Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) spiritex válasza Bjørgersson (#24647) üzenetére


spiritex
veterán

A videokártya driver ében, ahol a rákötött megjelenítőket mutatja ki kell választani a monitort és rányomni a Make this primary-re (Legyen ez az elsődleges).

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24652) Bjørgersson válasza spiritex (#24651) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elvileg sikerült, köszönöm!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24653) PumpkinSeed válasza Zolix (#24650) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

HDD Regenerator-t próbáld ki, lehet bad sector.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24654) spiritex válasza spiritex (#24601) üzenetére


spiritex
veterán

Na, megvan a megoldás! Közzéteszem, ha valaki még érdekelne. Tehát akkor jelenik meg kis Status Bar ikonok és keskeny Status Bar mellett is a dátum az óra alatt, ha az ember lecseréli a Win7 alap Segoe betűkészletét Tahoma-ra a következő Registry módosítással:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Remove Segoe UI
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]

"Segoe UI (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold (TrueType)"=""
"Segoe UI Italic (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold Italic (TrueType)"=""
"Segoe UI Semibold (TrueType)"=""
"Segoe UI Light (TrueType)"=""
"Segoe UI Symbol (TrueType)"=""

;Font Substitution
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]

"Segoe UI"="Tahoma"

Ez pedig a visszaállító, ha az ember meggondolná magát:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Restore Segoe UI

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts]

"Segoe UI (TrueType)"="segoeui.ttf"
"Segoe UI Bold (TrueType)"="segoeuib.ttf"
"Segoe UI Italic (TrueType)"="segoeuii.ttf"
"Segoe UI Bold Italic (TrueType)"="segoeuiz.ttf"
"Segoe UI Semibold (TrueType)"="seguisb.ttf"
"Segoe UI Light (TrueType)"="segoeuil.ttf"
"Segoe UI Symbol (TrueType)"="seguisym.ttf"

;Remove Font Substitution
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]

"Segoe UI"=-

Nyilvánvalóan mindenki csak saját felelősségére babráljon a registry-ben!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24655) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A laptophoz van eredeti windows 7 professional telepítő kulcsom viszont nincs recovery partícióm. Az lenne a kérdésem, hogy csak windows 7 professional-t tudok feltelepíteni vagy a windwos 7 professional n verzióját is a kapott kulccsal? Valamint mit jelent ez az "n" , mivel tud többet? Köszi a segítséget.

(#24656) sfdrakex válasza _q (#24655) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az N verzió kevesebbet tud, nincs benne média player.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24657) elodman válasza brd (#24646) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi brd,

1 - szóval, ha jól értem, nagyon is érdemes biztonsági szempontból virtuális gépet létrehozni, vírusok és káros dolgok ellen?

2 - XP mode vagy Virtual Box javasolt? (nem speciális virtualizációs CPU-m van, csak egy sima 2 magos)

A virtuális gépen persze kellene internet és egyszerű, nem túl erőforrás igényes dolgokat futtatnék
(pl. firefox, dvd író progik, photoshop, office, és 8-16 bites emulátorok /pl. Dosbox és Winuae/).

NAT dolog azt jelenti, hogy a fizikai gép hozna létre egy IP címet a virtualizált gépnek?

Köszi

(#24658) PumpkinSeed válasza elodman (#24657) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem akarok beleszólni a beszélgetésetekbe, de vírusvédelem miatt nem érdemes virtualizálni.

1. Nagyon visszafogja a gépet és egyszerűen nem éri meg az, hogy pár vírus miatt most napokat várjunk a munkamenetünk befejezésére.

2. Vírus védelem ellen még régebben kitalálták a két particiós megoldást. Egyiken a rendszer másikon az adatok.

3. A virtualizáció esetlegesen nagyobb (kisebb irodai, vagy annál nagyobb) hálózatoknál ajánlott csinálni, ami által a felhasználókat bezárjuk a maguk kis user space - be, ezáltal nem tehetnek kárt a tényleges rendszerbe.

4. Azért, hogybiztonság miatt otthon saját user space-t alakítsunk ki virtualizációból, felesleges megcsinálni, mert első pont + időigényesebb a kezelése elérése. Most képzeld el egy ismerősöd Teamvieweren akar csatlakozni, mert problémád volt a gépeddel, de nem tud mert a virtuális gép számára logikailag nagyon nehezen elérhető.

5. Saját véleményem az, hogy csak legvégső esetben használd ezt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24659) vlevi válasza elodman (#24657) üzenetére


vlevi
nagyúr

XP mód csak Win7 prof-ban van és a másik, hogy emlékeim szerint pont, hogy hardveres virtualizációt támogató proci kell neki. Ezen kívül az XP mód nem jelent egy teljesen elkülönített gépet, csak egy XP-re nagyon hasonító futtatási környezet.
Szóval marad a virtualbox. Vagy a VMware. A Player ebből is ingyenes, és nekem, ez én gépemen, az énáltalam használt OS-ekkel mintha az utóbbi időben jobban működne, mint a virtualbox.
De sebességben nem lesz egy bajnok, ezt azért jó előre tudni. Hardveres virtualizáció nélkül pedig végképp nem. Csak akkor érdemes használni, ha
- valamilyen progi végképp nem fut
- a userek állandóan összegányolják a gépet, és nem akarod a sajátodat újratelepíteni állandóan
- vagy pedig, mint nálunk a cégnél, a rengeteg ügyfél VPN kapcsolat felépítése megoldhatatlan feladat egyetlen harderen, mert egymással össze nem egyeztethető hardverek, titkosító szoftverek, satöbbik kellenek 1-1 kapcsolat felépítéséhez. RÁadásul egyszerre többet is szeretnénk használni. Ilyenkor egy fizikai vason futhat 8-10 virtuál gép, távoli asztal bejelentkezéssel, és arra lépek fel, amelyikre épp szükségem van.

[ Szerkesztve ]

(#24660) Zolix válasza PumpkinSeed (#24653) üzenetére


Zolix
tag

Nincs bad szektor teljesen új vinyó.

(#24661) Sub-ZeRo válasza vlevi (#24659) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már nem kell neki olyan proci. Sima halandó procival is tud menni már.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24662) vlevi válasza Sub-ZeRo (#24661) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mi manapság a sima halandó proci? 3-4éves core2duo? Mert azokban már benne volt. Annál régebbit meg lehet, nem kéne kínozni virtuálgéppel, elég baja van szegény öreg procinak a saját hardverének a meghajtásával is :)

(#24663) elodman válasza PumpkinSeed (#24658) üzenetére


elodman
aktív tag

Köszi nagyon PumpkinSeed a sok infot!

és Vlevi-nek is köszi

1- a túlzott lassúság tényleg zavarna
átlagos gépen (4 gb, 2mag 3Ghz) is lassú lenne egy virtualizált Win XP?

2- igen, (van kb. 4 partícióm) de a Win és a több tucat progi újratelepítése, configja jó hosszadalmas lenne
( --> Ghostolás kellene? ahhoz kicsi a wincsim )

4- értve, de nem érintve

5- thanx,

Ezt a virtu dolgot mintegy
-könnyebben feláldozható biztonsági rétegként képzeltem el, ami elszabadult kártevőket magában tart
-amit esetleg könnyebb újralétrehozni, installálni
-ha elszaporodna rajta vírus, még mindig ott lenne az alap fizikai gép

Vagy rosszul töprengek nagyon?
köszi üdv

[ Szerkesztve ]

(#24664) brd válasza elodman (#24657) üzenetére


brd
nagyúr

Úgy értettem, hogy a virtuális gépet akarod megvédeni a vírusoktól, de most már egyértelműbb, mit szeretnél. Az emulátorokat, amit lehet, futtass a fizikai gépen, WinUAE, DoxBox fut remekül Win7x64-en is, így jóval gyorsabbak. A virtuális gép pl. arra jó, hogy a rendszerre potenciálisan veszélyes, és jó eséllyel vírust tartalmazó programot ott teszdeld, esetleg használd. A NAT ilyenkor azt jelenti, hogy úgy működik a fizikai gép, a virtuális számára, mintha router lenne, ő lesz az átjáró, oszt neki saját tartományú IP-t, stb., és kívülről csak az a kapcsolat juthat be, amit külön engedélyezel (portforward), egyébként elérhetetlen a virtuális gép kívülről.
Az XP mód, emulátorokra pont nem jó, lassú, csak 1 mag..., nem javaslom, VirtualBox, vagy WMware, változó, hogy mire melyik a jobb.

The only real valuable thing is intuition.

(#24665) brd válasza vlevi (#24659) üzenetére


brd
nagyúr

Ezen kívül az XP mód nem jelent egy teljesen elkülönített gépet, csak egy XP-re nagyon hasonító futtatási környezet.

De, pontosan ugyanúgy egy különálló gépet jelent (amennyire virtualizációs megoldásnál erről beszélhetünk), mint a többi hasonló megoldásnál: saját BIOS-a van, saját HW-ei, saját CPU-ja (persze ezek emulálva).

The only real valuable thing is intuition.

(#24666) brd válasza PumpkinSeed (#24658) üzenetére


brd
nagyúr

Kicsit korrigálnék/kiegészítenék néhol. ;)

1. Ez csak akkor igaz, ha a fizikai CPU és a virtualizációs megoldás nem tud VT-x/AMD-V-t (vagy kevés mag van benne), ill. a virtualizált gép működése sok lemezművelettel jár, és ez azonos diszken van a fizikai gép OS-ével.

2. Az nem tökéletes megoldás, tehát nem sokat ér. Mi van, ha egy vírus véletlenszerűen törölget, vagy mondjuk az összes .exe file-t meg akarja fertőzni?

3. Ez csak az egyik terület, a mai megoldásokkal rengeteg más dologra is használható, esetenként sokkal kényelmesebb lehet, mint ugyanazt fizikai gépen végezni. Én pl. régi novell servert is üzemeltetek virtuális gépen, egyszerűen azért, mert fizikai gépen lassú, vagy ma már nem is működik rendesen. A felhasználók semmit nem vesznek észre belőle (ill. annyit, hogy gyorsabb). (Hogy miért kell pont ilyen server, azt most hagyjuk.)

4. Pont ugyanannyira érhető el, mint egy fizikai gép, logmein/vnc/teamviewer/etc. ugyanúgy futtatható rajta. A mai megoldásokkal pedig sokkal kényelmesebb is lehet, mint egy fizikai környezet, köszönhető a snapshot lehetőségnek, és annak, hogy az emulált HW nagyjából állandó: pl. a fizikai gép halála esetén lehet hasonló alaplapot keresgélni, virtuális környezethez elég, ha a CPU hasonló architektúrával bír (pl. ugyanúgy Intel, vagy AMD).

The only real valuable thing is intuition.

(#24667) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

Erre senkinek nincs ötlete: (#24641) ?

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#24668) brd válasza DiabloCorsa (#24641) üzenetére


brd
nagyúr

Shift+Del-lel törölve is ugyanez van? Ilyenkor nem kerül be a Lomtárba.

The only real valuable thing is intuition.

(#24669) nonames


nonames
tag

[link]

Sziasztok! Erre van valakinek ötlete esetleg?

(#24670) Sub-ZeRo válasza vlevi (#24662) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azokban lehet, de Celeron, meg jónéhány amd prociban nem volt benne. És az ms megcsinálta a telepítőt, hogy virtualizálás nélküli procin is menjen az xp mód.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24671) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a 64-bites Windows 7-et és mindent meghajtót cserélhető lemezként ismer fel, mitől lehet ez? SSD-t és DVD-írót is. :F

(#24672) Sub-ZeRo válasza smog86 (#24671) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ahci driver miatt van ez. Nem kell vele foglalkozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24673) spiritex válasza smog86 (#24671) üzenetére


spiritex
veterán

Van rá megoldás, engem is idegesített, később kikeresem neked a könyvjelzők közül.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24674) jozsi252 válasza smog86 (#24671) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha intel chipseted van, rakd fel a gyári AHCI drivert. Intel Rapid Storage Technology néven fut :)

iPhone 13 Pro Max

(#24675) spiritex válasza smog86 (#24671) üzenetére


spiritex
veterán

Right Click the command prompt and select 'Run as Administrator';

Copy and paste the following command into the command prompt:

reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msahci\Controller(n)\Channel(N)" /f /v TreatAsInternalPort /t REG_DWORD /d 0x00000001

Change (n) for the contoller number – 0 on my machine ie. 'Controller0' and change (N) for the SATA port number – 1 – 5 on my machine ie. Channel1, Channel2, channel3....etc

You can check which controller number and port(s) by using regedit to check the registry keys. The keys can also be be added while your there.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24676) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Ki van rakva Win7nél a gyári időjárás és pénznem kalkulátor, de azt írja ki, hogy nem tud kapcsolódni a szolgáltatáshoz, van erre valami megoldás?:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24677) brd válasza smog86 (#24671) üzenetére


brd
nagyúr

A BIOS-ban nem lehet állítani a S-ATA portok viselkedését?

The only real valuable thing is intuition.

(#24678) canniball


canniball
nagyúr

Azt be lehet-e állítani valahogy, hogy a hálózati meghajtókat csak x idő elteltével keresse a rendszer?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24679) Pista0001


Pista0001
addikt

Üdv.

Ha a felhasználói fiókhoz nincs beállítva jelszó, akkor hogyan lehet nem Windowsos eszközről elérni a megosztott mappákat?

köszi

(#24680) sfdrakex válasza Pista0001 (#24679) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Homegroupot (otthoni csoportot) kell létrehozni egyik gépen, a másikkal csatlakozni hozzá, és már látják is egymást a gépek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24681) Pista0001 válasza sfdrakex (#24680) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezzel a résszel nincs gond, a Win 7-es gépek látják egymást, az Androidos viszont felhasználónevet/jelszót kér.

(#24682) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Valamelyik nap, mikor állítottam le a gépet, eltűnt már az a kék képernyő, ami olyasmi mint bejelentkezéskor, utána jött egy kékhalálom. Újraindult, utána le tudtam állítani rendesen. Pörgettem gyorsan egy memtestet, hiba nélkül végigment.
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 98D2D1D1
BCP3: 91823B98
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Ma kapcsolnám be a gépem, jelszót bírom, pörög percekig a bejelentkező képernyőnél a karika, aztán semmi. Reseteltem, utána eljut addig, hogy a kék képernyő eltűnik, fekete képnél áll percekig, ugyanez. Megint reset, újra a kéknél áll meg.
Csökkentett módban visszaállítottam 03.01-i pontra, most jó. De azóta nem csináltam semmit a rendszerrel.

Mi lehet a gond ?

(#24683) spiritex válasza Pista0001 (#24681) üzenetére


spiritex
veterán

Próbáld ki az Airdroid-ot, az talán nem kér, mindenesetre nekem az ESFileExplorer-hez be kellett állítanom jelszót.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24684) qqcqqc válasza Pista0001 (#24681) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hálózati megosztás beállításánál vedd ki a pipát, hogy jelszót kér.
vagy megosztott mappán jobklikk, megosztás, speciális, engedélyek és a "Mindenki" felhasználónak jogosultságot adni.

(#24685) Zolix


Zolix
tag

Nem tudom semmilyen módon fölrakni a win7-et a gép egy
asus m2n32-sli deluxe alaplap
amd X2 3800+ 2.0 GHz,
2 GB ram, 7600GT videokártya...
megálla fájlmásolásnál (valamit azért pakol a vinyóra ) 0%-nál.
Nincs bad sector megformáztam a részeket előre de kipróbáltam a win7 telepítő cd-vel is az eredmény ugyanaz. Megpróbálatm install elött a sata drivert is beolvastatni, de színtén ugyanaz az eredmény.

Mit csináljak most?

(#24686) PeL


PeL
addikt

Hali!

Érdekes dolog miatt jöttem ide: Tegnap még gond nélkül ment az alap Win7-es Media Playerem, ma meg már nem hajlandó megnyitni semmilyen videófájlt, mert mindegyiknél leáll a program működése, és nem jövök rá miért csinálja ezt. MP3-at lejátszik, videónál viszont leáll a program működése. Media Player Classic Home Cinema viszi a filmeket.

Újra lehet telepíteni valahogy? Vagy mit lehetne csinálni vele? Lehetőleg ne másik programot ajánljatok mert nekem eddig tökéletesen megfelelt a Windows 7 médialejátszója.

Ha esetleg segítene valamit:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BEX
Alkalmazásnév: wmplayer.exe
Alkalmazásverzió: 12.0.7601.17514
Alkalmazás időbélyegzője: 4ce7a485
Hiba – modul neve: StackHash_0a9e
Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 00000000
Kivétel – eltolás: 00000000
Kivételkód: c0000005
Kivételadatok: 00000008
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 0a9e
További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
További információk 3: 0a9e
További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

(#24687) PumpkinSeed válasza Zolix (#24685) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ebben az esetben 3 probléma állhat fent:

1. Rossz merevlemez.
2. Rossz a bootolható adathordozó.
3. Rossz a meghajtó amiben van a bootolható adathordozó.

Ha ezek közül mind jó akkor menni kellene. Vannak extrém esetek mikor más problémák vannak, de azok olyan ritkák, hogy a szovjet meteor hamarabb kell fel és jön el ide a lábán.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24688) PeL válasza PeL (#24686) üzenetére


PeL
addikt

És akkor egy újabb számítástechnikai x-akta:

Cseréltem drivert a gépen. Eltávolítottam a 13.1-es Catalystet, úgy mentek a filmek a lejátszón. Feltettem a legújabb BETA drivert, így meg megint nem mennek... ki érti ezt? :F

(#24689) NEMO1968 válasza PeL (#24686) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nem tettél fel valami codekcsomagot?
Előfordul ütközés.
Nem frissített a Media Player a háttérben?
A társításnál kijelölöd a MP-t,úgy sem jó?
Szerintem senki,de ha úgy jó volt, akkor csináld vissza!! :)

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#24690) PeL válasza NEMO1968 (#24689) üzenetére


PeL
addikt

Semmi codecet nem raktam fel :N Tegnap még minden jól ment, de amúgy most vettem észre hogy csak akkor csinálja ezt ha .AVI fájlokat akarok megnyitni. .MP3 .MP4 filmeket is lejátsza meg a .WMV-ket is

(#24691) vlevi


vlevi
nagyúr

Vajon most mi történhetett az USB3-ammal?

Asrock B75M GL alaplap, USB3 eddig rendesen működött, most próbáltam rádugni a külső vinyót, de nem történt semmi. Eszközkezelőben megnéztem, sárga felkiáltójeles az USB3 vezérlő, és ez a hiba szerepel ott : "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)"
Nem reagál semmire, se restart, driver frissítés, semmi.
Tegnap még tökéletesen ment. BIOS-ban természetesen engedélyezve van.
Eseménynaplóban semmi nincs, ami az USB3 vezérlő driverével lenne kapcsolatos.
Az USB2 rendesen működik.

(#24692) dudu5130


dudu5130
őstag

Tudna valaki ajánlani valami jó audio drivert IDT helyett? A notimnak ez lenne az alap drivere, de a mikrofonnal mindig megszívat, szóval valami más kellene.

(#24693) NEMO1968 válasza PeL (#24690) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hű,ez nagyon ismerős,nekem is volt ilyen,de most nem ugrik be,mit csináltam vele.
Próbáld meg az .AVI cuccokat a fájltulajdoságpknál az MP-hez társítani.
Ha úgy sem megy,akkor lehet hogy valami frissítés kevert be a háttérben.
Megpróbálkozhatsz egy rendszervisszaállítással.
Esetleg tedd vissza a régi drivert.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#24694) PeL válasza NEMO1968 (#24693) üzenetére


PeL
addikt

Közben utánajártam. Kiadott a Microsoft egy új (opcionális) platformfrissítést 3-4 napja, az sz*rta el a windows alap codecjét mert módosítottak valamit benne. KB2670838 a frissítés neve. Aki nem használ külső lejátszót az kerülje nagy ívben. Eltávolítottam és láss csodát semmi gondja :DDD

(#24695) NEMO1968 válasza PeL (#24694) üzenetére


NEMO1968
őstag

Grat.
Azért részben nekem is igazam lett :K .
Köszi az infót.
Mondjuk én újraraktam anno az egészet(ráfért már).
Azóta letiltottam minden frissítést,és nem találkoztam ilyesmivel.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#24696) Sub-ZeRo válasza PeL (#24694) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a laposon up to date a rendszer és minden film megy gond nélkül. Lenovo G580 (corei3, 4 giga, hd 3000). Ja, 64 bit windows 7.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24697) PeL válasza Sub-ZeRo (#24696) üzenetére


PeL
addikt

Opcionális frissítés volt, azokat is telepíted mindig? Alapból asszem nem rakja fel

(#24698) Sub-ZeRo válasza PeL (#24697) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindent felküldtem ami volt. Én nem válogatok. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24699) Winnie The P válasza PeL (#24697) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ez a frissítés nem véletlenül az IE10-el került a gépre? Mert én az IE10-et február 26-án raktam a gépre fel és ezen napon került fel ez a frissítés is.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24700) King Unique válasza vlevi (#24691) üzenetére


King Unique
titán

Ha sárga felkiáltójeles, szerintem szedd le és rakd fel újra :K
Külső usb2-es optikai meghajtónál volt ilyen gondom (más igaz...), de notim usb3 portjára is először hiába dugtam külső vinyót, csak usb2 sebességen ment, pedig legfrisebb driver volt fent, újraraktam drivert, azóta frankó. :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.