Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) canniball válasza brd (#24892) üzenetére


canniball
nagyúr

1. A MS szervereihez sajna nincs hozzáférésem. :)
2. Ezt ismerem, csak kissé macerásabb mint megnézni és ennyi. De akkor marad ez, köszi!

Erre esetleg nem tudsz valami okosságot?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24902) brd válasza canniball (#24901) üzenetére


brd
nagyúr

A gpedit.msc-ben a Computer Configuration\Administrative Templates\System\Logon\Always wait for the network at computer startup and logon Enabledre állítása nem segít rajta? (Ha HP-d van, akkor a registryben: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon, ott "SyncForegroundPolicy"=dword:00000001 legyen (alapból nem lesz, létre kell hozni).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24903) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Van több szöveges fájlom, ezeket fűzném össze egybe.
Így próbáltam: type * >> eredmény.txt
A gondom az, hogy 2 szövegfájl határát semmi se jelzi, egyből írja utána a következőt. Hogyan lehetne megoldani, hogy közé bedobjon egy soremelést, vagy mondjuk egy "---------" csíkot?

(#24904) PumpkinSeed válasza Irvkhf (#24900) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha megmondod milyen VGA van benne, amit a dxdiag-al tudsz megnézni akkor igen. :)
Start menü -> dxdiag -> enter

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24905) PumpkinSeed válasza birno (#24899) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor a laptop monitort kellene elsődleges monitornak kinevezni, szerintem elvben így sem kellene ugrálnia, de vannak anomáliák. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24906) Irvkhf válasza PumpkinSeed (#24904) üzenetére


Irvkhf
aktív tag

Szia !

Azt írja hogy Intel(r) 915GM/910ML/915MS.

(#24907) PumpkinSeed válasza Irvkhf (#24906) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Válogass kedvedre. A másodikat ajánlom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24908) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget.

(#24909) SpeedR válasza NEMO1968 (#24876) üzenetére


SpeedR
őstag

Szia!
Köszönöm a választ. A hardveres hibát kizártam. A mikrofont csípőből letiltottam, hogy megszűnjön a hangzavar. Meg is szűnt.
A problémát nem sikerült felderíteni, de megoldottam azzal, hogy visszaállítottam egy korábbi mentési pontra a windows-t.

(#24877) PumpkinSeed
Köszönöm neked is a tippet. Vírus nem volt a gépen. Kreatív ötlet lenne egy ilyen vírust írni. :DDD

(#24910) spiritex válasza utgyuru (#24903) üzenetére


spiritex
veterán

Vagy elmész minden file végére és beszúrsz egy ------ sort, vagy csinálsz egy ilyen file-t (nevezzuk csik.txt-nek), ami csak ezt az egy sort tartalmazza és egy sortörést utána, és felsorolod az összefűzendő file-okat, mindig beszúrva a csík.txt file-t.
copy a.txt+csik.txt+b.txt+csik.txt+c.txt cel.txt ,ahol a cel.txt-be készül el az eredmény.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24911) spiritex válasza spiritex (#24910) üzenetére


spiritex
veterán

Ja, a file neveket természetesen nem kell egyessével begépelned, Total Commanderben Ctrl-Enter-t nyomva a file-okra sorban bekerülnek a parancssorba, utána már csak a + okat kell közéjük tenni.
Mivel két ablakos a T.C. ezért azt is megteheted, hogy a jobb ablakban van a csik.txt, a balban pedig a file-jaid, és ugrálsz a két ablak között és nyomod a Ctrl-Enter-t. A végén beírod a sor elejére a copy-t, közbe a + okat, a végére meg a cel.txt.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24912) PumpkinSeed válasza SpeedR (#24909) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ma világban vírusok terén minden elképzelhető, így általában egy ilyen hibánál én elsőnek vírust vizsgálnék. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24913) PumpkinSeed válasza spiritex (#24910) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Erre én azt mondaná, hogy mi van, ha 3000 txt van? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24914) HZoli87 válasza Winnie The P (#24887) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam már működik az időjárás alkalmazás.

(#24915) spiritex válasza PumpkinSeed (#24913) üzenetére


spiritex
veterán

Nyugodtan mondhatsz neki jobb megoldást is! De eddig nagy a csend...

Ennél szerintem is sokkal elegánsabb megoldás lenne, ha egy paranccsal minden file végére beszúrna egy --- sort, majd az eredeti copy *.txt cel.txt-vel összefűzné, de ilyet nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24916) PumpkinSeed válasza spiritex (#24915) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Shell-ben lenne érdemes ezt megcsinálni egy for ciklussal, de nem tudom pontosan leírni a scriptet most. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24917) spiritex válasza spiritex (#24915) üzenetére


spiritex
veterán

Na, megcsináltam.
Tessék:

del cel.txt

for %%I in (*.txt) do (
type %%I >> cel.tmp
echo --------- >> cel.tmp
)

ren cel.tmp cel.txt

Ahol a ------- helyére természetesen bármi helyettesíthető.
A fenti parancsokat egy indit.bat-ba kell pl. beletenni és indítani abban a könyvtárban, ahol a sok txt file van.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24918) PumpkinSeed válasza spiritex (#24917) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szép munka. :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24919) birno válasza PumpkinSeed (#24905) üzenetére


birno
addikt

Az az elsődleges természetesen, de ugrál.
Próbálkoztam már az itt leírtakkal is, de nem segítettek, Bios-ba sincs semmi releváns.
Asszem sajna marad a Win+P-s állítgatás.

(#24920) PumpkinSeed válasza birno (#24919) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha a Catalyst-ben állítod főképernyőre akkor se megy?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24921) canniball válasza brd (#24902) üzenetére


canniball
nagyúr

"A gpedit.msc-ben a..."
Átállítottam, sajna nem segített.

"Ha HP-d van..."
Prof. x64.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24922) birno válasza PumpkinSeed (#24920) üzenetére


birno
addikt

Nem catalysm van, csak pont azon a linken találtam pár tippet.
Egy "Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD" beépített videókártya van, nincs semmilyen külön kezelőfelület hozzá.

(#24923) PumpkinSeed válasza birno (#24922) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Feldúrtam a netet, de nem találtam erre megoldást. Még soha nem tapasztaltam ilyet, hogy lecsukás után áthelyezzen oda mindent.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24924) birno válasza PumpkinSeed (#24923) üzenetére


birno
addikt

Köszi, sok fórumon írnak róla amúgy, de olyan megoldást még én se találtam ami nekem működött volna.

(#24925) brd válasza canniball (#24921) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor próbáld megszokni, ez is egy olyan bug, ami a M$ szerint feature lehet. :( Ugyanis domain-es környezetben, ahol egy computer startup script csatolja fel a meghajtót (tehát user még sehol), és használja is, ott is felugrik bejelentkezés után ez a hiba. Én nem jutottam eddig vele semmire (igaz, nem is nagyon keresgéltem).

The only real valuable thing is intuition.

(#24926) canniball válasza brd (#24925) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem. És legalább a felugráló buborék-figyelmeztetést (csak erre az esetre) nem lehet letiltani valahogy?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24927) spiritex válasza birno (#24924) üzenetére


spiritex
veterán

Itt a megoldás, ha kell lefordítom neked:

1. open device manager
2. in "System devices" find "ACPI lid"
3. Open "ACPI lid" properties, and go to "Driver" tab.
4. Select "Update driver"
5. Choose "Browse my computer for driver software" and "Let me pick.."
uncheck "Show compatible hardware"
6. And now...in "Manufacturer" select "(Standard system devices)" and model:
"Volume manager" (yes, "Volume manager")
7. next, next, restart the system and it works!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24928) birno válasza spiritex (#24927) üzenetére


birno
addikt

Igen, ezt már próbáltam, de nálam sajna nem működött, amúgy valóban ezt írták a legtöbb helyen.

(#24929) spiritex válasza birno (#24928) üzenetére


spiritex
veterán

Az nem jó, hogy csak beállítod, hogy a monitor kapcsoljon ki 1 perc múlva? Igaz, hogy nincs lecsukva, de legalább nem világít, és nem is merít annyira.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24930) birno válasza spiritex (#24929) üzenetére


birno
addikt

Hát, az egy köztes megoldás, de nem a legszebb.
Meg nem tudom, hogy akkor kikapcsolná-e a TV-t is, mert a Dell szoftverében amúgy van egy olyan lehetőség, hogy kikapcsolja/elsötétítse a monitort az Fn+D bill. kombora, de akkor a TV-t is kikapcsolja...

(#24931) spiritex válasza birno (#24930) üzenetére


spiritex
veterán

Na az már durva lenne, hogy beállítasz valamit a windows-ban, aminek az elsődleges monitorra kell érvényesnek lennie, erre a másikra is érvényesítené. Mivel nem csukod le a tetejét és ezáltal nem válik a tv elsődlegesség, így nem hiszem, hogy elsötétítené a tv-t is..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24932) utgyuru válasza spiritex (#24917) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ctrl+V-vel bedobtam egy bat-ba, kipróbáltam, ugyanúgy összerakja mindet, és csak a legvégére rak 1 db csíkot.
Pedig jónak tűnik, amit írsz.

(#24933) spiritex válasza utgyuru (#24932) üzenetére


spiritex
veterán

Na ne már, direkt csináltam kamu text file-okat és kipróbáltam. Összerakta és minden file végén ott volt a csík. Ott van az összes txt-d egy könyvtárban? A zárójeleket nem hagytad ki véletlenül? A del cel.txt sorral kezdődik?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24934) PumpkinSeed válasza utgyuru (#24932) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Teszteltem nekem is ment. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24935) Steelmanus válasza PumpkinSeed (#24904) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bar nem nekem cimezted, de en is megneztem a dxdiag tesztet, es meglepodve tapasztaltam hogy ezt irta ki:

Pedig nekem egy ilyen van SAPPHIRE Ultimate HD 4670 512MB GDDR3 PCI-E

Miert csak 4095 Mb-ot ir, lehet ezert ismeri fel csak 8x-nak a W7 mar telepiteskor is?

(#24936) alratar


alratar
addikt

Ha jól tudom a Win7-ben alapból megtalálható az Essential víruskereső.
Hol találom?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24937) DS39 válasza alratar (#24936) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem alapból nem része a Win7-nek (a Professional verziónak biztosan nem), de mindenki aki legális példánnyal rendelkezik, letöltheti és használhatja. [link]

(#24938) canniball válasza alratar (#24936) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy DS39 kolléga mondja: alapból nincs benne, de (ha legális a rendszer akkor) külön letölthető.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24939) Sub-ZeRo válasza alratar (#24936) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 8-ban van bent alapból de ott defender néven fut.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24940) King Unique


King Unique
titán

Win7-hez nincs vmi progi, amivel notinál képernyő fényerőt, kontrasztot lehet állítható ( a benne lévő konfiguráló nem jó, mert nem külön monitor saját nyomógombokkal...), dual videkártyás (INTEL+NvIDIA)) és nem tudom felrakni hozzá driverekt, kékhalál lesz...csak átmeneti megoldásként kéne :F

(#24937) DS39 lehet free, de nem ér semmit se, legtöbb mostani vírusírtós teszten nemhogy utolsó helyen végzett, de meg is bukott.... :DDD inkább akkor már magazinos kóddal NOD32, ESETSS, sokkal jobb választás :K
A Defender az mi, mert abban is van vírus-kémprogram kereső, az nem az MSE, ha az akkor ugyanaz.a hitvány ?

[ Szerkesztve ]

(#24941) utgyuru válasza spiritex (#24933) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Megvan, én csesztem el. Én nem txt kiterjesztésű fájlokkal próbáltam, volt mellette más is, azokat ömlesztette, a végén az egyetlen txt után már beírta. Köszi a segítséget!

(#24942) NEMO1968 válasza SpeedR (#24909) üzenetére


NEMO1968
őstag

Értem.
Gratula.
Ha a rendszervisszaállítás volt a megoldás,akkor valszeg a drivered zakkant meg,vagy valami elállítódott max.hangerőre,és az un. akusztikus visszacsatolást hallottad.
Erre utal az is,hogy a mikrofon tiltására megszűnt.
Érdekes lett volna kipróbálni,hogy a hangszóró tiltására is megszűnt volna-e.
Mindenesetre örülök hogy összejött.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#24943) VGYke válasza Steelmanus (#24935) üzenetére


VGYke
addikt

Vagy butaságokat írkál memória ügyben, vagy az "Összes memória" nem a videomemória. Nekem 2GB-os kártyára szintén 4095 ír, de ha a dxdiag-ot 64 bitesként futtatom, még kevesebb is, 3821MB! :Y

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24944) DS39 válasza King Unique (#24940) üzenetére


DS39
nagyúr

egy szóval sem minősítettem vagy ajánlgattam, csak a kérdésre válaszoltam ;)

Defender? jó kérdés vmi vírusirtó féle az is, az valóban alapból rajta van. Én viszont Avastot használok fő vírusirtónak, nekem az bőven elég, és jó védelmet nyújt.

(#24945) King Unique válasza DS39 (#24944) üzenetére


King Unique
titán

értem, lehet "túlfogalmaztam" én is...amúgy még Avast is 100x jobb nála :K
fentire vmi ötleted?

(#24946) vlevi válasza alratar (#24936) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a Windows 8, amiben már gyárilag benne van. A Win7-ben csak a Defender van beépítve, az pedig nem víusirtó, csak egy kémprogram szűrő.

(#24947) Core2duo6600 válasza brd (#24870) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, ez így müködik, bár kissé melós, mert igen sok mappa van :(
Azokkal akinek teljes joggal lévén az ő csopotjuknak a servere nincs gond.
A többivel van.
De még dolgozom rajta, de meglesz a megolás.

Más :
történetesen ugyanez a server elmult éjszaka alatt elhagyta az adat partitcioját.
A betűjel ott volt, de semmi egyebet nem lehetett csinálni rajta.
Raid 1 (Intel féle, biosban beállítva) van benne, mind a 2 hdd nél ugyanez a helyzet !
Ugyanazt a hdd ét egy win 7 be betéve.
A 7 es lemezkezelő Dynamic Foreign ként jeleníti meg.

2 Lehetőség van Import Foreign disk , és convert to basic disc, ez mi a bánattól történt
Server 2000 (x86) volt a gépen, (egy harmadik hdd ről bootol. )

Mi a bánat történhetett vele, ez a server kizárólag adat tárolásra van, semmi egyéb nem fut rajta.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24948) DS39 válasza King Unique (#24945) üzenetére


DS39
nagyúr

noti gyártói szoftverek vannak erre, ami vezérli az Fn + F... kombinációkat, third party megoldást nem tudok így fejből. :F

(#24949) Sub-ZeRo válasza King Unique (#24940) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát inkább az eset-et ne is hozzuk fel, mert az is egyre sz@rabb. Lehet hogy nem 5 csillagos vírusírtó, de ingyenes és ahhoz képest igen jó. Én már jó ideje használom és még virus nem jött be. Mondom én, aki nod-ot használt világ életében. Arról jöttem át, pedig a virágboltban annyi nod van, hogy meg lehet csömörleni tőle. Szóval aki ésszel tudja használni a gépét, annak tökéletes. Aki meg észnélkül az ne is dugja be a lan kábelt a gépbe.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24950) canniball válasza Sub-ZeRo (#24939) üzenetére


canniball
nagyúr

A Defender az a 7-ben is benne van, de ahogy vlevi is írja az más.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.