Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) klambi válasza spiritex (#25550) üzenetére


klambi
addikt

ott a pont ;)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25552) mhncsa


mhncsa
csendes tag

sziasztok!
az érdekelne, hogy a win7 home premium és az ultimate között mi a különbség. tudom itt le van írva: http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/products/compare
ebből az "xp mode", a "Biztonsági mentés és helyreállítás", a "bitlocker" nekem nem kell, mindre van alternatíva. viszont a "tartományhoz való csatlakozást biztosító szolgáltatás"-ról nem tudom pontosan mire jó...

vki meg tudná mondani, hogy mire lehet ezt használni? mikor jönne elő ennek hiánya

a gépet elsősorban webfejlesztésre használom. ehhez egy wamp server van telepítve a gépre. fontos, hogy a gépen van több virtuális gép is (2 winxp ie7-el és ie8-al, macos). ezeknek a virtuális gépeknek is látniuk kell a host rendszer wamp szerverét tesztelés céljából.
ebből a szempontból esetleg különbözik a home és az ultimate?

másik kérdés, hogy az OEM vagy dobozos verziót vegyek?
a microsoft oldalán az van, hogy az OEM-et már alaplapcsere esetén sem lehet újra aktiválni? egy eladótól meg azt hallottam, hogy akár 4-5x is újra lehet aktiválni az OEM verziót.

erről van valakinek megbízható infója?

előre is köszönöm!
üdv!

(#25553) Lenry válasza mhncsa (#25552) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem tudod mire való a tartomány, akkor egészen biztos lehetsz benne, hogy nincs rá szükséged :)

OEM elméletileg alaplaphoz kötött, de ha bármiért alaplapot cserélsz, és nem tudod újraaktiválni a Windowst, akkor felhívod a Microsoft Magyarország ingyenesen hívható ügyfélszolgálatát, elsírod nekik, hogy meghalt a lapod, ezért cseréltél, és legyenek kedvesek újraaktiválni a Windowst.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25554) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Az erőforrás figyelőt nézem és a myltc.exe 100%-on hajtja a procit.

Ez mégis micsoda?

Mikor fejezi be? már 1-2 órája megy így újraindítás után is

(#25555) Winnie The P válasza Khaosz55 (#25554) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Esély van arra, hogy vírus!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#25556) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Már befejezte.

(#25557) VGYke válasza Visormail (#25545) üzenetére


VGYke
addikt

:R Szemüveget kell cserélnem :W . Tényleg elkerülte figyelmemet a válaszod, ne haragudj és köszönöm, nemsokára kipróbálom!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25558) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#25542) üzenetére


VGYke
addikt

Ok, ok! Le tudnád röviden írni, hogy mire jó a telepítőlemezen a "Rendszer-helyreállítás... " opció?
Kb. arra, hogy ha süketnéma lesz a win7, újratelepítés előtt ez egy utolsó szalmaszál, amibe vagy bele lehet kapaszkodni vagy nem?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25559) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Mitől lehet kékhalálom, leállítás után? Start menü > leálllítást megnyomom, eltűnik a kék képernyő (mint bejelentkezés ami van kék), és utána. Vidkártya drivert találtam mint hibaokot külföldi oldalakon, felraktam a legújabbat, de azóta megint volt. Memtest végigment többször (5<), semmi hiba, Kaspersky-vel meg ComboFix-szel végigpörgettem, azok is leszedtek mindent ami nem tetszett. Semmi hardveres változás nem volt a gépben.

(#25560) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Elég nevettséges, de nem találom a direct x 11-et.
Win 7 64bit-es verzióhoz kéne. Nem automatikus win7 frissítés keretein belül, hanem egy web installer, vagy még jobb, offline installer formájában.

Illetve ugyan így hol találom a legújabb Win media player Classic-ot?

Köszi

free your mind

(#25561) föccer válasza Jazz (#25560) üzenetére


föccer
nagyúr

Gugli 2. találat.

Gugli 2. találat + 1click.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25562) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítettem ma a gépem, egy egész délután tartott mire feltelepítette, már ez is furcsa volt, most ahogy végzett az asztalon semmi nélkül is 100 lés 90% között pörög a proci folyamatosan, szaggat az egér, rém lassú minden. Mitől lehet ez? A proci megadta magát?

Köszönöm

(#25563) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok, egyik pillanatról a másikra átállítódott a témám, és most már nem átlátszó sem az ablakok kerete sem a tálcám.
Hogy tudom visszaállítani, mivel az ablak színében nem találtam az engedélyezést.

(#25564) sfdrakex válasza Romeo619 (#25563) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Aerot kapcsold vissza (asztalon jobb klikk/ személyre szabás és aero témát válassz). Ha nem megy futtasd le újra az élmény index értékelését.

#25562) htibike

Feladatkezelő nem írja hogy mi eszi le ennyire a géped? Milyen géped van?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#25565) Jazz válasza föccer (#25561) üzenetére


Jazz
veterán

E-eeee error.

- gugli1 2010 dx legújabb?
- gugli2 ez nem a classic media player

Lám még sem olyan egyszerű.:) Azért köszi. Időközben utóbbit már beszereztem.

free your mind

(#25566) vlevi válasza Jazz (#25565) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem az MPC-HC progit keresed?

[link]

(#25567) mandin válasza sfdrakex (#25564) üzenetére


mandin
senior tag

Nem irja, egyszeruen fullon porog a proci.

(#25568) kali válasza mandin (#25567) üzenetére


kali
legenda

ctrl + shift + esc -> windows feladatkezelő -> folyamatok -> az összes felhasználó folyamatainak megjelenítése!
a "cpu" sáv mutatja, hogy melyik folyamat pörgeti a procit!

(#25569) szabonagyur válasza Jazz (#25565) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

1. Dx-et az alapján tudod frissíteni amit linkeltek mivel ez csak egy online telepítő mindig a legújabb fájlokat szedi le magának.
2. A linken a windows media playert kaptad meg letöltésre. ha neked a media player classic kell akkor ez kellhet: [link]

Legközelebb kicsit egyértelműbben :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25570) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok

Van itt nekem 3 frissítésem, amit nem telepít fel. Próbáltam egyesével is, de akkor is megáll telepítés közben és azt írja, hogy: Kód: 66A A Windows Update ismeretlen hibát észlelt. De amikor meg ki akarnám kapcsolni a gépet, akkor írja, hogy telepítené a 3 frissítést, ne kapcsoljam ki, de nem telepíti fel.

Mi a teendő?

(#25571) kungzi


kungzi
veterán

Hali

a helyzet a következő. Újra raktam a rendszert SSD-re(HDD le volt húzva közben), néha mikor bekapcsolom a gépet, a 4 bogyó mikor összeér, akkor utána fekete képernyő és semmi se történik. Nyomok egy resetet és utána el se jut a 4 bogyóig. Hosszan nyomom a bekapcsoló gombot. Utána megint elindítom és utána a javításra megyek. Ekkor ez végig fut és utána már elindul. De ez miért van, hogy néha nem indul el?

Elég idegesítő. Windows 7 ultimate 64bit van fent.

(#25572) Winnie The P válasza acsati (#25570) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Ez esetleg segíthet [link].

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#25573) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Valami extreme pro emberkét keresnék.
Tegnap előtt még működött normálisan minden a gépen,de kaptam egy Microsoft Internet Explorer 10 frissítést,felraktam,és mikor újraindítottam a gépet akkor nem működött a mikrofonom,utána újraraktam a win7-et,és akkor sem oldódott meg semmi.
Méghozzá pluszban a gépem is nagyon lelassult,nem tudom hogy és miért?!

Ilyenkor mit lehet csinálni,próbáljam meg még1x újrarakni a wint vagy valami BIOS-os probléma lehet?

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#25574) Bogyó bá' válasza }{3@Đ$}{0ot (#25573) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Első körben vond vissza az adott frissítést...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25576) PumpkinSeed válasza the dealer (#25575) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A memóriák rosszak, vedd fel a kapcsolatot a céggel akitől vásároltad, és ebben az esetben díjmentesen kicserélik. :)

Ja és lehetőleg ne írj olyat, hogy letöltöttél új Win7-et mert ez itt Warez. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25577) the dealer válasza PumpkinSeed (#25576) üzenetére


the dealer
tag

Értem. Szóval rosszak a memóriák. De ez mennyire biztos? Mert elég nehéz elhinni, hogy pont mindig ugyan ott hibáznak egy telepítőnél.

Real life is just a hobby.

(#25578) PumpkinSeed válasza the dealer (#25577) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azért, mert nem tudja tovább becímezni és így elszáll. Ezenkívül linkeltél egy bluescreen-t is. Ami kékhalál, ez is enged memória hibára utalni. Ha nem vagy benne biztos próbáld meg feltelepíteni másik ramokkal.

Vagy futtass le egy memtest-et. Az tuti megadja a kérdésre a választ.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25579) the dealer válasza PumpkinSeed (#25578) üzenetére


the dealer
tag

Értem köszi szépen a választ!
Az lehet, hogy az egyik modul hibás csak és akitől vettem úgy használta, hogy más sorrendbe volt berakva neki és emiatt nem hibázott nála?

Real life is just a hobby.

(#25580) kungzi válasza kungzi (#25571) üzenetére


kungzi
veterán

Erre tudna vki mondani vmi segitseget?

(#25581) PumpkinSeed válasza the dealer (#25579) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem tudhatom, viszont a memtest sokat mond. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#25582) the dealer válasza PumpkinSeed (#25581) üzenetére


the dealer
tag

Okés! :R

Real life is just a hobby.

(#25583) the dealer válasza PumpkinSeed (#25581) üzenetére


the dealer
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Az egyik modul rossz volt a négy közül. Az általad ajánlott program segítségével találtam meg a rossz modult, azóta flottul megy minden.
Ezer köszönet!
:R :R :R

Real life is just a hobby.

(#25584) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Az mi, hogy egyszer csak pillanatra elfeketedik a kép, aztán mikor visszajön átlátszó ablakok meg effektek kikapcsolva, ~1 perc múlva villan egyet megint, majd minden a régi? Közbe indítottam egy erőforrásfigyelőt, volt össz 14 Mb szabad RAM, miután meg visszajött (2. villanás után), rögtön lett 900 Mb. Ha jól láttam egy WinSAT.exe pörgött, de nem néztem, hogy utána befejeződött-e a folyamat.

(#25585) Sub-ZeRo válasza utgyuru (#25584) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows élményindex futott le akkor. Ezek szerint nem volt eddig lefuttatva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25586) hundzseducs


hundzseducs
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy WIN 7 alól tudnék e FIXMGR parancsot futtatni ami persze ki is javítja az MBR-t ?
Feltétlen kell neki az a WIN7 dvd ?
Esetleg valami más megoldás amihez nem kell dvd-t használnom ?

(#25587) sfdrakex válasza hundzseducs (#25586) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Használj Pendrive-ot, amire ráteszed a W7 telepítőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#25588) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ezt egyszerűen már nem értem. Legutóbb is ez történt..

Tesómnak újra akartam rakni a gépén a wint. Most 2 db 320-as winyó van benne neki, egyiken az OS másik meg tárolásra van. Elkezdtem telepíteni, majd telepítés végén ugye gép restart, na és itt megáll az egész. Amikor újraindul a gép, és bejön az a rész amikor kiírja hogy a Sata portokra mi van csatlakoztatva, na ez előtt megáll az egész. Szóval még azt sem írja ki, mi van rácsatlakoztatva a Sata portokra.

Akármit csinálok, ezen nem tudok túljutni, hiába restartolom a gépet, nem tudok bootolni újra be a cd-ről sem. Én gépembe a winyót átraktam, itt láttam hogy kész van a 100 megás partíció, meg az OS-nek szánt hely. És az én gépembe kell a winchesterét leformáznom, majd újra berakom a gépébe, lehúzom a másik 320-as winyót, újra elindítom a telepítést és most már teljesen jól feltelepül.

Mégis mi a francot zavarhat be neki az a másik winyó?

iPhone 13 Pro Max

(#25589) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok. Azt hogy tudnám megoldani, hogy a win7 rendesen alvó állapotba kerüljön, mert ha alvó állapotba teszem, akkor ébresztés után egy csomó hibát benaplóz (vmi HAL, vagy ilyesmi, erre emlékszem). A vinyo sata ahci módban van.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#25590) Jazz válasza szabonagyur (#25569) üzenetére


Jazz
veterán

Ennél egyértelműbben? "Illetve ugyan így hol találom a legújabb Win media player Classic-ot?"
Azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#25591) szabonagyur válasza Jazz (#25590) üzenetére


szabonagyur
félisten

A media player classic linket is megkaptad már tőlem szerintem :)
Valamint WINDOWS media player classic meg nem létezik tudtommal. Vagy Windows media player van amit a kollega ajánlott, vagy a media player classic amit én is linkeltem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25592) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

A COM-portokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Szeretném használni a COM4-es portot, de ha az Eszközkezelőben az átnevezni kívánt COM-port beállításainal, a legördülő listában scrollozok, "használatban"-nak jelöli a COM4-et.
Sajnos a COM-port listában nem található meg a COM4, így nem tudom, hogy mi foglalta le magának.
Ki lehet valahogy deríteni, hogy mi használja(ná)?

(#25593) Jazz válasza szabonagyur (#25591) üzenetére


Jazz
veterán

Meg igen, és már én is megtaláltam ahogy írtam is. Köszi. :)

free your mind

(#25594) pufancska


pufancska
tag

sziasztok, olyan gondom van, hogy van egy Canon selphy cp400-as nyomtató, de win 7 alatt nem fut, mert nincs rá driver, csak a képszerkesztőjéhez gyártottak le. Hogyan tudnám megoldani? Valakinek van valami ötlete? Köszi előre is.

(#25595) lostprophet válasza pufancska (#25594) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Ahogy nézem, Vistás driver van hozzá, azzal próbáltad már?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#25596) Bishoop


Bishoop
tag

Meg tudná valaki mondani, hogyan lehet egy alkalmazást úgy telepíteni Win7 alá, hogy csak az aktuális felhasználó asztalán/start menüjében jelenjen meg?

(#25597) David89


David89
tag

helló!

van egy Lenovo g580as notim, és az lenne a problémám, hogy a windows nem csinál partíciót telepítésnél. Pedig a szabad területet látja, és így nem tudok tovább menni a telepítésnél. Mi lehet a gond, mert 2 különböző lemezzel is próbáltam már?

(#25598) sfdrakex válasza David89 (#25597) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Manuálisan se tudsz partíciót létrehozni? Törölted a meglévő partíciókat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#25599) pufancska válasza lostprophet (#25595) üzenetére


pufancska
tag

Én balga, túlbonyolítottam, idáig két oprendszer volt a gépemen Win 7, és XP és ha a nyomtatót akartam használni akkor XP-t indítottam. És a Vistára nem is gondoltam. Működik, köszi a tippet.

(#25600) David89 válasza sfdrakex (#25598) üzenetére


David89
tag

nem tudtam, mivel egyszerűen nem csinálta meg... de most egy harmadik lemezzel már müxik a dolog

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.