et.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24214) eastsider válasza alratar (#24213) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor go back XP...
jelenleg is win7 van rajta, de tényleg elég retek
egyedül a driverek a kérdés, hogy van-e xp-hez

KaiotEch: starter is jó lenne, csak W7 legyen... nekem mindegy, szerintem mindenhogyan használhatatlan az 1gb ram w7-en, de az ultimatenél jobb lenne szerintem mindenképpen

[ Szerkesztve ]

(#24215) KaiotEch válasza eastsider (#24212) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Van otthon Medion Akoya netbook, W7 starter 1GB rammal... hát nem túl pörgős, de megy... :)

(#24216) eastsider: Hááát kettőt légyszi és könnyebbet :K

[ Szerkesztve ]

(#24216) eastsider válasza KaiotEch (#24215) üzenetére


eastsider
nagyúr

kérdés +1: MSDN-es pro kódot elfogadja a starter ugye? (lévén msdn-em van)

(#24217) brd válasza zoli62 (#24207) üzenetére


brd
nagyúr

...és tulajdonképpen mi használja ilyenkor a CPU-t? Ha system, vagy ilyesmi a task neve, akkor pl. a Process Explorer használatával tudod megnézni pontosabban (properties a system taskon).

The only real valuable thing is intuition.

(#24218) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Le szerettem volna tölteni a x86-64 telepítő készítése írásról a zip -et, de jelszót kér még a letöltés elött !
Ismeri ezt valaki ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24219) Bogyó bá' válasza Core2duo6600 (#24218) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ott van a cikk elején: fscd

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24220) lostprophet válasza VGYke (#24205) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Ezen a linken a két programot egymás után lefuttatod egyszer és volt-nincs MSN.

[link]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#24221) Core2duo6600 válasza Bogyó bá' (#24219) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kösz !

Túl álmos vagyok hozzá, hogy észrevegyem, pedig a szemem verte csak ki :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24222) bozso073


bozso073
tag

Üdv Mindenkinek!
Routerem (garanciális) szervízben van, így otthon átmenetileg (2-3 hét) kénytelen vagyok a modemmel direkt kábeles kapcsolatot létesíteni (helyi kábelszolgáltató, nem MAC címes; dinamikus IP-s). A probléma a következő: kábel bedug, majd hosszas tekerés és hibaelhárító után a következő a hibaüzenet: "a helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval". A kapcsolat ikonon egy sárga felkiáltójel; elvileg kapcsolat van, de még sincs net. Ha egy másik gépbe dugom át a kábelt, minden további nélkül műkszik. Mindkét gépen WIN7 X64 van. Azon a gépen, ahol nem megy, nagy ritkán a modem újraindításával elindul a kapcsolat. Viszont a másik gépbe átdugva a kábelt (a párom gépe, és felváltva használjuk a netet átmenetileg), majd újra vissza a sajátba megint előjön a probléma. A kábelszolgáltató volt kint; modem, jel, stb. rendben; több gépet is ráraktunk, de mindegyikkel működött. Mi lehet a baja a problémás gépnek? Gondoltam, hogy a hálókártya (Generic Marvell Yukon 88E8039 PCI-E Fast Ethernet Controller) driverét frissíteni esetleg (bár így, hogy nincs net, macerásabb, nem lehet direktben az eszközkezelőből frissíteni). Illetve a hálózatnál azt írja, hogy nyilvános hálózat (otthoni!!!) és nem engedi átállítani sem. Lehet, ez a baja? Az biztos, hogy helyi a probléma és az adott, problémás gépen keresendő, de mi lehet....?

(#24223) triceratopsz


triceratopsz
csendes tag

sziasztok.
újraraktam a win7-et, de ha megnyitom a start menüt, és elkezdek gépelni valamit, nem dob ki semmit. régen mindig csinálta. mi lehet a megoldás?

(#24224) Sub-ZeRo válasza triceratopsz (#24223) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szolgáltatásoknál a keresés funkció ki van kapcsolva, meg az indexelés is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24225) lupu500


lupu500
tag

Segítséget kérnék, Win7-ben eltünt a "Kellékek" mappám. Szeretnám mindeképpen visszaállítani de nem tudom hogyan fogjak hozzá. Aki tud segíteni azt előre megköszönöm

(#24226) triceratopsz válasza Sub-ZeRo (#24224) üzenetére


triceratopsz
csendes tag

hát megtaláltam a szolgáltatások/windows search-et, de automatán, késleltetve indul. és megy is. de nem működik:(

(#24227) Sub-ZeRo válasza triceratopsz (#24226) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Indexelés is megy?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24228) Core2duo6600 válasza bozso073 (#24222) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amikor kiírja, hogy nincs érvényes ip cím, akkor milyen ip címet, mutat ha rámész ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24229) VGYke válasza Sub-ZeRo (#24206) üzenetére


VGYke
addikt

Ha programok, törlése között ott lenne a lehetőség (Windows Live sok elem közül az egyik törlése), nem kérdeztem volna. A format sem rossz tanács, és hogy ez esetben nem fogom alkalmazni egy dolog, más még kipróbálhatja :DDD ...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24230) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan/hol lehet megnézni, hogy milyen program milyen portokat használ? Olyanra gondolok, mint pl. linux alatt a primitív, 50kbyte-os, amúgy irtó hasznos netstat, ami paraméterezéstől függően listáz minden nyitott portot és az azt használó programot, a pid-jével együtt. Kiszolgáló alkalmazásra gondolok, mert észrevettem, hogy fut egy webszerver a win7 home premium-on, ami a 80-as és 443-as porton figyel. Ha megnyitom böngészőben, semmi sem jelenik meg. A szolgáltatások között nem találtam webszervert, nod32 sincs a gépen, ami ugye szokott webes elérést gyártani a távfelügyelethez (azt hiszem).
Semmilyen program nincs a gépen, ami webszervert üzemeltetne.
Köszönöm előre is a helpet!

Anakin

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#24231) brd válasza Anakin007 (#24230) üzenetére


brd
nagyúr

TCPView. Ha a parancssorba vagy szerelmesedve, akkor ott a netstat, ugyanúgy...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24232) RootRulez válasza Anakin007 (#24230) üzenetére


RootRulez
félisten

Az erőforrás-figyelőben a hálózat fülön a PID az nem a Port ID rövidítése? (tippeltem)

Mert akkor ott. :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#24233) kiskornel válasza Anakin007 (#24230) üzenetére


kiskornel
addikt

Hú de régen volt ilyenre szükségem. Azt hiszem active ports a neve a proginak. Szintén 1MB alatti tétel...

Itt találsz progikat: [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#24234) bozso073 válasza Core2duo6600 (#24228) üzenetére


bozso073
tag

Bocs, de ilyen szinten laikus vagyok a témában. Hogy-hogy milyen IP címet mutat, hol? Ha lennél olyan kedves és részletesen leírnád, mire gondolsz és hol is kell keresnem.
De valószínűleg megoldódni látszik a problémám. Eddig ugye wifin csatlakozott a gép a routerhez, ezért a LAN hálózati kártya driverrel nem is foglalkoztam (rajta volt ugyan, de ki tudja mikori); elég volt, ha a WLAN ok. Most viszont addig kerestem, amíg a neten találtam egy friss, WIN7 X64 drivert a kártyához. Ráengedtem és láss csodát, azóta műkszik.

(#24235) zoli62 válasza brd (#24217) üzenetére


zoli62
addikt

A Microsoft Network, fájlmegosztás :) Kikapcsoltam a hálókártyán, mert nincs rá szükség, nem vagyok LAN-on, hanem közvetlenül kapcsolódom internetre. Így már sokkal gyorsabban indul, de még mindig nem úgy, mint pár hónappal ezelőtt. Belépéskor még mindig szaggat a hang, ami a magas processzorhasználat jele, ami a feladatkezelőben látszik is, de legalább most már öt perc után lecsökken nullára az eddigi 15-20 helyett. Köszi a segítséget. :)

(#24236) PumpkinSeed válasza bozso073 (#24234) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megnyitod a cmd-t.

Következőket beírod:

ipconfig /renew
ipconfig /release

és ha nem add IP-t indítsd újra a modem-et, majd írd be újra.

Ha még mindig nem megy akkor írd be, hogy

ipconfig

az itt lévő összes 192.168.x.x kezdetű IP-címet pingeld meg,

ping 192.168.x.x

ha valamelyikről nem jön válasz akkor azt másold be ide.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24237) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám, remélem tudtok segíteni benne. Csináltam egy bootmenüs pendriveot. Az általam használt rendszereket tettem rá, úgymint: Active Disk Image, Hiren's Boot CD, Windows 7 Enterprise Sp1 X86, és az X64-es verzioja. Bootmenü készítéshez az XBOOT programot használtam. Az xbootba pedig syslinuxot használtam bootloaderként. A lényeg, hogy ha erről a pendriverról bootolok, akkor ugye kitudom választani, hogy mit szeretnék elindítani. Az active disk image és a hirens is tökéletesen fut. A baj akkor van amikor a win 7 telepítőket indítom el. Elindul a telepítő, rámegyek, hogy telepítés, aztán viszont nem találja a meghajtó illesztőprogramját. Teljesen mindegy, hogy a 64 vagy a 32bites telepítőt indítom, ugyan ez a hiba. Sőt, kipróbáltam más ilyen bootmenü készítős programot, pl.: yumi, winsetupfromusb, ugyez a hiba. Ha kiírom az isot dvdre, akkor arról tökéletesen működik a telepítés. Mi lehet a gond?

(#24238) kukulec


kukulec
őstag

hali, jól tudom, hogy a win 7 esetében nincs alap vírusirtó építve, míg win 8-nál igen? tudom, hogy elég gyengusz, de így van?

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#24239) Sub-ZeRo válasza kukulec (#24238) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win7 =defender. Win8=MSE=defender.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24240) HZoli87 válasza kukulec (#24238) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, jól tudod. Windows 7-ben az alap Defender található meg, ami "csak" kémprogramvédelemért felelős. Mellé mehet fel antivírus, ekkor a beépített kémprogramkeresőt sem kell kikapcsolni, csak abban az esetben, ha nem jönnének ki egymással.

Windows 8-ban is Defender néven fut a védelem, de ebbe már a komplett MSE lett integrálva (csak átnevezve), így védelmet nyújt a vírusok és egyéb kártevők ellen is (kémprogramvédelmen felül). Nem szükséges más védelmet telepítened (ha hardcore módon használod az internetet, mindent megnézel és mindenre rákattintasz, akkor érdemes egy erősebb biztonsági csomagra lecserélni).

(#24241) PumpkinSeed válasza kukulec (#24238) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Windows Defender mindenhol ott van. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24242) PumpkinSeed válasza rento (#24237) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem az lehet a gond, hogy legelsőnek a win7-et kellene felírni rá. Amikor Win7 mellé akartam Linuxot telepíteni akkor is elöszőr a Win7-et kellett felránatni. Próbáld meg úgy, hogy első a Win7. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24243) kukulec


kukulec
őstag

nagyon köszönöm mindenkinek!

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#24244) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Gép inditásakor megjelenik egy bootmenü és 2 db windows 7 van kiírva. Ebből a kettőből az első működik, am ásodik nem. Nem is értem, hogy mit keres ott, elvileg nincs több win7-et, vagy részeit tartalmazó vinyó vagy partíció. Jól emlékszem, hogy a boot menü megszüntetéséhet elég, ha a boot.ini file-ból törlöm a második win7-es sort?
Ha nem, akkor mi a menete ennek a műveletnek?
Köszi előre is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24245) PumpkinSeed válasza GrooveHero (#24244) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elvben igen úgy működik, de ha kicsit is tudsz valamit az informatikáról akkor azt tudhatód, hogy semmi se ilyen egyszerű. :DD Szerintem megpróbálhatod a boot.ini-t átkonfigolni, de vigyázz, mert ez egy init scrpit amit ha elgépelsz esélyes, hogy nem indul el a rendszered. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24246) GrooveHero válasza PumpkinSeed (#24245) üzenetére


GrooveHero
addikt

Persze, tudom. Túl szép, hogy igaz legyen, túl könnyű, hogy műkdöjön. Boot. ini-t már írtam át, akkor nem volt gond. Elvileg most se lehetne gond. De persze bármikor beöthet a gikszer. Na majd akkor megkacsintom.
Köszi a választ amúgy :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24247) PumpkinSeed válasza GrooveHero (#24246) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Remélem sikerrel jársz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24248) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes telepíteni a frissítéseket? Felajánlott több, mint 100-at...
Ilyesmik lennének

(#24249) Sub-ZeRo válasza acsati (#24248) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze hogy kell telepíteni. Nem dísznek vannak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24250) PumpkinSeed válasza acsati (#24248) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én általában úgy szoktam, hogy miután jönnek új frissítések várok 2 napot, ha nincs hír arról, hogy förtelmesen rossz lenne (márpedig az nagy hír lenne és azonnal eljutna hozzánk is), akkor felrakom én is. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.