Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) Winnie The P válasza spiritex (#24733) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!

Nálunk is érdekes, ugyanis ezen a gépen nem megy, azt írja ki "nem lehet kapcsolódni a szolgáltatáshoz", a másik gépen (laptop) azon megy rendesen. Mind a két gépen win7 van, nem idei telepítés.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24752) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Van egy MSDN Win7 Professional SP1 x86. Már többször volt telepítve ez az op. rendszer.
Most azonban napok óta hiába próbálom a frissítéseknél mindig hibába futok bele.
Pár nap alatt Kb. 8x próbáltam eddig és mindig hibát ír ki a frissítéseknél. Egy részét telepíti egy részét nem a frissítéseknek és 80242006 hibára hivatkozik.
Ugyan úgy csinálok mindent mint eddig bármikor, ezért nem értem.

Az eseménynapló Alkalmazásban ezt írja

Esemény neve: Windows Update Failure

EventID 1001

Az eseménynapló Rendszerben pedig ezt írja

Microsoft-Windows-WindowsUpdateClient

EventID 19

A frissítési előzményeknél pedig ha rákattintok egy sikertelen telepítésre akkor

Kód: 80242006

Van valakinek valami tanácsa?
Az alap winnel van a gond és ezért nem tud rendesen frissíteni?

Segítésen valaki mert unom már a próbálgatásokat nagyon.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#24753) HZoli87 válasza spiritex (#24745) üzenetére


HZoli87
veterán

Én most egyelőre kikapcsoltam, ha esetleg megjavulna nálad azt légy szíves jelezzed. Köszi.

(#24754) Winnie The P válasza schulc99 (#24752) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!
Ez esetleg [link]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24755) schulc99 válasza Winnie The P (#24754) üzenetére


schulc99
tag

Szia!

Köszi, ezt én is néztem, de nem tudom ha törlöm ezt a mappát akkor nem fog e hiányozni valamikor valahonnan.
Nem nagyon merek törölgetni, mert ennyire nem vagyok otthon a témában.
Ha törlöm a mappát akkor ez nem hiányzik majd a win7-nek?

Azt nem értem ha eddig már többször telepítettem ezt az op. rendszert akkor most miért nem frissíti magát rendesen?

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#24756) Winnie The P válasza schulc99 (#24755) üzenetére


Winnie The P
őstag

Igazából nem hiszem, hogy gondot okozna. Hála nálam még nem volt ilyen jellegű hiba. Vagy még egy lehetőség, írsz a Microsoft Magyarországhoz egy e-mailt [link].

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#24757) King Unique


King Unique
titán

#24750-re vki , fontos lenne :F
Közben próbáltam a linkben is lévő "bootsect" dolgot, de az lett a vége, eredeti 2 partíció - C: rendszer, D: + tárhely - átneveződött, átpakolta, C-ből "Rendszer számára fentartott terület" lett, a programfileok átkerültek D-re, annak tartalmából meg E lett, + lett egy X: Boot is...telepítőlemezéről nem is is engedi felrakni, CD-DVD eszközillesztőt nem találja. Lehet "költöztetés" az oka annak, h nem tudok bejelentkezni felhasználói fiókomba, mert se egér, se billentyűzet nem megy, lehet C-n keresi drivereit annak is....ilyenkor mit lehet tenni, vmi megoldás, visszaállítási lehetőség, h érhetem el, h normálisan, D-ről töltse be :F

[ Szerkesztve ]

(#24758) spiritex válasza HZoli87 (#24753) üzenetére


spiritex
veterán

Rendben.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24759) maflame


maflame
aktív tag

Újítottam a rendszeren, lett sok ramom (16GB) gondoltam kikapcsolom a lapozófájlt,(még soha nem tettem) hadd legyen még gyorsabb!! Meglepetésemre nemhogy gyorsult volna, látványosan lelassult!! Pontosabban a program indulások lettek kínosan lassúak. Visszaállítottam a lapozófájlt az "eredeti" méretre (lehet, hogy 16MB is elég lenne?) és most megint hasít! Normális ez? Mindig azt olvastam, hogy ha van elég ram, nem kell lapozófájl, hisz a ram gyorsabb mint a winch.

(#24760) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Sok előbbi hozzászólásban olvastam a win7 frissítésről, azaz hogy nem megy. Nálam megy, de azt írja: naprakész, nem található frissítés. (Ööö telepített ma bekapcsolásnál önálóan egy Defender - KB915597 frissítést, tehát valami csak megy...) Vagy félre értettem hozzászólásaitokat?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24761) PumpkinSeed válasza King Unique (#24750) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Készíts egy bootolható USB-t amin HDD Regenerator van. Ha a sectorhiba javítható az megcsinálja, ha nem akkor adatmentés és érdemes újratenni, mert az a pár sector pont rendszerterületen sérülhetett. Azért ajánlom az újratelepítést mert amúgy nagyon hosszú idő lenne és sok belefektetett munka után nem biztos, hogy siker lenne.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24762) PumpkinSeed válasza schulc99 (#24752) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt találtam róla, hogy ez eredetileg egy Win Vista illetve Server 2008-as frissítés amit fel lehet tolni Win7-re is. Mivel nem létfontosságú frissítés, így szerintem nem lényeges a telepítése, de ha nagyon erőlteti:

1. Click Start
Collapse this imageExpand this image,
type notepad in the Start Search box, and then click notepad in the Programs list.
2. Copy the following commands, and then paste them into the Notepad window.
net stop wuauserv CD %systemroot%\SoftwareDistribution Ren Download Download.old net start wuauserv
3. On the File menu, click Save As.
4. In the File name box, type rename.bat, and then click All Files (*.*) in the Save as type box.
5. Save the Rename.bat file to the desktop.
6. Right-click the Rename.bat file, and then click Run as administrator.
Collapse this imageExpand this image
If you are prompted for an administrator password or for a confirmation, type the password, or click Continue.
7. Try to install the updates again.

Note After the updates are installed successfully, you can safely delete the Rename.bat file.

Mivel az én angolom szörnyen rossz nem próbálom meg neked elmagyarázni mit is akar ez. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24763) PumpkinSeed válasza maflame (#24759) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Elvben tényleg nem lenne szükség lapozó fájlra. De lehet, hogy neked 32-bites rendszered van ami nem címezi meg a 16GB-t ramot, és így a megcímzett 4GB ramhoz hozzáadott virtuális memória kikapcsolása után csak 4GB ramod maradt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24764) PumpkinSeed válasza VGYke (#24760) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem rendszerfüggő, hogy milyen frissítés mikor megy mikor nem. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24765) brd válasza maflame (#24759) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos ez nem így van, legalábbis windowsnál, ennél jobban túl lett gondolva annak idején a lapozófile kezelése, és azóta is azt a sza.. elgondolást tolják, holott lassan több RAM van a gépekben, mint egy kisebb SSD. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#24766) The DJ


The DJ
addikt

Kaptam egy Asus K52F laptopot javításra, de tanácstalan vagyok az ügyben, mivel ilyesmivel még nem találkoztam.

Hibajelenség: Nem működik a wifi.

Operációs rendszer: Windows 7 Ultimate SP1 X86

Rögtön megnéztem az adapterbeállításokat és nincsen jelen az Atheros Wifi adapter. Eszközkezelőben a hálózati kártyák résznél ott a Jmicron Gigabit Ethernet (ez működik is), ezen felül van még egy "Hálózati vezérlő" nevű eszköz, ami az Atheros Wifi lenne, de azt írja, hogy nincs hozzá telepítve driver.

Nosza telepítsünk. Letöltöttem a gyártó oldaláról a hivatalos drivert. Eredmény: Nem települ. Szüttyög egy csomót, de semmi eredmény. Mondom törlöm a "Hálózati vezérlőt", újra felismertetem a Windows-al és hátha. Törölni sikerült is, fel is ismerte megint, hogy "Hálózati vezérlő", el is jutott addig, hogy "Illesztőprogram telepítése", aztán itt tölt vagy 5 percet, majd kapok az arcomba egy "Sikertelen" kiírást. Ennyi. :F

A poén az, hogy az eszközkezelőben más eszközt sem tudok törölni. Van egy Atheros ... Eset Personall Firewall Miniport", próbáltam ezt is eltávolítani, de nem engedi. Mintha semmilyen eszközt vagy illesztőprogramot nem tudna a gép telepíteni.

Rendszervisszaállítási pont nincs, a formázás pedig nem opció, mert tele van adattal és nem tudok lementeni ennyi mindent.

Víruskeresés volt, nincs vírus a gépen.

Valami ötlet, hogy merre induljak?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#24767) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Van egy külső vinyóm, az egyik mappában egy film volt. Amikor meg akartam nézni azt a hibaüzenetet kaptam, hogy könyvtár nem található. A filmet a mappából áthelyeztem és úgy már le tudom játszani. Az üres mappát viszont nem tudom törölni, mert "mappa nem található" hibaüzenetet kapok. Ez mitől lehet, hogyan tudom törölni a mappát?

S23

(#24768) brd válasza The DJ (#24766) üzenetére


brd
nagyúr

Eset program van a gépen? Ha van, eltávolít, és úgy próbál, majd visszatelepíted, ha megoldódik a WiFi. Ha nincs, nem tudsz telepíteni egyet, majd eltávolítani? Ha ezek nem segítenek, akkor innen a IV-es pont?

The only real valuable thing is intuition.

(#24769) brd válasza alex devil (#24767) üzenetére


brd
nagyúr

Chkdsk e: /f /x /r (az e: helyére azt, ami a betűjele). A /r-t csak akkor írd be a végére, ha sok időd van, mert teljes felülettesztet csinál, ez sokáig tart (nem töröl semmit). Ha azt mondja, hogy használatban van, akkor zárj be minden programot, amivel onnan olvastál file-okat, és próbáld megint, ha úgy sem megy, akkor nyomj igent, és indítsd újra a gépet, úgy megcsinálja. A HDSentinel hány %-ot mond a HDD-re?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24770) The DJ válasza brd (#24768) üzenetére


The DJ
addikt

Eset Smart Security van (volt) a gépen. Erre gyanakodtam én is, elkezdtem szépen uninstallálni, de a driverek eltávolítása résznél lehalt :F Vártam legalább fél órát, de nem ment tovább. Újraindítottam a gépet és azóta fenn is van meg nincs is.

Megpróbálom ezt az Eset uninstaller tool-t.

Mindenesetre nagyon különös, hogy teljesen halott a driver része a Windowsnak. Se előre, se hátra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#24771) King Unique válasza PumpkinSeed (#24761) üzenetére


King Unique
titán

Ezek a "hdd regenerator" és társai progik általában többet ártanak, mint használnak, ha egyszer bad sectoros lesz, utána az általában tovább romlik...csak bejelentkezni tudnék, fontos cuccokat lementeni, de ahogy írtam nem reagál se billenytűzetre, se egérre, C helyett D meghajtóra tette át, lehet azért, csak ezt winfos nem imseri fel, v mitotm én... :F

(#24772) brd válasza The DJ (#24770) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem annyira nem különös, az ilyen biztonsági programok szoktak telepíteni legalább egy drivert, ami figyelheti azt is, hogy el akarják-e távolítani, és azt nem engedi akárminek. Így egy félig eltávolított ilyen terméknél előfordulhat, hogy nem tud arra jogosultságot szerezni semmi (az uninstalleren kívül, ami ugye már nem létezik), hogy eltávolíthassa.

The only real valuable thing is intuition.

(#24773) qqcqqc válasza King Unique (#24771) üzenetére


qqcqqc
őstag

nem volt rajta véletlenül rejtett recovery partíció?
a progi azt is előhozta, máshogy lettek kiosztva a betűjelek ezért lehet a káosz.

(#24774) alex devil válasza brd (#24769) üzenetére


alex devil
senior tag

A sentinel szerint 100% nincs szükség javításra, beavatkozásra. A parancssor beírásánál megjelenik egy DOS ablak fél másodpercre, biztos valamit rosszul írtam be... :U

S23

(#24775) King Unique válasza qqcqqc (#24773) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg van a Lenovo-nak vmi beépített gyári visszaállítója, de most ezek után mit lehet ezzel kezdeni... :F

(#24776) brd válasza alex devil (#24774) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor írd be a startmenübe, hogy cmd, nyomj shift+ctrl+entert, és oda írd be.

The only real valuable thing is intuition.

(#24777) The DJ válasza brd (#24772) üzenetére


The DJ
addikt

Ráengedtem csökkentett módban az Eset Uninstallert. Törölte amit tudott, de a vége az lett, hogy:

"ERROR! ESS/EAV (WMI) unregister from Windows Security Center Failed! 0x800004005"

Utána még törölgetett egy sort, majd közölte, hogy: "Uninstallation ESS/EAV/EMSX failed."

Előrébb nem lettem, mert az illesztőprogramok ugyanúgy se előre se hátra. Azóta megpróbáltam letölteni az Atheros oldaláról a legfrissebb drivert és kézzel beadagolni a rendszernek, meg is találta, mint kompatibilis illesztőprogram, leokéztam, töltött egy 15 percig, aztán jött az "Illesztőprogram telepítése", szintén egy jó 5 percig, majd közölte, hogy időtúllépés miatt sikertelen a telepítés.

Közben nézem az eszközkezelőt, most már tele van felkiáltójeles "Microsoft 6to4 adapter #3" (és egyéb számok a végén) eszközökkel + van még itt 4 felkiáltójeles "WAN Miniport" is. Lényegében a "Hálózati kártyák" szekció alatt van ~ 50 eszköz és a Jmicron Gigabit LAN-on kívül mind felkiáltójeles :F

Mi lelte ezt a gépet?

Nem lehet valahogy legyalulni a drivereket és gyári állapotra visszaállni úgy, hogy a programok, adatok, beállítások megmaradjanak?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#24778) brd válasza The DJ (#24777) üzenetére


brd
nagyúr

Ilyet nem lehet, a M$ szerint ez már nem szükséges (Vista előttig lehetett), szerintük állítsd vissza ilyenkor a mentést. Innentől sok tanácsot nem tudok adni, mert szakértelem szükséges a végrehajtásához, de én másik gépben (vagy a javítókonzolban - ill. tököm tudja, most éppen hogyan hívja a cég, az, amit a telepítőből indítasz, a repair menüből, egy parancssor, ott tudsz pl. regeditet is indítani, és megnyitni benne a rendszer registry file-ját) megnézném, hogy az esethez milyen driver/szolgáltatás tartozik (mi az, ami nincsen benne egy esetet sosem látott gép registryjében), és egy exportálás, vagy teljes OS partíciómentés után törölném őket.

The only real valuable thing is intuition.

(#24779) schulc99 válasza Winnie The P (#24756) üzenetére


schulc99
tag

Inkább próbálok valamilyen megoldást keresni.
A végén még túl kíváncsi lenne a Microsoft.

Köszi

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#24780) schulc99 válasza PumpkinSeed (#24762) üzenetére


schulc99
tag

Oké.
Meglátom mi sül ki belőle.

Köszönöm.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#24781) The DJ válasza brd (#24778) üzenetére


The DJ
addikt

Küzdök még vele egy sort, de lehet a legegyszerűbb az újratelepítés lesz, még ha nem is tudom hova mentem le az adatokat per pillanat.

Köszönöm azért a segítséged :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#24782) Furious válasza Furious (#24746) üzenetére


Furious
tag

Erre valami megoldást tud valaki ? :(

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#24783) brd válasza Furious (#24746) üzenetére


brd
nagyúr

Ez így elsőre a tűzfallal kapcsolatos problémára utal (uninstall kicsit, és vizsgálgatod a gépet, hogy javult-e), a második lehetőség a HW-hiba (hálókártya, csere kölcsönkártyára, vagy esetleg újabb driverre, de ez durva hiba, nem valószínű, hogy driver megoldja), a harmadik spyware/vírus. Tovább nem gondolkodom, majd szólsz, ha ez nem elég. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#24784) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom miért használtok ilyen hulladékot mint a nod és társai. MSE4 és okés is. Ha még így is fosik valaki akkor egy mbam és tuti minden....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24785) zoli62 válasza schulc99 (#24755) üzenetére


zoli62
addikt

Próbáld meg ezt. [link]

(#24786) PumpkinSeed válasza The DJ (#24766) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A WiFi a gépen nem működik, azaz nem tudod működésre bírni, és egyáltalán nem is látszik a system tray-ben, vagy a hálózati .. központban, vagy nem csatlakozik a router által kiadott WiFi hálózatra?

Ha nem csatlakozik a WiFi-re akkor minden bizonnyal a routeren kell beállítani a gép MAC-címét, hogy fel tudjon lépni.

Ha viszont az első variáció van akkor valami blokkolhatja a driver telepítését, vagy komp. hiba lehet. Ha blokkolja, akkor telepítésnél figyeld meg a Feladatkezelőben a folyamatokat, és ami magas órajellel dolgozik a telepítésen kívül azt lődd le.

Ha ez sem működik, akkor jön a komp hiba. Keress régebbi drivert a WiFi-hez és próbáld meg telepíteni azt.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24787) PumpkinSeed válasza King Unique (#24771) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szvsz a HDD Regenerator az egyik legjobb progi bad sectorokra. Már 4-5 éve használom, és semmi bajom nem volt még vele.

Viszont ajánlatos megnézni BIOS-ban, hogy a bill, és egér engedélyezve van-e.

Azt nem értem, hogy mit tett át C-ről D-re... :F

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24788) maflame válasza brd (#24765) üzenetére


maflame
aktív tag

Köszi! ..hát, érdekes azért:) Amit olvastam erről az mindig arról szólt, hogy "persze, ki kell kapcsolni mert gyorsabb lesz" -ami végülis logikusnak hat, vagy, hogy "nem szabad mert lesz ami nem megy anélkül."
..na mindegy amúgy, nem zavar engem.

PumpkinSeed: Köszi neked is!:)

[ Szerkesztve ]

(#24789) PumpkinSeed válasza maflame (#24788) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:C

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24790) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Segítség kellene, mert van egy minialkalmazás (movie trailer néven) amit nem tudok kitörölni, minden újraindítás után automatikusan kirakja de a program nem válaszol és leáll az egész minialk., hiába törlöm ki a minialkalmazások közül, utána visszarakja. Hogy tudnám, vagy honnan lehet végleg törölni? Nem gyári alkalmazás hanem én telepítettem fel.

Play Hard!!!

(#24791) Enzo_86


Enzo_86
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérné. Hogyan tudok könyvtár linket létrehozni windows 7 alatt?
Amit szeretnék elérni.

Adott mondjuk
D:/Könyvtár1/Könyvtár2/Könyvtár3
D:/Könyvtár4/ ebbe a könyvtárba szeretnék egy linket kreálni úgy, hogy egyből a Könyvtár3-ra mutasson rá, ugorjon bele, és ha kell magam adjam meg a link nevét, tehát ne Könyvtár3 legyen a linknek neve, hanem pl kispista
Ezt hogy lehet megtenni?

Linux alatt tudom, hogy az ln -s ../Könyvtár1/Könyvtár2/Könyvtár3/ kispista parancsot kell megadni.
Valami hasnlót keresek, csak épp windows 7 alá.

Neten keresgéltem, az mkdir-t találtam, de nekem azzal nem csinál semmit.

Előre is köszönöm a segítségeket!

(#24792) spiritex válasza Enzo_86 (#24791) üzenetére


spiritex
veterán

Jobb egér gomb a kívánt könyvtárra, Parancsikon létrehozása, és onnan oda mozgatod ahova akarod, és úgy nevezed el, ahogy akarod.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24793) brd válasza Enzo_86 (#24791) üzenetére


brd
nagyúr

Lehet parancssorból is, de ezzel pöttyet kényelmesebb, a Directory Junction funkció kell neked.

The only real valuable thing is intuition.

(#24794) spiritex válasza brd (#24793) üzenetére


spiritex
veterán

? De minek ez ? Sima parancsikon létrehozás és kész!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24795) PumpkinSeed válasza Apone33 (#24790) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Kattintással ki kellene jelölni a miniappot. Majd jobb oldalt a menüben válaszd a törlést. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24796) PumpkinSeed válasza Enzo_86 (#24791) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az mkdir a parancssori megoldás amivel mint a nevében is benne van könyvtárat hozol létre (make dir).

Ha minden igaz akkor, létrehozol egy mappát, majd jobb klikk tulajdonságok. Ott lesz egy olyan fül, hogy hely. Ott megtudod adni, hogy az a mappa hova mutasson. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24797) Apone33 válasza PumpkinSeed (#24795) üzenetére


Apone33
őstag

Igen, csak nem válaszol a program, vagyis ez a minialkalmazás, ezért ha rá akarok kattintani akkor csak a bezárás van mert nem válaszol vagy hibakeresés. Ha a menüből törlöm onnan kitörli de utána vissza is rakja.

Play Hard!!!

(#24798) spiritex válasza spiritex (#24794) üzenetére


spiritex
veterán

Windows 95-öt óta így csinálom. ;]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#24799) PumpkinSeed válasza Apone33 (#24797) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Eltudnád küldeni az oldalt ahonnan azt letöltötted ezt az appot? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#24800) Apone33 válasza PumpkinSeed (#24799) üzenetére


Apone33
őstag

Innen szedtem le.
Ezen a képen rajta van amit nem tudok törölni.

Play Hard!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.