Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) olivera88


olivera88
veterán

Lehet már tudni mikor érkezik a következő frissítés CIS hez és lesz e valami újdonság? A fórumon semmi infót nem találtam. Lesz változás a GUI ban is? Ezt olvastam. Nem ártana az auto-sandboxba rakni egy olyan opciót h én döntsem el h szeretném e ott futtatni a programot. Az előző verziókban is így volt?

Szerk: Bocsi félre ment.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25602) VGYke válasza Bishoop (#25596) üzenetére


VGYke
addikt

Ez alkalmazás függő, valamelyik megkérdezi, de a többség ingább nem, te külön sehogy nem tudod ezt megadni. De miért nem jó az, ha telepítés után törlöd a felhasználók alól (asztal/start) a felesleges dolgokat?
Ha meg azt akarod hogy véletlenül se futtathassák a telepített alkalmazást, ott van a Tulajdonságok/ Biztonság/ Engedélyek/ Szerkesztés/ Megtagadás. Letiltod a felhasználót.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25603) Dragon27


Dragon27
senior tag

ez mihez tartozik dllhost.exe ? a videók nézésekor vettem észre .

ha elindul felzabálja az összes (néha nem) memóriát ... :F

[ Szerkesztve ]

(#25604) olivera88 válasza Dragon27 (#25603) üzenetére


olivera88
veterán

Az egy Windows rendszerfájl. Ha nem itt van C:\Windows\System32 akkor virus.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25605) Dragon27 válasza olivera88 (#25604) üzenetére


Dragon27
senior tag

a keresési találatok +: NOD32 6 verziót használom semmi észlelés .... és a képen látni hogy nem történt módosítás ..

[ Szerkesztve ]

(#25606) PumpkinSeed válasza olivera88 (#25601) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Üdv, első verziókban normálisan te döntötted el a Sandbox-ot. De a GUI változás ráférne. Bár én a régebbit használom, mert ez az új förtelmes. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25607) PumpkinSeed válasza Dragon27 (#25605) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem lesd meg ezzel is.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25608) Bishoop válasza VGYke (#25602) üzenetére


Bishoop
tag

Ha letiltom az engedélyeknél, akkor nem fog látszódni a letiltott felhasználónak, vagy csak nem tudja futtatni?

(#25609) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Az eddig hibátlanul működő Windows Media Player valamiért nem nyitható meg. A megnyitásakor vagy a lejátszandó filmre kattintva egy hibaüzi ugrik fel, miszerint "A kiszolgálói végrehajtás nem sikerült"

Szerintetek hogy lehetne megszüntetni a hibát?

Ui.
Win7 Prof-ról (64bit) van szó.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25610) sz.j válasza sz.j (#25609) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben a Fix-it segítségével megoldódott a hiba javítása

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25611) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

4 magos Amd proci (630 vagy ilyesmimi), 6G Ram, 6870-es Gpu, Kingston Spv100S2 90GB SSD összetételű az asztali gépem.
Win7 64bit van fent (kb 2 éves install) és egy ideje azt vettem észre hogy a Boot idő nagyon ugrál.
Boot Racer programmal mérve hol 30s, hol 90s, de már volt 120s körüli is a rendszer felállás ideje. :(
Másban nem érzek lassulást az SSD sebessége konstansul jó, programok indulása gyors.
Szerintetek miért lehet ez?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25612) lostprophet válasza lolchief70 (#25611) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Első körben msconfig, utána jöhet egy-két vírusirtó.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#25613) lolchief70 válasza lostprophet (#25612) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi!

Msconfigban mit állítsak be? Mit nézzek meg?
Vírusirtót cseréljem le? Jelenleg Avast fut és kisebb hibái ellenére elégedett vagyok.

(#25614) lostprophet válasza lolchief70 (#25613) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Nem adódott-e az Automatikus indítás fülhöz valami hozzá.
Van egy svájcibicska hordozható vírusirtóm, az Emsisoft Emergency Kit: [link] Ezt érdemes lefuttatni, Bitdefender + Emsisoft saját vírusirtója egyben.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#25615) VGYke válasza Bishoop (#25608) üzenetére


VGYke
addikt

Ha törlöd az ikonokat/ program által létrehozott könyvtárat a start menüből, asztalról, akkor onnan természetesen nem látszik. De intézővel, TC, stb. még meg tudja keresni a telepítés mappájában és látni is fogja. Ha letiltod a hozzáférést, nem tudja elindítani. Feltéve hogy korlátozott felhasználó és nem ismeri a rendszergazda jelszavát, tehát nem tudja a tiltást feloldani. Ha ismert a rendszergazda jelszava vagy a fiók szintén rendszergazda, egy hajszálnyival bonyolultabb, a speciális lehetőségen belül kell játszani.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25616) olivera88 válasza lolchief70 (#25613) üzenetére


olivera88
veterán

Érdemesebb egy Malwarebytest lefuttatni inkább.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25617) PumpkinSeed válasza lolchief70 (#25611) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha a mbam nem segíti chkdsk. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25618) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Erre valaki? :R

(#25619) PumpkinSeed válasza hucsikoi (#25618) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Töröld le tedd újra. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25620) hucsikoi válasza PumpkinSeed (#25619) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Ez volt az első, amit megpróbáltam. :K

(#25621) PumpkinSeed válasza hucsikoi (#25620) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha úgy sem működik, akkor nézz szét a többi bővítmény között, hogy nem-e blokkolja-e valami.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25622) hucsikoi válasza PumpkinSeed (#25621) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A böngésző bővítményei között?

(#25623) PumpkinSeed válasza hucsikoi (#25622) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:K

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25624) Dragon27 válasza PumpkinSeed (#25607) üzenetére


Dragon27
senior tag

amit veszélyes :) nem tudom mi okozhassa a problémát

(#25625) PumpkinSeed válasza Dragon27 (#25624) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor meglested azzal a progival vagy nem?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25626) hucsikoi válasza PumpkinSeed (#25623) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Működik, de fogalmam sincs, hogy mi volt a gond. Eddig a Comodó volt az alapértelmezett böngésző. Átállítottam az explorerre és működött. Vissza állítottam ismét a Comodót és már azzal is működik. :R

(#25627) PumpkinSeed válasza hucsikoi (#25626) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:) az informatika rejtélyei

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25628) hucsikoi válasza PumpkinSeed (#25627) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Valószínű. Köszönöm a segítséged! :R

(#25629) kungzi válasza kungzi (#25571) üzenetére


kungzi
veterán

Sziasztok. Valaki segitsen mar pls, hogy ez miert van. Elore is koszi

(#25630) PumpkinSeed válasza kungzi (#25571) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Újratelepítés után mennyi idővel kezdte el ezt csinálni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25631) dbius


dbius
veterán

Tisztaszoftveres (közoktatás, tanár, otthoni gépre telepíthető) windows 7, ill. 8 hányszor aktiválható? Mint az OEM változatok (5 aktiválás, utána telefon), vagy korlátozás nélkül?

Most töltöttem le, korábban a sorozatszámot külön kaptam, most viszont már bele van integrálva a telepítő iso képfájlba, egy autounattend.xml fájlba, gondolom ezzel magától aktiválja felhasználói beavatkozás nélkül a telepítést követően.

(#25632) kungzi válasza PumpkinSeed (#25630) üzenetére


kungzi
veterán

Másnap. De szerintem a tuning volt a bűnös. Mert visszavettem alapra és többször ki-be kapcsoltam a gépet. Újraindítottam stb. Most prime stabil tunigot tudtam belőni és eddig ezzel is jó. De nem kiabálom el. De amúgy lehetett a tunigtól ilyen? A ventik pörögtek, csak épp nem bootolt be.

(#25633) dav<3


dav<3
tag

Miért van az ha egyszer elalszik a gépem és felébresztem akkor utána szaggatnak rajta a videók pl youtube videó vagy facebook videó????

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#25634) Dragon27 válasza PumpkinSeed (#25625) üzenetére


Dragon27
senior tag

nézni néztem csak nem láttam :)


(#25635) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Windows 7 - Professional Service Pack 1 (x64) et magyarul le lehet tölteni OEM verzióban a Microsoft oldaláról? sehol nem találom ,vagy nincs is ilyen?
Angolt azt találtam .

[ Szerkesztve ]

(#25636) Bishoop válasza VGYke (#25615) üzenetére


Bishoop
tag

Köszönöm azt hiszem akkor inkább marad az a variáció hogy átmozgatom TC-vel a programcsoportot publicból a saját start menübe

(#25637) lolchief70 válasza lostprophet (#25614) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi!
Nem hiszem hogy valami Malwar ekehet de egy próbát megér. :D

olivera88: Köszi lefuttatom ezt is!

(#25638) Limefun


Limefun
csendes tag

Sziasztok,
először is elnézést, hogy zavarom a nyugalmat itt.
Olvasgattam itt is, más fórumokon is, de nem találtam meg még azt amit keresek, gondoltam hátha vannak itt olyanok akik beleásták már nagyon mélyen magukat a Win7 esetleg Xp rejtelmeibe.
A prolémám ami nem kicsi :) : A munkahelyemen adott egy gép amin win7-et szeretnék futtatni (asszem enterprise editiont). A dolga mindössze annyi lenne, hogy felbootol, felismer néhány hardware-t (ezek sajnos nem folyton ugyanazok), távolról futna rajta egy hardware ellenörző és néhány progi. A lényeg nem is ez, hanem az, hogy naponta ezt ~100* kell megcsinálnia teljes áramtalanítással újra és újra, jelen időszakban 24/7-ben.
Eddig Xp-volt fenn rajta, azzal nem volt túl nagy stabilitási gond (csak 2-3 hetente kellett imagelni :O ) viszont mivel a hardware-k nem folyton ugyanazok ezért előfordult, hogy a rendszer felállása után nem ismerte fel helyesen a hardware-t:
„az eszköz telepítésre?? (nem emléxem pontosan) került, de a újraindítás szükséges a megfelelő működéséhez”
– na, ez sajnos nem megoldható. 1. bootra mennie kell mindennek. Ezért elég sok hiba jött elő.
Ebből a szempontból a win7 jobban megfelel, tudtommal sokkal jobb a driverkezelése..
Első kérdésem még az Xp-s verzióhoz kötődne, létezik szerintetek olyan progi amivel boot után lehet hardware-t és driver-ét ujrainicializálni? Vagy ha progi nincs is, akkor registry-ből vagy valahogy nem lenne lehetőség rá? Ezt lehet nem a win7 topicban kellene, bocsi.
A második pedig az, hogy lehet e valahogy stabilizálni a win7-et hogy esetleges tápmegszakadás – igen sajnos futás közben- ne omoljon össze a rendszer? Szeretném a win7-el megoldani a problémát, de ha az első tápmegszakítás után össze fog omlani akkor sajnos szóba sem jöhet. (Xp egy gyors chkdisk után felállt.)
Mielőtt valaki azzal jönne, hogy ne húzzam le a tápot illetve ne cserélgessem a hardware-ket –ezek nem járható útvonalak – sajnos.
Ha valakinek volt türelme végigolvasni , értette is amit írok (bocsi a zavaros fogalmazásért) és esetleg ötlete is van xp vagy win7-es megoldáshoz attól szívesen vennék privátban jótanácsokat.
Köszi a türelmet és előre is köszi a segítséget a windows PRO kolegáknak! :R

(#25639) Jazz válasza Limefun (#25638) üzenetére


Jazz
veterán

Ha a tápmegszakadásod alatt azt értem ami, akkor megoldás szünetmentes táp, vagy OS hibernál, aztán cserélgesd kedvedre....őszintén szólva ezt a részét nem igazán értem, hogy cseréled a tápot, de ne fagyjon le az OS. :F
Ha XP-t akarsz, vannak olyan (ügyeskezű lelkes "játékosok") által összerakott XP-DVD-k, aminek a mérete nem véletlenül DVD, és nincs olyan hogy illesztőprogram probléma, fel-nem ismert hardver.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#25640) Limefun válasza Jazz (#25639) üzenetére


Limefun
csendes tag

Sajnos a tápelvételt nem én szabályozom, ha hibára fut automatikusan elveszi a tápot a rendszer - szünetmentes nem megoldás- Magát a vezérlő sw-t kellene átírni, hogy ne kapcsolja le a tápot hiba esetén. Ez egy másik kör...
Ja és persze jogtiszta software-kkel kell megoldanom a problémát. Ezért a hackelt windowsok asszem nem jöhetnek szóba.
Köszi a gyors választ :R
Viszont a vannak leírások, az ilyen DVD- méretű XP-k hez akkor azokban lehet találnék hasznos infókat...

[ Szerkesztve ]

(#25641) Jazz válasza Limefun (#25640) üzenetére


Jazz
veterán

Már miért ne lenne jogtiszta. Gyári kulcsal, sorozatszámmal tisztán telepített, nem crack-elt, nem hack-elt.....csak kibővített illesztőprogram-bázissal rendelkezik.
Ha nincs áramforrás, abban a pillanatban memória kiürült.....ezzel mit akarsz kezdeni? :)

free your mind

(#25642) Limefun válasza Jazz (#25641) üzenetére


Limefun
csendes tag

Ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#25643) krisznagy


krisznagy
tag

Sziasztok,

egy különös dologgal állok szemben, még nem tapasztaltam ilyet korábban. Decemberben vásároltam egy új asztali gépet:

Pendrive-ről telepítettem a win7-et - minden szuper és működik.

Viszont kb 1 hónapja tapasztaltam, bármit rá dugok USB portra, legyen az a 10 portból első hátsó mind1 - bármilyen eszközt csatlakoztatok ->> azt írásvédettnek látja a rendszer...és nem tudok mit tenni ellene...tapasztalt már valaki ilyesmit? Esetleg gyógymód? :(

Most küldtem vissza gariztatni emiatt egy 32-es pendrive-t...:(

Előre is köszi a választ :R

(#25644) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!
Volna egy kérdésem. Van most egy windows 7 es rendszerem egy sata 1 300Gb os vinyón szépen be konfigurálva, beállítva az igényeimnek meg felelően. Ezt szeretném áttenni egy Sata2 500Gb os ra, de úgy hogy minden egyes bájt az maradjon mint a régi vinyón, ez hogyan lenne lehetséges milyen programmal? Illetve a Sata2 es vinyón van egy windows 8 as rendszerem.

(#25645) Limefun válasza petiwr (#25644) üzenetére


Limefun
csendes tag

Helló, én ghost-al próbálnám.

(#25646) PumpkinSeed válasza kungzi (#25632) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehetséges, bár nem értek a tunninghoz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25647) PumpkinSeed válasza Dragon27 (#25634) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Semmi problémát nem látok itt, szval nem vírus, lehet gyenge a VGA-d és nem bírja.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25648) PumpkinSeed válasza dav<3 (#25633) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Néha azért ajánlatos kikapcsolni is kicsit, mert a rendszerfunkciók nem tudnak frissíteni és a memóriában tárolt dolgok sem távoznak. Talán azért szaggat mert a videókat elve virtuális memórián kezeli. Remélhetőleg rendes leállítás után menni fog. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25649) PumpkinSeed válasza petiwr (#25644) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A MR-el tudod ghostolni ingyenesen bármeddig. De a Norton-nal csak 30 napig mert addig ingyenes. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25650) petiwr válasza Limefun (#25645) üzenetére


petiwr
senior tag

Köszike én is gondolkoztam azon de ismerősnek a gépének nem tetszett.

PumpkinSeed:Ezzel fogom csinálni köszönöm szépen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.