Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#24100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy cseréld le az OS AHCI driverre, vagy egy régebbi AHCI driverrel kellene próbálkozni, mert ez fura értéket ad vissza egy helyen, pl az IRST 11.0-val elsőre STOR_Win7_XP_11.0.0.1032_PV.exe

(Az alaplapodhoz alapban a 10.1-es verziót adják [link])

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24102) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#24101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm megpróbálom de egy 11.2-vel kezdtem mivel az volt a honlapon is

Amúgy az lassíthat a gépen, hogy régen 2 partícióm volt az 1 Terrán most meg már csak?

És kb 70 giga a szabad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24103) AkosAkos válasza PumpkinSeed (#24095) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Köszönöm! :)
Tudtam, hogy valami egyszerű megoldás lesz ami ott van a szemem előtt....

(#24104) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van egy AMD Radeon HD 6790 VGA-m. Azon két DVI kivezetés. Van két D-SUB monitorom, és 2 átalakítom D-Sub->DVI. Bedugom mindkettőt a VGA-ba és az alsót nem ismeri fel. Van itthon egy DVI-os monitor, amit ha alulra dugok akkor azt meg felismeri. Mit lehetne tenni, hogy a két D-SUB-os monitort ismerje fel?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24105) Bogyó bá' válasza PumpkinSeed (#24104) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem semmit. Az egyik DVI valószínűleg csak digitális jelet képes kiadni magából. DVI-I, DVI-D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24106) PumpkinSeed válasza Bogyó bá' (#24105) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Másik topicba is feltettem a kérdést, ugyanezt a választ kaptam. :( De viszont van egyik monitoron (TV-n) HDMI, is meg a VGA-n is van HDMI. De viszont mikor összekötöm minden elsötétül mintha semmi nem lenne bedugva.:(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24107) Bogyó bá' válasza PumpkinSeed (#24106) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az viszont csak valami beállítási hiba lehet szerintem, de nem szakértek eléggé hozzá...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24108) csakegyreg


csakegyreg
tag

Sziasztok a következő lenne a problémám egy ideje ha bekapcsolom a gépemet amit windows 7 fut akkor mondjuk 5 ből 4x nem jön be mert kiírja a következő hibát:" userinit.exe alkalmazáshiba : Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni (0xc0000005). Az alkalmazás bezárásához kattintson az ok gombra " Ez már egy idő után nagyon idegesítő ám. Rákerestem a neten is de sok helyen sok mindent írnak úgyhogy ez a fórum az utolsó reménységem :) a válaszokat előre is köszönöm.

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#24109) sfdrakex válasza csakegyreg (#24108) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verzió a W7? Eredeti? Kokányolt? Hardverek rendben vannak?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24110) csakegyreg válasza sfdrakex (#24109) üzenetére


csakegyreg
tag

Eredeti alap ultimate hardvereket nem tudom szerintem igen mert ha bekapcsol akkor jól működik minden .

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#24111) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az easybcd 2.2 progihoz keresek magyarítást vagy magyar nyelvű leírást. Keresgéltem, de a bénaságom miatt :W eddig nem találtam. Tudnátok segíteni? Előre is köszi

(#24112) mezis válasza csakegyreg (#24110) üzenetére


mezis
nagyúr

- Memória bővítés nem volt mostanában?

- Ha öregecske a PC vagy egész nap szokott menni, akkor lehet a tápegység - alaplapi elkók problémája is.
Próbáld meg a bekapcs után még a boot előtt "várakoztatni". (Ezt könnyen meg lehetne oldani, ha lenne egy Linux-od is a Win mellett....). BIOS-ban esetleg állítsd be azt, hogy minden részletes tesztet csináljon végig. Nekem ez a várakoztatás már két öregecske PC-nél is bevált.

- HDSentinel : Winchestered állapota ?

mezis

(#24113) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következőt szeretném, kérdezni, mielőtt belevágnék a következőkbe. Egy gépen van 2 vinyó: az elsőre, miután meg lett osztva, rá lett telepítve egy windows xp. op. rendszer. Utána pár évvel később be lett téve a gépbe még egy vinyó szintén 2 részre partícionálva, a kisebb partícióra egy win xp lett telepítve, majd később a másik partícióra egy win 7, ami alapértelmezett op. rendszerként van beállítva. Abban az esetben, ha a win 7-be belépvea rendszerindítás fülön kitörlöm a 2 xp op. rendszert és csak a win 7-et hagyom meg, a win 7 továbbra is használható marad, vagy sem?

(#24114) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogyha sleepből vagy hibernateből indítom a gépet, akkor akár 5-6 perc telik el, mire egyáltalán be tudok loginolni? Csak akkor fordul elő, ha 1-2 napig sleepben vagy hibernálva marad a gép. Azért érdekes, mert egy újraindítás kevesebb mint 1 perc alatt megvan :) (Elitebook 8530w)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#24115) artiny


artiny
őstag

WINDOWS 7 re tudtok valmi jo kis registry cleanert es karbantartot (cclenearen kivul)?

(#24116) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

[ Szerkesztve ]

(#24117) Lapajbacsi válasza Tappancs2001 (#24113) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nyilvánvaló!

(#24118) PumpkinSeed válasza artiny (#24115) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Glary Utilities

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24119) lck válasza artiny (#24115) üzenetére


lck
senior tag

WISE

(#24120) dragonborn


dragonborn
tag

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 1a
BCP1: 0000000000041790
BCP2: FFFFFA800154C770
BCP3: 000000000000FFFF
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\021713-5974-01.dmp
C:\Users\user\AppData\Local\Temp\WER-11154-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

sziasztok.megtudná valaki mondani mi ez? bekapcsoltam a gépet és azota ki-be kapcsol és mindig ezt irja ki.légyszi valaki,megoldás?

(#24121) zoli62


zoli62
addikt

abban kérem a tapasztalataitokat, hogy kinek mennyire nagy a százaléjban kifejezett processzorhasználat hálózatracsatlakozó gépen (főleg PPPOE esetén, de kisebb mértékben LAN esetén is) a bejelentkezés utáni első 5-10-15-20-25 percben? Én általában bejelentkezés után használom a feladatkezelőt és tudom, hogy kb. hány folyamat szokott futni normál használat mellett, a nem szükségeseket ki szoktam kapcsolni.. Az egyik HP Win7 Pro asztali gépen (közvetlen modemes kapcsolat PPPOE protokollal Diginet switchre csatlakozva), bekapcsolt McAfee Endpoint Protectionnal és fokozott biztonságú Wndows tűzfallal random módon 5-25 percig extrém magas a processzorterhelés. Pár automatikusan induló memóriarezidens programot és szolgáltatást már kikapcsoltam , de a helyzet nem sokat javult. Jellemzően csatlakozásnál és kapcsolat bontásakor is megugrik a a prosszorhasználat, de már bejelentkezéskor is sokszorr szaggat a hang, ami szintén erre utal. A teljesítményfigyelő naplóban is észrevehető, hogy hogy az utóbbi pár hónapban megnőtt a rendszerindítási és leállási idő. Ez egy 3 éves üzleti kategóriájó HP gép, nem nagyon telepítek új programokat, tehát inkább munkára, mint tesztelésre vagy játékra használom,, ami ezt leszámítva stabilan működik.. Beállítottam fix belső IP-t, is de nem lett jobb. Van pár szolgáltatás, amiknek kikapcsolását külföldi fórumokon javasolták, de még nem próbáltam ki. Például az IPv6 segítő, Netbios helper mennyire létfontosság?, Esetleg a Lanmanservert , DHCP klienst is érdemes letiltani.? Próbáltam azt is, hogy helyi kapcsolatnál a Microsoft hálózati megosztást, IPv6 protokollt, stb kikapcsoltam, de a helyzet nem változott. A windows teljesítmény jelentése egyébként nem mutat különösebb hibát

Win7 Toshiba laptopnál, nem a a processszorterhelés magas, hanem a bejelentkezés utáni első 10-15 percben fokozatosan csökken a használt memóri, de a különbség az, hogy ez helyi hálózatban van. Bár az elején itt is kicsit magassabb a processzorterhelés.

Szóval az a helyzet, hogy nem szívesen tiltok le alapvető Windows szolgáltatásokat, a külsőket pedig már kipróbáltam, bár ez a tudásbázis cikk [link] eezt ajánlja. Így viszont elég nehéz kiszűrni, i okozhat ilyen lassulást, és magas kezdeti tehelést.

(#24122) brd válasza zoli62 (#24121) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt próbáltad már eltávolítani, vagy legalább kikapcsolni?: McAfee Endpoint Protection.

The only real valuable thing is intuition.

(#24123) zoli62 válasza brd (#24122) üzenetére


zoli62
addikt

Igazából mefvetettem a liszenszet és már két éve használom és a memóriaigénye sokat csökkent, ebből a szempontból az egyik legjobb.

(#24124) brd válasza zoli62 (#24123) üzenetére


brd
nagyúr

A kérdés nem ez volt. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#24125) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#24101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Tegnap végig próbáltam minden lehetséges verziót amit mondtál, voltak új windowsok is, de különböző helyzetben kék halált dobtak. Volt olyan is, hogy csak magára hagytam a rendszert és akkor is. Most lehúzta róla az írót és kíváncsi vagyok mit fog produkálni. Sajnos csere írom nincsen, meg déltől 2 hétig nem is nagyon leszek a gép közelében.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24126) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#24125) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor jó eséllyel nem is szoftveres a gond, hanem hardveres... (pl az olyan BSOD-k, amik csak úgy felvillannak és azonnal áll le/indul újra a gép, és elemezve a dump fájlt szinte minden rendszermodul érintet, az szinte biztosan hardveres gond, tipikusan a CPU)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24127) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#24126) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ezt hogyan lehetne kiszűrni? Másrészt eddig szeptember óta hibátlan a gépe, csak most, hogy megvettem az írót bele jött elő. Van egy érzésem, hogy az új író a hibás...

A BSOD meg igen előjön, elszámol alul 100ig és újra is indul a gép, utána megy tovább. Kivettem most az írót kíváncsi leszek, hogy előjön e így is. Éjszaka úgy jött elő, hogy külső vinyóról másoltam a belsőre kb. 400 gigát és reggel vettem észre, hogy a gép újraindult és 15-20 gigát tudott csak átmásolni.

Reggel kivettem az írót, elindítottam a másolást és azóta is megy, lassan be is fejezi. Csak nem értem az író, hogy jött ide.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24128) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#24127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hibás az elektronika és "visszabeszél" a vezérlőnek vagy rosszabb esetben -igaz ez elég ritka- a tápnak, előbbi esetben a vezérlő sérülhet, utóbbiban bármi a gépben.
Ha író nélkül semmi gond sem jelentkezik hosszabb távon sem, akkor kukázható az író (előtte másik adat- és tápkábellel is próbálkozz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24129) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#24128) üzenetére


szabonagyur
félisten

SZeptember óta tökéletesen ment a konfig múlt hét péntekig, akkor vettem az írót újonnan. Előtte egy kék halál annyi nem volt soha. A gépben mindent újként vettem meg, használva napi szinten hétfőtől péntekig 1-2 órát, hétvégén pedig napi 24 órát megy a gép. Hát remélem csak az író kuka.... :/

Tápkábel próbához szereznem kellesz átalakítót mivel sata tápbábel csak 3 van a tápon. Adat kábeleket már cserélgettem, de ha lesz időm szétszedek mindent és kipróbálok minden verziót, akár az SSD nélkülit is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24130) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#24129) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak ezt kellett volna korábban/legelőször is írnod, mivel ha van egy stabil gép, majd belekerül valami új hardver és azt követően BSOD-k figyelnek be, akkor elég egyértelműen beazonosítható a hiba forrása, lévén az új eszköz okozza... (pláne, ha az új eszköz nélkül meg minden rendben van újra)

Én itt nem látok okot arra, hogy SSD nélkül meg stb próbálkozz, mert szinte biztosan az író a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24131) PumpkinSeed válasza Fire/SOUL/CD (#24130) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hol lehetne beállítani azt, hogy ha a VGA-ba bedugok egy HDMI-t akkor is a főképernyő a DVI kimeneten maradjon?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24132) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#24130) üzenetére


szabonagyur
félisten

De jó :( Akkor mehetek garanciális cserére.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24133) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem jó helyen teszem fel, de hátha van szakember, aki tud válaszolni.
Van egy céges notebookom, ami be van léptetve az AD-ba. Ha külső hálózaton vagyok, az Outlook kéri a felhasználónevet és jelszót (le van mentve, csak okézni kell). Ez mitől lehet? Céges hálón nincs ilyen.
Van valami ötletetek a megoldásra?

(#24134) PumpkinSeed válasza HENE (#24133) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A noteival vagy belpve a hálozatra?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24135) HENE válasza PumpkinSeed (#24134) üzenetére


HENE
aktív tag

Ha notival a céges hálón vagyok, akkor nem kéri. Ha mobilneten vagy otthon wifin, akkor kéri a hitelesítést. (akkor is AD-s fiókba lépek be)

(#24136) PumpkinSeed válasza HENE (#24135) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem lehetséges, hogy a munkahelyi hálózaton másféle jogosultságok vannak kiosztva neked? :) Meg kellene kérdezned a helyi rendszergazdát, hogy milyen jogosultságokkal rendelkezel te azon a hálózaton. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24137) HENE válasza PumpkinSeed (#24136) üzenetére


HENE
aktív tag

Nem tudom, hogy a jogosultságok függenek-e az elérés módjától (hálózat). Ugyanarról a gépről van szó, ugyanarról a fiókról. Beszéltem az egyik rendszergazdával. Azért vagyok most itt. :DD

(#24138) brd válasza HENE (#24137) üzenetére


brd
nagyúr

domainnév\usernév alakban van lementve? Ha nem, úgy kellene.

The only real valuable thing is intuition.

(#24139) olivera88


olivera88
veterán

Hol lehet megnézni h melyik program mennyire használja a CPU-t és RAM-ot? A futó folyamatok megtekintésénél kellene h legyen úgy tudom, de nem mutatja , nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24140) sfdrakex válasza olivera88 (#24139) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladat kezelő mutatja húzd szét az ablakot szélesebbre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24141) brd válasza olivera88 (#24139) üzenetére


brd
nagyúr

Alul nyomj rá a "minden program mutatása" (vagy valami ilyesmi lehet magyarul) gombra, ekkor sem látszódik? (Egyébként sajnos a beépített feladatkezelő által mutatott adatok még a korábbinál is messzebb állnak a valóságtól, legfeljebb iránymutatásra jók.)

The only real valuable thing is intuition.

(#24142) olivera88 válasza sfdrakex (#24140) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor se mutatja :( [link] Pedig máskor jó volt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24143) sfdrakex válasza olivera88 (#24142) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne a szolgáltatásokat nézd, hanem a folyamatokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24144) olivera88 válasza sfdrakex (#24143) üzenetére


olivera88
veterán

Alapból ez jön ki ha megnyitom. Csak szolgáltatásokat birom kiválasztani lent.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24145) sfdrakex válasza olivera88 (#24144) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dupla bal klikk a felső fehér csíkba a keretnél, ekkor előjön a többi is, meg a fájl menü, ott a nézetben tudod állítani melyik oszlopokat mutassa.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24146) olivera88 válasza sfdrakex (#24145) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi :R Megvan. Meg is lett rögtön melyik program húzza a CPU-t feleslegesen.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#24147) neszoljalbe


neszoljalbe
csendes tag

Sziasztok !

Biztos le volt írva már sokszor , de nem találom . Alaplapot szeretnék cserélni p67->z77 és azt szeretném megtudni , hogy ezt Windows újrarakás nélkül meg lehet e oldani ? Windows 7 Professional 64bit . Persze , hogy minden telepített program fusson ugyan úgy :) . Ha igen , hogy ? A windows és a fontosabb progik egy sata 3 as SSD-n vannak , csomó más dolog meg egy másik sata 3 as HDD-n . Ha valaki segítene itt vagy privátban megköszönném !

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#24148) PumpkinSeed válasza neszoljalbe (#24147) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Most akkor újra szeretnéd telepíteni vagy nem? Mert nem derült ki számomra érthetően a hsz-ből.

De viszont azt tudni érdemes, hogy egy alaplap cserénél erősen ajánlott az újratelepítés, ha jól és stabilan működő rendszert szeretnél. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24149) neszoljalbe válasza PumpkinSeed (#24148) üzenetére


neszoljalbe
csendes tag

Igen , újraolvastam , és javítottam . Ha lehet nem szeretném újrarakni .

(#24150) HENE válasza brd (#24138) üzenetére


HENE
aktív tag

Természetesen igen. Ha leokézom, akkor megy tovább.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.